افتتاح حساب ترکیه
دکوراسیون محیط کار

طراحی دکوراسیون محیط کار با توجه به اصول و قوانینی انجام می ‌شود که تنها با دانستن این اصول و قواعد می توانید یک چیدمان زیبا و شیک و در عین حال کاربردی را داشته باشید. این قوانین را می توانید در این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ بخوانید.

دکوراسیون دفتر کار

برای اینکه بتوانید دکوراسیون دفتر کار خود را به بهترین نحو ممکن طراحی کنید باید رنگ دیوارها و وسایل متناسب با دفتر کار شما باشد و حتماً برای چیدمان و دیزاین دفتر کار، به کاری که در آن محیط انجام می‌شود و مخاطبانی که با آن محیط سروکار دارند توجه کنید.

دکوراسیون محیط کار

مخاطبان و ارباب رجوع ها در یک محیط کاری، تاثیر زیادی در انتخاب دکوراسیون و چیدمان و طراحی آن خواهند داشت و همچنین می توانید به نوع افرادی که به شما مراجعه می کنند و رده سنی و جنسیت آن ها توجه داشته باشید و بعد به طراحی دکوراسیون دفتر کار خود بپردازید.

تمام این مواردی که گفته شد می‌تواند هم در رنگ دیوارها تاثیرگذار باشد و هم در نوع کاغذ دیواری که انتخاب می‌کنید . علاوه بر آن در نوع و چیدمان صندلی و میز کار افراد و کمد ها و فایل ها و سایر موارد دیگری که در دفتر کار وجود دارد تأثیرگذار خواهد بود.

همچنین علاوه بر این موارد کفپوش و سقف دفتر کار هم می ‌تواند با توجه به هدف شما متفاوت باشد و می توانید در قسمت های مختلف محیط کار های کوچک از رنگ های روشن تر برای ایجاد یک فضای دلباز در آن محیط استفاده کنید.

اما اگر فضای در اختیار شما به اندازه کافی بزرگ و یا جادار است، می توانید از هر نوع رنگی که تمایل داشته باشید استفاده کنید ، ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که هر رنگی برای دیوارها و کف پوش و سقف و وسایل انتخاب کردید ، باید با سایر قسمت ها و وسایل در هارمونی کامل باشد و نوع محیط و چیدمان و دکوراسیون به گونه ‌ای باشد که حس اطمینان و رضایت را در مخاطبان القا و ایجاد کند.

دکوراسیون محیط کار

تزیین دفتر کار

در نظر داشته باشید که دفتر کار شما مانند خانه نیست که بتوانید برای چیدمان دکوراسیون داخلی آن از انواع مختلف دکوری ها و وسایل تزیینی استفاده کنید و برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار و تزئین آن می توانید نهایتا از گلدان‌ های گل طبیعی در قسمت های مختلف استفاده کنید تا هم حس طبیعت و سرزندگی در محیط وجود داشته باشد و هم زیباتر باشد و در عین حال محیط شما از حالت رسمی خارج نشود.

علاوه بر این موارد، گزینه ی دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که در فضای کاری خود از تابلوها و یا دکوری هایی استفاده کنید که متناسب با نوع کاربرد محیط شما باشد. به طور مثال استفاده از تابلوهای تصویر و عکس های شخصی در محیط کار، بیمه و یا خدمات اداری گزینه مناسبی نیست، ولی در عوض در گالری های هنری و محیط‌ های کاری که در ارتباط با هنر و موارد این چنینی هستند دست شما برای استفاده از تابلو های مختلف باز است.

دکوراسیون محیط کار

نکته ی دیگری که باید برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار مد نظر قرار دهید این است که تمام وسایل مورد نیاز در جایی قرار داشته باشند که شما برای استفاده از آن ها دچار زحمت زیادی نشوید و وقت زیادی از شما گرفته نشود. این کار باعث می شود که هم بیش از حد خسته نشوید و هم راندمان کار شما بالاتر باشد.

شیک ترین و جدیدترین طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن 2024

خرید وسایل متناسب با ابعاد محیط

سعی کنید نوع وسایل و ابزاری که در اتاق کار شما قرار می گیرند، مانند میز و صندلی و کمد و فایل های اداری، با توجه به ابعاد و فضایی که در اختیار دارید خریداری شوند.

دکوراسیون محیط کار

به طور مثال اگر در اداره و یا محیطی کار می کنید که محل دفتر کار شما ابعاد کوچکی دارد و متراژ بالایی ندارد، بهتر است از میز و صندلی های اداری که ظریف تر هستند و فضای کمتری را در بر می‌گیرند استفاده کنید. تا تمام فضا توسط میز و صندلی گرفته نشود و هر چه میز و صندلی ها کاربردی تر باشند می توانند گزینه مناسب تری باشد.

انتخاب کمد اداری مناسب دفتر کار

سعی کنید در دفتر کار خود از فایل ها و کمدهایی استفاده کنید که تنها ویژگی آن ها زیبایی نباشد، بلکه بتوانند فایل های مختلف را در خود جای بدهند و عمق و ابعاد آن ها به اندازه کافی با توجه به اسناد و مدارک شما باشد.

گزینه دیگری که باید در چیدمان دکوراسیون دفتر کار به آن توجه کنید .نوع طراحی و نورپردازی محیط کار شما است. بهتر است طراحی نورپردازی اتاق کار شما به گونه ‌ای باشد که نور کافی برای انجام کارها و مطالعه و تایپ و کارهای دیگر را داشته باشید . نور پردازی مناسب در محیط باعث می‌ شود که شما بیش از حد از چشمتان کار نکشید و از ضعیف شدن زود هنگام چشم شما جلوگیری می کند.

دکوراسیون محیط کار

طراحی دکوراسیون شیک محل کار

پس به صورت خلاصه وار برای طراحی دکوراسیون شیک در محل کار خود بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید :

 • رعایت تناسب رنگ در طراحی دفتر کار
 • رعایت نظم در چینش میز و صندلی‌های موجود در اتاق کار
 • برقراری نظم و ترتیب با استفاده از دکور و قفسه و فایل اداری
 • قرار دادن قسمت مشخص برای نصب نت و یادداشت ‌های مهم
 • بهره وری از نور طبیعی و نورپردازی مناسب در اتاق کار
 • استفاده از گیاهان آپارتمانی در داخل محل کار

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

برخلاف سالهای نه چندان دور که اغلب افراد از نقش طراحی دکوراسیون محیط کار و ادرای غافل بودند، امروزه استفاده از این حرفه یکی از گام های اولیه در راه اندازی کسب و کار به شمار می آید. نگرانی برخی از افراد بخاطر هزینه های مربوط به طراحی دکوراسیون باعث میشود در برخی از مواقع این مساله مهم جدی گرفته نشود.

دکوراسیون محیط کار

واقعیت این است که تنوع بسیار بالا در سبک های طراحی دکوراسیون باعث میشود . تا هر یک از مشاغل با هر سطح از درآمد بتوانند محیط کار منظم و بسیار زیبایی داشته باشد.

دکوراسیون محیط کار

از جمله دلایلی که باعث میشوند تا طراحی دکوراسیون دفتر کار مدیریت و سایر بخش ها تا این اندازه اهمیت پیدا کنند عبارتند از:

 • ایجاد نظم و هماهنگی در محیط
 • استفاده بهینه از فضا، مخصوصا در دفتر کارهای کوچک
 • افزایش بازدهی کارکنان بخاطر ایجاد احساس آرامش با طراحی دفتر کار
 • ایجاد احساس رضایت و حس خوشایند در مراجعه کنندگان
 • مدیریت بهتر و آسان تر تمام بخش ها توسط مدیر بخاطر نوع چیدمان وسایل دفتر کار

اصول طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

بدون در نظر گرفتن میزان بزرگ و یا کوچک بودن فضای کار و تعداد اتاق های موجود در آن، در ادامه چند اصل مهم و بسیار کاربردی را برای طراحی دفتر اداری بیان خواهیم کرد:

میز تحریر کودک و نکاتی که از آن خبر ندارید ؛ مدل‌ های جذاب میز تحریر برای اتاق کودک

دکوراسیون محیط کار

نورپردازی را جدی بگیرید

از مهم ترین کارها و اصول طراحی دفتر کار، دقت در میزان روشنایی اتاق ها و محیط می باشد. توجه داشته باشید که دفترکارهای روشن باعث میشوند تا تاثیر مستقیم بر افزایش انرژی کارکنان داشته باشند. در حالت کلی محیط های تاریک با نور کم، بیشتر برای رسیدن به آرامش و استراحت مناسب می باشند . بدون شک نمی توان در چنین محیط هایی انتظار داشت تا افراد به درستی و با انرژی و هوشیاری تمام کارهای خود را انجام دهند.

تا حد امکان سعی کنید محیط هایی را برای دفتر کار انتخاب کنید که دارای پنجره و نور طبیعی هستند. اما اگر چنین شرایطی در دفتر ادارای شما وجود ندارد، با نورپردازی مصنوعی و کاملا استاندارد می توانید محیط را زیباتر و پر انرژی کنید.

دکوراسیون محیط کار

طراحی دکوراسیون مینیمال را انتخاب کنید

در طراحی دکوراسیون دفتر اداری باید اصل سادگی را همیشه حفظ کنید. استفاده از مبلمان و میزهای ساده با تنوع رنگی کم باعث میشود تا محیط بازتر و مرتب تر بنظر برسد. طراحی دکوراسیون مینیمال در چند سال اخیر نه تنها در دفتر کار، بلکه در طراحی دکوراسیون منزل نیز کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است.

دکوراسیون محیط کار

یکی از ایده های کاربردی در طراحی دفتر کار مدرن، استفاده از سبک مینیمال و جداسازی بخش های مختلف با طیف های رنگی متفاوت می باشد. با این کار نه تنها محیط زیبا میشود، بلکه نظم بسیار خوبی در آن ایجاد می گردد.

رنگ بندی مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

با توجه به اینکه چه نوع سبکی را برای محیط کار در نظر دارید باید بتوانید رنگ های مناسب و کاملا هماهنگ با سایر المان ها را انتخاب نمایید. در سبک های مدرن و مینیمال که طرفداران زیادی دارند، بیشتر به محیط هایی با رنگبندی روشن و اغلب سفید گرایش پیدا کرده اند.

در حالت کلی می توان گفت هر طیف رنگی را که با توجه به سبک طراحی دکواراسیون انتخاب می کنید، بهتر است تنوع زیادی نداشته باشند. دو یا سه رنگ در طرح کلی می تواند انتخابی عالی باشد.

مبلمان و میز اداری مناسب بخرید

خلاقیت و ایده پردازی بخش جدایی ناپذیر در زندگی بوده و در سالهای اخیر با گسترش آن در طراحی و تولید مبلمان و لوازم اداری نیز روبرو هستیم.

دکوراسیون محیط کار

برای اینکه بتوانید در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار خلاقانه عمل کنید، یکی ز بهترین اصول این است که قبل از خرید هر یک از تجهیزات ابتدا به درستی جستجو کنید تا گزینه های مناسب و شیک تری را خریداری نمایید. بسیاری از این وسایل و تجهیزات برای فضاهای کوچک طراحی شده اند و در نتیجه می توانند در محیط های اداری کوچک به خوبی استفاده شوند.

گل و گیاه را فراموش نکنید

در حالت کلی باید طراحی دکوراسیون دفتر کار مدیریت و سایر بخش ها را به گونه ای انجام داد تا در افزایش انرژی و بازدهی و احساس آرامش کارکنان تاثیر مثبت داشته باشد. وجود گل و گیاه در محیط های اداری و کاری از جمله مواردی می باشند که می توانند در این زمینه موثر باشند.

دکوراسیون محیط کار

استفاده از گل های متنوع با گلدان هایی با رنگ های متناسب با طرح و هارمونی کلی دفتر نه تنها حس خوبی به افراد می دهد، بلکه محیط را زیباتر کرده و مراجعه کنندگان نیز از آن لذت خواهند برد.

نکات طلایی برای شیک ترین چیدمان دو دست مبل در پذیرایی

جزئیات را با قفسه بندی حذف کنید

تفاوتی ندارد که بخواهید طراحی دفتر کار لاکچری را انجام دهید. یا طراحی دفتر کار کلاسیک و غیره، در هر صورت باید بتوانید جزئیات و موارد اضافه را در جای مناسب قرار دهید. با اینکار نظم خوبی در محیط کار فراهم میشود و دسترسی به هر وسیله و برگه و سند نیز راحت تر انجام میشود.

دکوراسیون محیط کار

قفسته بندی و استفاده از شلف با طرح و رنگ های جذاب می تواند تا حد زیادی طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار موثر باشد.

به محل قرار گرفتن میز مدیریت دقت کنید

در حالت کلی طراحی دفتر کار مدیریت یکی از مهم ترین گام ها در طراحی اداری می باشد  . باید اصول زیادی را مد نظر قرار داد. علاوه بر زیبایی و نظم و شیک بودن این محیط، نوع چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد. تا مدیر مجموعه بتواند بر سایر بخش ها نظارت داشته باشد. این مساله مخصوصا در محیط های بدون اتاق که میز مدیر در فاصله کم با سایر کارکنان قرار گرفته است دارای اهمیت می باشد.

دکوراسیون محیط کار

اصول ارگونومیک را رعایت کنید

در دنیای امروز اغلب افراد بیشترین زمان از روز را در دفتر کار و محیط های اداری سپری میکنند. نشستن های طولانی مدت پشت میز به مرور تاثیر بسیار بدی بر سیستم بدن خواهد گذاشت . کمر درد و سایر بیماری ها ممکن است به سراغ افراد بیاید. به همین خاطر بهتر است در انتخاب تجهیزات اداری، میز و صندلی هایی را بخرید  . که علاوه بر زیبایی و تناسب با سایر وسایل، از استانداردهای لازم برخوردار بوده و اصول ارگونومیک در آنها رعایت شده باشند.

دکوراسیون محیط کار

مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار در این مطلب بیان شد . در نهایت با در نظر گرفتن روحیات و خواسته های کارکنان و سبک فعالیت آنها باید بتوانید طرحی ایده آل و مناسب را ارائه دهید.

چیدمان و طراحی دفتر کار باید به چه شکل باشد؟

در نظر داشته باشید که محل کار شما مانند خانه نیست که بتوانید برای چیدمان دکوراسیون داخلی آن از انواع مختلف اکسسوری ها و وسایل تزیینی استفاده کنید؛ در واقع برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار و تزئین آن می توانید نهایتا از گلدان‌ های گل طبیعی در قسمت های مختلف استفاده کنید تا هم حس طبیعت و سرزندگی در محیط وجود داشته باشد و هم زیباتر باشد و در عین حال محیط شما از حالت رسمی خارج نشود.

طبق موارد گفته شده، گزینه دیگری که باید مد نظر قرار دهید. این است که در فضای کاری خود از تابلوها و یا دکوری هایی استفاده کنید که متناسب با نوع کاربرد محیط شما باشد. به طور مثال، استفاده از تابلوهای تصویر و عکس های شخصی در محیط کار، بیمه و یا خدمات اداری گزینه مناسبی نیست. اما در عوض در گالری های هنری و محیط‌ های کاری که در ارتباط با هنر و موارد این چنینی هستند. دست شما برای استفاده از تابلو های مختلف باز است.

دکوراسیون محیط کار

نکته دیگری که باید برای طراحی دکوراسیون دفتر کار مد نظر قرار دهید. این است که تمام وسایل مورد نیاز در جایی قرار داشته باشند . که شما برای استفاده از آن ها دچار زحمت زیادی نشوید و وقت زیادی از شما گرفته نشود. این کار باعث می شود که هم بیش از حد خسته نشوید و هم بازدهی کار شما بالاتر باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

22 مرداد 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *