بهترین شیرآلات ایرانی

بهترین شیرآلات ایرانی فقط از ظاهر تشخیص داده نمی شود و لازم است که برای خرید شیرآلات نکاتی را مدنظر قرار دهید. این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ نکات خوبی ر در خصوص انتخاب بهترین شیرآلات ایرانی در اختیارتان قرار داده است.

چرا شیرآلات درجه یک ایرانی بخریم؟!

اجازه بدهید جواب این سوال را با یک سوال مطرح کنیم! انتظار شما از شیرآلات در خانه‌تان چیست؟!

احتمالا مهمترین خواسته این است که کیفیت بدنه مطلوبی داشته باشد و با چند ماه استفاده در برابر آب، زنگ نزند.

بهترین شیرآلات ایرانی
طراحی ظاهری جذاب هم به اندازه کیفیت و جنس شیرآلات مهم است.
تنوع در رنگ و سبک داشته باشد تا بتوان برای فضاهای مختلف انتخاب متناسب‌تری داشت.
آبکاری باکیفیت داشته باشد و بعد از مدتی رنگ آن از بین نرود.
قیمت و ماندگاری مناسبی داشته باشد.
قطعات باکیفیتی درون آن به کار رفته باشد.
و…

انتظارات از بهترین شیرآلات ایرانی

تقریبا تمام انتظارات از یک شیرآلات در موارد فوق خلاصه می‌شود. قسمت جذاب ماجرا این است که شیرآلات برتر ایرانی تمام انتظارات فوق را با قیمت پایین‌تر از نمونه‌های خارجی برای شما فراهم می‌کنند:

تمام برندهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم برای تنه‌ی شیرآلات از آلیاژ برنج استفاده می‌کنند که با مقاومت و استحکام بالا، بهترین ماده برای سطوح و اجزای داخلی شیرآلات است. به علاوه برنج به دلیل خورده نشدن توسط آب، سلامت مصرف‌کنندگان را به بهترین شکل حفظ می‌کند.
طراحی ظاهری و تنوع سبک در شیرآلات ایرانی بدون اغراق پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته است، برای اثبات می‌توانید چند نمونه از شیرآلات جذاب درخشان را مشاهده کنید.
آبکاری در شیرآلات مطرح ایرانی درست مانند نمونه‌های خارجی با کروم و الکترواستاتیک انجام می‌شود. علاوه بر این دو آبکاری رایج، در نمونه‌هایی مانند شیر آکوا درخشان از تکنولوژی آبکاری در خلاء (PVD) استفاده شده که مقاومت رنگ بسیار بالایی دارد. یک آبکاری مناسب علاوه بر زیبایی ظاهری، نقش بسزایی در دوام و عمر طولانی شیرآلات دارد.

بهترین شیرآلات ایرانی
قطعات فنی و کارتریج استفاده شده در محصولات، اغلب وارداتی از کشورهای پیشرو اروپایی مانند اسپانیا هستند.

حمایت از تولیدکنندگان و اقتصاد داخلی

اگر با تمام دلایل بالا هنوز برای خرید بهترین شیرآلات ایرانی شک دارید بهتر است به روی دیگر سکه هم اشاره کنیم. در حال حاضر با نوسانات بازار ارز، شیرآلات خارجی قیمت چند برابری پیدا کردند. ما در این شرایط می‌توانیم سهم موثری در رونق شرایط تولیدات داخلی ایفا کنیم. با این معامله دو سر سود، هم محصول ایرانی باکیفیت را با قیمتی مناسب تهیه می‌کنیم و هم در جهت بهبود شرایط اقتصادی هموطنان قدم برمیداریم.

از طرفی در شرایط فعلی تولیدکنندگان داخلی با چالش‌های دشوار عدم دسترسی به مواد اولیه مناسب، حمایت نشدن درست از طرف مسئولان و … مواجه هستند. اما به دلیل انصاف و تلا‌ش‌های برخی تولیدکنندگان، این موانع باعث توزیع محصولات بی‌کیفیت در بازار نشده است. اگر نگوییم «وظیفه» ما است، می‌توان گفت «در توان» ما است که از این تولیدکنندگان حمایت کنیم. فرزندان و خانواده‌های ما در این صنعت مشغول به کار هستند و می توانیم برای شروع با خرید محصولات ایرانی، منزل خود را با این محصولات زینت دهیم.

ویژگی‌ بهترین و پرفروش‌ترین شیرآلات ایرانی

اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید، یکی از وسایلی که بایستی در اولویت خود قرار دهید، شیرآلات بهداشتی می باشند. امروزه دیگر شیرآلات بهداشتی مانند گذشته نبوده و طرح های مختلفی از آن در بازار موجود می باشد. علاوه بر آن دوام شیرالات نیز تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده است. در ادامه قصد داریم شما را با ده نکته که در خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید، آشنا سازیم تا بتوانید خریدی مناسب داشته باشید.

بهترین شیرآلات ایرانی

همه چیز به ظاهر شیرآلات محدود نمی شود!

بیشتر مردم شیرالات را تنها بر اساس ظاهری که دارد، انتخاب می کنند که اشتباه است. البته که طراحی شیرآلات‌ مهم بوده و به همین دلیل است که تولید کنندگان نسبت به آن توجه ویژه ای دارند. اما اگر قرار باشد شیرآلاتی که خریداری می کنید، دوام خوبی داشته باشند، بایستی به نکاتی دیگر توجه داشته باشید. بر همین اساس طبق بررسی های صورت گرفته توسط ساختمان صنعت نکاتی که در ادامه می آیند را می توان جزو فاکتورهای مهم خرید شیرآلات بهداشتی محسوب کرد. اگر شما هم مثل ما هیجان دارید که در باره این عوامل آگاهی داشته باشید، با ادامه این مطلب همراه شوید.

شرکت فاراب یکی از شرکت های برجسته در زمینه تولید شیرآلات ایرانی باکیفیت است که قیمت مناسب ترین شیرآلات را در بازار ایران عرضه میکند. برای خرید بهترین شیرآلات میتوانید از شرکت فاراب کمک بگیرید و بهترین شیرآلات را خریداری کنید.

نکات طلایی برای شیک ترین چیدمان دو دست مبل در پذیرایی

بدنه بهترین شیرآلات ایرانی

بدنه شیرآلات‌ عمدتاً از آلیاژ برنج ساخته می شود. این آلیاژ ترکیبی از فلز برنج، روی و سرب می باشد. بهتر است در خرید شیرآلات مدلی خریداری کنید که درآن درصد بسیار ناچیزی سرب به کار رفته باشد. زیرا سرب ماده ای سمی بوده که برای سلامتی انسان خطرناک است. البته تولید کنندگان نیز این مورد را رعایت کرده و در ساخت شیرآلات بهداشتی خود کمتر از ۲.۵ درصد سرب استفاده می کنند. برخی دیگر از تولید کنندگان از استیل ضدزنگ برای بدنه شیرآلات‌ خود استفاده می‌کنند. شیرآلات کن و شیرآلات استیل البرز در بازار ازجنس تمام استیل می باشند. قیمت شیرآلات استیل نسبت به شیرآلات برنجی بیشتر بوده و در زمینه شیرهای لوکس بازار محسوب می شوند. بنابراین یکی از اولین مواردی که بایستی در خرید شیرآلات بهداشتی به آن توجه داشته باشید، جنس بدنه به کار رفته می باشد.

بهترین شیرآلات ایرانی

 ویژگی های فنی و ساختاری بهترین شیرآلات ایرانی

اگرچه ویژگی های زیبایی شناختی شیرآلات هم امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما زیبایی شیرآلات بر کیفیت فنی آن تقدم ندارد! در درجه اول باید به ویژگی های فنی شیرآلات بهداشتی توجه کرد و در کنار آن، زیبایی را هم مد نظر قرار داد.

جنس شیرآلات و مواد اولیه به کار رفته در آن در کیفیت و ماندگاری محصول تاثیر مستقیم دارد.

بیشتر شیرآلات ساختمانی که امروزه در بازار موجود است، با استفاده از آلیاژ برنج ساخته شده است. آلیاژ برنج با ترکیب مس، روی و برخی مواد دیگر به دست می آید. آن چه که در این بین اهمیت دارد این است که نسبت سرب در ترکیب برنج نباید بیشتر از ۲.۵ درصد باشد؛ زیرا این فلز سمی بوده و مقادیر بالاتر آن می تواند موجب آسیب به سلامت جسمانی بشود.

در کنار سلامت و کیفیت عناصر به کار رفته در تولید شیرآلات، برخورداری از کیفیت ساختاری و فنی بالا هم در شیرآلات بسیار حائز اهمیت است. قطعات مختلف شیرآلات مانند واشر ها و سوپاپ ها باید با استفاده از مواد اولیه با کیفیت تولید شده باشند تا در کاربردهای روزانه و پیوسته، کارایی خود را به صورت بلند مدت حفظ کنند.

شیر یکطرفه آبگرمکن از جمله شیر هایی است که جنس بدنه مقاومی دارد و در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد.

بهترین شیرآلات ایرانی

ویژگی‌های بهترین و پرفروش‌ترین شیرآلات ایرانی

تشخیص بهترین شیرآلات صرفاً با بررسی ظاهر آن‌ها امکانپذیر نیست. حتما درباره ویژگی‌هایی مانند کیفیت آلیاژ، کیفیت مواد به کار رفته در آبکاری و لوازم درون شیر و مقاومت بالای بهترین شیرآلات شنیده اید. اما آیا امکان بررسی و اطمینان از این ویژگی‌ها در زمان خرید وجود دارد؟ متاسفانه خیر! اما چند نکته وجود دارد که توجه به آن‌ها در انتخاب بهترین شیرآلات تاثیر مثبتی دارد.

بهترین نوع کارتریج شیرآلات، کارتریج سرامیکی است.

در بین تمامی انواع کارتریج که در تولید شیرآلات به کار می روند، کارتریج سرامیکی بهترین نوع است. این کارتریج ها نسبت به سایر انواع از ماندگاری و دوام طولانی تری برخوردار هستند؛ ضمن آن که استفاده از این نوع کارتریج ها در مواردی مانند شیر دستشویی یا شیر روشویی که کاربرد بسیار زیادی دارند، از هدر رفت آب نیز تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند.

در انتخاب بهترین شیرآلات ایرانی به نوع پوشش و آبکاری آن توجه کنید.

علاوه بر مسائل زیبایی شناختی، کیفیت و دوام نیز باید مورد توجه قرار بگیرند. برخی از انواع پوشش و آبکاری نسبت به سایر انواع برتری داشته و بهتر است از آن ها استفاده بشود. مثلا استفاده از پوشش رنگ پودری استاتیک یکی از روش های آبکاری بسیار رایج و محبوب است.

در این روش آبکاری تنوع رنگی بسیار بالایی وجود داشته و می توان رنگ شیرآلات را با رنگ سایر اجزای دکوراسیون آشپزخانه ست کرد. این دسته از رنگ ها یک مزیت بسیار اساسی دارند و آن هم این است که لکه نمی گیرند. همین به زیبایی بیشتر و جلوه شیک تر شیرآلات کمک شایانی می کند.

بهترین شیرآلات ایرانی

روش دیگر آبکاری شیرآلات، آبکاری با کروم است. این روش بسیار رایج بوده و توسط بسیاری از تولیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. آبکاری شیرآلات با استفاده از کروم، یا نیکل مات و برنز موجب افزایش دوام و ماندگاری آن ها می شود.

می توان گفت بهترین انتخاب برای پوشش شیرآلات، پوشش کرومی بوده و به همین دلیل است که بیشتر شیرآلات ظرفشویی و شیر حمام موجود در بازار با همین روش تولید شده اند.

به ارتفاع علمک شیرآلات باید توجه داشت

اگر چه ارتفاع زیاد علمک شیرآلات می تواند خود نیز موجب محدودیت ها و مشکلاتی بشود، اما علمک کوتاه معمولا مشکلات بیشتری به بار می آورد؛ مثلا در سینک های ظرفشویی با سه لگن وجود علمک مرتفع ضروری است. ارتفاع علمک باید به حدی باشد که کار با آن را هنگام شستن دست یا ظرفشویی برای مصرف کننده راحت کند.

ایده های مدرن و شیک برای دکوراسیون ورودی آپارتمان + نکات مهمی که باید بدانید

پرفروش‌ترین شیرآلات چه خصوصیتی دارد؟

یکی از مهم‌ترین خصوصیات شیرآلات پرفروش، کیفیت بدنه و جنس آنهاست. شیرآلات پرفروش از مواد اولیه استاندارد تولید می‌شود. همچنین، آبکاری شیرآلات باید فوق العاده با کیفیت انجام شده باشد و پس از مدت زمانی کوتاه دچار تغییر رنگ نشود. قطعات این محصول نیز باید کیفیت لازم را داشته باشند تا در طول زمان دچار مشکل نشوند. علاوه بر این، طرح خاص و استثنایی نیز در جذابیت شیرآلات پرفروش موثر است.

اولویت ها در خرید بهترین شیرآلات ایرانی

علاوه بر آنچه که در بالا به آن اشاره کردیم اولویت های دیگری نیز وجود دارند که باید در خرید شیرآلات بهداشتی و ساختمانی مورد توجه قرار بگیرند. اولین ویژگی جنس بدنه و متعلقات درونی یک شیر است که می‌بایست به گونه ای باشد تا شیر پس از نصب و استفاده، به مرور دچار پوسیدگی یا زنگ زدگی نگردد و سلامت آب مصرفی خریداران را به خطر نیاندازد.

 

بهترین شیرآلات ایرانی

دیگر مسئله ای که باید به هنگام خرید شیرآلات بهداشتی مورد توجه قرار بگیرد کمک این محصولات به مبحث صرفه جویی آب است که اغلب با نصب شیرآلات اهرمی یا لمسی می‌توان به آن پاسخ داد. در نهایت نیز زیبایی ساختار و هزینه یک شیر است که می‌تواند آن را برای مصرف کننده به انتخابی ایده آل بدل سازد. به همین جهت علاوه بر تولید کنندگان ذکر شده می‌توان محصولات اوج، اخوان و کسری را نیز جزو بهترین برند شیرآلات ایرانی به شمار آورد.

لیست بهترین شیرآلات ایرانی

بعد از بحث سر علت خرید شیرآلات ایرانی، به معرفی برندها و مارک‌های برتر داخلی می‌رسیم. نه فقط در شیرآلات، بلکه در هر موضوعی معرفی بهترین‌ها قطعی و ۱۰۰ درصد نیست. چه بسا این لیست در آینده تغییر کند و برند جدیدی جای یکی از مارک‌های قبلی را بگیرد. ما در چارسو با تجربه‌ی چندین ساله در صنعت تجهیزات خانگی، ارتباط با تعداد زیادی از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و با بررسی آمار موجود، این لیست را براساس فاکتورهای کیفیت، طراحی ظاهری، خدمات پس از فروش و تجربه مصرف کنندگان تهیه کرده‌ایم. در بازار نیز نام این ۷ برند بیش از سایر مارک‌ها به گوش می‌رسد و قطعا این محبوبیت تصادفی به دست نمی‌آید. برندهایی که در ادامه مطالعه می‌کنید ترتیب خاصی ندارند و لیست به ترتیب حروف الفبا تنظیم شده‌اند.

۱. شیرآلات درخشان از بهترین شیرآلات ایرانی

مجموعه صنعتی درخشان از سال ۱۳۸۲ با هدف تولید شیرآلات بهداشتی منطبق بر استانداردهای جهانی، فعالیت خود را آغاز کرد. در ادامه با توجه به نیاز بازار علاوه بر شیرآلات محصولاتی مانند هود، گاز رومیزی و سینک نیز توسط مجموعه درخشان تولید و به بازار عرضه شد. در تمام این سال‌ها این برند خوشنام با سرلوحه قرار دادن رضایت مشتری سهم بزرگی از بازار را در دست گرفته و استانداردها و گواهینامه‌های متعددی کسب کرده است. مزیت رقابتی شیرآلات درخشان تنوع رنگ و طراحی جذاب شیرآلات است. رنگ های فانتزی و سبک‌های نو در بسیاری از مدل‌های این برند دیده می‌شود.

۲. شیرآلات راسان از بهترین شیرآلات ایرانی

این شرکت از سال ۱۳۷۶ شروع به کار کرده است. ایده اولیه راسان تولید شیرآلات درجه یک ایرانی و سایر محصولات با کیفیت آلمانی بوده که طی این سال ها با تلاش تیم متخصص خود، تا حد بالایی به این هدف رسیده است. محصولات این شرکت را شیرآلات فانتزی، اهرمی و کلاسیک تشکیل می‌دهند. تنوع محصولات بسیار مناسب و در حدود ۳۰۰ قطعه با رنگ‌های متنوع سفید، کروم، طلایی است.

بهترین شیرآلات ایرانی

۳. شیرآلات شودر

شودر از سال ۱۳۷۰ در زمینه تولید و عرضه شیرآلات ایرانی مشغول به کار شده است. گروه شودر تاکید زیادی روی توجه به جزئیات دارند و در نتیجه‌ی این توجه به طراحی، تکنولوژی و نیاز مشتریان توانسته‌اند رضایت حداکثری مصرف‌کنندگان را کسب کنند. تنوع طراحی محصولات شودر بسیار بالا و شامل انواع شیرآلات آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی در رنگ‌های متنوع کروم، کروم مات، سفید کروم، شیری کروم، طلا و طلا مات، مشکی و … است. در میان شیرآلات شودر علاوه بر طراحی مدرن، روی الگوهایی همچون بیزانس و باروک نیز کار شده است.

۴. شیرآلات قهرمان

این شرکت نام آشنا و قدیمی در سال ۱۳۵۹ تاسیس شده است. احتمالا همه شما برای یک بار هم که شده نام برند قهرمان به گوشتان خورده است. این شهرت و رضایت در ازای سال‌ها تجربه و بهره‌گیری از متخصصان حاصل شده است. امروزه بخشی از محصولات درخشان به بیش از ۳۰ کشور جهان صادر می‌شود و نقش بسزایی در صنعت ایران داشته است. اگر قصد خرید از این برند را دارید نگران قیمت و تنوع محصولات نباشید. بازه قیمت شیرآلات قهرمان تقریبا مشابه با سایر برندهای باکیفیت ایرانی است و از نظر تنوع ، طراحی متفاوت کلاسیک و مدرن در رنگهای متنوع بین محصولات به چشم میخورد.

بهترین شیرآلات ایرانی

Sink faucet

۵. شیرآلات کسری

شیرآلات کسری در سال ۱۳۸۱ تأسیس شده است. این شرکت هم اکنون بیش از ۱۲۰ طرح و مدل مختلف شیرآلات را در مجموعه تولید و به بازار عرضه می‌کند. صادرات شیرآلات کسری به کشورهایی همچون عراق، افغانستان، ترکمنستان، سوریه، روسیه و شمال آفریقا در دستور کار است.علاوه بر تولیدات اختصاصی کسری، نمایندگی بزرگترین تولیدکننده شیرآلات چین (Huayi)، آلکاپلاست جمهوری چک و ملودی نیز در اختیار این گروه است. بر خلاف اکثر برندهای امروزی، کسری در کنار شیرآلات اهرمی، شیرآلات کلاسیک نیز تولید می‌کند و این محصولات را برای طرفداران شیرآلات سنتی با قیمتی مناسب ارائه می‌کند.

راهنمای کامل خرید مدل های تخت کنار مادر و ویژگی های آن

۶. شیرآلات کلار از بهترین شیرآلات ایرانی

فعالیت شیرآلات کِلار (کِلار پویا) از سال ۱۳۸۲ شروع شده است. این برند از نظر تولید شیرآلات توکار پیشرو است و اولین تولیدکننده ایرانی شیرآلات توکار می‌باشد. در محصولات این برند از کارتریج‌های اروپایی kerox استفاده می‌شود. شیرآلات کلار تنوع بالایی دارند و بیش‌تر در سبک مدرن و توکار و رنگهای کروم، سفید و طلایی طراحی شده‌اند.

کلار تاکید بسیاری بر کیفیت شیرآلات خود دارد. تمام محصولات این برند از بهترین مواد اولیه (شمش برنج اکستروژن شهید باهنر کرمان) ساخته می‌شوند و دارای ۲۵ تا ۳۰میکرون آبکاری هستند. این شرکت طی سال‌های فعالیت خود درصد بالایی از رضایت مخاطبان را جلب کرده و توانسته گواهی‌های متعددی مانند تولیدکننده برتر سال ۹۴، نشان ملی برترین مدیریت، استانداردها و … را دریافت کند.

بهترین شیرآلات ایرانی

۷. شیرآلات کی دبلیو سی

کی دبلیو سی (KWC) یک شرکت سوئیسی باقدمت است که از ۱۵۰ سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد. شرکت شیرهای ساختمانی و صنعتی ایران در سال ۱۹۷۴ میلادی به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس (KWC) اقدام به عقد قرارداد انتقال تکنولوژی تولید شیرهای بهداشتی از این شرکت کرد. برند کی دبیلیو سی در کشورهای مختلفی مانند ایالات متحده آمریکا، آلمان و ایتالیا دارای خط تولید است. تا به امروز تنها نماینده رسمی KWC در خاورمیانه ، شرکت شیرهای ساختمانی وصنعتی ایران ( KWC IRAN ) است. تنوع و کیفیت محصولات این شرکت قابل قبول است و در سبک‌های مختلف کلاسیک، مدرن، توکار، چشمی، ترموستاتیک و حتی مدل‌های رنگی و فانتزی تولیدات متنوعی دارد.

در نظر گرفتن پرلاتور

امروزه با توجه به کمبود منابع آبی، تولید کنندگان به تولید شیرآلات ‌کم مصرف روی آورده اند. یکی از عواملی که می تواند باعث کاهش مصرف آب شود، استفاده از پرلاتور در شیرآلات‌ بهداشتی می باشد. پرولاتور خود نیز به چند صورت دیده می شود.

انواع پرلاتور بهترین شیرآلات ایرانی

پرلاتور هوا دهنده

این نوع پرلاتور یا آبفشان با مخلوط آب و هوا باعث جریان آب به صورتی حجیم تر و سفید تر می شود. همچنین آب جاری شده حسی نرم روی پوست ایجاد کرده و در عین حال به اطرف پاشیده نمی شود. این نوع پرلاتور معمولا برای شیرآلات‌ موجود در خانه استفاده می شود.

بهترین شیرآلات ایرانی

پرلاتور لمینار

این نوع آبفشان برای کنترل جریان آب بصورت مستقیم و بدون هوا به کار برده می شود. پرلاتور لمینار برای جاهایی که جریان آب بیشتری مورد نیاز است، انتخاب مناسبی است. اماکن بهداشتی درمانی یکی از موارد استفاده این نوع پرلاتور می باشد.

پرلاتور ضد رسوب

برخی از شرکت ها مانند نئوپرل سوئیس در محصولات خود از نوعی پرلاتور ضد رسوب استفاده می کنند. جنس این نوع آبفشان از سیلیکون می باشد. پرلاتور نئوپرل مانع از ورود رسوب به شیرآلات‌ شده و آبی سالم برای شما فراهم می کند. ضمناً پس مدتی که رسوبات انباشته شد، قادر خواهید بود که آن را به راحتی پاک کنید. شیرآلات kwc به دلیل آنکه تحث لیسانس کشور سوئیس تولید می شود، از پرلاتورهای ضد رسوب نئوپرل استقاده می کند.

پرلاتور سکه ای

برندهای زیادی در بازار از پرلاتور سکه ای استفاده می کنند. پرلاتور سکه ای به راحتی با دست و بدون آچار باز شده و می توان آن را تمیز کرد. این پرلاتور در وسط خود دارای شیاری بوده که با استفاده از سکه بتوان آن را باز و به راحتی تمیز کرد.

بهترین شیرآلات ایرانی

پرلاتور کاهنده

می توان گفت که پرلاتور کاهنده در بازار بهترین می باشد. این نوع پرلاتور با مخلوط آب و هوا ، آب را به صورت پودر تبدیل می کند. بنابراین به دلیل اینکه جریان آب به صورت پودری جاری می شود، آب بسیار کمی مصرف می شود. بیشتر مدل های شیرآلات شودر دارای پرلاتور کاهنده می باشند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.