جاهای دیدنی قطر

جاهای دیدنی قطر  را به دلیل تجملات و لحظات شاد زندگی در دوحه نمی شود از دست داد. ضمن اینکه مهمان‌نوازی که این کشور ارائه می‌دهد شهرت جهانی دارد . گروه سفر شادمگ با راهنمای کامل دیدنی های قطر این سفر را به شما پیشنهاد می کند.

قطر کجاست

قطر کشوری در جنوب غربی آسیا است که پایتخت آن دوحه نام دارد. این کشور در شرق عربستان و در بخش جنوبی خلیج‌فارس واقع‌شده است. این کشور یکی از مقاصد محبوب گردشگری است و همه‌ساله گردشگران بسیار زیادی با خرید بلیت هواپیما به این کشور سفر می‌کنند. به همین دلیل فرودگاه بین‌المللی دوحه که فرودگاه حمد نام دارد، به یک دروازه جهانی برای مسافران و گردشگران سراسر دنیا تبدیل‌شده است. کشور قطر به‌خصوص شهر دوحه یکی از امن‌ترین مکان‌ها در دنیا است.

جاهای دیدنی قطر

دوحه شهری در سواحل خلیج‌فارس است و پایتخت تجاری قطر و یکی از مهم‌ترین مراکز مالی خاورمیانه محسوب می‌شود. این شهر تا به امروز میزبان اجلاس‌های بین‌المللی همچون اتحادیه بین‌المجالس، پیمان‌نامه سازمان ملل و دیگر موارد بوده است.
ترکیب ناب و نادر مناظر کویری با سازه‌های خوش‌خط‌وخال مدرن و سنتی و اماکن باستانی شگفت‌انگیزی که دیرینه‌ای صدساله دارند و مراکز خرید اشرافی و لوکسی که همانند گیاهانی فلزی و غول‌پیکر از هر گوشه و کنار این کشور رشد کرده و پهنه آسمان را به تصرف خود درآورده‌اند،

میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ را به مکانی خاص و متفاوت تبدیل کرده‌ است؛ مقصد دل‌فریب و بی‌همتایی که برخی سرزمین عجایب می‌نامندش و برخی دیگر اجماع اضداد؛ امّا قطر در حقیقت هیچ‌کدام از این عناوین و القاب نیست، بلکه جواهر گران‌سنگی است که به‌خوبی تراش‌خورده است تا به شکل کنونی خود، به برلیانی صیقل‌خورده و درخشان مبدل گردد. همانند هر کشور پرگردشگر دیگری، این کشور تماشایی نیز شهرت و اعتبار خود را مدیون برخی جاذبه‌های دیدنی و اماکن شگفت‌انگیزی است که سوخت رونق صنعت گردشگری این مقصد محبوب را تأمین می‌سازند.

دوحه قدمت طولانی دارد و در ابتدا یک روستا برپایِ صید مروارید و ماهی بوده است. این شهر آثار تاریخی و گردشگری بسیار زیادی در خود جای‌داده است. از مشهورترین آثار تاریخی شهر کهن دوحه می‌توان به منطقه تاریخی الجساسیه، الواکر، شهر تاریخی الزباره، قلعه الوجبا و روستای قدیمی کتارا اشاره کرد.

جاهای دیدنی قطر

کشور قطر چگونه کشوری است؟

شما بهترین سرگرمی‌ها را از فعالیت‌های ماجراجویانه گرفته تا بهترین ورزش‌ها، می‌توانید در کشور قطر پیدا کنید.

درحقیقت قطر به داشتن لوکس‌ترین امکانات ورزش‌های آبی، هنر و تعداد بسیار زیاد جاهای دینی قطر شهرت دارد. در یک نگاه قطر دارای ویژگی‌های زیر است:

پایتخت: دوحه
زبان رسمی: عربی
واحد پول: ریال
ضمنا بهتر است بدانید که قطر در زمره کشورهای امن دنیا قرار دارد و جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا به‌حساب می‌آید.

اطلاعات کلی کشور قطر

پایتخت: دوحه

نوع حکومت: سلطنت مطلقه

مذهب: اسلام سنی وهابی (98%)

زبان رسمی: عربی

واحد پول: ریال قطر

امید طول عمر: 70سال

جمعیت: 840,290 نفر (July 2004 est.)

جاهای دیدنی قطر

زبان رسمی کشور قطر

زبان رسمی این کشور عربی است از انگلیسی معمولاً به عنوان زبان دوم استفاده می شود. دین رسمی آن اسلام، واحد پول آن ریال و مساحت آن 493، 11 کیلومتر مربع است. قطر دارای ذخایر گستردهٔ نفتی و گازی است. مجله فوربس قطر را ثروتمندترین کشور جهان معرفی کرده است. قطر بالاترین شاخص توسعه انسانی بین کشورهای جهان عرب را داراست.

برترین جاذبه‌های تاریخی قطر برای بازدید

دانستن تاریخ و فرهنگ هر کشور چیزی است که باید در هر سفر با آن آشنا باشیم. علاوه بر این، وقتی صحبت از کشوری مانند قطر می‌شود، هنر و فرهنگ جایگاه متفاوتی پیدا می‌کند. این کشور بسیار عالی به ترویج هنر و فرهنگ و حفظ تاریخ غنی خود پرداخته است. بنابراین در ادامه سری می‌زنیم به چند اثر تاریخی که چشم‌اندازی از تاریخ قطر را به نمایش می‌گذارند.

۱. موزه‌های مشیرب

یکی از بهترین جاهای دیدنی قطر برای بازدید در دوحه، موزه‌های مشیرب است. این موزه‌ها ۴ شگفتی تاریخی هستند که تاریخ غنی ماهیگیری دوحه را نشان می‌دهند. در میان بسیاری از دیدنی‌های دیگر، موزه‌ها همچنین نشان‌دهنده چگونگی آغاز سفر دوحه به‌عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک و مسیر رشد آن هستند. این مکان برای کسانی که مایلند جنبه‌های مختلف تاریخ قطر را به‌طور عمیق درک کنند، عالی است.

خانه بن جلود، خانه محمد بن جاسم، خانه کمپانی و خانه رادوانی چهار خانه مختلفند که بخشی جدایی‌ناپذیر از موزه هستند. این موزه به‌درستی به‌عنوان موزه‌ای پیشرفته معرفی می‌شود، چون تاریخ و زندگی افرادی را که در قطر زندگی می‌کردند و نقش مهمی در توسعه و مدرن‌سازی قطر داشتند، نشان می‌دهد.

جاهای دیدنی قطر

زمان بازدید:شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر

جمعه‌ها: ۱۵ تا ۲۱ (یکشنبه‌ها تعطیل)

۲. موزه ملی قطر

موزه دیگری که فقط از آب کورنیش در دوحه ساخته شده است، موزه ملی قطر است. این موزه که با منظره‌ای باورنکردنی از خلیج ساخته شده، تاریخ قطر را در سه بخش نشان می‌دهد: آغاز، زندگی کنونی و تاریخ مدرن.

یکی از بهترین مکان های دیدنی دوحه در نزدیکی فرودگاه است و بازدیدکنندگانی که به اینجا می‌آیند می‌توانند روزهای آغازین، زندگی در قطر و تاریخ مدرن این کشور را ببینند که علاقه آنها را به این سرمزین چندبرابر می‌کند. قسمت هیجان‌انگیز موزه این است که فرش مروارید بارودا را به همراه بسیاری از جاذبه‌های دیگر قطر به نمایش می‌گذارد.

در مجموع ۱۱ گالری، کافه، رستوران و یک پارک وجود دارد که به جاذبه‌ها، آینده و امکانات موزه می‌افزاید. معماری این اثر تاریخی، موزه ملی قطر را به یک جاذبه و نشانه نمادین تبدیل کرده است. این موزه توسط معمار مشهور ژان نوول و به‌شکل یک گل رز طراحی شده که در فرهنگ عربی اهمیت زیادی دارد.

جاهای دیدنی قطر

زمان بازدید:

یکشنبه تا چهارشنبه: ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر

پنجشنبه و شنبه: ۹ صبح تا ۹ شب

جمعه‌ها: ۱۳:۳۰ تا ۹ شب

۳. متحف

موزه متحف هنر مدرن قطر که ریشه در شهر آموزشی دوحه و یک موزه عربی برای هنر مدرن دارد، بیش از ۹۰۰۰ اثر هنری را در خود جای داده که در یک بازه زمانی ۲۵ ساله جمع‌آوری شده‌اند. در حال حاضر نکته جالب در مورد موزه این است که بازدید رایگان را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند و در مورد هر قطعه خاص، اطلاعات کاملی دارد. در عین حال سرویس رفت و آمد رایگان را برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. به همین دلیل، اینجا مکانی برای بازدید هنردوستان است.

هر مجموعه هنری در این موزه زمانی توسط شیخ حسن بن محمد بن علی آل ثانی جمع‌آوری شده است. او به اطراف سفر کرد تا بهترین آثار هنری به نمایش گذاشته شده را جمع‌آوری کند که نشان‌دهنده فرهنگ غنی ترکیه، ایران و دیگر کشورهای آسیایی و شمال آفریقا بود. هنرهایی همچون نقاشی‌ها، آثار روی کاغذ، مجسمه‌ها، اینستالیشن‌ها و آثار ویدئویی که قدمت آن‌ها به قرن نوزدهم برمی‌گردد، در این موزه دید می‌شوند.

جاهای دیدنی قطر

زمان بازدید:

جمعه‌ها: ۱۳:۳۰ تا ۱۹

شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر

۴. دهکده فرهنگی کاتارا

دهکده فرهنگی کاتارا از جاهای دیدنی قطر نمایانگر واقعی فرهنگ پرطراوت قطر، یک جاذبه تاریخی عالی است که تئاتر، باغ‌ها، دو مسجد با طراحی زیبا، تعداد زیادی گالری هنری و بسیاری موارد دیگر را در خود جای می‌دهد.

می‌توانید نگاهی کلی به تاریخ شگفت‌انگیز قطر بیندازید یا به رستوران‌های این منطقه بروید و در طول شب از یک وعده غذایی لذت ببرید. دهکده فرهنگی کاتارا، جایی است که فرد را به سفری در گذشته دوحه می‌برد و نشان می‌دهد که چگونه دوحه از ریشه خود برخاست تا به شهری که امروز می‌بینیم تبدیل شود.

جاهای دیدنی قطر

زمان بازدید: ۲۴ ساعت باز است

۵. خانه رادوانی

خانه رادوانی که در سال ۱۹۲۰ ساخته شده و یکی از قدیمی‌ترین نمونه‌های تاریخ قطر است، متعلق به آکی اکبر رادوانی و خانواده‌اش بود که حدود ۷۰ سال مالکیت این خانه را داشتند. امروزه این خانه به‌عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی برای بازدید در قطر است و بازدیدکنندگان از آثار شگفت‌انگیز این خانه دیدن می‌کنند.

در واقع، همانطور که تاریخ نشان می‌دهد، خانواده رادوانی در سال ۱۹۷۱ از خانه نقل مکان کردند و پس از آن خانه ویران شد. در سال ۲۰۰۷، یک بررسی باستان شناسی انجام و خانه بازسازی شد و در معرض دید عموم قرار گرفت.

بازدیدکنندگان می‌توانند آشپزخانه، حیاط، اتاق نشیمن و سایر قسمت‌های خانه را ببینند تا درخشش واقعی تاریخی قطر را تجربه کنند.

جاهای دیدنی قطر

زمان بازدید:دوشنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر

جمعه‌ها: ۱۵ تا ۹ شب

شنبه‌ها: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر (یکشنبه‌ها تعطیل است)

۶. شهر فیلم

یکی دیگر از جاذبه‌های توریستی قطر هنوز برای بسیاری از مسافران معماست. شهر فیلم به دلیل زیبایی بی‌نظیر و محیط آرام و شگفت‌انگیز بیابان، شهرت زیادی دارد. این شهر روستاهای بادیه‌نشین قدیمی را یادآور می‌شود و نمونه‌ای عالی از شیوه زندگی روستاییان در منطقه خلیج فارس را به نمایش می‌گذارد.

با این حال، منشا شهر فیلم هنوز مشخص نیست. در حالی که بسیاری بر این باورند که به‌عنوان مجموعه‌ای برای یک فیلم یا سریال تلویزیونی ساخته شده، اما نحوه پیدایش آن ناشناخته است. با این وجود، برای بازدیدکنندگان علاقمند به کشف این شهر، عنصری شگفت‌انگیز محسوب می‌شود. در واقع شهر فیلم یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری قطر است.

معرفی بهترین محل برای غواصی در کیش ؛ تفریج هیجان انگیز جزیره را از دست ندهید

زمان بازدید: هر روز هفته و ۲۴ ساعته باز است.

۷. موزه هنر اسلامی

یکی از بهترین مکان های دیدنی قطر، موزه هنر اسلامی است که در قلب دوحه واقع شده و جزیره خصوصی خود را دارد. طراحی موزه یکی از برجسته‌ترین نکات آن است، چون به‌گونه‌ای طراحی شده که از زوایای خاصی به نظر می‌رسد موزه روی آب شناور است. MIA که توسط معمار مشهور جهان I.M.Pei طراحی شده، با سنگ آهک پوشیده شده است و بیش از ۱۵۰۰۰ نسخه خطی و متن را در خود جای می‌دهد.

این دست‌نوشته‌ها و متون از سراسر جهان جمع‌آوری شده‌اند و از مهم‌ترین آیتم‌ها برای بازدیدکنندگان است. در واقع می‌توان بهترین منسوجات، سفال، شیشه‌کاری و غیره را که از کشورهایی مانند هند، چین، اسپانیا، عراق، ترکیه و غیره جمع‌آوری شده، در این موزه پیدا کرد.

اما بهترین قسمت موزه کدام است؟ بازدیدکنندگان می‌توانند قرآن کریم را از قرن هفدهم ببینند که در هر نقطه از جهان یافت می‌شود.

زمان بازدید:

شنبه تا پنجشنبه – ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر

جمعه – ۱:۳۰ تا ۷ بعد از ظهر

۸. قلعه الزباره – قلعه‌ای که به قرن ۱۷ تا ۱۸ بازمی‌گردد

یکی دیگر از جاهای دیدنی قطر که به دلیل اهمیت تاریخی و بنای معماری قدیمی‌اش مشهور است، قلعه الزباره است که منشا دقیق هنوز ناشناخته مانده و بسیاری معتقدند که ساخت این قلعه به قرن هفدهم تا هجدهم برمی‌گردد. در واقع، الزباره به‌عنوان میراث جهانی یونسکو به رسمیت شناخته می‌شود.

جاهای دیدنی قطر

همان‌طور که تاریخ می‌گوید، این قلعه در سال ۱۸۱۱ ویران و در سال ۱۹۸۳ توسط شیخ عبدالله بن جاسم آل ثانی بازسازی شد. هدف از بازسازی قلعه محافظت از منطقه ساحلی بود. این قلعه تا سال ۱۹۸۶ به‌عنوان یک پایگاه نظامی استفاده می‌شد و دوباره متروک شد.

با این حال، امروزه، الزباره به دلیل به تصویر کشیدن معماری سنتی کشور، اهمیت زیادی دارد. این مکان با ساختار سقف، دیوارهای منحنی، ترکیبی از گوشه‌های گرد و برج‌های مربع شکل، نمونه کاملی از تکنیک‌های معماری قدیمی است و مسافران و کاوشگران تاریخی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

زمان بازدید: دوشنبه تا یکشنبه – ۷:۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

۹. برج‌های بارزان

یکی از بهترین جاذبه های تاریخی قطر، برج‌های بارزان است که منظره‌ای بی‌نظیر را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. همان‌طور که تاریخ می‌گوید، این برج‌ها در اواخر دهه ۱۸۰۰ ساخته و سپس در زمان سلطنت شیخ محمد بن جاسم آل ثانی دوباره بازسازی شدند.

طبق روایت افسانه‌ها، برج‌ها در آن زمان به‌عنوان برج‌های دیده‌بانی مورد استفاده بودند و برای اطمینان از عدم تهاجم به‌خصوص از سوی عثمانی‌ها ساخته شدند. همچنین از برج‌های بارزان برای رصدهای نجومی نیز استفاده می‌شد. اینجا بود که اخترشناسان ماه را مطالعه کردند تا به تاریخ ماه رمضان برسند.

جالب اینجاست که برج‌های بارزان از دو برج، یک مسجد کوچک و یک اتاق پذیرایی برای بازدید علاقمندان تشکیل شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند وارد برج شده و از پلکان بالا بروند تا به بالای آن برسند. دیوارهای ضخیم برج‌ها باعث می‌شود که دمای داخل برج‌ها به اندازه کافی برای بازدیدکنندگان خنک باشد.

زمان بازدید: برج‌های بارزان در تمام ۲۴ ساعت باز هستند و مسافران می‌توانند در هر زمان از برج‌ها بازدید کنند.

جاهای دیدنی قطر

۱۰. سوق شاهین

سوق شاهین یکی از مکان‌های جذاب قطر است که می‌توانید برای کشف مناظر تاریخی اعراب از آن دیدن کنید. اکنون آنچه این جاذبه گردشگری را به یکی از بهترین بهترین جاهای دیدنی قطر برای کشف میراث این کشور تبدیل می‌کند، تأثیر شاهین در فرهنگ عربی است. شاهین‌ها از دیرباز همواره بخش مهمی از کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی از بخش‌های آسیا و اروپا بوده‌اند.

اینجا در سوق شاهین می‌توانید از نزدیک با این موجودات باشکوه روبرو شوید. نمایشگاه‌هایی وجود دارد که پرندگان در ایوان در حال استراحت هستند. لوازم جانبی، غذا و دیگر لوازم ضروری برای شاهین‌ها در سوق مهیاست. به این پرندگان بسیار احترام گذاشته می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که حضور شما هیچ آسیبی به آنها وارد نمی‌کند.

زمان بازدید: ۰۷:۰۰ صبح تا ۰۶:۰۰ بعد از ظهر. جمعه‌ها تعطیل است.

جاهای دیدنی قطر برای شهرگردی و تور

جاذبه‌های متعددی در قطر وجود دارد که می‌توانید برای یک تور ماجراجویی یک روزه و گشت‌وگذار از آنها دیدن کنید. در اینجا بهترین مکان‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. استادیوم شهر لوسیل

با نزدیک‌تر شدن به جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر، استادیوم‌ها بهترین جایی هستند که می‌توانید از آنها دیدن کنید. استادیوم شهر لوسیل یکی از بهترین استادیوم‌های فوتبال است که برای میزبانی این تورنمنت وسیع ساخته شده است.

معماری این استادیوم جاذبه اصلی گردشگری است. شما می‌توانید از این استادیوم دیدن کنید. نقوش و آثار هنری، هر گوشه‌ای از این بنای جذاب را تقویت می‌کند. با طراحی خلاقانه و ایده ساخت این استادیوم پیشرفته آشنا شوید. این ورزشگاه به گونه‌ای طراحی شده که در آینده، استادیوم لوسیل به محل اقامت بیش از ۲۰۰،۰۰۰ نفر تبدیل خواهد شد.

جاهای دیدنی قطر

این استادیوم به‌خودی‌خود یک شگفتی محسوب می‌شود. با مراقبت صحیح از محیط زیست، حس کامل توسعه پایدار وجود دارد. این جاذبه جذاب در قطر به‌طور حتم یک شگفتی ساخته دست بشر است که باید قدردان آن بود. این مکان محل اختتامیه مراسم فیفا ۲۰۲۲ خواهد بود. شما هم می‌توانید یک تور شهری برای بازدید از این استادیوم تهیه کنید.

مکان: شهر لوسیل، قطر

۲. پارک انگری برد

پارک پرندگان خشمگین در قطر بهترین مکان برای خانواده‌ها، به ویژه کودکان است که می‌توانند روزی پر از سرگرمی را در آن بگذرانید. این پارک انگری برد با ارائه تفریحات مورد علاقه در قطر برای مردم محلی و گردشگران، بعضی از بهترین سفرهای ماجراجویی و بازی‌های سرگرم‌کننده را ارائه می‌دهد.

این پارک که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد، جاذبه‌هایی مانند درخت بزرگ و استودیوی شهر، خانه قرمز، بمب انفجاری، آژیر قرمز و برخی بازی‌های ماجراجویی و سواری را شامل می‌شود.

نقاط ماجراجویی خاصی برای بچه‌ها در هر سنی وجود دارد که می‌توانند از آنجا لذت ببرند و آثار هنری جدید را کشف کنند. رستوران و کافه‌های اطراف، پارک موضوعی قطر را به بهترین شکل برای یک روز خانوادگی تبدیل کرده‌اند.

مکان: شهر جشنواره دوحه، الدائین

هزینه ورودی: ۲۵۰ ریال قطر برای کارت خانواده.

زمان بازدید:شنبه – چهارشنبه ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۰:۰۰ شب

پنج‌شنبه ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ صبح

جمعه ۱۳:۰۰ – ۱۲:۰۰ صبح

جاهای دیدنی قطر

۳. شهر آموزش و پرورش قطر

شهر آموزش و پرورش تنها یک جاذبه در قطر نیست، بلکه یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای کاوش در این کشور محسوب می‌شود. این شهر که در فضایی به وسعت ۱۰۰۰ هکتار ساخته شده، از سیستم آموزشی در کشور پشتیبانی می‌کند. کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و هر ویژگی که آن را به یک بستر آموزشی عالی تبدیل می‌کند، می‌توان در این شهر پیدا کرد. نه تنها کالج و دانشگاه‌ها، بلکه توسعه شهر آموزش و پرورش، آن را به یکی از بهترین فضاهای مسکونی با خانه‌ها، هتل‌ها و موارد دیگر تبدیل کرده است.

بیش از ۸۰۰۰ دانشجو در اینجا تحصیلات عالی خود را ادامه می‌دهند. این شهر پذیرای دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان است تا بخشی از سیستم آنها باشند و رویای آینده‌ای بهتر را در سر بپرورانند.

این شهر که در منطقه الریان واقع شده، مکانی عالی برای کاوش در ارزش‌های فرهنگی قطر است. موزه متحف یکی از بهترین نمونه‌های جاذبه‌هایی است که می‌توان در آن کاوش کرد. دانشگاه‌های این شهر نیز یک شگفتی معماری هستند، بنابراین می‌توانید آنها را به لیست گردشگری خود اضافه کنید.

مکان: شهر آموزش، الریان، دوحه، قطر

هتل های نزدیک: هتل مرواب، هتل بوتیک العزیزیه، هتل ایزدان پالاس، پریمیر اینن شهر آموزش دوحه، المسیلا، مجموعه لوکس تفریحی و اسپا دوحه

۴. مرکز شهر مشیرب دوحه

مرکز شهر مشیرب دوحه به‌عنوان شهر هوشمند قطر شناخته می‌شود، چون با طراح و زیرساختی فوق‌العاده لوکس طراحی شده است. با تکنولوژی پیشرفته، هر گونه آسایش و تفریحی را که برای اقامت در قطر لازم است، می‌توان در آن پیدا کرد.

تاریخ نشان می‌دهد که مشیرب زمانی سرزمینی سنتی و مشرف به افق وسیع دوحه و صحراها بوده است. اما امروزه، این یک گوشه کلان شهر است که فضای مسکونی را به بسیاری از ساکنان شهر ارائه می‌دهد.

گردشگران می‌توانند بهترین تعطیلات را با تحسین تاریخ و میراث غنی بگذرانند. همچنین، مسجد اولین مرکز مذهبی ساخته شده در مرکز شهر است. موزه‌ها و گالری‌ها، مراکز خرید و هر جاذبه گردشگری سرگرم کننده‌ای را در این منطقه پیدا خواهید کرد. از سوق واقف تا مسجد جمعه یا مسجد مشیرب و موزه اوهام مکان‌هایی هستند که نمی‌توانید در این بازدید از آنها غافل شوید.

جاهای دیدنی قطر

اگر به دنبال فضایی عالی برای اقامت در قطر هستید، هتل‌های برتر قطر در امتداد خطوط کلاسیک و پیچیده مشیرب پذیرای مهمانان و مسافران هستند.

مکان: مرکز شهر مشیرب دوحه

هتل‌های نزدیک: هتل ماندارین اورینتال، پارک حیات دوحه، هتل مشریب، هتل سرای مشیرب، هتل تاون دوحه

۵. شهر لوسیل

شهر لوسیل یکی از مبتکرانه‌ترین رویکردهایی است که به توسعه قطر کمک قابل توجهی کرده و در حال تبدیل شدن به یک مقصد اقامتی در قطر است. این شهر هر گونه راحتی و سرگرمی را برای تعطیلات شما فراهم خواهد کرد. با توجه به آینده، لوسیل اولین کلان شهر پایدار جهان خواهد بود که مدرنیسم واقعی را با سنت‌های غنی قطر و معماری اسلامی ادغام می‌کند.

راهنمای جامع سفر به ارمنستان با ماشین شخصی + لیست مدارکی که لازم دارید !

انتظار می‌رود شهر تفریحی لوسیل بهترین مقصد برای اوقات فراغت و سرگرمی باشد. برای مسافران، مکان‌های موضوعی متعددی در نظر گرفته است. فروشگاه‌ها، هتل‌ها، پارک‌های آبی، پارک‌های تفریحی و هر نوع سرگرمی دیگری در دسترس خواهند بود. مرکز خرید وندام مکان خوبی در قطر برای خرید است. وندام سبک و تجمل را از شکوه معماری گرفته تا زیرساخت‌ها و رستوران‌های متعدد، به نمایش می‌گذارد.

این کلان شهر تضمینی خواهد بود که تمامی استانداردهای بین‌المللی تجمل و ساخت‌وساز را می‌توان با حفظ سنت‌های کشور رعایت کرد.

مکان: لوسیل، دوحه، قطر

هتل‌های نزدیک: هتل سافایر پلازا، هتل سافایر پلازا، وارویک دوحه، Mövenpick Hotel West Bay دوحه، هتل La Cigale

کویرگردی در جاهای دیدنی قطر

اگر در تعطیلات در خاورمیانه هستید و به ماجراجویی در صحرا علاقه دارید، قطر جایی است که باید در آن باشید. کشوری که به زمین‌های بیابانی باشکوه خود می‌بالد. ماجراجویی‌های بیابانی در اینجا مانند هیچ جای دیگری نیست. از هیجان‌های تپه‌بازی گرفته تا تجربه تور سافاری‌ها در قلب بیابان را می‌توان در قطر پیدا کرد.

علاوه بر این، در ادامه برخی از بهترین مکان‌ها برای ماجراجویی‌های بیابانی در قطر را که هرگز نباید از دست بدهید، مرور می‌کنیم.

۱. دریا – ذخیره‌گاه طبیعی با شکوه

اگر به دنبال ماجراجویی‌های بیابانی در قطر هستید، بازدید از دریا و خلیج را باید در برنامه خود قرار دهید. دریای این کشور که به‌عنوان دریای داخلی خور العدید نیز شناخته می‌شود، در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر زیبای دوحه، ذخیره‌گاه طبیعی است که توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده و در لیست مکان های دیدنی قطر وجود دارد.

این دریا یکی از معدود مکان‌ها در جهان است که تپه‌های شنی در هنگام جزر و مد با دریا برخورد می‌کنند. می‌توانید از مناظر باشکوه اطراف سایت لذت ببرید و یا نگاهی اجمالی به گونه‌های منحصربه‌فرد در منطقه بیندازید.

خور العدید با گونه‌های کمیاب لاک‌پشت‌ها و فیل‌های دریایی، اکوسیستم خاص خود را دارد. به یاد داشته باشید، تنها با رانندگی با خودرو‌های ۴×۴ و مخصوص سافاری می‌توانید در میان تپه‌های شنی به این مکان برسید.

۲. اردوگاه بادیه‌نشینان – یک شب را در صحرا بگذرانید

تا به حال به این فکر کرده‌اید که یک شب کامل را در دل صحرای آرام و با تماشای ستاره‌ها بگذرانید؟ خب، اردوگاه بادیه‌نشین از جاهای دیدنی قطر این امکان را به شما می‌دهد. یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی قطر، تجربه‌ گذراندن یک شب در صحراست.

جاهای دیدنی قطر

از بهترین غذاهای سنتی قطر لذت ببرید و دور آتش بنشینید و موسیقی گوش کنید. بازدیدکنندگان می‌توانند شب را در این مکان بمانند، در حالی که می‌نشینند، استراحت می‌کنند و به ستاره‌های درخشان در آسمان شب از قلب اردوگاه بادیه‌نشینان خیره می‌شوند.

اردوگاه‌های بادیه‌نشین بخشی از سافاری‌های شبانه در صحرای قطر هستند که اغلب در نزدیکی دریا سازماندهی می‌شوند. از میزبانی شب‌های موسیقی و نمایش‌های رقص، که فرهنگ اعراب و سرزندگی آن را به نمایش می‌گذارد، می‌توان لذت برد.

۳. صحرای دوحه – نقطه ای برای تپه های شنی

سفر به قطر و غرق شدن در ماجراجویی‌های صحرا قابل توصیف نیست. سافاری‌های صحرا که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین ماجراجویی‌های بیابانی نه فقط در قطر، بلکه در خاورمیانه شهرت دارند، از بهترین سرگرمی‌ها و تورها برای تماشای سرزمین وسیع تپه‌های شنی هستند. هیچ مکانی بهتر از صحرای دوحه برای تجربه لذت تپه‌بازی وجود ندارد. سافاری در واقع فعالیتی است که اغلب به افرادی با قلب ضعیف، توصیه نمی‌شود.

در مورد صحرای دوحه باید گفت که زمینی عالی را برای ماجراجویی ارائه می‌دهد و یک جاذبه محبوب در بین گردشگرانی است که از این شهر بازدید می‌کنند. بازدیدکنندگان معمولا از مکان مورد نظر خود در دوحه ترنسفر می‌شوند و پس از پایان فعالیت بازگردانده خواهند شد.

در این مکان می‌توانید بهترین فعالیت‌ها را برای تجربه آدرنالین امتحان کنید، مانند تپه‌شنی یا سوار شدن بر شن، شتر سواری و غیره. از این رو، هیچ نگرانی برای برنامه‌ریزی تدارکات و سفر به صحرا وجود ندارد.

۴. مسعید – از یک شام خوشمزه در صحرا لذت ببرید

مسعید که در فاصله ۶۴ کیلومتری جنوب دوحه واقع شده، شهری در قطر و مکانی است که می‌توان در آن شام کاملی را در صحرا و در کنار خانواده و عزیزان نوش جان کرد. اغلب برای زوج‌ها و خانواده‌ها ایده‌آل است. کل فعالیت شبانه در مسعید نه تنها هیجان ماجراجویی‌های بیابانی را ارائه می‌کند، بلکه تجربه‌ای بی‌نظیر از صرف یک شام درست در وسط بیابان را به شما هدیه خواهد کرد.

جاهای دیدنی قطر

می‌توان یک پکیج کامل را رزرو کرد که در آن یک وسیله نقلیه شخصی به همراه تعدادی خدمات اضافی ارائه می‌شود. همچنین بعضی از بهترین و خوشمزه‌ترین غذاها را می‌توان در زیر آسمان پرستاره کویر چشید.

بهترین جاهای قطر برای خرید

خرید در قطر، درست مانند ورزش‌های آبی، یک روش زندگی است. لحظه‌ای که به این کشور وارد می‌شوید، با منظره‌ای از فروشگاه‌های معاف از گمرک در فرودگاه قطر روبه‌رو خواهید شد. اگر مسافر باتجربه‌ای باشید، می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم. بنابراین در اینجا لیستی از برترین مکان‌های خرید در قطر آماده کرده‌ایم که می‌توانید در تعطیلات خود از آنها بازدید کنید.

۱. سوق واقف – بازار باستانی در قلب دوحه

حال اگر به دوحه از جاهای دیدنی قطر سفر کردید و آب و هوا برای شما مساعد بود، حتما باید سری به سوق واقف بزنید. بازار سنتی قطر و یکی از قدیمی‌ترین بازارهای کشور، سوق واقف، خانه بسیاری از فروشگاه‌های سنتی گلی و ساختمان‌های قطری است که مسافران می‌توانند در آن‌ها کالاهای مختلفی مانند صنایع دستی سنتی، ادویه‌های متنوع، جواهرات و غیره را بخرند. همچنین خانه برخی از بهترین رستوران‌هایی است که در قطر پیدا می‌کنید، جایی که مردم می‌توانند در داخل خانه بنشینند یا در رستوران‌های ساحلی وقت بگذرانند.

تاریخچه این مرکز خرید در قطر کاملا دراماتیک است، چون در سال ۲۰۰۳ یک آتش سوزی رخ داد و باعث شد بخش زیادی از سوق بسوزد. در حالی که سوق مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت، اما متاسفانه بخش عمده‌ای از بازار تخریب شد. امروزه آن را به عنوان یکی از سنت‌های قطر می‌شناسند. مکانی با مضمون بسیار مدرن، اما با همان جوهره قدیمی.

جاهای دیدنی قطر

زمان بازدید:شنبه تا پنجشنبه: ۷:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ بعد از ظهر و ۳:۳۰ بعد از ظهر تا ۱۰ شب

جمعه‌ها: ۱۲:۳۰ تا ۱۰ شب

۲. بازار طلا – مکانی برای خرید جواهرات در دوحه

قطر میهن بعضی از بهترین سازندگان جواهرات در جهان است و اگر شما هم به خرید جواهرات و طلا علاقه دارید، اینجا جایی است که باید در آن باشید. این بازار برای ساخت جواهرات ظریف مشهور است. با این حال، اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی را بابت طلا و جواهرات بپردازید، می‌توانید جواهرات ساخته‌شده از طلای سفید، پلاتین یا نقره بخرید.

موقعیت مکانی نقش اساسی در تبدیل بازار به یک جاذبه گردشگری در قطر برای هر مسافر دارد. بازار طلا در مرکز شهر دوحه قرار گرفته و از هر گوشه‌ای از شهر، دسترسی به آن آسان است. حتی می‌توانید از بازار طلا یک سوغاتی مانند یک آویز نام حک شده بر روی آن را تهیه کنید.

زمان بازدید:شنبه تا پنجشنبه: ۹ صبح تا ۱ بعد از ظهر و ۴ بعد از ظهر تا ۱۰ شب

جمعه‌ها: ۱۶ تا ۱۰ شب

۳. شهر جشنواره دوحه – بزرگترین مرکز خرید دوحه

فستیوال سیتی که بزرگ‌ترین مرکز خرید در قطر است و صدها فروشگاه را در خود جای داده می‌دهد، یکی از مکان‌هایی است که باید از آن بازدید کرد. این مرکز خرید از جاهای دیدنی قطر صدها برند و فروشگاه، لوازم خانگی و سایر آیتم‌های مربوط به مد و پوشاک را فهرست کرده تا علاقه‌مندان بتوانند به راحتی خرید خود را انجام دهند.

این مرکز خرید نه تنها فرصت‌های خرید را ارائه می‌دهد، بلکه گزینه‌های سرگرمی مانند سینما و یک پارک موضوعی برای کودکان نیز وجود دارد. اما به همین موارد خلاصه نمی‌شود. اگر سینما و پارک موضوعی شما را هیجان زده نمی‌کند، یک سرسره برفی سرپوشیده و کوه برفی در خود مرکز خرید وجود دارد که می‌توانید به آنجا بروید و خود را از گرمای بیرون نجات دهید.

جاهای دیدنی قطر

به‌عنوان بزرگترین مرکز خرید در شهر، این مجموعه برندها و امکاناتی شامل بیش از ۱۰۰ رستوران و یک پارکینگ بزرگ را در خود جای می‌دهد.

زمان بازدید:یکشنبه تا چهارشنبه: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

پنجشنبه تا شنبه: ۱۰ صبح تا نیمه شب

۴. مروارید قطر – مکانی تجملی برای خرید

مروارید قطر از جاهای دیدنی قطر است که جزیره‌ای ساخته دست بشر و یکی از بهترین نمونه‌های لوکس، مروارید قطر بیش از چهار کیلومتر مربع وسعت دارد و خانه برخی از بهترین کافه‌ها و مراکز خرید در دوحه است. این جزیره در واقع اولین زمین در قطر است که اتباع خارجی می‌توانند دارایی‌های آزاد داشته باشند. در اینجا می‌توانید بهترین برندهای خرید را از سراسر جهان پیدا کنید. از برند لوکس ورساچه گرفته تا برندهای دیگر؛ خرید در مروارید قطر لذت‌بخش است.

هتل‌های مجلل و آب‌نمای آرام، به زیبایی این مقصد تعطیلات در قطر، زرق و برق زیادی می‌بخشد. این جزیره نه تنها به تجملات خود می‌بالد، بلکه فضایی از جزایر ساخته دست بشر را در یک تور هیجان‌انگیز در اطراف خیابان‌های خیره‌کننده به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

دیدنی های تالاب انزلی با لاله مرداب فوق العاده زیبا را از دست ندهید

۵. مرکز خرید ویلاجیو – زیبایی آرام ونیز را تجربه کنید

یکی از بهترین جاهای دیدنی قطر برای خرید، مرکز خرید ویلاجیو است که در سفر خود به دوحه نمی‌توانید آن را از دست دهید. این مرکز معماری باشکوه و بهترین امکانات را برای بازدیدکنندگان دارد. می‌توانید در کانال‌های سرپوشیده مرکز خرید، گوندولا سواری کنید یا به سینما و پیست یخ بروید تا تجره‌ای لذت‌بخش را با خانواده خود رقم بزنید.

جاهای دیدنی قطر

مرکز خرید ویلاجیو حتی تعدادی فروشگاه و غرفه غذایی دارد که در محوطه مشغول به کار هستند. از بهترین فروشگاه‌های لباس گرفته تا بهترین گزینه‌های سرگرمی، بازدیدکنندگان چیزهای بیشتری برای لذت بردن در این مکان پیدا می‌کنند. اما بهترین قسمت بازدید از این مرکز خرید، گزینه‌های سرگرمی مختلفی است که برای بچه‌ها وجود دارد.

پارکینگ وسیع ویلاجیو می‌تواند بیش از ۳۳۰۰ ماشین را در خود جای دهد، یک کانال سرپوشیده با الهام از ونیز، گوندولا سواری، و یک منطقه تفریحی اختصاصی با فعالیت‌هایی مانند کارتینگ، پیست یخی و بسیاری دیگر از تفریحات سرگرم‌کننده منتظر شما هستند.

زمان بازدید:یکشنبه تا چهارشنبه – ۹ صبح تا ۱۰ شب

پنجشنبه تا شنبه – ۹ صبح تا ۱۱ شب (جمعه تعطیل است)

۶. مرکز خرید الخور – خرید در بزرگترین مرکز خرید الخور را تجربه کنید

یکی از بهترین جاهای دیدنی قطر در الخور که شاید اولین مرکز خرید ساخته شده در این شهر باشد، مرکز خرید الخور است. این مرکز خرید طیف گسترده‌ای از برندهای جهانی و برندهای خرید ارزان قیمت را در کنار بسیاری از امکانات دیگر برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند. از بهترین گزینه‌های غذاخوری گرفته تا امکانات سرگرمی که بازدیدکنندگان می‌توانند در تمام طول روز از آن لذت ببرند، در مرکز خرید الخور پیدا می‌شود.

بهترین بخش این مرکز خرید که در واقع یکی از بزرگترین مراکز خرید در کشور است، یک فضای پارک بزرگ است که می‌تواند حداکثر ۱۰۰۰ ماشین را در خود جای دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند به پارک بروند و روزی عالی را سپری کنند.

زمان بازدید:دوشنبه تا چهارشنبه – ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

پنجشنبه تا شنبه – ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

یکشنبه – ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

۷. مرکز شهر دوحه – بهشتی برای خرید ارزان قیمت

یکی دیگر از مقصدهای خوب در صورتی که به خرید مقرون‌به‌صرفه تمایل داشته باشید، مرکز خرید سیتی سنتر در دوحه است که در مجموع ۳۷۰ فروشگاه برتر دارد و به ۳ هتل مجلل دوحه، هتل شانگری لا، هتل روتانا و هتل مروب متصل است.

بازدیدکنندگانی که به این مرکز خرید از جاهای دیدنی قطر می‌آیند می‌توانند بهترین گزینه‌ها را برای خرید و صرف غذا پیدا کنند. این مرکز خرید فروشگاه‌های پوشاک متعددی دارد که در آنها بیشترین تاکید بر بودجه است تا گزینه‌های خرید اقتصادی برای بازدیدکنندگان فراهم شود.

همچنین این مرکز خرید حتی تعدادی غرفه برای صرف غذا دارد که غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توانید نوش جان کنید. با بازدید از این مرکز خرید می‌توانید نهایت لذت را در خرید از یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری قطر تجربه کنید.

زمان: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸ بعد از ظهر

تفریحات آبی قطر

کدام گردشگر است که به ورزش ها و تفریحات آبی علاقه نداشته باشد؟! مسافران زیادی در دنیا وجود ندارند که از ورزش‌های آبی بیزار باشند، و وقتی صحبت از قطر به میان می‌آید، این کشور از نظر ارائه ورزش‌های آبی به مسافران بهترین‌ها را دارد.

جدا از بازی‌های سنتی قطر مانند مسابقه شتر دوانی، تفریحات آبی یکی از ویژگی‌های این کشور است که در طول سال‌ها محبوبیت فوق العاده‌ای پیدا کرده است. همان‌طور که بومیان معتقدند، ورزش‌های آبی در حال تبدیل شدن به بخشی از سبک زندگی مردم هستند و همچنان به شهرت خود ادامه می‌دهند.

جاهای دیدنی قطر

در ادامه لیستی از برخی از جاذبه‌های محبوب و ورزش‌های آبی در قطر را معرفی می‌کنیم.

۱. ساحل سیلین – مقصدی برای کایت سواری در قطر

آژانس‌های محلی زیادی در قطر هستند که فعالیت‌های کایت‌سواری را به گردشگران ارائه می‌دهند. اما اگر بخواهیم بهترین را انتخاب کنیم، ساحل سیلین در صدر قرار می‌گیرد. یکی از زیباترین سواحل این کشور، ساحل سیلین، یک نقطه عالی برای لذت بردن از تفریحاتی مانند کایت‌سواری است. با محدوده قیمت ۷۰۰ ریال قطر و برای هر نفر تا ۹۰۰ ریال، یکی از جاذبه‌هایی است که قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

این جاذبه ساحلی لذت‌بخش است. ساحل سیلین با آب‌های آبی عمیق و سواحل شنی نرم، منظره بی‌نظیری از غروب خورشید را منعکس می‌کند. در این ساحل می‌توانید شاهد منحصربفردترین تجربه تحسین طبیعت و احساس آرامش باشید

جاهای دیدنی قطر

مکان: خیابان ساحل سیلین، مسعید قطر

زمان بازدید: ۲۴ ساعت باز است

امکانات: ATV، شنا کردن، ورزش‌های آبی جت اسکی، کایت‌سواری، سافاری صحرا، باربیکیو

۲. جزیره بانانا – مرکز قایقرانی بانانا در قطر

یکی دیگر از بهترین تفریحات آبی و از جاهای دیدنی قطر، قایق‌سواری با بانانا است. جزیره بانانا مکان مناسبی برای شماست. جزیره‌ای مصنوعی که درست در سواحل پایتخت دوحه واقع شده و یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید با خانواده در قطر است که آرامش و ورزش‌های آبی را در بهترین حالت ارائه می‌دهد.

بانانا سواری، تفریحی است که در سراسر جهان شناخته‌شده و برای سرگرمی خانوادگی مناسب است. می‌توان گفت بانانا سواری یکی از تفریحاتیست که باید در سفر به قطر، در برنامه خود قرار دهید.

زیبایی این جزیره تجمل و راحتی زندگی در یک هتل مجلل را فراهم می‌کند. یک اقامتگاه مشرف به آب‌های آرام دریا می‌تواند بهترین گزینه برای استراحت باشد.

مکان: دوحه، قطر

زمان بازدید: ۲۴ ساعت باز است.

امکانات: رستوران‌، ورزش‌های آبی، سفرهای یک روزه، اقامتگاه‌ها

۳. ساحل کاتارا – بهشتی ​​برای پاراسلینگ

یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در دوحه، ساحل کاتارا در میان معدود سواحل عمومی قطر است که هیجان و سرگرمی را می‌توانید در آن بیابید. این ساحل در مکانی زیبا واقع شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری دوحه به حساب می‌آید. وقتی که صحبت از ورزش‌های آبی می‌شود، پاراسلینگ با بهترین فعالیت‌ها در این ساحل منتظر شماست.

حتی اگر به پاراسل علاقه‌ای ندارید، بازدید از ساحل کاتارا را از دست ندهید. کاتارا که در این کشور شهرت زیادی دارد، اوقاتی آرام در ساحل را به شما هدیه می‌کند. همچنین برخی از هیجان‌های آدرنالینی ورزش‌های آبی مانند پاراسلینگ قایق‌سواری، موج‌سواری و غیره را در کاتارا تجربه کنید.

جاهای دیدنی قطر

مکان: خیابان شکسپیر، دوحه، قطر

زمان بازدید:۹:۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

امکانات:ورزش‌های آبی، رستوران‌ها، پارکینگ خودرو

۴. ال تاکیرا – بهترین تجربه کایاک سواری

در واقع، ذخیره‌گاه طبیعی ال تاکیرا بزرگترین ذخیره‌گاه طبیعی حرا در قطر است. مناظر طبیعی این ذخیره‌گاه، دوستداران ماجراجویی و گردشگران و بازدیدکنندگان را در قطر به خود جذب می‌کند. می‌توان از کایاک‌سواری در جنگل‌های حرا لذت برد.

پرندگان مهاجر در طول زمستان در این منطقه دیده می‌شوند که کیلومترها دورتر از آفریقا و سایر کشورهای همسایه پرواز کرده‌اند. ساحل ال تاکیرا همچنین فضایی برای شنا یا آفتاب گرفتن برای گذراندن کل روز در اوقات فراغت فراهم می‌کند.

مکان: الخور، قطر

زمان بازدید: ساحل ۲۴ ساعت باز است

امکانات: رستوران، باربیکیو، چادر زدن، ورزش‌های آبی، کایاک سواری

۵. دوحه کورنیش

کورنیش دوحه که در امتداد خلیج قرار گرفته و حدود هفت کیلومتری امتداد دارد، یکی از بهترین مکان‌ها در دوحه است که باید از آن دیدن کنید. کورنیش یک تفرجگاه ساحلی است که در تمام طول سال از بازدیدکنندگان پذیرایی می‌کند. همچنین تعدادی جاذبه مانند منظره غروب آفتاب و تورهای کروز را ارائه می‌دهد که بازدیدکنندگان می‌توانند از آن لذت ببرند.

جاهای دیدنی قطر

جشن‌های سالانه مانند روز ملی قطر و روز ملی ورزش در کورنیش دوحه برگزار می‌شود. تجربه جت اسکی در این منطقه لذت‌بخش است. می‌توانید یک جت اسکی کرایه کنید و تماشای افق باشکوه را درست بر روی آب تجریه کنید. در واقع، هیچ چیز بهتر از منظره آسمان خراش‌های شگفت‌انگیز و کورنیش دوحه در کنار آب‌های آرام آبی نیست.

مکان: دوحه، قطر

زمان بازدید:۲۴ ساعته باز است.

امکانات: رستوران‌ها، کافه‌ها، مسیر دوچرخه سواری، جت اسکی، تورهای کروز دوحه

بهترین زمان سفر و بازدید از جاهای دیدنی قطر

اگر قصد سفر به قطر را دارید و در مورد بهترین زمان برای بازدید از این کشور فکر می‌کنید، ما توصیه‌هایی برای شما داریم.

سفر به قطر در تابستان

در طول تابستان، این منطقه گرمای سوزان با دمای متوسط ​​تا ۴۱.۵ درجه سانتیگراد و حداقل دمای حدود ۳۰ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند. در تابستان گشت‌و‌گذار واقعا غیرممکن می‌شود. از این رو، سفر به قطر در ماه‌های ژوئن و جولای چیزی جز انتخابی نامناسب نیست، مگر اینکه آب‌وهوای گرم را ترجیح دهید.

سفر به قطر در زمستان

زمستان‌های این کشور بیشتر خوشایند است و آب‌وهوای مناسبی برای گشت‌و‌گذار فراهم می‌کند. در واقع زمان بین نوامبر و اوایل آوریل برای سفر و بازدید از جاهای دیدنی قطر ایده‌آل است. جالب اینجاست که گردشگری قطر در فصل زمستان با هجوم گردشگران از سرتاسر جهان به اوج خود می‌رسد، چون آب‌وهوا برای گردش در سراسر کشور مساعد است.

بنابراین، اگر برای تعطیلات خود در قطر برنامه‌ریزی می‌کنید، عاقلانه‌ترین کار این است که الگوهای آب‌و‌هوای این کشور را در نظر داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.