۱۲ فروردین ۱۴۰۲
روش شکستن نارگیل

روش شکستن نارگیل با وجودی که بسیار سخت است اما ترفندهایی دارد. اگر این کارها را انجام دهید مثل یک پرتقال راحت شکسته می شود. با شادمگ همراه باشید.

چطور نارگیل را بشکنیم

هزاران سال است که نارگیل توسط انسان استفاده می‌شود؛ میوه‌ ای با ظاهری اعجاب انگیز که خواص فراوانی هم دارد. نارگیل به‌ویژه سرشار از منگنز است که برای سلامت استخوان ها و متابولیسم کربوهیدرات ها، پروتئین ها و کلسترول ضروری است. همچنین سرشار از مس و آهن است که به تشکیل گلبول های قرمز خون کمک می‌کند، و همچنین سلنیوم، یک آنتی اکسیدان مهم که از سلول های شما محافظت می‌کند.

روش شکستن نارگیل

شاید پوسته خارجی محکمی که دور نارگیل وجود دارد خیلی از ما را از خوردن آن منصرف کند. اما اگر ترفندهای شکستن نارگیل را یاد بگیرید متوجه می‌شوید کار چندان سختی نیست.

نارگیل

نارگیل میوه‌ای بسیار خوشمزه، با فیبر بالا و بدون کلسترول است. مخصوصا اگر آن را تازه مصرف کنید از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. اما معمولا بیشتر افراد با باز کردن و شکستن پوست آن به طور صحیح مشکل دارند. در ادامه روشهای ساده ای برای شکستن نارگیل آمده است. از این میوه خوشمزه می توانید برای بوتاکس طبیعی پوست صورت هم اسفاده کنید.

نحوه تشخیص نارگیل خوب

در وحله اول سنگین‌ترین نارگیل را انتخاب کنید. به شیره نارگیل توجه کنید. اگر نارگیل را تکان دهید صدای شیره آن را می‌شنوید که در صورت نشنیدن این صدا، نارگیلی که انتخاب کردید کهنه است. نارگیل‌های رسیده، آب نارگیل بیشتری دارند و در نتیجه سنگین‌تر هستند. اما به تدریج وقتی‌که میوهمی رسد، شیره‌ی آن کمتر می‌شود. بنابراین وزنش هم پایین می آید. پس هرچه نارگیل سنگین‌تر باشد، تازه‌تر است.

توجه داشته باشید اگر نارگیل تازه را می‌خواهید بخورید، می توانید آن را به همراه پوست نازک و قهوه‌ای رنگ آن مصرف کنید. اما اگر می‌خواهید از آن، روغن نارگیل یا پودرنارگیل تهیه کنید، حتماً باید پوست نازک آن را نیز بکنید. این کار را می توانید با پوست‌کن انجام دهید. با این پودر نارگیل تازه میتوانید برای تهیه شیک نوتلا آستین ها را بالا بزنید.

خالی کردن آب نارگیل

قدم اول پیش از شکستن نارگیل، خالی کردن آب نارگیل است. نارگیل را روی سطح سفت و مسطحی که صدمه نبیند قرار دهید. تخته خرد کن محکم معمولا برای این کار مناسب است.

روش شکستن نارگیل

تنها یکی از چشم‌های نارگیل نرم است و به راحتی سوراخ می‌شود. آن چشم‌ نرم را پیدا کنید. این بخش از نارگیل به اندازه‌ای نرم است که بتوانید پیچ‌گوشتی فلزی یا سیخ را در آن فروکنید. اگر نشد، یک میخ و چکش بیاورید تا سوراخی ایجاد کنید. فقط مراقب باشید این کار را روی سطح لغزنده انجام ندهید.

شمالی ها اینطوری کته می پزن که خوشمزه میشه ؛ فوت کوزه گری ش اینه

بعد از سوراخ کردن، نارگیل را برعکس کنید و آب نارگیل را در یک کاسه یا لیوان بریزید.

از روغن نارگیل می توانید برای از بین بردن غبغب و تهیه صابونی که در مطلب طرز استفاده از صابون ابرو صحبت شد استفاده کنید.

روش شکستن نارگیل

روش اول شکستن نارگیل: ضربه با پشت چاقو

به رگه بین چشم‌ها توجه کنید. این رگه را تا خط استوای نارگیل دنبال کنید. همین طور که نارگیل را در دست دارید، آن را آرام‌ بچرخانید و با استفاده از سمت کند چاقو محکم دور تا دور خط استوا ضربه بزنید.

روش شکستن نارگیل

به ضربه زدن و چرخاندن نارگیل ادامه دهید تا کاملا باز شود. اگر این کار درست انجام شود (پس از چند بار چرخاندن)، نارگیل به دو نیمه مساوی تقسیم می‌شود.

روش دوم شکستن نارگیل: ضربه محکم به سطح سخت

به سه سوراخی که در یکی از دو انتهای نارگیل وجود دارد توجه کنید. دو سوراخ رگه برجسته‌ای نزدیکشان دارند که شبیه به ابرو است.

نارگیل را در یک دست نگه‌دارید به صورتی که نوک هر یک از انگشتان اشاره و میانی روی هر ابرو قرار بگیرد (به طوری که نوک انگشت به سمت چانه نارگیل اشاره کند).

چانه نارگیل را بر روی سطح سختی مانند لبه پله محکم بکوبید. ضربه باید کاملا محکم باشد تا نارگیل دو نیم شود.

روش سوم شکستن نارگیل: ضربه و چرخش

نارگیل را نگه داشته و محکم دور تا دور خط استوای آن را بر روی لبه محکم و تیزی بزنید. گوشه یک سنگ یا آجر خیلی بزرگ یا لبه صفحه بتونی (مانند جدول کنار خیابان یا پله‌های بتونی) معمولا برای این کار موثر است.

روش شکستن نارگیل

ضربه زدن و چرخاندن را تا جایی ادامه دهید که نارگیل کاملا باز شود.

روش چهارم شکستن نارگیل: دربازکن مارپیچی

چشم نارگیل را با دربازکن مارپیچی باز کنید. آن را روی یک لیوان یا کاسه بگیرید تا آب نارگیل خارج شود.

نارگیل را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را بر روی یک سطح بتونی خرد کنید. از چکش یا اجسام مشابه برای خرد کردن استفاده کنید

وقتی نارگیل شکست و باز شد، آن را از کیسه پلاستیکی خارج کنید.

روش پنجم شکستن نارگیل: گرم کردن یا فریز کردن

با یک سیخ چشم‌های نارگیل را سوراخ کرده و آب آن را خارج کنید.

روش شکستن نارگیل

نارگیل را در اجاق در دمای ۹۳ درجه سانتی‌گراد بگذارید و ۱۵ دقیقه بگذارید بپزد. به جای این کار می‌توانید آن را ۱۵ دقیقه فریز کنید. با این کار پوست نارگیل شل شده و از گوشت آن جدا می‌شود.

دستور پخت میرزا قاسمی شمالی اصلی + همه فوت و فن های خوشمزه شدن

نارگیل را در یک دست نگه‌دارید و چکش را در دست دیگر، به خط استوای نارگیل ضربه زده و آن را آرام آرام بچرخانید.

این کار را تا زمانی که نارگیل شکسته شده و باز شود ادامه دهید. با این روش نارگیل به دو نیم مساوی تقسیم می‌شود.

پوست نارگیل را از گوشت آن جدا کنید. چون پیش تر آن را حرارت داده یا فریز کرده‌اید این کار آسان‌تر انجام می‌شود.

جدا کردن گوشت نارگیل

نارگیل را بپزید. پس از باز کردن نارگیل، می‌توانید آن را در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۱۵ دقیقه بپزید تا گوشت به راحتی از پوست جدا شود. بدیهی است که اگر از روش حرارت دادن برای شکستن نارگیل استفاده کرده باشید نیازی نیست دوباره این کار را انجام دهید چون با همان مرتبه اول گوشت نارگیل به راحتی از پوست جدا می‌شود.

از قاشق یا کارد کره استفاده کنید. اگر پوست به چند قطعه کوچک شکسته شده باشد، این کار آسان‌تر است. از کارد کند یا قاشق برای برداشتن گوشت از نارگیل استفاده کنید. قاشق یا چاقو را بین گوشت نارگیل و مرز پوست چوبی فرو برده، سپس کمی آن را اهرم کنید تا تکه‌های گوشت نارگیل از پوست‌ جدا شود. گاهی اوقات می‌توانید قاشق را زیر گوشت برده و آن را اهرم کنید و قسمت به قسمت از پوست جدا کنید.

اگر از چاقو استفاده می‌کنید شکاف‌های V شکل در گوشت نارگیل ایجاد کنید و قطعات مثلثی شکل از نارگیل خارج کنید.

از پوست‌کن استفاده کنید. همین که گوشت را از پوسته بیرونی جدا کردید، با استفاده از پوست کن می‌توانید پوست داخلی و نازک آن را بگیرید.

توصیه ها

دو عدد از چشم‌های نارگیل را با میخ یا پیچ‌گوشتی سوراخ‌ کنید تا هوا بتواند از یکی واردشده و آب نارگیل از دیگری خارج شود. این کار سرعت را بالا می‌برد.

روش شکستن نارگیل

در یک سمت نارگیل سه نقطه سیاه وجود دارد که دوتای آن‌ها به هم نزدیک‌تر هستند و چشم‌های نارگیل را تشکیل می‌دهند و به سومی دهان نارگیل گفته می‌شود. دهان ضعیف‌ترین نقطه نارگیل است و با ابزار تیزی مانند یک تیغه قیچی به راحتی سوراخ می‌شود. آب ظرف سی ثانیه در ظرف تخلیه می‌شود. برای اطمینان از خالی شدن نارگیل آن را تکان دهید.

آب داخل نارگیل با شیر نارگیل متفاوت است و شیرین است. آب این میوه به صورت طبیعی در هنگام رشد نارگیل تولید می‌شود و بسته به رسیده بودن آن طعم و رنگش متفاوت است. شیر نارگیل محصولی فراوری شده است که از استخراج روغن گوشت سفید رنگ نارگیل و معمولا آب جوش ساخته شده است. از آب و شیر نارگیل میتوانید برای از بین بردن تندی غذا و سوپ استفاده کنید.

طرز تهیه سالاد سزار به روش رستورانی + دستور تهیه سس مخصوص

اگر هیچ یک از ابزار گفته‌شده را ندارید یا عجله دارید و می‌خواهید نارگیل را باز کنید، آن را در یک کیسه پلاستیکی محکم گذاشته و با پرتاب به سطح سختی بکوبید. آب نارگیل را در این روش از دست می‌دهید اما می‌توانید گوشت آن را بخورید. مراقب باشید آن کیسه به کسی برخورد نکند!

نکته مهم

از سینک آشپزخانه برای نگه‌داشتن نارگیل در حین استفاده از چکش یا یخ شکن ( یا هر ابزار دیگر) و تخلیه آب نارگیل می‌توانید استفاده کنید.

اگر سوراخ‌های نارگیل کوچک است و خالی شدن آن نارگیل زمان می‌برد، نارگیل را روی یک لیوان نگه داشته و از یکی از سوراخ‌ها به آن بدمید. آب داخل آن به سرعت از آنجا خارج می‌شود.

سر مته ۶ میلیمتری اندازه مناسبی برای دریل چشم‌های نارگیل بوده و سریع‌تر و مطمئن تر از یخ شکن است.

روش شکستن نارگیل

اگر هیچ‌کدام از این راه‌ها جواب نداد می‌توانید نارگیل را داخل یک حوله پیچیده و با چکش به آن ضربه بزنید.

اگر می‌خواهید نارگیل را به دو نیمه کاملا مساوی تقسیم کنید (مثلاً از پوست آن برای موارد مختلف مانند ابزار موسیقی، جا شمعی و …) استفاده کنید می‌توانید با اره نواری برش صاف‌تری (با دقت بیشتر) ایجاد کنید. ابتدا آب نارگیل را خارج کنید تا کارتان تمیزتر از آب در بیاید.

آموزش شکستن نارگیل به صورت اصولی

هشدارها

هنگام ضربه زدن به نارگیل با چاقو بسیار مراقب باشید. باید به نارگیل محکم ضربه بزنید. اما نه آن قدر محکم که کنترل چاقو از دستتان خارج شود. چون در این صورت ممکن است تصادفا به چیز دیگری ضربه زده یا آن را ببرید. به خصوص دست خود را. اگر در استفاده از چاقو مطمئن نیستید روش دیگری استفاده کنید که نیازی به چاقو نداشته باشد.

نارگیل را درحالی‌که آب داخل آن را خالی نکرده‌اید داخل فر نگذارید. اگر مدت زیادی بماند آب داخل آن به بخار تبدیل‌شده و فشار زیادی در داخل ایجاد می‌کند و می‌ترکد .

وقتی نارگیل شروع به شکستن کرد، ممکن است پیش از این که بشکند.، به سرعت باز شود و سپس دوباره بسته شود. مراقب باشید پوست یا گوشت دستتان در ترک ایجادشده گیر نکند.

در حین ضربه زدن به نارگیل مراقب چشمان خود باشید چون ممکن است قطعات آن به هوا پرتاب شوند.

همیشه داخل نارگیل را بررسی کنید. اگر بوی ترش می‌دهد یا به نظر فاسد می‌رسد گوشت یا آب آن را مصرف نکنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *