افتتاح حساب ترکیه
پاکسازی خانه از انرژی منفی

پاکسازی خانه از انرژی منفی یکی از بهترین اقداماتیست که می توانید برای محیط خانه انجام دهید. علائمی که نشان می دهد محیط خانه شما از انرژی منفی پر شده است را بشناسید و روش های پاکسازی خانه از انرژی منفی را در شادمگ بخوانید.

انرژی منفی چیست و آیا واقعیت دارد ؟

قبل از اینکه به راهکارهای خروج انرژی منفی از خانه اشاره کنیم بهتر است تعریفی از انرژی منفی را به شما ارائه دهیم.

انرژی منفی یک احساس است. این احساس را یک شخص یا یک محیط و یا یک اتفاق به شما وارد میکند؛ بنابراین نمیتوان منکر این شد که انرژی منفی وجود ندارد.

پاکسازی خانه - پاکسازی خانه از انرژی منفی

اگر بخواهیم واضح تر منظورمان را به شما برسانیم باید بگوئیم: هرگاه به جای دیدن نیمه پر لیوان، به نیمه خالی آن توجه کردید یعنی ذهن و بدن شما سر شار از انرژی منفی است.

این تعریف یعنی افرادی که منفی نگر هستند یا انرژی منفی دارند هیچ انگیزه و اشتیاقی ندارند و در نتیجه با سخنانشان انرژی منفی خود را به دیگران و محیط هایی که در آن حضور دارند منتقل میکنند.

فردی را فرض کنید که حقوق بسیار خوبی در اعضای کار خودش میگیرد. زمانی که با این فرد شروع به صحبت میکنید، بی درنگ این شخص از مشکلات و سختی های کار خود در طول روز می گوید.

این مکالمات موجب می شود تا شما حس منفی نسبت به شغل این شخص دریافت کنید، در حالی که نمیدانید این شخص حقوق بالایی دارد و زندگی راحت تری نسبت به سایر افراد جامعه را تجربه میکند.

اگر بخواهیم از نظر علم روانشناسی تعریفی برای انرژی منفی داشته باشیم، این تعریف بهترین و ساده ترین تعریف می باشد:

انرژی منفی یعنی شرایط محیطی به شکلی باشد که یک فرد با یک حالت ثابت وارد آن شود و پس از خروج از آن محیط به حالتی بدتر دچار شده باشد.

انرژی منفی - پاکسازی خانه از انرژی منفی

علائم وجود انرژی منفی در بدن چیست ؟

انرژی در اطراف ماست و هرچقدر که بیشتر به انرژی اطراف خود فکر کنیم، تاثیر بیشتر و محسوس تری را از آن می گیریم. انرژی منفی می تواند هم در بدن ما و هم در خانه ما تاثیر خود را بگذارد. در این بخش از نمناک مواردی را معرفی می کنیم که به شما نشان می دهد انرژی های منفی درون بدن تان وجود دارند:

 •  سردرد مداوم
 •  خستگی
 •  بی قراری
 •  بی خوابی
 •  شکم درد
 •  تحت فشار بودن
 •  نفس تنگی
 •  تیرگی ذهن

علائم وجود انرژی منفی در بدن

علایم زیر نشان میدهد که درون شما انرژی منفی وجود دارد:

 • بی خوابی
 • شکم درد
 • خستگی مداوم
 • سردرد مداوم
 • تحت فشار بودن
 • تیرگی ذهن
 • تنگی نفس

باطل کردن دعا - پاکسازی خانه از انرژی منفی

چگونه انرژی منفی را از درون خودمان خارج کنیم ؟

موثر ترین راهکار برای خارج کردن انرژی منفی از بدن، کشیدن یک نفس عمیق می باشد چرا که این عمل موجب میشود ذهن شما به زمان حال فکر کند و در نتیجه شما میتوانید موانع ذهنی و جسمی خودتان را از بین ببرید.

پاکسازی خانه از انرژی منفی

بالاخره می رسیم به اصل ماجرا، در ادامه چندین راه را به شما نشان خواهیم داد که میتوان با استفاده از آنها انرژی منفی را از خانه بیرون کرد:

۱. روشن کردن شمعدان در خانه برای پاکسازی خانه از انرژی منفی

در بسیاری از کشورها برای دفع انرژی منفی از خانه شمع روشن میکنند و اعتقاد دارند که دود شمع انرژی منفی را از خانه دور میکند.

۲. نگهداری کریستال در خانه

معمولا کریستال ها انرژی های متفاوتی دارند اما کریستال کهربای مشکی اصل میتواند انرژی منفی را از خانه دور کند.

کریستال - پاکسازی خانه از انرژی منفی

۳. وسایلی که شکستند را دور بیندازید

نگه داری اجسام شکسته از نظر فنگ شویی تاثیر بدی دارد. این اجسام درون خود انرژی منفی دارند در نتیجه بهتر است یا آنها را مرمت کنید یا دور بیندازید و یکی دیگر را جایگزین آن کنید.

۴. تغییر دکوراسیون برای پاکسازی خانه از انرژی منفی

با تغییر دادن جایگاه لوازم خانه، ناخودآگاه حس شادی و خوشحالی به شما منتقل میشود، حتما این کار را بکنید چون هزینه ای هم ندارد

فریز کردن سبزیجات را اینگونه انجام دهید ؛ سالم ، آسان و درست

۵. نور خورشید و هوای تازه

با بازکردن تمام پنجره های خانه ، هوای کثیف و نامطبوع جای خود را به هوای تازه و مطبوع خواهد داد.

۶. روغن نارنج را در خانه اسپری کنید

شما میتوانید چند قطره نارنج را با آب مخلوط کنید و سپس در سراسر خانه اسپری کنید. نارنج باعث میشود انرژی منفی از بین برود.

۷. لوازم عتیقه را از انرژی منفی پاکسازی کنید

باید بدانید که عتیقه ها و اجسام قدیمی انرژی تاریخی دارند، در نتیجه شما باید آنها را خوب بشورید تا انرژی صاحب قبلی آن به شما منتقل نشود.

۸. در اتاق خودتان زنگ بگذارید

ایجاد صدا در خانه باعث از بین رفتن انرژی منفی میشود. یک زنگ باعث ایجاد این صدا خواهد شد.

پاک کردن انرژی منفی - پاکسازی خانه از انرژی منفی

۹. برای پاکسازی خانه از انرژی منفی گیاه نگه دارید

نگه داری از گیاه در خانه نه تنها انرژی منفی را خارج میکند بلکه باعث جذب انرژی مثبت و زیبایی خانه نیز می شود

۱۰. نظم خانه را رعایت کنید

سعی کنید مرتب باشید و هیچ وقت خانه خودتان را شلوغ نکنید چراکه این کار انرژی منفی را جذب می کند.

۱۱. به موسیقی گوش بدهید

شنیدن موسیقی قطعا لذت زیادی دارد، همچنین شنیدن موسیقی با صدای بلند انرژی منفی را نیز از شما دور میکند.

۱۲. برای پاکسازی خانه از انرژی منفی کندر بسوزانید

بوی کندر میتواند انرژی منفی را از بین ببرد‌ اگر کندر در دسترس ندارید میتوانید از ذغال نیز استفاده کنید.

۱۳. ظرف های نمک را پر کنید

نمک ارگانیک، تاثیر زیادی برای از بین بردن حس بد دارد. ظرف های نمک خودتان را پر کنید و در گوشه های خانه قرار بدهید.

پاکسازی محیط با نمک - پاکسازی خانه از انرژی منفی

۱۴. بخور خشک بگیرید

بوی بخور میتواند از لحاظ روحی و معنوی هوای خانه را لطیف کند همچنین باعث میشود تا افراد ساکن در خانه احساس آرامش بکنند.

نکته دیگر این است که بوی بخور هوا را برای مراقبه آماده میکند.

۱۵. خانه را مرتب کنید

قطعا بعد از تمیز و مرتب کردن خانه حال شما نیز خوب می شود پس حتما این کار را انجام دهید.

۱۶. توجه به نور پردازی خانه

نور بر روحیه، سلامت عاطفی و جسمی تاثیر میگذار و برعکس تاریکی باعث جذب انرژی منفی میشود.

پس سعی کنید در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید، این نور باعث کاهش افسردگی، افزایش اشتها و افزایش انرژی می شود. سعی کنید شب ها از نور مهتابی استفاده کنید

۱۷. از رنگ های خنثی استفاده کنید

رنگهای تیره و غنی سرشار از شخصیت هستند، منتها گاهی اوقات که شما حس و حال خوبی ندارید این رنگها تاثیرات منفی خواهند گذاشت؛ بهتر است از رنگهای تیره دوری کنید چراکه انرژی منفی منتقل می کنند.

رنگهای تیره باعث میشوند فضای خانه کوچک تر به نظر بیاید.

۱۸. استفاده از سنگهای آرامش بخش

پاکسازی خانه از انرژی منفی میتوانید از سنگ های آرامش بخش استفاده کنید. سنگ های آرامش بخش میتوانند انرژی منفی را از خانه دور کنند. برای خرید این سنگها میتوانید از متخصص های سنگ شناسی کمک بگیرید.

۱۹. استفاده از آیینه

آینه ها میتوانند با بازتاب نور فضایی دل باز تر و روشن تر ایجاد کنند. همچنین آینه ها میتوانند فضا را بزرگتر جلوه بدهند. توصیه می شود در اتاق نشیمن از آینه های زیبا استفاده کنید.

پاکسازی خانه با شمع - پاکسازی خانه از انرژی منفی

۲۰. زعفران برای پاکسازی خانه از انرژی منفی

ادویه‌ی زعفران را هم می‌تواند برای پاکسازی فضا بکار ببرید.

طبق سنت تیبتان (فرقه‌ای بودایی)، انرژی‌های شیطانی از بوی تند زعفران متنفرند و برای همین به دفع انرژی منفی کمک می‌کنند.

بوی خوشایند زعفران را در خانه پراکنده کنید تا از انرژی منفی تخلیه شود. مقداری زعفران را همزمان با غروب خورشید در ورودی خانه بپاشید تا با این کار انرژی مثبت را به خانه دعوت کنید. غروب خورشید زمانی است که روز و شب با هم متحد می‌شوند.

رنگ درخشان زعفران می‌توانند تزکیه روح و نفس را در خانه افزایش بدهد. حتی می‌توانید کمی زعفران را با آب ترکیب کرده و در اتاق‌ها پراکنده کنید.

چگونه انرژی ناسالم را از بدن و ذهن خود پاک کنیم ؟

پاک کردن انرژی منفی از بدن، ذهن و هاله یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای بهبود سلامت و تندرستی خود انجام دهید. چندین روش آسان برای پاک کردن انرژی های منفی از بدن وجود دارد و هاله به شما امکان می دهد تعادل را بازیابی کنید، سموم اضافی را از بین ببرید و احساسات منفی را از بین ببرید.

بهترین روش شستن ملحفه و روتختی و از بین بردن لکه / ملحفه ها رو برای خونه تکونی این مدلی بشورید

با صابون سنگ نمک حمام کن

از یک حمام آب گرم می توان برای رهایی از تنش، استرس و احساسات منفی استفاده کرد. گرما باعث شل شدن عضلات و کاهش درد می شود. آب باعث می شود از نظر فیزیکی احساس تمیزی و شادابی کنید. اگر به خصوص احساس استرس داربد، نمک اپسوم یا روغن های ضروری را به آب اضافه کنید. یا برای شست و شوی خود از صابون سنگ نمک استفاده نمایید.

از روغن های ضروری استفاده کنید.

روغن‌های ضروری ابزار بسیار قدرتمندی برای ارتقای حالت‌های مراقبه و همچنین سلامت و تندرستی هستند. تعدادی اسانس وجود دارد که می توان از آنها برای تقویت انرژی مثبت استفاده کرد. روغن اسطوخودوس به دلیل توانایی آن در آرام کردن سیستم عصبی و کاهش اضطراب به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

روغن نعناع شفافیت ذهنی را افزایش می دهد و حس خوبی را ایجاد می کند. روغن لیمو باعث تقویت روحیه و تقویت انگیزه می شود. اسانس پرتقال برای تقویت انرژی و بهبود خلق و خوی شناخته شده است. روغن رزماری باعث شادی می شود و به پاکسازی، انرژی بخشیدن و محافظت کمک می کند.

همچنین می توانید چوب سدر، مریم گلی، توت عرعر، سرو، بابونه یا هر روغن دیگری را انتخاب کنید که به بهبود خلق و خوی شما و از بین بردن افکار منفی کمک می کند. سعی کنید یک قطره از هر روغن را در قسمت های مساوی روغن حامل (نارگیل، زیتون، جوجوبا) مخلوط کنید و روی نقاط نبض یا مراکز چاکرا بمالید تا به بدن و ذهن شما مثبت و حالات خوب ببخشید.

عود طبیعی - پاکسازی خانه از انرژی منفی

زمانی را در طبیعت بگذرانید

گذراندن زمان در طبیعت به ما کمک می کند تا احساس آرامش و آرامش داشته باشیم، که به نوبه خود آرامش و رهایی از استرس را آسان تر می کند. اگر در نزدیکی پارک یا جنگل زندگی می کنید، هر روز پیاده روی کنید تا انرژی های مثبت طبیعت را جذب کنید. از طرف دیگر، می توانید مکانی را در حیاط یا نزدیکی خود پیدا کنید که بتوانید بیرون بنشینید و از مناظر لذت ببرید.

هاله خود را با استفاده از تجسم پاک کنید

هاله یک میدان پرانرژی در اطراف بدن فیزیکی ما است و نشان دهنده نحوه درک ما از جهان است. ممکن است تحت تأثیر روابط، عادات یا سبک زندگی گذشته باشد. پاکسازی هاله راهی عالی برای پاکسازی انرژی منفی از بدن، ذهن و روح شماست. در حالی که پاکسازی هاله تضمین نمی کند که در آینده با مشکلاتی مواجه نشوید، اما می تواند عزت نفس شما را تقویت کند.

برای پاکسازی هاله خود، ساکت بنشینید و روی نفس خود تمرکز کنید. در حین نفس کشیدن، نور سفید را تصور کنید که تمام قسمت های بدن شما را پر می کند. این نور را به عنوان انرژی خالص و صلح آمیز تجسم کنید که هر اینچ از فضای اطراف شما را پر می کند.

هنگام بازدم، دود سیاه را تصور کنید که از بدن و میدان انرژی شما خارج می شود. دود را تجسم کنید که در زمین یا آسمان جاری و حل می شود. این نور سفید را تجسم کنید که در هر سلول جریان دارد تا زمانی که احساس کنید کاملاً پاک شده اید. این تمرین را آنقدر تکرار کنید که از درون احساس سبکی کنید.

مراقبه مدیتیشن راهکاری برای پاکسازی خانه از انرژی منفی

به ما کمک می کند تا با خرد و شهود درونی خود ارتباط برقرار کنیم. همچنین می تواند به ما در رهایی از استرس و اضطراب کمک کند، که به نوبه خود می تواند خلق و خو و دیدگاه ما را بهبود بخشد. یک تمرین منظم به ما این امکان را می دهد که خود را از عوامل استرس زا و منفی بیرونی خود جدا کنیم. وقتی مدیتیشن می‌کنید، یاد می‌گیرید که ساکن شوید و قلبتان را به روی فرصت‌ها و بینش‌های جدید باز کنید. مدیتیشن مانترا یک ابزار قدرتمند برای کمک به پاکسازی و احیای انرژی و از بین بردن بلوک های انرژی در چاکراها است.

جرم گیری شیرآلات با جوش شیرین و چند ماده طبیعی همیشه در دسترس

فنگ شویی - پاکسازی خانه از انرژی منفی

برای دفع انرژی منفی بدن خود را حرکت دهید

ورزش باعث ترشح اندورفین در سیستم شما می شود که باعث می شود احساس شادی و آرامش بیشتری داشته باشید. همچنین به ترشح هورمون های استرس از بدن شما کمک می کند و به شما احساس آرامش و انرژی می دهد. پیاده روی یک ورزش کم تاثیر فوق العاده است که به افراد کمک می کند افکار و احساسات منفی را پاک کنند. یوگا یک تمرین عالی برای رهایی از استرس، تنش و منفی گرایی است. همچنین انعطاف پذیری را افزایش می دهد، ماهیچه های اصلی شما را تقویت می کند و سلامت و تندرستی کلی را ارتقا می دهد.

برای پاکسازی انرژی منفی اغلب لبخند بزنید.

لبخند زدن باعث ترشح اندورفین در سیستم شما می شود که باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید و افکار و احساسات منفی را از بین ببرید. لبخند زدن راهی سریع و آسان برای بهبود خلق و خو و کاهش استرس است. یک راه سریع و آسان برای تمرین این است که خود را در آینه نگاه کنید و با صدای بلند بگویید “دوستت دارم”.

برای دریافت انرژی مثبت، نفس های عمیق بکشید

در طول روز نفس عمیق بکشید. تنفس عمیق به شما کمک می کند تا آرام شوید، آرام شوید، تمرکز کنید و تمرکز کنید. وقتی عمیق نفس می‌کشید، اکسیژن وارد جریان خون شما می‌شود و به پاکسازی انرژی منفی از بدن شما کمک می‌کند. تمرینات تنفس آگاهانه، همانطور که در یوگا و مدیتیشن استفاده می شود، می تواند به پاکسازی افکار منفی و افزایش انرژی و خلق و خوی شما کمک کند.

خوب بخور

درست غذا خوردن بدن شما را پرانرژی و ذهن شما را متمرکز نگه می دارد. خوردن غذاهایی که برای شما مفید هستند، به ویژه سبزیجات با برگ سبز تیره، می تواند به پاکسازی و پاکسازی انرژی منفی از بدن کمک کند. از مصرف بیش از حد پروتئین حیوانی، غذاهای فرآوری شده، شکر تصفیه شده، الکل، کافئین و غذاهای سرخ شده خودداری کنید. در عوض، روی مصرف بیشتر میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، آجیل، دانه ها و لوبیا تمرکز کنید.

خانواده ی شاد - پاکسازی خانه از انرژی منفی

قدردانی را تمرین کنید

قدردانی نگرشی است که به شما اجازه می دهد تا خود را با سپری از مثبت بودن احاطه کنید. تمرین قدردانی می‌تواند به شما کمک کند هنگام مواجهه با منفی‌ها یا تجربه چالش‌های زندگی، آرام و آرام بمانید. وقتی برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید، انرژی مثبت بیشتری را به زندگی خود جذب خواهید کرد.

مهربانی را تمرین کنید

انجام کارهای محبت آمیز برای خود یا دیگران می تواند احساسات منفی شما را به احساسات مثبت تبدیل کند. کمک به دیگران باعث شادی در درون ما می شود. ما به طور طبیعی وقتی اعمال محبت آمیز انجام می دهید احساس بهتری داریم. کارهای کوچک محبت آمیز مانند تعریف کردن، درها را باز نگه دارید، به غریبه ها لبخند بزنید، برای دوستان خود یادداشت بنویسید، در آغوش بگیرید.

پیدا کردن آنچه برای شما کار می کند

مهم است که بعد از هر جلسه زمانی را برای تأمل در نظر بگیرید. بسیاری از مردم توصیه می کنند که خانه و بدن خود را به طور همزمان تمیز کنند. اگر در پاکسازی تازه کار هستید، به آرامی شروع کنید، آزمایش کنید و به مرور زمان روال خود را بسازید. یادتان باشد قبل و بعد از هر جلسه احساس خود را پیگیری کنید. سعی کنید از خود سؤالاتی بپرسید: “پس از پاکسازی چه احساسی دارم؟” یا “از چه بخشی از فرآیند تصفیه لذت بردم؟” با انجام این کار، می توانید ببینید که آیا جنبه های خاصی از فرآیند وجود دارد که ترجیح می دهید انرژی ناخواسته را از بدن و خانه خود حذف کنید.

آیا واقعا نمک انرژی منفی را از بین می برد ؟

کریستال های نمک توانایی زیادی در جذب انرژی منفی دارند و به همین دلیل است که افراد بعد از شنا در دریا احساس خوبی دارند. برای استفاده از تاثیر نمک می توانید لامپ نمکی هیمالیا را در منزل خود قرار دهید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

13 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *