افتتاح حساب ترکیه
ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت مثل یک معجزه عمل می کند. این ماسک بی نظیر را می توانید با کمترین امکانات در خانه تهیه کنید و شاهد ناپدید شدن لک های صورتتان شوید. تا پایان این مقاله با شادمگ همراه باشید.

ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

ماسک گوجه - ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

ماسک گوجه فرنگی و شکر برای لایه برداری

برای درست کردن این ماسک به گوجه فرنگی و شکر نیاز دارید. گوجه فرنگی سرشار از مواد مغذی ست و سلامت پوست شما را بهبود می بخشد. از گوجه فرنگی برای رفع لک های ناشی از جوش و تیرگی پوست صورت استفاده می شود. گوجه فرنگی به دلیل وجود ویتامین ای، لیکوپین و بتاکاروتن خاصیت ضد التهابی دارد. شکر یک اسکراب طبیعی ست و به عنوان یک لایه بردار ملایم عمل می کند. شکر آلودگی های سطح پوست را از بین برده و موجب شفاف شدن پوست صورت شما می شود.

طرز تهیه

یک گوجه فرنگی را نصف کرده و آب آن را بگیرید. برای این ماسک به ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی و ۱ قاشق غذاخوری شکر نیاز داریم. آب گوجه فرنگی را با شکر ترکیب کرده و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید. بعد از سپری شدن زمان معین شده، ماسک را از روی پوست خود شسته و تمیز کنید. اگر پوست شما خشک است حتما بعد از شستن ماسک، از یک مرطوب کننده مناسب پوست تان استفاده کنید.

چند بار ؟

ماسک گوجه فرنگی و شکر پوست شما را لایه برداری کرده و به درخشان شدن و شفافیت آن کمک می کند. این ماسک را می توانید هفته ای یک مرتبه استفاده کنید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک گوجه فرنگی و زردچوبه برای لک

برای درست کردن این ماسک به گوجه فرنگی و زردچوبه نیاز دارید. زردچوبه موجود در این ماسک بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف کرده و موجب زیبایی و یکدست شدن پوست صورت می شود. مشهور ترین و مهم ترین مزیت استفاده از زردچوبه برای پوست، کمرنگ شدن لک و کک مک است. گوجه فرنگی به دلیل وجود ویتامین ث خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست را افزایش داده و روند ایجاد چین و چروک را کاهش می دهد، به همین خاطر یکی از بهترین گزینه ها برای سفت شدن پوست و جوانسازی آن است.

ماسک ضد لک - ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

طرز تهیه ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

آب نصف یک گوجه فرنگی را بگیرید و با نصف قاشق چای‌ خوری زردچوبه کاملا مخلوط و ترکیب نمایید. ترکیب به دست آمده را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت و گردن تان قرار دهید. بعد از سپری شدن زمان معین شده پوست خود را با آب ولرم بشویید و تمیز کنید. اگر پوست شما خشک است حتما بعد از شستن ماسک، از یک مرطوب کننده مناسب پوست تان استفاده کنید.

چند بار ؟

ماسک گوجه فرنگی و زردچوبه یک ماسک ضد لک و روشن کننده ایده آل است و موجب یکدستی و یکنواخت شدن پوست صورت می شود. این ماسک را می توانید هفته ای یک تا دو مرتبه استفاده کنید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک گوجه فرنگی و ماست برای شادابی پوست

برای درست کردن این ماسک به گوجه فرنگی و ماست و روغن نارگیل نیاز دارید. گوجه فرنگی موجود در این ماسک به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل کرده و آلودگی ها و سلول های مرده پوست را از بین میبرد. ماست مزایای بی شماری برای پوست صورت دارد و سرشار از مواد مغذی ست. با استفاده از ماست، پوست شما به طور طبیعی آبرسانی و مرطوب می شود. روغن نارگیل التهابات پوستی را کاهش داده و موجب نرمی و لطافت پوست می شود.

ترفند های راحت برای انتخاب لنز مناسب چشم | لنز چه رنگی بزنیم ؟

ماسک زردچوبه و زرده تخم مرغ ماسک صورت برای جوش

طرز تهیه

برای شروع پوست یک عدد گوجه فرنگی را جدا کنید. نصف گوجه فرنگی را درون کاسه ای بریزید سپس ۱ قاشق غذاخوری ماست و ۱ قاشق چای‌ خوری روغن نارگیل هم به آن اضافه کنید. خوب همه مواد را با هم مخلوط کنید تا فرمی خمیری پیدا کند. خمیر به دست آمده را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت تان قرار دهید. بعد از سپری شدن زمان معین شده، پوست صورت خود را با آب ولرم شسته و تمیز کنید. اگر پوست شما خشک است حتما بعد از شستن ماسک، از یک مرطوب کننده مناسب پوست تان استفاده کنید.

چند بار ؟

ماسک گوجه فرنگی و ماست گزینه مناسبی برای لایه برداری و افزایش رطوبت پوست صورت است. این ماسک پوست شما را با طراوت و شاداب می کند و آلودگی های سطح پوست را از بین می برد. این ماسک را می توانید هفته ای یک تا دو مرتبه استفاده کنید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

از بین بردن لک صورت - ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

ماسک صورت گوجه فرنگی برای پوست های کم آب

برای پوست های کدر و کم آب می توانید از مخلوط خیار و گوجه فرنگی استفاده کنید. این دو می توانند پوست شما را جوان و شاداب کنند، آن را آبرسانی کنند و در نهایت پوست را صاف و لطیف کنند. روغن بادام شیرین پوست را نرم کرده و از خشکی در آینده جلوگیری می کند.

طرز تهیه ماسک

  • 2 قاشق چایخوری تفاله گوجه فرنگی
  • 1 قاشق غذاخوری خیار مخلوط
  • 1 قاشق چایخوری روغن بادام شیرین

درست مانند گوجه فرنگی، می توانید یک خیار کامل را مخلوط کنید، یک قاشق غذاخوری برای این ماسک بردارید و بقیه را در یک سینی یخ فریز کنید. تفاله گوجه فرنگی، خیار و روغن بادام شیرین را خوب با هم مخلوط کنید.

صورت خود را بشویید و یک لایه نازک از مخلوط را با پنبه بمالید. اگر ماسک خشک شد، فقط یک لایه دیگر بزنید. بگذارید 10 تا 15 دقیقه روی پوست بماند. سپس آن را بشویید و از یک مرطوب کننده استفاده نمایید.

ماسک گوجه فرنگی و سیب زمینی برای جوش و جای جوش

برای درست کردن این ماسک به آب گوجه فرنگی، عسل و آب سیب زمینی نیاز دارید. سیب زمینی، التهابات پوستی را کاهش داده و به مرور زمان موجب محو شدن جای جوش و لک های پوستی می شود. گوجه فرنگی به دلیل متعادل کردن چربی پوست، از بروز جوش و آکنه پیشگیری می کند. عسل به دلیل خاصیت چسبندگی به عنوان یک لایه بردار طبیعی شناخته شده و به دلیل خاصیت ضدمیکروبی عوامل به وجود آورنده جوش و آکنه را از بین میبرد.

طرز تهیه

مقداری سیب زمینی را رنده کرده و فشار دهید تا آب آن به اندازه ی ۱ قاشق غذاخوری خارج شود. مقداری گوجه فرنگی را هم رنده کرده و آب آن را هم به اندازه ۱ قاشق غذاخوری خارج نمایید. آب گوجه فرنگی را با ۱ قاشق غذاخوری عسل درون کاسه ای کوچک ریخته سپس آب سیب زمینی را به این مخلوط اضافه کرده و خوب با هم ترکیب کنید. ترکیب به دست آمده را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید. بعد از سپری شدن زمان معین شده، پوست صورت خود را با آب خنک شسته و تمیز کنید. اگر پوست شما خشک است حتما بعد از شستن ماسک، از یک مرطوب کننده مناسب پوست تان استفاده کنید.

دیگه گیر آرایشگر و آرایشگاه نباش ؛ خودت حرفه ای موهاتو براشینگ کن

چند بار ؟

ماسک گوجه فرنگی و سیب زمینی یک ماسک ایده آل برای پوست های چرب و مستعد آکنه است. این ماسک عوامل ایجاد کننده جوش را از بین برده و لک یا جای جوش را کمرنگ می کند. این ماسک را می توانید هفته ای یک تا دو مرتبه استفاده کنید. قبل از قرار دادن ماسک بر روی پوست صورت از نداشتن حساسیت اطمینان حاصل کنید.

ماسک صورت خانگی - ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

ماسک گوجه فرنگی برای سیاهی دور چشم

مواد لازم:

  • 1 قاشق چای خوری عصاره گوجه فرنگی
  • چند قطره ژل آلوئه ورا

دستورالعمل ماسک سفید کننده پوست

مخلوط را با دقت بر ناحیه زیر چشم بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا خشک شود و سپس آن را آبکشی کنید و این کار را 1_2 بار برای گرفتن نتایج سریع انجام دهید.

خمیر گوجه فرنگی دارای خواص ضد عفونی کننده پوستی است که تیرگی زیر چشم‌ها را روشن می‌سازد و همچنین حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات ضد التهابی است که پوست را جوان می‌کند و علائم سالخوردگی را نیز کاهش می‌دهد.

توجه: مراقب باشید که این ژل را به چشمان خود نزنید که اگر اتفاق افتاد، به طور کامل با آب تمیز چشمانتان را بشویید.

خواص گوجه‌ فرنگی برای پوست

گوجه‌فرنگی فواید زیادی برای پوست دارد که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره شده است.

۱. ممکن است از شما در برابر سرطان پوست محافظت کند

گوجه‌فرنگی نوعی کاروتنوئید به نام لیکوپین دارد که در میوه‌های مختلف یافت می‌شود. این ترکیب به گوجه‌فرنگی رنگ قرمز می‌دهد. بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده، لیکوپین اثرات ضدسرطانی قوی دارد.

مطالعه‌ی حیوانی انجام شده روی موش‌ها نشان داد موش‌هایی که گوجه‌فرنگی خوردند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان پوست قرار گرفتند. می‌توانیم از این مطالعه‌ی حیوانی نتیجه بگیریم که گوجه‌فرنگی ممکن است از ابتلا به سرطان پوست در انسان‌ها جلوگیری کند. البته به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

ماسک روشن کننده پوست - ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

۲. ممکن است احتمال ابتلا به آفتاب‌سوختگی را کاهش دهد

گوجه‌فرنگی جایگزین کرم ضدآفتاب نیست، اما لیکوپین موجود در آن ممکن است از پوست در برابر آسیب‌های نور خورشید محافظت کند. خوردن گوجه‌فرنگی ممکن است در حفاظت از پوست در برابر آفتاب‌سوختگی مفید باشد. یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ به این نتیجه رسید که خوردن گوجه‌فرنگی منجر به کاهش حساسیت پوست به اشعه‌های فرابنفش خورشید می‌شود.

اگرچه گوجه‌فرنگی احتمال آسیب‌دیدگی پوست در اثر نور خورشید را کاهش می‌دهد، اما همیشه باید به پوست خود ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر بزنید تا از پوستتان در برابر آفتاب‌سوختگی و سرطان پوست محافظت شود.

۳. ممکن است به بهبود زخم کمک کند

یک فنجان گوجه‌فرنگی حاوی تقریبا ۳۰ گرم ویتامین ث است. این ویتامین معمولا در محصولات مراقبت از پوست یافت می‌شود. ویتامین C ممکن است به رشد بافت‌های ارتباطی جدید کمک کند که این موضوع در ترمیم زخم‌ها و افزایش سرعت بهبود جراحات مفید است.

نحوه استفاده از رژگونه مایع و پخش یکدست آن

۴. ممکن است التهاب را تسکین دهد

تعدادی از ترکیبات موجود در گوجه‌فرنگی اثرات ضدالتهابی دارند. از جمله‌ی این ترکیبات می‌توانیم لیکوپین، بتاکاروتن، ویتامین ای و ویتامین ث را نام ببریم. زمانی که از گوجه‌فرنگی استفاده‌ی موضعی کنید، ترکیبات موجود در آن ممکن است درد ناشی از آفتاب‌سوختگی را بهبود دهند.

۵‌. ممکن است تولید کلاژن را تحریک کند

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، گوجه‌فرنگی منبع عالی ویتامین ث به شمار می‌رود. این ویتامین نه تنها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند، بلکه می‌تواند تولید کلاژن را هم تحریک کند. استفاده‌ی موضعی از ویتامین ث ممکن است خاصیت کشسانی پوست را بهبود ببخشد. این موضوع می‌تواند پوست صورت را سفت‌تر کند.

۶. ممکن است سلول‌های پوستی مرده را از بین ببرد

با لایه‌برداری کردن پوست می‌توانید سلول‌های پوستی مرده را از بین ببرید. این کار ممکن است سلامت و ظاهر پوست را بهبود ببخشد. بعضی از افراد ادعا می‌کنند که آنزیم‌های موجود در گوجه‌فرنگی می‌توانند پوست را لایه‌برداری کنند.

البته این موضوع زمانی صدق می‌کند که از گوجه‌فرنگی استفاده‌ی موضعی کنید. برای اینکه با گوجه‌فرنگی اسکراب درست کنید، شکر و گوجه‌فرنگی له شده را با هم مخلوط کنید. سپس ترکیب ایجاد شده را روی بدنتان ماساژ دهید.

خواص گوجه فرنگی - ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت

۷. ممکن است خواص ضدپیری داشته باشد

ویتامین‌های ب برای سلامت پوست ضروری هستند. گوجه‌فرنگی حاوی ویتامین‌های ب ۱، ب ۳، ب ۵، ب ۶ و ب ۹ است. این ویتامین‌ها خواص ضدپیری دارند و ممکن است لکه‌های پیری، خطوط ظریف و چین‌وچروک را از بین ببرند. ویتامین‌های ب همچنین به ترمیم سلول‌ها کمک می‌کنند.

این ویتامین‌ها ممکن است هایپرپیگمنتیشن و آسیب پوستی ناشی از نور خورشید را کاهش دهند. با خوردن گوجه‌فرنگی می‌توانید ویتامین‌های ذکر شده را دریافت کنید و از این طریق سلامت پوست خود را بهبود ببخشید.

۸. ماسک گوجه فرنگی برای لک صورت و مرطوب کننده ی پوست

اگر خشکی پوستتان را درمان نکنید، دچار خارش، ترک‌خوردگی و پوسته‌پوسته شدن پوست می‌شود. کرم‌ها و لوسیون‌های مختلف می‌توانند خشکی پوست را درمان کنند. در کنار این محصولات می‌توانید مقداری آب گوجه‌فرنگی روی پوست خود قرار دهید. این کار به مرطوب شدن و درمان خشکی پوست کمک می‌کند.

گوجه‌فرنگی منبع عالی پتاسیم به شمار می‌رود. بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده کاهش سطح پتاسیم ممکن است منجر به خشکی پوست در افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک شود که نوعی اگزما است. در ادامه سایر فواید گوجه‌فرنگی برای پوست آورده شده است.

  • گوجه‌ فرنگی سرشار از اسید فنولیک، فلاونوئید و کاروتنوئیدهایی مثل لیکوپین، آلفاکاروتن و بتاکاروتن، اسید اسکوربیک و ویتامین آ است. همه‌ی ترکیبات ذکر شده خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی قوی دارند. این آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند با رادیکال‌های آزاد ترشح شده به دلیل استرس اکسیداتیو مبارزه کنند.
  • خواص آنتی‌اکسیدانی گوجه‌فرنگی می‌توانند فرآیند پیری پوست را به تأخیر بیندازد.
  • بعضی از شواهد نشان می‌دهند که گوجه‌فرنگی از طریق متعادل کردن تولید چربی طبیعی در پوست از بروز جوش جلوگیری می‌کند. این ماده‌ی غذایی جوش‌های سیرسیاه را از بین می‌برد، لکه‌های تیره را روشن کرده و پوست را درخشان می‌کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

4 آبان 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *