افتتاح حساب ترکیه
سفر - تعطيلات عيد فطر

تعطيلات عيد فطر امسال مصادف با اوایل اردیبهشت شده. فرصتی ناب برای گشت و گذار در شهرهای خوش آب و هوا. ما در شادمگ چند شهر فوق العاده را برای سفر در تعطیلات اردیبهشت و عید فطر پیشنهاد می کنیم.

تعطيلات عيد فطر 1402

هروقت چند روز تعطيل مي‌شود مسافرت‌ها هم رونق مي‌گيرند. اين بار با تعطيلات عيد فطر فرصت مناسبي پيش آمده تا چند روزي از شهرهاي شلوغ و دودآلودتان دور شويد .

عيد فطر امسال شنبه و یکشنبه است و با تعطیلی پنجشنبه و جمعه فرصت مناسبي براي سفر. انتخاب اينكه مي‌خواهيد كجا برويد ممكن است برايتان سخت باشد. پيشنهاد مي‌كنيم اگر مي‌خواهيد جايي را براي سفر انتخاب كنيد بهتر است شهرهاي  خوش آب وهوا، ناشناخته‌تر و همين‌طور شهرهايي را كه بيشتر دوست داريد يا تا به حال نرفته‌ايد را انتخاب كنيد. ما قبلا برای اینکه تابستان کجا بریم به شما کمک کردیم.

مسافرت - تعطيلات عيد فطر

البته براي سفر به نقاط بكر بايد خودتان برنامه‌ريزي كنيد چرا كه آژانس‌هاي مسافرتي معمولا شهرها و نقاط معروف را معرفي مي‌كنند و حتي اگر يك آژانس مسافرتي جاي ناشناخته‌اي را معرفي كند خيلي زود بقيه آژانس‌ها هم سفر به آن منطقه را تعريف مي‌كنند و آن منطقه از بكر بودن خارج مي‌شود.

اگر هم به شهري مي‌رويد كه دوست يا آشنايي داريد و مشكل اقامت نداريد بهتر است پيش از سفر تمام جاذبه‌هاي گردشگري طبيعي و تاريخي مقصد مورد نظر را از طريق اينترنت يا دفترچه‌هاي راهنماي گردشگري برای بهترین مقاصد سفر در عید پيدا كنيد . همين‌طور مسيرهاي دسترسي را معين كنيد تا وقتي به آنجا سفر كرديد نهايت استفاده را از وقت‌تان بكنيد.

در اين نوشتار هم چند نمونه از مقاصد مسافرت در اردیبهشت ماه آورده شده است. این مطلب را از دست ندهید.

کاشان بهترین مقصد سفر در تعطيلات عيد فطر

کاشان و شهرهای اطراف آن از مهم‌ترین مقاصد گردشگری در اردیبهشت ماه هستند. در این ماه گردشگران زیادی برای لذت بردن از عطر دلپذیر باغ‌های گل محمدی به این منطقه سفر می‌کنند. مراسم گلاب گیری در کاشان و شهرها و روستاهای اطراف آن مانند قمصر و نیاسر قدمتی چند صد ساله دارد. در اردیبهشت ماه مزارع گل سرخ کاشان به اوج زیبایی می‌رسند و فضای اطراف این مزارع آکنده از عطر این گل‌ها می‌شود.

سالیان درازی است که شیوه متداول امروزی برای عصاره‌گیری از گل‌های سرخ در کاشان مرسوم بوده است و در میان محلیان از آیین سنتی برگزاری این مراسم با نام «عید گلابی» و از شیوه عصاره گیری سنتی با نام «لتان» یاد می‌شود.

بیشترین مزارع گل محمدی در شهرهای کاشان، نیاسر، قمصر، برزک و جوشقان قرار دارند. اگر در فصل اردیبهشت به کاشان سفر کنید، می‌توانید از نزدیک به مزارع گل محمدی و کارگاه‌های گلاب گیری بروید و در مراسم گلاب گیری شرکت کنید. مناطق کوهستانی اطراف کاشان مناسب‌ترین مکان‌ها برای پرورش گل سرخ هستند.

کاشان - تعطيلات عيد فطر

مراسم های آئینی

آیین برگزاری گلاب گیری در شهرهای مختلف کاشان را به‌عنوان میراثی معنوی در آثار ملی ایران ثبت کرده‌اند. این مراسم شهرتی جهانی دارد و گردشگران خارجی را نیز در طول سال‌های گذشته به ایران جلب کرده است. با توجه به اقلیم کویری و خشک کاشان، رویش گل‌های محمدی در این منطقه توجه گردشگران را جلب می‌کند.

در سفر به کاشان می‌توانید در خانه‌های روستایی و اقامتگاه‌های بومگردی اقامت کنید و از هوای مطبوع این مناطق در اردیبهشت ماه لذت دوچندان ببرید. منطقه نیاسر نیز یکی از بهترین ییلاق‌های اطراف کاشان است که دیدنی‌های زیبایی مانند چشمه اسکندریه و آبشار نیاسر دارد.

گورستان‌های تاریخی کاشان از دیگر جاذبه‌های تاریخی هستند که می‌توانید از آن‌ها نیز بازدید کنید. در نزدیکی آبشار نیاسر کاخ تاریخی صفوی قرار دارد که روی آتشکده ساسانی ساخته شده است. فاصله بین آبشار تا کوشک صفوی پوشیده از درختان سرسبز است و پیاده روی در این مسیر برای بازدید از این جاذبه‌ها می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد.

از دیگر دیدنی‌های کاشان و مناطق اطراف آن می‌توان به باغ فین، تپه سیلک، روستای تاریخی ابیانه، غار نیاسر، کویرها و خانه های تاریخی کاشان اشاره کرد. در سفر به کاشان می‌توانید در کنار شرکت در مراسم گلاب گیری و لذت بردن از باغ‌های گل سرخ، از این جاذبه‌ها نیز دیدن کنید.

ترکمن صحرا

دشت وسیع ترکمن صحرا با طبیعت زیبا و جاذبه‌های فراوانی که دارد یکی از بهترین مقاصد گردشگری شمال ایران در اردیبهشت ماه است. دشت‌های ترکمن صحرا در این ماه پر از گل‌های زرد و قرمز می‌شوند و چشمه‌ها و آبشارها در پر آب‌ترین حالت خود هستند. منطقه ترکمن صحرا از بندر ترکمن در استان گلستان در غرب شروع می‌شود و تا شهرستان کلاله در شرق ادامه دارد.

معرفی کامل جاذبه های دیدنی شهرکرد | سوئیس ایران را بهتر بشناسید !

بندر ترکمن یکی از مهم‌ترین شهرهای ترکمن صحرا به شمار می‌رود که دسترسی به جزیره «آشوراده» در دریای خزر نیز تنها از این بندر امکان‌پذیر است. منطقه شکار ممنوع «صوفیکم» با تالاب‌ها و گل فشان‌های زیبا در نزدیکی بندر ترکمن قرار دارد. تالاب «اینچه برون» از زیباترین بخش‌های این منطقه حفاظت شده است.

ترکمن صحرا - تعطيلات عيد فطر

شهر آق قلا نیز در ۴۰ کیلومتری شرق بندر ترکمن در میان رودخانه گرگان رود جاذبه‌های تاریخی و طبیعی منحصر به فردی دارد. برج آجری آق قلعه که بلندترین برج تمام آجری جهان است و دیوار تاریخی قزل آلان از معروف‌ترین جاذبه‌های این شهر هستند.

هزار دره

یکی از زیباترین دیدنی‌های ترکمن صحرا در منطقه‌ای موسوم به «هزار دره» وجود دارد. این منطقه که در گذشته پوشیده از آب بود، در حال حاضر تپه ماهورهایی تخم مرغی شکل دارد که در بهار با پوششی مخملین سبز می‌شوند. این تپه ماهورها از زیباترین چشم‌اندازهای دشت ترکمن صحرا هستند و گردشگران زیادی در طول سال برای تماشای طبیعت این منطقه به هزار دره سفر می‌کنند.

مقبره خالد نبی و گورستان سنگی در نزدیکی این آرامگاه نیز که در نزدیکی هزار دره قرار گرفته‌اند، از جاذبه‌های تاریخی این منطقه هستند. این آرامگاه در بلندی کوه قرار دارد و اردیبهشت ماه بهترین زمان برای سفر و بازدید از آرامگاه خالد نبی و گورستان سنگی نزدیک آن به شمار می‌رود. «چشمه خضر» نیز در ۱۰۰ متری این مقبره در بهار پر آب می‌شود و در میان دشت‌های سرسبز اطراف خودنمایی می‌کند.

از دیگر مناطق سرسبز و دیدنی در ترکمن صحرا می‌توان به «قارقی کنار» در سیمین شهر، «پارک گل کلاله» «جنگل پلکانی»، «روستای گچی»، «منطقه شکار ممنوع عزیز آباد» و زمین‌های اطراف چشمه‌های «آق سو» و «زاو» در کلاله، آبشار «بالی قایه» و «جنگل آق امام» در مراوه تپه، «برج گنبد قابوس» در گنبد کاووس، «تپه‌های باستانی شیروان» در روستای بی بی شیروان، «آبشار کبودوال» در نزدیکی علی آباد کتول و بخش‌های مختلف پارک ملی گلستان اشاره کرد.

شیراز

شهر شیراز و جاذبه‌های اطراف آن از زیباترین مناطق دیدنی ایران در فصل بهار و به‌خصوص اردیبهشت ماه هستند. اگر تجربه سفر در اردیبهشت به شیراز را داشته باشید، طبیعت سرسبز این شهر را در این زمان دیده‌اید و از عطر بهارنارنج در خیابان‌های شیراز لذت برده‌اید.

روز پانزدهم اردیبهشت ماه را به‌دلیل اوج زیبایی طبیعت در شیراز به نام «روز شیراز» نام‌گذاری کرده‌اند.

شیراز - تعطيلات عيد فطر

فصل بهار زمان شکوفایی بهار نارنج‌های شیراز، این گیاه خوش عطروبو است و به همین دلیل روز میانی بهار در پانزدهم اردیبهشت ماه را به نام «روز شیراز» نام‌گذاری کرده‌اند و از این روز تا ۲۱ اردیبهشت را نیز با نام «هفته شیراز» می‌شناسند. اگر در این زمان به شیراز سفر کنید، می‌توانید با شرکت در مراسم متنوع در اماکن تاریخی و بوستان‌های این شهر، ضمن لذت بردن از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شیراز، با آداب و رسوم و دیدنی‌های شیراز نیز بیشتر آشنا شوید.

در ضیافت روز شیراز در نقاط مختلف این شهر می‌توانید به‌صورت رایگان از جاهای دیدنی شیراز دیدن کنید. متاسفانه مراسم روز شیراز در دو سال گذشته (۱۳۹۹ و ۱۴۰۰) به‌دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و در خصوص برگزاری این مراسم در سال ۱۴۰۱ نیز تاکنون اطلاعاتی اعلام نشده است.

بوستان ها و پارک های شیراز

بوستان‌های شیراز در فصل بهار پوشیده از گل‌های رنگارنگ هستند. حافظیه و سعدیه، آرامگاه‌ شاعران برجسته ایرانی، در این زمان میزبان بسیاری از گردشگران می‌شوند. باغ ارم شیراز نیز یکی دیگر از جاذبه‌ای تاریخی و طبیعی در شهر شیراز است که در اردیبهشت ماه در اوج زیبایی است. این باغ در گذشته در حومه شهر شیراز قرار داشت، اما با گسترش فضای شهری به منطقه‌ای داخل شیراز تبدیل شد. در سفر به شیراز در اردیبهشت ماه می‌توانید از مکان‌هایی مانند ارگ کریم خان، موزه تاریخ طبیعی، باغ عفیف آباد، باغ دلگشا، باغ جهان نما و آرامگاه شاه چراغ نیز دیدن کنید.

مناطق اطراف شیراز نیز در بهار بسیار تماشایی هستند. تخت جمشید، نقش رستم و مجموعه پاسارگاد در این زمان بهترین طبیعت و آب و هوا را دارند و بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. «دشت ارژن» در نزدیکی شیراز در اردیبهشت با شقایق‌های وحشی و گل‌های رنگارنگ پر می‌شود. «منطقه حفاظت شده برم» نیز با دریاچه‌ها و تالاب‌های طبیعی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی نزدیک شیراز به شمار می‌رود. این مناطق برای گذراندن پیک نیک در دل طبیعت در فصل بهار بهترین گزینه‌ها هستند.

سفر به تالش و سوباتان بهترین مقصد سفر در تعطيلات عيد فطر

ییلاق سوباتان یکی از مناطق بسیار دیدنی و جذاب تالش است که در زبان تالشی آن را سووتون نیز می‌نامند. سوباتان در شمال غربی تالش قرار گرفته و پوشیده از چمن زار ها و گلزار های سرسبز و زیباست که در کنار دام ها، اسب ها و چشمه های گوارا یک نقاشی بی نظیر طبیعی را خلق کرده است.

تالش - تعطيلات عيد فطر

طبیعت بکر ایران که از هر گوشه آن زیبایی، خود را نمایان میکند. کلبه های چوبی با پنجره های قدیمی در کنار جاده هایی که هر دو طرف آن ها گل های وحشی روییده و صدای پرندگان که بی وقفه در حال خواندن هستند، همگی در کنار هم شما را به یک ییلاق و خوش آب و هوا دعوت می کنند.

آشنایی با جاهای دیدنی طبس ، بهشتی در دل کویر

در این منطقه خبری از آلودگی صوتی، آنتن های موبایل و دکل های برق نیست و یکی از مقاصد بی نظیر گردشگری برای سفر در تعطیلات عید فطر محسوب می شود. سوباتان در زبان محلی به معنای مکان فرو رفتن آب است و به روایتی در این منطقه چشمه‌ای وجود داشته که آب آن بعد از جوشیده شدن از دل زمین دوباره به درون خاک فرو می رفته است. در این منطقه شما با صدها خانواده دامدار و عشایر روبه‌رو هستید که در آرامش وصف ناپذیر طبیعت زندگی روزمره خود را میگذرانند و به دور از هرگونه هیاهو و شلوغی و اضطراب زندگی شهری روزگار می گذرانند.

بهترین مقصد سفر در تعطيلات عيد فطر ؛ کردستان

فصل بهار خصوصا اردیبهشت ماه، یکی از اوقاتی است که شما می توانید در آن زیبایی های وصف‌ناپذیر کردستان را ببینید. فصل بهار در کردستان همراه است با جشن ها و جشنواره های متعددی که به واسطه آن مردم به دور یکدیگر جمع می‌شوند و به رقص و پایکوبی می پردازند.

کردستان - تعطيلات عيد فطر

استان کردستان در یک منطقه کوهستانی با رودخانه ها، کوه ها، دریاچه ها، یخچال های طبیعی دست نخورده و بکر و دشت های سرسبز قرار گرفته و در کنار مردم خونگرمی که دارد، یک مقصد سفر مناسب محسوب می شود. فصل بهار و اردیبهشت ماه دقیقا زمان برگزاری جشن ها و جشنواره های متعددی است که مردم در کردستان به بهانه آنها به دور یکدیگر جمع می‌شوند و در حال خوب یکدیگر شریک هستند

برای مثال یکی از جشن هایی که در اردیبهشت ماه در این منطقه برگزار می‌شود جشنواره غذا های بهاری است که شرکت کنندگان از تمام نقاط استان کردستان به سنندج سفر می‌کنند و با غذا های گوناگون و محلی و همچنین شیرینی ‌های جذاب و لذیذ منطقه، این جشنواره را برگزار می‌کنند. به همین دلیل سفر در تعطیلات عید فطر به کردستان را نباید فراموش کنید.

 لرستان بهترین مقصد سفر در تعطيلات عيد فطر

بدون شک سفر در تعطیلات عید فطر به لرستان بسیار خاطره انگیز خواهد بود. لرستان در پیچ و خم زاگرس و در دل صخره ها و تپه های بلند آن که پاسبان بخشی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی‌های ایران است، قرار گرفته. منطقه ‌ای به شدت خوش آب و هوا در فصل اردیبهشت که با چشمه ها و آبشارهای بی نظیر خود پذیرای شما خواهد بود.

لرستان - تعطيلات عيد فطر

این استان را بزرگترین منطقه لر نشین کشور می‌دانند که به راحتی و در عرض چند روز می توانید با گشت و گذار در آن، تمامی زیبایی هایش را ببینید. شما در این سفر تنها به یک کوله‌پشتی و بلیت احتیاج خواهید داشت و البته یک برنامه سفر دقیق که بتواند تمام زیبایی های این منطقه را به شما نشان دهد. به شما توصیه می‌کنیم اگر به لرستان سفر کردید شهر های بروجرد، خرم آباد و پلدختر را فراموش نکنید و حتما از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی آنها دیدن کنید.

 دیدار با شیرین و فرهاد در کرمانشاه

در غربی ترین نقطه ایران، کرمانشاه قرار گرفته که با رودهای خروشان و آب و هوای کوهستانی هر ساله مسافران و گردشگران بیشماری را به سمت خود دعوت می کند. سفر در تعطیلات عید فطر به کرمانشاه، بدون شک یک تجربه کاملا متفاوت خواهد بود. کرمانشاه از آن مناطقی است که حتماً باید در طول عمر خود یک بار از آن دیدن کنید. شهری که جاذبه های تاریخی، طبیعی و خصوصا غارهای آن در طول تاریخ مثال زدنی هستند.

کرمانشاه - تعطيلات عيد فطر

بهترین زمان برای سفر به کرمانشاه، اردیبهشت و ماه های بعد از آن است که هوا رو به گرمی میرود و معتدل است. در این استان نیز شما با آیین ها و جشنواره های متعددی روبرو هستید که چهره‌ای متفاوت از این منطقه را به شما نشان خواهند داد. مراسم سنتی و آیینی، صنایع دستی بومی، موسیقی و نمایش و پخت آش ها و شیرینی ها که همگی از جاذبه های گردشگر پذیر و مثال زدنی این منطقه محسوب می شوند.

سفر به شهر  یزد در تعطیلات عید فطر

شهر یزد را قدیمی ترین شهر خشتی ایران نیز می نامند که به دلیل آثار تاریخی جذاب و یادگارهای طبیعی، به شدت مورد توجه گردشگران و مسافران است. اگر می خواهید برای سفر در تعطیلات عید فطر شهر یزد را انتخاب کنید باید بگوییم اردیبهشت یزد هنوز هم برای سفر کردن مناسب است و آب و هوای معتدلی دارد. این شهر کویری در فصل بهار هنوز گرم نیست و آب و هوای متبوع آن شما را به وجد خواهد آورد.

یزد - تعطيلات عيد فطر

اگر قصد دارید در اردیبهشت ماه و تعطیلات عید فطر به یزد سفر کنید، مطمئن باشید که با قدم زدن در خیابان ها و دیدار از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهر بهترین تعطیلات را برای خود رقم خواهید زد. شهر یزد در اردیبهشت ماه دیگر شلوغی نوروز را ندارد و به دلیل خلوتی یک مکان مناسب برای سفر محسوب می شود. ناگفته نماند که همانند سایر شهرهای ایران در شهر یزد نیز با غذاها و شیرینی‌های لذیذ و خوشمزه ای رو به رو هستید که پیشنهاد میکنیم امتحان کردن آن ها را فراموش نکنید.

راهنمای جامع سفر به باتومی همراه با جاذبه های دیدنی دومین شهر بزرگ گرجستان

سفر به کندوان تبریز

روستای کندوان تبریز که دقیقاً در ۶۰ کیلومتری جنوب غرب شهر تبریز قرار گرفته، تنها روستای صخره ای جهان است که در کنار روستای صخره ای میمند هنوز هم زندگی در آنها جریان دارد و سالانه مسافران و گردشگران مشتاق زیادی را به سمت خود میکشاند. قدمت این روستا به هفت هزار سال پیش برمیگردد که به دلیل زیبایی های بکر و خاص آن سبب شده جز آثار ملی ثبت شود و یکی از عجیب ترین روستاهای کشور ایران نیز محسوب می شود.

کندوان تبریز - تعطيلات عيد فطر

در این منطقه کوهستانی شما با آب و هوای بسیار خنکی روبرو هستید که البته ماه اردیبهشت و سفر در تعطیلات عید فطر به این منطقه یک انتخاب بی نظیر و تکرار نشدنی خواهد بود. این روستا حاصل گدازه ها و مواد مذاب به جای مانده از آتشفشان است که طی سال های متمادی و البته با دخالت انسان به این شکل و شمایل درآمده است. خانه ها در این روستا به شکل کله قند هستند و به دلیل شباهت به کندوی عسل به روستای کندوان معروف شده‌اند.

یک سفر لوکس به کیش

بدون شک اگر قصد دارید تا برای سفر در تعطیلات عید فطر جزیره کیش را انتخاب کنید، دلتنگ آبتنی و غواصی هستید. شنا کردن در آب های گرم و وسوسه کننده خلیج‌فارس می‌تواند یک انگیزه قوی باشد تا شما را به سمت خود دعوت کند. ضمن اینکه به هیچ عنوان دست خالی از بازار های لوکس و رنگارنگ جزیره کیش بر نخواهید گشت. بدون شک فصل بهار و اردیبهشت ماه یکی از زمان های مناسبی هستند که شما می توانید به این جزیره سفری خاطره انگیز داشته باشید.

در اردیبهشت ماه تعطیلات نوروز تمام شده، از شلوغی و هیاهوی نوروز خبری نیست و شما به راحتی می توانید در این جزیره گردش کرده، خرید کنید و از تفریحات رنگارنگ و متنوع آن لذت ببرید. البته فراموش نکنید که آب و هوای این جزیره همواره مرطوب است و هیچگاه سرد نمی شود، پس به راحتی می توانید در کوچه پس کوچه های این جزیره زیبا قدم بزنید و خستگی خود را در ساحل و در همجواری با صدای امواج دریا از تن بیرون کنید.

کیش - تعطيلات عيد فطر

مشهد و سلامی از راه دور به حضرت رضا علیه السلام

شهر مشهد همیشه پر از زائر و مسافر است و شما هیچ وقت نمی توانید بگویید که چه زمانی دقیقاً این شهر خلوت خواهد بود. اما اگر شهر مشهد را برای سفر در تعطیلات عید فطر انتخاب کرده‌اید باید بگوییم انتخاب مناسبی است. هم زیارتی مقبول و دلنشین دارید و هم سیاحتی به یادماندنی که بدون شک برای شما پر خاطره خواهد بود. اردیبهشت ماه بهترین زمان برای سفر به شهر مشهد است.

خلوتی نسبی این شهر در کنار آب و هوای دلنشین و مطبوع آن سبب می شود که هم دستان خود را به ضریح برسانید و هم بدون واهمه از شلوغی، خرید های جالبی داشته باشید. ناگفته نماند که در شهر مشهد دو پارک آبی که از تفریحات هیجان انگیز این شهر به حساب می آیند نیز می توانند سفری پر خاطره را برای شما رقم بزنند. در کنار آن به شما توصیه می کنیم که حتما به روستای هزار ساله کنگ و چالیدره مشهد نیز سفر کنید و از دیدن جاذبه های طبیعی این مناطق در اردیبهشت ماه لذت ببرید.

مشهد - تعطيلات عيد فطر

اصفهان بهترین مقصد سفر در تعطيلات عيد فطر

تصور من این است که اگر خواننده این مقاله هستید حتماً یک بار به اصفهان سفر کرده اید اما اگر چنین نیست باز هم لازم نیست نگران باشید چون سفر در تعطیلات عید فطر به اصفهان بهترین انتخاب خواهد بود. شهری نام‌ آشنا که مقصد گردشگران داخلی و خارجی فراوانی است و جاذبه های بی نظیری دارد. تابستان ها در اصفهان گرم و زمستان ها بسیار سرد هستند اما فصل بهار و خصوصاً اردیبهشت ماه در این شهر دیدنی است.

اصفهان - تعطيلات عيد فطر

هنوز هوا آنچنان گرم نشده و قدم زدن در خیابان ها برای دیدن جاذبه های زیبای این شهر برای شما آزار دهنده نخواهد بود. این شهر به اندازه تمام دنیا جاذبه تاریخی دارد و در کنار شیراز، تبریز، یزد، کرمانشاه، زنجان، ایلام و سایر شهرهای ایران گنجینه ای گرانبها از تاریخ ایران را در خود حفظ کرده است. اصفهان نیز خوراکی ها و شیرینی های لذیذی دارد که به هیچ عنوان نباید آنها را از دست بدهید و امتحان کردن آن ها بعد از یک ماه روزه داری بدون شک خالی از لطف نخواهد بود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

28 فروردین 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *