افتتاح حساب ترکیه
از بین بردن سوسک - سوسک در آشپزخانه

از بین بردن سوسک هایی که وارد خانه شدند بسیار کار سختی است؛ مخصوصا اگر مدت زیادی از ورود آنها به خانه گذشته باشد. اما جای نگرانی نیست. دفع سوسک کار محالی نیست. می توانید با برخی ترفندهایی که شادمگ در اختیارتان قرار داده  سوسک ها این مهمان های مزاحم را از خانه بیرون کنید.

آنچه لازم است در مورد سوسک‌ها بدانید

سوسک‌ها با انتقال میکروب‌ها از طریق شاخک، بال و پرزهای بدن خود باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها می‌شوند. سوسک‌ها پس از وارد شدن به یک محل شروع به تخم ریزی می‌کنند. تخم سوسک‌ها به تعداد 16 تا 48 عدد است. این تخم‌ها درون پوششی قهوه‌ای رنگ و لوبیا مانند هستند. محل تخم‌ریزی سوسک‌ها نقاط تاریک و دور از چشم در زیر میز، وسایل چوبی و لای درزهاست.

از بین بردن سوسک - سوسک روی چوب

از زمان تخم ریزی تا در آمدن سوسک‌ها سی تا پنجاه روز زمان لازم است. در این مدت کپسول‌ها به مرور بزرگ می‌شوند و پس از مدتی سوسک‌های سفید رنگ کوچک که بدون بال هستند از آن خارج می‌شوند. به سوسک‌های منازل «سوسری» گفته می‌شود.

سوسک‌ آلرژی ‌زا است !

سوسک ‌ها یکی از مهم ‌ترین عوامل ایجاد آسم و آلرژی در خانه محسوب می ‌شوند.

بزاق، مدفوع و حتی تمام قطعات بدن سوسک که در خانه پخش می ‌شوند، آلرژی ‌زا هستند و می‌ توانند انواع ناراحتی‌ های پوستی یا تنفسی را برای افراد ایجاد کنند.

به همین دلیل ما به همه افراد توصیه می ‌کنیم که به هر نحوی از ورود یا تکثیر سوسک‌ ها در منزل شان پیشگیری کنند.

بهترین روش از بین بردن سوسک‌ ها هم سم‌ پاشی است. حتی سوسک ‌هایی که در پناهگاه‌ شان پنهان می ‌شوند، چند روز بعد از سم‌ پاشی برای به دست آوردن هوای تازه از پناهگاه خود بیرون می‌ آیند و در معرض دید و در نتیجه مرگ قرار می‌ گیرند.

بنابراین بهتر است که افراد از هر گونه تماس مستقیم با بدن سوسک‌ ها پرهیز کنند و بدن مرده ی این حشره را با یک نایلون بردارند و در نایلون را گره بزنند و آن را در سطل زباله بیندازند.

تمام ترشحات و قطعات بدن سوسک، آلرژن هستند اما شدت حساسیت به سوسک در افراد مختلف، متفاوت است و امکان دارد که بدن فردی به سوسک خیلی حساسیت نشان بدهد و بدن فردی اصلا حساسیتی به سوسک نداشته باشد.

اما نکته ی مهم این است که بدن همه افراد نسبت به عوامل عفونی و انگلی سوسک‌ ها حساس است و امکان ابتلا به بیماری ‌های عفونی و انگلی در تماس مداوم با ترشحات یا قطعات بدن سوسک در همه افراد وجود دارد.

بنابراین همان‌ طور که گفته شد تا آن جایی که می ‌توانید به‌ طور مستقیم به بدن سوسک‌ ها دست نزنید یا آن ها را با روش ‌های فیزیکی از بین نبرید چون این کار باعث پراکنده شدن ترشحات بدن آن ها به محیط اطراف و ایجاد آلرژی بیشتر می‌ شود.

با این علائم به وجود سوسک در خانه پی ببرید

 • بوی ناشی از سوسک
 • فضولات سوسک
 • مشاهده تخم سوسک
 • پوست به جا مانده از پوست اندازی
 • مشاهده خود سوسک
 • بوی روغنی و کپک

یکی از نشانه های سوسک در خانه؛ اگر احساس کردید که در منزل یک بوی ناخوشایندی شبیه به بوی چیزی روغنی، کپک و کهنگی پیچیده است و هیچ علتی برای آن پیدا نکردید، باید به دنبال سوسک ها باشید. سوسک ها برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر پیام های شیمیایی را به سمت هم ارسال می کنند.

از بین بردن سوسک - سوسک در سرویس بهداشتی

این پیام های شیمیایی حاوی موادی هستند که این بوی بد را از خودش به جای می گذارد ( البته به شرطی که تعداد سوسک ها خیلی زیاد باشد ). سوسک های مرده هم می توانند بوی بدتر، زننده تر و ناخوشاینده تری به وجود بیاورند که علت آن اولئیک اسیدی است که در طول تجزیه سوسک ها تولید می شود. پس یکی از علائم سوسک در خانه؛ بوی این سوسک ها در هوا می ماند و حتی ممکن است روی تمام فضا هم اثرگذار باشد.

وجود دانه های قهوه ای رنگ شبیه قهوه

از دیگر علائم سوسک در خانه؛ ممکن است که سوسک ها علائمی مثل مدفوع خود را به جای بگذارند که شبیه به دانه های قهوه است و معمولاً باعث ایجاد آلرژی می شود. حتماً باید مراقب این علایم باشید و هر چه سریع تر سوسک ها را پیدا کنید.

معمولاً مدفوع سوسک ها شبیه به دانه های فلفل و قهوه است که زیر سینک آشپزخانه و کابینت ها یافت می شود. حتی ممکن است مقداری از آن را در لبه فرش هم مشاهده کنید.

آیا سوسک‌ها باعث شیوع این بیماری‌ها می‌شوند؟ سوسک ها معمولا تمایل به نزدیک شدن و گاز گرفتن انسان ندارند، ولی در مورد نوزادان و افراد ناتوان و ضعیف…

تخم سوسک ها

واضح ترین علامت حضور سوسک در خانه؛ داخل تخمدان سوسک، تخم های زیادی قرار می گیرد بنابراین ممکن است در گوشه و کنار خانه تخم سوسک یافت شود که معمولا در محیط تاریک و مرطوب بیشتر وجود دارد.

از بین بردن سوسک - فضله سوسک

صدا

مرموز ترین علامت سوسک در خانه؛ شب ها وقتی که سوسک ها داخل آشپزخانه حرکت می کنند، ممکن است بتوانید در سکوت صدایشان را بشنوید. صدای این حشرات کوچک و پاهایشان که با چوب سفت، سرامیک و گرانیت برخورد می کند، کاملاً قابل تشخیص است. پس حواس تان را جمع کنید

20 کاربرد طلایی پودر بچه در خانه و زیبایی ؛ كه ممكن است نشنيده باشيد !

راه ورود سوسک‌ها را به خانه‌تان ببندید

همان‌طور که در موضوع سلامت همیشه بر این نکته تاکید می‌شود که «پیشگیری بهتر از درمان است» پس بهتر است پیش از اینکه با این موجودات موذی در خانه‌تان مواجه شوید راه ورود آنها را به خانه‌تان ببندید.

گام اول: برای این کار یادتان باشد که ابتدا باید خانه‌ای تمیز داشته باشید. به خصوص آشپزخانه را از وجود خرده غذاهایی که در رو، زیر کابینت و اجاق گاز هستند پاک کنید. سوسک‌‌ها عاشق چربی و خرده غذاهای باقی مانده هستند. پس لازم است ظرف‌ها را به موقع بشویید. اگر زمانی برایتان امکان نداشت که ظرف‌های کثیف را بلافاصله بشویید، آنها را در یک محلول شوینده بریزید تا در فرصت مناسب به سراغ آنها بروید.

گام دوم: نشتی تمامی شیرهای آب را بگیرید.

گام سوم: توپ‌های نفتالین را در گوشه‌های اتاق‌ها قرار دهید. سوسک‌ها از بوی نفتالین فراری هستند.

از بین بردن سوسک - کشتن سوسک

گام چهارم: وسایل چوبی قدیمی را در خانه انبار نکنید و در اولین فرصت آنها را از خانه بیرون بریزید.

گام پنجم: جلوی ورود سوسک‌ها از فاضلاب را بگیرید و شب‌ها دریچه فاضلاب‌ها را ببندید. برای کف شوی آشپزخانه نیز توری مخصوص بخرید.

گام ششم: زباله‌ را داخل کیسه‌های نایلون بریزید و سپس آنها را در سطل زباله قرار دهید. دقت داشته باشید که هیچ راه نفوذی به داخل سطل زباله وجود نداشته باشد. علاوه بر این سطل زباله را هم به صورت مرتب باید خالی کنید.

گام هفتم: کابینت‌ها و دیگر وسایل آشپزخانه را به صورتی انتخاب کنید که پایه دار باشند. تا هوا به سادگی در زیر آنها قابل جریان و قابل شست و شو باشند.

راه‌حل‌هایی برای خلاص شدن از شر سوسک‌های خانه

1. شکاف‌ها و منافذ را مسدود کنید

شب‌ها که سوسک‌ها فعال می‌شوند شکاف‌ها و نقاط گرم و مرطوب آشپزخانه و دستشویی را بررسی کنید. برای این کار از یک چراغ قوه استفاده کنید. اگر با این حشرات بدقیبافه مواجه نشدید ممکن است با تخم‌ها، پوسته بدن و مدفوع آنها مواجه شوید. یادتان باشد که آنها علاوه بر جای گرم به دنبال غذا و آب نیز هستند.

پس با حذف این دو مورد می‌توانید تا حدود زیادی این مشکل را حل کنید. بهتر است به جای استفاده از سم‌های مختلف تمامی شکاف‌های موجود در خانه را با سیمان ببندید. درز پنجره‌ها را نیز می‌توانید با درزگیرهای مخصوص ببندید. خمیر مخصوص بتونه نیز برای این کار بسیار مناسب است.

2. غذای سوسک بخرید

یک قسمت از پودر «اسید بوریک» که در داروخانه‌ها به نام «پودر سوسک کش» وجود دارد را تهیه کنید. آن را با مقدار کمی شکر و آرد مخلوط کنید. سهم آرد در این مخلوط نسبت به شکر و پودر سوسک کش باید 2 به 1 باشد. شکر در این مخلوط نقش طعمه را بازی می‌کند. آرد می چسباند و اسیدبوریک می‌کشد.

از بین بردن سوسک - سوسک

این پودر را در هر جایی که احتمال رفت و آمد سوسک‌ها را می‌دهید، بریزید. مواظب باشید چرا که ممکن است بچه‌ها و حیوانات خانگی نادانسته از این مخلوط بخورند. در محل‌های خیس و نمدار این مخلوط را روی فویل آلمیونیومی قرار دهید تا به شکل خمیر در نیاید. این مخلوط برای اثرگذاری حتما باید به صورت خشک باقی بماند. این کار را دو هفته و هر هفته سه مرتبه تکرار کنید. به مرور دیگر سوسکی در خانه‌تان پیدا نخواهد شد.

3. بطری نوشابه یک تله مناسب برای سوسک‌ها

شما می‌توانید یک تله خوب برای به دام انداختن سوسک‌ها بسازید. برای این کار به بطری 2 لیتری نوشابه گازدار، قیچی، چسب و آب میوه شیرین نیاز دارید. یک سوم بالای بطری را با استفاده از قیچی ببرید. سپس آن را وارونه کنید و سر و ته روی بطری قرار دهید. دور آن را با چسب خوب بچسبانید. قسمت قیفی شکل را از آب میوه پر کنید. سوسک‌ها بو کشیده و برای خوردن آبمیوه سراغ این تله می‌آیند اما نمی‌توانند از آن خارج شوند.

4. از محلول آب و صابون استفاده کنید

شاید تا به حال این روش را امتحان نکرده باشید ولی محلول آب و صابون برای از بین بردن سوسک‌ها بسیار مناسب است. این محلول را روی سر و بدن سوسک‌ها با اسپری بپاشید. اگر این کار را به درستی انجام دهید سوسک‌ها یک دقیقه بعد کشته می‌شوند. چرا که سوسک‌ها از طرق پوست خود نفس می‌کشند و این محلول منافذ تنفسی آنها را می‌بندد و باعث مرگ آنها می‌شود.

5. اسپری حاوی الکل یا اسپری مو یک روش سریع برای از بین بردن سوسک‌ها

اگر در خانه‌تان سوسک کش ندارید و می‌خواهید سریعا از شر سوسک‌ها خلاص شوید می‌توانید از اسپری حاوی الکل یا اسپری مو استفاده کنید.

از بین بردن سوسک - کشتن سوسک با حشره کش

6.از تفاله قهوه استفاده کنید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تفاله قهوه یک دفع کننده مناسب سوسک است. برای این کار تفاله قهوه استفاده شده را از فیلتر قهوه سازتان بردارید و آن را در محل زندگی سوسک‌ها بریزید.

7.خاک دیاتومه خوراکی را امتحان کنید

خاک دیاتومه یک ماده طبیعی است که خواص پاک کنندگی دارد و اکثرا در پودرهای پاک کننده وجود دارد. این ماده بی خطر روش مناسبی برای خلاص شدن از شر سوسک‌هاست.

این ماده را می‌توانید از یک فروشگاه نوسازی وسایل خانه یا خاربارفروشی تهیه کنید. توجه کنید که این ماده حتما باید برچسب «خوراکی» داشته باشد. تاثیر این ماده را در مدت 2 روز مشاهده خواهید کرد. فقط توجه داشته باشید که این ماده نیز حتما باید خشک بماند تا قدرت اثرگذاری آن از بین نرود.

8.استفاده از سنبل الطیب

سنبل الطیب علاوه بر یک دمنوش آرامش بخش برای آدم‌ها برای از بین بردن سوسک‌ها نیز بسیار مناسب است. برای این کار سنبل‌الطیب را همان طور که برای نوشیدن آماده می‌کنید دم کنید. یک فنجان آب حدود یک قاشق چایخوری سنبل‌الطیب خشک شده استفاده می‌شود و به مدت 10 تا 15 دقیقه باید خیس بخورد.

نگران لکه چای روی مبل نباشید ؛ این روش های خانگی فوری لکه رو نابود می کنه

یک اسپری را با این دم نوش پر کنید و در تمام جاهایی که احتمال می‌دهید سوسک‌ها در آنجا باشند بپاشید.

9.اسپری نعنا یک روش موثر برای از بین سوسک‌ها

تحقیقات نشان داده است که اسپری نعنا برای بسیاری از سوسک‌ها سمی است. ساخت این اسپری طبیعی نیز بسیار ساده است. یک اسپری را با آب پر کرده و سپس قطره اسانس نعنای کوهی، نعنای زینتی و یا سرو به آن اضافه کنید. این محلول را به شدت تکان بدهید. در برخی از موارد لازم است که دو قاشق غذاخوری نمک یا آب صابون به آن اضافه کنید. محلول اسپری نعنا را در محل ورود سوسک‌ها اسپری کنید. این محلول نه تنها باعث کشته شدن سوسک‌ها می‌شود بلکه رایحه‌ای خوش نیز از خود به جا می‌گذارد.

بهترین روش های خانگی و گیاهی برای از بین بردن و دفع سوسکها

1.) شکر و جوش شیرین:

این یک روش ساده و طبیعی برای کشتن سوسک ها است. در شکر و جوش شیرین، شکر برای جذب سوسک ها و جوش شیرین برای کشتن آنها استفاده می شود. جوش شیرین سیستم گوارش سوسک ها را از بین می برد و آنها را به مرگ می کشاند. شما می توانید مخلوط پودر شکر و جوش شیرین را با مقدار مساوی ترکیب کنید، این مخلوط را در نزدیکی مناطق آلوده به سوسک در خانه خود پخش کنید. سوسک هایی که این مخلوط را بخورند،جوش شیرین با اسید معده آنها واکنش نشان می دهد و باعث می شود تا گاز به وجود بیاید.

از بین بردن سوسک - کشتن سوسک

2.) مایع کنسانتره برای کشتن سوسک ها:

این نیز یک روش بزرگ برای سریع کشتن سوسک ها است. استفاده از کنسانتره مایع، که به عنوان یک عامل بازدارنده یا سم برای سوسک ها عمل می کند و کمک می کند تا سوسک ها تا 2-3 هفته در صورت استفاده دور نگه داشته شوند. قبل از استفاده از این ماده، آن را با آب رقیق کنید و آن را روی دیوار و جاهای بالقوه و در ورودی بریزید. از این مخلوط استفاده کنید تا کف و دیگر مناطق را تمیز کنید.

3.) محلول آمونیاک برای کشتن سوسک ها :

آمونیاک همچنین دارای بوی قوی است که سوسک ها را دفع و تحریک می کند؛ برای استفاده از این روش، دو فنجان پودر آمونیاک را در یک ظرف پر از آب اضافه کنید و آن را در توالت حمام و سینک آشپزخانه بریزید بوی آمونیاک از سوسکها جلوگیری می کند تا دوباره برنگردند. این روند را یک بار در دو هفته انجام دهید تا جانوران را از خانه بیرون ببرید؛ این یک روش بسیار عالی برای خلاص شدن سریع و طبیعی از شر سوسک ها است.

4.) آرد سفید و طعمه اسید بوریک برای کشتن سوسک ها :

این یک طعمه خانگی است که سوسک ها را می کشند پس این روش را امتحان کنید، یک نسبت آرد سفید و اسید بوریک را باهم مخلوط کنی و حالا خمیر را بیرون بگذارید. توپ های کوچکی درست کنید و در مناطق مختلف منزل، جاهایی که سوسک ها زیاد هستند قرار دهید تا از شر سوسک ها سریع خلاص شوید.

شکر و آرد در محلول سوسک ها را جذب می کنند و اسید بوریک موجود در مخلوط آنها را می کشد ؛ از این راه حل برای حداقل 1-2 هفته استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام سوسک ها نابود شده اند.

** این مخلوط را از حیوانات خانگی و بچه ها دور نگه دارید زیرا می تواند حیوان خانگی و انسان را مسموم کند.**

5.) طعمه نشاسته ذرت و شکر برای کشتن سوسک ها :

طعمه سوسک به کشتن سوسک ها کمک می کند. این طعمه نیز باید در یک منطقه ای نگهداری شود که از کودکان دور باشد، یا به عنوان یک ژل استفاده می شود که حاوی یک سم ضعیف است که به راحتی با مواد غذایی برای سوسک ها جذاب می شود. آفات، سم را می خورند و آن را به لانه خود حمل می کنند، جایی که سوسک ها را نابود می کند.

به طور استراتژیکی طعمه را در جاهایی قرار دهید که سوسک ها با آن مواجه می شوند، مثلا در گوشه های تاریک، در کابینت ها و مناطق زیر کابینت. اطمینان حاصل کنید که طعمه در دسترس کودکان و حیوانات خانگی نباشد.

شما می توانید این طعمه را با مخلوط کردن 2 نسبت ذرت استریل با 1 نسبت از پودر قند مخلوط کنید.

این طعمه برای انسان غیر سمی است، اما جوش شیرین و نشاسته ذرت است که سیستم گوارشی سوسک ها را خراب می کند.

این یک روش آهسته است، اما برای کشتن با یک روش غیر سمی بسیار مهم است.

6.) استفاده از کاکائو، آرد و پودر اسید بوریک برای کشتن سوسک :

این دستور شامل یک نسبت از اسید بوریک، دو نسبت آرد و یک نسبت از پودر کاکائو است.

با این حال، این مخلوط برای بچه ها و حیوانات خانگی خطرناک است، اما مانند بسیاری از مواد سوسک کش دیگر سمی نیست.

سوسک ها توسط آنها دفع نمی شوند، این مواد را می خورند و برای تغذیه به داخل لانه هایشان می برند.

از بین بردن سوسک - سوسک در دستشویی

همه جای خانه را تمیز کنید، تمام مناطق ریز و تاریک، توالت ها، کابینت ها، کنج ها، فضاهای خالی خانه و غیره.

اسید بوریک مانند هر اسید دیگری می تواند ریه ها را تحریک کند، بنابراین باید از تنفسش احتیاط کرد.

هنگام استفاده از اسید بوریک همیشه از دستکش استفاده کنید.

7.) استفاده از اسپری حشره کش مخصوص سوسک ها :

یک حشره کش مخصوص سوسک بگیرید و به طور دائم مناطقی که سوسک ها در آنجاها هستند یا پنهان می شوند را اسپری کنید. این مناطق شامل امتداد دیوارها، مجسمه ها، و گوشه ها است. به دلیل ماهیت سمی حشره کش ها، از ایمنی اسپری کردن در مقابل حیوانات خانگی و بچه هایتان مطمعن باشید. اسپری را در برابر جهت باد نزنید، زیرا حشره کش ممکن است با چشم ها تماس پیدا کند و موجب تحریکش شود.

شستن فرش در خانه با چند راهکار طلایی ؛ قالیشویی از شما باید یاد بگیره

حتما همه دستورالعمل های ایمنی و طرز استفاده برچسب محصول را بخوانید.

8.) فلفل، سیر و پیاز برای کشتن سوسک ها :

یک محلول ساخته شده از یک قاشق غذاخوری یک حبه سیر، پودر فلفل کایین و خمیر پیاز و یک لیتر آب. حالا یک قاشق غذاخوری از صابون مایع را به این محلول اضافه کنید و این مخلوط را در جاهایی که سوسک ها را می بینید، بزنید.

عطر این محلول باعث می شود که سوسک ها از خانه خارج شوند.

9.) محلول صابون برای سوسک ها :

شما می توانید از صابون حمام روزانه خود را برای خلاص شدن از شر سوسک ها استفاده کنید. محلول آب و صابون را با مقدار خوبی از صابون تهیه کنید و این محلول را به صورت اسپری بر روی سوسک اسپری کنید. بسیاری از آنها بلافاصله می میرند ،زیرا منافذ تنفسیشان با آب صابون محصور می شود. شما همچنین می توانید محلول را به ناحیه آلوده اسپری کنید تا آنها را بیرون ببرید.

این یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن سوسک ها است.

10.) استفاده از لیسترین برای کشتن سوسک ها :

بهترین راه برای خلاص شدن از شر سوسک هاست.

برای استفاده از این روش مقدار مساوی از لیسترین و آب و 2-3 قطره مایع ظرفشویی را مخلوط کنید. این محلول را در یک بطری اسپری بریزید و آن را در مناطقی که سوسک ها به طور منظم دیده می شوند، اسپری کنید. آنها مطمئنا از خانه شما فرار خواهند کرد.

11.) پینستول و سفید کننده برای از بین بردن سوسک ها :

پینستول و محلول سفید کننده دارای بوی بسیار قوی است که به شما کمک می کند تا از هر گونه عفونت به طور دائم خلاص شوید. این روش را امتحان کنید، 2 فنجان پینستول، سفید کننده و یک فنجان آب گرم را باهم مخلوط کنید.

این محلول را در مناطق آلوده به سوسک در خانه بریزید. پنجره های اتاق خود را باز کنید زیرا بوی بسیار قوی دارد. حالا بعد از 30 دقیقه منطقه را پاکسازی کنید. این یکی از راه های موثر برای خلاص شدن از شر سوسک ها است.

12.) طعمه سوسک را خودتان درست کنید :

طعمه سوسک شامل یک ژل شیمیایی است که به آرامی به جذب سوسک ها کمک می کند. سوسک ها به راحتی به سمت طعمه کشیده می شوند و تمام اعضای خانواده خود را به سمت طعمه می برند. تمام سوسک ها در دو هفته کشته خواهند شد. محل طعمه را در نزدیکی منطقه ای بگذارید که سوسک را معمولا می بینید، مانند زیر سینک، روی زمین، حمام ها، کابینت ها و غیره. سوسک ها طعمه را می خورند و آنها را به خودشان به پیش دیگران منتقل می کنند. این کار کمک خواهد کرد که سوسک ها سریع و طبیعی در خانه دور شوند.

از بین بردن سوسک - له کردن سوسک

13.) تله فرمالدئید برای سوسک ها :

این ترفندی آسان برای کشتن سوسک ها است. برای تنظیم این تله، یک بطری با دهانه وسیع بیاورید و کمی از روغن ژله ای را در روی قسمت داخلی لبه ی ظرف قرار دهید. کمی میوه پوست کنده شده مانند موز، سیب یا انبه در بطری قرار دهید.

ظرف را تمام شب را بدون بستن درش در حمام و آشپزخانه خود قرار دهید تا سوسک ها آن را ببینند، عطر این میوه ها سوسک ها را جذب خود می کند.

به علت وجود نفت خام در لبه های شیشه ای سوسک ها به دام می افتند. صبح روز بعد، سوسک ها را با جاروبرقی بکشید و سپس داخل سطل زباله بیندازید.

14.) از اسپری حشره کش استفاده کنید :

بسیاری از اسپری های شیمیایی در بازار وجود دارند که شامل سیفلوتین است که در از بین بردن کامل سوسک ها بسیار موثر هستند. اسپری حشره کش در گوشه ها مانند ترک ها، دریچه ها، دیوارها، منطقه سوراخ، زباله ها و غیره بزنید. سوسک ها به طور کلی در مناطق مرطوب و گرم رشد می کنند. ضروری است که تمام نکات ایمنی را در حین زدن اسپری رعایت کنید. حیوانات خانگی و بچه ها را از حشره کش دور نگه دارید ؛ این یکی از روش های عالی برای خلاص شدن از شر سوسک ها است.

15.) تله ی خیار برای کشتن سوسک ها :

یک ظرف آلمینیومی بیاورید و قطعات کوچکی از خیار را داخل آن قرار دهید. بگذارید یک شب بماند. آب خیار، سپس با ظرف آلومینیومی واکنش نشان می دهد و بویی را ایجاد می کند که سوسک ها را از خانه خارج می کند. این یکی از بهترین روش ها برای کشتن سوسک ها در خانه است.

16.) تله های دیگر سوسک :

این روش کارآمد دیگری برای خلاص شدن از شر سوسک ها است. تله سوسک موجود در بازار از مواد چسبنده به عنوان چاشنی استفاده می کند و هنگامی که سوسکها به طعم طعمه می رسند، توسط چسب به دام می افتند. به درستی یک دام را در مناطقی که سوسک دارد بگذارید و تله را چندین بار به مدت حداقل یک هفته قرار دهید تا سریعا از شر سوسک ها خلاص شوید. این روند را بعد از دو هفته انجام دهید تا هر گونه آلودگی دوباره بررسی شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

31 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

2 دیدگاه

 • درسا:

  اخ اخ . کم کم با گرمای هوا داره سر و کله شون پیدا میشه.. اییییی

  پاسخ
  • admin:

   متاسفانه همینطوره

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *