بازسازی حمام

بازسازی حمام قدیمی می‌تواند تغییر چشمگیری را در منزل شما ایجاد کند. محلی که بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره شماست. ما در این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ نکات مربوط به هر مرحله از فرآیند بازسازی حمام را برای شما آورده ایم تا از آن استفاده کرده و حمام شیکی را برای خود بسازید.

شروع بازسازی حمام

با یک پیمانکار قرارداد می‌بندید یا اینکه خودتان دست به کار می‌شوید؟ مصالح و ابزارآلات جدید و مورد نیاز را زودتر سفارش دهید تا به موقع تحویل داده شوند. این موارد ممکن است بسته به محل زندگی شما و میزان بازسازی که انجام می‌دهید متفاوت باشد.

بازسازی حمام

مرحله ۱: تخریب را شروع کنید

به دلیل اینکه بازسازی حمام مراحل و مراتب مختلفی دارد، ممکن است بخواهید بخش هایی از حمام را به کل تغییر دهید مانند کاشی و سرامیک کف و دیوار، دوش و یا وان حمام، سینک روشویی، عناصر نورپردازی و… . بنابراین تخریب حمام نیاز به کمی ظرافت دارد. اگر پتک خود را خیلی محکم بکوبید، ممکن است به لوله کشی آب یا لوله کشی برق ضربه بزنید و در نهایت آسیب بیشتری از آنچه در نظر داشتید وارد کنید.

قبل از شروع مطمئن شوید که جریان آب به دوش ، وان، توالت و سینک حمام قطع شده است. در ارتباط با این موارد بسیار با احتیاط عمل کنید.

ابتدا سنگ توالت را بردارید. آن را تخلیه کنید و سپس با استفاده از یک پارچه لوله فاضلاب را ببندید و از انتشار بوها و گازهای ناخوشایند فاضلاب جلوگیری کنید. این کار همچنین از افتادن هر یک از ابزارهای شما در داخل جلوگیری می‌کند. در مرحله بعد، لوله کشی را از سینک خود جدا کنید تا آن را در کنار کابینت‌های روشویی یا حمام قدیمی بردارید.

نکته

بهترین راه برای برداشتن دوش یا وان بستگی به چیدمان حمام قدیمی شما دارد. اگر ترکیب وان یا وان دوش شما به دیوار چسبیده است، به ناچار از چکش استفاده کنید! اما اگر وان حمامی دارید که هنوز وضعیت خوبی دارد، ممکن است استفاده مجدد، فروش یا اهدای آن را در نظر بگیرید. در این صورت، آن را با احتیاط بردارید و برای حمل آن به بیرون اقدام کنید.

بازسازی حمام

برق حمام خود را قطع کنید تا وسایل روشنایی را با خیال راحت جدا کنید. سپس لوازم دکوری مانند آینه، جا کاغذ توالت دیواری یا قفسه حوله را بردارید.

سخت‌ترین بخش تخریب حمام، بیرون آوردن کاشی‌ها، دیوارهای خشک و کفپوش‌های موجود است. هنگامی که همه چیز برداشته شد، آسیب‌های ناشی از قالب یا آب را که در طول سال‌ها در پشت دیوارها یا روی کف‌های زیرین شما ایجاد شده است، بررسی کنید. اگر متوجه هر گونه آسیب شدید یا نگران هستید که چیزی در آینده ایجاد شود، اکنون آن را برطرف کنید. بهتر است در این مرحله از بودجه اضطراری خود استفاده کنید تا اینکه تمام کار سخت خود را در چند ماه یا چند سال از بین ببرید.

نکته

اگر مجبور به حذف عایق از روی دیوار خود هستید، به جای چکش از اره استفاده کنید. هنگام انجام این کار، حتما از وسایل ایمنی مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده کنید.

بازسازی حمام

مرحله ۲: لوله کشی آب و لوله کشی برق را آماده کنید

اکنون که حمام شما خراب شده است، وقت آن رسیده است که روی هر نوع ظروف ناهموار کار کنید. با لوله کشی شروع کنید. اگر از توالت فرنگی استفاده می‌کنید فلنج آن را تعویض نمایید. این بخشی از توالت است که آن را روی زمین محکم و به لوله تخلیه متصل می‌کند.

شما همچنین می‌خواهید در این مرحله هرگونه تغییر لوله کشی را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که تغییر لوله کشی بسته به اینکه چقدر می‌خواهید آن را از محل اصلی خود جابه جا کنید، می‌تواند هزینه کرد شما را افزایش دهد.

در طول این مرحله، شما همچنین می‌خواهید وان دوش یا المک جدید خود را نصب کنید. اگر قصد دارید یک سر دوش سربار نصب کنید یا یک سر دوش دوگانه دارید، اکنون یک خط لوله کشی آب را اجرا کنید.

سیم کشی مجدد برق در حالی که دیوارها باز هستند بسیار ساده تر از انجام آن در مراحل بعدی است. در طول این مرحله، می‌توانید مدارها را خاموش کنید، پریزهای اضافی را جابه‌جا کرده یا نصب کنید، اتصالات چراغ‌ها را جابه‌جا کنید و در صورت لزوم فن را تغییر دهید. هر چه آن را به دوش جدید نزدیکتر کنید، رطوبت بیشتری جذب می‌کند.

نکته

اگر در حال ساخت و یا بازسازی حمام جدید خود هستید و تجربه ای در کار برق ندارید، یک متخصص برای این قسمت استخدام کنید. شما باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی وصل شده است تا بتوانید بازرسی را پشت سر بگذارید و خانواده خود را ایمن نگه دارید.

مرحله ۳: عملیات زیرسازی و عایق کاری

بعد از تخلیه و تخریب و همچنین تنظیم لوله کشی آب و برق، باید کف و دیوارها به خوبی عایق بندی شود، مصالحی که از قبل خریداری شده را با در نظر گرفتن اصول آن آماده کرده وعملیات زیرسازی را آغاز می‌کنیم. سیمان کاری و ایزوگام و در نهایت عایق کاری یکی از مراحل مهمی است که باید با دقت و احتیاط انجام شود. زیرا چنانچه به درستی صورت نگیرد، بعدها ممکن است مشکلات جدی به همراه داشته باشد.

آشنایی با چیدمان به سبک کلاسیک همراه با معرفی چند اصول مهم !

یکی دیگر از نکات مهم در حین عایق کاری حمام و سرویس بهداشتی این است که اجازه ندهید آب در یک نقطه از سطح جمع شود، بدین منظور شیب مناسبی را ایجاد کنید.

ابتدا سطح محل باید سیمان کاری و صاف شود، سپس بر روی زیرسازی انجام شده ایزوگام و یا قیر گونی اجرا می‌کنیم. در انجام قیرگونی از دو لایه گونی و یک لایه قیر استفاده می‌گردد. توصیه می‌شود از قیر به دلیل چسبندگی و ضخامت مناسب استفاده شود.

بازسازی حمام

سرویس بهداشتی بعد از زیرسازی و عایق کاری نیاز به لوازم مورد نیاز چون کاسه توالت یا توالت فرنگی، کاشی کف و دیوار، روشویی و شیرآلات دارد.

مرحله ۴: دیوارها را رنگ و کاشی را نصب کنید

پس از اجرای عایق کاری رنگ مناسبی برای حمام در نظر بگیرید کنید. به خاطر داشته باشید که حمام‌ها دارای رطوبت زیادی هستند و دیوارها ممکن است خیس شوند، بنابراین رنگ هایی را انتخاب کنید که در برابر این شرایط مقاومت کنند. برای جلوگیری از پوسته شدن رنگ از یک آستر مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید.

از طرف دیگر، رنگ‌های براق باعث تمیز کردن آسان و پرداختی می‌شود که ظاهر آن را در محیط مرطوب تغییر نمی دهد.

وقتی نوبت به انتخاب رنگ می‌رسد، رنگ‌های خنثی مانند سفید، بژ یا کرم مناسب است و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین این رنگ‌ها وقتی در آینه نگاه می‌کنید انعکاس دلپذیرتری به شما می‌دهند، زیرا مانند سبز تیره یا آبی، درخشندگی غیرطبیعی روی پوست شما ایجاد نمی‌کنند. اگر دوست دارید آرایش خود را در حمام انجام دهید یا ترجیح می‌دهید به یک انعکاس جذاب در آینه نگاه کنید، رنگ خنثی بهترین انتخاب است.

مهم

یکی از الزامات مهم در ایجاد دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی، انتخاب رنگ کاشی کف و دیوار مناسب است. طرح‌ها ورنگ‌های مختلف کاشی حق انتخاب منطقی در ایجاد دکوری مناسب به شما می‌دهد.

بازسازی حمام

همچنین شما در این مرحله باید کاشی را در اطراف دیوارهای دوش یا محوطه وان حمام نصب کنید. انتخاب کاشی برجسته برای دیوارهای دوش، ویژگی زیبایی ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید کمی بیشتر هزینه کنید، می‌توانید سنگ‌های تزیینی را برای طراحی دوش در نظر بگیرید که حال و هوای واقعی آبگرم را ساطع می‌کند.

نکته: تمیز کردن دیوارها قبل از نصب کفپوش، خطر پاشیده شدن رنگ یا آسیب به کف و وسایل جدید شما را کاهش می‌دهد!

مرحله ۵: نصب کفپوش حمام

وقتی رنگ دیوارها خشک شد و کاشی کاری تمام شد، می‌توانید کفپوش حمام خود را نصب کنید. موارد متعددی وجود دارد که به بهترین نوع کفپوش برای حمام شما بستگی دارد. بیایید به چند گزینه محبوب نگاه کنیم:

کاشی چینی یا سرامیک:

مطمئناً این یکی از محبوب ترین انتخاب‌ها برای کفپوش حمام است و به راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید – نگهداری از کاشی بسیار آسان است. همچنین یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه‌ها و در مجموعه ای از اندازه ها، رنگ ها، شکل‌ها و بافت‌ها موجود است. اگر می‌خواهید دکوراسیون حمام جدید خود را خودتان انجام دهید، به خاطر داشته باشید که نصب کاشی‌ها در صورتی که قبلاً آنها را امتحان نکرده‌اید، دشوار است.

به طور کلی توصیه ما این است که کاشی کاری کاشی چینی را به افرادی واگذار کنید که مهارت بیشتری نسبت به خودتان دارند. همچنین به جای استفاده از کاشی چینی برای کف می‌توانید از سنگ بتونی و سنگ مرمر نیز استفاده کنید.

وینیل ضد آب:

دو نوع وینیل ضد آب وجود دارد که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید: کامپوزیت چوب پلاستیک دبلیو پی سی (WPC) و کامپوزیت پلاستیک سنگ (SPC). هر دو گزینه ۱۰۰٪ ضد آب، بسیار بادوام و تمیز کردن آسان هستند. این تخته ها، دارای زیبایی ظاهری و در رنگ‌ها و بافت‌های متنوع عرضه می‌شوند. البته وینیل دبلیو پی سی WPC کمی گران‌تر از وینیل SPC است. اما از نظر کیفیت، هر دو گزینه برای حمام شما عالی هستندبازسازی حمام

لمینت مقاوم در برابر آب:

یکی دیگر از گزینه‌های کفپوش مقرون به صرفه، لمینت مقاوم در برابر آب است. اگر به ظاهر چوبی علاقه دارید و قصد دارید کار نصب کفپوش را خودتان نصب کنید، این ماده عالی است. اگرچه در برابر آب مقاوم است، اما ۱۰۰٪ ضد آب نیست و از دوام کمتری نسبت به کاشی یا وینیل برخوردار است.

چوب مهندسی شده:

یکی از گران ترین و در عین حال بادوام ترین گزینه ها، چوب مهندسی شده است. این ۱۰۰% ضد آب، نصب آن آسان و روکش طبیعی زیبای چوب را به شما می‌دهد. این نوع کفپوش در یک دکوراسیون داخلی سبک مدرن، کلاسیک یا ساحلی بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

در چند سال گذشته استقبال خوبی از چوب مهندسی شده از طرف مصرف کنندگان انجام شده است. سطح تقاضا و سلیقه مردم تغییر کرده و هم اکنون سهم عمده ای از بازار چوب به چوب مهندسی شده اختصاص دارد.

نکته: در انتخاب کفپوش علاوه بر قیمت، میزان ترافیک حمام خود را در نظر بگیرید. اگر دارای کودک هستید، مواد بادوام تری انتخاب کنید. اگر حمام شخصی شماست، جذابیت بصری را در اولویت قرار دهید.

مرحله ۶: اجرای کابین دوش

چه حمام جدید شما ترکیبی از وان دوش داشته باشد یا تصمیم به نصب یک دوش مستقل داشته باشید، اکنون زمان تکمیل این قسمت است. چند گزینه وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد کابین دوش خود انتخاب کنید.

بازسازی حمام

برای جداسازی فضای حمام و سرویس بهداشتی از ایده اجرای کابین دوش بهره ببرید. نصب کابین دوش زیبایی چشمگیری به همراه دارد. ضمن اینکه به کاهش رسوب و آلودگی در بخش‌های دیگر منجر می‌شود و مصرف انرژی را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.

آشنايی كامل با اصول طراحی نمای ساختمان مدرن + طرح های جذاب لوكس از نمای ساختمان

کابین شیشه ای:

یک درب شیشه ای، کابین دوش حمام شما را بزرگتر نشان می‌دهد و اجازه می‌دهد نور بیشتری در دوش وجود داشته باشد. این گزینه همچنین کاشی زیبایی را که در محوطه دوش یا وان خود نصب کرده اید نشان می‌دهد.

به جای تجربه یک نسیم سرد که گاهی اوقات می‌تواند از پرده عبور کند، یک در شیشه ای گرمای کابین دوش شما را حفظ می‌کند. نکته منفی این است که درهای شیشه ای برای تمیز و شفاف نگه داشتن کمی نیاز به نگهداری بیشتری دارند.

پرده کابین دوش:

پرده‌های دوش گزینه ای مقرون به صرفه هستند و نیاز به نگهداری کمتری دارند. می‌توانید به طور مرتب آن را جایگزین کنید یا یک روکش پرده پارچه ای انتخاب کنید که می‌توانید ماهانه آن را بشویید. پرده‌های حمام راهی عالی برای اضافه کردن رنگ و حس شخصی به حمام شما هستند. آنها همچنین ممکن است گزینه بهتری برای ترکیب وان دوش باشند که باید برای سالمندان یا کودکان مناسب باشد. زیرا می‌توانید به راحتی آنها را کنار بگذارید و به وان حمام دسترسی کامل داشته باشید.

کابین باز:

در یک حمام بزرگ، ممکن است بدون درب حمام یا پرده به طور کلی فرار کنید. اگر کابین دوش شما به اندازه کافی بزرگ است، سر دوش بارانی را انتخاب کرده اید و قصد ندارید بچه‌ها از آن استفاده کنند، باز گذاشتن آن می‌تواند ویژگی فوق العاده ای ایجاد کند.

نکته: اگر پرده دوش را انتخاب می‌کنید، میله را در این نقطه نصب کنید. وقتی بعداً در حال تزئین حمام خود هستید، می‌توانید پرده را انتخاب کرده و آویزان کنید.

مرحله ۷: نورپردازی و هواکش (اگزاست فن) را نصب کنید

هر چراغ دیواری یا سقفی را که برای حمام خود در نظر گرفته اید، متصل کنید. در این مرحله، باید ایده خوبی از اینکه محصول نهایی چگونه خواهد بود به دست آورید.

بازسازی حمام

هواکش را وصل کنید. برای دفع بوی نامطبوع و جریان هوا مناسب هواکش تهویه را نصب کنید. همچنین برای اینکه رطوبت حمام در حد متعادل حفظ شود تا فرصتی برای رشد باکتری‌ها فراهم نشود این کار بسیار لازم است.

مرحله ۸: آینه روشویی و کابینت‌ها را نصب کنید

نصب روشویی و سینک ظرفشویی مراحل بعدی هستند. در حالی که کابینت‌های حمام عمق کمتری از کابینت‌های آشپزخانه دارند، روشویی هنوز هم فضای زیادی برای نگهداری محصولات تمیزکننده، حوله‌ها و سشوار در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین این به شما امکان می‌دهد زمانی که برای روز خود آماده می‌شوید به آینه نگاه کنید.

روشویی مزایای زیادی نسبت به سینک شناور دارد. آنها وسایل لوله کشی را پنهان می‌کنند و فضای ذخیره سازی اضافی در کابینت و سطح کنار سینک ارائه می‌دهند. اگر کابینت‌های حمام آماده مونتاژ شده (RTA) خریداری کرده اید، قبل از آوردن به حمام، مونتاژ کنید تا به کف‌های جدیدتان آسیب نرسانید. کابینت‌های از پیش مونتاژ شده باید قابل استفاده باشند، فقط درها و قطعات کابینت را پس از نصب روشویی وصل کنید.

بازسازی حمام

کانتری را انتخاب کنید که مکمل سایر ویژگی‌های حمام شما باشد و از خیس شدن مداوم لکه نگیرد. گرانیت، سنگ چینی، مرمر و مواردی از این دست گزینه‌های عالی هستند.

نکته: اگر ظاهر جعبه ای کابینت را دوست ندارید و بیشتر می‌خواهید توهم فضا ایجاد کنید، یک روشویی شناور را در نظر بگیرید که چند سانت بالاتر از زمین به دیوار نصب شده است.

مرحله ۹: لوله کشی را تکمیل و شیرآلات را نصب کنید

هنگامی که روشویی و سینک شما در جای خود قرار گرفتند، می‌توانید لوله کشی را تمام کرده و وسایل جدید خود را نصب کنید. برای داشتن ظاهری منسجم، شیرآلات مشابه و یکدست را برای سینک، وان و دوش خود انتخاب کنید.

تنوع شیرآلات، سر دوش‌ها و وسایل وان حمام می‌تواند بسیار زیاد باشد. حین بازسازی حمام و قبل از خرید و نصب آنها در حمام جدید خود، بافت، ظاهر، قیمت و عملکرد را در نظر بگیرید. امتحان کردن سبک‌های مختلف در نمایشگاه یا فروشگاه قطعات و تجهیزات خانگی می‌تواند در تصمیم‌گیری و انتخاب وسایلی که در درازمدت از آن‌ها راضی خواهید بود، مفید باشد.

بازسازی حمام

نکته: هنگام انتخاب وسایل، سبک کلی حمام خود را در نظر داشته باشید. اگر به دنبال طراحی مینیمال یا مدرن هستید، وسایل براق نیکل یا مشکی مات را انتخاب کنید. در یک فضای قدیمی، ویژگی‌های منحصر به فرد را برای تنظیم بافت انتخاب کنید.

مرحله ۱۰: توالت را نصب کنید

نصب توالت شما احتمالاً بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. اگر خودتان این کار را انجام می‌دهید، دستورالعمل‌های نصب را مرور کنید.

نکته: اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید، یک توالت هوشمند در نظر بگیرید. اجزای تکمیلی آن (مانند فلاشینگ بدون لمس و درب‌های بسته شونده خودکار) می‌تواند فوق العاده باشد!

مرحله ۱۱: لوازم دکوری را اضافه و تزئین کنید

اکنون که حمام شما کامل شده است، می‌توانید کارهای تکمیلی را اضافه کنید. این زمان بسیار خوبی برای نصب و آویزان کردن قفسه‌های باز و میله‌های حوله و نصب پریز و کلید روشنایی است.

حداقل نگه داشتن دکوراسیون در حمام، این فضا را بی نظم و آرام می‌کند. چند گیاه و دکور کاربردی مانند آینه‌های زیبا، سبدهایی برای حوله یا لباس‌های شسته شده و شمع اضافه کنید تا بتوانید از یک حمام در وان جدید خود لذت ببرید، بخشی آرام ایجاد می‌کند که به شما امکان می‌دهد استرس فرآیند بازسازی را فراموش کنید.

ایده آل ترین و بهترین رنگ برای دیوار خانه چیست ؟

نکته: لوازم دکوری و دکوراسیون را با سایر تجهیزات حمام خود هماهنگ کنید. به عنوان مثال، انتخاب قطعات کابینت و میله‌های حوله مطابق یا مکمل می‌تواند این فضا را زیبا کند.

بازسازی حمام

لوله‌کشی حمام چگونه باشد؟

قطر لوله‌کشی حمام در واحدهای مسکونی معمولا ۵ سانتی‌متر است. احتمالا هیج‌وقت به این فکر نکرده‌اید چه‌قدر مو و آشغال از فاضلاب و لوله‌کشی حمام رد می‌شود. هرچه قطر لوله‌کشی حمام پهن‌تر باشد احتمال گرفتگی لوله‌کشی حمام هم کمتر می‌شود. پس بهتر است در بازسازی حمام به تعویض لوله‌کشی حمام فکر کنید مخصوصا اگر چند سالی از عمر خانه می‌گذرد.

در لوله‌کشی حمام از سه نوع لوله استفاده می‌شود:

آهنی و فولادی گالوانیزه: این لوله‌ها این روزها چندان در لوله‌کشی حمام استفاده نمی‌شوند، هرچند ارزان‌تر هستند.
چدنی: این نوع لوله‌ها بیشتر در تاسیسات زیربنایی استفاده می‌شوند و برای پروژه‌های کوچک مانند لوله‌کشی حمام به کار نمی‌روند.
پلاستیکی و pvc: یکی از پرطرفدارترین مدل برای لوله‌کشی حمام هستند.

معمولا با افزایش قطر لوله هزینه لوله‌کشی حمام کمی بیشتر می‌شود اما این اختلاف هزینه چندان زیاد نیست و به دردسرهای بعدی می‌ارزد.
ضمنا اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید که احتمال یخ‌زدگی در شب وجود دارد مهم است که لوله‌کشی حمام از طریق دیوار خارجی رد نشود.

نورپردازی حمام چگونه باشد؟

در بازسازی حمام به نورپردازی حمام هم توجه کنید. لامپ‌های توکار که در سقف گذاشته می‌شوند می‌توانند اتاق را تا حد خوبی روشن کنند. همچنین می‌توانید برای تنظیم نورپردازی حمام به جای کلید، سوئیچی قرار دهید که نور را قابل تنظیم کند. این قابل تنظیم بودن در نورپردازی حمام قابلیتی کاربردی است. برای زمانی که شیو یا آرایش می‌کنید نور روشن و زیاد لازم است تا بتوانید به خوبی همه‌چیز را زیرنظر داشته باشید. برای اوقاتی هم که خسته هستید و دوش آخر شب پیش از خواب را می‌گیرید نور کم بهتر است و آرامش بیشتری به شما می‌دهد.

اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید که احتمال یخ‌زدگی در شب وجود دارد مهم است که لوله‌کشی حمام از طریق دیوار خارجی رد نشود.

بازسازی حمام

کابینت دارو نصب کنیم یا نه؟

از انوع فضای نگهداری در حمام کابینت دارو است. آیا در حمام جای کافی برای نصب کابینت دارو دارید؟ بسیاری زیر روشویی کابینتی درست می‌کنند و به این ترتیب علاوه بر ایجاد فضای نگهداری در حمام جای زیادی را هم از دست نمی‌دهند. ضمن اینکه در این صورت می‌توان به جز دارو چیزهای دیگری هم نگهداری کرد. فقط یادتان باشد جای هر دارویی در محیط مرطوب حمام نیست و شاید بهتر باشد فقط موادی مثل بتادین را داخل این فضای نگهداری در حمام بگذارید.

گذاشتن پنجره در حمام

گذاشتن پنجره در فرآیند بازسازی حمام اگر به درستی انجام شود قابلیتی بسیار خوب است. نکته‌ای که باید حواستان به آن باشد این است که برای حفظ حریم خصوصی شیشه مات بگیرید. ضمنا مطمئن شوید دوروبر شیشه سنگ شده باشد که اگر آب روی آن پاشید مشکلی ایجاد نشود. در ضمن بهتر است پنجره‌ای بخرید که دسته پلاستیکی دارد و زنگ نمی‌زند.

بازسازی حمام

ایجاد فضای نگهداری در حمام

بالاتر به مزیت ساخت کابینت دارو اشاره کردیم. اگر حمام شما جای کافی دارد ساخت کمد یا کابینتی کوچک ایده‌ای بسیار خوب است. این کمدها بهترین جا برای نگهداری لوازم مربوط به حمام مثل شامپو، صابون، انواع لوسیون، تیغ و … هستند. اگر لوله‌کشی حمام روکار است می‌توانید این کمد را جایی بسازید که لوله رد شده و دیگر لوله‌ها در دید نباشند. فراهم کردن فضای نگهداری در حمام به باز شدن فضا در سایر قسمت‌های خانه هم کمک می‌کند و لوازم حمام سایر بخش‌های خانه را اشغال نمی‌کنند.

بازسازی حمام کوچک

بازسازی حمام کوچک کمی حساس تر است و نیاز به خلاقیت دارد زیرا شما در هنگام بازسازی باید ترفندهایی را به کار گیرید که فضای کوچک حمام به چشم نیاید به همین خاطر ما ترفندهایی برای حمام کوچک را در اختیارتان قرار می دهیم.

پس از تخریب کف و ایجاد استحکام و شیب بندی آن نوبت به انتخاب کاشی می رسد، در انتخاب کاشی باید دقت کنید که به سراغ کاشی هایی با سایز بزرگ و رنگ روشن و براق بروید، در این مرحله کاشی های کوچک و طرح دار اصلا انتخاب خوبی برای حمام کوچک نیست بنابراین این مورد را باید کنار بگذارید.

در انتخاب وسایل و المان ها باید به رنگ و مدل آنها دقت ویژه ای کنید زیرا رنگ وسایل در چشمگیری حمام نقش بسزایی دارد اگر می خواهید حمام کوچک نشان داده نشود از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید.

از آینه ی تخت و بدون قاب برای روی دیوار استفاده کنید این یکی از قانون های اصلی در بازسازی حمام است که پس از بازسازی دیوار بر روی آن نصب می شود.

بازسازی حمام

در هنگام بازسازی دیوار حمام در صورت لزوم به افراد بگویید که شلف دیواری توکار نیاز دارید تا فضایی برای آن درست کنند، شلف دیواری روکار مناسب حمام های بزرگ است اما شلف دیواری توکار برای حمام های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر نیاز به کابینت دارید به سراغ کابینت های بلند بروید؛ هرچه قدر که وسایل شما کمتر باشد کابینتی که انتخاب می کنید ارتفاع کمتری نیز دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *