پاک کردن تاتو ابرو - تاتو پاک شده

پاک کردن تاتو ابرو یکی از مشکلاتی است که خانم ها قبل تتو به آن خوب فکر می کنند. چرا که اگر از مدل تتو ابرو خوشتان نیاید و یا مدل تتو شما از مد رفته باشد نگرانی شما را زیاد خواهد کرد. اما خبر خوب این که برخی روش های کلینیکی و یا حتی خانگی وجود دارد که می توانید تاتو را پاک کنید. ما در این مطلب به روش های خانگی پاک کردن تاتو اشاره کردیم که امتحان خود را پس داده اند. می توانید شما هم این ترفندها را انجام دهید و معجزه پاک شدن تاتو با کمترین هزینه را ببینید.

پاک کردن تاتو ابرو

تاتو و تاتو موقت یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زیباسازی ابروهاست؛ اما ممکن است خانم‌ها به دلایل مختلفی از آن پشیمان شوند. در چنین مواقعی آشنایی با روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو بسیار مهم خواهد بود. این کار باید بدون درد و با کم‌ترین اثر از جای زخم یا لک انجام شود.

پاک کردن تاتو ابرو یا اصلاح شکل آن باید به‌درستی انجام شود؛ چرا که ابروها تاثیر بسیار چشمگیری در چهره دارند. روش‌های مناسب این کار از موضوعاتی‌ست که هر خانمی باید با آن آشنا باشد. بهتر است به جای تتو از ریمل ابرو استفاده کنید.

پاک کردن تاتو ابرو - تاتو ابرو

علت پشیمانی و پاک کردن تاتو ابرو

 • بدرنگ‌شدن
 • غیر قرینه ‌بودن
 • تکراری‌شدن مدل
 • حساسیت‌دادن به جوهر تاتو

کاشت ابرو بهترین جایگزین می باشد که هم حالت طبیعی دارد و هم می توانید حالت آن را عوض کنید.

روش‌های خانگی پاک کردن تاتو ابرو

شما می‌توانید در خانه هم تتوهای دائمی ابروی خود را پاک کنید. تتو‌ نوعی آرایش دائمی‌ست؛ بنابراین به‌سادگی پاک نمی‌شود و در اغلب موارد یک نقش ماندگار است. شاید روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو کمی دور از ذهن باشد؛ اما باید بدانید که این کار امکان‌پذیر است.

معمولا وقتی صحبت از ریمو تاتو می‌شود، افراد تنها به روش‌های گرانی مانند لیزر فکر می‌کنند. لیزر موثرترین روش پاک کردن تاتو ابرو است؛ اما راهکارهای خانگی هم برای پاک‌کردن آن وجود دارد.

به‌طور معمول ریمو تتو در خانه تنها برای ابروهایی مناسب است که جوهر آن‌ها کمرنگ شده است. شما می‌توانید با انجام روش‌های خانگی از تعداد جلسات لیزر کم کنید تا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی شود. در ادامه با موثرترین روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو در منزل آشنا می‌شویم.

نحوه رنگ کردن ابرو به روش آرایشگرها | حرفه ای رنگ ابرو بزار

پاک کردن تاتو ابرو - قرینه کردن ابرو

پاک کردن تاتو ابرو با نمک

نمک یک لایه‌بردار بسیار قوی‌ست، اما استفاده از آن می‌تواند دردناک باشد؛ چرا که لایه اپیدرم پوست را سست می‌کند. برای پاک کردن تاتو ابرو باید به‌صورت پیوسته یک بار در روز طی یک دوره ده‌روزه از این روش استفاده کنید. حتما از نمک دریایی و ارگانیک بهره ببرید و آن را با آب جوشیده گرم مخلوط کنید. از دو پد مخصوص آرایشی استفاده کنید و مخلوط را به‌آرامی روی ابروهای خود بمالید.

اجازه دهید پنبه برای چند دقیقه روی ابرو بماند و سپس این ناحیه را با آب بشویید. پوستتان را با یک حوله تمیز خشک و از تونرهای مناسب استفاده کنید. در طول این دوره حتما روغن‌تراپی انجام دهید تا پوستتان دچار حساسیت نشود. نمک تنها برای کمرنگ‌کردن تتو کاربرد دارد؛ چرا که نمی‌تواند به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کند.

ریمل خشک شده رو دور نندازید . شاید باورش سخت باشه ولی ریمل جزو لوازم آرایشیه که اگر خشک شده باشه قابل ترمیمه و می تونید با چند ترفند حرفه ای اون رو دوباره بازیابی کنید.

آلوئه‌ورا

استفاده از آلوئه‌ورا یکی دیگر از روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو در منزل است. ژل طبیعی آلوئه‌ورا و مایع داخل کپسول ویتامین E را به نسبت برابر با هم ترکیب کنید تا یک مخلوط شیری و چسبناک ایجاد شود. هر روز باید سه بار این مخلوط را روی تتو ابرو خود بمالید و پس از 10 دقیقه موضع را با آب ولرم بشویید. این کار را به‌مدت دو ماه تکرار کنید تا به‌مرور جوهر تاتو کمرنگ‌تر شود.

پاک کردن تاتو ابرو با لیموترش

استفاده از اسکراب لیمو، نمک و شکر یکی از روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو محسوب می‌شود. قبل از اسکراب‌زدن، پوست خود را با آب ولرم بشویید و محلول را روی ابروها بمالید. اجازه دهید اسکراب برای ۱۰ دقیقه روی پوستتان بماند؛ سپس موضع را آبکشی کنید. پس از اسکراب به ابروهای خود روغن نارگیل بمالید و این کار را حداقل به‌مدت یک ماه تکرار کنید.

پاک کردن تاتو ابرو - لیمو ترش

روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو در کلینیک

روش‌های خانگی پاک کردن تاتو ابرو تنها کمی در کمرنگ‌شدن جوهر تاثیر دارند و نمی‌توانند کاملا رد جوهر را از پوست پاک کنند. روش‌های پاک‌کردن دائمی تتو تنها در کلینیک‌ها و زیر نظر متخصصان پوست قابل انجام است. این روش‌ها معمولا هزینه زیادی دارند و نیازمند چند جلسه مراجعه هستند.

ترمیم موی سوخته با دکلره از روش های ساده + راه درمان سوختگی مو با چند ماسک فوق العاده

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

موثرترین روش پاک کردن تاتو ابرو استفاده از لیزرهای مخصوص است. این روش کاملا تخصصی‌ست و تنها زیر نظر متخصص پوست انجام می‌شود. لیزر Q-Switched از بهترین روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو محسوب می‌شود. در این روش، نور لیزر به لکه‌های جوهر تابانده می‌شود و آن‌ها را تکه‌تکه می‌کند.

دستگاه یک پالس ناگهانی و قدرتمند به پوست وارد می‌کند و قسمت‌های جوهری دچار انفجار می‌شوند. این تکنولوژی هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌کند و در روزهای آینده سیستم ایمنی بدن لکه‌های جوهر پخش‌شده را حذف می‌کند. تعداد جلسات و طول هر جلسه کاملا بستگی به عمق نفوذ جوهر و سطح تاتو دارد؛ اما به‌طور معمول برای پاک کردن تاتو ابرو به ۶ الی ۱۰ جلسه لیزر نیاز خواهید داشت.

پاک کردن تاتو ابرو - لیزر

لایه‌ بردار پوست

لایه‌برداری تاتو شامل ایجاد یک آسیب کنترل‌شده به سطح پوست است. درم‌ابریژن رایج‌ترین روش لایه‌برداری برای پاک کردن تاتو ابرو است. در این روش، متخصص لایه‌ رویی پوست به‌نام اپی‌درم را از بین می‌برد تا لایه میانی در دسترس قرار گیرد. لایه اپی‌درم از جوهر موجود در لایه میانی محافظت می‌کند؛ بنابراین با از دست ‌رفتن آن، جوهر به بیرون نشت می‌کند.

در این روش موضع لایه‌برداری‌شده تا چند روز حساس و دردناک خواهد بود و نیاز به مراقبت جدی دارد. این روش بسیار دشوار است و دوره‌ نقاهت آن حدود ۲ هفته است. در طول دوره نقاهت اصلا نباید با نور آفتاب تماس داشته باشید و نباید از مواد لایه‌بردار و لوازم آرایش استفاده کنید.

ریموور برای پاک کردن تاتو ابرو

یکی از بهترین روش های پاک کردن تتو دائمی ابرو، استفاده از ریموورهاست. مواد پاک‌کننده یا اصطلاحا ریموورها، از مواد ارگانیک تهیه می‌شوند تا کم‌ترین عوارض را برای پوست داشته باشند. ریموورها دارای پایه‌ای از اسیدهای میوه‌ای هستند که جوهر و اثر تاتو را از بین می‌برند.

پاک کردن تاتو ابرو - ریموور

این روش یکی ازروش‌های قدیمی برای از بین بردن تتو محسوب می‌شود که اپراتور باید دوره آموزشی مخصوصی گذرانده و مهارت کافی به‌دست آورده باشد تا تتو بدون عوارض، خطر ایجاد کلوئید و ورم از بین برود.

مهم‌ترین مزیت پاک‌کردن تاتو با ریموور، قیمت پایین‌تر آن نسبت به لیزر Q-Switched است. ریموورها را برای پاک‌کردن تاتو از نواحی حساسی مانند خط چشم، خط لب و رژلب هم به‌کار می‌برند. فراموش نکنید لیزر در بین روش‌های پاک‌کردن تتو دائمی، بهترین گزینه است؛ اما اگر پوست فرد به لیزر حساس است باید از ریموورها استفاده شود.

آموزش كامل كشيدن خط چشم برای پلک افتاده ؛‌ چطور چشم با پلک افتاده رو آرايش كنيم؟

جراحی کرایو برای پاک کردن تاتو ابرو

در جراحی کرایو، تاتو ابرو با استفاده از نیتروژن مایع فریز و سپس سوزانده می‌شود. در این روش مانند پیلینگ شیمیایی روی پوست محلول لایه‌بردار مالیده و سبب ایجاد تاول‌های موقتی می‌شود. پس از بهبودی این تاول‌ها، لایه‌ جدیدی روی پوست تشکیل می‌شود.

عوامل موثر در انتخاب بهترین روش پاک کردن تاتو ابرو

 • مدت‌زمان گذشته از تاتو
 • عمق نفوذ جوهر
 • رنگ تتو
 • کیفیت جوهر
 • سلامت عمومی بدن
 • داروهای مصرفی
 • هزینه

پاک کردن تاتو ابرو - تاتو

مراقبت‌های بعد از پاک کردن تاتو ابرو

حداقل تا سه روز بعد از پاک کردن تاتو ابرو نباید حمام کنید.
بنا به تجویز پزشک از آنتی‌بیوتیک استفاده کنید.
از کرم‌های ترمیم‌کننده و روشن‌کننده استفاده کنید.
استفاده از روغن زیتون، نارگیل و لوندر بعد از لیزر به ترمیم پوست کمک می‌کند.
از خاراندن محل خودداری کنید.
سعی کنید کم‌تر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.
تا چند روز از مواد آرایشی مخصوصا کرم‌پودر استفاده نکنید.

پاک کردن تاتو ابرو - مداد کشیدن ابرو
آب فراوان بنوشید.
سیستم ایمنی خود را تقویت کنید.
تا زمان ترمیم زخم‌ها به استخر نروید.

عوارض پاک کردن تاتو

روش‌های مختلفی برای پاک کردن تاتو ابرو وجود دارد؛ اما هر یک از این راه‌ها عوارضی هم دارند. در میان روش‌های گفته‌شده در این مقاله، لیز کم‌ترین عوارض را دارد و بهتر است همیشه گزینه اول برای این کار باشد. همواره از مراجعه به مراکز غیرمجاز خودداری کنید؛ چرا که این موضوع می‌تواند سلامتی شما را به‌خطر بیندازد و باعث ایجاد مشکلات جدی پوستی یا پاسخ‌های التهابی شود.

بعد از ریمو تتو ممکن است پوست در معرض خطر عفونت قرار بگیرد. حتی ممکن است در بعضی موارد، ریمو تاتو باعث ایجاد زخم‌های باز ‌شود که به‌راحتی از بین نمی‌روند و حتی احتمال دارد جای آن‌ها هیچوقت ترمیم نشود. در بسیاری مواقع بعد از پاک‌شدن تاتو، پوست نزدیک ابرو دچار تغییر رنگ می‌شود. این حالت ممکن است به‌مرور زمان و با مصرف کرم‌های ترمیم‌کننده بهبود پیدا کند.

پاک کردن تاتو ابرو - تتو ابرو

واکنش‌های آلرژیک، یکی دیگر از معایب پاک‌کردن تاتو محسوب می‌شود. این مورد بیشتر در مواقعی دیده می‌شود که جوهر تاتو حاوی سولفید جیوه است. در این حالت واکنش‌های حساسیت به‌صورت خارش، التهاب و قرمزشدن موضع مشاهده می‌شوند. برای جلوگیری از واکنش‌های آلرژیک احتمالی، باید بنا به تجویز پزشک متخصص، از آنتی‌هیستامین و استروئیدهای ضدالتهابی استفاده شود. در این موارد به بیمار توصیه می‌شود تا حد امکان در معرض نور خورشید قرار نگیرد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

9 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *