افتتاح حساب ترکیه
رنگ كردن ريشه مو

رنگ كردن ريشه مو باعث می شود تا اختلاف رنگ ایجاد شده بین ریشه و ساقه مو که در اثر رشد مو بوجود می آید، کم تر به چشم آید. حتما از آموزش های شادمگ استفاده کنید تا این کار را بدون نیاز به آرابشگر خودتان انجام دهید.

مشکل بزرگ بعد از رنگ کردن مو

رنگ ریشه مو یکی از مشکلاتی است که دو یا سه هفته بعد از رنگ کردن مو در خانه یا آرایشگاه با آن مواجه می شوید. روش های مناسب زیادی برای ایجاد تغییر در چهره وجود دارد.

تغییر رنگ موها یکی از همین روش های آرایشی است که حتی با اندک تغییری در تناژ رنگی مو، احساس زیبایی و شکوه را برایتان به همراه می‌آورد. اگرچه تغییر رنگ و هایلایت مو شیوه‌ای شگفت انگیز برای تغییرات اساسی است. اما این روش آرایشی هم مشکلات و ترفندهای خاص خودش را دارد.

رنگ كردن ريشه مو

رشد ریشه‌های مو و تناقض آن با رنگ جدید یکی از همین مشکلات رایج است.

رنگ ریشه و رنگساژ مشکلی که همیشه خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد، مشکل دورنگی موهاست که این دو رنگی در این مواقع بیشتر به چشم می آید. حال قبل از خرید رنگ مو توجه داشته باشید که برای یکدستی موهایتان و ریشه گیری مو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه میخوانید.

انواع ریشه گیری مو

رنگ کردن ریشه مو بر اساس نوع و روشی که برای رنگ کردن موهای خود انتخاب کرده اید، متفاوت خواهد بود. به طور کلی انواع روش ریشه گیری مو به چهار دسته زیر تقسیم می شود:

رنگ ریشه موهای سفید

اگر موهای خود را اخیرا رنگ کرده‌اید، احتمالا اندکی از رنگ اصلی موهایتان را به صورت نامحسوس در فرق سر خود مشاهده می‌کنید. احتمالا هیچ فرد دیگری جز خودتان این ریشه‌ها را نمی‌بیند. با این وجود اگر با مشاهده ریشه‌ها احساس ناخوشایندی دارید، با ریشه گیری موی سفید به راحتی می‌توانید این رنگ متضاد را از بین ببرید.

فقط کافیست با یک رنگ ملایم آن‌ها را بپوشانید. ممکن است رنگ ریشه موهایتان خاکستری شده باشد و به همین سبب از زیر رنگ مشخص باشد. یا ممکن است از موهای مشکی به طیف قهوه‌ای رسیده باشید. در این صورت استفاده از اسپری‌ها و پودرهای رنگی موجود در بازار می‌تواند به پوشاندن ریشه موهایتان کمک کند. البته کنترل پودر نسبت به اسپری برای مناطق کوچک راحت‌تر است. بهتر است در راهنمای خرید رنگ مو دقت کافی را داشته باشید تا به بهترین شکل بتوانید ریشه موهایتان را رنگ کنید.

رنگ ریشه و رنگ ساژ

در اولین مرحله رنگ ریشه موهای سفید، باید انتخاب رنگ مو مطابق با رنگ موهایتان با دقت انجام شود. حتی بد نیست آن را بر تکه کوچکی از موهایتان امتحان کنید تا از تناژ مناسب آن مطمئن شوید. البته بهتر است این کار را در حمام انجام دهید تا رنگ اسپری به همه جا پاشیده نشود.

به نظرتون رنگ کردن مو در دوران پریود ممکنه ؟ پاسخش رو تو شادمگ ببنید شوکه میشید.

ریشه گیری موهای رنگ شده

بسیاری افراد موهای سفید زیادی دارند. برخی نیز موهایشان را را از رنگ روشن به تیره و یا بالعکس تغییر می‌دهند. برخی هم موهای قهوه‌ای خود را به قرمز یا رنگ‌های فانتزی دیگر تغییر می‌دهند.

رنگ كردن ريشه مو

در این صورت مرز بین موهای طبیعی و رنگ شده به وضوح دیده می‌شود. بدون شک اسپری‌های رنگی نمی‌توانند این تغییرات را کاهش دهند. بنابراین در این شرایط بهتر است از رنگ‌های دائمی برای رنگ ریشه موی رنگ شده استفاده شود.

آموزش مرحله به مرحله رنگ کردن مو در خانه به صورت حرفه ای + نکات مهم

ریشه گیری موهای دکلره شده

بسیاری از افراد بر این باورند که برای رنگ کردن ریشه مو، باید رنگ را به تمام طول تار موها بگذارند تا ترکیب خوبی حاصل شود. اما این فقط یک تصور اشتباه است. اگر نیاز به رنگ ریشه موهایتان دارید، کافیست رنگ را فقط روی همان ناحیه قرار دهید.

اگر مدام روی قسمت‌های قبلی رنگ بگذارید، به تدریج رنگ کدر و غیر طبیعی پیدا می‌کنند. برای جلوگیری از رنگ گرفتن قسمت‌های از پیش رنگ شده، می‌توانید از یک نرم کننده قوی یا روغن نارگیل در این قسمت‌ها استفاده کنید.

نکته مهم دیگر انتخاب تناژ رنگی مناسب است. به این منظور باید به گرم یا سرد بودن تناژ رنگ موی خود دقت کنید. به علاوه اگر بر اساس تجربیات قبلی موهایتان به سختی رنگ می‌گیرند، از تناژهای یک درجه تیره‌تر برای رنگ کردن ریشه موهایتان استفاده کنید.

در غیر این صورت تناژ روشن‌تری انتخاب کنید. در نهایت فراموش نکنید، موهای رنگ شده به سرعت خشک و دهیدراته می‌شوند. بنابراین حداقل هفته‌ای یک بار از آبرسان یا مرطوب کننده قوی استفاده کنید.

آموزش گام به گام ریشه مو

1- تمام بخش های مو که ریشه آن درآمده و رنگش را با سایر موها که پیش از آن رنگ شده، خوب مشخص کنید و سپس همان رنگی را که به موها زده بودید، انتخاب کنید.

2- موهای خود را بشویید و سپس خشک کنید.

3- این وسایل را آماده کنید :یک لباس کهنه برای اینکه بدن و لباس اصلی تان رنگی نشود، رنگ مو، دستکش، کلیپس برای اینکه موها راحت تر جمع شود، شانه و حوله.

4- موها را به چند بخش تقسیم کنید و به وسیله کلیپس هر بخش را طوری ثابت کنید که ریشه موها کاملا مشخص شود.

5- یک دستکش دست کنید و رنگ مو را طبق دستوری که در بروشور آن آمده، آماده کنید.

6- حوله را روی شانه هایتان بیندازید تا قطرات رنگ روی لباس تان نریزد.

7- هر بخش از موها را که می خواهید ریشه اش را رنگ کنید از کلیپس جدا کنید و رنگ را به طور کامل به ریشه آن بمالید.

رنگ كردن ريشه مو

8- این کار را تا رنگ شدن همه ریشه های مو تکرار کنید. یعنی بعد از اتمام یک بخش، کلیپس بخش دیگر را باز کنید و رنگ را به ریشه آن بمالید.

9- زمان را تنظیم کنید. پنج دقیقه زمان پیشنهادی برای رنگ گرفتن ریشه موها است. در این فرصت می توانید کتاب یا مجله ای بخوانید.

10- بعد از گذشت این زمان، باقی مانده رنگ را از روی ریشه موها بردارید و سپس موها را خوب بشویید.

ریشه گیری انواع موهای رنگ شده

رنگ ریشه موی دکلره شده

واقعیت این است که رنگ و دکلره به خصوص برای ریشه‌های مو به شدت آسیب رسان هستند. به علاوه لازم نیست با مشاهده اندکی ریشه بیرون زده دوباره به رنگ‌های شیمیایی متوسل شوید. شاید بهتر باشد هر از گاهی ریشه موهایتان استراحت کنند.

البته خوشبختانه امروزه با ترند شدن شیوه‌های مختلف هایلایت کردن مو از جمله آمبره، بالیاژ و سامبره، مشاهده ریشه‌های بیرون زده برای عموم مردم عادت شده‌ است.

نحوه ریشه گیری مو با دکلره

دکلره یک پروسه شیمیایی است که منجر به بی‌رنگ شدن موهای شما می‌شود. رنگ ریشه موی دکلره شده روشی دشوار است که باید توسط متخصصان حرفه‌ای و با دقت و مهارت بالا انجام بگیرد. حتی ممکن است انجام آن برای بسیاری از آرایشگرهای با تجربه هم دشوار باشد. بنابراین اگر خودتان اقدام به دکلره کنید، به احتمال زیاد به موهایتان آسیب وارد می‌کنید.

معرفی جدیدترین مدل بیبی بومر ناخن شیک 1402 | آموزش کامل مراحل کاشت بیبی بومر در خانه

هایلایت یک پروسه دو مرحله‌ای است. در ابتدا موها توسط دکلره بی‌رنگ می‌شوند که در واقع رنگدانه‌های مو توسط این روش از بین می‌روند. سپس موهای روشن شده، رنگ می‌شوند. به بیان دیگر پروسه رنگ گذاشتن، تناژ رنگی موهایتان را به رنگ مورد نظر شما تبدیل می‌کند.

بنابراین اگر فقط رنگ ریشه موهایتان بیرون زده، فقط کافیست مرحله دوم این پروسه را تکرار کنید. یعنی موهایتان را دوباره رنگ کرده یا از تکنیک رنگساژ مو استفاده کنید. در واقع بیرون زدن ریشه‌ها آن‌قدرها هم بد به نظر نمی‌رسد. بلکه از بین رفتن رنگ و درخشش هایلایت است، که به چشم می‌آید. هایلایت‌های بلوند به مرور زمان به نارنجی و زردی می‌زنند.

رنگ كردن ريشه مو

رنگ ریشه موی دکلره

این تناژهای نارنجی و زرد، جلوه طبیعی موهایتان را می‌گیرد. بنابراین بهتر است به جای رنگ کردن ریشه‌های خود، از رنگساژ یا انواع واریاسیون ‌ها برای اصلاح رنگ موی خود استفاده کنید. امروزه محصولات آرایشی مختلفی هم در بازار موجود هستند که به سادگی می‌توانند رنگ کدر هایلایت‌ها را اصلاح کنند. انواع شامپوهای رنگساژ و همچنین ماسک‌های رنگ مو از این قبیل محصولات هستند.

رنگ ریشه موهای مش شده

اگر قبلا موهای خود را مش کرده باشید، ریشه گیری موهایتان کمی دشوار می شود. اگر زمینه موهایتان قهوه ای یا عسلی است، می توانید روی ریشه موهایتان نیز هایلایت یا مش انجام دهید.

برای رنگ ریشه موهای مش شده، باید تکه هایی از مویتان را که می خواهید روشن شود در قسمت ریشه جدا کنید و به پایه ساقه مو برسانید. سپس با توجه به رنگ زمینه موهایتان، رنگساژ مناسب را تهیه کنید و به کل موهای ریشه بمالید.

اگر رنگ زمینه موهایتان عسلی در پایه ۶ و ۷ بود، رنگساژ مورد نظر خود را با اکسیدان ۹ درصد مخلوط کنید و به مدت ۳۰ دقیقه روی ریشه موهای خود بگذارید.

اما چنانچه رنگ زمینه موهایتان قهوه ای تیره است، رنگساژ را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب کنید و به مدت ۲۵ دقیقه روی ریشه موهای خود بگذارید.

رنگ کردن ریشه موهای بلوند

اگر ساقه موهایتان بلوند است و به پایه ۷ یا ۸ رسیده است، برای روشن کردن ریشه موها باید از دکلره استفاده کنید. برای این کار ریشه موهایتان را به پایه ۸ برسانید و سپس رنگ مورد نظر را با مقداری واریاسیون دودی، نقره ای، و بنفش و همچنین اکسیدان ۶ درصد مخلوط کنید و روی ریشه موهایتان بگذارید.

اگر نمی خواهید از دکلره استفاده کنید، باید با رنگ های پایه ۷ و ۸ و اکسیدان ۶ درصد کل موهایتان را رنگ کنید تا ریشه و ساقه یکدست شوند.

رنگ ریشه برای موهای فانتزی

اگر از طرفدارهای رنگ موی فانتزی هستید، حتما می دانید که دکلره کردن مو اجتناب ناپذیر است. بنابراین، برای رنگ کردن ریشه موهایتان نیز باید از دکلره استفاده کنید. و سپس با یک واریاسیون مناسب بدرنگی موهایتان را از بین ببرید.

به عنوان مثال اگر رنگ موهای شما بنفش است و می خواهید ریشه گیری کنید، ابتدا باید ریشه موهایتان را به پایه ۸ یا ۹ برسانید. سپس از رنگ موی بنفش، به اضافه اکسیدان ۶ درصد و واریاسیون بنفش، نقره ای، و دودی هر کدام به اندازه یک بند انگشت استفاده کنید.

رنگ كردن ريشه مو

ریشه گیری موهای روشن

اگر موهایتان خیلی روشن مانند نقره ای یا یخی است، برای اینکه ریشه موهایتان را رنگ کنید باید ریشه موهایتان را دکلره کنید و به پایه ۹ برسانید. سپس رنگ مناسب ساقه مو، واریاسیون مناسب برای حذف بدرنگی مو، و اکسیدان ۶ را با هم مخلوط کنید و به ریشه موهای خود بمالید. واریاسیون های بنفش و آبی می توانند رنگ زرد و نارنجی موهایتان را از بین ببرد.

برای پیرسینگ زدن این نکاتو رعایت کن تا عفونت نکنه

ریشه گیری موهای تیره

برای ریشه گیری موهای تیره کارتان بسیار راحت است. زیرا نیازی به دکلره کردن ریشه مو ندارید. اگر رنگ موهایتان شکلاتی، قهوه ای تیره، بلوطی، فندقی و رنگ های اینچنینی است، فقط کافی است رنگ مورد نظر خود را با اکسیدان ۹ درصد ترکیب کنید و ریشه موهایتان را رنگ کنید.

صفر تا صد رنگ کردن ریشه مو مش شده

رنگ کردن ریشه موهای مش شده با توجه به اینکه قسمت های مش شده تا چه اندازه رشد کرده اند متفاوت است. معمولا رنگ مش با رنگ زمینه کاملا متفاوت است.

اولین و مهم ترین قدم این است که موهای خود را تقسیم بندی کنید و هر قسمت مو به وسیله گیره و یا کلیپس باید به طور ثابت نگه داشته شود به گونه ای که ریشه مو معلوم باشد.
رنگ ریشه شما باید از همان رنگ و برندی انتخاب شود که قبلا از آن استفاده کرده اید در غیر این صورت ریشه موهای شما دو رنگ می شود و ظاهری نامطلوب پیدا می کند.
رنگ ریشه را خوب مخلوط کنید و از فرچه مخصوص ریشه برای رنگ کردن ریشه استفاده کنید.
هر بخش از موهای ثابت را که باز می کنید با استفاده از فرچه اقدام به رنگ کردن آن کنید. این کار را با سرعت و دقت بالایی انجام دهید.
معمولا به دلیل داشتن حرارت در کف سر، زمان رنگ کردن برای ریشه مو مدت زمان کوتاهی است. به راحتی با چک کردن موها تا ده دقیقه بعد از اینکه به رنگ مورد نظر رسید موها را بشویید و خشک کنید .
انتخاب اکسیدان مناسب تاثیرزیادی در ترکیب رنگ مو دارد. درصد اکسیدان بر اساس پایه مو انتخاب می شود. اگر زمینه موهای شما قهوه ای است با استفاده از اکسیدان 6 درصد رنگ موها را مخلوط کنید. اگر رنگ زمینه به موهای طبیعی شما نزدیک است باید از ضعیف ترین اکسیدان برای استفاده در رنگ ریشه استفاده کنید.

چگونه ریشه موی مش شده را رنگ کنیم؟

برای رنگ کردن ریشه موهای مش شده دو حالت وجود دارد. حالت اول اینک شما فقط قصد داشته باشید رنگ ریشه را به رنگ زمینه مو درآورید و حالت دوم در صورتی است که قصد داشته باشید ریشه موها را هم رنگ و هم مش کنید که به مراتب سخت تر است

رنگ كردن ريشه مو

برای انجام این کار باید موها را به گونه ای تقسیم بندی کنید که قسمت های مش شده جدا شوند. قسمت های مش شده از ریشه تا جایی که موها مش شده اند را با استفاده از دکلره و اکسیدان با دقت زیادی رنگ کنید. پایه موهای شما باید به پایه مش قبلی برسد. این کار به زمان، حوصله و دقت بالایی نیاز دارد پس بهتر است توسط کسی انجام شود که مهارت کافی در این زمینه داشته باشد.

بعد از به پایه رسیدن بخش های مش شده باید دکلره از روی مو ها به طور کامل پاک شود. برای اینکار می توانید از یک حوله استفاد کنید یا مو ها را به طور کامل بشویید. بعد از شست و شو زمانی که موها اندکی نم دارد می تواند از رنگساز و رنگ ریشه استفاده کنید.

ابتدا رنگساژ را ترکیب کنید. ترکیب رنگساژ نیز باید همان ترکیب قبل باشد. مدت ماندن رنگساژ بر روی مو حدود 10 تا 15 دقیقه است. همزمان با رنگ گرفتن رنگساژ می تواند رنگ ریشه را نیز بر روی مو ها قرار دهید. اینکه ابتدا رنگساژ انجام شود یا رنگ ریشه بر اساس مهارت رنگ کار متفاوت است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

18 دی 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *