افتتاح حساب ترکیه
تاریخ انتخابات ریاست جمهوری 1403

تاریخ انتخابات ریاست جمهوری 1403 چه روزی خواهد بود؟ کاندید های ریاست جمهوری تا چه تاریخی اجازه ی برگزاری مناظره خواهند داشت؟ آخرین اطلاعات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در شادمگ بخوانید.

تاریخ انتخابات ریاست جمهوری 1403

با توجه به اصل ۱۳۱ قانون اساسی که در این شرایط نیاز به برگزاری انتخابات دوره جدید ریاست‌جمهوری طی پنجاه روز با تمهیدات خاص دارد، وزارت کشور اعلام کرد که انتخابات ریاست‌جمهوری در روز هشتم تیرماه برگزار خواهد شد.

کاندیدای ریاست جمهوری - تاریخ انتخابات ریاست جمهوری 1403

تاریخ مناظرات کاندیدای ریاست جمهوری چه تاریخی می باشد ؟

پنج مناظره تلویزیونی که تدارک دیده شده‌اند، از دوشنبه ۲۸ خرداد ماه آغاز می‌شوند و آخرین مناظره در ۵ تیرماه برگزار خواهد شد. این بار هر نامزد ریاست‌جمهوری فرصت بیشتری برای حضور در مناظرات تلویزیونی خواهد داشت. طبق جدول پخش تنظیم شده توسط صداوسیما، مناظره‌ها در تاریخ‌های زیر برگزار خواهند شد:

 • دوشنبه ۲۸ خرداد
 • پنج‌شنبه 31 خرداد
 • جمعه ۱ تیر
 • دوشنبه 4 تیر
 • سه‌شنبه ۵ تیر

لیست نهایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

اسامی اعلامی از سوی وزارت کشور به ترتیب حروف الفبا بدین شرح است:

 • مسعود پزشکیان
 • مصطفی پورمحمدی
 • سعید جلیلی
 • علیرضا زاکانی
 • امیرحسین قاضی زاده هاشمی
 • محمدباقر قالیباف

نماینده های ریاست جمهوری - تاریخ انتخابات ریاست جمهوری 1403

ثبت‌نام داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از روز دهم تا ۱۴ خرداد ماه در محل ستاد انتخابات وزارت کشور انجام شد و در نهایت، اسامی به شورای نگهبان ارسال گردید.

سخنگوی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف، توضیحاتی درباره جلسات شورا در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان ارائه داد و اظهار داشت که طبیعتاً انتظار نمی‌رود که تمامی ۸۰ نفر ثبت‌نام‌کننده احراز صلاحیت شوند. جایگاه و مسئولیت ریاست‌جمهوری طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی مهم، سنگین و خطیر است و ویژگی‌ها و شرایطی که در اصل ۱۱۵ قانون اساسی برای ریاست‌جمهوری ذکر شده، اهمیت دارد.

آخرین قیمت دلار امروز دهم مهر ماه 1402 ؛ دلار چند شد ؟

طحان نظیف در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که با اتمام بررسی‌ صلاحیت داوطلبان، فهرست اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور ارسال شده است.

در همین راستا، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد که هرگونه فعالیت تبلیغاتی با وسایل رسمی و دولتی و استفاده از امکانات وزارتخانه‌ها، ادارات، شرکت‌های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، ممنوع است.

استاندار تهران نیز در نشستی با ائمه جمعه بر ضرورت تبیین دستاوردهای دولت سیزدهم برای انتخاب رئیس‌جمهور اصلح توسط مردم تاکید کرد و از ائمه جمعه خواست تا با هدف اصلاح روش‌ها و عملکردها، برگزاری انتخابات اخیر را آسیب‌شناسی کنند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

23 خرداد 1403

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *