افتتاح حساب ترکیه
تحصیلی در مجارستان

امروزه افراد زیادی به دنبال تحصیل در مجارستان هستند تا بدون دغدغه و در دانشگاه های معتبر تحصیلات عالی خود را در کشوری اروپایی اخذ نمایند. مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان، مراحل اخذ پذیرش، معایب و مزایای تحصیل در این کشور پیشرفته را در اختیارتان قرار داده ایم.

تحصیل در مجارستان

هم اکنون، بیشتر از 20 هزار دانشجو از 100 کشور مختلف جهان به تحصیل در مجارستان مشغول هستند. تحصیل یکی از سریع‌ترین روش های مهاجرت به مجارستان محسوب می‌شود. متقاضیان می‌توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور وارد اتحادیه اروپا شوند. سیستم آموزشی ارائه شده در مجارستان مطابق پیمان معاهده بولونیا می‌باشد. زبان آموزش در دانشگاه ها انگلیسی، آلمانی و مجاری است. جهت اخذ پذیرش در برخی از رشته های تحصیلی متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند.

کشور مجارستان - تحصیل در مجارستان

چرا تحصیل در مجارستان ؟

 • قرار داشتن در اتحادیه اروپا و منطقه شینگن: این بدین معنی است، افرادی که در مجارستان تحصیل می‌کنند امکان سفر آزادانه به دیگر کشورهای حوزه شینگن از جمله هلند، فرانسه، آلمان و ایتالیا را دارند.‌
 • کالج ها و دانشگاه های بین المللی معتبر: مدارک تحصیلی از دانشگاه های مجارستان دارای اعتبار جهانی هستند و‌ فارغ التحصیلان قادر به استفاده و ارائه مدرکشان در تمامی کشور های اروپایی و ایالات متحده می‌باشند
 • امکان تحصیل در تمامی رشته‌ها به زبان انگلیسی: با اینکه کشور مجارستان مانند دیگر کشورهای اروپایی دارای زبان رسمی غیرانگلیسی است، اما دوره‌های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در تمامی شاخه ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود

مدارک مورد‌نیاز برای تحصیل در مجارستان

دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور نیاز به اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی مجارستان دارند. هر دانشگاه در مجارستان سیستم پذیرش خود را دارد. این شرایط و مدارک مورد‌نیاز در بخش ثبت‌نام وب‌سایت هر دانشگاه به‌طور دقیق ذکر شده‌اند. به‌طورکلی دانشگاه‌ها برای اعطای پذیرش به دانشجویان خارجی به مدارک زیر نیاز دارند:

 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی و مدرک دوره‌های قبل
 • ریز نمرات دوره‌های گذشته باتوجه‌به مقطع تحصیلیتان
 • اسکن پاسپورت و شناسنامه
 • رزومه تحصیلی
 • نمرات آزمون ورودی (برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)
 • نامه تمکن مالی
 • توصیه نامه
 • نمونه کارها (برای رشته‌های هنری و گرافیک)

این مدارک برای متقاضیان ویزای تحصیلی انگلستان، کانادا و استرالیا نیز تقریبا یکسان است. اگر می‌خواهید شانستان برای پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان را بالا ببرید، امکان این را دارید که در دوره‌های آمادگی دانشگاه‌های این کشور شرکت کنید. مراکز آموزش عالی مجارستان برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و مدیریت دارند، دوره‌های آمادگی برگزار می‌کنند.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در مجارستان - تحصیل در مجارستان

مراحل اخذ پذیرش برای تحصیل در مجارستان

همانند بسیاری از کشورها، برای اینکه افراد بتوانند در دانشگاه‌های مجارستان تحصیل کنند، باید بتوانند شرایطی را فراهم کرده و نظر دانشگاه را به خود جلب کنند. ابتدا لازم است که مدارک گفته شده در بالا را آماده کرده و در مرحله بعدی مکاتبه خود را با دانشگاه یا یک استاد در آن دانشگاه شروع کنید. پس از مصاحبه‌های اولیه و تبادل اطلاعات با دانشگاه، باید منتظر بمانید که نظر آن‌ها مشخص شود.

در صورتی که پذیرش ابتدایی را بگیرید، کافیست دیگر مدارک مانند انگیزه نامه و رزومه تحصیلی را ارسال کرده و در مصاحبه اصلی شرکت کنید. ارسال مدارک اصلی، مانند سوابق تحصیلی دوره‌های قبلی و مقالات و…، در همین مرحله است. برخی از دانشگاه‌های این کشور و تمامی دانشگاه‌های پزشکی دارای آزمون ورودی هستند و باید بتوانید حداقل امتیاز را در این آزمون‌ها کسب کنید. بعد از قبولی در این امتحان، می‌توانید نامه پذیرش را از دانشگاه دریافت کرده و برای اخذ ویزای مجارستان اقدام کنید.

شرایط سنی تحصیل در مجارستان

به طور دقیق و مشخص، محدودیت خاصی برای تحصیل در مجارستان اعلام نشده و می‌توان اینگونه برداشت کرد که هر فرد با هر سنی می‌تواند برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کند. نکته ناگفته‌ای در این میان است که طبق تجربه، درخواست‌ افراد با اختلاف سنی بالا نسبت به مقطع تحصیلی معمولا رد می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که یک بازه سنی حدودی را مدنظر داشته باشید.

از شرایط بالا می‌توان اینگونه برداشت کرد که یکی از شرایط تحصیل در مجارستان سن افراد است. به طور کلی برای دانشگاه‌ها این نکته اهمیت زیادی دارد که فاصله، یا به اصطلاح گپ، تحصیلی شما نسبت به مقطع قبلی نباید زیاد شود. این نکته کاملا منطقی است، زیرا هرچه فاصله زمانی شما از آخرین مدرک بیشتر می‌شود، احتمال اینکه مطالب درسی را فراموش کرده باشید نیز افزایش می‌یابد.

بر اساس یک قاعده، گپ تحصیلی شما نباید بیشتر از 4 سال شود. در برخی موارد نهایتا می‌توانید تا 7 سال گپ تحصیلی داشته باشید. با در نظر گرفتن این فاصله زمانی، حداکثر سن پیشنهادی برای شرکت در یک مقطع تحصیلی به شرح زیر است.

 • دوره تحصیلی کارشناسی تا سن 26 سال
 • دوره تحصیلی کارشناسی ارشد تا سن 33 سال
 • دوره تحصیلی دکتری تا سن 38 سال
ماه عسل کجا بریم که ارزان و لاکچری باشه !

از جمله بیشرین تقاضا برای تحصیل در مجارستان، برای مقطع دکتری است. این مقطع استثنا بوده و می‌توان اینطور گفت که سقف و محدودیت سنی مشخصی ندارد. کافیست یک ایده یا مقاله مناسبی داشته باشید و بعد می‌توانید با ارسال درخواست به دانشگاه و مکاتبه با استاد مناسب، پذیرش خود را دریافت کنید.

در صورتی که فاصله سنی شما بیش از حد مجاز باشد، می‌توانید با ارائه مستنداتی مبنی بر اینکه مشغول به کار در یک حوزه مرتبط بوده و یا روی مقاله‌ای علمی کار می‌کردید، درخواست خود را ثبت کرده و امیدوار باشید که این موضوع به خوبی پیش برود. در کشور مجارستان تحصیل بسیار مهم بوده و امکانات تحصیلی برای مهاجران نیز فراهم است.

تحصیل در کشور مجارستان - تحصیل در مجارستان

مدت زمان دریافت وقت سفارت مجارستان به منظور اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

گرفتن وقت سفارت مجارستان در ایران بر عهده شرکت کارگزاری VFSGlobal است. پس از گذشت حدود 7 روز کاری بعد از ارسال درخواست خود می‌توانید در دفتر این کارگزاری حضور به هم رسانید. کلیه وقت‌های مختلف نظیر تجاری، توریستی، تحصیلی و دیدار از خانواده در مجارستان از طریق کارگزاری VFSGlobal صادر می‌شوند.

مزایای تحصیل در مجارستان

این شکور یکی از مکان های شگفت انگیز و زیبای اروپا برای مهاجرت تحصیلی است، این کشور عضو اتحادیه اروپا و شینگن است یعنی شما پس از ورود به این کشور و کسب کارت اقامت دانشجویی میتوانید به راحتی به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنید. هزینه تحصیل در مجارستان و همچنین هزینه های زندگی در مقایسه با سایر نقاط اروپا نسبتاً مقرون به صرفه است .

غنای فرهنگی مجارستان و فرصت های بین المللی متنوعی که به دانشجویان خود ارائه می دهد بی نظیر است. شرایط تحصیل در مجارستان متناسب با نیازهای دانشجوی بین المللی است. بسیاری از دوره های آموزشی 100٪ به زبان انگلیسی برگزار می شود. اما شما می توانید بدون آیلتس یا تافل و با مدرک دیپلم از کالج پذیرش بگیرید و در مجارستان به ادامه تحصیل بپردازید.

مدرک صادر شده توسط دانشگاه‌ ها و کالج های مجارستان در همه جای اتحادیه اروپا پذیرفته می شود و شما پس از پایان تحصیل میتوانید به راحتی در هر جای اروپا که دوست دارید کار پیدا کنید و دیگر نیازی به آزمون تطبیق نیست. آموزش عالی در این کشور دارای سابقه تاریخی است بعضی از این دانشگاه‌ها برای صدها سال است که شرایط تحصیل در مجارستان را برای دانشجویان فراهم می کنند.

مجارستان کشور ایمنی برای اقامت محسوب میشود و هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان در مقایسه با بقیه کشورهای اروپا پایینتر است. هر ساله رویدادها و جشنواره های متعددی در این کشور برگزار میشود که تجربه ای باورنکردنی و شاد را برای دانشجویان به ارمغان می آورد.

شهرهای دانشجویی مجارستان محیط های بین المللی را ایجاد کرده اند که شما در آنها به راحتی می توانید با مردم سایر کشورهای جهان ملاقات کنید و جهانبینی خود را گسترش دهید. همچنین به دلیل محبوبیت بالای مهاجرت تحصیلی به مجارستان میان دانشجویان ایرانی یافتن افرادی هم زبان برای شما سخت نخواهد بود. همه دانشگاه ها نیز نوعی اتحادیه دانشجویی یا یک سیستم دوستان محلی دارند که شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان را برای دانشجویان بین المللی راحتتر می کند.

معایب تحصیل در مجارستان

اگرچه هزینه تحصیل در مجارستان مقرون‌به‌صرفه است، مشکلات و معایبی را نیز به همراه دارد که از جمله مهم‌ترینِ آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشجویان عموماً باید هزینه یک سال تحصیل را پیش از شروع ترم خود بپردازند.
 • همه دانشجویان موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نمی‌شوند.
 • درآمد کار دانشجویی در مجارستان زیاد نیست و نرخ ارزش افزوده بر مالیات در این کشور بالاست.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که واحد پولی مجارستان فورینت است و خرید و فروش در اکثر شهرهای مجارستان تنها با همین واحد پولی امکان‌پذیر است. بنابراین شما با واحد پولی یورو نمی‌توانید زندگی خود را خصوصاً در شهرهای کوچک‌تر مجارستان بگذرانید.

جاهای دیدنی مجارستان - تحصیل در مجارستان

بهترین دانشگاه های مجارستان

بهترین دانشگاه های مجارستان رتبه QS
University of Szeged 551-560
University of Debrecen 651-700
Eötvös Loránd University 701-750
University of Pecs 701-750
Budapest University of Technology and Economics 801-1000
MATE Hungarian University of Agriculture and Life Sciences 801-1000

هزینه تحصیل در مجارستان

مجارستان به دلیل ارائه آموزش با کیفیت بالا با هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه شناخته شده است. سالانه بیش از 28000 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان برای مهاجرت تحصیلی در مجارستان وارد این کشور می شوند.

اگر شما نیز تمایل دارید به آنها بپیوندید، ولی از میزان شهریه‌ها و هزینه زندگی اطلاعی ندارید این بخش مخصوص به شماست.

شهریه دانشگاه های دولتی در مجارستان

دانشگاه های دولتی و هزینه تحصیل در مجارستان در مقایسه با دانشگاه های سایر نقاط اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر هستند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما در حدود 1200 تا 5000 یورو در سال برای اکثر رشته های تحصیلی و بین 12000 تا 16000 یورو در سال برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی شهریه میپردازید. البته این اعداد در ترم های مختلف میتواند تغییر کنند. بسیاری از دانشجویان موفق به کسب جایزه یا تخفیف در شهریه در ترم های بالاتر می شوند.

سفری هیجان‌ انگیز به آبشار دوقلوی وارک لرستان

توجه: اکثر موسسات آموزش عالی در مجارستان دانشجویان را ملزم به پرداخت این هزینه ها هنگام تکمیل ثبت نام می کنند.

توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در مجارستان در ترم اول همیشه بالاتر از بقیه ترم هاست. اگر رشته ای که میخواهید در آن تحصیل کنید آزمون ورودی داشته باشد هزینه ثبت نام در آزمون (هر دانشگاه مبلغ متفاوتی دریافت میکند اما معمولاً بین 100 تا 350 یورو متغیر است)، اپلیکیشن فی، صدور کارت دانشجویی، کارت مترو و بیمه همه از هزینه های سال اول دانشجویان تلغی می شوند.

هزینه خوابگاه دانشجویی در مجارستان

انواع مختلفی از اقامتگاه های دانشجویی وجود دارد که دانشجویان بین المللی هنگام مهاجرت تحصیلی به مجارستان می توانند از بین آنها انتخاب کنند:

 • خوابگاه دانشگاه: که معمولا زیر 100 یورو در ماه است. آنها علاوه بر اینکه ارزان ترین گزینه به حساب می آیند، به دانشجویان اجازه می دهند که یکدیگر را بشناسند و سریعتر در محیط احساس راحتی کنند. متاسفانه اکثر دانشگاه‌ها به دلیل محدودیت در تعداد، خوابگاه های خود بیشتر به دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند و یا ترم های آخر تحصیل را پشت سر میگذراند می دهند.
 • خوابگاه خصوصی: کمتر از 200 یورو در ماه و فقط در برخی شهرها موجود است اما در مقایسه با امکانات خوابگاه های دانشگاه معمولاً امکانات بهتری دارند.

آپارتمان اجاره ای خصوصی: 275-635 یورو در ماه بر اساس شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنید میتواند متفاوت باشد. توجه داشته باشید که به عنوان پول پیش صاحبخانه ممکن است اجاره دو ماهه و هزینه آب و برق ماهانه را در ابتدا دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مجارستان - تحصیل در مجارستان

تحصیل کارشناسی در مجارستان

برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی از دانشگاه های مجارستان شما نیاز به مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم + کالج دارید. دوره لیسانس در این کشور معمولا 3 سال به طول می انجامد.
شرط ورود به بعضی از رشته های دانشگاه های مجارستان قبولی در آزمون ورودی است. (برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به آزمون ورودی به این مقاله مراجعه کنید.)

برای بسیاری از رشته های پرطرفدار نیازی به ارائه IELTS یا دیگر آزمون های زبان نیست.

علاوه بر موارد بالا به این مدارک نیز نیاز دارید:

 • یک CV یا رزومه به روز
 • انگیزه نامه
 • کپی پاسپورت
 • شناسنامه
 • ترجمه انگلیسی ریزنمرات
 • ترجمه انگلیسی مدارک تحصیلی
 • دو یه سه توصیه نامه

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان و کسب پذیرش در دوره دوساله یا یک کارشناسی ارشد ، متقاضیان باید حتما مدرک لیسانس خود را ارسال کنند و برای بعضی از دوره ها احتمالاً باید در آزمون ورودی نیز شرکت کنند.

دوره های کارشناسی ارشد در مجارستان ممکن است یک ساله یا دو ساله باشد. دوره های تحصیلی در دانشگاه های دولتی مجارستان همیشه دو ساله است، در حالی که موسسات خصوصی و خارج از کشور تمایل بیشتری به ارائه برنامه های یک ساله دارند.

شرایط تحصیل در مجاستان مانند سایر کشورهای اروپایی است، واحدها ترکیبی از دروس اجباری/ اصلی و دوره ها یا فعالیت های اختیاری هستند. تدریس برای مقاطع کارشناسی ارشد به صورت حضوری یا مجازی از طریق سخنرانی، سمینار، آموزش و عملی ارائه می شود. ارزشیابی بر اساس درس، امتحانات و پایان نامه نهایی است.

بسیاری از موسسات برای جذب دانشجویان بین المللی تصمیم گرفته اند برنامه های کارشناسی ارشد خود را به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه دهند.

تحصیل دکتری در مجارستان

برای ادامه تحصیل در مجارستان و اخذ پذیرش برای دکترا (2+2 سال) باشد، حداقل شرط لازم داشتن مدرک دانشگاهی معادل مدرک کارشناسی ارشد است. دانشجویان در یک برنامه دکترا، باید 240 واحد را در طی 2 سال اول تحصیل تکمیل کنند. در پایان ترم چهارم یک آزمون جامع داده شود که میزان صلاحیت دانشجو برای ادامه کار پژوهشی را ارزیابی می کند. پس از عبور موفقیت آمیز از آزمون ، 2 سال آخر دوره دکتری مربوط به انجام تحقیق و نگارش پایان نامه است که تا یک سال دیگر قابل تمدید است.

تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در مجارستان

اخذ پذیرش در رشته پزشکی در سراسر دنیا روز به روز سختتر و رقابتی تر می شود. با توجه به افزایش چشمگیر دانشجویانی که برای صندلی های محدود موجود در دانشکده های پزشکی در کشورهای دیگر رقابت می کنند، رویای پزشک شدن می تواند برای بسیاری از دانشجویان غیرممکن یا بسیار چالش برانگیز باشد.

تحصیلات عالی در مجارستان - تحصیل در مجارستان

اگر پزشک شدن همیشه رویای شما بوده است، برنامه های شش ساله پزشکی به زبان انگلیسی در مجارستان میتوانند این رویا را به حقیقت تبدیل کنند. برنامه های پزشکی عمومی شش ساله مجارستان نسبت به دیگر همتایان اروپایی خود هزینه تحصیل بسیار پایینتری دارد و کیفیت یکسانی را ارائه می دهد. شرایط تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم برای متقاضیان پزشکی فراهم است.

چهار دانشگاه پزشکی مطرح در مجارستان هستند که برنامه های پزشکی عمومی و پیراپزشکی را ارائه می دهند:

 • دانشگاه سملوایز در بوداپست
 • دانشگاه پزشکی در دبرسن
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه سگد
با جنگل جیغ مشهد آشنا شوید + سفری به وحشتناک ترین جنگل ایران !

بورسیه تحصیلی مجارستان

فرصت هایی مختلفی برای دانشجویان بین المللی که به دنبال بورسیه تحصیلی در مجارستان هستند وجود دارد که معروف ترین و معتبرترین آنها Stipendium Hungaricum است.

Stipendium Hungaricum یک طرح دولتی در مجارستان است که در هر سال تحصیلی حدود 5000 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای دوره های تحصیلی تمام وقت را دارند اعطا می شود. از مزایای این بورسیه میتوان به پرداخت هزینه تحصیل در مجارستان، اقامت رایگان در خوابگاه، کمک هزینه ماهانه تقریباً 130 دلار برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و کمک هزینه 549 دلاری برای دانشجویان دکترا و بیمه پزشکی اشاره کرد.

یکی دیگر از بورسیه‌های پرطرفدار که مهاجرت تحصیلی به مجارستان را برای دانشجویان راحتتر میکند بورسیه دولتی دوجانبه از طریق بنیاد عمومی Tempus است. این بورسیه از طریق دفتر ملی بورسیه تحصیلی با وزارت نوآوری و فناوری مجارستان، اعطا می شود که شامل مطالعات کوتاه مدت و دوره های کامل می شود.

برنامه تبادل دانشجوی Erasmus+ نیز یکی از جذاب ترین ویژگی های تحصیل در مجارستان است. دانشجویان میتوانند از طریق  این برنامه همزمان با دریافت کمک هزینه یک ترم به عنوان دانشجوی مهمان در یکی دیگر از دانشگاه‌های اروپایی دوره تحصیل خود را ادامه دهند.

برنامه تبادل دانشجوی CEEPUS یا تبادل دانشجویان اروپای مرکزی برای مطالعات دانشگاهی نیز شبیه به اراسموس است ولی به طور خاص از دانشجویانی که در دیگر کشورهای اروپای مرکزی تحصیل می کند حمایت می کند.

سایر طرح های بورسیه محبوب مجارستان که برای ادامه تحصیل در مجارستان از دانشجویان پشتیبانی می کنند شامل بورسیه تحصیلی جوانان مسیحی برای دانشجویانی است که در مناطق بحرانی زندگی می کنند یا به دلیل اعتقادشان در معرض تهدید هستند، بورسیه پناهندگان و بورسیه تحصیلی مجارستان دیاسپورا است.

دانشجویان زیر 45 سال با کارت اقامت دائم نیز می توانند برای تامین هزینه های زندگی یا شهریه دانشگاه درخواست وام دانشجویی دهند.

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

اگر مدرک زبان ندارید اما متقاضی تحصیل در مجارستان هستید، دو راه پیش روی شما قرار دارد:

 • در دوره‌های زبان شرکت کنید؛
 • پذیرش تحصیلی خود را به همراه دوره آماده‌سازی بگیرید.

در مورد شرکت در کالج‌های زبان که به تفصیل صحبت کردیم، حالا نوبت معرفی راه دوم برای تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان است. در این حالت شما پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های مجارستان دریافت می‌کنید. علاوه بر این، یک سال زودتر هم وارد این کشور می‌شوید تا بتوانید دوره پیش تحصیلی را شروع کنید.

در این یک سال اول از همه شما را با کالج و امکانات آن آشنا می‌کنند. سپس نوبت این است که دروس پایه و ضروری را یاد بگیرید. در بین این دروس، زبان انگلیسی یا آلمانی هم به چشم می‌خورد. با قبولی در این یک سال، می‌توانید وارد دانشگاه شوید.

مجارستان - تحصیل در مجارستان

هزینه‌ زندگی در مجارستان

هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای قاره اروپا بسیار مقرون به صرفه است. هزینه‌ زندگی در شهرهای بزرگی ار جمله پایتخت مجارستان، شهر بوداپست، قطعا بیشتر خواهد بود.

کالای مصرفی قیمت کالا به یورو
هر لیتر شیر 0.67 یورو
قرص نان(۵۰۰گرمی) 0.81 یورو
برنج(یک کیلو) 1.04 یورو
یک کیلوگرم گوشت گاو 8.39 یورو
یک کیلوگرم فیله مرغ 4.02 یورو
آب (بطری ۱.۵ لیتر) 0.30 یورو

نکات کلی خوبی ها و بدی های تحصیل در مجارستان

در کنار دسته‌بندی که ما برای مزایا و معایب تحصیل در مجارستان در نظر گرفتیم، خوبی‌ها و بدی‌های دیگری وجود دارد که نباید از آن‌ها غافل شویم. در فهرست زیر مجموعه‌ای از این ویژگی‌های مثبت و منفی را ارائه می‌کنیم:

 • با تحصیل در مجارستان، در کشوری که سابقه‌ای طولانی در آموزش عالی دارد (650 سال) درس می‌خوانید و می‌توانید از تجربه های این سیستم آموزشی بهره‌مند شوید. (+)
 • دانشجویان برای انتخاب دانشگاه در مجارستان با محدودیت روبه‌رو هستند چرا که مجارستان تنها 28 دانشگاه دولتی، 11 دانشگاه خصوصی و 26 دانشگاه وابسته به کلیسا را دربرمی‌گیرد. (-)
 • مدارک دریافتی از بهترین دانشگاه های مجارستان اعتبار جهانی دارند و شما می‌توانید با این مدارک به راحتی در سراسر اروپا مشغول به کار یا ادامه تحصیل شوید. (+)
 • بسیاری از دانشگاه‌های مجارستان خوابگاه‌هایی را برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته‌اند اما این خوابگاه‌ها الزاماً شرایط مناسبی ندارند. (-)
 • مجارستان جزء کشورهای اتحادیه اروپاست و همین امر مزایای مختلفی مانند امکان سفر به کشورهای EU را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد. (+)
 • شما پس از فارغ‌التحصیلی در مجارستان تنها 9 ماه زمان برای کاریابی دارید و در صورتی که کار پیدا نکنید، باید از این کشور خارج شوید. (-)
 • شما با تحصیل در کشور مجارستان ؛ کشوری مهاجرپذیر، چندفرهنگی، امن و زیبا درس می‌خوانید و از نظر فرهنگی احتمالاً به مشکل چندانی برنخواهید خورد. (+)
 • مجارستان زمستان‌های سردی دارد و شما با روزهای برفی بسیاری مواجه خواهید شد و این درحالیست که سیستم‌های گرمایشی در برخی خانه‌ها و ساختمان‌ها قدیمی است و کیفیت مطلوب را ندارد. (-)

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: شادی همتی

آخرین بروز رسانی

20 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *