افتتاح حساب ترکیه
ریمو اکستنشن مو

ریمو اکستنشن مو اگر چه کاری تخصصی است، اما می‌ توانید آن را یاد بگیرید تا برای برداشتن اکستنشن مو نیازی به مراجعه به آرایشگاه نداشته باشید. در این مقاله شادمگ آموزش حذف اکستنشن مو در خانه را آموزش می بینید.

قدم به قدم آموزش ریمو اکستنشن مو

داشتن موهای پر پشت و بلند یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی است. به همین جهت خانم ها همیشه به دنبال حجیم تر و یا بلند تر نشان دادن موهیشان هستند. اکستنشن مو مانند اکستنشن های رنگی، کلیپسی، اکستنشن لیزری مو و … یکی از روش های رسیدن به موهای صاف و زیبا می باشد. ولی اگر به هر دلیلی تمایل به نگه داشتن اکستنشن در بین موهای خود نداشته باشید، می توانید به سادگی آن را ریموو کنید. ریمو اکستنشن مو از اهمیت زیادی برخوردار است و باید بسیار اصولی انجام شود.

ریمو اکستنشن مو

همان گونه که نحوه نصب اکستنشن روی موها باید اصولی و درست انجام شود. ریموو اکستنشن مو هم نیاز به دقت زیادی دارد. در غیر این صورت ممکن است به رشته‌ های مو آسیب‌ های جبران ناپذیری وارد کند. در این مقاله قصد داریم به آموزش ریموو انواع اکستنشن مو بپردازیم. با ما همراه باشید.

روش‌های مختلف ریمو اکستنشن مو

در این قسمت انواع روش‌های اکستنشن مو به همراه بهترین راه ریمو هر یک از آن‌ها را به‌طور خلاصه توضیح داده‌ایم:

صفر تا صد اصول نگهداری قبل و بعد از اکستنشن مژه را د شادمگ آموزش ببیندید.

 ریمو اکستنشن مو چسبی

اکستنشن مو چسبی یکی از روش‌های پرطرفدار اکستنشن مو است. در این نوع از اکستنشن، مو را با چسب لابلای موهای طبیعی شما می‌چسبانند. مراقبت و نگهداری از اکستنشن چسبی از دیگر انواع اکستنشن راحت‌تر است. اگر به چسب مو حساسیت ندارید، این روش یکی از بهترین روش‌های اکستنشن است.

ریمو اکستنشن مو

ریمو اکستنشن مو چسبی به کمک مایع ضدعفونی‌کننده یا الکل صورت می‌گیرد. در سالن‌های زیبایی از ریمور ژلی نیز برای حذف این نوع اکستنشن استفاده می‌شود. برای راحت‌تر جدا شدن موی اکستنشن‌شده می‌توانید از روغن‌ها و کرم‌های مخصوص نرم‌کردن مو و درمان‌کننده موخوره نیز استفاده کنید.

کمی روغن روی اکستنشن بمالید و آن قدر ماساژ دهید تا چسب و موهای اکستنشن شده به‌راحتی از موهای شما جدا شوند. سپس موهای خود را شانه بزنید تا موهایی که لابلای موهایتان گیر کرده‌اند، به‌طور کامل جدا شوند. توصیه می‌کنیم کار ریمو اکستنشن مو را از قسمت پشت سر انجام دهید.

 ریمو اکستنشن مو کراتین

این روش نسبت به روش چسبی تخصصی‌تر است و ریمو آن نیز به تخصص بیشتری نیاز دارد. در صورتی که جدا کردن اکستنشن چسب کراتین از موها با بی‌دقتی انجام شود، احتمال صدمه دیدن موها زیاد خواهد بود. ریمو اکستنشن مو چسب کراتین باید با محلول ریمور و ابزار مخصوص انجام شود. محلول ریمور فقط باید روی چسب زده شود و موهای اطراف نباید با محلول برخوردی داشته باشند.

بعد از زدن محلول با ابزار مخصوص موها را جدا کنید. کار ریمو اکستنشن مو کراتین باید روی موهای خشک انجام شود. استون 100 درصد نیز یکی از محلول‌هایی است که برای برداشتن اکستنشن مو کراتین کاربرد دارد.

معجزه های بی نظیر صابون برنج برای صورت و جوان کردن پوست ؛ به جای کرم های گران این راه کم هزینه را امتحان کن !

ریمو اکستنشن مو میکرولینک

اکستنشن میکرولینک یکی از طبیعی‌ترین انواع اکستنشن مو به‌حساب می‌آید. در این روش از رنگ‌های زیادی استفاده شده و موی اکستنشن به ساقه‌های موی طبیعی فرد وصل می‌شود.

شل شدن اتصال این نوع اکستنشن در طی زمان محتمل است. روش ریمو این نوع از اکستنشن همانند روش‌های قبلی است که گفتیم.

 ریمو اکستنشن مو دوخته شده

دوختن موی طبیعی با اکستنشن یکی دیگر از روش‌های پرپشت نشان‌دادن موهاست. این روش کاری تخصصی است و هر کسی از عهده آن بر نمی‌آید. در این روش باید روی مو عمل بافتن نیز انجام بگیرد.

ریمو اکستنشن مو

یکی از روش‌های زمان بر اکستنشن مو است و ممکن است تا چند ساعت طول بکشد، اما نتیجه آن بسیار عالی است.ریمو اکستنشن مو دوخته شده
برای ریمو اکستنشن مو دوخته‌شده تنها به یک قیچی و کلیپس نیاز دارید. کلیپس به این دلیل استفاده می‌شود تا موهای طبیعی خود را جمع کنید و آن‌ها را با قیچی نبرید.

نخ‌ها را به کمک قیچی پیدا کرده و ببُرید. برای بریدن نخ‌های پشت سر از نخ‌های جلو راهنمایی بگیرید. بعد از حذف اکستنشن، موهای بافته‌شده خود را پیدا خواهید کرد. آن‌ها را باز کنید.

ریمو اکستنشن مو دوخته‌شده را زمانی انجام دهید که موها خشک هستند. خشک بودن موها کمک می‌کند تا تفاوت بین موی طبیعی و نخ راحت‌تر تشخیص داده شود.

آموزش حذف اکستنشن مو در خانه

در این قسمت گام‌به‌گام مراحل حذف اکستنشن مو در خانه را آموزش می‌دهیم:

ریمو اکستنشن مو

آموزش ریمو اکستنشن مو دوخته شده در خانه

تمام موهای خود را به‌صورت دم اسبی جمع کنید. ترجیحاً موهای طبیعی و موهای اکستنشن‌شده را در گیره‌های جداگانه جمع کنید.
قسمتی از موهای خود را از دم اسبی خارج کنید. درآوردن تمام اکستنشن‌ها به‌طور همزمان کار سختی است؛ در نتیجه اکستنشن‌ها را در ردیف‌های جداگانه خارج می‌کنیم.
کار برداشتن اکستنشن‌ها را از پشت سر انجام دهید.
برای بیرون آوردن قسمتی از مو از یک شانه با انتهای نوک تیز یا بلند استفاده کنید.

شروع کار

از پشت سر و قسمت پایین شروع کرده و به‌تدریج کار درآوردن اکستنشن‌ها را انجام دهید.
با انگشتان خود انتهای نخ را پیدا کرده و آن را جدا کنید. برای پیدا کردن انتهای نخ به‌آرامی نوک انگشتان خود را در امتداد برآمدگی یا درز دوخته شده اکستنشن بکشید.
برای جدا کردن نخ از موها از قیچی مانیکور یا سوزنی استفاده کنید. (اگر پیدا کردن انتهای نخ‌ها برایتان سخت است، از یک دوست کمک بگیرید.)
اگر موهای طبیعی شما اطراف نخ رشد کرده باشد، ممکن است در فرایند جدا کردن اکستنشن‌ها 2 یا 3 تار موی طبیعی خود را نیز از دست بدهید.
از انتهای قیچی برای بریدن نخ استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا موهای خود را بیش‌ازحد کوتاه نکنید.
نخ را از پوست خود جدا کنید. با استفاده از هر 2 دست به‌آرامی اکستنشن را از پوست سر خود درآورید.
با یک دست ریشه موهای طبیعی خود را روی سر نگه دارید تا آسیب نبینند. سپس با دست دیگر نخ اکستنشن را گرفته و به‌آرامی در جهت مخالف بکشید تا دوخت باز شود.

کاربرد شگفت انگیز تاپ کات ناخن | قبل از لاک زدن حتما این کارو انجام بده !

ریمو اکستنشن مو

مرحله بعدی

برای شکستن و حل شدن نخ‌ها می‌توانید از وسایل آرایشی مخصوص استفاده کنید. این مواد بدون آسیب رساندن به موهای طبیعی شما نخ‌ها را می‌شکنند. با استفاده از محلول موردنظر، نخ‌ها را اسپری کرده و صبر کنید تا چند دقیقه بماند.
بعد از اتمام کار با استفاده از یک شانه دندانه‌دار پهن موها را شانه کنید تا مواد زائد بیرون بریزند.
همین کار را برای تمام نخ‌ها و اکستنشن‌ها انجام دهید. یکی یکی آن‌ها را پیدا کرده و همه را خارج کنید.
اگر برخی قطعات اکستنشن آسیب ندیده‌اند، آن‌ها را نگه دارید تا برای دفعه بعدی از آن استفاده کنید.
موهای خود را شامپو زده و حالت دهید. اکستنشن نوعی تنش به موها وارد می‌کند.
برای بازگشت موهای خود به حالت طبیعی باید مدتی به آن‌ها استراحت دهید.
حداقل تا 2 هفته مجدداً از اکستنشن استفاده نکنید. همچنین در حین شستن موهایتان مراقب باقیمانده‌های اکستنشن باشید.

 آموزش ریمو اکستنشن مو کراتین در خانه

موهای خود را با گیره یا با کش مو به‌صورت دم اسبی ببندید. قسمتی از موهای خود را که از پشت گردن شروع می‌شود، باز کنید.
با استفاده از انگشت خود یا انتهای شانه، یک ردیف از موها را در پایین سر خود بیرون بیاورید. (سعی نکنید چند اکستنشن را همزمان از موهای خود خارج کنید. آهسته کار کردن حذف اکستنشن‌ها را ایمن‌تر و ساده‌تر می‌کند.)
باندهای کراتینه را با ابزار (انبردست) خم کنید تا شل و شکسته شوند. وقتی نیروی کافی به باند وارد شود، ترک می‌خورد و کار جدا کردن اکستنشن راحت خواهد بود.

نکته مهم

پس از اولین ترک، انبردست را در اطراف باند حرکت داده و قسمت دیگری از آن را فشار دهید تا پیوند ضعیف‌تر شود.
پس از برداشتن اکستنشن ممکن است مقداری از پیوند ترک‌خورده همچنان در دستان شما باشد. با استفاده از یک شانه دندانه‌دار خوب باقیمانده‌ها را از موی خود پاک کنید.
روی چسب‌های کراتینه روغن زیتون، نارگیل، بچه، بادام یا ترکیبی از آن‌ها را ماساژ دهید. روغن را با نوک انگشتان خود روی باندهای کراتینه ماساژ دهید.
اجازه دهید روغن نفوذ کند و 1 تا 15 دقیقه روی محل بماند. روغن کراتین‌ها را از بین می‌برد و به شما امکان می‌دهد خیلی راحت اکستنشن‌ها را جدا کنید. (می‌توانید به‌جای روغن‌های طبیعی از محصولات پاک‌کننده چسب کراتینه نیز استفاده کنید. استون یا ژل‌های مبتنی بر الکل نیز به پاک کردن کراتین کمک می‌کنند.)

ریمو اکستنشن مو

استفاده از سشوار

باندها را با سشوار حرارت دهید. برای سرعت بخشیدن به فرایند شیمیایی از بین رفتن کراتین با روغن، موهای خود را با حالت کمِ سشوار خشک کنید.
5 تا 15 دقیقه کافی است. گرما باعث راحت‌تر باز شدن پیوندها می‌شود.
موهای طبیعی خود را از چسب دور نگه دارید. دقت کنید که وقتی پیوندهای کراتینه را می‌کشید، موهای طبیعی شما نباید با چسب کراتین کشیده شوند.
با یک دست پوست سر و ریشه موهای خود را بگیرید و با دست دیگر به‌آرامی باند را بکشید. اگر احساس کشیدگی روی پوست خود دارید، یعنی چسب‌ها به‌خوبی شل نشده‌اند. در این شرایط باید مجدداً مقداری روغن روی چسب‌ها بزنید و اجازه دهید تا شل شوند.
موهای خود را با یک شانه دندانه پهن و سپس یک شانه دندانه ظریف شانه کنید. ترکیب برس‌ها در تشخیص باقیمانده اکستنشن بهتر کمک می‌کند.
موهای طبیعی خود را بشویید. از یک شامپوی باکیفیت به علاوه نرم‌کننده برای بازسازی موهای خود استفاده کنید. شامپوها به حذف روغن و چسب باقیمانده روی موهایتان کمک می‌کنند.

ترفند های تضمینی برای کوچک کردن بینی بدون عمل در خانه

 آموزش ریمو اکستنشن مو چسبی در خانه

موهای خود را به چند بخش تقسیم کنید و هر قسمت را با گیره از دیگر قسمت‌ها جدا کنید.
اولین و نزدیک‌ترین موهای مصنوعی را در پایین سر خود پیدا کنید. بهتر است برای ریمو اکستنشن مو از پایین به سمت بالا بروید.
روغن زیتون، نارگیل، بچه یا ترکیبی از آن‌ها را به چسب‌ها بمالید. اجازه دهید تا روغن به مدت 15 دقیقه روی چسب بماند. برخورد روغن به چسب باعث شکستن پیوندهای چسب و باز شدن آن می‌شود.
روغن برای نفوذ به پیوندها و شکستن آن‌ها نیاز به زمان دارد. حداقل 15 دقیقه یا حتی بیشتر صبر کنید.

ریمو اکستنشن مو
برای برداشتن موی اکستنشن شده زمان کافی را اختصاص دهید تا به‌طور کامل آن‌ها را از سر خود حذف کنید.
موهای خود را در یک حوله یا نرم‌کننده بپیچید تا باقیمانده چسب نیز تجزیه شود. موهای خود را آبکشی کنید و سپس کل سر خود را با نرم‌کننده بپوشانید.
نرم‌کننده را روی نوارهای چسب بزنید. سر خود را در حوله بپیچید و 20 دقیقه صبر کنید. پس از باز کردن حوله از سرتان با استفاده از یک شانه دندانه‌دار اکستنشن‌ها را به‌آرامی جدا کنید.
این کار را تکرار کنید تا تمام چسب خارج شود. ممکن است نیاز باشد برای هر بخش چند بار از روغن استفاده کنید. قبل از اینکه روی قسمت دیگری از موهایتان کار کنید، مطمئن شوید که کار قسمت قبلی به‌خوبی انجام شده است.
پس از اتمام کار موهای خود را با شامپوی مغذی و نرم‌کننده باکیفیت بازسازی کنید.

نکاتی که برای ریمو اکستنشن باید به آنها توجه کنید

  • تمامی مراحل ریمو اکستنشن با هر روش نصبی، باید با دقت کافی انجام داده شود تا صدمه‌‌ای به ریشه یا ساقه موها نرسد. سعی کنید در زمان ریمو اکستنشن وقت و انرژی کافی را داشته باشید تا به طور دقیق ریمو را انجام دهید.
  • قبل از ریمو اکستنشن حتما موهایتان را شانه بزنید تا گره‌‌های آن باز شود. این‌کار باعث جلوگیری کنده شدن یا شکسته شدن ساقه مو میشود. علاوه بر این در صورت وجود گره در بین موها، کار ریمو سخت تر و زمان‌بر تر خواهد شد.
  •  بعد از شانه زدن مو ها، با استفاده از یک کلیپس آن‌ها را بالای سر خود نگه دارید و فقط قسمتی که قصد ریمو اکستنشن آن را دارید آزاد بگزارید. حتی پیشنهاد می‌شود موی اکستنشن شده را هم با کلیپس جداگانه‌ای ببندید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *