افتتاح حساب ترکیه
ترمیم سایه چشم شکسته

ترمیم سایه چشم شکسته به جای دور انداختن آن می تواند صرفه جویی زیادی در هزینه ها کند. با چند راهکار ساده که در شادمگ یادتان داده ایم می توانید به ترمیم سایه چشم شکسته بپردازید.

سایه شکسته و دردسرهایش

سایه چشم - ترمیم سایه چشم شکسته

کافی است یک ضربه بی‌جا به جعبه سایه چشم‌تان وارد شود یا از ارتفاع نیم متری بر حسب تصادف روی زمین بیفتد؛ سایه چشم یکی از شکننده‌ترین لوازم آرایشی است. وقتی سایه بشکند، استفاده از آن سخت می‌شود، چون برس سایه به راحتی روی آن حرکت نمی‌کند و ممکن است بخشی از آن مقدار بیشتری سایه روی خودش جا دهد و آرایش را خراب کند.
در عین حال هزینه خرید سایه چشم زیاد است؛ به خصوص سایه‌ چشم های خاص تک رنگ. به همین دلایل لازم است روش ترمیم این سایه‌ها را یاد بگیرید تا مجبور به صرف هزینه مجدد نشوید. همچنین برای صرفه‌جویی در این روز‌ها می‌توانید کرم دست خانگی بسازید.

روش ترمیم سایه چشم شکسته

ترکیب سایه و سکه

یکی از روش‌های ترمیم سایه شکسته این است که الکل تهیه کنید، یک حوله یک بار مصرف را دم دستتان بگذارید و یک سکه هم کنارش بگذارید. سپس چند قطره الکل روی سایه شکسته خود بریزید و یک حوله یک بار مصرف را روی سطح آن بگذارید. بعد سکه را روی حوله قرار دهید و نزدیک ۱۰ الی ۱۵ ثانیه به آن فشار بیاورید. حوله و سکه را بردارید و بگذارید این ترکیب در حدود ۱۰ ساعت بماند تا خشک شود. سپس با خیال راحت از سایه‌تان استفاده کنید.
سایه پودری - ترمیم سایه چشم شکسته

سایه را بیشتر بشکنید

اگر سایه تک رنگ دارید، بهتر است از روش اول استفاده کنید؛ اما برای ترمیم سایه شکسته‌ای در یک پالت و بین رنگ‌های دیگر قرار دارد، بهتر است ابتدا سایه را بیشتر از قبل و خوب خرد کنید تا به صورت پودری دربیاید. سپس چند قطره الکل به آن اضافه کنید و با استفاده از یک خلال دندان آن را خوب هم بزنید تا مخلوط شود و به صورت خمیری شکل دربیاید. اگر متوجه شدید همچنان بخش‌هایی از سایه حالت پودری دارد، چند قطره دیگر الکل اضافه کنید و مجددا هم بزنید. سپس یک سکه را داخل حوله یک بار مصرف بگذارید و روی سطح سایه فشار دهید. بعد هم در سایه را به مدت حدود ۱۰ ساعت باز بگذارید تا خوب خشک شود و دوباره تبدیل به یک سایه نو شود. حالا می‌توانید با خیال راحت سراغش بروید.

استفاده از پایه سایه یا به عبارتی پرایمر

قبل از استفاده از سایه، پرایمر را بر روی پلک‌ها بزنید. این کار باعث می‌شود که سایه بهتر و با پوشش بیشتری بماند. اگر پرایمر سایه در اختیار ندارید می‌توانید به جای آن از کانسیلر استفاده کنید. فقط قبل از استفاده به خوبی روی محصول را بخوانید و مطمئن شوید که مانعی برای استفاده نقاط حساس مانند چشم‌ها ندارد.

چقدر از عوارض کراتینه کردن مو خبر دارید | روش های جایگزین کراتینه !

استفاده از براش چشم مرطوب

استفاده از سایه با یک براش مرطوب به تمرکز رنگدانه کمک کرده و منجر به رنگی واضح‌تر می‌شود. از این روش برای تثبیت سایه چشم های خرد یا پودر شده می‌توانید استفاده کنید.

ترمیم رژ گونه شکسته - ترمیم سایه چشم شکسته

استفاده از سایه چشم یا مداد سفید

برای افزایش پیگمنت‌دهی سایه چشم می‌توانید قبل از زدن سایه خود، از یک سایه یا مداد سفید استفاده کنید. سپس آن را به خوبی پشت چشمان خود محو کرده و در انتها سایه اصلی را برروی آن بزنید.

استفاده از افزودنی‌های مرطوب‌ کننده

با افزودن یک قطره یا دو قطره عصاره آلوئه ورا یا روغن نارگیل به سایه‌تان، می‌توانید پیگمنت آن را افزایش دهید. شما می‌توانید از این روش برای سایه چشم های خرد یا پودر شده خود نیز استفاه کنید.

ترمیم برنزر شکسته - ترمیم سایه چشم شکسته

استفاده از پایه سفت‌ کننده

با افزودن یک قطره یا دو قطره ژل سیلیکونی یا گلیسرین به سایه‌تان، می‌توانید پیگمنت آن را افزایش دهید.

استفاده از اسپری تثبیت یا فیکس کننده آرایش

استفاده از اسپری فیکس کننده آرایش می‌تواند تکمیل کننده تمامی راه‌هایی باشد که در بالا و این مقاله به آن اشاره کردیم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

11 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *