نقاط حساس بدن زنان

شناخت نقاط حساس بدن زنان از ملزومات رابطه جنسی و زناشویی است تا رابطه جنسی بسیار لذت‌ بخش و رضایت‌ بخش‌تر  شود. بنابراین برای تداوم زندگی مشترک و بهبود آن، داشتن رابطه زناشویی خوب، بسیار اهمیت دارد. در این مقاله شادمگ درباره نقاط حساس و تحریک‌پذیر بدن زنان توضیح می‌دهیم.

چرا باید نقاط حساس بدن زنان را بشناسیم؟

بسیاری از مردم بر این باورند که تنها نواحی تناسلی ما می توانند لذت را فراهم کنند، اما مناطق حساس زیادی در سراسر بدن ما وجود دارد. رسیدن به ارگاسم برای زنان دشوارتر از مردان است و شناسایی این مناطق می تواند راهی عالی برای بهبود زندگی جنسی شما باشد.

نقاط حساس بدن زنان

نقاط حساس بدن زنان مملو از عصب‌های حسی هستند و با لمس این نواحی می‌توانید زنان را در رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسانید. از طرفی؛ برای اینکه زنان به ارگاسم برسند باید از لحاظ ذهنی هم آمادگی داشته باشند، تحریک این نقاط حساس کمک بسیاری به ترشح هورمون در مغز زنان می‌کند. در زمان تحریک این نقاط واژن شروع به ترشح هورمون‌هایی می‌کند که در حین رابطه جنسی از خشک شدن واژن و دردناک بودن رابطه جنسی جلوگیری می‌کند.

نقاط حساس و تحریک آمیز زن

در بدن هر فرد نقاط حساسی وجود دارد که شناخت آنها و لمس یا خوردن آنها در آغاز یا حین سکس در تحریک جنسی افراد بسیار مؤثر است.

گردن

یکی از نواحی که بسیار نسبت به لمس و بوسه حساس است، گردن است. در گردن، پایانه‌های عصبی زیادی قرار دارد که باعث حساس شدن این قسمت می‌شوند. در هنگام رابطه جنسی و معاشقه، گردن همسرتان را لمس کنید و ببوسید. این کار باعث تحریک شدن بیشتر او می‌شود.

بالای ناحیه شرمگاهی

در بالای استخوان ناحیه شرمگاهی، در زیر شکم، یکی از نقاط حساس و تحریک‌پذیر وجود دارد. در هنگام معاشقه، قبل از رسیدن به ناحیه تناسلی، با ماساژ دادن و اندکی فشار دادن این قسمت، می‌تواند نوعی لذت و آمادگی برای شروع رابطه جنسی را برای همسرتان ایجاد کند.

قسمت داخلی ران‌ها

قسمت داخلی ران‌ها ناحیه حساسی است و پوست ظریفی دارد که بسیار حساس است. لمس کردن این ناحیه می‌تواند حس بسیار خوبی برای همسرتان داشته باشد. اگر همسرتان راضی است، می‌توانید این کار را با یک تکه یخ نیز انجام دهید تا حس بهتری داشته باشد. یک تکه یخ را در بین لب‌های خود نگه داشته و بر روی این ناحیه بکشید. یخ به دلیل سرمایی که دارد، باعث تحریک بیشتر همسرتان خواهد شد. البته یخ را می‌توانید در سایر قسمت‌های بدن نیز استفاده کنید.چ

نقاط حساس بدن زنان

زیر بغل

شاید عجیب به نظر برسد اما زیر بغل یکی از نواحی حساس بدن است. لمس و کمی قلقلک دادن این ناحیه، می‌توانید حس بسیار خوبی را داشته باشد و همسرتان را از لحاظ جنسی فعال کند.

گوش‌ها

گوش‌ها یکی از نواحی حساس بدن هستند که در آن گیرنده‌های حسی زیادی وجود دارد که نسبت به لمس حساس هستند. لمس کردن و بوسیدن گوش‌ها باعث می‌شود همسرتان از لحاظ جنسی فعال شود. در هنگام رابطه جنسی، گوش‌ها می‌توانند باعث ارگاسم شدیدتر و لذت‌بخش‌تر در همسرتان شوند. پس این ناحیه را فراموش نکنید.

شکم

لمس و نوازش شکم و ماساژ دادن آن به زن کمک می‌کند که بهتر و زودتر به ارگاسم برسد چون ماساژ دادن این ناحیه، گردش خون را افزایش می‌دهد. در هنگام رابطه، زمانی که همسرتان به ارگاسم نزدیک می‌شود، می‌توانید با کمی فشار دادن این ناحیه، ارگاسم را بهبود ببخشید. این کار را در رابطه امتحان کنید و از همسرتان بپرسید که تا چه حد فشار دادن این قسمت، به او در رسیدن به ارگاسم کمک می‌کند.

دست‌ها و انگشتان دست

گرفتن دست‌ها و نوازش آن و مکیدن انگشتان دست، باعث فعال شدن قدرت جنسی زن می‌شود. مکیدن انگشتان، حسی شبیه به رابطه دهانی را ایجاد می‌کند که تحریک را افزایش می‌دهد.

نقاط حساس بدن زنان

قسمت داخلی بازوها

همینطور که قسمت داخلی ران‌ها حساس و تحریک‌پذیر است، قسمت داخلی بازوها هم این احساس را به خانم می‌دهد چون پوست در این ناحیه نیز ظریف‌تر است. لمس این ناحیه، احساس بسیار خوبی را به همسرتان می‌دهد و در به ارگاسم رسیدن، به او کمک می‌کند.

کف پاها

احتمالا می‌دانید که کف پاها در مقابل لمس حساس هستند. استفاده از این ناحیه برای قلقلک دادن یا ماساژ دادن، در هنگام معاشقه بسیار خوب است. ماساژ دادن کف پاها و انگشتان پا، باعث افزایش گردش خون می‌شود. بهبود گردش خون و افزایش آن، به ارگاسم کمک می‌کند که زودتر اتفاق بیفتد و بسیار لذت‌بخش‌تر باشد.

بین انگشتان پاها

لمس و ماساژ دادن بین انگشتان پاها نیز حس خوبی را به همسرتان خواهد داد.

مچ پا

همینطور که مچ دست می‌توانند بسیار تحریک‌کننده باشد، لمس و ماساژ دادن مچ پا هم دقیقا همین احساس را در شخص ایجاد می‌کند.

لب‌های ناحیه تناسلی

زمانی که نوبت به لمس و تحریک ناحیه اصلی، یعنی ناحیه تناسلی می‌رسد، برخی از مردان گمان می‌کنند که باید مستقیما به سراغ کلیتوریس یا دخول بروند، در حالی که نوازش و لمس لب‌های کنار ناحیه تناسلی نیز بسیار لذت‌بخش است و خانم را برای رسیدن به ارگاسم از طریق دخول و یا کلیتوریس، آماده می‌کند.

خواص معجزه آسای دمنوش آویشن برای سرماخوردگی ، آنفولانزا و کرونا | فواید چای آویشن

اگر می‌خواهید لذت بیشتری را به همسرتان بدهید، بهتر است ابتدا با لمس آهسته شروع کنید و سپس زمانی که نزدیک به ارگاسم می‌شود، لمس را سریع‌تر کنید. با این کار، ترشحات واژن افزایش می‌یابد که نشان می‌دهد واژن کم کم برای دخول آماده می‌شود و ناحیه تناسلی ممکن است کمی تیره‌تر شود چون با تحریک و رسیدن به ارگاسم، خون بیشتری به این ناحیه می‌رسد و هرچقدر خون بیشتر برسد، این ناحیه کمی بزرگ و متورم و تیره‌تر می‌شود.

لب

لب‌ها هم یکی نواحی است که بسیار حساس و تحریک‌پذیر است، به همین دلیل بوسه بر لب یا لب گرفتن، بسیار لذت‌بخش است. حتی لمس کردن لب‌ها، به تحریک و رسیدن به ارگاسم کمک می‌کند.

نقاط حساس بدن زنان

موها و پوست سر

نوازش کردن سر و موها و یا کشیدن موها در حین رابطه جنسی، موجی از لذت و تحریک را در شخص ایجاد می‌کند. پوست سر بسیار حساس است و نوازش آن باعث آرامش شخص می‌شود که در هنگام معاشقه بسیار خوب است. کشیدن موهای سر هم در هنگام رابطه جنسی، جزء رفتارهای خشنی است که برخی از زوجین با هم توافق می‌کنند که انجام دهند چون هر دو از کمی خشونت در رابطه لذت می‌برند. به خاطر داشته باشید که رفتارهای خشن در حین رابطه، باید حتما با توافق و موافقت همسرتان انجام شود.

پوست نازک بین مقعد و واژن

پوست نازکی که بین مقعد و واژن قرار دارد، یکی از نواحی حساس است که در مردان هم بین بیضه‌ها و مقعد قرار دارد. این ناحیه پر از پایانه‌های عصبی است و بسیار حساس است. لمس این ناحیه هم به تحریک و رسیدن به ارگاسم به زن و مرد کمک می‌کند.

مقعد

رابطه از مقعد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود اما کمی لمس این ناحیه و پوست اطراف مقعد، ممکن است بسیار لذت‌بخش باشد، البته بهتر است این موضوع را از همسرتان بپرسید و در صورت رضایت او انجام دهید چون برای برخی از افراد، لمس این ناحیه لذت‌بخش نیست.

باسن

لمس، نوازش یا ضربه بر روی باسن برای خانم‌ها جذاب و تحریک‌کننده است. برای تنوع، گاهش در حین رابطه جنسی، به همسرتان ضربه بزنید. این کار می‌تواند تحریک و ارگاسم را آسان‌تر کند.

دیواره واژن

دیواره واژن پر از گیرنده‌های عصبی و حسی است. به همین دلیل است که لمس دیوار و دخول در واژن لذت‌بخش است. گاهی دخول را آهسته‌تر کنید تا همسرتان فرصت داشته باشد حس کند که برخورد آلت تناسلی با دیوار واژن چه احساس خوبی دارد. با این کار، نقطه جی هم بیشتر تحریک می‌شود و ارگاسم خانم سریع‌تر می‌شود.

پشت زانو

لمس و نوازش پشت زانو، حس خوبی شبیه قلقلک دادن را به خانم می‌‍دهد که می‌تواند برای معاشقه بسیار خوب باشد.

نقطه A

نقطه A در زنان، چیزی شبیه به نقطه G است که تحریک آن بسیار لذت‌بخش است. این نقطه نزدیک به دیوار رحم قرار دارد و با دخول عمیق تحریک می‌شود چون در عمق واژن قرار دارد. تحریک این نقطه با دست یا دخول عمیق صورت می‌گیرد.

کمر

کمر و گودی کمر هم یکی از نواحی حساس بدن هستند که لمس یا ماساژ دادن این قسمت می‌تواند بسیار خوب باشد.

کلیتوریس

کلیتوریس در نزدیک اتصال لب‌های کوچک اندام تناسلی زن در بالای آن قرار دارد. در اغلب خانم‌ها، کلیتوریس در شرایط عادی به وضوح دیده نمی‌شود چون کلاهک یا پوسته‌ای بر روی آن قرار گرفته است. در هنگام تحریک، کلیتوریس بزرگ و پر از خون شده و پرحجم می‌شود، در این صورت گاهی قابل رویت است. لمس این نقطه در هنگام معاشقه و در حین دخول، به تحریک بیشتر و شدیدتر زن کمک می‌کند. برخی از خانم‌ها فقط با دخول به ارگاسم نمی‌رسند و لازم است این نقطه نیز توسط همسر لمس و تحریک شود.

پستان‌ها

پستان‌ها و نوک آن در برابر لمس بسیار حساس هستند چون پایانه‌های عصبی زیادی در نوک آنها قرار دارند. لمس و ماساژ دادن آنها در حین معاشقه یا رابطه جنسی، به ارگاسم خانم بسیار کمک می‌کند. در هنگام رابطه جنسی سعی کنید از پوزیشن‌هایی استفاده کنید که لمس پستان‌ها و بدن همسرتان برایتان امکان‌پذیر باشد. این کار بسیار جذاب است و تاثیر بسیار خوبی بر روی ارگاسم و میزان لذتی که خانم از رابطه جنسی می‌برد، می‌گذارد.

نقطه V

نقطه V در دهانه و ورودی واژن قرار دارد. لمس این ناحیه برای زنان حس بسیار خوبی را ایجاد می‌کند. برای لمس این ناحیه، دخول لازم نیست.

تحریک جنسی به چه ص‎ورت رخ می‌دهد؟

شما ممکن است در اثر محرک‌های جنسی از نظر جنسی تحریک شوید و تمایلی به برقراری رابطه جنسی در شما ایجاد شود. محرک‌ها شامل تخیلات و فکرکردن در مورد سکس، یا خواندن، نوشتن و دیدن مطالب و موارد شهوت انگیز هستند. همچنین زمانی که قسمت‌های خاصی از بدن شما که حساسیت بیشتری دارد، لمس شود هم ممکن است تحریک جنسی رخ دهد. به این نقاط از بدن هر فرد اصطلاحاً نقاط تحریک‌پذیر یا erogenous zones گفته می‌شود. البته همه افراد به‌سادگی با لمس تحریک نمی‌شوند

نقاط حساس بدن زنان

تحریک جنسی شامل تحریک روانی (در نتیجه برخی تخیلات با صحبت یا دیدن یا خواندن چیز خاصی) و تحریک جسمانی (با استفاده از اعمال فیزیکی) است. اگرچه این دو حالت تحریک عموماً همراه با هم هستند و به‌عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند، اما برخی افراد ممکن است با یکی از آنها به‌تنهایی هم به‌خوبی تحریک شوند. باید دانست که فرایند تحریک شدن به عوامل مختلف و متنوعی بستگی دارد.

درمان یبوست شدید با روش های خانگی فوری

برای مثال هر یک از عوامل زیر بر این تحریک جنسی تأثیر می‌گذارند:

  • شرایط سلامت قلبی – عروقی و سیستم گردش خون.
  • شرایط خاص سلامت روانی مانند افسردگی و اضطراب.
  • مشکلاتی که در روابط عاطفی وجود دارند.
  • باورهای جنسی غلط یا درست.
  • sexual-arousal

آموزش تحریک مرد و زن در رابطه جنسی

اگر قصد دارید با همسر خود رابطه جنسی برقرار کنید، می‌توانید از روش‌های زیر برای برانگیختن میل جنسی در خودتان و همسرتان استفاده کنید.

۱. تحریک جنسی با موزیک

تهیه یک لیست از آهنگ‌هایی که به شما احساس اعتمادبه‌نفس و آرامش می‌دهند و شنیدن آنها، از جمله راه‌های مؤثر برای برانگیختن میل جنسی است. با این کار شما می‌توانید به‌خوبی برای برقراری رابطه جنسی آمادگی پیدا کنید.

۲. فشارهای روحی را از بین ببرید

وقتی ذهنتان درگیر مسئله دیگری باشد، ذهن شما به‌صورت طبیعی مقاومتی در برابر تحریک شدن دارد. فراهم‌کردن یک فضای آرام و مقاومت نکردن در مقابل محرک‌های جنسی، به تحرک جنسی کمک می‌کند. اگر نگرانی خاصی دارید، به‌ویژه در مورد میل و اشتیاق جنسی خودتان، تحریک‌پذیری می‌تواند کمی برای شما دشوار شود. می‌توانید از خاطره‌نویسی و سؤالات انگیزشی، ورزش‌های هوازی و تمرین‌های کاهش استرس (مدیتیشن) برای مدیریت استرس خود قبل از رابطه جنسی استفاده کنید.

۳. استفاده از نورهای مناسب در فضا

نورهایی با رنگ گرم می‌توانند جو مناسب و آرامی در محیط ایجاد کنند. بهتر است شدت نورهایی که بالا می‌تابند را کم یا آنها خاموش کنید. روی لامپ‌ها را با کاور مخصوص بپوشانید تا میزان نور کمتر شود. همچنین روشن‌کردن شمع می‌تواند محیط خوبی برای تحریک جنسی بهتر ایجاد کند.

۴. مراقبت‌های فردی را در اولویت قرار دهید

مراقبت از خود به شما کمک می‌کند تا با بدن خود ارتباط بهتری داشته باشید و از نظر ذهنی در آرامش بیشتری باشید. با ورزش‌کردن، رژیم غذایی سالم و داشتن سرگرمی‌ها و تفریحات مناسب، سلامت جسمی و ذهنی را برای خود فراهم کنید.

۵. متون تحریک کننده بخوانید

خواندن کتاب‌های تحریک کننده یا پیام‌های شهوت برانگیز از طرف همسر می‌تواند منجر به تحریک جنسی شود. همچنین می‌توانید به صداهای شهوت انگیز و حشری کننده گوش کنید. از خواص زنجبیل و عسل غافل نشوید.

نقاط حساس بدن زنان

۶. در آیینه نگاه کنید

اگر در حین پیش نوازی یا رابطه جنسی بتوانید در موقعیتی قرار بگیرید که آیینه‌ای در مقابل شما باشد، به شما کمک می‌کند که بهتر تحریک شوید. علاوه بر این در این حالت شما دید بهتری به خودتان و همسرتان دارید و در حین رابطه واکنش‌های یکدیگر را به‌خوبی می‌بینید. این حالت می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی در حین سکس هم کمک کند.

۷. از دوش گرفتن‌های دونفره غافل نشوید

دوش گرفتن با یکدیگر و معاشقه زیر دوش آب از روش‌های بسیار مؤثر و سریع برای تحریک جنسی است. استفاده از کف و شستن بدن همسرتان به شما کمک می‌کند احساس تازه‌ای داشته باشید و بهتر تحریک شوید. حواستان باشد مرتکب اشتباه در روابط جنسی نشوید.

۸. خودتان یا همسرتان را مجبور به تحریک جنسی نکنید

افراد زیادی هر زمان که همسرشان درخواست برقراری رابطه جنسی دارد، برای اینکه او ناراحت نشود می‌پذیرند، حتی اگر خودشان آمادگی سکس نداشته باشند. این کاری اشتباه است. تحریک شدن و داشتن یک سکس خوب در حالتی که برای آن آماده نیستید، کمی سخت است. این امر مانند این است که شما بخواهید یک وعده غذایی بسیار خوب و خوشمزه را در هنگامی که کاملاً سیر هستید بخورید، قطعاً طعم خوبی خواهد داشت اما شما به‌اندازه زمانی که گرسنه هستید، از آن لذت نخواهید برد.

محافظت از سکس و مسائل جنسی در یک رابطه برای داشتن یک رابطه سالم لازم است. اما بسیار مهم است که شما و همسرتان هر دو احساس راحتی داشته باشید و اجبار و اصراری را حس نکنید. زمانی که آمادگی سکس ندارید باید بتوانید این موضوع را به همسر خود بگویید. رعایت این نکته به شما کمک می‌کند تا رابطه بهتری داشته باشید و با تحریک بهتر در زمان مناسب‌تر، سکس بهتری داشته باشید.

۹. برای تحریک شدن به خودتان زمان دهید

باید بدانید که زنان نسبت به مردها دیرتر تحریک (شهوتی) شده و زمان بیشتری برای آمادگی برای سکس لازم دارند. خیلی از خانم‌ها به‌جای اینکه به خودشان زمان بدهند، دچار احساس ناامیدی و ناتوانی می‌شوند.

رابطه جنسی بخش مهمی از رابطه است و به هدف داشتن تجربه‌ای لذت‌بخش برای شما و همسرتان انجام می‌شود و نباید شبیه کارهای روزمره دیگر شود. بهتر است هر دوی شما زمان بیشتری را به‌پیش نوازی (یکی از مراحل رابطه جنسی) بپردازید تا هر دو به‌خوبی تحریک شوید.

خودداری از رابطه جنسی و اینکه چرا برخی از زنان و مردان از برقراری رابطه جنسی ممانعت می کنند را در شادمگ بررسی کردیم.

۱۰. قبل از شروع رابطه جنسی خودتان را تحریک کنید

در یک مطالعه نشان داده شد که حدود ۸۵ درصد از مردان حالتی به اسم تحریک فی‌البداهه یا آنی دارند، درصورتی‌که فقط ۱۵ درصد از زنان این حالت را دارند. هر فردی با دیگری متفاوت است، برخی با روش‌های شنیداری مثل صحبت‌کردن در مورد مسائل مربوط به سکس یا خواندن داستان شهوت انگیز تحریک می‌شوند. برخی دیگر دیداری هستند و با دیدن صحنه‌های حشری کننده، تحریک می‌شوند. سعی کنید قبل از شروع سکس، با شناختی که از رفتار جنسی خودتان دارید، به تحریک خود کمک کنید.

۱۱. خارج از اتاق‌خواب و در زمان‌های دیگر هم در مورد مسائل جنسی با همسرتان صحبت کنید

اگر فقط در اتاق‌خواب با همسر خود در مورد مسائل جنسی و سکس صحبت می‌کنید، فشار روانی زیادی روی هر دوی شما ایجاد می‌شود که تحریک‌پذیری را کاهش می‌دهد.

15 خواص نمک صورتی ؛ نمکی که درمانگر است و ضرری ندارد

سعی کنید خارج از اتاق‌خواب و در زمان‌هایی غیر از زمان سکس با یکدیگر در مورد کارهایی که شما را تحریک می‌کنند یا برعکس باعث می‌شوند شما از حس و حال رابطه جنسی خارج شوید، صحبت کنید. همچنین می‌توانید در مورد تخیلات و تصورات جنسی‌تان یا کارهایی که اگر همسر شما انجام دهد شما را به‌شدت تحریک می‌کند، با او صحبت کنید. فقط فراموش نکنید که این صحبت‌ها فقط به اتاق‌خواب محدود نشود.

۱۲. فقط به فکر ارضای خودتان نباشید

به‌عبارت‌دیگر علاوه بر نیازهای خودتان به نیازهای همسرتان هم توجه داشته باشید. درست است ارگاسم احساس بسیار خوبی به همراه دارد، اما لذت دوطرفه در رابطه بسیار بهتر از ارگاسم است. اگر شما فقط بر ارگاسم و لذت جنسی خود تمرکز کنید، ممکن است سردی در رابطه جنسی و همچنین مشکلاتی در رابطه عاطفی را تجربه کنید.

نقاط حساس بدن زنان

۱۳. استفاده جمله و یا کلمات تحریک کننده در رابطه جنسی

یکی از راه‌های مؤثر و مهم تحریک جنسی صحبت‌کردن به زبان و بیان ویژه رابطه جنسی یا به اصلاح حشری کننده است. در کل لحن شما و انتخاب کلمات شهوت برانگیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد. تعریف کردن از بدن یکدیگر، تعریف کردن از نوع پوشش در زمان سکس، صحبت در مورد تخیلات و علایق جنسی فرد مقابل در حین سکس، استفاده از جملاتی که به فرد مقابل اعلام می‌کند شما خود را در اختیار او گذاشته‌اید و به او آزادی عمل داده‌اید، صحبت در مورد کاری که قرار است در پیش نوازی یا حین دخول انجام دهید و … از مثال‌های این عبارات و صحبت‌های حشری کننده هستند.

۱۴. استفاده از قرص تحریک کننده جنسی

برخی از داروها و قرص‌ها وجود دارند که به تحریک جنسی کمک می‌کنند و به آنها داروهای بهبود عملکرد جنسی گفته می‌شود. از جمله این داروها می‌توان سیلدنافیل، واردنافیل، آوانافیل، برملانوتاید و … اشاره کرد. از جمله عوارض عمومی این داروها می‌توان، کمردرد، سردرد و گرفتگی عضلات را نام برد.

روش های زیادی برای کمک به تحریک جنسی بهتر قبل از سکس وجود دارد، به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین کارهایی که برای تحریک بهتر باید انجام بدهید، توجه کردن به همسرتان است. حتما از روش های تقویت میل جنسی زنان استفاده کنید.

ماساژ و تحریک جنسی

نوعی ماساژ به نام ماساژ جنسی وجود دارد که شامل تکنیک‌هایی است که به تحریک جنسی منجر می‌شود. می‌تواند ماساژ جنسی را به‌عنوان بخشی از رابطه جنسی، امتحان کنید. گاهی ماساژ تحریک کننده هر جنبه روحی دارد و هم خاصیت شفابخش دارد.

ماساژ جنسی به نام‌های ماساژ شهوت برانگیز یا ماساژ احساسی (حساس‌کننده) هم شناخته می‌شود. ماساژی با پایان خوش (یا ماساژ هپی اند) عبارتی است که در اصطلاح به ماساژ کامل بدن گفته می‌شود که در نهایت به سکس ختم خواهد شد. البته این سبک از ماساژ در برخی کشورها غیرقانونی محسوب می‌شود.

علاوه بر این، انواعی از ماساژهای جنسی هم وجود دارند که هرکدام نام مخصوص خود را دارند از جمله:

ماساژ تانتریک

ماساژ تانتریک حول محور نفس کشیدن و انرژی افراد عمل می‌کند. هدف این ماساژ ازبین‌بردن موانع و فشارهایی است که در بدن وجود دارند و با سلامت روحی و جنسی مقابله می‌کنند. تحریک مستقیم اندام تناسلی هم ممکن است بخشی از این ماساژ باشد.

 ماساژ نورو

واژه نورو به زبان ژاپنی و به معنای لغزنده یا لغزان است. در این نوع از ماساژ یکی از طرفین بدن هر دو فرد را با روغن مخصوص ماساژ چرب کرده و در مقابل بدن لخت یکدیگر دراز می‌کشند. سپس باهدف داشتن بیشترین تماس بدنی، بدن خود را به دیگری می‌مالند.

 ماساژ لینگام و یونی

لینگام و یونی نوعی از ماساژ تانتریک هستند که روی بخش‌های خصوصی بدن زن و مرد تمرکز دارند. ماساژ یونی با تمرکز بر اندام تناسلی زن از جمله واژن و سینه‌ها انجام می‌شود. ماساژ لینگام با تمرکز بر اندام تناسلی مرد به‌ویژه آلت تناسلی و غده پروستات صورت می‌گیرد.

اگر هر یک از این ماساژهای تحریک کننده را در خانه و با همسرتان انجام می‌دهید، حتماً توجه داشته باشی که:

هیچ‌گونه فعالیتی که ممکن است خطر، درد و آسیب به همراه داشته باشد را انجام ندهید.
هر زمان که یکی از طرفین احساس ناراحتی یا درد داشت ماساژ را متوقف کنید یا حالت آن را تغییر دهید.

نقاط حساس بدن زنان

عدم تحریک‌پذیری جنسی

عدم تحریک‌پذیری جنسی نوعی بیماری یا عارضه است که اصطلاحاً به آن سردمزاجی گفته می‌شود. سردمزاجی منجر به بروز مشکلاتی در رابطه جنسی و همچنین رابطه عاطفی بین زوج‌ها شده و بهتر است حتماً برای درمان آن اقدام شود. در این حالت فرد علاقه‌ای به برقراری سکس ندارد و همسر خود را پس می‌زند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این مسئله به پزشک متخصص زنان یا اورولوژیست مراجعه کنید. این مشکل در بسیاری موارد ریشه روانی دارد، در این موارد پزشک شما را به روان‌شناس و سکس تراپیست ارجاع می‌دهد.

سخن پایانی

یادگیری و آگاهی در رابطه با شناخت بدن و اندام جنسی شریک جنسیتان می‌تواند به داشتن یک رابطه جنسی درست و مناسب کمک بسیاری کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

16 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *