افتتاح حساب ترکیه
تمیز کردن گوشی - تمیز کردن گوشی موبایل

تمیز کردن گوشی موبایل کار ساده‌ ای‌ است.  شما برای تمیز کردن تلفن همراه خود نیاز به جعبه ابزار خاص یا روش‌های پیچیده‌ ای ندارید. می‌توانید با ترفندهایی که شادمگ در اختیارتان قرا داده و از وسایلی که همیشه در اختیار دارید برای انجام این کار استفاده کنید.

روش هایی برای تمیز کردن گوشی موبایل

تابه‌حال به فکر تمیز کردن گوشی خود افتاده‌اید؟ این‌روزها که گوشی موبایل به عضو جدانشدنی زندگی ما تبدیل شده و گاهی هم اطلاعات مهم و کاربردی زیادی از ما را در خود حمل می‌کند، باید بیشتر مراقب بود که کمترین آسیبی به آن وارد نشود و بالعکس به واسطه آن هم آسیبی متوجه ما نشود. گوشی موبایل هم مثل دیگر وسایل مورد استفاده روزمره به دلایل مختلفی مثل چربی صورت، چربی دست، قرار گرفتن در محیط آلوده و… ممکن است آلوده و محل تجمع میکروب‌های گوناگون شودو این موضوع سبب کار نکردن صفحه گوشی می شود.

ممکن است برای شما نیزاتفاق افتاده باشد، که به مرور زمان متوجه شوید عکس‌هایی که با دوربین تلفن همراه خود میگیرید تار و بی­کیفیت شده اند. در بیشتر مواقع علت آن را باید درکثیف بودن لنز دوربین­ها جست. بهتر است پیش از عکاسی با دوربین تلفن همراه، لنز دوربین تلفن همراه خود را با استفاده از یک دستمال و بدون کاربرد هیچ شوینده‌ای از آلودگی­ها پاک گردانید و سپس بعد از آن، عکس‌های واضح و شفاف بگیرید.

تاچ گوشی - تمیز کردن گوشی موبایل

چگونه گوشی را نو کنیم ؟

این سوالی ست که همه ی ما حداقل یکبار هم که شده در ذهن از خود پرسیده ایم و حتما بعد از خطور این فکر در ذهن، شروع به تمیز کردن گوشی موبایل و تبلت خود کرده ایم.

همواره انسان در پی تمیزی و زیبایی ست بنابراین بدیهی ست که در تلاش باشد تا همه ی متعلقاتش تمیز و عاری از آلودگی ها باشد.

پس برای رفع این نیاز فطری بشر ، باید به طرز اصولی و عقلانی این کار را انجام داد ، اسمارت فون ها بسیار حساس هستند و حتی برخی که ضدآب هستند هم ممکن است در فرآیند تمیز کاری بسوزند و برای همیشه از کار بیوفتند.

گول ضدآب بودن برخی اسمارت فون هارا نخورید و به راحتی حاضر نشوید که آب به گوشی موبایل عزیزتان بخورد. شما میتوانید با چند ترفند ساده به از بین بردن خش روی شیشه گوشی کمک کنید.

روش درست تمیز کردن دیوار گچی با چند ترفند ساده

وسایلی که جهت پاک کردن صفحه نمایش تلفن همراه نباید آن‌ها را بکار برد

این روزها بیشتر تلفن­های­ همراه‌ در مکان‌های گوناگون درمعرض آلودگی قرار میگیرند. بویژه به علت شیوع بیماری کرونا حتماً در ضدعفونی کردن تلفن همراه خود نهایت دقت داشته را باشید و با هر مایع یا وسیله­ی در دسترس آن را ضدعفونی نکنید.زیرا استفاده از بعضی مواد ضدعفونی کننده باعث بروز ایجاد مشکل یا خرابی در صفحه نمایش و بدنه تلفن همراه شما می‌شوند و هزینه سنگینی را به شما تحمیل می‌کنند.

گوش پاک کن - تمیز کردن گوشی موبایل

استفاده از دستمال کاغذی

به طورمعمول در بیشتر اوقات هنگامی که صفحه نمایش تلفن همراه‌ شما کثیف می‌شود، به سبب همه جا در دسترس بودن دستمال کاغذی، ابتدا به سراغ استفاده از آن می روید. ولی خبرمهم این است که بدانید هنگامی که دستمال کاغذی را روی صفحه نمایشگر تلفن همراه خود می‌کشید، ذرات ریز دستمال کاغذی آن را کثیف‌تر می‌کنند. علاوه بر آن، دستمال کاغذی سبب ایجاد خط و خش­های ریز بر روی صفحه نمایش تلفن همراه هم می‌شود.

استفاده از الکل و شیشه پاک کن

کابرد الکل یا شیشه پاک کن خطر آسیب رسیدن به صفحه نمایش تلفن همراه را در پی دارد. زیرا روی بیشتر صفحه نمایش­های تلفن­های­ همراه‌، لایه‌ محافظتی قرار گرفته که از به جای ماندن طولانی مدت لکه و چربی دست جلوگیری بعمل می­آورد.شیشه پاک‌کن‌ها و دیگر پاک کننده‌های صنعتی، آن لایه محافظتی را به مرور زمان تخریب می­کنند. ازاین­ رو صفحه نمایش تلفن­های همراه‌ در برابر خط و خش بسیارحساس و آسیپ پذیر می‌شوند.

ضدعفونی کردن گوشی - تمیز کردن گوشی موبایل

استفاده از هوای فشرده

فشار زیاد هوا احتمال آسیب­رسانی به تلفن ‌های همراه که قطعات بسیار آسیب پذیروحساسی دارند را دو چندان میکند. به عنوان مثال : میکروفون تلفن­های همراه. همچنین شرکت‌های مطرح دنیای فناوری همانند: اپل هشدارهایی را در مورد استفاده از اسپری‌های هوای فشرده جهت رفع آلودگی تجهیزات الکترونیکی گوشزد کرده­اند.

به علت اینکه احتمال آسیب دیدن قطعات تلفن و به جای گذاری هزینه و خسارات سنگین را برای شما متحمل می­کند.

استفاده از دستمال میکروفایبرجهت تمیز کردن تلفن همراه

استفاده از دستمال میکروفایبر به عنوان یکی از بهترین روش­های تمییز کردن تلفن همراه توسط برند­های معتبری همچون اپل و سامسونگ توصیه شده است . جهت پاک کردن آلودگی­هایی که با دستمال خشک پاک نمی شوند، بهتر است قبل از استعمال، دستمال را کمی با آب و صابون ولرم ، مرطوب کنید.

تمیز کردن اسپیکر - تمیز کردن گوشی موبایل

نحوه تمیز کردن بلندگو تلفن همراه و درگاه پورت شارژ

درگاه پورت شارژ و بلندگو تلفن همراه از جمله قسمت­هایی هستند که در بیشتر اوقات نیازمند رسیدگی و تمییز کردن، می­باشند. برای مثال : در بعضی موارد تلفن همراه به سبب آلودگی یا کثیفی درگاه پورت شارژ، به خوبی شارژ نمی‌شود و همچنین احتمال آنکه هندزفری شما به سبب کثیف بودن درگاه هدفون تلفن همراه، به خوبی کار نکند، بسیار زیاد است.

جرم و رسوب شیرآلات رو فوری و بدون دردسر با این مواد تو خونه پاک کن

به همین علت بهتراست برای تمیز کردن اسپیکر گوشی با احتیاط زیاد و توسط یک شیء غیرفلزی، نظیر: یک برس نرم کوچک یا خلال دندان هدفون تلفن همراه و پورت شارژ، را تمیز کنیم.

نحوه تمیز کردن لنز دوربین

ممکن است برای شما نیزاتفاق افتاده باشد، که به مرور زمان متوجه شوید عکس‌هایی که با دوربین تلفن همراه خود میگیرید تار و بی­کیفیت شده اند. در بیشترمواقع علت آن را باید درکثیف بودن لنز دوربین­ها جست.

تمیز کردن دوریبن - تمیز کردن گوشی موبایل

بهتر است پیش ازعکاسی با دوربین تلفن همراه، لنز دوربین تلفن همراه خود را با استفاده از یک دستمال و بدون کاربرد هیچ شوینده‌ای از آلودگی­ها پاک گردانید و سپس بعد از آن، عکس‌های واضح و شفاف بگیرید.

روش تمیز کردن کیس تلفن همراه

کیس تلفن همراه، لایه بیرونی تلفن همراه تشکیل می­دهد وهمواره با سطوح مختلف در تماس است، بنابراین شیوه مؤثر برای از بین بردن باکتری­ها؛ ضدعفونی کردن آن با مواد شوینده مناسب می­باشد. نکته حائز اهمیت این است که پاک کردن با مواد شوینده دارای الکل، امکان آسیب­رساندن به رنگ بعضی از کیس ها را دارد، ازاین رو بهتر است در استفاده از این مواد با احتیاط عمل کنید.

نحوه تمیز کردن لوازم جانبی گوشی

از آب مقطر و الکل ایزوپروپیل 70% و یک پارچه میکروفایبر برای پاک کردن هندزفری ها، شارژر و دیگر وسایل جانبی تلفن همراه استفاده کنید. به یاد داشته باشید پارچه را به میزان کمی مرطوب کنید (هرگز آن را بیش از حد مرطوب نکنید) و اجازه دهید پیش از استفاده کاملاً خشک شوند.

اسپری تاچ گوشی - تمیز کردن گوشی موبایل

شستشوی دستان

تمیز نگه داشتن دستان ، تا حد زیادی بر تمیز و بدون میکروب ماندن تلفن همراه شما موثر خواهد بود. بنابراین بهتر است تلفن همراه را داخل دستشویی نبرید و از قرار دادن آن روی سطوح آلوده و کثیف خودداری فرمائید.

روش تمیز کردن قاب تلفن همراه

اگر دوباره تلفن همراه خود را در یک قاب آلوده بگذارید، تمیز کردن آن هیچ فایده ای نداشته است. چه قاب گوشی شما از سیلیکون، پلاستیک سخت یا چرم ساخته شده باشد، اکثر مدل های قاب تلفن همراه دارای لبه هایی هستند که بتوان آن را بهتر در دست گرفت. به این لبه ها نگاه کنید. احتمالاً از شدت آلودگی منزجر کننده اند.

تمیز کردن قاب گوشی - تمیز کردن گوشی موبایل

بعد از جدا کردن قاب تلفن، مواد سیلیکونی را می توانید به طور کامل در محلول آب گرم و کمی مایع ظرفشویی فرو کنید و بشویید. از پارچه ای نرم استفاده کنید تا لبه های های آن را تمیز کنید. قاب را به طول کامل بشویید و قبل از قرار دادن روی تلفن همراه خود، اجازه دهید کاملاً خشک شود. برای تمیز کردن روزانه، قاب را با استفاده از یک پارچه میکروفایبر مرطوب شده با محلول آب مقطر و الکل تمیز کنید.

نگران خرید بهترین هدیه تولد همسر نباشید ؛ لیست کامل برای خرید کادوی تولد

قاب های پلاستیکی سفت، تلفن را خارج کرده و کل قاب را با پارچه بدون پرز آغشته به محلول آب مقطر و الکل پاک کنید. برای تمیز کردن دکمه های کوچک و قسمت های باز لنز، از یک گوش پاک کن مرطوب شده با محلول آب و الکل استفاده کنید. بوسیله یک پارچه تمیز بدون پرز آن را خشک کنید و قبل از قرار دادن مجدد قاب روی گوشی، دقت کنید که کاملاً خشک شده باشد.

در مورد قاب های چرمی، بعد از برداشتن تلفن همراه باید قاب را با صابون مخصوص چرم تمیز کنید و سپس روی آن نرم کننده چرم استعمال کنید. اجازه دهید که قاب گوشی شما قبل قرار گرفتن روی تلفن، کاملاً خشک شود.

گوشی - تمیز کردن گوشی موبایل

تمیز کردن گوشی موبایل هرچند وقت یکبار ؟

توصیه می­شود جهت تمیز کردن فوری تلفن همراه خود از یک پارچه میکروفیبر بهره­گیرید، همچنین در صورت تکرار این کار به طور روزانه، انجام این کار موثرتر واقع می­شود. احتیاج نیست خیلی وسواس به خرج دهید و هر روز یک تمیزکاری عمیق انجام دهید، ولی بهتر است چند پارچه میکروفیبر را همراه خود روی میز کار و یا در خانه نگه داری کنید و از آنها جهت تمیز کردن آلودگی روی صفحه نمایش تلفن همراه خود بهره گیرید.

افراط یا تفریط در تمیز کردن گوشی موبایل و تبلت؟

نکته مهم این بخش این است که نگذارید گوشی موبایل تان آنقدر کثیف شود که تمیز کردن اساسی احتیاج پیدا کند.

چندین دستمال میکروفایبر روی میزکار یا در جیب بگذارید و هر از گاهی صفحه و بدنه موبایل را تمیز کنید تا کثیفی گوشی . تبلت تان عمیق نشود و احتیاج به یه تمیزکاری اساسی پیدا کنید.

ال سی دی گوشی - تمیز کردن گوشی موبایل

نکاتی برای تمیز کردن گوشی موبایل

برای اینکه تلفن خود را تمیز و بدون میکروب نگه دارید، در صورت تماس با هر چیزی که ممکن است باعث ایجاد لکه هایی روی تلفن شود، مانند لوازم آرایشی، جوهر، رنگ یا مواد خوراکی چسبنده، بلافاصله آن را تمیز کنید.
دستان خود را دائماً بشویید و از پیامک زدن در توالت خودداری کنید. هر چقدر دست شما تمیزتر باشد، گوشی شما نیز تمیز خواهد بود.
از کاورهای ضد میکروب استفاده کنید. این کاورها برای هر برند تلفن همراه به آسانی در دسترس است.
هزینه کردن برای یک ضد عفونی کننده نور ماوراء بنفش را هم مد نظر داشته باشید. انواع مختلفی از آنها در بازار وجود دارد که تلفن، کلیدهای ماشین و سایر وسایل کوچکی که هر روز از آنها استفاده می کنید را تمیز می کند. نور ماوراء بنفش بدون استفاده از گرما یا رطوبت بیش از حد که به دستگاه های الکترونیکی آسیب می زند، باکتری ها را از بین می برد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

6 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

2 دیدگاه

 • سادات:

  من همیشه از الکل استفاده می کردم. ممنون از مطلب خوبتون

  پاسخ
  • admin:

   خوشحالیم از اینکه مطلبمون براتون مفید بود.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *