افتتاح حساب ترکیه
آرایش پلک افتاده

آرایش پلک افتاده روشی جایگزین و موثر برای درمان موقتی پلک های افتاده می باشد. افرادی که نمی خواهد جراحی و لیفت پلک انجام دهند می توانند از این ترقند های آرایشی که در شادمگ یادتان می دهیم استفاده کنند. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

به چه پلک هایی پلک افتاده می گویند ؟

کسانی که پلک افتاده دارند فضای پلک به طور کامل قابل مشاهده نیست و خط پلک در پشت چشم ها پنهان است. وقتی هم که پلک ها فضای واقعی خود را نشان نمی دهند طبیعتا آرایش چشم ها هم دیده نمی شود و با اشتباهات آرایشی می توانید باعث شوید تا افتادگی پلک دو برابر از چیزی که در واقع هست خود را نشان بدهد.

سایه چشم - آرایش پلک افتاده

اما نگران نباشید درست است که آرایش چشم های شما نسبت به بقیه کمی سخت تر است اما روش های آرایشی زیادی هستند که با رعایت کردن آن ها می توانید به زیبایی دو چندان دست پیدا کنید.

برای اینکه راحت تر متوجه شوید پلک هایتان دچار افتادگی است یا خیر یک آینه بردارید و به فرم چشمتان دقت کنید اگر خط پلکتان را نمی بینید و یا پوستی از قسمت استخوان روی خط پلک را پوشانده، یعنی شما پلک افتاده دارید.

مقاله ی مربوط به مدل آرایش 1402 را از دست ندهید.

تکنیک های آرایش پلک افتاده

زیرسازی چشم در آرایش پلک افتاده

مرحله اول از هر آرایشی، زیرسازی مناسب است تا پوست توان نگه داری مواد آرایشی را داشته باشد. این مساله در آرایش پلک افتاده و پف دار بیش از دیگر چشم ها اهمیت دارد، زیرا باز و بسته کردن چشم ها به دلیل افتادگی این مدل پلک، سبب پاک شدن یا پخش شدن مواد آرایشی می شود و زیرسازی خوب می تواند مانع از این اتفاق شود. استفاده از پرایمر سایه برای فیکس کردن مواد آرایشی روی پوست و ایجاد سطح صاف برای پلک، اهمیت زیادی دارد. پرایمر را به کل بخش پلک خود زده و با استفاده از برس مخصوص یا انگشت دست به خوبی آن را پخش کنید. مدت زمان مشخصی را صبر کرده تا پرایمر جذب شده و بر روی پوست تثبیت شود. این مرحله از آموزش میکاپ پلک افتاده، باعث می شود که ماندگاری آرایش شما طولانی تر شده و از ریزش و پخش شدن آن جلوگیری می کند.

ترفند های افزایش ماندگاری کرم پودر را در شادمگ بخوانید.

استفاده از پرایمر در آرایش پلک افتاده

استفاده از پرایمر فقط برای کسانی که پلک افتاده دارند نیست بلکه برای میکاپ زیباتر همه ی افراد می توانند از پرایمر استفاده کنند. اما اگر پلک افتاده ای دارید حتما پرایمر را پشت چشم هایتان بزنید چون باعث می شود میکاپی که روی چشم انجام می دهید تثبیت شود و از ریختن آرایش جلوگیری می کند.

علاوه بر این ماندگاری آرایش را بالا می برد و به زیباتر شدن چشم ها کمک می کند، همچنین یک بیس برای آرایش چشم ها به شمار می آید. وقتی می خواهید از پرایمر استفاده کنید از قلم های تخت کوچک یا نوک انگشتانتان کمک بگیرید و بعد از زدن پرایمر 1 دقیقه صبر کنید و تا به خوبی جذب و تثبیت شود.

لیفت ابرو - آرایش پلک افتاده

درست کردن ابروها در آرایش پلک افتاده

در قدم بعدی باید ابروهایتان را درست کنید. این مرحله خیلی مهم است و در آرایش چشم شما بسیار موثر می باشد. حالت ابروهایتان تا حد زیادی در حالت چشم هایتان نقش دارد و نمی توان آن را نادیده گرفت. اگر می خواهید پلک های خود را کمی بالاتر و بلند تر نشان دهید باید مدل ابروهایتان به سمت بالا باشد. برای این کار نباید انتهای ابروی خود را به سمت پایین بیاورید و یک حالت خمیده و هلالی به ابرو بدهید. هیچ گاه دنباله ی ابرو را بلند نکشید و قوس گرد به آن ندهید. در ضمن هنگام درست کردن ابرو با آکوا، مداد و هر چیز دیگر سعی کنید قسمت های پایینی ابرو را خیلی پر نکنید و فقط قسمت های خالی بالای ابرو را رنگ کنید. ابروهایتان را با یک ژل ابرو به سمت بالا شانه و آن را لیفت کنید. لیفت ابرو با صابون ابرو می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

لمینت ناخن ؛ طبیعی ترین مدل کاشت ناخن همراه با مزایا و معایبی که بد نیست بدانید

روش صحیح کرم پودر برای آرایش پلک افتاده

وقتی می خواهید کرم پودر بزنید اول به صورت نقطه نقطه به قسمت های سفت تر صورت بمالید (گونه، چانه، پیشانی) و بعد به صورت مورب با دست یا براش مخصوص به بقیه جاهای صورت پخش کنید.

اگر زیر چشم هایتان چروک است و مخصوصا دچار افتادگی پلک هستید حواستان باشد باید خیلی آرام و با نوک انگشت تان کرم پودر را زیر چشم به صورت ضربه ای پخش کنید تا مواد کرم پودر در یک جا تجمع نکند و خط و خطوط زیر چشم ها بیشتر خود را نشان ندهد.

مداد سفید برای میکاپ چشم با پلک افتاده

تمام تلاش ما در میکاپ پلک افتاده، درشت و زیباتر نشان دادن چشم هاست. زیرا این سبک از پلک، به دلیل افتادگی پوست، ریز و پف دار نشان داده می شود. در انتهای آرایش پلک افتاده خود، از یک مداد سفید استفاده کرده و آن را از داخل، روی خط رویش مژه های پایینی خود بکشید. این کار باعث می شود که چشم ها درشت و عمیق تر به نظر برسند و از میزان پف کردگی آنها خواهد کاست. دقت کنید که زیاده روی در این کار هم خوشایند نیست و ظاهر میکاپ چشم شما را مصنوعی خواهد کرد.

کانسیلر - آرایش پلک افتاده

استفاده از کانسیلر

برای پوشاندن تیرگی زیر چشم ها از کانسیلر استفاده نکنید تا به خوبی تیرگی ها را کاور کند. برای انتخاب رنگ کانسیلر باید به رنگ پوست تان دقت کنید و کانسیلرتان را یک یا دو درجه روشن تر از آن تهیه کنید.

کانسیلر را نباید زیر چشم بمالید بلکه باید خیلی آهسته با نوک انگشت یا قلم مخصوص به صورت ضربه ای پخش کنید.

سایه چشم در آرایش پلک افتاده

سایه چشم مهم ترین قسمت آرایش چشم مناسب با پلک های افتاده است. در این خصوص یک سری اشتباهات رایج هست که نباید آن را انجام دهید. هدف ما از آرایش چشم با پلک افتاده این است که چشم ها را کشیده تر و بالاتر نشان دهیم. پس هر کاری که با این اصل تضاد دارد را نباید انجام داد. از سایه های براق و شاین استفاده نکنید و رنگ های مات و تیره را انتخاب کنید.

  • قدم اول: از یک رنگ سایه قهوه ای نسبتا روشن استفاده می کنیم. با یک براش گرد یک خط فرضی بالای چین پلک خود بکشید. برای این کار چین پلک را در نظر بگیرید، کمی بالاتر از آن سایه چشم را به صورت رفت و برگشتی و هلالی پشت پلک بزنید. انتهای سایه را به سمت نوک ابرو مایل کنید و اصلا آن را پایین نیاورید. دقت کنید که اصلا چشم خود را نبندید و با چشم های نیمه باز آرایش را انجام دهید. این گونه خیلی راحت تر می توانید چین پلک خود را ببینید. سپس با یک براش تمیز و بزرگتر روی سایه چشم بکشید و آن را به خوبی محو و بلند کنید. این نوع سایه زدن به شما کمی می کند که پلک خود را کمی بالاتر نشان دهید و وسعت پلکتان بیشتر شود.
  • قدم دوم: اکنون یک سایه تیره تر از رنگ قبلی انتخاب کنید. دقت کنید که رنگ های انتخابی شما باید در یک خانواده قرار داشته باشند و هر رنگ با رنگ دیگر تنها یکی دو درجه تفاوت داشته باشد. پس یک رنگ قهوه ای کمی تیره تر از رنگ قبلی را انتخاب کنید و درست روی چین پلک خود بزنید. برای این کار از یک براش گرد و متراکم کمک بگیرید و رنگ تیره را درست روی چین پشت پلک بزنید. براش را به صورت رفت و برگشتی فقط روی چین بکشید و آن را کمی محو کنید. این رنگ را اصلا روی گوشه ی داخلی چشم نزنید و فقط روی دو سوم خارجی پلک آن را پخش کنید. قسمت انتهایی و گوشه ی داخلی چشم را هم تیره کنید و یک حرف V در گوشه ی خارجی پلک ایجاد کنید. این سایه تیره به چشم های شما عمق می دهد و آن را گودتر و درشت تر نشان می دهد.
  • قدم سوم: در این مرحله باید یک سایه رنگ روشن مانند کرمی یا کاراملی را روی قسمت برآمده چشم بزنید. درست پایین چین پلک و بالای مژه هایتان. این رنگ روشن را فقط روی همان قسمت  و گوشه ی داخلی چشم محو کنید و اصلا سمت گوشه ی خارجی و بالاتر نروید. مقداری از همین سایه را پایین قوس ابرویتان هم بزنید. دقت کنید که رنگ روشن یا هایلایتر را نباید سرتاسر ابرو بزنید و فقط روی استخوان پلک و زیر قوس ابرو را روشن کنید. این کار به درشت نشان دادن چشم هایتان کمک می کند و پلک را بالاتر نشان می دهد.
چند ترفند خانگی ارزان که موها رو درخشان می کنه ؛ براق شدن مو با چیزهایی که تو یخچال دارید !

خط چشم پلک افتاده - آرایش پلک افتاده

خط چشم برای پلک افتاده

در فرم چشم کلاه‌دار یا پلک افتاده، پوست اضافی بر روی قسمت بالای خط مژه می‌افتد. در این حالت امکان انتقال خط چشم به پلک بالایی وجود دارد. به همین دلیل باید از قلم ضدآب و یک زیرساخت ضدلک مانند پرایمرهای سیلیکونی استفاده شود.

پس قدم اول در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده مالیدن پرایمر مخصوص بر روی تمامی نقاط پلک است. با این کار خط چشم ثابت می‌ماند و در اثر افتادگی پلک، به بخش بالایی منتقل نمی‌شود. استفاده از خط چشم مایع، ژله‌ای یا مدادی، برای این منظور مفید خواهد بود.

در ابتدا مقدار بسیار کمی از محصول آرایشی را به صورت یک خط نازک بر روی محل رویش مژه‌ها بکشید و دقت کنید خطوط، پهن و ضخیم نشوند. برای این کار زمان و حوصله زیاد به خرج دهید تا به زیبایی و ظرافت هرچه بیشتر انجام شود. از آن‌جایی که اکثر چشم‌های کلاه‌دار حالت افتاده و روبه پایین دارند برای جذابیت بیشتر و شاداب و جوان نشان دادن چشم‌ها بهتر است دنباله‌ای ظریف و روبه بالا از گوشه‌های خارجی چشم کشیده شود تا چشمان شما را از حالت خستگی و پژمردگی خارج کند.

اجرای خط چشم بالدار برای پلک‌های افتاده، بهتر است با چشمان باز انجام شود. کشیدن خط چشم با چشمان بسته باعث می‌شود پس از باز کردن چشم‌های خود متوجه شوید خطوط در جای مناسبی قرار نگرفته‌اند. هنگامی که به طور مستقیم در آینه نگاه می‌کنید قادر خواهید بود محل دقیق خروج دنباله را مشخص و چشمان خود را لیفت کنید.

وجود چین و چروک در گوشه‌های بیرونی چشم، کشیدن دنباله را مشکل می‌سازد. برای این کار باید کشیدن دنباله را از وسط پلک و بالای چین شروع کنید و سپس آن را به گوشه بیرونی متصل و فضای خالی را با رنگ پر کنید. این دنباله در هنگام بسته بودن چشم‌ها، گسسته به‌نظر می‌رسد. اما با باز شدن چشم زیبایی و جذابیت آن مشخص خواهد شد.

لیفت پلک با آرایش- آرایش پلک افتاده

ریمل زدن در آرایش پلک افتاده

قبل از ریمل زدن بهترین کار استفاده از فرمژه است که حسابی مژه هایتان حالت بگیرد و بعد شروع کنید به ریمل زدن و مژه های پلک بالایی را با ریمل حالت بدهید.

کسانی که دچار افتادگی پلک هستند ممکن است در حین ریمل زدن، ریمل به پلکشان برخورد کند و آرایششان را کثیف کند. اگر برای شما هم این اتفاق افتاد صبر کنید تا ریمل خشک شود و بعد با ضربه ی نوک انگشت هایتان، لکه های سیاه را بردارید.

ابتدا با براش مخصوص که آغشته به مواد صابون است ابروها را به سمت پایین بکشید و بعد به سمت بالا لیفت کنید و در آخر انگشتتان را روی صابون بکشید و به صورت ضربه ای روی ابرو بزنید تا حالت ابرو فیکس شود.

برای آرایش پلک افتاده از هایلایتر استفاده کنید

استفاده از های‌لایتر را فراموش نکنید. قلم‌های های‌لایتر می‌توانند چشم و ابرو را کشیده‌تر نشان دهند. همان‌طور که می‌دانید های‌لایتر می‌تواند به لیفت کردن قسمت‌هایی از صورت کمک بسیاری کند. برخی از های‌لایترها به کشیده شدن ابرو نیز کمک بسیاری می‌کنند. برای ایجاد لیفت در قسمت پلک و پوشاندن پف و افتادگی آن می‌توانید بالای ابروی خود را مقداری های‌لایتر بکشید. همچنین نکته‌ای که در ارتباط با های‌لایتر وجود دارد این است که نباید روی قسمت افتاده یا پف کرده پلک‌هایتان از های‌لایتر استفاده کنید؛ چرا که وجود های‌لایتر در این قسمت می‌تواند پف و افتادگی پلک شما را بزرگ‌تر و حجیم‌تر از آن گونه که هست نشان دهد.

آرایش چشم مجلسی - آرایش پلک افتاده

نکات آرایش پلک افتاده

اصلی ترین مواردی که در میکاپ چشم های افتاده باید به آن اشاره شود، در این مطلب عنوان شده است. با این حال نگاهی به نکات میکاپ برای پلک های افتاده در این بخش انداخته ایم تا بهترین و زیباترین آرایش چشم ها را تجربه کنید.

  • برای میکاپ چشم با پلک افتاده، از لوازم آرایشی باکیفیت، مرغوب و ضد آب استفاده کنید. به دلیل احتمال پخش شدن سایه، خط چشم و … بهتر است که میکاپ پلک افتاده با این مواد آرایشی ضدآب و مقاوم صورت گیرد تا کمترین پخش شدگی را داشته باشد.
  • در زمان کشیدن خط چشم، از بستن چشم های خود خودداری کنید و با چشم باز این کار را انجام دهید تا دقت و تسلط کافی به ضخامت خط کشیده شده داشته باشید.
  • خط چشم خود را به صورت دنباله دار به سمت پایین ادامه ندهید. اگر دوست دارید که خط چشم پلک افتاده شما، دنباله داشته باشد، آن را در راستای گوشه بیرونی چشم امتداد دهید.
  • میکاپ روزانه و ساده پلک افتاده می تواند بدون خط چشم و تنها با سایه انجام شود که برای این کار، سایه پررنگ را بر روی محل رویش مژه ها به صورت رفت و برگشتی کشیده و به آن حالت دهید.
4 میوه برای چاقی صورت معجزه می کنند ؛ پر شدن گونه‌ ها تضمینی و فوری

درمان افتادگی پلک با ورزش

ورزش اول

بیشتر افراد تنها در یکی از چشم ها دچار افتادگی پلک هستند. یکی از ورزش های مناسب برای درمان افتادگی پلک در یک چشم این است که ابتدا دست های خود را روی چشمان سالم خود بگذارید. سپس تمام کارهایی که که یک چشم سالم باید انجام دهد را با چشمی که دچار افتادگی پلک است انجام دهید. برای مثال برای نگاه کردن یا پیدا کردن اجسام مختلف در اطراف خود از چشمی که دچار افتادگی پلک است استفاده کنید. این ورزش کمک می کند که ماهیچه های موجود در اطراف چشم تقویت شوند و افتادگی پلک درمان شود.

ورزش دوم

یکی از بهترین ورزش هایی که نقش موثری در درمان افتادگی پلک دارد، حرکت کشش پلک ها است. این حرکت نقش موثری در از بین بردن چین و چروک اطراف صورت دارد و باعث کاهش افتادگی پلک می شود. برای انجام این حرکت ابتدا روی زمین بنشینید. چشم های خود را به آرامی ببندید و پلک خود را آزاد کنید. در ادامه با کمک انگشت اشاره پلک های خود را به سمت بالا بکشید. بهتر است که هنگام بالا بردن ابرو به کمک انگشت اشاره چشم ها در حالت بسته قرار بگیرند تا کشش بیشتری در ناحیه پلک ایجاد شود.

خط چشم گربه ای - آرایش پلک افتاده

ورزش سوم

لیفت ابرو از دیگر راهکارهایی است که باعث بهبود افتادگی پلک می شود. برای انجام این ورزش ابتدا به کمک دو انگشت پلک خود را به سمت بالا بکشید. سعی کنید بیشترین میزان کشش را با فشار در این ناحیه ایجاد کنید تا نتیجه بهتری از این ورزش دریافت کنید. در ادامه سعی کنید تا چشمان خود را بسته نگه دارید و عضلات چشم خود را درگیر کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر از این ورزش بهتر است روزانه 3 ست 10 انجام دهید.

ورزش چهارم

تحریک عضلات چشم یک راه حل آسان برای درمان افتادگی پلک است. به طور کلی تحریک یا درگیر کردن عضلات چشم باعث کاهش میزان افتادگی پلک می شود. تحریک عضلات چشم از طریق ورزش یا استفاده از ابزاری مثال مسواک برقی امکان پذیر است. برای مثال می توانید مسواک برقی را روی عضلاتی که در اطراف پلک و خود پلک قرار دارند بکشید. همچنین می توانید با ماساژ دادن عضلات چشم به سمت بیرون کشیدگی کوچکی را ایجاد کنید.

ورزش پنجم

یکی از کاربردی ترین ورزش هایی که باعث درمان افتادگی پلک در منزل می شود، ایجاد حلقه در اطراف چشم است. برای انجام این حرکت ابتدا انگشت اشاره و شست خود را به صورت حلقه دور چشم قرار دهید. در این حالت انگشت اشاره در بالا و انگشت شست در پایین چشم قرار می گیرد. در ادامه دو انگشت خود را به صورت همزمان باز و بسته کنید یعنی انگشت اشاره به سمت بالا کشیده شود و انگشت شست به سمت پایین کشیده شود. سعی کنید در این حالت چشمان خود را به طور کامل بسته نگه دارید تا انقباضات کوچکی نیز در عضلات چشم ایجاد شود. این ورزش باید دو تا سه بار در طول هفته در سه ست ده تایی انجام شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

12 تیر 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *