افتتاح حساب ترکیه
اشتباه در روابط جنسی

اشتباه در روابط جنسی می تواند تاثیرات مخربی در روابط زندگی شما بگذارد چه تازه ازدواج کرده باشید چه سالها لازم است هر چه سریعتر جلوی این اشتباهات را بگیرید. این نکات گروه موفقیت شادمگ کارساز است.

رایج ترین اشتباهات در روابط جنسی

اشتباهات زناشویی موجب سرد شدن رابطه عاطفی و جنسی بین زن و مرد می شود. در صورتی که به دنبال بهبود رابطه باشید، می توانید زندگی بهتری را در ادامه داشته باشید. برقراری رابطه جنسی، بر خلاف آنچه که تصور می شود بسیار پیچیده می باشد و در صورت خودداری از رابطه جنسی و اشتباهی در آن، می‌تواند به متلاشی شدن یک زندگی زناشویی منجر شود.

یکی از اشتباهاتی که برخی از زوجین از همان ابتدای زندگی زناشویی ممکن است داشته باشند به دلیل عدم آموزش رابطه زناشویی باشد. در همان ابتدا تلاشی برای بهبود رابطه نخواهند داشت و همین مسئله موجب می‌شود رابطه بسیار سردی را با یکدیگر تجربه نمایند.

اشتباه در روابط جنسی

اگر هر مشکلی در زندگی زناشویی به موقع برطرف نشود، موجب می‌شود این رابطه خود به خود پس از مدتی سرد شده و ادامه آن را سخت تر نمایید.

در رابطه با برخی ممکن خود زن و مرد نتواند از فصل حل آن بر بیایند و شاید یک مشاور جنسی در کنار آنها بتواند نتیجه بهتری را برای بهبود رابطه آن ها داشته باشد. برخی از مشکلات نیز غیر قابل حل می باشد و شاید به قول ضرب المثل های معروف «علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد» اما اگر این اتفاق صورت نپذیرد بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

اشتباهات مردان در رابطه جنسی

1-اشتباه در روابط جنسی | شروع رابطه جنسی از تخت

به گفته متخصصان بسیاری از مردان متوجه این موضوع نیستند که برای درصد زیادی از زنان، نیاز جنسی با لمس معنی دار نه فقط در اتاق خواب بلکه در طول روز مرتبط است. برای دستیابی به یک زندگی جنسی کامل، یک زن باید بتواند ابتدا با شریک زندگی خود ارتباط خوبی داشته باشد و در همه جنبه های رابطه مورد قدردانی قرار گیرد.

هرچه یک زن بیشتر به شریک و رابطه خود اعتماد کند، از نظر جنسی آزادتر و راحتر خواهد بود.
به گفته درمانگران جنسی مرد می تواند به سرعت مراتب تحریک و اوج رسیدن را تجربه کند اما زنان برای تحریک شدن جسمی نیاز به زمان بیشتری دارند.

داشتن احساس امنیت و آرامش در طول روز و سپس در شب هنگام باعث می شود زنان برای ادامه کار احساس راحتی کنند. بغل کردن های کوتاه سی ثانیه ای باعث افزایش اکسی توسین شده و احساس ارتباط و اعتماد ایجاد می کند.

2-اشتباه در روابط جنسی | باور به شناخت بدن زن

صرف نظر از این که یک مرد در زندگی خود درباره ویژگی های روانی و جنسی زنان چه اموزش هایی دیده باشد، بسیار مهم است که بدانند هر زن منحصر به فرد است و خواسته ها، نقاط ضعف و مناطق واکنش پذیر او نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به این که بسیاری از زنان به دلایل مختلف در بیان نیازهای جنسی خود راحت نیستند، همیشه خوب است که سوالات خود را مطرح کرده و علاقه واقعی خود به لذت بخشیدن را نشان دهید. بپرسید که چه احساسی دارد و ذهن خوانی و پیش فرض ها را کنار بگذارید. اینکه او چه احساسی از رابطه جنسی دارد و آیا رضایت کافی داشته است یا خیر درک لازم را در زندگی جنسی افزایش می دهد.

اشتباه در روابط جنسی

3- ارگاسم از طریق دخول اشتباه در روابط جنسی

بر اساس بسیاری از مطالعات، حدود ۷۵ درصد از زنان برای رسیدن به ارگاسم زنان نیاز به تحریک کلیتورال دارند. طبق تحقیقی دیگر، ۸۰ درصد از زنان در رسیدن به ارگاسم از طریق رابطه جنسی صرف، مشکل دارند. با در نظر گرفتن این نکته، برای مردان بسیار مهم است که وقت خود را در پیش نوازی و حرکات متناوب دخول و سپس لمس مجدد اندام و سایر روش های تحریک جنسی بگذرانند.

تکنیک های کاربردی و مفید مدیریت کلاس درس | اینطوری کلاس رو اداره کن دانش آموز کیف کنه !

4- عدم پیش نوازی از دیگر اشتباهات در رابطه جنسی

این نکته به نکات قبلی ذکر شده مرتبط است. در حالی که زندگی روزمره همیشه اجازه برقراری طولانی رابطه جنسی را نمی دهد، پیش نوازی از اهمیت بالایی برخوردار است. بر اساس یک مطالعه اخیر با عنوان” درک درمانگران جنسی کانادایی و آمریکایی از تاخیرهای طبیعی و غیرطبیعی انزال: رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟” نتایج نشان می دهد یک مرد معمولی بین سه تا هفت دقیقه برای انزال در طول رابطه جنسی نیاز دارد. برای زنان، این روند می تواند به طور قابل توجهی طولانی تر باشد و برای موفقیت باید شامل انواع مختلف تحریک جنسی باشد. قانون جذب عشق را حتما خوب بلد باشید و بکار ببندید.

اشتباه در روابط جنسی

5- عدم ارتباط کلامی و غیر کلامی

بسیاری از زنان از این که مردان به حرف هایشان خوب گوش نمی دهند شکایت دارند و به نظر می رسد این امر به اتاق خواب نیز تعمیم داده می شود. اگر زنی آنچه را که دوست دارد یا دوست ندارد از نظر جنسی به صورت کلامی یا جسمی بیان می کند، فقط به این دلیل است که بدن خود را می شناسد و قصد دارد تجربه ای لذت بخش داشته باشد.
نادیده گرفتن این نشانه ها و گوش نکردن به حرف های او می تواند منجر به رابطه جنسی بد و در نهایت مسائل ارتباطی عمیق تر در این زوج شود. از این گذشته زن دیگر حاضر نخواهد بود درباره نیازهای خود صراحتا حرف بزند و این بار مرد است که بابت حرف نزدن شکایت می کند و این چرخه معیوب همچنان ادامه خواهد داشت.

6- اشتباه در رابطه جنسی | عجله

در حالی که این واقعیت برکسی پوشیده نیست که یک رابطه جنسی معمولی به اندازه فیلم های پورن طول نمی کشد، اما کارهای زیادی وجود دارد که می توان برای افزایش مدت و لذت عمل جنسی انجام داد. از جمله تمرینات جنسی، تنتریک، نوعی از تمرینات تنفسی که به افراد توصیه می شود. افزایش زمان انزال در مردان، اهمیت دادن به رابطه جنسی به عنوان یک رفتار منجر به صمیمیت، اولویت نداشتن رسیدن به اوج در زمانی کوتاه و گنجاندن اسباب بازی های جنسی به عنوان بخشی از روال جنسی، همگی راه هایی برای دوام بیشتر رابطه جنسی هستند.

اشتباه در روابط جنسی

7-عدم آگاهی از چرخه جنسی

این یک اشتباه در روابط جنسی رایج است که در رابطه جنسی رخ می دهد. اینکه از ایجاد تفاوت های موجود در چرخه جنسی زنان اگاهی نداشته باشید و ندانید در چرخه ماهانه زن نیاز جنسی چقدر تحت تاثیرقرار می گیرد رابطه جنسی را با مشکل مواجه می کند. برخی زنان ممکن است در دوره های نزدیک به چرخه جنسی نیاز بیشتری برای برقراری رابطه جنسی احساس کنند و برخی دیگر تمایلی به برقراری رابطه نداشته باشند.

این موارد می تواند حتی باعث سرد شدن زنان از رابطه جنسی می شود.
برخی زنان در چرخه جنسی بخش های مختلفی از بدنشان تحریک پذیرتر از سایر نقاط می شود. این تصور را ایجاد نکنید که اگر یکبار نقطه حساس را کشف کردید همیشه همان نقطه در هربار رابطه جنسی برای تحریک جوابگو خواهد بود. زنان غالبا شکایت می کنند که مردان هنگام شروع به لذت بردن زنان، بدون توجه به واکنش های بدنی او به کار دیگر مشغول می شوند و لذت زن ناقص می ماند.

درک و توجه کافی داشته باشید که او چگونه به لمس شما پاسخ می دهد و هربار سوال کنید و روش تازه تری پیدا کنید. روتین های همیشگی پاسخ های همیشگی ندارند.

8- تمرکز بر یک نقطه

به گفته کارشناسان برخی از مردان تحریک کلیتورال برای ارگاسم را درک نمی کنند. اما گاهی نیز با تمرکز بیش از حد بر این نقطه می توانند تمام لذت زن را به ناحیه کلیتورال محدود کرده و از لمس و تحریک باقی نقاط بدن غافل شوند. تحریک بیش از حد یک نقطه به طور مدام، می تواند ضد خود عمل کرده و حتی به روند لذت بخش رابطه آسیب برساند. همه چیز به رعایت تعادل و میزان درگیری با تمام نقاط بدن زن و صرف زمان و ایجاد تنوع در زندگی در سکس بستگی دارد.

بازاریاب موفق چه ویژگی دارد ؟ | نکات طلایی کسب مهارت بازاریابی

زنان و اشتباه در روابط جنسی

زنان به دلیل وجود تابوهای فرهنگی پیرامون مسایل جنسی خود نگرانی های زیادی درباره رفتارهای جنسی خود دارند. آن ها نمی خواهند ترسناک به نظر برسند یا خیلی قوی ظاهر شوند که مباد برچسب تهاجمی بودن یا انحرافات جنسی به آن ها بزنند.

به گفته لس پاروت، استاد روانشناسی در دانشگاه سیاتل و نویسنده کتاب جدیدی به نام سکس خوب دیوانه وار، عدم شروع رابطه جنسی یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که زنان مرتکب می شوند. اگرچه دلایل چرایی این رفتار از سمت زنان برای پژوهشگران قابل درک است اما اکثر مردان احساس می کنند که همیشه شروع کننده بودن آن ها باعث ایجاد عدم تعادل در مقیاس اشتیاق در رابطه می شود.

اشتباه در روابط جنسی

1- شروع کننده رابطه جنسی

به طور کلی، مردان نیز مانند زنان می خواهند که از نظر جنسی، مورد علاقه شریک زندگی خود باشند. تکیه بر ایده های قدیمی در مورد نقش های جنسی، رضایت از روابط جنسی افراد را نیز مهار و آسیب پذیر می کند. اگر دلیل عدم شروع رابطه از سمت زنان را به عدم علاقه آن ها به فعالیت جنسی ربط می دهید، باید توجه کنید تحقیقات این فرضیه را رد کرده و معتقد است که زنان به اندازه مردان به رابطه جنسی علاقه دارند اما شیوه های متفاوتی برای نمایش آن اتخاذ کرده اند.

علاقه خود را نشان دهید. شریک زندگی شما احتمالاً خوشحال و بابت آن قدردانی خواهد کرد. با پیش قدم شدن، سطح جدیدی از رضایت را در پذیرش مسئولیت تجربه جنسی رضایت بخش در خود پیدا می کنید. درخواست رابطه از طرف زن می تواند جذابیت آن را دو چندان نماید.

2-نگرانی بیش از حد نسب به ظاهر

فکر کردن در مورد افزایش جذابیت زنانه ظاهری و اینکه از سمت همسر چگونه قضاوت می شوید، رابطه جنسی را تبدیل به یک فعالیت مکانیکی کرده و مانع لذت بردن از آن می شود. شانس رسیدن به ارگاسم را نیز به دلیل عدم تمرکز کافی و تجربه لذت، از بین می برد. به چربی احتمالی شکم یا آرایش صورت خود فکر نکنید. بر لذت عمل تمرکز کنید. مردان علاقه بیشتری دارند که زنان در رابطه جنسی خود را رها کنند. نگرانی درمورد هر موضوع دیگری غیر از رابطه جنسی، این احتمال را از بین برده و در واقع به نوعی سد دفاعی ایجاد می کند.
هلن فیشر، انسان شناس فرهنگی و نویسنده کتاب ( چرا او مرد و چرا او زن) می گوید که مردان معمولا نیمی از چیزهایی را که زنان در مورد آن وسواس دارند متوجه نمی شوند. اگر شما مشتاق، پرانرژی، علاقه مند به رابطه و دارای انعطاف پذیری باشید، آنچه مردان متوجه آن نمی شوند باعث شگفتی شما خواهد شد. فیشر توصیه می کند به جای اینکه نگران شکل دور کمر و چربی خود باشید، نگران سطح انرژی و اشتیاق و علاقه خود به او و رابطه جنسی باشید.

3- ساده انگاری رابطه جنسی ؛ اشتباه در روابط جنسی

وستهایمر، استاد دانشگاه پرینستون، معتقد است همه ما باید مفاهیم قدیمی را کنار بگذاریم. مفاهیمی مانند اینکه زنان جنسی نیستند یا اینکه رابطه جنسی فقط برای مردان است. پاروت نیز بر این باور است که هم مردان و هم زنان رابطه جنسی را در زمینه رابطه متعهدانه، رضایت بخش تر می دانند. در تحقیقی که فیشر و همکارانش بر روی دانشجویان دانشگاه انجام دادند، نتایج نشان می دهد که مردان به اندازه زنان در رابطه جنسی و روابط عاطفی، جدی هستند.

به گفته فیشر، در حقیقت بیش از ۵۰ درصد از زنان و ۵۲ درصد از مردان که برای یک شب وارد رابطه جنسی شده اند، گزارش داده اند که این کار را به امید ایجاد رابطه طولانی تر انجام داده اند. از این تعداد یک سوم آن ها در واقع چنین کردند و رابطه را پیش تر برده اند.

راه اندازی کار با دوستان | مزایا و معایبی که قبل از شروع کار باید بدانید !

فیشر می گوید: هرگز تصور نکنید که یک مرد نمی تواند عاشق باشد. دو اشتباه بزرگ درون فرهنگی این است که باور کرده ایم زنان جنسی نیستند و مردان مانند زنان، عاشقانه نیستند.

اشتباه در روابط جنسی

4-مردان همیشه به دنبال رابطه جنسی

شاید اکثر پسران نوجوان هر زمان که بخواهید آماده و مشتاق رابطه جنسی باشند، اما برای مردان بالغ این فرضیه صادق نیست. فشارهای روزمره خانوادگی، دغدغه های کاری و مشکلات شخصی دیگر، می تواند میل جنسی مردان را تحت تاثیر قرار دهد.

این ممکن است برای بسیاری از مردم تعجب آور باشد. اما عدم علاقه مردان به رابطه جنسی چیزی است که محققان شخصاً به آن توجه می کنند. فیشر در مورد واکنش زنان می گوید: عدم علاقه مردان به رابطه جنسی، برای زنان بسیار شوکه کننده است. چرا که مدام عکس این مطلب را باور کرده اند؛ که مردان فقط سکس می خواهند.

بسیاری از زنان وقتی شریک زندگی به آن ها می گوید که علاقه ای به رابطه جنسی ندارند. متعجب ‌می شوند. فراموش می کنند که خودشان نیز همیشه به رابطه جنسی علاقه ندارند اما همچنان همسرشان را دوست دارند. اما وقتی متوجه می شوند مرد نمی خواهد رابطه جنسی داشته باشد، فکر می کنند که ” او من را دوست ندارد.” این درست نیست، مردن هم گاهی دچار بی میلی جنسی می شوند. مساله این است که مردان هم گاهی نمی خواهند رابطه جنسی داشته باشند.

5- عدم صحبت درباره نیازهای جنسی

پاروت می گوید: صحبت مستقیم در مورد رابطه جنسی و گفتن آنچه ما دوست داریم و دوست نداریم، می تواند باعث ناراحتی بشود. حتی با شریکی که مدت طولانی با او زندگی کرده ایم و دقیقا به همین دلیل با او احساس نزدیکی می کنیم. اما عنوان کردن خواستنی های جنسی و نخواستنی ها، تنها راه دستیابی به یک رابطه جنسی رضایت بخش است.

او ادامه می دهد یک زن باید مسئولیت برخورد جنسی خود را بر عهده بگیرد. اگر زنی مسئولیت تجربه جنسی خود را نپذیرد، هیچ مردی نمی تواند او را به ارگاسم برساند. حتی بهترین معشوق هم بدون اینکه به او اطلاع داده شود، نمی تواند به چیزی که زن نیاز دارد اگاهی پیدا کرده و آن را عملی کند.
خبر خوب این است که مردان بسیار مایلند زنان را در زمینه جنسی خوشحال کنند. فیشر می گوید:‌ اگر بتوانید با راهنمایی به آن ها بگویید که چه می خواهید، قدردان شما خواهند بود. او به زنان توصیه می کند که بین پنج کاری که انجام می دهند، به زبان آوردن آنچه که دوست ندارند را هم جای بدهند. تا دفعه بعد که با او در رختخواب هستید متوجه نمی شوید. اما مردان گوش می دهند، می خواهند گامی در به اوج لذت رساندن زنان بردارند، مخصوصاً اگر نیازها کاملاً واضح و صریح بوده باشید.

اشتباه در روابط جنسی

6- ترس از پیشنهادات جدید

بعد از مدتی که از رابطه زن و شوهر می گذرد، طبیعی است که بخواهید با تنوع، کمی به همه چیز چاشنی تازگی اضافه کنید. اینکه مرد می خواهد چیز جدیدی را امتحان کند به این معنا نیست که از شما یا زندگی جنسی با شما ناراضی است. مساله را شخصی نکنید.

پاروت می گوید: مهم است که با نقاط راحتی و امن یکدیگر آشنا و هماهنگ باشید. هیچ کس هرگز نباید خود را ملزم به انجام کاری بداند که نمی خواهد انجام دهد. در صورتی که نمی توانید به خواسته های جنسی طرف مقابل نه بگویید یک مشاوره جنسی می تواند راه گشای کار شما باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

6 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *