همزن - از بین بردن زردی وسایل برقی

از بین بردن زردی وسایل برقی کار سختی به نظر می رسد اما تکنیک هایی وجود دارد که این لوازم رو تمیز کنند و سفیدی رو به آنها برگردونند. شادمگ به طور مفصل این روشها رو برای شما توضیح داده است. با ما همراه باشید.

زردی لوازم برقی و روش های از بین بردن آن

بسیاری از لوازم و وسایل خانگی، از یخچال گرفته تا کنترل تلویزیون و کامپیوتر از پلاستیک سفید ساخته می شوند و حتما برای شما هم پیش آمده که پس از مدتی تغییر رنگ آن ها ، از سفید به زرد را مشاهده کرده باشید.

ماکرو فر + از بین بردن زردی وسایل برقی

قبلا در مورد تمیز کردن ماشین لباسشویی که به نوبه ی خودش جایگاه ویژه ای در لیست کار های نظافت منزل دارد، مطلبی ارائه کردیم. این لوازم به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شوند.

این تغییر رنگ که ممکن است در ابتدا با کثیفی آن وسیله اشتباه گرفته شود امری اجتناب ناپذیر بوده که به مرور زمان اتفاق می افتد.در این مطلب شما روش مختلف برای از بین بردن این رنگی زرد و برگرداندن وسیله سفیدتان به حالت اول را مطالعه خواهید کرد.

روش های موثر از بین بردن زردی وسایل برقی با مواد طبیعی

پاک کردن زردی از روی لوازم برقی کار سختی است اما ایده های مختلفی هستند که می توانید آن ها را امتحان کنید. لوازم برقی را هر هفته با پاک کننده های مخصوص همراه با سفید کننده تمیز کنید.

کیبورد زرد شده - از بین بردن زردی وسایل برقی

همچنین می توانید از دستمال های جادویی یا جوش شیرین هم استفاده نمایید. برای زردی های شدیدتر کمی کرم پروکسید به این لوازم بزنید و اجازه دهید که به مدت 3 الی 4 ساعت در برابر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرند تا رنگ آن ها دوباره برگردد.

تمیز کردن پایه ای لوازم

1- لوازم خانگی را با پاک کننده چند منظوره تمیز کنید

برای تمیز کردن لوازم برقی سفید، از یک اسپری پاک کننده چند منظوره استفاده کنید که حاوی سفید کننده هم باشد و بتواند سطوح را ضد عفونی کند و همچنین لکه ها را نیز سفید خواهد کرد.

این محصول را روی یک پارچه تمیز یا اسفنجی اسپری کرده و سپس آن را کاملا روی سطح لوازم برقی بکشید. سپس یک پارچه تمیز و مرطوب دیگر بردارید و اثر باقی مانده از اسپری را از بین ببرید.

قبل از خرید حتما برچسب روی محصول را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که برای استفاده روی لوازم برقی مناسب است. هر هفته سطوح سفید را با همین ترفند تمیز نمایید.

آبمیوه گیری - از بین بردن زردی وسایل برقی

2- از دستمال جادویی استفاده کنید

یک دستمال جادویی برای پاک کردن لکه ها مخصوصا از بین بردن زردی وسایل برقی خریداری کنید و آن ها را سفید نمایید. کافی است که این اسفنج یا دستمال را به سادگی مرطوب کنید و سپس آن را کامل روی سطح لوازم برقی بکشید.

هیچ نیازی به شستن بعد از این پروسه نیست. دستمال های جادویی برای استفاده روی اکثر سطوح امن هستند زیرا بافت بسیار ظریفی دارند و سطحی براق را به جا می گذارند.

3- سطوح را با جوش شیرین تمیز کنید

مقدار کمی جوش شیرین را روی یک دستمال تمیز و مرطوب بکشید و سپس آن را روی قسمت های زرد شده لوازم برقی اعمال نمایید. برای گوشه های لوازم که کار شما سخت تر می شود، از یک مسواک با دندانه های نرم استفاده کنید و این قسمت ها را اسکراب نمایید. سپس برای شستشوی نهایی یک دستمال مرطوب و تمیز را روی آن بکشید.

اگه خونه تکونی نکردی نگران نباش ؛ این مدلی می تونی دقیقه نود خونه رو تمیز کنی

این روَش برای تمیز کردن مبل با جوش شیرین نیز بسیار اثر بخش است.

جوش شیرین - از بین بردن زردی وسایل برقی

4- از محلول جوش شیرین و سفید کننده استفاده کنید

950 میلی لیتر آب گرم را با 120 میلی لیتر سفید کننده و 59 میلی لیتر جوش شیرین داخل سطل بریزید. حتما دستکش دست کنید و سپس یک اسفنج تمیز را درون این مایع آغشته کرده، آن را فشار دهید و آب اضافی آن را بگیرید.

سپس آن را روی سطوح لوازم برقی بکشید و 10 دقیقه صبر کنید. سپس یک بار دیگر یک اسفنج تمیز و مرطوب را برداشته و بر روی سطوح بکشید. شاید برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، نیاز داشته باشید که چند بار این فرآیند را تکرار کنید. حتماً باید هر دفعه ده دقیقه کامل صبر نمایید.

استفاده از ترکیب جوش‌شیرین، خمیر دندان و سرکه

شما می‌توانید با در دسترس‌ترین وسایلی که در خانه دارید، وسایل سفید خود را برق بیندازید. در این روش تنها کافی است که ترکیب مساوی از جوش‌شیرین و سرکه را مخلوط کند تا خمیری بدست آید و روی قسمت‌های زرد شده بکشید؛ بعد از اینکه خمیر خشک شد مقداری از کمی از ماده سفید کننده را بر روی پارچه ریخته و بر سطوح مورد نظر بکشید.

اگر از این ترکیب برای از بین بردن لکه زرد روی یخچال استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که بلافاصله اقدام به تمیز کردن یخچال نکنید بلکه اجازه دهید این مواد حدود سه یا چهار ساعت بر روی سطح باقی بمانند تا اثربخشی بهتری داشته باشند، پس از آن دستمال خود را کمی نمدار کرده و به آرامی مواد را پاک کنید. در مرحله آخر با استفاده از خمیردندان سطح مورد نظر را پوشش داده و پس از چند ساعت آن را پاک کنید.

از این روش یرای شستن مبل با سرکه هم می توانید استفاده کنید.

جوش شیرین و لیمو - از بین بردن زردی وسایل برقی

استفاده از اسپری همه منظوره برای از بین بردن زردی وسایل برقی

برای از بین بردن زردی وسایل برقی، آن‌ها را با یک پاک‌کننده چندمنظوره پاک کنید. این اسپری حاوی مواد سفید کننده است و با استفاده از آن می‌توانید سطح وسیله را ضدعفونی کنید.

روش استفاده:

ابتدا محصول را روی یک پارچه یا اسفنج تمیز اسپری کنید و با یک پارچه مرطوب تمیز شروع به پاک کردن محلول از سطح وسیله کنید. قبل از خرید، برچسب محصول را بخوانید تا مطمئن شوید که برای استفاده در لوازم خانگی است.

شوینده -

استفاده از چند ترکیب پاک کننده‌ برای از بین بردن زردی وسایل برقی

برای رفع زردی وسایل برقی سفید می‌توانید در منزل یک محلول جادویی درست کنید. در این روش می‌خواهیم از محلول سفیدکننده و جوش شیرین استفاده کنیم. لوازم مورد نیاز: دستمال، جوش شیرین، کاسه و اسفنج.

روش استفاده:

دستگاه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. تمام کثیفی‌های سطح را از بیرون پاک کنید.
½ فنجان سفید کننده، ¼ فنجان جوش شیرین و 4 فنجان آب گرم را در یک کاسه ترکیب کنید. سعی کنید تا آن‌ها را خوب مخلوط کنید تا جوش شیرین در ته کاسه جمع نشود.
یک اسفنج تمیز را به محلول سفیدکننده آغشته کنید. کل دستگاه را با محلول پاک کنید و اجازه دهید 10 دقیقه خیس بخورد. یک بار دیگر دستگاه را با یک اسفنج تمیز و مرطوب پاک کنید.
باقی‌مانده محلول تمیزکننده را با یک دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید. و خشک کنید.
در صورت مواجه شدن با لکه‌های سرسخت‌تر چه کنیم؟ کافی است تا دستگاه را با یک ژل ساینده ملایم پاک کنید. همچنین می‌توانید با محلولی از 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین در 1 لیتر آب نیز استفاده کنید.

مرحله به مرحله آموزش دوخت 3 مدل توربان زیبا و مجلسی
هشدار

سفید کننده را با آمونیاک یا سایر پاک کننده‌های خانگی ترکیب نکنید. این ترکیب می‌تواند گاز سمی تولید کند.

از کرم پروکسید روی لوازم برقی پلاستیکی کوچک استفاده کنید

1- یک عدد کرم پروکسید بخر

به دنبال کرم پروکسیدی باشید که معمولاً در داروخانه ها یافت می شوند. کرم پروکسید غلظت های 9 تا 12 درصد دارد و حدود 3 درصد از هیدروژن پراکسید موثرتر است. این ماده برای دکلره و رنگ مو در سالن های آرایشی استفاده می شود و گاهی اوقات داخل بسته های رنگ موی دائمی هم قرار دارد که در داروخانه ها و لوازم آرایشی ها به فروش می رسند.

2- لوازم برقی را با کرم پروکسید پوشش دهید

حتماً برای محافظت از پوست دستکش دست کنید. هرگونه استیکر روی لوازم برقی را با نوار چسب بپوشانید تا از آن ها محافظت شود. سپس یک مسواک یا یک قلم موی رنگ را بردارید و کرم پروکسید را از طریق آن به سطح لوازم برقی بزنید.

پراکسید - از بین بردن زردی وسایل برقی

3- این وسیله را پوشانده و دور از نور خورشید نگه دارید

می توانید برای از بین بردن زردی وسایل برقی این وسیله را داخل یک عدد کیسه زیپ دار و یا یک پلاستیک کاملاً تمیز قرار دهید و در آن را سفت ببندید. به طوری که هیچ راه ورود هوایی وجود نداشته باشد.

کرم پروکسید نباید در معرض هوا قرار بگیرد، زیرا اصلاً نباید خشک شود. پس مطمئن شوید که هیچ نوع منفذ و سوراخی در این پوشش وجود ندارد؛ سپس این وسیله پوشانده شده را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

روش سفید کردن یک روش ایده آل برای لوازم با سایز متوسط می باشد که می توانید به راحتی آن ها را با کیسه های پلاستیکی پوشش دهید و روبروی آفتاب منتقل کنید. حتماً قبل از انجام این کار، گزارش هواشناسی را گوش کنید و مطمئن باشید که چند ساعت هوا آفتابی خواهد بود.

4- حالا باید وسیله را بیرون بیاورید

اجازه دهید 3 الی 4 ساعت در برابر نور خورشید قرار بگیرد. هر یک ساعت یک بار آن را بچرخانید تا تمام قسمت ها به اندازه کافی در برابر نور خورشید باشند. وسیله را در برابر چراغ یو.وی برای افزایش اثر کرم پروکسید قرار دهید ، زیرا می تواند رنگ زرد را کاملاً برعکس کرده و هیچ ردی از آن باقی نگذارد.

5- وسیله را خارج کرده و آن را بشویید

وسیله را از داخل پوشش خارج کنید و از یک دستمال مرطوب استفاده نمایید. کرم سفید کننده را از روی سطح آن پاک کنید و اجازه دهید که چند ساعت قبل از استفاده، این وسیله کامل خشک شود.

تمیز کردن چمن مصنوعی با چند تکنیک آسان و بی دردسر

تمیز کردن یخچال - از بین بردن زردی وسایل برقی

استفاده از سرکه سفید

اگر می‌خواهید زردی روی وسایل برقی را از بین ببرید، نیازی به استفاده از محلول‌های شیمیایی قوی نیست. برای پاک کردن زردی از روی وسایل برقی سفید می‌توانید از تکنیک خیساندن در سرکه استفاده کنید. این روش برای وسایل برقی کوچک‌تر بهتر کار می‌کند، زیرا محلول سرکه برای خیساندن و نفوذ به پلاستیک به زمان نیاز دارد.

یک ظرف را از قسمت‌های مساوی آب و سرکه سفید پر کنید. سپس، دستگاه خود را درون محلول قرار دهید تا جایی که که قسمت دارای زردی کاملا در محلول غوطه‌ور شود. اگر نمی‌توانید دستگاه خود را در زیر آب قرار دهید، آن را بر روی یک دستمال آغشته به محلول قرار داده و پس از مدتی آن را برگردانید.

بگذارید دستگاه شما چند ساعت خیس بخورد یا در صورت امکان یک شب بماند. بعد از اینکه وسایل خود را از محلول جدا کردید، سطح آن‌ها را با آب و مایع ظرفشویی بشویید تا باقی‌مانده سرکه ازبین برود.

نکات مهم از بین بردن زردی وسایل برقی

برای تمیز کردن وسایل برقی بدون آسیب رساندن به آن‌ها و با خیال راحت، همواره نکات زیر را رعایت کنید:

قبل از تمیز کردن از برق جدا کنید

وسایل کوچک دارای مدارها و سیم‌هایی هستند که به یکدیگر نزدیک هستند و تمیز کردن آنها (به خصوص با وسایل مرطوب) ممکن است منجر به اتصال کوتاه شود. بهترین اقدام پیشگیرانه این است که قبل از تمیز کردن، آنها را خاموش کرده و از برق جدا کنید.

لباسشویی - از بین بردن زردی وسایل برقی

سیم‌های برق را تمیز کنید

سیم‎‌های لوازم برقی به مرور زمان گرد و غبار و آلودگی ایجاد می‌کنند، خصوصاً آنهایی که در آشپزخانه استفاده می‌شوند. شما می‌توانید سیم برق را با یک پارچه مرطوب یا یک گردگیر پر تمیز کنید، اما مطمئن شوید که در هنگام تمیز کردن سیم، دستگاه به برق وصل نشده است. برای این کار از مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید، زیرا ممکن است عایق سیم را خورده و آن را در معرض اتصال کوتاه قرار دهد. در صورت مشاهده سیم فرسوده یا لخت، دیگر از دستگاه استفاده نکنید. قبل از استفاده مجدد، مشکل را برطرف کرده یا سیم برق را تعویض کنید.

قبل از شروع مراحل تمیز کردن، قطعات قابل شستشو را شناسایی کنید

اگر قصد شستن مخلوط‌ کن با آب و صابون را دارید، دست نگه دارید! با این کار ممکن است برخی قطعات الکترونیکی حساس را مرطوب کنید که می‌تواند منجر به خرابی یا اتصال کوتاه شود. دفترچه راهنمای محصول را بخوانید تا بدانید کدام قسمت از دستگاه را می‌توان شست و کدام قسمت‌ها را باید به شیوه‌های خاص تمیز کرد.

دریچه‌های هوا را تمیز کنید

برخی از لوازم خانگی مانند یخچال فریزر و مایکروویو دارای دریچه‌های خروجی هوا هستند که برای دمیدن هوای گرم از موتور و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن طراحی شده‌اند. با گذشت زمان، ممکن است دریچه در اثر انباشته شدن گرد و غبار و ذرات کوچک مسدود شود و احتمال گرم شدن بیش از حد موتور دستگاه را افزایش دهد.

از بین بردن زردی - از بین بردن زردی وسایل برقی

یک راه حل سریع: منافذ را با یک پارچه یا پنبه مرطوب تمیز کنید. پس از تمیز کردن، اطمینان حاصل کنید که دریچه هوا حداقل ۵ سانتی‌متر از دیوارها یا مانع احتمالی فاصله دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *