کمد دیواری کم جا

کمد دیواری کم جا یکی از جدیدترین مدل های مورد دلخواه و توجه مردم در بازار است. در ادامه این مقاله شادمگ توجه شما را به دیدن شیکترین و جدیدترین مدل کمد دیواری جلب می کنیم.

نقش کمد دیواری کم جا چیست؟

به طور کلی کمد دیواری‌ها بهترین گزینه برای نظم دادن به کمد لباس و از بین رفتن به‌هم‌ریختگی‌ها، کاربردی کردن فضا و به عبارتی به افزایش فضای مفید، کمک شایانی می‌کنند. در گذشته خانه‌ها فضاهای بزرگ‌تری داشتند، برای همین به کمد دیواری کم جا نیازی نبود. اما امروزه به دلیل فضاهای کمِ آپارتمانی، نیاز به فضایی جادار و درعین‌حال کم جا، به‌شدت احساس می‌شه. بنابراین لازم است که با کمد دیواری‌هایی کم جا به فضاهای کوچک خانه سروسامان بدیم و از به‌هم‌ریختگی‌ها جلوگیری کنیم.

کمد دیواری کم جا

کمد دیواری‌های کم جا می‌تونن به لوازم زیر اختصاص یابند:

لباس
کفش
رختخواب‌

و یا حتی برای نگهداری لوازم زیر استفاده بشن:

اتو
جاروبرقی
و یا سایر وسایلی پرکاربردی که نمی‌خوایم در فضای خانه دیده بشن

نقش کمد دیواری کم جا در زیبایی خانه چیست ؟

زیبایی یک‌خانه به استفاده درست از فضاهای مختلف خانه وابستگی زیادی داره. اگه پیش‌بینی و طراحی فضاها با توجه به نیازهای خانه و کاربرد اتاق‌ها، اصولی انجام بشه، فضاهای کوچک هم می‌تونن با کمد دیواری‌های کم‌جا زیبا دیده بشن.

در طراحی‌های مدرن و اصولی، با ساخت کمد دیواری‌های کم جا از حداقل فضا حداکثر استفاده رو می‌برن.

کمد دیواری کم جا

رعایت استانداردهای طراحی در ساخت یک کمد دیواری کَم جا که فضای زیادی رو در اختیار ما قرارمیده، برای فضاهای کم، خیلی بیشتر از فضاهای بزرگ اهمیت داره. درواقع باعث می‌شه بتونیم از فضاهای کم، حداکثر استفاده رو ببریم. منظور از این استانداردها، رعایت ارتفاع لازم برای لباس‌های بلند، فضای لازم برای نگهداری کیف، کفش، کمربند و در نظر گرفتن جایی برای سایر وسایلی است که قرار است از دید پنهان باشن.

اهمیت متریال در کمد دیواری کم جا چگونه است؟

برای ساخت کمد دیواری‌های کم جا از متریال‌های گوناگونی مثل ام دی اف، هایگلاس، ممبران و… و همچنین رنگ‌های متنوعی استفاده می‌شه. اما چیزی که اهمیت فراوانی داره، استفاده از متریال با رنگ‌های روشن است که فضاهای کوچک رو بزرگ‌تر نشان دهد.

انواع کمد کم جا کدامند ؟

همانطور که گفتیم امروزه با توجه به نقش کمد در دکوراسیون اتاق خواب، انواع کمد کم جا با طرح ها و رنگ های متنوع در بازار وجود دارد.

با این حال، کمدهای کم جا معمولا به دو نوع جدا می شود :

ایده های جذاب برای داشتن دکوراسیون شاد و دلباز با کمترین هزینه

کمد کم جا با در لولایی
کمدکم جا با در ریلی

کمد کم جا با درهای لولایی

اولین نوع کمد کم جا موجود، کمد دارای درهای لولایی است. در این گونه کمد‌ها، طرف‌های عمودی درب توسط یک جزء فلزی مفصلی به نام لولا به یکدیگر متصل می‌شوند. این باعث می شود که درب کمد با هر بار باز و بسته شدن ۱۸۰ درجه حول محور عمودی خود بچرخد. از مزایای این کمد کم جا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمد دیواری کم جا

عملکرد مناسب

عرض و عمق کمد با درهای لولایی

قیمت مقرون به صرفه

طول عمر زیاد

کمد کم جا در های ریلی

کمد کم جا با در ریلی کمدی مدرن بوده که توسط همه، به ویژه نسل جوان، مورد پسند واقع شده است. به این ترتیب درهای کمد به هم کشیده شده و باز و بسته می شوند. برای اتاق خواب هایی با دکوراسیون مدرن، کمدهای کم جای ریلی جایگزین مناسبی هستند، به خصوص زمانی که با آینه جفت شوند. این نوع کمد دارای مزیت قرار گرفتن در فضاهای کوچک است زیرا هنگام باز و بسته شدن فضای زیادی را اشغال نمی کند.

کمد دیواری کم جا

کمد کم جای لولایی یا ریلی ؟

اگر فضای محدودی دارید، ترجیحاً از کمد کم جای ریلی استفاده کنید، اما اگر ندارید، کمد لولایی نیز یک انتخاب عالی است زیرا فضای بیشتری برای نگهداری وسایل ارائه می دهد و مقرون به صرفه تر است. یکی دیگر از مزایای کمد ریلی، کاربردی بودن آن است. با این وجود، به طور کلی سلیقه، خواسته ها و پول شما تعیین می کند که کدام یک از این دو گزینه کمد کم جا را انتخاب کنید.

دلایل مهم برای داشتن کمد کم جا چیست ؟

صرف جویی در زمان به هنگام انتخاب:
صرفه جویی در زمان در حین انتخاب به لطف قفسه های منظم و محفظه های مرکزی با گیره های آویزان که آرایش خاصی را به لباس ها ارائه می دهد امکان پذیر است.

تصمیمات کمتر:
تصمیم گیری در هنگام انتخاب را ساده تر می کند. این بیشتر برای کسانی است که قرارهای روزانه حیاتی دارند.

سازماندهی و مرتب نمودن اتاق:
نه تنها فضا را سازماندهی می کند، بلکه احتمال چروک شدن لباس ها را نیز بسیار کاهش می دهد.

کمد دیواری کم جا

چگونه کمدکم جای خود را سازماندهی کنیم ؟

سازماندهی کمدهای کم جای شلوغ شما ممکن است کاری دشوار به نظر برسد. اما اگر به اندازه کافی مصمم باشید و از قبل برنامه ریزی کنید، می توانید کمد بی عیب و نقصی داشته باشید!

سخت ترین بخش سازماندهی پس از اینکه تصمیم به انجام آن گرفتید، شروع پروژه است. بقیه چیزها بعد از آن ساده است.

یادگیری مبانی سازماندهی، رعایت نظم منطقی سازماندهی، و شناسایی یک هدف خاص همه آن چیزی است که لازم است. این بخش به شما توصیه های مفیدی در مورد سازماندهی کمد کم جا می دهد.

راهنمای خرید میز کنسول شیک | چه میز کنسولی به دکوراسیون شما میاد ؟

ارزیابی کمد و وسایل

انتخاب کنید کدام قسمت از کمد را می‌خواهید ارزیابی کنید و در کجا بیشترین بهم ریختگی انباشته می‌شود. سپس، از آنجا شروع کنید. فهرستی از مواردی که فکر می کنید برای استفاده کارآمد از فضا، ایمنی دارایی های شما و آرامش ذهنی ضروری هستند، تهیه کنید.

لوازم جانبی را کنار بگذارید

هر یک از ما ممکن است برخی از لباس‌ها یا کفش‌های منسوخ و استفاده نشده داشته باشیم که اندازه ی ما نباشد. ما به شما توصیه می کنیم که در ابتدا این وسایل را بشناسید و آنها را کنار بگذارید. از آنجایی که یک کمد کم جا تنها فضای محدودی برای مایحتاج دارد، کالاهای اضافی را کنار بگذارید، سپس وسایل باقی مانده و مورد نیاز را در آن قرار دهیم.

کمد کم جای خود را طبقه بندی کنید

مهمترین کاری که برای ایجاد فضای بیشتر در کمد کم جا و کوچک باید انجام داد، طبقه بندی کمد است. این باید با توجه به نیاز شما انجام شود. به عبارت دیگر، آن را با توجه به وسایل و لوازمی که قصد دارید در کمد قرار دهید، طبقه بندی کنید.

اگر کمد شما دارای کشو است، می توانید داخل کشو را نیز به قسمت های مختلف تقسیم کنید.

کمد دیواری کم جا

از آویز یا رگال در کمدکم جا استفاده کنید

اگر همه لباس ها را تا کنید و روی هم بگذارید، نه تنها فضای کمدکاهش نمی یابد،بلکه ممکن است بعد از مدتی داخل کمد بسیار شلوغ و به هم ریخته شود.

بنابراین توصیه می کنیم در قسمتی از کمد خود فضایی را برای ایجاد قفسه و جالباسی اختصاص دهید. با این کار لباس های بیشتری در کمد جا می گیرید و نیازی به کمد جدید نخواهید داشت. علاوه بر آن نیاز نیست تا هنگام استفاده مجدد از لباس ها، آنها را اتو بزنید.

بقچه های پلاستیکی را فراموش نکنید

از قدیم الایام، بقچه یکی از پرکاربردترین اکسسوری ها برای چیدمان لباس ها در کمد با فضای کم بوده است. در گذشته بقچه های پارچه ای وجود داشتند که در رنگ های مختلف و زیبا بودند و برای دسته بندی وسایل به خوبی کار می کردند که در تمیز و مرتب نگه داشتن کمدها بسیار موثر بودند.

این بقچه ها هنوز از بین نرفتند. در عوض، از آن برای ایجاد نسخه های مدرن و عالی و بسیار زیبا استفاده شده است. آنها اکنون از پلاستیک ساخته شده اند و جلوه ای بسیار دوست داشتنی در کمد کم جا ایجاد می کنند.

از درب کمدکم جا استفاده کنید

اگر می‌خواهید بیشترین بهره را ببرید، باید از یک کمد کم جا از ابتدا تا انتها به طور موثر استفاده کنید. به عنوان مثال، یکی از بهترین مکان ها برای قفسه های کوچک، درکمد است.

هر چیزی که می خواهید در این قفسه ها قرار دهید قابل قبول است. از اسباب بازی های کودکان گرفته تا لباس زیر.

قوانین مهم بازسازی ساختمان ؛ از گرفتن مجوز تا اتمام مرمت و طراحی داخلی

تنها چیزی که در این زمینه باید در نظر بگیرید این است که اندازه قفسه ها را دقیقاً با عمق کمد در نظر بگیرید. هرچه قفسه ها بزرگتر و جادارتر باشند، بستن درب کمد سخت تر می شود و فضای داخلی کمد را نامرتب نشان می دهد.

از لوازم خلاقانه استفاده کنید

امروزه در هر زمینه ای خلاقیت حرف اول را می زند. هرچه بیشتر از خلاقیت در زمینه های مختلف استفاده کنید، زندگی شما آسان تر و راحت تر خواهد بود. زیرا یکی از اهداف اصلی خلاقیت آسان کردن زندگی روزمره است.

حتی در یک کمد کم جا و کوچک هم می توانید از خلاقیت استفاده کنید.

کمد دیواری کم جا

نظر شما در مورد قفسه های فلزی قابل حمل چیست؟ این قفسه های متحرک شامل چندین طبقه معلق هستند. همچنین مکان مناسبی برای قرار دادن وسایل کوچک ارائه می دهند. از طرف دیگر، کاورهایی وجود دارد که از درهای کمد آویزان شده و دارای فضاهایی برای انواع لوازم جانبی کوچک و بزرگ است.

ثبات:

سیستم سازماندهی کمد کم جا باید به گونه ای باشد که با استفاده روزمره شما از کمد، همچنان مرتب باقی بماند و دچار بهم ریختگی نشود.

مرتبط بودن:

مرتب کردن کمدکم جا از جمله مواردی است که باید بدون درگیر شدن فضاهای دیگر به آن نظم بخشید. برای مرتب کردن کمد باید فضاهای مرتبط به یکدیگر را پیدا کنید و تیکه های پازل را به گونه ای مرتب کنید که برای شما مزایای بیشتری داشته باشد.

یکنواختی:

اگر چیدمان کمدکم جا به طور موثر انجام شود و لوازم جانبی به خوبی در کنار هم قرار گیرند، پروژه پایانی جذاب تر به نظر می رسد. چیدمان تحت تأثیر ترجیحات شخصی شما قرار می گیرد. هر چه فضای کمد را یکنواخت تر و منسجم تر ایجاد کنید، منظم تر به نظر می رسد.

مدل های جدید کمد دیواری با طرح های شیک و زیبا مد سال

کمد دیواری کم جا از همان مدل هایی هستند که امروز مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است. شیوه ساخت این کمدها به گونه ای است که معمولا هم ارتفاع با اتاق هستند و یک ضلع کامل دیوار اشغال می کنند. همان طور که خدمتتان عرض کردیم ما برای شما همراهان عزیز در این مطلب انواع طرح های مدل کمد دیواری فراهم اورده ایم.

در اینجا چند مدل از کمد دیواری‌های کم جای مناسب فضاهای مختلف آورده شده است.در این طراحی با استفاده از هارمونی رنگ‌های روشن، کمد دیواری هماهنگ با تخت خواب و کف اتاق، علاوه بر زیبایی، از کمترین فضا حداکثر استفاده رو برده است.

کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا کمد دیواری کم جا

سخن آخر

امیدواریم که با دیدن نمونه ها و مدل های کمد دیواری کم جا در این مطلب، بتونید بهترین ایده را برای انتخاب کمد دیواری مناسب فضای خانه خودتون پیدا کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

1 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *