پوست کندن نارگیل

پوست کندن نارگیل برای بسیاری از افراد چالش است و معمولا به دلیل پوست سختی که دارد از خرید آن خودداری می کنند. در این مطلب از شادمگ روش پوست کندن نارگیل را به شما یاد خواهیم داد.

خارج کردن آب نارگیل

مصرف نارگیل تنها مختص به خود آن نیست بلکه از آب نارگیل، روغن نارگیل، ریشه و شیره گل آن که خواص فراوانی هم دارد، می‌توان استفاده کرد. این میوه از انواع مواد معدنی، ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های مختلف تشکیل شده است. نارگیل را می‌توان همراه با پوسته نازک قهوه ای رنگ روی آن مصرف کرد. البته برای تهیه پودر نارگیل یا روغن نارگیل لازم است که پوسته قهوه ای رنگ هم کنده شود. به طور کلی قبل از پوست کندن قسمت سخت و شکستن آن، بهتر است آب نارگیل را خارج کرد.

برای این منظور، ابتدا با استفاده از یک چاقوی تیز، الیاف‌ها و موهای نارگیل را از روی پوست سخت آن جدا کنید. روی همه نارگیل‌ها سه حفره دایره ای شکل وجود دارد که پوسته نازک تری نسبت به قسمت‌های دیگر نارگیل دارند. بنابراین لازم است با کمک یک پیچ گوشتی تیز، از این سه دایره، دوتای آن را سوراخ کرد. چراکه یکی از سوراخ‌ها برای جریان داشتن هوا و دیگری برای خارج شدن آب نارگیل لازم است. رعایت این نکته در سریع تر خارج شدن آب آن بسیار مؤثر است. حال نارگیل را روی یک لیوان یا ظرف مناسب برگردانید تا آب آن به طور کامل تخلیه شود.

هر نارگیل متوسط تازه حدوداً نصف لیوان آب خواهد داشت. هرچه آب نارگیل بیشتر باشد، نشان دهنده تازه بودن و خوشمزه تر بودن آن است. در ادامه نشانه‌های تشخیص نارگیل تازه از کهنه را بیان خواهیم کرد‌.

روش پوست کندن آناناس را در شادمگ بخوانید.

روش پوست کندن نارگیل

 پوست کندن نارگیل با استفاده از چکش

بعد از خالی شدن آب نارگیل، نوبت به پوست کندن نارگیل است. برای کندن پوست نارگیل، چندان روش‌های متنوعی وجود ندارد. با این حال یکی از روش‌های متداول و در عین حال ساده و در دسترس، پوست کندن آن با کمک چکش و شکستن قسمت سخت آن است.

علت پوک شدن خیارشور و راز مهم ترد کردن خیارشور

برای این منظور، نارگیل را داخل یک پارچه یا حوله تمیز یا کیسه قرار دهید. سپس با ضربات پی در پی چکش، سعی کنید پوسته سخت را بشکنید. بر اثر این ضربات نارگیل کمی شل شده و به راحتی شکاف برمی‌دارد. حال با کمک یک قاشق یا چاقوی کند، سعی کنید بین پوست و گوشت نارگیل فاصله ایجاد کنید. در نهایت کل پوسته سخت به این ترتیب از گوشت نارگیل جدا خواهد شد.

پوست کندن نارگیل با چکش

لازم به ذکر است علاوه بر استفاده از چکش در این روش، در روش‌های دیگر نیز برای شکستن پوسته سخت، نیاز است از چکش استفاده کرد.

روش شکستن نارگیل با چکش، یکی از قدیمی ترین و سریع ترین روش‌های پوست کندن نارگیل است. با این وجود اگر چندان تمایلی به کندن پوست نارگیل با این روش ندارید، می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید.

پوست کندن نارگیل به کمک حرارت

یک روش دیگر برای پوست کندن نارگیل، استفاده از حرارت است. پوست کندن نارگیل تازه به کمک حرارت را می‌توان با استفاده از تابه، فر، تستر و ماکروویو انجام داد. در صورت استفاده از تابه، نارگیل را داخل آن قرار دهید و اجاره دهید حدود ۱۵ الی ۳۰ دقیقه، بپزد. سپس نارگیل را از ظرف خارج کنید تا به خوبی سرد شود. در نهایت با یک ضربه چکش، پوست نارگیل به راحتی شکسته می‌شود. در صورت در دسترس نبودن چکش، می‌توان نارگیل را به یک سطح سخت کوبید.

برای انجام این روش که با کمک ماکروویو، فر یا تستر انجام می‌شود، دما را روی ۳۶۰ تا ۶۰۰ درجه بگذارید. هنگامی که روی پوست نارگیل ترک ایجاد شد، آن را خارج کنید و مانند روش قبل پوست سخت را از گوشت آن جدا کنید.

پوست کندن نارگیل به کمک سرما

پوست کندن نارگیل به کمک سرما هم از ساده ترین روش‌هاست. با استفاده از این روش علاوه بر پوسته سخت نارگیل، پوسته داخلی و قهوه ای رنگ آن هم جدا می‌شود. بعد از کندن الیاف‌ها و موهای سطح نارگیل مانند روش‌های قبل، نارگیل را داخل کیسه فریزر قرار دهید و در آن را ببندید. کیسه را درون فریزر قرار دهید و اجازه دهید حدود ۱۲ ساعت بماند. بعد از گذشت این مدت، نارگیل را از فریزر بیرون آورید و با چکش به همه قسمت‌های آن ضربه بزنید.

گرفتن تلخی زیتون با چند ترفند ساده خانگی | این مواد طعم زیتون رو متفاوت میکنه

بعد از ترک برداشتن پوسته سخت نارگیل، به کمک یک قاشق یا چاقو، پوسته سخت را از گوشت نارگیل جدا کنید. مشاهده خواهید کرد که پوسته قهوه ای رنگ نازک هم جدا خواهد شد. با توجه به جدا شدن پوسته قهوه ای رنگ، برای تهیه پودر نارگیل می‌توان از این روش استفاده کرد.

پوست کندن نارگیل با پیچ گوشتی

پوست کندن نارگیل با استفاده از آب

علاوه بر روش‌های فوق، با کمک آب هم می‌توان پوست نارگیل را جدا کرد. به این صورت که بعد از خارج کردن آب آن، به صورت یک نوار عرضی، نارگیل را خیس کنید تا آب به زیر سطح پوسته سخت نارگیل نفوذ کند. بعد از گذشت چند دقیقه نارگیل را به یک سطح محکم بکوبید. مشاهده خواهید که نارگیل دو قسمت شده و شکسته می‌شود.

روش های تشخیص نارگیل تازه

شما برای خرید نارگیل تازه ضروری است یکسری نکات را حتماً بلد باشید. اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا این نکات را به شما آموزش دهیم. اولین نکته این است که همیشه آن نارگیلی را انتخاب کنید که سنگین‌تر است. همچنین حتما نارگیل را تکان بدهید تا صدای شیره داخل آن را بشنوید. اگه نارگیل شیره نداشته باشد و شما صدایی نشنوید، حتما آن نارگیل کهنه است.

ممکن است شیره از آن خارج شده باشد و هوا به درون آن نفوذ کرده باشد که در این صورت میوه بسیار خشک و کهنه می‌شود. همچنین نارگیل هایی که نارس هستند، آب نارگیل بیشتری دارند و در نتیجه سنگین تر هستند. اما به تدریج وقتی که میوه می رسد شیره ی آن کمتر می‌شود. بنابراین وزنش هم پایین می آید.

پس هرچه نارگیل سنگین تر باشد، تازه تر است.  توجه داشته باشید اگر نارگیل تازه را می‌خواهید بخورید، می توانید آن را به همراه پوست نازک و قهوه‌ای رنگ آن مصرف کنید. اما اگر می‌خواهید از آن، روغن نارگیل یا پودر نارگیل استخراج کنید، حتماً باید پوست نازک را نیز بکنید. این کار را می توانید با پوست کن انجام دهید.

ساده ترین روش ها برای تهیه سس خردل خانگی ؛ 3 سس با طعم متفاوت و جذاب

پوست کندن نارگیل و خارج کردن آب آن

هر آنچه نیاز است درباره نارگیل بدانید

نارگیل میوه محبوب در سراسر جهان است که علاوه بر گوشته و آب آن، روغن و پودرش هم مقوی و مغذی هستند. در کنار خواص بی‌نظیرش طعم مطلوب و منحصر بفردی نیز دارد که هر مخاطبی را به خود جذب می‌کند. در ادامه با هم مروری بر خواص نارگیل داشته باشیم:

کمک به بهبود عملکرد قلب

نارگیل به بهبود سطح کلسترول خون در بدن کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. مصرف روغن نارگیلی که از گوشت نارگیل خشک شده استخراج می شود ممکن است باعث کاهش چربی شکم شود و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را کاهش دهد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف نارگیل می‌تواند به بدن برای مقابله با انواع ویروس‌ و باکتری‌هایی که باعث بیماری می‌شوند، کمک کند. از طرفی نارگیل خاصیت ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد انگلی نیز دارد که همینن امر بدن را نسبت به طیف وسیعی از بیماری‌ها مقاوم خواهد کرد.

آبرسان قوی پوست و مو

روغن نارگیل برای درمان خشکی پوست و مو معجزه می‌کند. چنانچه بدنبال یک آبرسان و مرطوب کننده قوی برای خلاصی از پوست خشک خود هستید توصیه می‌کنیم از روغن نارگیل استفاده کنید.

تقویت استخوان‌ها

نارگیل حاوی مقادیر زیادی مس، کلسیم، منگنز و… بوده که همگی به رشد، تقویت و تحکیم استخوان‌ها کمک می‌کنند. برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان و آرتروز حتما مصرف این میوه مقوی را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید تا از خوردن داروهای شیمیایی خلاص شوید.

بهبود عملکرد دستگاه گوارش

فیبر یکی از عناصر مهم و ضروری برای عملکرد صحیح دستگاه گوارش بوده که مانع از بروز مشکلاتی مانند یبوست می‌شود. نارگیل منبع غنی از فیبر است که می‌تواند نیز بدن را به تنهایی برطرف کند. بد نیست بدانید مصرف نارگیل تازه و روغن نارگیل رشد باکتری‌های مفید در روده را تقویت کرده و مانع از بروز هرگونه التهاب خواهد شد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

13 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *