افتتاح حساب ترکیه
از بین بردن چروک کفش

از بین بردن چروک کفش با کمک روش های خانگی و ساده امکان پذیر است.بعد از استفاده ی مداوم از کفش و کتونی، روی آن ها چروک ایجاد می شود. اما با روش هایی که در شادمگ یادتان داده ایم می توانید این چروک ها را از بین ببرید.

چه کفش‌ هایی بیشتر چروک می‌شوند ؟

اگر دلتان می‌خواهید کفشی بخرید که کمتر در معرض چروک شدن باشد، بهتر است برای خرید کفش چرم یا کفش کتانی اقدام کنید. البته ناگفته نماند که بروز چروک و شکستگی به روی کفش‌های کتانی نیز اجتناب‌ناپذیر بوده و تنها نسبت به کفش‌های چرم احتمال آن کمتر است. اکثر کفش‌های چرم به‌ویژه مدل‌هایی که از چرم طبیعی درست شده‌اند در معرض تشکیل این چروک‌ها و شکستگی‌ها هستند.

از بین بردن چروک کفش چرم

جالب است بدانید که نگهداری از چرم نبوک و جیر راحت تر است و کمتر از سایر کفش‌ها در معرض این مشکل هستند؛ زیرا این دو مدل از چرم حالت انعطاف‌پذیر بالایی داشته و در برابر سایر مدل‌های چرم نرم‌تر هستند. اگر قصد خرید کفش چرم دارید و به دلیل مسئله بروز خط و شکستگی تردید دارید، باید بگوییم که تصمیم خود را عوض نکنید. اگر به شیوه‌ی درست از کفش چرم خود مراقبت کرده و برای رفع شکستگی روی کفش اقدام کنید، با این قبیل از مشکلات روبه‌رو نخواهید شد. در ادامه راهکارهای سودمندی در این زمینه برای شما عزیزان ارائه می‌دهیم.

راه‌ های جلوگیری از چروک کفش چرم

بهتر است با مراقبت از کفش چرم نو و تازه خریداری شده‌ در برابر نیاز خود به از بین بردن‌ چروک روی کفش چرم به مقابله بپردازید. چنان‌چه راهکار و ترفندهای زیر را به کار بگیرید از بروز این قبیل چروک و شکستگی به روی کفش چرم خود جلوگیری می‌کنید. این راهکارهای مناسب عبارت‌اند از:

پوشیدن‌ جوراب با کفش چرم

نپوشیدن جوراب با کفش چرم یکی از علت‌های اصلی تشکیل چروک و شکستگی به روی کفش چرم است. عدم استفاده از جوراب تعرق پاهای شما را دوبرابر کرده و این مقدار از عرق فضای داخلی کفش را مرطوب کرده و به‌راحتی کفش چرم شما دچار چین‌وچروک می‌شود. توصیه می‌کنیم همواره برای پوشیدن‌ کفش چرم و سایر کفش‌های خود از جوراب استفاده کنید. این مسئله ضمن این‌که برای سلامت پاهای شما مفید است، موجب افزایش دوام و ماندگاری کفش نیز می‌شود.

شیک ترین استایل مناسب شب یلدا رو تو انتخاب کن !

از بین بردن چروک کفش و کتونی

واکس‌زدن کفش چرم

این تصور نادرست که حتماً باید در زمان استفاده از کفش چرم آن را واکس بزنید، برای همیشه کنار بگذارید. پیشنهاد ما برای شما عزیزان این است که پس از ورود به منزل برای نظافت و واکس‌زدن کفش چرم با برس و فرچه مخصوص اقدام کنید. حتماً می‌دانید که چرم طبیعی مشابه موجودی زنده بوده و نیاز به تنفس دارد. پس از استفاده طولانی از کفش، واکس‌زدن با برس مخصوص موجب می‌شود که چین و چروکی به روی کفش شما شکل نگیرید.

استفاده از قالب‌های مخصوص کفش

پیشنهاد می‌کنیم که از کفاشی‌ها متناسب با سایز پای خود قالب کفش خریداری کنید. زمانی که از کفش استفاده نمی‌کنید، حتماً قالب را درون آن قرار داده‌ و سپس داخل جاکفشی بگذارید. این نکته باعث می‌شود که کفش شما خم برنداشته و به‌مرور زمان دچار شکستگی نشود. اگر دسترسی به قالب کفش ندارید می‌توانید از روزنامه‌ی خشک و فاقد رطوبت استفاده کنید. به این منظور لازم است که روزنامه را مچاله کرده و داخل فضای درونی کفش چرم خود قرار دهید تا حالت خود را حفظ کند.

توجه به نحوه پوشیدن‌ و کندن کفش

قبل از هر چیزی باید بگوییم بهتر است به‌محض درآوردن کفش چرم خود آن‌ها را در محل مخصوص نگهداری کفش‌ها بگذارید. اگر کفش‌های شما زیر پای سایر افراد بماند، مسلماً دچار شکستگی می‌شوند. از طرفی برخی از افراد به‌قدری عجولانه کفش‌های خود را در می‌آورند که شخصاً به روی یک لنگه از کفش قدم گذاشته‌ و موجب شکستگی آن می‌شوند. برای از بین بردن‌ چروک کفش چرم توصیه می‌کنیم این عادت‌های نادرست را اصلاح کنید.

حال اگر کفشی دارید که دچار چروک شده‌ توصیه می‌کنیم برای رفع شکستگی روی کفش ادامه‌ی مطالب را مطالعه کرده‌ و مورد بررسی قرار دهید. در ادامه خواهیم گفت که چگونه برای اصلاح این مدل از کفش‌های چروک برداشته و شکسته‌ اقدام کنید.

شیک ترین و جدیدترین مدل های استایل پاییزه مردانه

نگهداری از کفش چرم - از بین بردن چروک کفش

روش‌ های از بین بردن‌ چروک کفش

نوبت آن رسیده‌ که راهکار مناسبی برای رفع چین‌وچروک روی کفش چرم برای شما ارائه بدهیم. شما عزیزان می‌توانید از طریق ۴ روش زیر برای اصلاح فرم کفش چرم خود اقدام کنید.

از بین بردن‌ چروک جزئی با حوله و آب گرم

احیاناً اگر کفش روزمره زنانه چرم خود را به‌تازگی خریداری کرده‌اید و دچار چروک جزئی شده‌ می‌توانید حوله تمیزی را با آب گرم خیس کنید. توجه داشته‌ باشید که آب اضافی حوله باید گرفته‌ شود. سپس حوله را به روی قسمت چروک شده‌ قرار داده‌ و به کمک گرمای سشوار یا اتو چروک‌ها را صاف کنید. لازم به ذکر است که این روش بیشتر برای کفش‌هایی که از چرم نبوک و جیر تولید شده‌اند، مناسب است. به‌عنوان مثال چرم ورنی و اشبالت ممکن است با این روش دچار آسیب و پوسته‌پوسته‌شدن شوند.

از بین بردن چروک کفش با باد سشوار

استفاده از باد سشوار

برای از بین بردن‌ چروک کفش چرم به کمک سشوار باید کفش خود را با جورابی نسبتاً ضخیم به پا کرده و دمای سشوار را روی حالت ملایم بگذارید. سپس سشوار را به سمت چین و چروک و شکستگی چرم کفش گرفته‌ و روشن کنید. بعد از چند ثانیه مشاهده می‌کنید که چروک‌ها محو شده‌ و از بین رفته‌اند. در پایان بهتر است از واکس و روغن مخصوص کفش چرم استفاده کرده و حتماً برای نگهداری کفش قالب مخصوص بخرید.

رفع شکستگی روی کفش چرم با اتو بخار

در ابتدا باید فضای داخلی کفش چرم را به کمک روزنامه باطله پر کنید. سپس از داشتن آب داخل اتو اطمینان کسب کرده و آن را روشن کنید. دمای اتو باید در حد متوسط و ملایم باشد. سپس پارچه‌ای را نم‌دار کرده و به روی قسمت چروک و شکستگی کفش چرم بگذارید. حال باید به کمک بخار اتو برای رفع چروک اقدام کنید. بعد از اینکه چروک‌ها رفع شدند به مدت ۳۰ دقیقه کفش  را در فضای باز و به دور از نور مستقیم خورشید بگذارید و پس با لوسیون و نرم‌کننده مخصوص چرم آن را واکس بزنید.

از بین بردن چروک کفش با یخ

از بین بردن‌ خمیدگی و چروک کفش چرم با یخ

ممکن است با راهکارهای عنوان‌شده مشکل شما حل نشود. در این شرایط پیشنهاد ما استفاده از قالب یخ است. ابتدا کیسه‌ای را پر از آب کرده و کیسه در بسته‌ را درون کفش قرار دهید. سپس کفش را در داخل فریزر گذاشته‌ و صبر کنید که کاملاً آب یخ بزند. در این روش چین و چروک روی کفش از بین می‌رود. البته ناگفته نماند که ممکن است کفش شما قدری برایتان گشاد شود.

ترفند های حرفه ای برای انتخاب عینک بر اساس فرم صورت

قدم زدن در مسیر صاف

زمانیکه در مسیر شیب دار حرکت می کنیم. پاهایمان خم می شود. این خم شدن باعث می شود روی کفش چروک ایجاد شود.

پس سعی کنید کفش چرم طبیعی را برای مسیرهای ناهموار استفاده نکنید.

گام برداشتن صحیح

همه ما وقتی گام برمی داریم، کمی پایمان خم می شود.ولی گاها برخی افراد بیش از اندازه پاهایشان را خم می کنند. این خم شدن بیش از اندازه پا باعث چروک شدن کفش چرم طبیعی می شود.

از اسپری کششی کفش استفاده کنید

اگر به دنبال روشی هستید که شامل گرما نباشد، یک راه حل استفاده از اسپری کشش کفش است. اسپری استرچ

کفش و چکمه FootFitter چرم را انعطاف پذیرتر می کند و به شما امکان می دهد هر گونه چین و چروک را از روی

کفش خود پاک کنید.

از بین بردن چروک کفش سفید

1 –  داخل و خارج کفش را با اسپری کشش کفش اسپری کنید. روی مناطقی که چین خورده هستند تمرکز کنید.

2 –  چین و چروک ها را با انگشتان خود صاف کنید. محکم روی قالب کفش فشار دهید تا ساختار کفش حفظ شود.

3 –  در صورت نیاز تکرار کنید تا چین خوردگی از بین برود.

4 –  قالب کفش را تا زمانی که برای پوشیدن دوباره آماده شود در کفش نگه دارید.

باید ها و نباید های از بین بردن چروک چرم طبیعی

  • نباید سطح چرمی محصول خود را در معرض داغی و حرارت اتو قرار دهید!
  • نباید کیف چرم را بیش از اندازه پر کنید.
  • بعد استفاده از کیف چرم، داخل کیف را خالی کرده و در محیط مرطوب نگهداری کنید.
  • نگهداری محصولات چرم در محیط سرد و خشک باعث ایجاد ترک و چین و چروک میشود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

11 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *