افتتاح حساب ترکیه
مدل مانتو کیمونو جلو باز

استفاده از مدل مانتو کیمونو جلو باز در استایل های بهاره و تابستانه یکی از جذاب ترین آیتم هاست. این مدل مانتو به دلیل راحتی و زیبایی از پر طرفدار ترین مدل های مانتو می باشد که با استایل های اسپرت و رسمی می توانید بپوشید. شادمگ کلکسیونی از مدل مانتو کیمونو جلو باز را در اختیارتان قرار داده است.

لباس کیمونو چیست ؟

لباس کیمونو یک لباس سنتی ژاپنی است که اصلی‌ترین ویژگی‌اش طرح بلند، آزاد و کمربند نیستی است. این لباس بلند و تنگ در دستها با طراحی ساده و زیبا استفاده می‌شود و به عنوان یکی از پرطرفدارترین مدل مانتو بهاره ۱۴۰۳ مورد استقبال قرار گرفته است. کیمونوها اغلب از پارچه‌های با کیفیت و زیبا ساخته می‌شوند و می‌توانند برای مناسبت‌های خاص یا روزمره استفاده شوند.

مانتو کیمونو - مدل مانتو کیمونو جلو باز

کیمونوها عموما بدون جنسیت هستند، یعنی صرفا در مد و استایل مردانه و یا برای استایل زنان درست نشده‌اند و هر کسی در هر سنی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. اما امروزه لباس کیمونو‌های مردانه، قد کوتاه‌تری داشته و طرح پارچه‌ی ساده‌تری دارند.

ویژگی‌های اصلی لباس های مدل کیمونو، راحتی، زیبایی، کاربردی و کلاسیک بودن آن است برای همین، در استایل کلاسیک، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آستین کیمونو - مدل مانتو کیمونو جلو باز

انواع مدل های مانتو کیمونو

مدل مانتو کیمونو جلو باز تکه دوزی شده

مدل مانتو کیمونو جلو باز تکه دوزی شده

در این مدل مانتو از تکه دوزی های سنتی که برگرفته از طرح لباس های ژاپنی است را می بینید. بافت ها و پارچه ها ی تکه دوزی شده معمولا با رنگ ها و الگو های مختلفی دیده می شوند. این ترکیب در نهایت یک استایل زنانه رسمی شیک و جذاب را برای شما می سازد.

این سبک مانتو را به دلیل جلو باز بودن می توانید با لباس ها و رنگ های مختلفی ست کنید. اگر از مانتو کیمونو با رنگ های تیره استفاده میکنید، لباس زیر مانتوی شما می تواند سفید، طوسی یا کرم رنگ باشد تا تضاد جذابی ایجاد کند.

مدل مانتو کیمونو ساده

مدل مانتو کیمونو جلو باز ساده

این مدل مانتو کاربردی ترین نوع مانتو کیمونو است که این سبک را می توانید برای استایل های ورزشی یا روزمره بپوشید. این نوع مانتو می تواند جلو بسته یا جلو باز باشد. این مانتو را در رنگ های مختلفی می توانید استفاده کنید و به زیبایی با یک شلوار جین ساده ست می شوند. در صورتی که این مانتو جلو بسته باشد می توانید یک مدل مانتو کفتان جذاب داشته باشید.

نحوه ست کردن لباس با رنگ سال 1401

مدل مانتو کیمونو جلو باز سنتی

مدل مانتو کیمونو جلو باز سنتی

مدل مانتوی سنتی در سال 1403 بسیار ترند شده است. در نوع مانتو از الگوهای محبوبی مانند گل‌ها، درختان سرو و بامبو، ماهی‌ها و پرندگان مانند فنچ و کرکس بر روی بافته ها استفاده شده است تا به مانتو ظاهری زیبا و رنگارنگ ببخشد.

رنگ‌های مورد استفاده هم معمولا طیفی از سبزهای طبیعی، آبی‌های آسمانی و الگوهای ارغوانی رنگ هستند که هماهنگی زیبایی با محیط طبیعی ژاپن دارند. این سبک سنتی بیانگر ارزش‌های فرهنگی غنی این کشور است. با استفاده از رنگ های شاد می توانید یک مانتو تابستانی جذاب داشته باشید.

مدل مانتو جلو بسته کیمونو

مدل مانتو کیمونو جلو باز

مانتو های جلوبسته برای استفاده های روزمره، دانشگاه، باشگاه و … بسیار مناسب است. این نوع مانتو را به عنوان مانتوی پاییزه و بهاره نیز می توانید استفاده کنید. طرح‌ها و رنگ‌های متنوع مدرن آن می‌تواند با سلیقه جوانان و دانشجویان هماهنگ باشد. می‌توانید به راحتی آن را با پوشاک روزمره دانشگاهی ترکیب کنید.

مانتو کیمونو تابستانه

مدل مانتو کیمونو جلو باز تابستانی

مانتو کیمونو مخصوص تابستان معمولا جلو باز هستند و قد مانتو کوتاه است. برای دوخت این مانتو از پارچه های خنک و تابستانی استفاده می شود. وجود رنگ های شاد و روشن در این مانتو بسیار منحصر به فرد می باشد. از این مانتو برای قرار های دوستانه، و استایل های روزمره می توانید استفاده کنید. برای مراسم‌های رسمی‌تر هم می‌توان مدل‌های بلندتری را انتخاب کرد که با استفاده از پارچه‌های سبک به همراه طرح‌های هنری هوا را در خود حبس نمی‌کنند.

مدل مانتو کیمونو جلو باز مجلسی

مدل مانتو کیمونو جلو باز مشکی

این مدل مانتو کیمونو با پارچه هایی طرح دار و گلدوزی شده دوخته می شوند. معمولا جنس این مانتو ها از ساتن و ابریشم است. این مدل می‌تواند برای مراسم‌های ازدواج و مهمانی‌های رسمی انتخاب شود اگر قد بلندی دارید بهتر است این مانتو را بلند تر بدوزید تا زیبایی قد و هیکل شما را به نمایش بگذارد.

مدل مانتو کیمونو جلو باز آستین پفی

مدل مانتو کیمونو جلو باز آستین پفی

این مانتو ها واقعا زیبا و راحت هستند و برای خانم هایی که علاوه بر خاص و زیبا بودن لباس به دنبال راحتی آن نیز هستند بسیار مناسب است. قسمت جلوی باز مانتو اجازه می‌دهد لباس زیر زیبایی را نیز به نمایش بگذارد در حالی که آستین‌های پفی ظاهری راحت و پوشش کافی فراهم می‌کنند.

در طراحی این لباس از رنگ‌ های الهام‌ بخش و گیاهی مانند صورتی، بنفش و سبز استفاده شود تا انرژی مثبتی را القا کند. الگو های گل و بته‌ های بامبو نیز می‌تواند زیبایی خاصی به لباس بدهد.

راهنمای جامع براي خريد پاپوش زمستانی شيك و راحت

مدل مانتو کیمونو کوتاه

مدل مانتو کیمونو جلو باز کوتاه

این مدل مانتو با الهام از سبک‌های اسپرتیو طراحی شده تا برای ورزش و فعالیت‌ های روزمره مناسب باشد. این مانتو را هم به صورت جلو بسته و هم به صورت جلو باز می توانید انتخاب کنید. این مانتو برای افرادی که قد کوتاه تری راند بسیار مناسب است و باعث تناسب استایل می شود. می توانید از پارچه های نازک و خنک استفاده کنید و یک ترکیب بهاره بسازید، یا با پارچه هایی زخیم تر آن را به یک استایل پاییزه تبدیل کنید.

مدل مانتو کیمونو مشکی

مدل مانتو کیمونو جلو باز مشکی بلند

این مدل بلند و جذاب بسیار مناسب برای زنانی است که می خواهند با یک استایل شیک و زنانه ظاهر شوند. مانتو های مشکی اندام شما را باریک تر و بی نقص تر نشان می دهد.

آستین‌های بلند و گشاد، به همراه طرح ساده اما مدرن آن به راحتی می‌تواند با هر سبک لباس زیر ترکیب شود. همچنین طول بلند مانتو اندام را پوشانده و حرمت‌آفرین است. این مدل در فصول گرم نیز با استفاده از پارچه‌های تنفس‌پذیر می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. امیدوارم راهنمایی‌ات کمکتان کرده باشد.

مدل مانتو کیمونو کژوال

مدل مانتو کیمونو جلو باز کژوال

شما با مانتوی کیمونو حتی می توانید یک استایل مینیمال جذاب هم داشته باشید. فقط چند نکته وجود دارد که باید به آن دقت کنید. برای مینیمال شدن استایلتان بهتر است از مانتو کیمونو های جلو بسته استفاده کنید. برای دوخت این مانتو ها باید از پارچه هایی ساده و تک رنگ استفاده شود و از گلدوزی و تکه دوزی های دستی استفاده نکنید. ترکیب یک مانتوی تک رنگ ساده با شلوار جین و کتونی سفید یک استایل مینیمال جذاب را به شما هدیه می دهد.

پارچه های مناسب برای مانتو کیمونو

بهترین لباس های کیمونو اصیل و دست ساز ژاپنی، از جنس ابریشم و یا پارچه‌ی پنبه‌ای هستند و قیمت بالایی دارند، که ویژگی های آن ها را در مطلب انواع پارچه و خصوصیات آنها خواهید خواند. اما امروزه به دلیل محبوبیت و کاربرد فراوان کیمونو، از پارچه‌های مختلفی برای مدل مانتو کیمونو، استفاده می‌شود. پارچه نخی با درصد پنبه بالا، پارچه لینن و پارچه ابروبادی که برای فصل تابستان و همچنین پارچه پشمی، پارچه کتان، پارچه سوییت و پارچه کرپ که برای فصل سرد مانند پاییز و زمستان مناسب است.

لباس مناسب تابستان چی بپوشیم که گرممون نشه ؟!

ممانتو عبایی - مدل مانتو کیمونو جلو باز

مانتو کیمونو رو چجوری بپوشیم ؟

ست کردن مانتو کیمونو برای بانوان کوتاه قد و چاق

افرادی که قد کوتاهی دارند یا چاق هستند باید از مدل مانتو کیمونوی کوتاه استفاده کنند. بهتر است رنگ و طرح پارچه ی آن ساده باشد و ترجیحا از رنگ های تیره و مشکی استفاده شود.

مانتو کیمونو، اغلب بدون یقه هستند، اما اگر تمایل دارید، مانتو کیمونو یقه‌دار بپوشید، از مدل های یقه آرشال و یقه مردانه استفاده کنند.

به طور کلی، لباس‌هایی مانند مانتو کیمونو که برش عصایی و یا ساسون ندارند، لباس‌های غیر رسمی تلقی می‌شوند که باید در استایل های مانند استایل کژوال از آنها استفاده کرد. اما زمانی که از پارچه‌های قیمتی برای این مدل استفاده شود، مانتو کیمونو، حالت مجلسی پیدا خواهد کرد. به طور مثال مانتو کیمونوی دکمه دار، یک استایل اسپرت بوده و مناسب استفاده روزمره است. شلوار کتان یا جین به همراه کفش کتانی و شال با این مانتو ست می‌شوند.

مدل مانتو کیمونو جلو باز ساده

ست کردن مانتو کیمونو برای افراد قد بلند و لاغر

این افراد می توانند مانتو کیمونو را به صورت کوتاه یا بلند بپوشند اما بهتر است از مانتو های بلند استفاده کنند تا تناسب زیبایی در ظاهرشان ایجاد شود. افراد قد بلند و لاغر در انتخاب رنگ آپشن های بیشتری دارند اما بهتر است از رنگ های تیره و مشکی کمتر استفاده کنند. مانتو کیمونوی بلند را می توانید با شلوار های پارچه ای و با کفش های تخت ست کنید.

مدل مانتو کیمونو جلو باز بلند

استایل کژوال با مانتو زنانه کیمونو

مانتو کیمونوی جلوبسته یک استایل کژوال محسوب شده و با شال و شلوار مام استایل، مام فیت و کتانی، ست می‌شوند. اما مانتو کیمونوی جلوباز و بلند که اغلب با پارچه‌های طرح‌دار و کار شده مانند انواع پارچه ساتن، دوخته می‌شوند، یک استایل رسمی را تشکیل می‌دهد. با این مدل مانتو، شلوار راسته و پارچه‌ای، به همراه کفش پاشنه دار ست می‌شود.

مانتوهای کیمونوی کوتاه و جلو باز که اغلب مانند مدل مانتو کتی، حالت کتی و یقه‌های پهن دارند و با پارچه‌هایی مانند ژاکارد دوخته می‌شوند، کاملا حالت رسمی داشته و مناسب استفاده در مراسمات خاص هستند. این مانتو‌ها با روسری ابریشمی و شلوار تنگ و راسته مازراتی، به همراه کفش پاشنه بلند، هماهنگی زیادی دارند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

24 فروردین 1403

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *