اتاق خواب بدون کمد

اتاق خواب بدون کمد یکی از کابوس های وحشتناکی است که خانم ها می توانند تصور کنند، در حالیکه بدون کمد دیوای هم می توانید لوازم و لباس های خود را به بهترین شکل در اتاق چیدمان کرده و اتاق جذابی داشته باشید. ایده ایده ها به شما کمک می کند بهترین طراحی اتاق خواب بدون کمد را داشته باشید.

چیدمان به‌روز اتاق بدون کمد دیواری

آیا اتاق خواب شما نیز بدون کمد دیواری است و يا کمد دیواری کم جا داريد و فضای کافی برای قرار دادن وسایل خود ندارید؟ نگران نباشید؛ چرا که ایده‌های متنوعی وجود دارد که با به‌کار‌ گرفتن آن‌ها می‌توانید نظم بیشتری در فضای اتاق خوابتان ایجاد کنید.

شلف بالای تخت - اتاق خواب بدون کمد

نظم‌دهی و مرتب کردن وسایل در اتاق خواب‌های بدون کمد دیواری آنقدرها هم که تصور می‌کنید سخت نیست. ما در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم ترفندهای چیدمان دکوراسیون اتاق بدون کمد دیواری را برای شما عزیزان شرح دهیم. شک نکنید که با استفاده از این ایده‌ها همه دغدغه‌های‌تان برای نظم بخشیدن به دکوراسیون اتاق برطرف خواهد شد.

12 ایده جذاب برای چیدمان اتاق خواب بدون کمد

رگال و جالباسی بهترین گزینه برای چیدمان اتاق بدون کمد دیواری

درحال‌حاضر رگال‌های دکوراتیو جایگاه ویژه‌ای در اتاق خواب‌های امروزی و با دکوراسیونی مدرن دارند. رگال و جالباسی در مدل‌های متنوع به‌عنوان نظم‌دهنده در دکوراسیون اتاق‌های بدون کمد دیواری نقشی ویژه‌ ایفا می‌کنند.

از مزایای استفاده از رگال‌ در اتاق خواب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جابه‌جایی راحت رگال
  • نصب راحت و امکان جمع کردن راحت آن
  • اشغال کردن فضای کم
  • سبک و زیبا
  • طرح و رنگ‌های متنوع
  • امکان استفاده برای مواردی مانند نگهداری کفش‌ها در کنار لباس
  • مرتب کردن لباس‌ها

قیمت رگال و جالباسی در اکثر موارد از قیمت کمد لباس مقرون‌به‌صرفه‌تر است و هم‌چنین زیبایی چشمگیری را در فضای اتاق شما ایجاد می‌کند. در استفاده از رگال لباس باید به نظم و مرتب بودن آن توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ در‌غیر‌این‌صورت ممکن است فضای اتاق خوابتان را به‌هم ریخته و شلوغ جلوه دهد.

آویز لباس -اتاق خواب بدون کمد

حتما براي نظم دادن به کمد لباس از ايده هاي شادمگ كمك بگيريد.

استفاده از قفسه های باز

ایده های عالی وقتی اتاق خواب کمد نداردبرای دکوراسیون اتاق خواب بدون کمد استفاده از فقسه های بازی این چنینی می تواند به سادگی به لباس ها و لوازم شما نظم ببخشد، اما حتما توجه داشته باشید که در چنین فضایی منظم بودن شرط اول شیک بودن دکوراسیون داخلی شماست.

استفاده از کمدهای قابل‌حمل به جای کمد دیواری

انواع کمد لباس در طرح‌های متنوع، ابعاد مختلف و رنگ‌بندی جذاب در بازار عرضه می‌شوند. شما می‌توانید برای ایجاد نظم در فضای اتاق خواب خود و هم‌چنین استفاده بهینه از فضا یک کمد لباس مناسب برای اتاق خوابتان تهیه کنید. کمد‌ها در مدل‌های ریلی، آینه‌دار، کلوزت‌‌روم و دو تکه ساخته می‌شوند.

آشنایی با دکوراسیون صنعتی و ویژگی های خاص این سبک شیک و ارزان

مدل کمد لباس تاثیر چشمگیری بر زیبایی و کوچک‌ یا بزرگ به‌نظر رسیدن فضا دارد؛ بنابراین انتخاب کمد کاملا بستگی به ابعاد فضای اتاق شما و هم‌چنین بودجه‌ مدنظرتان خواهد داشت. با خرید کمد چوبی جذاب می‌توانید تبحر‌تان در دیزاین و چیدمان اتاق بدون کمد دیواری را به نمایش بگذارید.

قفسه باز - اتاق خواب بدون کمد

دراور‌؛‌ گزینه‌ای ایده‌آل به‌عنوان جایگزین کمد دیواری در اتاق خواب

دراور یکی دیگر از گزینه‌ها برای قرار دادن لباس و لوازم ضروری در اتاق خواب بدون کمد دیواری است. دراور‌های موجود در بازار تنوع گسترده‌ای از طرح، رنگ، سبک و ابعاد دارند؛ بدین‌ترتیب می‌توانید متناسب با سبک دکوراسیون و ابعاد فضا بهترین مدل دراور را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال با خرید یک دراور MDF سفید می‌توانید این المان را با یک کمد ام دی اف مدرن یا تخت‌خواب سفید ام دی اف به‌راحتی ست کنید.

دراور - اتاق خواب بدون کمد

وجود یک دراور در اتاق خواب‌های بدون کمد دیواری لازم است؛ زیرا به دلیل ابعاد مناسب فضای کمی را در بر می‌گیرد و فضای ذخیره بسیاری نیز دارد. هم‌چنین با استفاده از این المان در دکوراسیون اتاق خواب، دیگر نگران به هم ریختگی فضا نخواهید بود.

استفاده از پرده

ایده های عالی وقتی اتاق خواب کمد ندارداتاق خواب تان بدون کمد است نگران نباشید خودتان کمد بسازید! کافی است بخشی از دکوراسیون اتاق خوابتان را رگال رار دهید و با کمد یک پرده ی سقفی بلند آن را پنهان کنید و یک کمد لباس منحصر به فرد داشته باشید.پرده های بلند باعث بلندتر دیده شدن سقف و بزرگ تر جلوه کردن فضای شما می شود.

شلف دیواری؛ المانی کاربردی و جذاب

شلف‌های دیواری معجزه‌ای برای فضاهای کوچک به‌خصوص اتاق خواب‌های بدون کمد دیواری هستند. شما می‌توانید این المان‌های کاربردی را روی هر یک از دیوارهای اتاق خود نصب کنید و لوازم دکوری و ضروری خود را روی آن‌ها قرار دهید. شلف‌های دیواری تنوع گسترده‌ای از جنس، طرح و رنگ دارند؛ از‌این‌رو به‌راحتی با سبک‌های مختلفی در دکوراسیون ست می‌شوند.

تعدادی شلف چوبی و فلزی به دیوار متصل کنید و کتاب، لوازم تحریر، لوازم آرایشی، قاب عکس و مواردی از این قبیل را روی آن‌ها قرار دهید. شلف‌ها عملکردی شبیه به کمد دیواری جدید اتاق خواب در مدل‌های بدون درب دارند؛ بنابراین باید در چیدمان آن دقت کافی به خرج دهید و نظم و ترتیب را رعایت کنید.

نکات مهمی که باید در خصوص طراحی دکوراسیون محیط کار بدانید !

شلف - اتاق خواب بدون کمد

تخت کشودار؛ ایفاگر نقش نظم‌دهنده وسایل در اتاق خواب‌ کوچک و بدون کمد

وقتی اتاق خواب بدون کمد دیواری و کوچکی دارید، بهتر است برای خرید لوازم ضروری مانند تخت و سایر تجهیزات آن کمی هوشمندانه‌تر عمل کنید. استفاده از تخت کشو‌دار یکی از هوشمندانه‌ترین ایده‌ها برای طراحی چیدمان اتاق بدون کمد دیواری محسوب می‌شود. در واقع شما می‌توانید از فضای پایین تخت به‌عنوان کشو و به‌منظور طبقه‌بندی، نظم‌دهی و سر‌وسامان دادن به فضای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید. البته کشوی تخت با یک کمد بزرگ قابل‌مقایسه نیست؛ اما به‌‌خوبی نقش یک کمد موقت را برای‌تان ایفا می‌کند.

تخت جک دار می‌تواند بهترین ایده برای چیدمان اتاق خواب 9 متری باشد؛ بنابراین اگر کمد دیواری ندارید و نمی‌دانید که رختخواب‌های اضافه را در کدام قسمت اتاق قرار دهید، بهترین طرز چیدمان رختخواب بدون کمد دیواری، قرار دادن آن‌ها زیر فضای تختخواب است.

خلاقیت در ساخت کمد دیواری برای اتاق خواب بدون کمد

گاهی در نظم‌دهی اتاق‌ خواب، نیازی به قاعده و قانون خاصی نیست و می‌توانید با کمک خلاقیت خود، دستی به سر و روی اتاق‌ خوابتان بکشید. برای مثال می‌توانید با کمک جعبه‌های چوبی بزرگ و زیبا که به عنوان جعبه‌های میوه نیز شناخته می‌شوند، فضای خوبی برای نظم‌دهی و چیدمان وسایل خود مهیا کنید.

کمد باز - اتاق خواب بدون کمد

برای این منظور می‌توانید جعبه‌ها را به صورت عمودی روی هم چیدمان کرده و به دیوار تکیه دهید. این فضا، انتخاب بسیار خوبی برای چیدمان کفش‌ها، کیف‌ها و یا هر وسیله دیگری که دوست دارید، خواهد بود.

اهمیت فضای پشت تخت در اتاق بدون کمد دیواری

یکی از مهم‌ترین فضاهایی که در صورت داشتن اتاق خواب بدون کمد می‌توانید از آن استفاده کنید، پشت تخت خوابتان خواهد بود. درست است که این فضا به نظر پرت و بدون استفاده می‌رسد، اما شما می‌توانید بهترین و هوشمندانه‌ترین استفاده را از آن داشته باشید.

پیشنهاد ما این است که با کمک طبقه‌بندی و نظم‌دهی وسایل خود، فضای پشت تخت را به کار بگیرید. برای مثال می‌توانید این روند را با قرار دادن رگال لباس پشت تخت شروع کنید و برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد نیز جلوی آن، پرده یا پارتیشن بکشید. در کنار این هم می‌توانید با کمک شلف و طبقات دیگری در پشت تخت خواب، فضای مناسبی برای قرارگیری برخی از وسایل فراهم کنید.

نکته مهمی که لازم است در این زمینه مدنظر داشته باشید، این است که هر وسیله‌ای که در پشت تخت خواب قرار می‌گیرد، نباید ایمنی خواب شما را تحت تأثیر قرار دهد. این یعنی باید تمام احتمالات افتادن وسایل روی تخت، آن هم در زمان خواب را از بین ببرید.

مدل جدید روتختی با طرح های شیک و لاکچری + معرفی ویژگی های یک روتختی خوب

استفاده از پشت تخت - اتاق خواب بدون کمد

داشتن نردبان در اتاق‌ خواب

یکی از راه‌های خلاقانه‌ای که می‌توانید برای چیدمان لباس‌ها و وسایلتان در اتاق خواب بدون کمد به کار بگیرید، استفاده از نردبان است! البته منظور ما نردبان‌های فلزی یا مدل‌هایی که کاملاً و صرفاً به درد کارهای تعمیراتی می‌خورند، نیست! بلکه شما می‌توانید با کمک نردبان‌های چوبی و مدل‌های زیبایی که با فضای اتاق‌ خوابتان نیز تناسب دارند، بسیاری از وسایل خود را در فضای مناسبی چیدمان کنید.

نردبان - اتاق خواب بدون کمد

هر چه پهنای پله‌های این نردبان بیشتر باشد، شما می‌توانید وسایل بیشتری همچون کیف، کفش، دمپایی، چکمه، برخی از لباس‌ها و شلوارها و… را روی آن‌ها قرار دهید. کافی است خلاق باشید و بیشترین استفاده را از آن داشته باشید.

چیدمان رختخواب بدون کمد دیواری

همان‌طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که افراد در نظم‌دهی اتاق‌ خواب کوچک خود دارند به نحوه چیدمان رخت خواب مربوط می‌شود. برای اینکه بتوانید این کار را با حداقل زحمت و البته اشغال فضا انجام دهید، می‌توانید از کیسه‌های وکیوم استفاده کنید.

در این روش باید رختخواب‌ها را درون کیسه‌ها قرار دهید و با کمک جاروبرقی، آن‌ها را وکیوم کنید. با این کار، تمامی فضای اضافی اشغال‌شده توسط رختخواب‌ها از بین می‌رود و در نتیجه می‌توانید آن‌ها را به راحتی و حتی بدون نیاز به کمد دیواری، در فضاهایی همچون زیر تخت خواب خود قرار دهید.

میز کنسول؛ را‌ه‌حل هوشمندانه در دکوراسیون اتاق بدون کمد

در خانه‌های که بدون کمد هستند یا تعداد کمدها کفاف وسایل و لباس‌ها را نمی‌دهد، میز کنسول یک راه‌حل هوشمندانه به نظر می‌رسد. این میزها در بخش‌های مختلف خانه مثل اتاق خواب، پذیرایی یا نشیمن قرار می‌گیرند و علاوه‌بر کاربردی که دارند، تزئینی نیز هستند؛ یعنی در دکوراسیون منزل تاثیر بسزایی دارند و جلوه خاصی به آن می‌بخشند.

کنسول - اتاق خواب بدون کمد

میزهای کنسول طرح‌های متنوعی دارند. برخی از آن‌ها شامل تعدادی کشو هستند و برخی تعدادی قفسه‌های کوچک دارند که نقش کمدهای نقلی را بازی می‌کنند. از فضایی که این میزها در اختیار کاربر قرار می‌دهند برای لباس، مدارک، لوازم آرایش و بسیاری اقلام دیگر استفاده می‌شود؛ همچنین می‌توانید با استفاده از انواع وسایل دکوری مانند قاب عکس، گلدان و مجسمه، روی میزهای کنسول را تزئین کنید.

سخن آخر

اگر در خانه‌تان کمد دیواری ندارید یا اتاق خواب بدون کمد است، به هیچ عنوان نیازی به نگرانی و ناراحتی نیست. چراکه همان‌طور که دیدید به راحتی می‌توان روش‌های هوشمندانه و خوبی را به کار گرفت تا وسایل، به درستی سر جای خود قرار بگیرند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

8 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *