افتتاح حساب ترکیه
لمینت ناخن

لمینت ناخن یکی از روش های کاشت ناخن است که این روزها به دلیل طبیعی بودن ناخنها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. اگر شما هم طرفدار ناخن های طبیعی و شیک هستید این مطلب شادمگ را از دست ندهید.

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن را می‌توان به عنوان نوعی کاشت ناخن به شمار آورد که در آن به جای استفاده از تیپ، جهت بلند کردن ناخن‌ها، از مواد طبیعی استفاده می‌شود. در واقع در لمینت قصد داریم با کاور کردن سطح ناخن، به ترمیم شکنندگی ناخن بپردازیم. تسطیح ناخن، تغذیه با مواد معدنی، ویتامین‌ها و افزایش استحکام آن‌ها شامل این ترمیم می‌شوند.

لمینت ناخن

لمینت یا کاور ناخن یک روش عالی برای سخت پسندان است چرا که با کمک این روش، علاوه بر مقاوم سازی ناخن‌ها، ظاهری زیبا به ناخن‌ها داده می‌شود. در این روش همچنین با توجه به سبک و قابل انعطاف بودن مواد، آسیب کمتری به سطح و صدف ناخن وارد می‌شود.

مواد استفاده شده در لمینت تا زمان مراجعه بعدی ترمیم، روی ناخن‌ها باقی می‌مانند و در این مدت اثرگذاری خود را خواهند داشت. در واقع با انجام این روش می‌توان ناخن‌ها را زیباتر کرد و تا حد زیادی آن‌ها را از اثر ابزارهای تهاجمی و سایر عوامل خارجی دیگر حفظ کرد.

تفاوت لمینت با کاشت ناخن و ژلیش

در کاشت ناخن، بعد از این که به کمک سوهان کشی، ناخن‌ها تا حد امکان نازک و صاف شدند، اقدام به بلند کردن ناخن‌ها از طریق تیپ می‌کنیم. در ادامه با استفاده از مواد کاشت، سطح ناخن را صاف و قوس مانند کرده که برای این کار، ممکن است مواد با ضخامت زیاد روی ناخن کار شود. همین امر ناخن‌ها را ضخیم تر از حالت طبیعی نشان می‌دهد که برای برخی از افراد چندان خوشایند نیست.

ژلیش هم نوعی لاک است که ماندگاری آن نسبت به لاک‌های معمولی بیشتر است. دلیل آن هم می‌تواند این باشد که برای خشک کردن لاک از لامپ‌های (UV) استفاده می‌شود. در ژلیش ناخن ابتدا از یک ژل پایه استفاده می‌شود سپس بر روی آن دو لایه لاک ژل زده می‌شود. این عمل را می‌توان روی ناخن‌های طبیعی یا کاشت شده انجام داد و هیچ اثر تغذیه ای برای ناخن‌ها نخواهد داشت.

حال در لمینت ناخن، با کمک مواد مخصوصی که خاصیت تغذیه ای دارند به صورت لایه ای نازک، سطح ناخن کاور می‌شود. در این صورت علاوه بر حفاظت از ناخن، قوس طبیعی، زیبا و یکدستی به ناخن‌ها داده می‌شود. این روش با توجه به اینکه بسیار طبیعی و یکدست است برای افرادی که با ضخامت کاشت ناخن مشکل دارند، مناسب خواهد بود.

لمینت ناخن

برای پاک کردن مواد لمینت می‌توان از سوهان یا استون استفاده کرد در صورتی که در کاشت و ژلیش ناخن لازم است جهت ریموو آن به ناخن کار مراجعه کرد.

راز شگفت انگیز برای داشتن پوست صاف و شفاف | چطور پوست بدون لک داشته باشیم

مزایای لمینت ناخن

لمینت ناخن با توجه به ویژگی‌هایی که دارد در مقایسه با کاشت ناخن، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است‌. شناخت مزایا لمینت ناخن شما را با این روش بیشتر آشنا می‌کند.

 • حس سبکی و طبیعی بودن ناخن‌ها
 • امکان لمس ناخن
 • بالا بودن سرعت انجام آن
 • کمک به تقویت و ترمیم سطح ناخن
 • جلوگیری از ایجاد آسیب به سطح ناخن
 • ماندگاری بالا
 • نازک و قابل انعطاف
 • امکان استفاده از انواع لاک بر روی لمینت
 • سالم ماندن صدف ناخن

لمینت ناخن

عوارض و معایب لمینت ناخن

لمینت ناخن با وجود مزایای بسیاری که دارد، همچون روش‌های دیگر کاشت، در طولانی مدت عوارضی هم خواهد داشت. از معایب لمینت ناخن می‌توان به نازک شدن صدف ناخن، ایجاد عفونت‌های قارچی، شکنندگی و فرسودگی ناخن اشاره کرد.

حتی در مواردی که ناخن کار شما از مهارت کافی برخوردار نباشد، در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی، امکان ایجاد قارچ ناخن در همان نوبت‌های اولیه لمینت هم خواهد بود.

مواد لمینت ناخن چیست ؟

 • ابزار مانیکور
 •  پرایمر مخصوص ناخن
 • ضد قارچ
 • ژل بیس
 • مواد لمینت
 • پد الکلی

لمینت ناخن

مراحل لمینت ناخن

مرحله اول، سوهان زدن ناخن‌ها

قبل از شروع کار برای انجام لمینت، بهتر است دست‌های خود را با آب و صابون بشویید تا هر گونه آلودگی یا چربی از سطح ناخن‌ها برطرف شود. سپس با استفاده از سوهان برقی، سطح صیقلی ناخن را به آرامی از بین ببرید. فقط دقت کنید که این کار را بدون هیچ گونه فشار، به آرامی و به صورت سطحی انجام دهید تا آسیبی به صدف ناخن‌ها وارد نشود.

حال با کمک ابزارهای مانیکور و سوهان روسی خود، انتهای ناخن را به عقب کشیده سپس اضافه‌های دور ناخن را به طور کامل تمیز کنید. در پایان این مرحله، به کمک سوهان معمولی بنا بر سلیقه خود نوک ناخن‌ها را به شکل گرد یا مربع فرم بدهید.

لمینت ناخن

مرحله دوم استفاده از محلول ضد قارچ و پرایمر

در این مرحله قبل از زدن محلول ضد قارچ، لازم است ناخن‌ها به خوبی تمیز شوند. بنابراین با استفاده از یک برس نرم، هرگونه پودر، پرز یا کثیفی ناشی از سوهان کشیدن در مرحله قبل را به طور کامل پاک کنید. دقت داشته باشید که استفاده از دستمال نخی یا پارچه ای برای این کار توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است پرز بدهد و در نهایت ظاهر زیبای ناخن را خراب کند. در ادامه کمی پنبه را آغشته به محلول ضد قارچ کنید و به آرامی روی ناخن‌ها بکشید. سپس پرایمر ضد اسیدی را روی ناخن‌ها بزنید تا مواد روی ناخن بچسبند.

مرحله سوم زدن ژل بیس

زدن ژل بیس از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و انجام آن، نیاز به دقت و مهارت خاصی دارد. برای زدن ژل بیس بهتر است کمی از کناره‌های ناخن فاصله بگیرید تا زیر آن هوا نرود.

سپس این کار را با کمی فشار روی ناخن‌ها انجام دهید تا به خوبی روی روزنه‌ها و منافذ ناخن بنشیند. هر ناخن را که ژل بیس زدید به طور جداگانه داخل دستگاه یووی قرار دهید. حدود ۳۰ ثانیه زمان برای خشک شدن هر ناخن کافی است.

با این ماده جادویی موهاتو رنگی کنی تا عید خبری از موهای سفیدت نیست !

مرحله چهارم لمینت کردن ناخن

در این مرحله لمینت یا ژل فایبر گلاس را به صورت لایه‌های نازک روی ناخن زده و در دستگاه قرار دهید تا به خوبی خشک شود. بهتر است ۳ بار این کار را انجام دهید تا ضخامت کافی روی ناخن ایجاد شود. سعی کنید لایه‌ها نازک باشد تا در عین محافظت از ناخن، زیبایی هم داشته باشد. انواع لمینت در رنگ‌ها و برندهای مختلف در بازار موجود هستند که می‌توانید بنا به نیاز خود تهیه کنید.

لمینت ناخن

مرحله پنجم استفاده از پد الکی

لمینت با توجه به ساختاری که دارد، بعد از خشک شدن هم احساس چسبناک بودن دارد. بنابراین برای از بین بردن این حس، لازم است بعد از بیرون آوردن از دستگاه، با پد الکلی محکم روی آن بکشید تا حالت چسبناک آن از بین برود.

مرحله آخر زدن لاک ژل

انتخاب رنگ و طرح لاک ژل بنا بر سلیقه فرد متفاوت است. شما همچنین می‌توانید به جای استفاده از لاک ژل، از لاک‌های معمولی استفاده کنید که در این صورت دیگر نیازی به استفاده از دستگاه برای خشک شدن آن نخواهید داشت.

علاوه بر لمینت ناخن با ژل فایبر گلاس، مراحل فوق را می‌توان با استفاده از دو روش لمینت با سرم ناخن و لمینت با موم نیز انجام داد. البته در این دو روش برای خشک کردن مواد لمینت همچون سرم ناخن و موم نیاز به دستگاه یووی نیست.

لمینت ناخن برای چه افرادی مناسب است؟

به طور طبیعی، ناخن‌های سالم، اصولاً صاف، یکدست و خوش فرم هستند. با این حال گاهی اوقات ممکن است به دلیل بروز آسیب یا ضربه، در ناخن‌ها ترک و ناهمواری ایجاد شود. از آنجایی که اکثر خانم‌ها علاقه دارند که در کنار سایر مسائل زیبایی، ناخن‌های مرتب، شیک و زیبایی داشته باشند‌ و لمینت هم ظاهر زیبایی به ناخن‌ها می‌دهد، برای رفع پستی و بلندی‌های ناخن و ظاهر نافرم آن، می‌توان لمینت ناخن را امتحان کرد.

همچنین افرادی که به دلیل حساسیت به مواد لیکوئید، بی علاقگی نسبت به کاشت پودر و دوام نیاوردن لاک ژل روی ناخن نمی‌توانند از کاشت استفاده کنند، لمینت گزینه مناسبی خواهد بود.

لمینت به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

با وجود مزایای لمینت ناخن و مؤثر بودن آن در مقاوم سازی و حفظ زیبایی ناخن، همچنان این روش ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد. به عنوان مثال به افراد مبتلا به قارچ ناخن، حساسیت پوستی، سیستم ایمنی ضعیف یا سایر بیماری‌های پوستی توصیه می‌شود از انجام لمینت ناخن و کاشت ناخن تا حد امکان خودداری کنند.

افراد مبتلا به عفونت‌های قارچی نیز نباید از هیچ کدام از روش‌های زیبایی ناخن استفاده کنند. زیرا با توجه به این که ناخن یکی از مواردی است که در این بیماری‌ها چک می‌شود، دیگر نمی‌توان از نظر ظاهری به مراحل پیشرفت بیماری پی برد. در صورت تمایل به انجام این کار نیز بهتر است از قبل با پزشک مربوطه مشورت کنند.

پاک کردن لاک ژلیش در خانه به 2 روش بدون هزینه

ترمیم لمینت ناخن

لمینت نیز مانند سایر روش‌های کاشت ناخن به ترمیم نیاز دارد. زیرا به هر حال ناخن ها رشد می کنند و باید برای لمینت کردن ناخن های تازه رشد کرده باز هم به سالن زیبایی مراجعه کنید. به طور میانگین ترمیم لمینت ناخن بایدهر ۲ تا ۳ هفته یک بار باید انجام شود. این کار خیلی طول نمی کشد و برعکس کاشت ناخن سریع انجام می شود. به یاد داشته باشید که پس از سه بار ترمیم لمینت باید آن را ریموو کنید. زیرا احتمال بروز قارچ ناخن وجود دارد.

لمینت ناخن

هزینه و قیمت لمینت ناخن

موارد مختلفی در تعیین قیمت لمینت ناخن موثر است. به عنوان مثال نوع روش لمینت، میزان تبحر ناخن کار شما، مرکزی که به آن مراجعه می کنید، کیفیت و برند مواد مصرفی و … می توانند روی هزینه تمام شده کار شما تاثیر بگذارند.

ریمو لمینت ناخن

ممکن است بعد از مدتی به هر دلیلی بخواهید لمینت ناخنهای خود را بردارید. برای این کار می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کنید و آن را به متخصصان این کار بسپارید. اما اگر می خواهید خودتان در خانه ریمو لمینت  خود را انجام دهید، فقط کافی است که پنبه، فویل و استون ۱۰۰ درصد داشته باشید و مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

یک تکه فویل را بردارید و آن را به اندازه دور انگشتان خود برش بزنید.
مقداری پنبه را به استون آغشته کنید. میزان استون نه خیلی زیاد و نه کم باشد.
پنبه را روی سطح ناخن هایتان بگذارید و بلافاصله فویل را دور انگشتتان بپیچید. فویل باید کاملا پنبه را بپوشاند.
به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا استون کار خود را انجام دهد.
بعد از این مدت ناخن ها را چک کنید. اگر لمینت کاملا کنده شده بود که کار تمام است. اگر نه، بگذارید چند دقیقه دیگر نیز بماند.
زمانی که تمام مواد لمینت از روی ناخن هایتان پاک شد، فویل و پنبه را بردارید و در پایان نیز دست های خود را با آب ولرم شستشو دهید.

لمینت ناخن

ماندگاری لمینت ناخن چقدر است؟

همانطور که در بخش آموزش لمینت ناخن توضیح دادیم، انجام دادن این کار به زمان زیادی نیاز ندارد. زیرا سوهان کشی آن کم است و در عرض نیم ساعت انجام می شود. برخلاف کاشت ناخن پودری که مراحل بیشتری دارد و سوهان کشی و صاف کردن مواد کاشت زمان زیادی می برد. اما ماندگاری لمنیت ناخن کمی بیشتر از کاشت پودری و در حدود ۲۵ روز است. پس از این مدت می توانید کاور ناخن هایتان را ترمیم کنید و ماندگاری آن را بیشتر کنید. اما در نظر داشته باشید که ترمیم لمینت ناخن تنها ۳ بار امکان پذیر است و پس از آن باید دوباره کور ناخن را انجام دهید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

25 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *