روش پوست کندن آناناس

روش پوست کندن آناناس را با ترفندهای ساده به شما آموزش دادیم. شما با کمترین دور ریز می توانید این میوه خوش طعم را پوست بگیرید.

آموزش پوست کندن آسان آناناس

یک آناناس تازه و رسیده مزه شیرینی بسیار عالی دارد و از آناناس های کنسرو شده بسیار خوشمزه تر می باشد . البته بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از آناناس های کنسروی استفاده کنند زیرا پوست کندن آناناس برایشان سخت می باشد اما اگر این کار را از روش صحیح انجام دهید، می توانید به راحتی پوست آن را جدا کنید. همانطور که بسیاری از افراد به دلیل پوست سخت نارگیل و عدم اطلاع از روش شکستن نارگیل قید این میوه پر خاصیت و خوشمزه را می زنند.

روش پوست کندن آناناس

انتخاب آناناس

موقع خرید، آناناسی را انتخاب کنید که پوستی سفت، طلایی مایل به قهوه‌ای (زیاد سبز نباشد) با برگهای سبز و نرم . آناناس رسیده بوی آناناس تازه و خیلی زیاد را دارد.

برگ های آن نیز باید نسبتاً شل باشند اما مراقب باشید که برگ های پلاسیده و قهوه ای انتخاب نکنید. چنین آناناسی رسیده محسوب می شود و طعم و بوی بسیار عالی خواهد داشت . با این بخش از نمناک همراه باشید تا روش ساده و آسان پوست کندن آناناس را بیاموزید.

روش پوست کندن آناناس با چاقو

1. برای پوست کندن آناناس به یک چاقوی بلند نیاز دارید.

2. اول از همه باید سر و ته آناناس را با چاقو بگیرید. همچنین می توانید برگ ها را با پیچاندن و یا با برش چاقو جدا کنید و سپس حدود یک سانت از بالا و پایین آناناس جدا کنید . بسیاری از افراد از سر جدا شده آناناس همراه با برگ به عنوان دکور روی میز خود استفاده می کنند.

روش تشخیص انار قرمز و شیرین با 8 نشانه ! دیگه گول نخور

3. سپس آناناس را ایستاده روی سینی قرار دهید . زمانی که ته آناناس را ببرید این میوه به راحتی روی سینی قرار می گیرد و نمی افتد. حال به گوشه های آناناس دقت کنید. این گوشه ها معمولاً مزه گس و نامطلوبی دارند و باید جدا شوند.

برش آناناس برای مهمانی

4. گوشه های اطراف آناناس شبیه چشم می باشد. باید چاقو را به گونه ای قرار دهید که این گوشه ها کاملاً جدا شوند . در واقع با برش نهایی، آناناس شما گوشه دار می شود و دیگر حالت دایره ای نخواهد داشت. البته باید مراقب باشید که این برش شما بیش از حد از این چشم ها فاصله نگیرد زیرا میوه شما هدر خواهد رفت.

روش پوست کندن آناناس

5. اولین برش باید تا انتها ادامه داشته باشد و کل قد آناناس برش داده شود.

6. حال قسمت های دیگر آناناس را نیز به همین منوال برش دهید . باید همین کار را برای گوشه ها یا همان چشم های دیگر آناناس تکرار کنید که معمولاً هر برش شما زاویه 45 درجه با برش دیگر برقرار می کند . البته همانطور که گفتیم، نباید بیش از حد پیش بروید و گوشت آناناس را جدا کنید.

7. حال که پوست آناناس شما به طور کامل جدا شده است ، باید به دنبال قسمت های اضافی یا همان چشم هایی باشید که از دید شما پنهان مانده بودند . اگر مایلید که آناناس را به صورت حلقه خورد کنید ، می توانید مرکز آن را در بیاورید و آن را با ضخامت مد نظر خود خورد کنید یا اینکه به جای آن می توانید آناناس را اول حلقه ای برش دهید و سپس مرکز را جدا کنید ، ترتیب این دو کار بر عهده خودتان می باشد.

آموزش نحوه صحیح و درست استفاده از شامپو فرش

نحوه برش آناناس

8. درآوردن هسته مرکزی آناناس . اگر مایلید که کل هسته را جدا کنید ، باید آناناس را به چهار قسمت تقسیم کنید و برش دهید . از بالای آناناس خطی شبیه به + بکشید و از روی خط تا انتها برش دهید تا چهار قسمت مساوی داشته باشید.

9. حال برای خارج کردن قسمت مرکزی یا هسته آناناس، باید یکی از این چهار قسمت را از وسط به صورت سراسری برش دهید. وسط آناناس که باید جدا شود، کاملاً قابل تشخیص می باشد زیرا بافت متفاوتی دارد و رنگ آن نیز روشن تر است . برای سه قسمت باقیمانده نیز همین کار را تکرار کنید.

روش پوست کندن آناناس

10. حال قسمت باقی مانده را به صورت نگینی خرد کنید . الان دیگر هسته یا مرکز آناناس را در آورده اید و می توانید به راحتی از طعم آن لذت ببرید . اگر قصد دارید که آن را بعداً میل کنید ، حتماً تکه های خرد شده را در ظرف در بسته بدون منفذ داخل یخچال قرار دهید.

روش پوست کندن آناناس به صورت قایقی

در این برش بعد از شستن و خشک کردن آناناس، آن را در طول به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. آنگاه با جدا کردن هسته سفت آن، برش شتری در آناناس بزنید و گوشت آن را از پوستش جدا کنید. آناناس را به قطعات کوچک تقسیم کنید و میل کنید.

این شیوه برش آناناس بیشتر هنگامی که در سفر هستید و امکان خرد کردن آناناس را ندارید و یا برای سرو میوه در مهمانی‌های باغ استفاده می شود.

روش سوم برش اریب آناناس

برای داشتن آناناس اریب اول مثل مراحل پوست کندن آناناس، سر و ته آن را جدا کنید و آناناس را به‌صورت ایستاده روی تخته کار بگذارید. شروع به پوست کندن آناناس مثل شیوه قبل کنید؛ ولی در این شیوه فقط پوست روی آناناس را به ضخامت نیم سانتی‌متر بکنید.

نكات مهم و اصلي براي نگهداري پتوس و روش تكثير آن

روش پوست کندن آناناس

وقتی پوست کندن تمام شد، خار یا چشم‌های آناناس را روی آن می بینید. در ادامه با استفاده از یک چاقوی کوچک‌تر چشم‌های آناناس را به‌صورت اریب ببرید. یک چشم را از بالا در نظر بگیرید آن را جدا کنید و برش را تا چشم بعدی که قدری جلوتر است، ادامه دهید. این کار را تا رسیدن به ته آناناس انجام دهید. آنگاه به بریدن چشم‌های دیگر در امتداد برش اریب قبلی انجام دهید.

در این شیوه در آخر گوشت کمتری از آناناس هدر می‌رود و آناناسی به ظاهری متفاوت خواهید داشت. این شیوه از پوست کندن آناناس برای وقتی که قصد حلقه‌حلقه کردن آن را دارید بسیار مناسب است.

روش پوست کندن آناناس به صورت حلقه ای

پس از اینکه سر و ته آناناس را زدید. آناناس را به صورت حلقه حلقه ببرید و بعد به راحتی پوست آن را جدا کنید. و هسته آناناس را هم با نوک چاقو جدا کنید.

روش پوست کندن آناناس

روش پوست کندن آناناس

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

4 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *