افتتاح حساب ترکیه
پاک کردن لکه سیاه گردو

پاک کردن لکه سیاه گردو از دست یکی از سخت ترین کار های دنیاست. حتی خیلی ها بر این باورند که این لکه با هیچ ترفندی پاک نمی شود. اما شادمگ روش های فوق العاده کاربردی را به شما یاد می دهد که باعث پاک کردن لکه سیاه گردو می شود.

علت سیاه شدن پوست دست بعد از تماس با پوست گردو

گردوی تازه - پاک کردن لکه سیاه گردو

پوست گردو حاوی ترکیباتی اسیدی است که سبب رنگی شدن پوست می‌شود. زمانی که پوست گردو با پوست بدن ما برخورد می‌کند، در معرض اکسیژن لکه‌های قهوه‌ای ایجاد می‌کند که به راحتی تمیز نمی‌شود. جالب است بدانید که در قدیم از خاصیت رنگدهی پوست گردو برای رنگ کردن موها و حتی رنگ کردن الیاف و نخ استفاده می‌شد.

طرز تهیه غذا با گردو را د شادمگ بخوانید.

روش پاک کردن لکه سیاه گردو از دست

یکی از بدترین مشکلاتی که بعد از خوردن گردوی تازه با آن مواجه می‌شوید، لک شدن انگشت‌ها و دستانتان است که اتفاقاً از بین بردن آن نیز بسیار سخت است. به طور کلی برای پاک کردن لکه گردو از دست روش‌های متعددی وجود دارد. در ادامه می‌توانید با مؤثرترین روش‌های پاک کردن لکه گردو تازه از دست آشنا شوید.

دستانتان را در محلول تمیز‌کننده بخیسانید

روش اول برای پاک کردن لکه سیاه گردو از دست خیساندن دست‌ها در یک محلول تمیز‌کننده است. برای این کار باید در یک ظرف مقداری مایع ظرفشویی را با آب ترکیب کنید. سپس دست‌ها را برای ۵ دقیقه در این محلول قرار دهید. حالا یک برس نرم بردارید و روی نواحی که لکه ایجاد شده بکشید. این کار تا حد زیادی لکه‌های پوست گردو را از دستان شما پاک می‌کند.

گردو - پاک کردن لکه سیاه گردو

برای پاک کردن لکه سیاه گردو از سرکه استفاده کنید

این روش پاک کردن لکه سیاه گردو از دست بسیار ساده است. برای این کار باید مقداری سرکه روی لکه‌های دستان بریزید و اجازه دهید سرکه برای چند دقیقه روی پوست بماند. سپس دستانتان را با آب بشویید. سرکه تا حد زیادی لکه پوست گردو را کم رنگ می‌کند.

از خمیر جوش شیرین استفاده کنید

روش بعدی برای پاک کردن لکه سیاه گردو از دست استفاده از جوش شیرین است. برای این کار باید جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند. حالا این خمیر را روی نواحی لکه بمالید و اجازه دهید خمیر چند دقیقه روی پوست بماند. در نهایت می‌توانید دستانتان را آبکشی کنید.

پاشیدن جوش شیرین خشک روی دست و کشیدن یک پارچه مرطوب روی دست نیز می‌تواند ایده خوبی برای پاک کردن لکه سیاه گردو از دست باشد.

غذاهایی که باعث یبوست میشود و باید از آن ها دوری کرد

برای پاک کردن لکه سیاه گردو دستانتان را با صابون بشویید

اگر به سرکه یا جوش شیرین دسترسی ندارید، بهتر است برای پاک کردن لکه گردو از دست از صابون استفاده کنید. در این روش باید مقداری صابون روی دستان و نوک انگشتان بریزید و سپس برای مدت زمان بیشتری دستان را روی هم بکشید تا لکه‌ها در صابون حل شوند. سپس دستانتان را آبکشی کنید و دوباره این کار را تکرار کنید تا لکه‌های از بین بروند.

سیاه شدن دست بر اثر پوست سبز گردو - پاک کردن لکه سیاه گردو

از الکل استفاده کنید

استفاده از الکل یکی دیگر از روش‌های مؤثر برای پاک کردن لکه‌های سیاهی گردو از دست است. برای این کار باید مقداری الکل را روی یک پارچه تمیز بریزید و سپس آن را روی لکه‌های روی دستتان بکشید. اجازه دهید الکل برای چند دقیقه روی پوستتان بماند و سپس آن را با آب و صابون بشویید.

روی پوست دستتان سنگ پا یا سوهان بکشید

روش بعدی برای پاک کردن لکه سیاه گردو از دست استفاده از سنگ پا یا یک سوهان ملایم است. برای این کار باید از سنگ پا یا سوهانی استفاده کنید که حالت سایندگی آن بسیار کم باشد تا پوست دستتان آسیب نبیند. برای شروع باید سنگ پا را خیس کنید. سپس آن را به صورت دورانی روی لکه بمالید تا از بین برود. پس از اتمام کار می‌توانید دستانتان را با آب گرم و صابون بشویید.

برای پاک کردن لکه سیاه گردو از آبلیمو کمک بگیرید

آبلیمو نیز همانند سرکه می‌تواند لکه حاصل از پوست گردو را کمرنگ کند. برای این کار باید مقداری آبلیمو روی دست‌ها بریزید و سپس با یک برس نرم روی لکه‌ها بکشید تا کم رنگ شوند. اسید سیتریک موجود در آبلیمو موجب محو شدن لکه پوست گردو از روی پوست می‌شود و پوست شما را نرم می‌کند. توجه داشته باشید که اگر روی دستانتان زخم یا بریدگی دارید، این روش موجب ایجاد سوزش خواهد شد.

از روغن استفاده کنید

استفاده از روغن یک روش مؤثر برای پاک کردن لکه سیاه گردو از دست است. برای این کار می‌توانید از هر نوع روغنی که مد نظرتان است استفاده کنید. دستانتان را به روغن آغشته کنید و سپس خوب به هم بمالید. این کار را تا ۳ بار تکرار کنید تا لکه‌های پوست گردو کاملاً از روی پوست دستتان محو شود.

پوست کندن گردو - پاک کردن لکه سیاه گردو

از ترکیب نمک و آبلیمو استفاده کنید

اگر هنوز فکر می‌کنید که چگونه لکه پوست گردو سبز را از روی دست پاک کنید، بهتر است ترکیب نمک و لیمو ترش را امتحان کنید. برای این کار باید به اندازه ۱ قاشق غذاخوری نمک روی دستانتان بریزید. حالا آب ۲ عدد لیمو ترش را روی پوستتان بریزید و شروع به اسکراب و لایه‌برداری کردن پوست کنید. با این روش خیلی راحت از شر لکه سیاه گردو خلاص می‌شوید.

روی لکه دستتان خمیر دندان بمالید

راهکار بعدی برای از بین بردن لکه سیاه گردو از دست استفاده از «خمیر دندان» است. برای این کار باید مقداری خمیر دندان روی یک مسواک بزنید. حالا مسواک را به صورت دورانی روی لکه بکشید تا لکه‌ها از بین بروند.

روش جلوگیری از کثیف شدن گاز و پاشیدن روغن روی آن

از کرم لایه‌بردار استفاده کنید

اسکراب کردن پوست یکی از بهترین روش‌ها برای پاک کردن لکه گردو از دست است. برای این کار می‌توانید از کرم‌های لایه‌بردار پوست استفاده کنید. کرم را روی پوست قرار دهید و به صورت دورانی ماساژ دهید تا لکه از بین برود.

از ترکیب شیر و آبغوره استفاده کنید

روش بعدی برای از بین بردن لکه سیاه پوست گردو از دست استفاده از ترکیب شیر و آبغوره است. برای این کار باید شیر و آبغوره را به مقدار مساوی ترکیب کنید. سپس دستان را روی هم بکشید تا لکه‌های ایجاد شده کمرنگ شود.

برای از بین بردن لکه‌ها از اکسیدان استفاده کنید

اگر با هیچ کدام از روش‌های بالا لکه پوست گردو روی دستانتان پاک نشد، می‌توانید مقداری اکسیدان روی دستتان بریزید و شروع به مالیدن پوستتان کنید. این روش به هیچ عنوان برای پوست‌های حساس مناسب نیست و می‌تواند موجب ایجاد حساسیت شود. بنابراین قبل از استفاده از اکسیدان حتماً مطمئن شوید که پوست شما به آن حساسیت ندارد.

گردو با پوست سبز - پاک کردن لکه سیاه گردو

وایتکس را امتحان کنید

استفاده از وایتکس می‌تواند به پوست دست آسیب وارد کند. اما اگر پوست حساسی ندارد و با هیچکدام از روش‌ها نیز نتیجه نگرفتید، می‌توانید دستانتان را با مقداری وایتکس رقیق شده بشویید تا از شر لکه‌های پوست گردو خلاص شوید.

ترکیب مایع ظرفشویی و جوش شیرین را امتحان کنید

بهترین روش پاک کردن گردو از دست برای افرادی که لکه‌های عمیقی روی پوستشان ایجاد شده استفاده از ترکیب مایع ظرفشویی و جوش شیرین است. برای این کار باید ۲ قاشق جوش شیرین را با ۱/۴ لیوان مایع ظرفشویی ترکیب کنید. سپس با استفاده از یک مسواک کهنه این ترکیب را روی پوست بمالید تا لکه برطرف شود.

بعد از پاک كردن لكه گردو باید چه کار کنید ؟

گمان نکنید که با یک بار انجام‌دادن کارهای بالا لکه گردو در سه سوت پاک می‌شود. لکه گردو مقاوم‌تر از این حرف‌هاست و پاك كردن لكه پوست گردو به این راحتی نیست. اما شما هم کوتاه نیایید و هر کدام از روش‌ها را تا سه بار انجام دهید. بالاخره یا شما پیروز می‌شوید یا لکه گردو.

بعد از استفاده از هر یک از روش‌های پاك كردن رنگ پوست گردو از دست، باید دست‌های خود را به‌خوبی بشویید و به مقدار زیاد از مرطوب‌کننده استفاده کنید؛ چراکه روش‌های پاک كردن لكه گردو می‌توانند باعث آسیب سطحی به پوست شما ‌شوند.

طریقه پوست کندن گردو تازه بدون سیاه شدن دست

روش اول

اگر می خواهید پوست گردوی تازه را بکنید به طوری که دستانتان سیاه نشود حتما پوست آن را در داخل تشتی آب از خود گردو جدا کنید تا سیاهی آن کمتر به عمق پوست نفوذ کند.

روش دوم

برای جدا کردن پوست تازه گردو، گردو ها را چند روز در محیطی سایه آفتاب پهن کنید تا پوست سبزشان کمی خشک و چروکیده شود. سپس با پا گردو را روی آسفالت با فشار عقب و جلو کنید تا پوست گردو راحت جدا شود.

اسماج چیست و چطور ساخته می شود | ساده ترین روش تهیه اسماج

پوست سبز گردو - پاک کردن لکه سیاه گردو

روش سوم

برای جدا کردن پوست تازه گردو، گردوها را روی یک سطح صاف بریزیدو روی آن را با خاک یا ماسه بپوشانید و پوست گردو ها به راحتی بعد از 5 تا 6 ماه بعد جدا می شود.

روش چهارم

شما می توانید گردوها را در یک گودال کوچک بریزید و روی آن را بپوشانید ، سپس یک الی دوهفته صبر کنید و بعد از این مدت با دستکش و یک کارد به راحتی پوست گردوها را جدا کنید.

روش پنجم

برای جدا کردن پوست تازه گردو، ابتدا یک دستکش نخی بپوشید و سپس روی آن دستکش نایلونی بپوشید زیرا به تنهایی پوشیدن دستکش های نایلونی، سبب می شود که بخار کنند و سیاهی دستان شما بیشتر شود.

جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو

از بین بردن لکه پوست گردو از دست بسیار سخت است و به همین دلیل استفاده از روش‌های مناسب برای جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو به شما کمک می‌کند تا بتوانید هر اندازه که دوست دارید از گردوی تازه استفاده کنید و نگران سیاه شدن دست‌هایتان نباشید.

  • قبل از این که شروع به کندن پوست گردو کنید، یک دستکش ضخیم بپوشید.
  • بعد از خوردن گردوی تازه بلافاصله دستانتان را با آب سرد و صابون بشویید.
  • قبل از خوردن یا پوست کندن گردوی تازه مقدار زیادی روغن یا لوسیون به دست‌ها بزنید و خوب دستانتان را به هم بمالید. این کار از نفوذ روغن گردو به پوست جلوگیری می‌کند.

کندن پوست سبز گردو - پاک کردن لکه سیاه گردو

نکاتی درباره پاک کردن لکه گردو از دست و لباس

اگر دست یا لباستان با پوست گردو لک شد، بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن برای تمیز کردن آن اقدام کنید.

  • اولین قدم برای تمیز کردن لکه گردو از دست شستن دست‌ها با آب و صابون است، بعد از این روش می‌توانید از سایر ترفندها استفاده کنید.
  • برای پاک کردن لکه گردو از لباس می‌توانید از سرکه سفید یا محلول پراکسید هیدروژن استفاده کنید.
  • آخرین راهکار برای از بین بردن لکه گردو از دست و لباس استفاده از مایع سفید کننده است. این روش برای از بین بردن لکه لباس مناسب است ولی از آن جایی که سفید کننده‌ها برای پوست مضر هستند. اگر مطمئن شدید سایر روش‌ها بی‌تأثیر بود می‌توانید از مقداری سفید کننده رقیق شده با آب برای تمیز کردن لکه‌های پوست گردو روی دست استفاده کنید.

ماندگاری لکه سیاه گردو روی دست چقدر است ؟

لکه گردو معمولاً با توجه به میزان رنگی که دارد، از چند ساعت تا چند روز روی پوست باقی می‌ماند. هر چقدر عمق لکه و مقدار روغن گردو بیشتر باشد، لکه سخت‌تر از بین می‌رود. معمولاً لکه‌های روشن بعد از یک تا دو روز از روی پوست محو می‌شوند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

24 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *