افتتاح حساب ترکیه
مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک کائوچو

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت را در این مطلب شادمگ در اختیار شما قرار دادیم تا از جدید ترین کالکشن های عینک آفتابی برای استایلتان استفاده کنید. قطعا روشهای مختلف انتخاب فرم و یا رنگ شیشه عینک در چهره شما تاثیر زیادی می گذارد.

راهنمای خرید عینک آفتابی دخترانه اسپرت

به طور کلی خانم ها باید از عینک آفتابی برای محافظت از چشمانشان در مقابل نور خورشید استفاده کنند، اما این اکسسوری زیبا جزئی جدا نشدنی از خانم ها برای ساخت استایلی شیک و جذاب زنانه شده است. به همین دلیل بهتر است به هنگام خرید عینک آفتابی زنانه علاوه بر توجه به نکاتی فنی عینک آفتابی به مدل و ویزگی های عینک آفتابی دخترانه نیز توجه کرد زیرا خرید عینک دودی زنانه که مناسب چهره و فرم صورت و رنگ پوست شما نباشد می تواند از زیبایی تیپ و ظاهر شما بکاهد.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک زیبا

با توجه به سوالات مکرر شما خانم های سخت پسند در رابطه با خرید عینک زنانه،تصمیم گرفتیم تا مطلبی برای پاسخ به سوالات شما عزیزان گردآوری کرده و در آن شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید با رعایت این نکات بهترین عینک دودی زنانه را خریداری نمایید.

تاریخچه عینک‌ آفتابی در ایران

در واقع می‌توان اولین ایرانی را که از عینک آفتابی استفاده کرد، ناصرالدین شاه قاجار دانست. با شروع سفرهای خارجی این عینک را در کشورهای دیگر دید و آن را وارد ایران کرد. عینک آفتابی در زمان پهلوی شهرت بیشتری پیدا کرد و نمایندگی برند‌های مختلف وارد کشور شد. امروزه با رواج پیدا کردن فروشگاه‌های اینترنتی مردم با این وسیله بیشتر آشنا شده و از آن علاوه بر خاصیت درمانی در صنعت مد و پوشاک مورد استفاده قرار گرفت.

رنگ مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت ترند بازار

بیش از سه سال است که عینک‌های آفتابی با شیشه رنگی و ظاهری دلربا، بازار عینک‌های آفتابی را قبضه کرده‌اند! و اغلب نسل جوان تمایل زیادی به خرید این دسته از این عینک‌ها را دارند. عدسی‌های گرد و دایره یا بیضی با رنگ‌هایی چون قرمز، زرد، قهوه‌ای و حتی رنگ‌های خاصی چون صورتی، از جمله عینک‌های پرطرفدار و ترند بازار محسوب می‌شوند که با تیپ و استایل اسپرت تناسب دارند و مخصوص قشری هستند.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک آّبی

استایل کلاسیک را دوست ندارند و بیشتر اوقات از شلوار جین با پیراهن کتان یا پشمی استفاده می‌کنند. البته موضوعاتی از قبیل رنگ صورت و روشنایی پوست و همچنین رنگ لباس از جمله موارد و نکات مهم در خرید عینک آفتابی و انتخاب رنگ عدسی عینک آفتابی مورد توجه قرار گیرد.

تفاوت بین عینک آفتابی زنانه و مردانه

نکته مهم در خصوص عینک های آفتابی زنانه و مردانه، عدسی آن ها است. هیچ تفاوتی از نظر نوع عدسی مورد استفاده در عینک‌ های زنانه و مردانه وجود ندارد.

همان‌طور که می دانید عدسی مورد استفاده در عینک های آفتابی باید از چشم ها و صورت در برابر اشعه ماورابنفش حفاظت کند؛ اما عدسی ها از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند.

عدسی های UV 400 بهترین گزینه برای عینک آفتابی به شمار می روند؛ چراکه بیش از 99 درصد اشعه ماورابنفش خورشید توسط این عدسی‌های کنترل و دفع می شود. به این ترتیب نقش مهمی در حفاظت از سلامت چشم و صورت ایفا می کند.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک صورتی

در حال حاضر عینک هایی به نام یونیسکس (Unisex) وارد بازار شده‌اند که هر دو جنس زن و مرد می توانند از آن ها استفاده کنند. اما در حالت کلی چند نکته مهم به عنوان تفاوت عینک دودی زنانه و مردانه قابل ذکر است که عبارت‌اند از:‌

استفاده از خطوط منحنی در عینک آفتابی زنانه

در طراحی عینک های آفتابی زنانه از خطوط منحنی بیشتری استفاده می شود. دلیل آن نیز زیباتر به نظر رسیدن فرد استفاده کننده از عینک است. البته در طراحی عینک های مردانه نیز از خطوط منحنی استفاده می شود اما معمولاً جلوه آن ها کمتر از عینک های زنانه است.

آشنایی با مدل های گردنبند طلا ظریف دخترونه و شیک | نکات مهمی که باید هنگام خرید گردنبند بدانید

رنگ عینک های آفتابی

کمتر پیش می آید که عینک های مردانه را در رنگ های شاد ببینید؛ چرا که عمده خریداران عینک های آفتابی مردانه به دنبال رنگ های تیره هستند. اما در عینک های زنانه علاوه بر رنگ های تیره از رنگ های شاد نیز استفاده می شود. این رنگ ها در فریم، دسته و عدسی عینک ها به‌کار می روند.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک فلزی

طراحی ظاهری عینک ها

معمولاً در عینک های مردانه نقش و نگاری روی بدنه عینک طراحی نمی شود؛ این نقش و نگارها بیشتر روی عینک آفتابی زنانه قابل مشاهده است.

دسته عینک ها

از نظر فیزیولوژی صورت مردها پهن‌تر و کشیده تر از خانم ها است. به همین دلیل دسته عینک های مردانه معمولاً طولانی تر از عینک های زنانه است.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک 6 ضلعی

پل عینک‌ها

یک نکته مهم دیگر در خصوص تفاوت در خرید عینک آفتابی مردانه و زنانه در پل عینک است. منظور از پل عینک، رابط بین دو عدسی عینک است. معمولاً پل عینک زنانه به مراتب نازک تر از عینک های مردانه است.

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به نوع صورت

مهم ترین فاکتور در راهنمای خرید عینک آفتابی زنانه از نظر زیبایی، توجه به شکل صورت است. قبل از خرید عینک آفتابی حتماً باید فرم صورت خود را تشخیص دهید. فرم صورت شما به چه صورت است؟ در اینجا ابتدا نگاهی مختصر به فرم های مختلف صورت می اندازیم تا بتوانید فرم چهره خود را در مطابقت با آن‌ها تشخیص دهید. در حالت کلی پنج فرم صورت وجود دارد که عبارت‌اند از:

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک چهارگوش جدید

مربع (Square)
گرد (Round)
قلب (Heart)
مثلثی (Triangular)
بیضی (Oval)
برای آنکه بتوانید تشخیص دهید که فرم چهره شما مشابه کدام‌ یک از گزینه های فوق است، می‌توانید مقابل آینه بایستید؛ موهای خود را از جلوی گردی صورت کنار بزنید و سپس فرم صورت خود را با کشیدن خط دورتادور تصویر صورت روی آینه، فرم صورت خود را تشخیص دهید. اکنون که فرم صورت خود را تشخیص دادید، نوبت به آن می رسد که درباره انواع عینک آفتابی زنانه متناسب با فرم چهره بحث کنیم.

آشنایی با انواع مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت

قبل از پرداختن به راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به نوع صورت، لازم است تا با انواع مدل های مختلف عینک آشنا شویم. البته ممکن است به‌غیراز دسته بندی که در اینجا ارائه می شود، مدل های دیگری نیز در بازار یافت شود؛ اما اصلی ترین مدل های عینک آفتابی را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

عینک زنانه مناسب برای تمام فرم های صورت

آنچه در بالا به عنوان دسته بندی فرم صورت های مختلف اشاره شد، یک دسته بندی نسبی است. در عمل هیچ صورتی را نمی‌توان یافت که دقیقاً مشابه یکی از اشکال هندسی فوق باشد.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک پلنگی

بلکه بیشتر چهره ها ترکیبی از چند شکل مختلف هستند که در نهایت یکی از آن ها نسبت به بقیه غلبه دارد؛ بنابراین آنچه در ادامه مطرح می‌کنیم صرفاً یک راهنما است و ممکن است شما عینک آفتابی با مدل متفاوت از آنچه در این مقاله می خوانید را بپسندید. در این‌ بین یک مدل عینک وجود دارد که معمولاً با تمام فرم‌های مختلف صورت در تناسب است. عینک مدل خلبانی (aviator) تقریباً برای افراد مختلف قابل استفاده است و سازگاری خوبی با چهره‌های گوناگون دارد.

عینک مناسب برای فرم صورت مربعی

چند نکته مهم در خصوص صورت‌ های مربعی وجود دارد؛ در این گونه صورت ها معمولاً عرض و طول صورت هم اندازه هستند. زیر فک آن ها تقریباً مشابه یک خط است و به طور کلی در این نوع چهره ها زاویه های صورت بیشتر به چشم می آیند. برای این چهره ها استفاده از عینک های با فریم گرد که در قسمت کناره پهن می شوند، دو مزیت را به همراه دارد:

نخست آن که چهره فرد حالت کشیده تر به خود می گیرد. در وهله بعدی چهره از حالت مربعی کمی فاصله گرفته و به صورت گرد به نظر می رسد. بهترین عینک هایی که برای فرم صورت مربعی قابل استفاده است، عینک آفتابی زنانه مدل گرد (round) و بیضی (oval) است.

به کمک این مدل عینک ها می توان به نوعی تعادل در فرم صورت رسید و زاویه های نسبتاً سخت در صورت را نرم تر و متعادل تر نمود. در واقع این نوع عینک ها توجه دیگران را از گوشه ها و زوایای صورت شما به سمت مرکز جلب می کنند و به‌ این ترتیب ظاهر مناسب‌ تری را به ارمغان می‌ آورند.

مدل تونیک بهاره شیک و جذاب زنانه با طرح های مد سال

عینک زنانه مناسب برای فرم صورت گرد

بر خلاف چهره های مربعی، در فرم صورت گرد خبری از زوایای مختلف در صورت نیست.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک گرد

صورت این دسته از افراد دارای حالت منحنی است. البته انحنای این دسته از چهره‌ها به صورتی است که معمولا پیشانی کوتاهی دارند. به همین دلیل فرم صورت، به صورت گرد دیده می شود. گونه ها در فرم صورت گرد تقریبا پر هستند و چانه نیز به هیچ عنوان زاویه ندارد؛ بلکه کمی گرد است.

انتخاب عینک های گرد برای این چهره ها تصمیم کاملا اشتباهی است. عینک آفتابی زنانه برای چهره های گرد باید حالت زاویه دار داشته باشد تا به کشیده تر دیده شدن صورت کمک کند.

فریم های مستطیلی (Rectangular) کاملا ساختار چهره های گرد را دگرگون می کند و باعث کشیده تر و لاغرتر دیده شدن چهره شما می شوند.

فریم های هندسی (geometric) نیز برای ایجاد تعادل در چهره افراد کاربرد دارند. عینک دودی زنانه دیگری که برای خانم ها با صورت گرد قابل استفاده است، فریم های چشم گربه‌ای (cat-eye) هستند.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت مناسب برای فرم صورت قلبی

فرم صورت های قلبی مشابه قلب و در قسمت پیشانی پهن است. چانه در این چهره ها کشیده، باریک و زاویه دار است.

در خرید عینک آفتابی زنانه برای چهره های قلبی باید یک نکته مهم مورد توجه قرار گیرد؛ فریم هایی که در لبه بالایی حالت خط دارند، برای این چهره ها مناسب نیستند. به این دلیل که باعث پهن تر دیده شدن پیشانی می شوند. برای ایجاد تعادل در چهره های قلبی باید به دنبال عینک هایی باشید که ناحیه پایین فریم آن ها پهن تر باشد.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک اسپرت

به این ترتیب نوعی تعادل در چهره ایجاد می شود. بهترین فریم ها برای چهره های قلبی، فریم بیضی شکل (oval) است. مهم‌ ترین شاخصه عینک آفتابی زنانه با فریم بیضی آن است که توجه دیگران را از کشیدگی صورت روی ناحیه مرکزی منتقل می‌کند. البته برخی از افراد از فریم‌های ویفرر (wayfarer) نیز استفاده می‌ کند.

عینک آفتابی زنانه مناسب برای فرم صورت مثلثی

منظور از فرم چهره مثلثی آن است که ناحیه چانه فرد پهن بوده و همچنین عرض پیشانی نیز کمتر از حالت عادی است. در نتیجه برای ایجاد تعادل در این گونه چهره‌ ها باید به دنبال عینک آفتابی زنانه با ناحیه بالایی پهن باشید. ترکیب حالت گرد و زاویه دار در ناحیه بالایی عینک می‌ تواند در این راستا بسیار مفید باشد.

بهترین فریم‌ های عینک دودی زنانه برای چهره های مثلثی، فریم‌ های چشم گربه‌ ای و خلبانی است. فریم چشم گربه‌ ای به این دلیل که در ناحیه بالایی دارای کشیدگی و پهنای بیشتری است، موجب ایجاد تعادل در فرم صورت مثلثی می‌ شود.

عینک آفتابی زنانه مناسب برای فرم صورت بیضی

فرم غالب در چهره بسیاری از افراد، حالت بیضی است. در فرم صورت بیضی فاصله پیشانی تا چانه بیشتر از فاصله گونه چپ و راست است. در عین حال مشابه فرم صورت گرد، هیچ نوع زاویه‌ ای در چهره احساس نمی‌ شود.

فرم صورت بیضی طبیعی‌ ترین حالت چهره به حساب می‌ آید؛ بنابراین در خرید عینک آفتابی زنانه باید سعی کرد تا همین تعادل موجود در چهره حفظ شود. فریم‌ های هندسی، مربعی، کلاب مستر و مستطیلی به عنوان بهترین گزینه برای فرم صورت بیضی به شمار می‌ روند.

نکات مهم در خصوص خرید مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت

برای خرید عینک آفتابی زنانه در کنار توجه به فرم صورت باید چند نکته مهم دیگر را نیز در نظر داشته باشید تا یک خرید موفق را تجربه کنید. در ادامه به برخی از مهم ترین نکات در این زمینه اشاره می کنیم.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک نگین دار

جنس عدسی عینک

عدسی مورد استفاده در عینک از جنس های مختلفی تولید می شوند که هر کدام دارای کارایی خاصی هستند. در گذشته استفاده از مواد معدنی در تولید عدسی عینک ها رایج بود؛ اما از زمانی که مسئله کیفیت و زیبایی در کنار همدیگر از اهمیت یکسانی پیدا کردند، استفاده از این مواد کاهش پیدا کرد.

اینطوری لباس پوشیدنتون اشتباهه ؛ درستش اینه که بهتون می گیم !

به این دلیل که معمولا وزن عینک ها با این نوع مواد اولیه افزایش پیدا می کند و در نتیجه مورد پسند بسیاری از افراد واقع نمی شود.

در حال حاضر مواد ارگانیک در تولید شیشه عینک بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از مواد عملکرد فوق العاده ای برای تفکیک اشعه های مضر خورشید از خود به نمایش می گذارند.

همچنین در عین سبک بودن، مقاومت به ضربه بیشتری دارند. به تازگی نیز از پلی کربنات در تولید شیشه عینک دودی زنانه استفاده می شود. این مدل عینک ها در مقایسه با انواع دیگر موجود در بازار، بالاترین میزان مقاومت را دارند؛ اما در عین حال قیمت تمام شده آن ها نیز بیشتر است.

جنس مناسب فریم عینک

مهم ترین نکته ها در خصوص جنس فریم عینک آفتابی زنانه، حساسیت پوست و وزن عینک است.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک سرخابی

به طور کلی اگر پوست صورت شما نسبت به متریالی حساسیت دارد، باید این موضوع را در خرید عینک دودی زنانه حتما در نظر بگیرید.

همچنین از فلزات و مواد پلاستیکی نیز برای تولید فریم عینک استفاده می شود. تیتانیوم و آلومینیوم به عنوان مهم ترین فلزها برای تولید فریم عینک به شمار می روند که علاوه بر مقاومت بالا از وزن پایینی نیز برخوردار هستند. اما اگر به دنبال عینک های آفتابی با قیمت کمتر هستید، باید به سراغ عینک هایی با فریم پلاستیکی بروید.

رنگ مناسب عدسی مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت

تنوع رنگ در تولید شیشه و فریم عینک آفتابی زنانه در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است. تنوع رنگ شیشه های عینک ها تأثیر چندانی روی نقش آن ها در حفاظت از چشم در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید ندارد؛ بلکه نقش عمده آن ها در ایجاد زیبایی بیشتر برای چهره افراد است.

معیارهای مختلفی برای انتخاب رنگ عینک آفتابی زنانه وجود دارد؛ به عنوان مثال رنگ چشم، مو، روسری یا شال در انتخاب عینک مناسب کاملا مؤثر هستند. درست است که عمده عینک های موجود در بازار رنگ مشکی دارند و معمولا این رنگ با سلیقه عمده افراد سازگار است؛ ولی عینک های آفتابی با عدسی های قرمز نیز در سال های اخیر با استقبال مواجه شده اند.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک تلقی

درنظرگرفتن شاخص حفاظت از چشم در خرید عینک آفتابی زنانه

اصلی ترین دلیل برای خرید عینک آفتابی زنانه حفاظت از چشم در برابر اشعه مضر ماورا بنفش خورشید است؛ لذا باید توجه کافی داشته باشید که عینک از شاخص حفاظت چشم مناسبی برخوردار باشد.

در غیر این صورت عینک نقش تزئینی روی صورت شما خواهد داشت و نمی تواند مانع از نفوذ اشعه های مضر خورشید شود.

اگر به دنبال عینک آفتابی زنانه مناسب برای مهار تابش نور از سطوحی مانند دریا و برف هستید، عینک های پلاریزه مناسب ترین گزینه برای شما به شمار می روند. دسته ای دیگر از عینک های آفتابی به نام عینک های آینه ای در بازار وجود دارند که در شرایط تابش بسیار شدید خورشید، مشابه آینه عمل می کنند و علاوه بر اشعه ماورا بنفش، اشعه مادون قرمز را نیز به خوبی کنترل می کنند.

استفاده از عینک دودی زنانه با تکنولوژی های جدید

در سال های اخیر عینک های دودی جدید مبتنی بر فناوری های به روز وارد بازار شده اند. یکی از این عینک ها، مدل فتوکرومیک هستند که متناسب با شدت نور، عدسی آن ها تغییر رنگ می دهد.

مدل عینک آفتابی دخترانه اسپرت - عینک جدید

هر چه میزان تابش نور بیشتر باشد، عدسی رنگ تیره تر به خود می گیرد و به این ترتیب حفاظت بیشتری از چشم شما به عمل می آورد. دسته ای دیگر از عینک های دودی زنانه با عدسی شیب دار طراحی شده اند. این عدسی ها در ناحیه بالایی کاملا تیره هستند و در قیمت پایین حالت شفاف و روشن پیدا می کنند. البته استفاده از این عینک ها کاملا سلیقه ای است و مورد پسند عموم افراد نیستند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

17 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *