افتتاح حساب ترکیه
اتاق خواب دخترانه نوجوان

اتاق خواب دخترانه نوجوان پر از حس خوب و انرژی است. چیدمان اتاق خواب دخترانه هم با وجود این فرشته پر انرژی صورتی پر از جذابیت است. ما در این مطلب شادمگ سعی کردیم بروز ترین و جدیدترین کالکشن های چیدمان اتاق خواب دخترانه نوجوان را برای شما گردآوری کنیم.

چیدمان اتاق خواب دخترانه نوجوان

در هر خانه ای اتاق خواب یکی از مهمترین فضاها به شمار می آید که هر فرد متناسب با سلیقه و سبک مورد علاقه خود تزیین اتاق خواب را انجام می دهد. اما در تمامی خانه ها مدل اتاق خواب دخترانه به دلیل ترکیب سلیقه، رنگ، عشق و ذوق سرشار از حس خوب است.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق اسپرت

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کاملاً نمایانگر روحیه، احساسات و سلیقه فرد است که حالات درونی آن را بروز می دهد. علاوه بر احساسات دختران، سن افراد در دیزاین اتاق خواب دخترانه تأثیرگذار است. تمامی موارد ذکر شده باعث تفاوت و تنوع مابین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال و تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان می شود که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.

برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید به نیاز ها و کاربرد آن اتاق برای او مطلع باشید تا بتوانید لوازم مورد نیاز آن را تهیه کرده و هر یک را در جای درست خود قرار دهید. برای آماده سازی و چیدمان یک اتاق دخترانه زیبا برای فرزندان خود ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

فراموش نکنید آباژور اتاق خواب را بسیار خاص و زیبا می کند.

لوازم مهم برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان

دختران جوان به یک اتاق خواب کامل نیاز دارند تا بتوانند علاوه بر استراحت در آن به مطالعه مشغول شوند و یا اوقات فراغت خود را در اتاق به تنهایی و همراه دوستان خود سپری کنند.

برای چیدمان اتاق خواب دخترانه در ابتدا به یک سرویس خواب تک نفره زیا نیاز است.

سرویس خواب دخترانه می تواند شامل تخت خواب یک نفره، میز آرایش، میزتحریر، پاتختی، آینه و صندلی باشد.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق خال خالی

همچنین می توانید از یک کمد جالباسی جادار برای مرتب سازی لوازم مختلف استفاده نمایید.

انتخاب سرویس خواب های کمجا و تخت تاشو نیز یکی دیگر از انتخاب های خانواده ها برای اتاق خواب های نوجوان میباشد. انتخاب رنگ مناسب دخترانه باعث میشود فضای اتاق خواب به محلی گرم و جذاب تبدیل شود.

بهترین رنگ اتاق خواب و اکسسوری های اتاق خواب دخترانه نوجوان

برخی دختران نوجوان به رنگ های آرام و پاستلی و برخی دیگر به رنگ های پرهیجان علاقه مند هستند.

می توانید از رنگ های سفید، صورتی، گلبهی و یا رنگ های قرمز و بنفش و یا نارنجی برای دیوار ها، مبلمان و اکسسوری ها جهت رنگ اتاق خواب دخترانه خود استفاده نمایید.

بسیاری از خانواده ها که دارای فرزند دختر هستند، در تمامی مراحل سنی دختر خود، سعی در ایجاد و چیدمان اتاق خواب دخترانه و سرویس خواب او، با توجه به روحیه حساس و خاص دخترانه هستند. چیدمان اتاق خواب دخترانه بیانگر احساس و علایق نوجوان است. این موضوع در چیدمان تخت خواب و اتاق خواب و سرویس خواب نوجوانان تاثیر بسزایی دارد. وسایل تزیینی به کار رفته و استفاده از تابلوها و رنگها، نشان دهنده احساسات آنها است.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - استیکر دخترونه

استفاده از دیوارهای خاکستری بوسیله روکش صندلی های پشمی سفید و ملحفه های پارچه ای زیبا، این اتاق خواب را به مکانی متعادل تغییر داده است.

با ایده های کم هزینه و جدید دیوار پشت تلویزیون را دکور کنید

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق خاکستری

استفاده از رنگ زرد در زمینه صندلی و آباژور و ترکیب آن با رنگ سفید ملحفه و تخت خواب آبی رنگ، تخت خواب تک نفره زیبا و شیکی را نمایش میدهد.

رنگ بنفش زیبا برای دیوار اتاق خواب دخترانه انتخاب شده است. استفاده از طرح گلهای سبز و الگوهایی با شکل گل و گیاهان، باعث ایجاد سرگرمی در این اتاق خواب دخترانه گردیده است. ترکیب این سرویس خواب سفید و رنگ بنفش کاملا قابل مشاهده است.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق رنگانگ

استفاده از رنگ صورتی مثل همیشه برای دختربچه ها باعث ایجاد شادی و لذت خواهد بود.

نكات مهم برای دكور اتاق خواب دخترانه نوجوان

برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان از چه ایده هایی می توانیم استفاده کنیم؟!

1. اتاق خواب خود را کاربردی دیزاین کنید

اگر می خواهید تا اتاق خواب خود را به صورت حرفه ای دکور کنید، قبل از این که به جزئیات فکر کنید، باید اتاق خوابتان را کاربردی دیزاین کنید. ابتدا توجه کنید که به چه وسایلی در اتاق خوابتان نیاز دارید، به عنوان مثال علاوه بر تخت به یک میز مطالعه، میز آرایش، آینه قدی و کمد نیاز دارید. ابتدا این موارد را تهیه کنید، سپس چیدمان و دیزاین اتاق را شروع کنید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اکسسوری اتاق دختانه

2. ترکیب رنگی اتاق خواب دخترانه خود را حرفه ای انتخاب کنید

همان طور که می دانید، انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه کاملا سلیقه ای می باشد، اما یک سری ترکیب رنگی هایی هستند که مناسب اتاق خواب دختران جوان می باشند. به عنوان مثال شما می توانید از ترکیب رنگ های طوسی سفید، طوسی صورتی، گلبهی کرم، آبی صورتی و سرخابی سفید در اتاق خوابتان استفاده کنید.

3. مشکل کمبود جا در اتاق را حل کنید

در اکثر مواقع، ممکن است اثاثیه ای که به آن ها احتیاج دارید، در اتاق خوابتان جا نشوند و در این حالت بهتر است هوشمندانه عمل کنید. مثلا اگر جایی برای گذاشتن میز آرایش ندارید، با یک آینه دیواری و یک شلف که به دیوار نصب می شود، یک میز آرایش زیبا برای خود بسازید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق آبی درباری

اگر جایی برای گذاشتن کمد ندارید، با قرار دادن یک رگال شیک برای لباس های روزانه خود، فضای بیشتری در اتاق خوابتان به وجود آورید.

4. از دیزاین دیوار اتاق خوابتان غافل نشوید

یکی از ساده ترین راه ها که می توانید توسط آن تغییری در اتاق خوابتان به وجود آورید، دیزاین دیوارها می باشد. شما می توانید با استفاده از تابلو های مختلف، آینه، استیکر، عکس، کاغذ دیواری و یا حتی نقاشی دیوار، اتاق را دیزاین کنید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - استیکر دیوار اتاق

همچنین می توانید از تابلوهای فانتزی در سایزهای مختلف استفاده کنید و آن ها را روی یک دیوار مشخص نصب کنید. همچنین ترکیب کاغذ دیواری و رنگ هم برای اتاق خواب دختران جوان بسیار شیک می باشد. به این صورت که یک دیوار تاکیدی، مانند دیوار پشت تخت را کاغذ دیواری طرح دار کنید و بقیه دیوار ها را از رنگ و یا کاغذ دیواری ساده استفاده کنید.

5. از شلف های دیواری در اتاق خوابتان استفاده کنید

شلف های دیواری بزرگ بسیار کاربردی هستند. شما می توانید از آن ها به عنوان کتاب خانه، قفسه و مکانی برای قرار دادن دکوری های مختلف دخترانه استفاده کنید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق طوسابی

6. اتاق خواب دخترانه خود را دنج و رومانتیک دیزاین کنید

باید بگوییم که برای دنج کردن اتاق، باید حس و حال متفاوتی را در آن به وجود بیاورید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از چراغ های ال ای دی، شمع، گیاه، کوسن های زیبا و یا حتی تور بالای تخت ، اتاق خوابی رومانتیک و دنج داشته باشید.

راهنمای جامع انتخاب مدل لوستر پذیرایی و نکات مهمی که هنگام خرید باید بدانید

7. از وسایل فانتزی دخترانه در اتاق خوابتان استفاده کنید

وسایل فانتزی مخصوص دخترها می باشد و مهم نیست که چه سنی دارید، استفاده از آن ها همیشه برای شما امکان پذیر است. پس اگر می خواهید تا دکور متفاوتی داشته باشید، از مجسمه، کوسن، قاب عکس، پاف و خز فانتزی در اتاق خواب دخترانه خود استفاده کنید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق آبی آسمانی

8. مینیمال و ساده باشید و این خصوصیات را در اتاق خوابتان نیز به نمایش بگذارید

سادگی و مینیمالیست هیچ وقت از مد نمی افتد و همیشه زیبایی مخصوص به خودش را دارد. همچنین امروزه دنیا رو به سادگی گرایی می رود، پس اگر اتاق خوابی می خواهید که هیچ وقت از آن خسته نشوید، اتاق خواب مینیمال گزینه بسیار مناسبی برای شما می باشد.

انواع دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کودک

 اتاق خواب رویایی دخترانه

اتاق خواب دخترانه رویایی از کودکی برای تمامی دختران جذاب و هیجان انگیز است. علاوه بر دکوراسیون زیبااتاق کودک  باید آرام و استاندارد باشد. کودکان مداوم در حال رشد و تکامل هستند و تمامی لوازم و رنگ های اطراف آن ها در رشد آن ها تأثیرگذار است. رنگ اتاق خواب دخترانه می تواند در ذهن و افکار کودک تأثیربگذارد.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق صورتی درباری

برای دکوراسیون اتاق خواب خواب کودک خود بهتر است از سرویس خواب کودک با رنگ سفید استفاده نمایید و هر یک را در جای درست خود قرار دهید. همچنین پیشنهاد می شود یک رنگ صورتی به دیوار اتاق کودک خود بزنید و برای کامل نمودن دیزاین اتاق خواب کودک از اکسسوری هایی با رنگ های گرم تر استفاده نمایید تا زیبایی اتاق خواب کامل شود.

همچنین می توانید از طیف رنگ صورتی همراه با کمی سفید برای تمامی لوازم مورد استفاده در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود استفاده نمایید. برای زیبایی بیشتر دکوراسیون اتاق خواب کودک خود پیشنهاد می شود از یک رنگ سفید یا شیری برای لوازم استفاده کنید و اکسسوری ها مانند آباژور، فرش، پرده و لوازم دیگر را با یک طرح کودکانه مانند انیمیشن های مورد علاقه فرزندانتان تهیه نمایید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق طوسی اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق زرد

اتاق خواب دخترانه نوجوان لاکچری

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال متناسب با سلیقه فرد می تواند ساده و یا شلوغ باشد. برای چیدمان اتاق خواب دخترانه می توان یک سرویس خواب یک نفره مدرن با طراحی ساده و زیبا را انتخاب نمود. بهتراست از تخت خواب با تاج ساده استفاده کنید و رنگ سرویس خواب خود را یکرنگ مانند سفید و یا گردویی انتخاب نمایید.

برای دیزاین اتاق خواب دخترانه جوان 2022 می توانید از رنگ سال و یا یک رنگ ساده و مینیمال برای پرده، روتختی، فرش و لوازم دیگر به کار گیرید. همچنین پیشنهاد می شود برای دیزاین اتاق خواب دخترانه خود یکسری تابلو دیواری در سایزهای مختلف را بر روی یک دیوار اصلی اتاق خوابتان نصب نمایید. برای داشتن یک اتاق خواب دخترانه لاکچری از شلوغی و استفاده از رنگ های جیغ بپرهیزید و سعی نمایید از اکسسوری های زیبا و لوازمی که حس خوبی را به شما منتقل می کنند استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده

اغلب افراد و خانواده ها ممکن است تا چندین سال دکوراسیون اتاق خواب خود را تغییر ندهند. به همین دلیلی بهتر است برای دیزاین اتاق خواب خود دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده را انتخاب نمایید تا بتوانید از سادگی آن لذت ببرید. انتخاب سرویس خواب دخترانه ساده می تواند به شما کمک کند تا با تغییر اکسسوری ها و لوازم دکوری بتوانید تغییراتی کوچک اما زیبا را در اتاق خود به وجود آورید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق صورتی دخترانه

برای زیبایی دیزاین اتاق خواب دخترانه خود بهتر است از سرویس خواب با سایز مناسب استفاده کنید و برای کامل نمودن اتاق خواب از پرده، آباژور، قاب عکس، جاشمعی و لوازم ساده دیگر انتخاب کرده و هر یک را در جای درست خود قرار دهید.

سینک گرانیتی بهتر است یا استیل ؟ نکاتی که کسی به شما نمی گوید

اتاق خواب دخترانه نوجوان ایرانی

از زمان های قدیم تا به امروز سبک های قدیمی ایرانی در دکوراسیون منزل و اتاق خواب مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است. بهترین گزینه برای چیدمان اتاق خواب دخترانه ایرانی استفاده از سرویس خواب چوبی است. چوب به دلیل اینکه یکی از عناصر طبیعت است انرژی مثبت را به همراه می آورد.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق بنفش

محصولات چوبی اغلب درارای قیمت های گزاف هستند می توانید از سرویس خواب هایی با رنگ چوب استفاده نمایید. برای تکمیل تزیین اتاق خواب دخترانه ساده ایرانی خود میتوانید یک فرش یا قالی ایرانی را در اتاق پهن کنید و از آن لذت ببرید. همچنین برخی از رنگ ها به نام رنگ های اصیل ایرانی شناخته می شوند مانند رنگ های آبی ، نیلی، قرمز، فیروزه ای و … که می توانید در انتخاب روتختی مناسب و اکسسسوری های دیگر این رنگ ها را به کار ببرید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره

اغلب خانه های امروزی متراژ کمی دارند و دارای اتاق خواب های کوچکی هستند. ممکن است فرزندان در یک خانواده از اتاق خواب مشترک استفاده کنند. شما می توانید اتاق دختران خود را به گونه ای دکور نمایید تا بتوانند در کنار یکدیگر از تمامی فضای اتاق به درستی و به صورت بهینه استفاده نمایند. شما می توانید برای چیدمان اتاق خواب دخترانه از تخت خواب های یک شکل استفاده نمایید و برای دختران خود میزآرایش مشترک و یا میز تحریر با قابلیت استفاده دو نفر را سفارش دهید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - تخت دو طبقه

برای دیزاین اتاق خواب دخترانه دونفره بهترین گزینه انتخاب تخت خواب دو طبقه است. با توجه به فضای اتاق خواب دختران تخت خواب دو طبقه را طبق ابعاد، رنگبندی، طرح، مواد اولیه و نیاز خود طراحی کنید و سفارش دهید. می توانید از پله های منبری به صورت کشودار جهت مرتب سازی لوازم مختلف استفاده نمایید.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق دو نفره

همچنین می توانید با مشاوره با طراحان محصولات سفارشی دو تخت خواب را به گونه ای داشته باشید که قسمت زیرین تخت تماماً کمد با فضاهای تفکیک شده برای قراردادن لباس و لوازم مختلف باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کره ای

در حال حاضر چه کسی در مورد کره نمی داند؟ از موسیقی، درام و غیره شروع می شود. در حال حاضر، همه چیز در مورد کره ای در جهان به صورت قارچ گونه رشد می کند. بسیاری از مردم چیزهای کره ای را دوست دارند، به خصوص دختران. حتی آنها از طراحی کره ای به عنوان طراحی برای خانه های خود استفاده می کنند.

اتاق خواب دخترانه نوجوان - اتاق گلبهی

اخیراً بسیاری از افراد به خصوص دختران اتاق خواب خود را به اتاق خواب کره ای تبدیل می کنند. به دلیل درامی است که آنها تماشا کردند که اتاق خواب را نشان می دهد که جذابیت خاص خود را دارد.

اتاق خواب دخترانه نوجوان فانتزی

تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی چه او یک شاهزاده خانم صورتی دوست داشته باشد و چه بیشتر به رنگ های تیره و درام، وقتی نوبت به ایده های اتاق خواب دخترانه می رسد، هیچ جهت کلیشه ای مشخصی وجود ندارد.
نکته کلیدی این است که فضای ذخیره‌سازی انعطاف‌پذیر و در دسترس، لهجه‌های رنگارنگ و یک یا دو ویژگی چشمگیر را به‌عنوان نقاط کانونی معرفی کنید تا ظاهری که می‌تواند با بزرگ شدن دختر کوچک شما تکامل یابد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

24 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *