افتتاح حساب ترکیه
مدل مانتوی عبایی زنانه

این روزها مدل مانتوی عبایی زنانه به دلیل طراحی شیک و جذاب و پوشیده ای که دارد طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است . گروه استایل شادمگ چند مدل مانتوی عبایی زنانه را در اختیارتان قرا داده است. با ما همراه باشید.

مدل عبای زنانه چیست؟

عبا نوعی پوشش سیاه رنگ است که به چادر شباهت دارد. این لباس در مدل های مختلف و با پارچه های مختلفی به بازار ارائه می شود. عبا اما اصولا طرح ها و انواع مختلفی دارد.

مدل مانتوی عبایی زنانه

در اصل عبا یک نوع پوشش است که پیشینه آن به شهر اهواز برمی گردد، مردمان عرب در این ناحیه از این پوشش استفاده می کنند. عبا عربی اصولا در وسط و به شکل عرضی یک دوخت دارد که باعث می شود لباس به دو قسمت بالایی و پایینی تفکیک شود.

اما نوع دیگری از عبا نیز وجود دارد که این دوخت وسط را ندارد.

مدل مانتوی عبایی زنانه

مدل مانتوی عبایی زنانه یکی از مدل هایی هست که به دلیل طراحی شیک و جذابی که داره ، طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است . در واقع برای طراحی مانتو عبایی در واقع از مدل عبا و چادر عربی ایده گرفته و یک مانتو بلند و گشاد که قسمت آستین آن با یک درز مشخص شده و یا دارای آستین گشاد و بزرگی است و بعد از پوشیدن آن احساس راحتی خیلی خوبی داشت .

مدل مانتوی عبایی زنانه

ابن مدل مانتوی عبایی زنانه معمولا با انواع مختلف دوخته میشه و با توجه به رسمی یا کژوال بودن آن یا از گیپور و سنگ دوزی برای دیزای آن استفاده می شود و یا با استفاده از ترکیب چند رنگ پارچه یک مدل مانتو عبایی مدرن و کژوال ایجاد میکنن تا همه افراد با توجه به استایل که دارند یکی از مدلهای شیک و مناسب از مدل مانتو عبایی رو بتونن انتخاب کرده و استایل عالی و مد روز برای خود ایجاد کنند .

مدل مانتوی عبایی زنانه

مدل مانتوی عبایی زنانه هم برای افراد لاغر و هم برای افراد سایز بزرگ مناسبه و استایل شیک و زیبایی رو ایجاد میکنه . بهترین پیشنهاد این است که مدل مانتوی عبایی زنانه را با شلوار جین لوله تفنگی یا لگ یا شلوار پارچه ای و کتان که کاملا فیت است ، ست کنید و با پوشیدن کفش یا صندل پاشنه بلند ، استایل شیک و جذابی هم برای موقعیت های عادی و رومزه و هم برای موقعیت های رسمی و مجلسی داشته باشید .

پارچه های مانتوی عبایی زنانه

این لباسها از پارچه های مختلفی تولید می شوند. این پارچه ها معمولا تولید محلی هستند اما امروزه از سایر کشور ها نیز وارد می شوند.  بهترین نوع پارچه برای عبا عربی یا مانتو عبایی در حال حاضر، استفاده از پارچه های ژاپنی است .

در اهواز اما پارچه ها همچنان به صورت کلاسیک و همانطور که برای عباهای مردانه تولید می شوند، مهیا و برای دوختن مانتو عبایی به بازار ارائه می شوند.

ژورنالی از مانتو نخی دخترانه تابستانی شیک ترند 1402

مدل مانتوی عبایی زنانه

همچنین در کشورهایی نظیر عراق، کویت، عربستان و امارات متحده به عباهای کلاسیک ، عبای اهوازی نیز گفته می شود چرا که این عباها به هیچ وجه شکل و طرح اصلی خود را از دست نداده اند و همچنان به صورت کلاسیک به بازار عرضه می شوند.

شاید تصور کنید که عبا عربی یا مانتو عبایی یک لباس سنتی ست که بیشتر توسط اعراب و یا قشر خاصی از افراد پوشیده می شود اما واقعیت این است که افراد غیر عرب و به ویژه بانوان ایرانی نیز به پوشیدن چنین لباس هایی بسیار علاقمند هستند.

مدل مانتوی عبایی زنانه

انواع مدل مانتوی عبایی زنانه

مانتو عبایی انواع مختلفی دارند. این مدل عبا ساده و شیک همانطور که گفته شد به دلیل راحتی در پوشش جای خود را در میان مردمان ما باز کرده و هم اکنون به عنوان جزئی از فرهنگ و لباس ایرانیان شناخته می شوند.

از آن جا که اغلب اوقات در مهمانی های بزرگ نظیر عروسی ها که نیاز به پوشیدن یک لباس مجلسی است، برخی اوقات ممکن است که انتخاب یک لباس جذاب و خیره کننده که در عین حال متناسب با حجاب باشد امری دشوار به نظر می رسد.

مدل مانتوی عبایی زنانه

امروزه اما مانتو عبایی مجلسی که پوششی بسیار راحت و شیک را ارائه می دهند راه حل مناسبی برای اینگونه مجالس و حتی برای امور روزانه محسوب می شوند.

مانتو عبایی یا عبای عربی به نوعی از عبا گفته میشود که در عین پوشش دارای تزیینات نیز هست. این نوع عباها معمولا با پارچه های مرغوب دوخته می شوند و تزیینات دستی آن ها باعث زیبایی و چشمگیری آنها خواهد شد.

مدل مانتوی عبایی زنانه

نکات خرید مدل مانتوی عبایی زنانه

در انتخاب این مدل مانتو عربی بهتر است که به یک سری نکات دقت کنید. درست است که مانتو عبایی از لحاظ طراحی معمولا یک لباس بلند و هستند اما برخی از آن ها با سایرین متفاوت اند. ممکن است که مدل آستین ها و حتی پایین تنه این عباها با سایرین متفاوت باشد. نکات زیر را در هنگام خرید مانتو عبایی در نظر بگیرید:

جنس پارچه

دقت داشته باشید که شاید مهم ترین نکته در خرید مانتو عبایی جنس آن ها باشد.شاید شما هم جز آن دسته کسانی هستید که علاقه مند به خرید اجناس مرغوب باشید در این صورت دقت کنید که مانتو عبایی انتخاب شما باید از لحاظ جنس و رنگ به گونه ای باشد که بتوانید آن را برحسب نیاز خود مورد استفاده قرار دهید.

مدل مانتوی عبایی زنانه

قد لباس

دقت داشته باشید که مدل مانتوی عبایی زنانه عربی معمولا به صورت بلند دوخته می شود لذا پوشیدن این لباس برای افرادی که قد کوتاهی دارند حتی الامکان با کفش پاشنه بلند توصیه می شود.

این لباس ها معمولا به دلایلی که ذکر شد مناسب مجالس خاص و عروسی ها هستند.

مدل مانتوی عبایی زنانه

رنگ مدل مانتوی عبایی زنانه

عباها معمولا در رنگ های تیره به بازار عرضه می شوند و در بین رنگ های مختلف رنگ مشکی با زمینه های تزیینی مختلف از سایرین بیشتر قابل توجه است.

بهتر است که با شما با توجه به نیاز خود در هنگام خرید مدل مانتوی عبایی زنانه ، رنگ مناسب را برای لباس خود انتخاب کنید. ممکن است که شما بخواهید از یک عبا عربی برای استفاده روزانه خود تهیه کنید در این صورت بهتر است که از رنگ های مناسب فصل استفاده کنید.

اکسسوری های ترند 1403 که تکمیل کننده ی استایل هستند

مدل مانتوی عبایی زنانه

طرح مدل مانتوی عبایی زنانه

دقت داشته باشید که عبا عربی اگرچه نوعی پوشش خاص محسوب می شود که بیشتر اوقات نیز با طرحی واحد به بازار عرضه می شود اما شما می توانید طرح لباس خود را با توجه به نوع استفاده خود تعیین کنید.

مانتو عبایی عربی معمولا دارای طرح های مختلفی هستند که این طرح ها به ویژه با تزییناتی خاص به بازار عرضه می شود. اغلب عباهای اماراتی از نوعی هستند که با پولک، منجوق و …. تزیین شده اند و می توانند به عنوان مانتو مجلسی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

مدل مانتوی عبایی زنانه

این لباس ها به ویژه دارای ویژگی هایی هستند که آنها را سایرین متمایز می کند. اینکه این لباس ها علاوه بر جنس مرغوب تزییناتی دست دوز را نیز دارا هستند باعث می شود که قیمت آن ها تا حد معقولی بالا باشد.

مدل مانتوی عبایی زنانه معمولا به صورت جلو باز دوخته می شوند و ممکن است که حتی از سایز معمول شما هم گشادتر باشند. دقت داشته باشید که بهتر است خرید مانتو عبایی را متناسب با سایز خود انجام دهید چرا که لباس جلو باز معمولا گشادتر دیده می شود.

مدل مانتوی عبایی زنانه

قدمت عبا و تغییرات آن

در کشور امارات عبا به عنوان لباس ملی نام‌گذاری شده است. اگرچه اغلب زنان اماراتی لباسی غیر از عبا را انتخاب می‌کنند. در سال‌های اخیر کشور عربستان سعی کرده عبا را به عنوان لباس فرهنگی و نه لباس زنان مسلمان به جهان معرفی کند.

برخی از طراحان عرب با طراحی مدل‌هایی جدید برگرفته از عبا، مجموعه‌های خود را در فرانسه و ایتالیا به نمایش گذاشتند. در چند سال اخیر که چند نمایش مد در دبی برگزار شد، علاوه بر دعوت از برندهای به نام برای نمایش کارهای خود، تعدادی از طراحان عرب هم مدل‌های متفاوتی از عبا را نمایش دادند.

مدل مانتوی عبایی زنانه

افسانه عبا

قدمت عبا را به ۴۰۰۰ سال پیش نسبت می‌دهند. زمانی که در بین‌النهرین تمدن آغاز شد و آثاری که از دیوار نوشته‌ها بر جا مانده است. در زمان باستان لباس‌هایی به این شکل و شمایل وجود داشته، اگرچه نام دیگری بر روی آن‌ها بوده است. در حالی که هر لباس داستانی برای آغازش دارد، اعراب هم برای عبا داستانی را نقل می‌کنند که دانستنش خالی از لطف نیست.

می‌گویند در زمان خلفای عباسی، تاجری خرقه فروش به شهری از شهرهای عربستان وارد شد. او به قصد تجارت، تعداد زیادی از رنگ‌های مختلف عبا را برای فروش گذاشت. خریداران همه‌ی عباهای او را خریدند و فقط رنگ مشکی آن ماند و فروش نرفت. خرقه فروش به دیدن یکی از دوستان شاعر خود رفت و دست به دامن او شد که برای فروش محصولات او کمکش کند.

مدل مانتوی عبایی زنانه

دوست شاعر او تصمیم گرفت در مورد عبای مشکی و این‌که هرکس آن را به تن کند از خانواده‌ای اصیل است، شعری بسراید. هم‌چنین عبای مشکی نشانه‌ای از زیبایی زنان و مرموز بودن آن‌هاست.
بر اساس این داستان، عبا چنان در میان زنان معروف و محبوب شد که تمام زنان قبیله‌ای برای خرید آن پیش خرقه فروش رفتند.

راهنمای خرید لباس بارداری شیک و باکلاس و راحت

همه‌ی عباهای مشکی خرقه فروش فروخته شد و او به خاطر فروش آن‌ها ثروتمند شد. شهرت ثروت او تا جایی پیش رفت که زنان هم با پوشیدن آن احساس ثروتمند بودن می‌کردند. البته همان‌طور که گفته شد قدمت عبا بیش از این‌هاست و داستان بالا افسانه‌ای به نقل از عاشقان عبا است.

مدل مانتوی عبایی زنانه

سبک‌های مختلف مدل مانتوی عبایی زنانه

مانتوی عبایی در ایران به عنوان یک مانتو و رولباسی مورد استفاده می‌گیرد. اغلب، خانم‌های محجبه و شیک‌پوش آن را انتخاب می‌کنند. اما مدل آن طوری است که نظر اکثریت را به خود جلب کرده است. چه بسا بسیاری از مانتوهایی که امروزه در کشور خودمان برتن خانم‌ها می‌بینیم الهام گرفته از همان عبایا است. گشادی و مدل آستین و بلندی و همچنین رنگ مشکی آن‌ها، الگوی اولیه یک مانتوی عبایی است. شاید یک سری تغییراتی در مدل‌های گشاد ببینید اما ریشه آن همان عبا است.

عبا در میان عرب زبان‌ها و عرب نژادها به قدری محبوب است که طراح معروف لبنانی، elie saab سال گذشته در طراحی لباس مجلس عروسی پسرش، برای عروس خود یکی از لباس‌هایی را که طراحی کرده بود الهام گرفته از عبا بود.

مدل مانتوی عبایی زنانه

توصیه مدل مانتوی عبایی زنانه

جالب است بدانید که عبا عربی یکی از انواع لباس است که میتوانید در هر جا و هر مکانی از آن استفاده کنید. اگر شما هم جز آن دسته از کسانی هستید که به پوشش خود اهمیت می دهید بهتر است که مدل مانتوی عبایی زنانه را نیز جز لباس های روزمره خود قرار دهید.

مدل مانتوی عبایی زنانه

آسانی در پوشش یکی از ویژگی های اصلی عبا عربی است. شاید تصور کنید که مدل مانتوی عبایی زنانه چون یکسره است جلوه زیبایی ندارند اما شما میتوانید با پوشش مناسب و همچنین ست های جذاب و خیره کننده آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

ایمان به قدرت اکسسوری

باور کنید استفاده‌ی درست از زیورآلات در کنار مدل مانتوی عبایی زنانه ، باعث می‌شود چیزی شبیه معجزه در ظاهر شما اتفاق بیفتد. اگر همیشه دنبال سادگی هستید، می‌توانید سراغ زیورآلات ساده بروید اما نباید اینطور باشد که به خاطر سادگی از هیچ وسیله‌ی زینتی استفاده نکنید. زیورآلات، خانمانه بودن استایل شما را با انواع مدل مانتوی عبایی زنانه بیشتر می‌کند و جذابیت بیشتری به ظاهر زنانه‌ی شما می‌دهد. از قدرتشان به هیچ وجه غافل نشوید. در کنار زیورآلات متنوع، بهتر است یک ست هم داشته باشید که به بیشتر لباس‌هایتان بیاید.

مدل مانتوی عبایی زنانه

عبای زنانه چیست؟

عبا نوعی پوشش سیاه رنگ است که به چادر شباهت دارد.

طراحی مانتو عبایی چگونه طراحی شد؟

در واقع از مدل عبا و چادر عربی ایده گرفته و یک مانتو بلند و گشاد که قسمت آستین آن با یک درز مشخص شده و یا دارای آستین گشاد و بزرگی است و بعد از پوشیدن آن احساس راحتی خیلی خوبی داشت .

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

9 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *