افتتاح حساب ترکیه
چیدمان بوفه

در اکثر خانه های ایرانی بوفه محلی برای انبار شدن ظروف چینی و کریستال و یا شعبه دیگری از کابیت آشپزخانه است اما چیدمان بوفه هم قوانین مخصوص خودش را دارد. این قوانین را گروه دکوراسیون شادمگ در اختیارتان قرار می دهد.

چیدمان ظروف در بوفه

تزیین بوفه کار خلاقانه و حساسی می باشد. تفاوتی ندارد که شما یک ویترین در آشپزخانه داشته باشید و یا یک بوفه در پذیرایی، همواره باید برای مرتب بودن و زیباتر دیده شدن چیدمان بوفه تلاش کنید.

اگر تازه عروس هستید و یا مانند اکثر خانم های ایرانی ظروف زیادی برای چیدمان داخل بوفه دارید، نگران نباشید زیرا قرار است در این مقاله ایده هایی برای چیدمان ظروف داخل بوفه یاد بگیریم.

مراحل چیدمان بوفه

 تمام ظروف را از ویترین بوفه خارج کنید

برای شروع ابتدا تمامی طبقات را خالی کرده و شیشه ها را خوب تمیز کنید. همچنین گرد ظروف پذیرایی و غذا خوری داخل بوفه را بگیرید، زیرا به دلیل شیشه ای بودن بوفه، تمیزی و براق بودن ظروف داخل آن جلوه بوفه را دو برابر می کند.

چیدمان بوفه

ظروفی که می خواهید داخل بوفه قرار دهید را انتخاب کنید

یادتان باشد که بوفه، یک ویترین برای نمایش بهترین های شما است. همان طور که یک فروشنده بهترین اجناس و زیباترین آن ها را داخل ویترین قرار می دهد.

پس هیچ لزومی ندارد که تمام ظروف را داخل ویترین بوفه بچینید. با این توصیفات یک تا سه دست سرویس پذیرایی و غذا خوری ظروف خود را برای چیدمان داخل بوفه انتخاب کنید.

نکته: طبقات بوفه باید فضای کافی داشته باشند تا ظروف در آن ها دیده شود، پس به هیچ عنوان فضای بوفه را شلوغ نکنید.

ظروف داخل بوفه را گروه بندی کنید

اگر چندین ست ظرف را انتخاب کرده اید، آن ها را می توانید بر اساس رنگ بندی، جنس و کاربردی که دارند تقسیم کنید. برای مثال می توانید رنگ های مشابه را در کنار در یک طبقه بگذارید.

یا آن ها را به گروه های بشقاب و دیس غذا خوری، چای خوری، گیلاس، پارچ و لیوان تقسیم کنید و آن ها را در طبقات مختلف بوفه بچینید.

چیدمان ظروف بوفه را شروع کنید

برای تزیین بوفه، هر یک از ظروف را در دسته های خودشان، به صورت زیر می توانید چیدمان کنید.

چیدمان بوفه

 چیدن بشقاب، پیش دستی و دیس ها

با روی هم چیدن بشقاب، پیش دستی و دیس ها، شما هیچ دیدی به آن ها نخواهید داشت. پس برخی از آن ها را به دیوار طبقه بوفه می توانید تکیه دهید. این کار را با پایه های مخصوص می توانید انجام دهید.

نکته:

  • دیس ها که اندازه بزرگ تری نسبت به بشقاب و پیش دستی دارند، را بهتر است که در مرکز طبقه چیدمان کنید.
  • یکی دیگر از ایده هایی که برای چیدمان بشقاب و پیش دستی می توانید داشته باشید این است که آن ها را به صورت ایستاده، از بزرگ به کوچک چیدمان کنید.
  • بشقاب هایی که طرح و پترن دارند، وقتی به صورت تکیه داده شده چیده شوند، جلوه بسیار زیبایی می دهند.
  • اینکه چه تعداد بشقاب تکیه می دهید به اندازه طبقه بوفه و بشقاب ها بستگی دارد.
  • برای ایجاد زیبایی بصری می توانید از تعداد بشقاب فرد استفاده کنید، به عنوان مثال 3 یا 5 عدد بشقاب را در بوفه قرار دهید.

چیدن فنجان، استکان، قوری و نعبلکی ها

نعلبکی ها را روی هم می توانید قرار دهید و روی آن فنجان و استکان چای خوری چیدمان کنید و سپس آن ها را جلوی بشقاب ها بگذارید. همچنین قوری را می توانید بین فضای بشقاب های تکیه داده شده قرار دهید.

یک مدل دیگر چیدمان فنجان و نعلبکی در ویترین، به این صورت می باشد که نعلبکی ها را در وسط و فنجان ها را دور آن بچینید و در جلو بوفه چیدمان کنید.

چیدمان بوفه

چیدن پارچ و لیوان ها

پارچ را در مرکز طبقه می توانید بگذارید و لیوان ها را در کنار آن در طبقه بگذارید.

همچنین می توانید پارچ را در گوشه کناری بوفه بگذارید و لیوان ها را به صورت قرینه در دو طرف طبقه ویترین چیدمان کنید.

چیدن ظروف بلور و کریستال

یادتان باشد که تمام ظروف بلور و کریستال را در یک طبقه نباید بچینید. چرا که خود بوفه شیشه ای است و این ظروف در کنار هم وزن بصری ندارند. پس آن ها را در بین ظروف چینی قرار دهید.

همچنین می توانید برخی از این کریستال ها را نزدیک قسمت نور بوفه بگذارید، تا درخشندگی زیبایی به فضای آن بدهد.

ظروف دکوری دیگر

تنها خودتان را به ظروف چینی و کریستال محدود نکنید. از شکلات خوری، شیرینی خوری، گلدان، مجسمه و دکوری های دیگر نیز می توانید در طبقات دیگر بوفه استفاده کنید.

روفرشی کشدار خوبه یا نه ؟ آشنایی با همه مزایا و معایب پنهان روفرشی

نکته:

  • در انتخاب طبقات دقت داشته باشید که ظروف سنگین و بزرگ تر بهتر است که در طبقات پایین بوفه چیدمان شوند تا ایمنی در چیدمان رعایت شود.
  • ظروف شیک و زیباتر که می خواهید بیشتر در معرض دید باشند را در طبقات بالاتر و مرکز طبقه جای دهید.
  • طبقه بوفه را به سه قسمت می توانید تقسیم کنید، به این صورت که دو ظرف بلندتر مانند گلدان، شمعدان و پارچ را در بخش های کناری و ظرف سنگین تر در مرکز قرار داشته باشد.
  • اگر دنبال یک راه مطمئن برای چیدمان ویترین خود هستید، مدل چیدمان قرینه را امتحان کنید و به زیبایی آن شک نکنید

انواع مدل های بوفه و ویترین

در بازار امروز مدل های متنوعی از بوفه و ویترین مطابق با سلیقه هر فردی موجود است. هر شخصی می تواند با توجه به اندازه اتاق نشیمن خود یک مدل بوفه انتخاب کند.

به این نکته باید توجه شود هنگام چیدمان اتاق نشیمن بوفه و ویترین باید بر اساس اندازه فضا و اشیای موجود در آن انتخاب شوند.

چیدمان بوفه

یک بوفه و ویترین فقط یک مبلمان زیبا نیست بلکه بسیار کاربردی است. هر بوفه دارای ویژگی های عملکردی مختلفی است و کمک می کند تا بدانید که برای چه چیزی به آن نیاز دارید.

بوفه و ویترین هایی با درهای شیشه ای

بوفه و ویترین ها به لطف استفاده از درهای شیشه ای باعث می شوند از نظر بصری سبک و باعث ایجاد شفافیت در اتاق شوند چرا که شیشه باعث اضافه شدن نور به اتاق می شود.

یکی از محاسن بوفه و ویترین هایی با درهای شیشه ای این است که اشیا در برابر گرد و خاک محافظت شوند و در عین حال تمام بشقاب ها، فنجان ها، قوری ها و سایر وسایل تزیینی که در داخل بوفه قرار دارد همیشه جلوی چشمان شما خواهد بود.

با قرار دادن بوفه و ویترین در اتاق دیگر نیازی نیست به این فکر کنید که ظرف هایی که از آنها استفاده نمی کنید را در کجا قرار دهید.

بوفه و ویترین گوشه

یکی از مدل های بوفه و ویترین که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است بوفه و ویترین هایی است که در گوشه اتاق قرار می گیرد.

آنها از نظر اندازه متوسط هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. این مدل بوفه ها معمولاً دارای شکل نیم دایره ای هستند و در گوشه اتاق قرار می گیرند.

بوفه و ویترین هایی با ۳ یا ۴ در شیشه ای

نمونه دیگر بوفه و ویترین هایی با ۳ یا ۴ در شیشه ای است که معمولاً در طولانی ترین دیوار خانه قرار می گیرند.

از آنجایی که این نوع بوفه ها به طور واضح قابل مشاهده هستند افراد معمولا تمامی عناصری که دوست دارند در معرض دید باشند همانند ظروف عتیقه، مجسمه و ظروف چینی را درون آن قرار می دهند.

بوفه و ویترین های باریک

بوفه و ویترین های باریک کاملاً چشمگیر به نظر می رسند و از آنها به عنوان مکانی برای نگهداری وسایلی استفاده می شود که فقط از یک طرف قابل مشاهده باشند. این بوفه ها اغلب باریک و دارای دو در هستند.

چیدمان بوفه

بوفه و ویترین های نصب بر روی دیوار

نمونه دیگر از بوفه ها طوری طراحی شده اند که بر روی دیوار و در بالای مبلمان نصب می شوند. این بوفه ها به دکوراسیون و فضای داخلی خانه زیبایی می بخشند.

در انتخاب این نوع بوفه ها دقت کنید آنها باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند که تحمل عناصر دکوری سنگین را داشته باشند.

بوفه و ویترین های مدولار

بوفه و ویترین های مدولار اجازه می دهند خودتان فضای داخلی اتاق را متناسب با سلیقه خود دکور کنید. آنها از چند تکه جدا از هم تشکیل شده اند که به راحتی می توانید با توجه به دکوراسیون و فضای داخلی آنها را قرار دهید.

بوفه و ویترین هایی از جنس چوب

چوب ماده سنتی و با دوامی است که از قدیم تا به حال در صنعت مبلمان مورد استفاده قرار گرفته است. رایج ترین چوب چوب گردو است که ظرافت خاصی به بوفه ها و ویترین ها می بخشد.

اکثر بوفه ها از چوب های مختلف ساخته می شوند. بوفه ای باید انتخاب شود که چوب آن با میز ناهارخوری مطابقت داشته باشد.

چیدمان بوفه

اگر تطبیق رنگ خیلی دشوار است سعی کنید به دنبال رنگ متضاد یا مکمل باشید. استادان چوب را به دقت پردازش می کنند، فرم مورد نظر خود را به آن می بخشند و در عین حال بخشی از روح خود را بر روی جزئیات آن جا می گذارند.

بوفه و ویترین هایی از جنس ام دی اف

نمی توان مشتقات آرایه های چوبی را نادیده گرفت. به عنوان مثال ام دی اف با فشرده شدن کوچکترین تراشه های چوب در درجه حرارت بالا ساخته می شود.

این ماده از چوب ارزان تر است به همین دلیل طرفدارهای زیادی دارد اما لازم به ذکر است که این بوفه ها به اندازه بوفه های ساخته شده از چوب دوام ندارند.

بوفه هایی از جنس شیشه

بوفه و ویترین های شیشه ای را علاوه بر دکوراسیون مدرن می توان در سبک دکوراسیون کلاسیک و دیگر سبک ها قرار داد آنها با هر سبکی ترکیب می شوند.

چیدمان بوفه

این نوع بوفه به دلیل شفافیتی که دارند بی وزن به نظر می رسند و فضایی از خانه را اشغال نمی کنند. معمولا این مدل بوفه ها مناسب فضایی با مساحت کوچک است.

کاربرد پادری زیبا در دکوراسیون و تاثیر شگفت انگیز آن در دیزاین منزل

بوفه و ویترین هایی از جنس فلز

نمونه دیگر بوفه ها که این روزها طرفدارهای خاص خودش را دارد بوفه و ویترین های فلزی است. قفسه های فلزی لعابدار و رنگ آمیزی می شوند. این مدل ویترین ها مناسب برای دکوراسیون های سبک مینیمالیسم و مدرن است.

سبک مدرن

بوفه و ویترین ها متناسب با هر سبکی ساخته می شوند. در دکوراسیون و طراحی فضاهای داخلی در سبک مدرن معمولا از عناصر تکرنگ و ساده که می تواند از جنس شیشه، چوب یا سنگ باشد استفاده می شود.

گاهی اوقات در صورت صرفه جویی در هزینه ها می توان از قفسه های پلاستیکی سبک استفاده کرد. یک بوفه و ویترین می تواند عنصری فوق العاده برای اتاق غذاخوری یا نشیمن باشد پس در انتخاب آن دقت کنید.

سبک کلاسیک

در دکوراسیون و طراحی فضاهای داخلی در سبک کلاسیک قرار دادن بوفه و ویترین های چوبی بهترین انتخاب است. بوفه و ویترین هایی به سبک کلاسیک از چوب گران قیمت ساخته شده است که معمولا با الگوهای مختلف تزیین شده اند.

هنگام انتخاب بوفه ها در نظر بگیرید که آن قطعه در کجا قرار خواهد گرفت، چند بار از آن استفاده می شود، چه چیزی را نگهداری می کند و به چه میزان دوام دارد.

ابعاد و اندازه بوفه و ویترین

در نهایت باید گفت بوفه و ویترین باید با توجه به مساحت آپارتمان انتخاب شود. قبل از خرید بوفه و ویترین فضایی که بوفه در آنجا قرار می گیرد باید با دقت اندازه گیری شود و به ارتفاع، عرض و عمق فضا توجه شود.

چیدمان بوفه

برای اتاق هایی با مساحت کوچک استفاده از ویترین هایی با پنجره های باریک که دارای شکل نیم دایره ای هستند انتخاب خوبی است.

آنها را می توان در گوشه ای از اتاق نشیمن قرار داد. در صورتیکه مساحت اتاق نشیمن خانه کوچک است بهتر است ویترین های شیشه ای انتخاب شود چرا که با توجه به شفافیت این ماده بوفه و ویترین حجیم به نظر نمی رسند.

سایز بوفه و ویترین

اندازه مناسب بوفه و ویترین باید مطابق با مساحت خانه انتخاب شود. بوفه ها دارای دو، سه، چهار و حتی پنج یا شش در هستند. ارتفاع پنجره ها متفاوت است. بیشتر اوقات بوفه هایی با عمق ۴۰ سانتیمتر انتخاب می شوند تا همه عناصر را در خود جای دهند.

اگر مساحت اتاق کوچک باشد می توان بوفه هایی با عمق ۳۰ یا حتی ۲۰ سانتیمتر خریداری کرد. یک بوفه و ویترین استاندارد دارای ارتفاع حدود یک و نیم متر است. اگر یک آپارتمانی با سقف بلند دارید می توانید با اطمینان از بوفه های بلندتری استفاده کنید.

رنگ مناسب بوفه و ویترین

از دیگر مواردی که در انتخاب بوفه و ویترین باید به آن توجه کرد رنگ آن است. رنگی باید انتخاب شود که با پالت رنگ های مورد استفاده در اتاقی که قرار است بوفه در آن فضا قرار بگیرید ترکیب شود.

اگر دکوراسیون اتاق نشیمن روشن است بهتر است آن را با بوفه و مبلمانی با رنگ های تیره و متضاد ترکیب کرد. گاهی اوقات اتاق های نشیمن خیلی تاریک به نظر می رسند.

برای سبک کردن این فضا طراحان توصیه می کنند از مبلمان روشن استفاده کنید. برای اتاق های کم نور و یا تاریک استفاده از بوفه و ویترین هایی با رنگ سفید مناسب است.

چیدمان بوفه

کاربرد بوفه

کاربرد بوفه در منازل می‌تواند متفاوت باشد مثلا از آن علاوه بر چیدمان اشیای دکوراتیو (اشیایی که علاوه بر زیبا بودن، کاربردی نیز هستند) و دکور (اشیایی که فقط جنبه‌ی زیبایی دارد) می‌توان در منزل‌های کوچک به عنوان کتابخانه یا کابینت استفاده کرد . لذا با نام های ویترین شیشه ای و کابینت چینی هم شناخته می‌شود.

این کاربردها صحیح می‌باشند ولی باید به چیدمان اصولی اکسسوری ها در داخل بوفه توجه کنیم تا کل اشیا داخل بوفه جنبه‌ی دکوری داشته باشند.

معمولا ظروف در آن به صورت متقارن چیده می‌شود اما شما می‌توانید چیدمان متفاوتی داشته باشید ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا چیدمان اصولی در طبقات دکوراتیو بوفه داشته باشید.

جذاب کردن پشت طبقات دکوراتیو قبل از چیدمان بوفه

یکی از روش‌های کم هزینه برای تزیین پس زمینه ی بوفه یا ویترین ، استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ است. قبل از چیدمان داخل بوفه ، شما می‌توانید پشت طبقات دکوراتیو را با کاغذ دیواری یا رنگی درخشان بپوشانید تا بتواند هماهنگی و جذابیت خاص را به محیط و اکسسوری‌ها اضافه کند.

در صورت استفاده نکردن از تنوع رنگی در دکوراسیون منزل این رنگ‌آمیزی می‌تواند منزلتان را از یکنواختی خارج کند.

اگر از بوفه به عنوان کتابخانه استفاده می‌کنید پشت طبقات بوفه را با رنگ‌های متضاد، رنگ‌آمیزی کنید تا کتاب‌ها مشخص‌تر شوند مثلا پشت طبقات بوفه را برای کتاب‌هایی که دارای رنگ روشن هستند، تیره کنید تا منجر به جذاب شدن کتاب‌ها شود.

چیدمان بوفه

این جذابیت فقط مختص بوفه نیست بلکه محیط خانه را هم شامل می‌شود همچنین استفاده از کاغذ دیواری طرح‌دار می‌تواند یکی از روش‌های کم هزینه برای تزیین بوفه و حتی تبدیل مجدد کتابخانه به دکوراسیون منزل باشد.

استفاده از اکسسوری سنگین در بوفه هنگام چیدمان طبقات دکوراتیو

حفظ تعادل بصری، مهم‌ترین اصولی است که هنگام چیدمان داخل بوفه باید رعایت کنیم یعنی وزن اکسسوری‌ها اعم از سنگینی و سبکی آن در تمام طبقات دکوراتیو رعایت شده باشد.

تخت خواب کشودار چه کاربردی های مفیدی دارد ؛ هم تخت هم کمد هم انباری !

به عبارت ساده‌تر شما وقتی به طبقات نگاه می‌کنید باید اکسسوری‌ها را از سنگین به سبک به ترتیب از پایین به بالا ببینید لذا اکسسوری سنگین را در پایین‌ترین طبقه بوفه و در مرکز آن قرار دهید تا سنگینی آن موجب شکستن طبقات ویترین نشود.

اکسسوری سبک وزن هنگام چیدمان بوفه کجا قرار می‌گیرد؟

اکسسوی‌های سبک در هر طبقه‌ای می‌توانند قرار بگیرند ولی برای حفظ تعادل بصری باید در طبقه‌ی بالا چیده شوند تا بتوانید از پایین‌ترین طبقه برای چیدمان اکسسوری سنگین استفاده کنید. در طبقه‌ی بالا اشیا سبک و روشن قرار می‌گیرند.

چگونه از نورپردازی در بوفه استفاده کنیم؟

در یک منزل مسکونی هر مکانی ارزش خاص خودش را دارد یعنی اتاق خواب و اتاق پذیرایی هر دو برای ما ارزشمند هستند و دوست داریم هر دو جذاب به نظر برسند.

پس طراح باید کار خود را در هر مکان و فضای داخلی به بهترین نحو ممکن انجام دهد. ‌در دکوراسیون داخلی استفاده از نور بسیار مهم است. چون علاوه بر این که باعث دیده شدن اجسام می‌شوند به زیبایی و جذابیت اجسام اضافه می‌کنند بخصوص اگر از نور مخفی استفاده شود.

چیدمان بوفه

نورپردازی در بوفه می‌تواند جذابیت چیدمان اکسسوری های شما را دو برابر کند بویژه اگر این اکسسوری‌ها، شفاف یا کریستال باشد چون موقع انعکاس و درخشش نور یک دکور زیبا و خاص را ایجاد می‌کند.

مکان نورپردازی در بوفه کجاست؟

در فضای داخلی ویترین،‌ می‌توان چراغ‌ها را با شکل هندسی در سقف یا در پشت اجسام قرار داد.
استفاده از نور مخفی در زیر شلف‌ها و طبقات دکوراتیو بوفه است.

با نورپردازی علاوه بر روشنایی فضا، این قسمت از منزل شما به نقطه‌ی کانونی تبدیل می‌شود و شب هنگام از دیدن دکوراتیوها در داخل بوفه لذت می‌برید.

بشقاب دکوری را هنگام چیدمان بوفه کجا قرار دهیم؟

این اکسسوری‌ها، جزء دکوراتیو سبک وزن برای بوفه به شمار می‌آیند و تمام طبقات تحمل وزن آن‌ها را دارند ولی بهتر است هنگام چیدمان ویترین طبقات بالا را انتخاب کنید.

تا اکسسوری‌های سنگین در پایین‌ترین طبقه بوفه جا داشته باشند. عمودی یا افقی قرار دادن بشقاب‌ها بستگی به راحتی شما در برداشتن و چیدمان دوباره این دکوراتیوها را دارد.

پس اگر از این بشقاب‌ها فقط در روز مهمانی استفاده می‌کنید آن‌ها را به صورت عمودی به دیواره‌ی بوفه یا به پایه‌ای تکیه بدهید.

اگر اندازه‌ی بشقاب‌ها متفاوت باشند، کوچک‌ترها را در جلو و بزرگ‌ترها را در پشت قرار دهید . ولی اگر استفاده از بشقاب‌ها به صورت روزانه باشد برای اینکه برداشتن و چیدمان دوباره آن‌ها راحت صورت گیرد.  آن‌ها را به صورت افقی از بزرگ به کوچک در بوفه بچینید و با قرار دادن یک دکوراتیو سبک دیگر مانند فنجان، روی آخرین بشقاب به جذاب شدن بوفه کمک کنید.

چیدمان بوفه

فنجان و لیوان را هنگام چیدمان بوفه کجا قرار دهیم؟

فنجان و لیوان، جزء دکوراتیوهای سبک وزن و پرکاربرد بوفه به شمار می‌روند . لذا در طبقه بالا قرار می‌گیرند . موقع چیدمان ویترین می‌توانید در مقابل بشقاب‌هایی که به صورت عمودی تکیه داده شده‌اند، قرار دهید.

همچنین می‌توانید قسمتی از بوفه را به این دکوراتیوهای سبک وزن اختصاص دهید. به این نکته هنگام چیدمان بوفه لیوان و فنجان‌هایی که اندزه و طرح یکسانی دارند در کنار هم قرار بدهید.

کتاب هنگام چیدمان بوفه کجا قرار می‌گیرد؟

اگر می‌خواهید هنگام چیدمان بوفه از کتاب‌ها استفاده کنید، آن‌ها را به صورت عمودی و کمی کج در کنار هم بچینید.

برای زیباتر شدن طبقات دکوراتیو بوفه می‌توانید در کنار دسته‌ای از کتاب‌ها یک اکسسوری دکوری اضافه کنید. با این کار علاوه بر استفاده‌ی بهینه از فضا به جذاب شدن چیدمان داخل ویترین کمک کنید.

چیدمان بوفه

تمیز کردن بوفه ی چوبی

قبل از هر چیز به این نکته اشاره می‌کنیم که برای جلوگیری از خرابی و افزایش طول عمر چوب نباید بوفه را در معرض نور مستقیم و گرما قرار دهیم چون باعث تغییر رنگ می‌شود .

همچنین باید هر چند وقت یک بار آن را با پارچه‌ی بدون پرز گردگیری کنیم تا ترتمیز بماند. توجه داشته باشید که شیوه‌ی تمیز کردن بستگی به جنس چوب دارد.

مثلا اگر جنس چوب بوفه شما گردو باشد باید عملیات گردگیری و تمیزی روزانه باشد و در صورت مشاهده‌ی لکه روی چوب گردو آن را با خمیردندان پاک کنید.

بوفه چوبی را چگونه تمیز کنیم؟

قبل از هر چیز به این نکته اشاره می‌کنیم که برای جلوگیری از خرابی و افزایش طول عمر چوب نباید بوفه را در معرض نور مستقیم و گرما قرار دهیم چون باعث تغییر رنگ می‌شود . همچنین باید هر چند وقت یک بار آن را با پارچه‌ی بدون پرز گردگیری کنیم تا ترتمیز بماند. توجه داشته باشید که شیوه‌ی تمیز کردن بستگی به جنس چوب دارد.

مکان نورپردازی در بوفه کجاست؟

در فضای داخلی ویترین،‌ می‌توان چراغ‌ها را با شکل هندسی در سقف یا در پشت اجسام قرار داد. استفاده از نور مخفی در زیر شلف‌ها و طبقات دکوراتیو بوفه است. با نورپردازی علاوه بر روشنایی فضا، این قسمت از منزل شما به نقطه‌ی کانونی تبدیل می‌شود و شب هنگام از دیدن دکوراتیوها در داخل بوفه لذت می‌برید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

23 بهمن 1400

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *