اکسسوری عروس

اکسسوری عروس به‌معنی لوازم جانبی عروس است، اما شاید اهمیت اکسسوری حتی در حد لباس عروس باشد. این اکسسوری اگر به‌خوبی انتخاب شوند می‌توانند عروس را هرچه زیباتر کنند. در ادامه این مطلب از گروه استایل شادمگ خواهیم دید که شاخص‌ترین اکسسوری‌های عروس چه مواردی هستند.

اکسسوری عروس چیست؟

در کل به هر گونه لوازم جانبی، غیر از پوشاک که در کنار لباس‌های پوشیدنی استفاده می‌شود، اکسسوری گفته می‌شود.

اکسسوری عروس

اکسسوری عروس باید متناسب با لباس عروس انتخاب شود.بی شک، داشتن یک مراسم عروسی عالی و بی عیب و نقص، ممکن است آرزوی هر دختری باشد.

تردیدی نیست که در شب عروسی، هیچکس به اندازه عروس مورد توجه نیست!به همین علت، گذشته از انتخاب یک لباس عروس زیبا و جذاب، انتخاب زیور آلات مناسب (به خصوص زیورآلات دست ساز با گل های طبیعی زیبا) نیز نکته ای است که هیچ عروس با سلیقه ای نباید از آن غافل شود.

البته نیازی نیست همه، زیورآلات دست ساز به صورت یک جا و با هم استفاده شوند!بلکه مهم این است که یک اکسسوری عروس خاص که زیبایی لباس عروس و جذابیت شما را تکمیل می کند، انتخاب شود.

ما در این مقاله، لیستی از اکسسوریهای عروس را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم تا کمکی هر چند کوچک، به بهتر برگزار کردن مراسمتان کرده باشیم.

انواع اکسسوری عروس

تاج عروس

نخستین و مهمترین آیتم، بعد از انتخاب لباس عروس، انتخاب مدل مو و مدل تاج خواهد بود.

اکسسوری عروس

اگر قرار است که مراسم عروسی تان را در فضایی باز؛ مانند: باغ یا کنار ساحل برگزار کنید، بهتر است از تاج گل های طبیعی استفاده کنید.یک تاج آراسته با گل های طبیعیِ طیف صورتی و بنفش، می تواند یک هارمونی طبیعی زیبا برای شما ایجاد کند.

برای انتخاب تاج گل طبیعی بهتر است موهایی بلند داشته باشید که آن ها را مدل باز یا جمع شد، پشت سرتان آرایش کنید.ترکیب موهای بلند و تاج گل طبیعی در لباس زیبای عروسی، تصویری خیال انگیز و جذاب به شما خواهد بخشید.

دسته گل دور مچ عروس

میان اکسسوری عروس دسته گل دور مچ عروس (یا همان دستنبد گل عروس)، ترکیبی از چند گل زیباست که به دور مچِ دستِ عروس خانم بسته می شود.

این دستنبد ها، حتی گاهاً با یک گل تزیین خاص هم ساخته می شوند.دستبند گل عروسی، گزینه ی مناسبی برای ساقدوش های عروس خانم می باشد؛یعنی آن ها می توانند این دستبند را به دست کنند و در پشت سر عروس در مراسم عروس راه بروند.

عروس خانم نیز می تواند به جای استفاده از یک دسته گل بزرگ که دائما باید آن را در دست بگیرد، از دستبند گل استفاده نماید.البته این که برای مراسم عروسی تان، دسته گل داشته باشید یا مچ بند گل، موضوعی کاملا سلیقه ای است !

اکسسوری عروس

به ست بودن دستبند با لوازم عروس توجه کنید!اگر از دستبند گل استفاده می کنید، یعنی به استفاده از لوازم طبیعی روی آورده اید؛پس بهتر است لوازم دیگر هم طبیعی باشند.همچنین برای داشتن دستبند گل، لازم نیست به خرج بیفتید!

انواع مدل مانتوی عبایی زنانه فوق العاده شیک و مجلسی

به سادگی می توانید دستبند های گل خود را (مطابق آنچه در تصویر آمده) و متناسب با سلیقه خود، در منزل درست کنید.

گیره مو

امروزه گیره مو، از تاج عروس نیز مهم تر است و در هر مدل مویی به کار برده می شود.گیره موهای طبیعی، می تواند زیبایی شما را در شب عروسی تان دو چندان کند.بهتر است از گیره مو با گل طبیعی، برای مراسم های کوچک تر مانند بله برون و عقد محضری استفاده کرد.

اکسسوری عروس

تور عروس

تور سر عروس، بایستی مکمل لباس عروس باشد و از هر جهت با آن تناسب داشته باشد. شاید تور، به تنهایی، زیبا و رویایی باشد اما اگر با لباسی ست شود که به آن نمی‌آید، استایل شما را خراب خواهد کرد.

پس به نکات زیر دقت کنید:

اگر لباسی دارید که پشت آن پنل کار شده‌ای دارد، باید تور سر عروس را به گونه ای انتخاب کنید که روی پنل نیاید و قد تور شما تا بالای پنل باشد.

یا اینکه تور شما انقدر بلند و شفاف باشد، تا پنل به راحتی از داخل آن خودنمایی کند.

اگر لباس عروس شما ساده است، می‌توانید تور کارشده تری بگیرید.

به همین صورت، برای لباس‌ عروس‌ های مدل‌ دارتر و سنگین‌ تر، تور عروس ساده انتخاب کنید.

ترکیب لباس سنگین و تور کار شده، بیشتر مناسب عروس‌های سلطنتی و برای تشریفات است.

اکسسوری عروس

البته به سبک لباس عروستان هم دقت کنید که مجلسی است یا اسپورت و ساحلی. جنس پارچه لباستان هم مهم است

تورِ سرِ عروسِ خیلی کوتاه که به چانه هم نمی‌رسد و بیشتر شبیه سنجاق سر توری بزرگی است، با لباس عروس یقه بسته ی کار شده، ست می‌شود.

اگر مراسم شما، در خانه یا سالن کوچکی است و فعالیت شما زیاد است، آرایش یک این تور سر عروس را پیشنهاد می‌کند.

تور و شنل

برخی لباس‌عروس‌ها از تور و شنل برخوردار هستند، اما چه لباس‌تان تور و شنل داشته باشد و چه نه، سعی کنید برای درخشش در شب عروسی از تور و شنل استفاده کنید. معمولاً از همان جایی که لباس عروس را خریداری یا اجاره می‌کنید، امکان خرید تور و شنل نیز دارید.

اکسسوری عروس

سعی کنید برای انتخاب تور، مدل، اندازه و رنگ لباس عروس را در نظر بگیرید و توری تهیه کنید که متناسب با لباس‌عروس‌تان است. قطعاً فروشنده‌ی تور لباس عروس می‌تواند به‌خوبی برای انتخاب تور مناسب به شما کمک کند، پس سعی کنید ابایی از پرسش از فروشنده نداشته باشید.

ساعت

ساعت هم از اکسسوری‌های عروس است و چنان‌چه به‌درستی استفاده شود، قابلیت این‌ را دارد که به‌شکلی محسوس روی زیباتر به‌نظررسیدن ظاهر عروس نقشی کلیدی ایفا کند. این اکسسوری عروس در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی در دسترس است.

اکسسوری عروس

برای انتخاب آن قطعاً باید عناصری همچون نوع لباس عروس، جثه‌ی عروس، اندازه‌ی دستان عروس، رنگ موها و رنگ آرایش عروس در نظر گرفته شوند، اما بدون‌شک مهم‌ترین عنصری که باید برای انتخاب ساعت عروس در نظر گرفته شود رنگ جواهرات است.

بهتر است رنگ ساعت با رنگ جواهرات عروس هماهنگ باشد. همانطور که در بالا هم اشاره شد، جواهرات عروس از دیگر اکسسوری‌های عروس هستند و بنابراین مورد سوم ما از لیست انواع اکسسوری عروس به جواهرات عروس اختصاص دارد.

مدل یقه لباس زنانه و کاربردهای جذابش رو متناسب با استایل خودتون بشناسید

جواهرات عروس

جواهرات عروس طیف گسترده‌ای از عناصر مختلف را شامل می‌شوند، اما سلیقه‌ی عروس و داماد است که تعیین می‌کند عروس از چه مقدار جواهرات برای زیباتر به‌نظررسیدن در شب عروسی استفاده کند. انگشتر، دستبند، النگو، گوشواره، گردنبند و پیرسینگ از جمله انواع جواهرات هستند که در شب عروسی استفاده می‌شوند.

رنگ جواهرات باید با رنگ پوست عروس، رنگ لباس عروس، تِمِ آرایش عروس و البته میزان بودجه سازگاری داشته باشد. طلا، نقره، برلیان، الماس و زمرد از جمله موادی هستند که جواهرات از آن‌ها ساخته شده‌اند. چنان‌که بدیهی است، استفاده از الماس و برلیان در جواهرات قیمت آن را به‌شدت بالا می‌برد.

اکسسوری عروس

گردنبند

بدون اغراق، یکی از مهم ترین مواردی که بعد از لباس عروس به چشم اطرافیان می آید و می تواند زیبایی عروس خانم را دو چندان کند، استفاده از اکسسوری های عروسه به شکل مختلف (و جواهرات وی) است.

گردنبند یکی از مهم ترین اکسسوری ها برای عروس خانم ها است که به لباس جذابیت دو چندانی می بخشد.

انتخاب گردنبند، متناسب با نوع لباس عروس و سلیقه عروس خانم انجام می شود.

اکسسوری عروس

در صورتی که از اکسسوری های طبیعی نظیر گیره موی طبیعی، تاج طبیعی، دستبند گل طبیعی و … استفاده کرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که از گردنبند های طبیعی نیز غافل نشوید.

انگشتر

قطعا شما یک فرد با سلیقه ای افسانه ای و خاص هستید، که به حسن انتخاب هایتان در ببین اطرافیان زبانزد هستید.
انتخابِ انگشتر های طبیعیِ متناسب با سایر اکسسوری هایتان، می تواند شما را جزو دسته خاص ترین عروس ها قرار دهد.

اکسسوری عروس
بهتر است پس از استفاده، انگشترتان (و به طور کلی زیور آلات دست ساز طبیعی تان) را در جای خنک (به غیر از یخچال ) قرار داده و روزی دوبار، آب به آن اسپری کنید.

 گوشواره

گوشواره ها یکی از مهم ترین جواهرات روز عروسی هستند و این امر، دو دلیل دارد:

باعث زیباتر نشان دادن فرم صورت شما می شوند.
باعث می شوند که لباس های ساده، بهتر و با شکوه تر به نظر برسند.
هنگام خریدِ این تزییناتِ ضروریِ عروسی، آگاهانه انتخاب کنید.چیزی را انتخاب کنید که نشان دهنده سلیقه شخصی شما باشد (نه صرفا مد!)

اکسسوری عروس

چه لباسی با یقه بسته و ایستاده و چه لباسی با یقه هفت بپوشید، همواره یک گوشواره مناسب، شکل نهایی شما را برازنده تر می کند.

کفش

بعد از انتخاب لباس عروس و آرایش مناسب، کفش عروسی مهمترین گزینه به حساب می آید.

اکسسوری عروس
ممکن است تا به حال متوجه نشده باشید، اما برخی از فلزات جلوه زیباتری با لباس های کاملا سفید ایجاد می کنند. نقره، پلاتین یا مروارید همراه با هایلایتی از طلا انتخاب خوبی برای لباس عروس سفید هستند.باید فلزاتی را انتخاب کنید که همراه لباس عروس شما بهترین جلوه را داشته باشد.
مروارید با تن رنگ نقره ای معمولا با تمام رنگ های لباس عروس از سفید یخی گرفته تا نباتی، کرم و شیری ست می شود. مرواریدهایی با تن صورتی یا گلبهی برای عروس خانم هایی که موهای شان بلوند و رنگ پوست شان بور و سفید است بسیار شیک و برازنده است و با تمام طیف های رنگ سفید لباس عروس هماهنگی دارد.

محبوب ترین انواع تاپ زنانه را بشناسید ؛ جذاب و راحت که به هر تیپی میاد

عطر و ادکلن

زیبا بودن فقط چشمی نیست، گاهی باید زیبایی را به مشام دیگران هم رساند. عطر و ادکلن در این راه بسیار به کار می‌آیند. قطعاً انتخاب عطر یا ادکلن برای عروس هیچ معیاری نمی‌تواند داشته باشد جز سلیقه‌ی عروس و داماد. ببینید از عطر کدام ادوتویلت یا ادوپرفیوم خوش‌تان می‌آید، کدام محصول می‌تواند رایحه‌ی خوش شما را در مراسم بپیچاند، همان می‌تواند بهترین گزینه برای شما در شب عروسی باشد.

چتر عروس

چترهای سفید و زیبا نیز یکی از اکسسوری هایی هستند که عروس خانم ها به صورت معمول از آن استفاده نمی کنند .

اکسسوری عروس

اما اگر متناسب با استایل شما و فصل برگزاری مراسم عروسی انتخاب شوند می توانند بسیار زیبا باشند و پوزیشن های عکاسی بی نظیری با آن ها خلق نمود.

کیف عروس

کیف عروس لازم نیست جادار و بزرگ باشد. اگر واقعا دوست دارید کیف عروسیتان بنددار باشد انتخاب یک کیف سبک با بند کوتاه به طوری که روی دوش قرار نگیرد می تواند انتخاب خوبی باشد.

اکسسوری عروس

در انتخاب رنگ کیف دقت کنید. رنگ کیف کاملا یک موضوع سلیقه ای است . در حالت عادی شاید شما همیشه رنگهای تیره را برای انتخاب ترجیح دهید

کیف عروس الزاما نباید سفید باشد میتوانید از رنگهای کرم ، شیری و نباتی هم اسفاده کنید. ولی بهتر است رنگ کیفتان با رنگ لباستان ست باشد.

دستکش عروس

امروزه از دستکش‌های سفید و یا شیری رنگ که از جنس تور یا ساتن ساخته شده‌اند و با مروارید و سنگ طراحی شده باشند در مراسم­های عروسی استفاده می‌شود. انواع دستکش عروس در سایزهای کوتاه تا مچ و بلند، در بازار موجود هستند که موردتوجه بسیاری از عروس خانم‌های جوان قرار می‌گیرند.

توربان

یکی دیگر از اکسسوری های مناسب مراسم عروسی توربان است. این اکسسوری فقط موزد پسند افرادی خاص قرار دارد که البته ظاهر شیک و جذابی به عروس خانم‌های جوان و خاص پسند می‌دهد.

اکسسوری عروس

بعضی از انواع لباس عروس را می‌توان با کلاه ست کرد. استفاده از کلاه در استایل عروس از گذشته‌های دور تاکنون مرسوم بوده و طرف‌داران بسیاری دارد. استفاده از کلاه، علاوه بر افزایش جذابیت عروس، تا حدودی موهای شما را نیز می‌پوشاند که برای مراسم‌های مختلط گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

نکات تکمیلی در مورد لیست اکسسوری عروس

اگر عکس های فرمالیته برای عروسی خود آماده می کنید، می توانید از پابندهای ظریف و یا دستکش های توری استفاده کنید.

برای عکس های فرمالیته معمولا از دسته گل هایی استفاده می شود که گل های ساده با رنگ های خنثی دارند.

اکسسوری عروس

کلاه کلاسیک و چتر سفید نیز از جمله اکسسوری های پرکاربرد برای عروس خانم ها در عکاسی فرمالیته هستند.

برای عکس ها می توانید از ریسه های نور نیز استفاده کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.