افتتاح حساب ترکیه
لاک خشک شده

لاک خشک شده رو هیچ وقت دور نریزید. شما می تونید با برخی تفندهای ساده لاک خشک شده رو قیق کرده و مثل روز اول ازش استفاده کنید. با شادمگ همراه باشید.

چگونه لاک خشک شده را به حالت اول برگردانیم؟

همانطور که می دانید خانم ها در همه جای دنیا عاشق زیبایی هستند و معمولا یکی از اقداماتی که در راستای زیبایی ظاهر خود انجام می دهند آراسته کردن دست ها است. لاک ها با ویژگی هایی منحصر به فرد، یکی از لوازم آرایشی مورد علاقه خانم ها است که به زیبایی و آراستگی هر چه بیشتر دست ها کمک می کنند. ما قبلا در مطلبی آموزش لاک زدن را به شما آموختیم.

زن در حال زدن لاک کالباسی - لاک خشک شده

از  انتخاب رنگ لاک ، نوع لاک، نحوه زدن آن و همچنین طراحی ناخن ها که بگذریم، یکی از دغدغه های خانم ها این است که چگونه می توانند از لاک خشک شده یا غلیظ شده مجددا استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

چرا لاک خشک می شود؟

اگر در هنگام استفاده از لاک ناخن درب آن برای مدت زیادی باز بماند، ترکیبات لاک در معرض هوا خشک و غلیظ می شود و دیگر نمی توانید به راحتی گذشته از آن استفاده کنید. در این شرایط به اصطلاح می گوییم که لاک خشک شده است.

فرنچ ناخن در خانه محبوب ترین و آسانترین مدل طراحی ناخن است که می توانید با استفاده از آموزش مانیکور فرنچ ناخن با روش های مختلف به راحتی در خانه آن را انجام دهید. مراحل انجام این کار راحت را  شادمگ در اختیارتان گذاشته است.

روش های رقیق کردن لاک خشک شده

تکان دادن لاک

حتما می دانید که پیش از استفاده از لاک، باید بطری آن را چند بار به آرامی تکان دهید تا محتویات داخل آن کاملا با هم مخلوط شود. بر همین اساس هنگامی که لاک برای مدت طولانی در جایی قرار می گیرد، ممکن است این تصور به وجود بیاید که لاک غلیظ شده است. در صورتی که اینطور نیست و تکان دادن بطری لاک می تواند این مشکل را به راحتی حل کند.

گرم کردن لاک با دست

اگر لاک شما نسبتا غلیظ شده است و به راحتی روی ناخن کشیده نمی شود، می توانید لاک را میان دو دست خود قرار دهید و آن را بچرخانید. این کار موجب می شود تا لاک با گرمای دست شما رقیق و مجددا قابل استفاده گردد.

چند لاک رنگی در دست - لاک خشک شده

گرم کردن لاک با آب داغ

اگر لاک شما با گرمای دست رقیق نشد، می توانید درب لاک را محکم ببندید و آن را درون یک ظرف آب داغ قرار دهید. برای این منظور تنها کافی است تا درب بطری را در دست خود نگاه دارید و شیشه لاک را وارد آب داغ کنید. در این حالت گرمای آب موجب می شود تا لاک رقیق شود و مجددا بتوانید از آن استفاده کنید.

صورتتون رو با این وسیله آرایشی جذاب و درخشان کنید !

از کلکسیون رنگ لاک ۱۴۰۲ در شادمگ دیدن کنید.

استفاده از رقیق کننده لاک

اگر لاک شما خشک شده است، به راحتی می توانید با استفاده از یک رقیق کننده لاک این مشکل را برطرف نمایید. برای این منظور، درب لاک را باز کنید و به وسیله یک قطره چکان، چند قطره رقیق کننده لاک درون آن بریزید و سپس آن را تکان دهید. اگر لاک را به شدت تکان دهید حباب هایی در آن ایجاد می شود که برای جلوگیری از این اتفاق باید آن را بین دو کف دست قرار دهید و به آرامی بچرخانید.

زن در حال برق ناخن زدن به دست - لاک خشک شده

اگر پس از استفاده متوجه شدید که لاک هنوز غلیظ است و به راحتی بر روی ناخن کشیده نمی شود، می توانید این مراحل را مجددا تکرار کنید تا لاک شما به غلظت مورد نظرتان برسد. توجه داشته باشید که اگر این بار لاک شما زیادی رقیق شد، به هیچ وجه نگران نباشید زیرا اگر درب لاک شما برای مدتی باز بماند، لاک دوباره غلیظ می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

آیا می توان از استون برای رقیق کردن لاک استفاده کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که برای رقیق کردن لاک حتما باید از رقیق کننده های لاک استفاده نمایید؛ زیرا رقیق کننده های لاک بدون آسیب زدن به ترکیبات لاک، آن را مجددا به حالت اول خود باز می گردانند. با این حال گاهی برخی از افراد به جای رقیق کننده لاک از استون یا لاک پاک کن استفاده می کنند که این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود. دلیل این مسئله آنست که در صورت اضافه کردن استون یا لاک پاک کن به لاک، لاک شما پس از قرار گرفتن بر روی ناخن ترک می خورد. از سوی دیگر استون موجب تغییر فرمولاسیون لاک و خراب شدن آن می شود.

نحوه رقیق کردن لاک ژلیش

اگر لاک ژلیش شما ترک خورد یا خشک شد، اصلا نگران نباشید و آن را دور نیندازید؛ زیرا لاک شما به راحتی و با اندکی حوصله می تواند همانند روز اول شود. برای این منظور فقط فراموش نکنید که حتما از رقیق کننده ژل لاک استفاده کنید تا لاک خراب نشود. نحوه استفاده از آن نیز دقیقا مانند رقیق کردن لاک معمولی است که ابتدا رقیق کننده ژل لاک را درون لاک ژلیش می ریزید و پس از آن لاک را به آرامی تکان می دهید تا رقیق و یکدست شود.

تاپ کات ناخن یکی از ترفندهای جدید است که به دلیل کارایی بسیارش مورد استقبال بسیاری از خانم های علاقمند به لاک قرار گرفته است.

برق ناخن کشیدن روی ناخ - لاک خشک شده

نحوه تمیز کردن لاک خشک شده

معمولا هنگامی که با یک لاک خشک شده مواجه می شوید، آن چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند این است که داخل درب آن با لاک های خشک شده پر شده است. برای پاک کردن داخل درب لاک می توانید از یک گوش پاکن آغشته به استون استفاده کنید. البته برای این کار باید کمی حوصله به خرج بدهید و حتی لاک های خشک شده بیرون بطری را نیز با کمک استون و پد آرایشی تمیز کنید. بدین ترتیب لاک کهنه و قدیمی شما که ظاهر خوبی نداشت کاملا تمیز و مرتب می شود.

فیبروز ابرو چیست | فرق فیبروز با میکروبلیدینگ | بررسی مزایا و معایب

اگر لاک شما خیلی رقیق شد باید چه کار کنید؟

اکنون اگر مقدار زیادی تینر استفاده کرده اید که باعث رقیق تر‌شدن لاک‌ شما شده است، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که اجازه بدهید تا در بطری باز باشد و هوا به آن وارد شود. ابتدا برس را بیرون بیاورید و با کمی لاک پاک‌کن تمیز کنید، سپس آن را با کمی پلاستیک پیچانده و در بطری را باز بگذارید و پس از یک روز غلظت آن را بررسی کنید. بعد از این مدت مشاهده می‌کنید که به غلظت مد نظر شما رسیده است.

هوای اتاق هم می تواند باعث غلیظ شدن لاک شود. بعضی اوقات لازم است در بطری را برای چند روز باز بگذارید تا از میزان رقیق بودن آن کم شود. این کار بستگی به دما، خشکی و مرطوبی هوای اتاق دارد.

چگونه از لاک ناخن به درستی نگهداری کرد؟

باید در نظر داشته باشید که چگونه باید جلوی غلیظ و‌ خشک شدن لاک‌‌های ناخن را بگیرید. لاک‌های ناخن در نهایت فاسد می شوند اما برای ماندگار شدن آن چند کار مفید می‌توانید، انجام دهید که در این قسمت نکات لازم برای آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم :

قرار دادن لاک‌ها به صورت کج موجب وارد شدن لاک به دهانه بطری می‌شود و لاک خشک شده در این قسمت هم از باز شدن در بطری جلوگیری می‌کند.

نگهداری لاک در جای مناسب هم بسیار مهم است. لاک را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. سعی کنید لاک‌هارا در حمام نگذارید، زیرا دما در این فضا‌ها به میزان زیادی تغییر می‌کنند. سعی کنید لاک‌ها را در کشوی میز‌ خود قرار دهید.

اگر لاک‌هارا در یخچال می‌گذارید، باید بسیار احتیاط کنید، زیرا در عین حال که دمای پایین یخچال به ماندگاری لاک کمک می‌کند، اما می‌تواند موجب شکستن آن هم بشود. لاک شکسته شده در یخچال به دلیل انتشار گاز احتمال آتش سوزی را افزایش می‌دهد.

نگهداری درست لاک ناخن

باید بدانید که چطور جلوی غلیظ و خشک شدن لاک ناخن را بگیرید. لاک های ناخن در نهایت منقضی می شوند اما چند کار برای ماندگار شدن آن می توان انجام داد. در این قسمت نکاتی درباره درست نگه داشتن لاک ناخن به شما می گوییم.
راه های رقیق کردن لاک

قبل از بستن در بطری را با یک پنبه استونی تمیز کنید. این کار باعث می شود لاک های اضافی باقیمانده روی آن پاک شود. اگر این کار را نکنید، ممکن است لاک های خشک شده روی درپوش مانع از درست بسته شدن آن روی بطری شود. این باعث می شود که هوا وارد آن شود و لاک شما زودتر خشک شود.

سه لاک کنار هم و سه فرچه لاک - - لاک خشک شده

لاک ناخن را در جای خشک و خنگ نگه دارید. آن را در حمام نگذارید، در این فضاها دما به میزان زیادی تغییر می کند. در عوض، سعی کنید لاک ها را در کشوی میز خود قرار دهید. در صورت نگه داشتن درون در یخچال باید احتیاط کنید. دمای پایین ممکن است به ماندگاری لاک کمک کند، اما می تواند باعث شکستن آن بشود. اگر لاک شما درون یخچال شکست به دلیل گازهای منتشر شده احتمال آتش سوزی وجود دارد.

بطری ها را به صورت ایستاده قرار دهید. قرار دادن آن ها به صورت کج می تواند باعث شود لاک وارد دهانه بطری شود. لاک خشک شده در این قسمت مانع از باز شدن درپوش می شود.

راههای لایه برداری پوست با ماسک های خانگی ساده و ارزان

همیشه به محض اینکه کارتان با لاک تمام شد، در آن را ببندید. این کار برای ماندگاری لاک بهتر است. در معرض هوا قرار گرفتن، باعث خشک شدن سریع تر لاک شما می شود.

رنگ لاک تابستانی یکی از هیجان انگیز ترین انتخاب های این روزهای دنیای دختر هاست. جدیدترین رنگها را در شادمگ ببینید.

نحوه نگهداری از لاک ناخن

پس از هر بار استفاده از لاک و پیش از بستن درب آن، اطراف درب را با یک پد استونی تمیز کنید زیرا لاک های خشک شده در اطراف درب، مانع از بسته شدن کامل درب می شود و در نتیجه هوا وارد لاک می شود و لاک را غلیظ و خشک می کند.
حتما لاک خود را در جایی خشک و خنک همانند کشوی میز آرایش نگهداری کنید. برخی از افراد عادت دارند لاک خود را در حمام قرار دهند که این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود. دلیل این مسئله آن است که وجود رطوبت و تغییرات دما در این مکان موجب خراب شدن لاک می شود.
هیچ گاه درب لاک را به مدت طولانی باز نگذارید زیرا همانطور که پیش از این نیز توضیح داده شد، این کار باعث خشک شدن سریع لاک می شود. بنابراین پس از آنکه لاک زدن شما اتمام رسید، بلافاصله درب آن را محکم ببندید.
همیشه بطری لاک خود را به حالت ایستاده نگهداری کنید زیرا در غیر اینصورت لاک به درون درب می ریزد و در همانجا خشک می شود و درب آن باز نمی شود.

زدن لاک صورتی به دست - لاک خشک شده

سوالات متداول

چرا باید لاک را به طور ایستاده نگهداری کرد ؟

همیشه بطری لاک خود را به حالت ایستاده نگهداری کنید زیرا در غیر اینصورت لاک به درون درب می ریزد و در همانجا خشک می شود و درب آن باز نمی شود.

چطور درب لاک را پاک کنیم ؟

برای پاک کردن داخل درب لاک می توانید از یک گوش پاکن آغشته به استون استفاده کنید. البته برای این کار باید کمی حوصله به خرج بدهید و حتی لاک های خشک شده بیرون بطری را نیز با کمک استون و پد آرایشی تمیز کنید. بدین ترتیب لاک کهنه و قدیمی شما که ظاهر خوبی نداشت کاملا تمیز و مرتب می شود.

آیا می توان از استون برای رقیق کردن لاک استفاده کرد؟

خیر. برای رقیق کردن لاک خشک شده حتما باید از رقیق کننده های لاک استفاده نمایید . در صورت اضافه کردن استون یا لاک پاک کن به لاک، لاک شما پس از قرار گرفتن بر روی ناخن ترک می خورد.

زن در حال باز کردن لاک قرمز - لاک خشک شده

سخن آخر

پس از هر بار استفاده از لاک و پیش از بستن درب آن، اطراف درب را با یک پد استونی تمیز کنید و هیچ گاه درب لاک را به مدت طولانی باز نگذارید تا خشک نشود. ولی اگر لاک شما به هر دلیلی خشک شد با ترفندهای ساده ای که به شما یا دادیم می توانید تا مدتها از آن استفاده کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

29 تیر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *