افتتاح حساب ترکیه
خط چشم برای پلک افتاده

خط چشم برای پلک افتاده کمی سخت است و و نیاز به مهارت دارد . با دانستن ترفند‌های ساده و انتخاب آرایش درست، می‌توان چهره‌ای جذاب را برای کسانی که پلم افتاده دارند ، داشت. در این مطلب شادمگ شما با روش ها و مدل های مختلف خط چشم برای پلک افتاده آشنا می شوید.

کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

طراحی و کشیدن خط چشم به طور کلی کار دشواری است و به مهارت بالایی احتیاج دارد. به خصوص زمانی که پلک‌های پف‌دار و افتاده‌ای داشته باشید. افتادگی پلک، بیشتر فضای پشت چشم را اشغال می‌کند و مانع از دیده شدن میکاپ و خط چشم می‌شود. اما به کار بردن برخی ترفندهای کلیدی، می‌تواند در حل این معضل به شما کمک کند. این ترفندها را چند بار امتحان کنید تا بفهمید کدام الگوی خط چشم برای پلک افتاده شما مناسب است.

خط چشم برای پلک افتاده - چشم گربه ای

پایه سازی حرفه‌ای آرایش پیش از رسم خط چشم برای آرایش پلک افتاده

فرقی نمی‌کند مدل پلک و چشمانتان چگونه است. آماده سازی پوست پلک و دور چشم، یکی از ضروریات آرایشی در عرصه میکاپ چشم است.

ابتدا صورتتان را بشویید و هرگونه آرایش، کرم یا لوسیون را در اطراف چشمانتان تمیز کنید. وجود چربی و آلودگی روی سطح پوست، ماندگاری آرایش را کاهش می‌دهد و امکان ماسیدن لایه‌های میکاپ را در اطراف چشم بیشتر می‌کند.
این امر، با پخش شدن خط چشم و ریمل در اطراف پلک همراه است و می‌تواند آرایشتان را به کلی خراب نماید. اگر دوست دارید آرایش ماندگار و با کیفیتی داشته باشید، بهتر است این مرحله را جدی بگیرید.

بعد از شستشوی صورت، به کرم مخصوص دور چشم احتیاج دارید. این کرم‌ها، به طور اختصاصی برای محافظت از پوست حساس دور چشم طراحی شده‌اند. کرم دور چشم، در طول میکاپ پوست دور چشم را تغذیه و آبرسانی می‌نماید و مانع از رسوب مواد آرایشی در چروک‌های ریز اطراف چشم می‌شود.

پرایمر

در این مرحله، به سراغ پرایمر مخصوص سایه بروید. این پرایمر، عملکردی مشابه پرایمر آرایش صورت دارد و ناهمواری‌های پلک را می‌پوشاند. علاوه بر این، ماندگاری سایه و خط چشم را افزایش می‌دهد و آرایش چشم را برای مدت طولانی حفظ می‌نماید.

کانسیلر

حالا نوبت به انتخاب کانسیلر مناسب برای آرایش دور چشم است. کانسیلرهای مایع، بافت بسیار سبکی دارند و بین چروک‌های ریز دور چشم رسوب نمی‌کنند. آنها پایه اصلی آرایش پلک را فراهم می‌نمایند. به این ترتیب، سطحی یکدست، صاف و بدون لک ساخته می‌شود و حرکت براش خط چشم را نیز تسهیل می‌کنند.

ما در شادمگ روش های ارزان قیمتی برای ساخت کانسیلر دور چشم به شما یاد دادیم.

خط چشم برای پلک افتاده - کانسیلر

انسیلری که برای اطراف چشمتان استفاده می‌کنید، باید 2 تا 3 درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان باشد. به همین دلیل، کانسیلر مورد استفاده برای میکاپ صورت، گزینه مناسبی برای این مرحله نیست.
برای استفاده از این محصول، مقداری از کانسیلر را به کمک اپلیکاتور خودش، به شکل مثلث وارونه زیر چشمتان بمالید؛ همچنین در امتداد پلک بالا و به سمت ابروها. سپس به کمک بلندرهای کوچک مخصوص آرایش چشم، کانسیلر را به آرامی محو نمایید.

حالا پلک شما برای پذیرش میکاپ چشم آماده است و می‌توانید از انواع خط چشم‌های مایع، کرمی، ماژیکی و … به راحتی پشت پلک‌هایتان استفاده نمایید.

مراحل کشیدن خط چشم پلک افتاده و پف‌دار

قبل از تهیه خط چشم مناسب، حتما به نوع چشم خود توجه کنید، زیرا چشم‌ها با پلک افتاده یا پف‌دار نیاز به بررسی بیشتر برای خرید محصولات آرایشی خود دارند. در ادامه مراحل کشیدن خط چشم برای پلک افتاده را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

درمان خانگی خشکی چشم بسیار مهم است و میتواند کمک زیادی به زیبایی و بهبود حالت چشم کند.

استفاده از پرایمر در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

آرایش چشم خود را با استفاده از پرایمری با کیفیت شروع کنید، چرا که این وسیله به نرم شدن پوست پلک شما کمک بسیاری می‌کند و در نهایت موجب زیباتر شدن خط چشم پلک پف‌دار می‌شود.

استفاده از سایه چشم

برای ایجاد عمقی زیبا در پلک افرادی که افتاده یا پف‌دار است، می‌توان از سه رنگ سایه مناسب استفاده کرد. برای این منظور باید از سایه‌های کمرنگ و طبیعی برای کم‌تر دیده شدن پلک افتاده استفاده کرد، چرا که در این‌صورت خط چشم به زیبایی تمام نمایان می‌شود. شما می توانید آموزش سایه چشم را در شادمگ به طور کامل و مفصل بخوانید.

ریشه کن کردن جوش سر سیاه بینی با 10 ترفند خانگی

خط چشم برای پلک افتاده - سایه چشم

نکته قابل ذکر این است که برای استفاده از سایه حتما سایه کمرنگ را بالای پلک تا خط ابرو ادامه دهید، پس از آن رنگ متوسط و تیره را به چشم نزدیک‌تر بکشید.

گوشه بیرونی چشم را فراموش نکنید

کشیدن خط چشم برای پلک افتاده قوانین خاص خود را دارد، برای این منظور بهتر است از گوشه داخلی چشم شروع به کشیدن کنید.

پس از کشیدن خط مورد نظر روی دو سوم طول پلک به شکل خط مژه، دیگر نیازی به ادامه دادن خط نیست، چرا که با همین کار به نشان دادن گردی بیشتر چشم و کم شدن میزان افتادگی پلک خود کمک بسیاری کرده‌اید.

استفاده از سایه تیره یا خط چشم در گوشه بیرونی چشم موجب می‌شود که چشم‌ها بازتر و درشت‌تر دیده شوند.

در صورتی‌که به خط چشم کامل علاقه دارید، می‌توانید آموزش خط چشم گربه‌ای برای پلک افتاده را در همین مقاله دنبال کنید و با پلک افتاده خود از خط چشمی زیبا نهایت لذت را ببرید.

سفید کردن پلک پایین

برای کم‌شدن افتادگی پلک هنگام آرایش می‌توان از مداد سفید به عنوان خط چشم در قسمت داخلی پلک پایینی استفاده کرد. در این روش نه‌تنها افتادگی تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند، بلکه چشم‌ها درشت‌تر و زیباتر دیده می‌شوند.

خط چشم برای پلک افتاده - پلک پایین چشم

استفاده از ریمل

در آخر استفاده از ریمل در نمایش بهتر خط چشم و زیبایی چشم‌ها را فراموش نکنید.

انواع الگوهای خط چشم برای پلک افتاده

بسیاری از افراد، گمان می‌کنند طراحی خط چشم برای پلک افتاده کار سخت و غیر ممکنی است. به خصوص زمانی که چشم‌ها را کاملا باز می‌کنند، دیگر چیزی از خط چشم باقی نمی‌ماند. خوشبختانه، استفاده از ابزار مناسب و انتخاب تخصصی الگوی خط چشم، این مشکل را حل می‌کند.

مدل خط چشم دو تکه

خط چشم دو تکه، طرحی منحصر به فرد برای پلک‌های افتاده است. این مدل خط چشم، به گونه‌ای طراحی شده است که با باز شدن چشم، حالتی کشیده و گربه‌ای ایجاد می‌نماید و با بستن چشم‌ها، ظاهری فانتزی و دو تکه دارد.

خط چشم برای پلک افتاده - خط چشم دو تکه

برای شروع طراحی خط چشم، ابتدا لازم است زاویه دم یا انتهای خط چشم را مشخص نمایید. اگر در طراحی خط چشم حرفه‌ای هستید و زاویه چشمانتان را می‌شناسید، می‌توانید یک راست به سراغ مرحله بعد بروید.
اما اگر در طراحی خط چشم آماتور هستید یا دوست دارید به صورت اصولی زاویه خط چشمتان را تعیین کنید، مداد بلندی را بردارید. مداد را در امتداد گوشه خارجی بینی تا قسمت انتهایی ابروهایتان قرار دهید.

حالا از انتهای خارجی پلک، خطی 2-3 سانتی در امتداد زاویه قرارگیری مداد رسم نمایید. این کار را برای هر دو چشمتان انجام دهید تا خط چشم قرینه و حرفه‌ای داشته باشید.

روش دیگر

در این مرحله، قلم موی سر کج خود را به خط چشم آغشته نمایید و در امتداد خطی که با مداد ابرو رسم کردید بکشید. حالا چشمانتان را کاملا باز کنید تا افتادگی پلکتان مشخص شود. انتهای دم خط چشم را، به بخش بالایی افتادگی پلک وصل کنید. در این مرحله، مثلث کوچکی در گوشه خارجی چشمتان به وجود می‌آید که دم خط چشم را تشکیل می‌دهد.حالا، قسمت داخلی مثلث را با خط چشم پر کنید.

خط چشم برای پلک افتاده - خط چشم زیبا
نوبت به قلم موی 000 می‌رسد. آن را به خط چشم آغشته نمایید و در گوشه داخلی پلکتان قرار دهید و خطی مرتب و صاف به سمت بیرون رسم کنید. این خط را، به قسمت پایینی دم خط چشم متصل نمایید.
در ادامه، دوباره چشمتان را باز کنید و در این حالت، نقص‌های خط چشم را رفع کنید و در صورت لزوم، خط امتداد مژه را کمی پهن‌تر نمایید.

مدل خط چشم بن مژه

اگر پلک افتاده‌ای دارید و از طرفداران میکاپ نچرال هستید، به سراغ خط چشم‌های ظریف و بن مژه بروید.

اجرای بن مژه برای پلک افتاده، کار بسیار راحتی است و چند دقیقه بیشتر وقت نمی‌برد. اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد، انتخاب مداد چشم مناسب است. برای رسم این مدل بن مژه، به مداد چشم بسیار نرم با خاصیت ضد آب احتیاج دارید. در غیر این صورت زبری سطح مداد، ممکن است باعث تحریک چشمتان شود. همچنین، مداد چشم ساده در اثر تماس با اشک و رطوبت پلک، دچار ریزش می‌شود و دور چشمتان را سیاه می‌کند.

رفع قرمزی رنگ مو با چند ترفند حرفه ای بدون نیاز به آرایشگر

برای اجرای بن مژه، نوک مداد چشم را با مدادتراش مخصوص آرایش کاملا تیز کنید. حالا پلکتان را به کمک انگشتتان کمی به سمت بالا بکشید و مداد چشم را با حرکات رفت و برگشتی زیر پلکتان حرکت دهید. این کار را به آرامی انجام دهید و سعی کنید پلک نزنید.

خط چشم برای پلک افتاده - خط چشم بن مژه

به همین راحتی کار طراحی خط چشمتان به اتمام می‌رسد.

سیاهی زیر چشم

اگر در حین کشیدن بن مژه پلک بزنید، احتمالا با سیاهی زیر چشم مواجه می‌شوید. در این شرایط، گوش پاک کن تمیزی را بردارید و به مقداری شیر پاک کن آغشته نمایید. حالا گوش پاک کن را به آرامی روی پلک پایین و سیاهی‌های به وجود آمده بمالید تا از بین بروند.

راهکار دیگری که برای رسم بن مژه وجود دارد، استفاده از خط چشم‌های رولی است. اپلیکاتور این خط چشم، به صورت رولی تعبیه شده است و غلطک بسیار ریزی دارد. این غلتک با حرکت خود، مایع خط چشم را به پلکتان منتقل می‌نماید و خطی ظریف و جذاب برایتان رسم می‌کند.

راستی رفع تیرگی دور چشم رو از ما یاد بگیرید تا علاوه بر همه فوت وفن ها برای کشیدن خط چشم زیبایی تون چند برابر بشه.

خط چشم برای پلک افتاده - خط چشم

خط چشم گرافیکی برای پلک افتاده

خط چشم گرافیکی، دروازه‌ای از تنوع و جذابیت را به روی پلک‌های افتاده می‌گشاید. مزیت الگوهای گرافیکی، این است که هیچ محدودیتی برای طراحی خط چشم وجود ندارد. شما می‌توانید از اشکال مختلف خطوط کمک بگیرید و الگوی مخصوص خودتان را خلق نمایید.

در صورتی که در زمینه خلق الگوهای قرینه برای هر دو چشمتان مشکل دارید، می‌توانید از مداد چشم کمرنگی کمک بگیرید و الگوی اولیه را با آن رسم نمایید. بعد از اطمینان از قرینه بودن الگوها، آنها را با خط چشم مایع و مشکی پر کنید.

از جمله الگوهای جذاب و پرطرفدار در این زمینه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خط چشم فانتزی در پلک بالا

این مدل خط چشم، شامل الگوهایی است که در قسمت بالایی پلک طراحی می‌شود و هیچ تماسی با ناحیه افتادگی پلک ندارد. این خط چشم‌ها را می‌توانید با ترفند بن مژه ست کنید و آرایشی جذاب داشته باشید.

در خط چشم ترکیبی، می‌توانید الگوهای فانتزی را روی پلک بالا و پایین پلک اجرا نمایید. با این کار، توجهات را از افتادگی پلک به سمت جذابیت خط چشمتان می‌برید.

در رسم و اجرای خط چشم‌های گرافیکی هیچ محدودیتی وجود ندارد. اگر از طرفداران استایل‌های فانتزی و چشمگیر هستید، می‌توانید از ترکیب سایه‌های نئونی و پاستلی کمک بگیرید و افتادگی پلکتان را با خط چشم بپوشانید. علاوه براین، استفاده از خط چشم‌های رنگی نیز گزینه بسیار عالی برای شما است.

خط چشم پرستویی

الگوهای پرستویی، مدل کلاسیکی از خط چشم هستند و سالها است که در سبک‌های مختلف آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در سال‌های اخیر، خط چشم پرستویی کلاسیک با الهامات گرافیکی و مدرن ترکیب شده و الگویی جذاب و ساده را به وجود آورده است.

خط چشم برای پلک افتاده - خط چشم پرستویی
این مدل خط چشم، گزینه بسیار عالی برای پلک‌های افتاده به حساب می‌آید.

در ابتدای کار، باید زاویه اصولی دنباله خط چشمتان را مشخص نمایید. برای این کار، می‌توانید از روش مداد بلند که در مراحل قبلی شرح داده شد استفاده نمایید و زاویه مورد نظر را به کمک مداد چشم مشخص کنید.
حالا مداد چشم را در قسمت انتهایی خط رسم شده قرار دهید، و خطی صاف در امتداد پلک بالای خود رسم نمایید. به همین راحتی، خط چشم پرستویی شما رسم شد. در صورت تمایل، می‌توانید خط چشم ظریف و کلاسیکی نیر در امتداد خط مژه‌ها رسم نمایید آن را به دنباله پرستویی انتهای پلکتان وصل کنید.
توجه داشته باشید که بلندی، کشیدگی و حالت کلی خط چشم پرستویی کاملا به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد.

آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

چند ترفند برای تغییر فرم چشم با پلک‌های افتاده

علاوه بر مدل‌های مختلف خط چشم برای پلک افتاده، نکات آرایشی دیگری هم هستند که می‌توانند به زیبایی چشمانتان کمک کنند.

استفاده از ترفند سایه چشم طبیعی

پلک‌های افتاده، معمولا باعث کوچک به نظر رسیدن چشم‌ها می‌شوند. رسم الگوهای پهن و کشیده خط چشم در پلک بالا و استفاده از سایه یکدست کانسیلر، این معضل را تشدید می‌نماید.

4 میوه برای چاقی صورت معجزه می کنند ؛ پر شدن گونه‌ ها تضمینی و فوری

برای رفع این مشکل، می‌توانید از راهکار زیر کمک بگیرید:

برای اجرای این ترفند حرفه‌ای و جالب به پالت سایه نود، پالت سایه شاین، براش سایه کوچک و مداد چشم قهوه‌ای احتیاج دارید.
ابتدا مداد چشم قهوه‌ای خود را بردارید و از بخش انتهایی پلک پایین، خطی کمرنگ و ظریف به سمت وسط پلک رسم نمایید. حالا به کمک براش یا پد آرایشی، این خط را به آرامی محو نمایید.
در ادامه، براش خود را به مقداری سایه مات قهوه‌ای کمرنگ یا کرم متوسط آغشته کنید. حالا براش را روی خط مژه پلک پایین بگذارید و از بخش خارجی، به سمت وسط پلک امتداد دهید.
سایه و مداد چشم، نباید به بخش یک سوم داخلی پلک برسند. این کار، چشمانتان را کوچک‌تر از حالت عادی نشان می‌دهد.
حالا سایه شاین سفید، طلایی، بژ یا نقره‌ای خود را بردارید و پد سایه را به آن آغشته نمایید و آن را به بخش داخلی پلک بمالید.

تاثیر ریمل را دست کم نگیرید

نکته بسیار مهمی که در آرایش پلک‌های افتاده وجود دارد، استفاده صحیح از ریمل‌ها است. در میکاپ چشم پلک‌های افتاده، هدف شما لیفت پلک و کاهش اثر افتادگی آن است. با به کارگیری ترفندهای حرفه‌ای، ریمل‌ها می‌توانند به راحتی این کار را برایتان انجام دهند.

خط چشم برای پلک افتاده - ریمل

برای ریمل زدن، این روش را امتحان کنید:

برای اجرای این ترفند، به دو ریمل متفاوت با خاصیت حجم دهنده و بلند کننده احتیاج دارید. همچنین، می‌توانید از انواع ریمل‌های دوکاره نیز استفاده نمایید.
در ابتدای کار، پلک خود را به سمت بیرون و بالا بکشید تا مژه‌ها از سطح پلک فاصله بگیرند.
حالا ریمل بلند کننده را بردارید و از قسمت ریشه، مژه‌هایتان را کاملا به ریمل آغشته نمایید.
بلافاصله ریمل حجم دهنده را بردارید و پیش از خشک شدن لایه قبلی ریمل، آن را روی مژه‌ها بمالید.
این کار را برای هر دو چشمتان انجام دهید تا در آخر متوجه معجزه این روش بشوید.

توجه داشته باشید که هدف اصلی ریمل در این ترفند، مژه‌های بخش انتهایی پلک هستند. درواقع مژه‌های بخش وسط و داخل پلک، نباید به ریمل آغشته شوند. این ترفند ساده، به راحتی حالتی لیفت و کشیده به چشمانتان می‌دهد.

همه ما به خوبی می‌دانیم که اجرای خط چشم، کار راحت و آسانی نیست. همچنین، یافتن الگو مناسب برای پلک‌های افتاده نیز کار دشواری است. اگر دوست دارید آرایش چشم زیبایی داشته باشید، بهتر است چندین بار روش های مختلف کشیدن خط چشم را امتحان کنید و دلسرد نشوید.

نکات مهم هنگام کشیدن خط چشم پلک‌های افتاده

در صورتی‌که کشیدن خط چشم برای پلک افتاده شما بسیار سخت است، لازم است نکاتی را برای آسان‌تر کردن کار در نظر داشته باشید. برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

استفاده از خط چشم کرمی و برس مخصوص

استفاده از وسایل مناسب و درست، در کشیدن خط چشمی زیبا کمک بسیاری می‌کند. با استفاده از برسی نازک و خط چشمی به رنگ کرم می‌توانید هنگام رسم خط چشم، آن را کنترل کنید.

زمان کشیدن خط چشم به جلو نگاه کنید

هنگام کشیدن خط چشم توصیه می‌شود حتما با چشمان باز آینه روبروی خود را نگاه کنید. این روش باعث می‌شود فرد به حالت چشم و چین و چروک‌های موجود در آن بیشتر دقت کند، به طوری‌که به راحتی می‌توان از ناپدید شدن یا ایجاد لک خط چشم در پلک جلوگیری کرد.

نکته مهم برای ایجاد دنباله خط چشم

طبق نظریه متخصصان آرایشی برای ایجاد دنباله خط چشم بهتر است از مقدار کمی مواد خط چشم استفاده کرد. پس از آن می‌توان با استفاده از برسی ظریف در قسمت زاویه‌دار چشم، دنباله را شکل داد و تنظیم کرد.

خط چشم برای پلک افتاده

توصیه می‌شود خط چشم‌ برای پلک افتاده را به صورت نازک و بلند بکشید، این امر موجب می‌شود چشم جلوه بیشتری پیدا کند.

ابزار تمیز کردن

برای کشیدن خط چشمی زیبا به ابزار تمیز کردن جهت کنترل آن نیاز دارید. برای این منظور می‌توانید ابزاری مثل گوش پاک‌کن، پنبه، پاک‌کننده آرایش یا دیگر موارد مورد نیاز را در دسترس خود قرار دهید که بتوانید با تمیز کردن قسمت‌های مورد نیاز بهترین نتیجه را حاصل کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

12 تیر 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

2 دیدگاه

 • ماندانا:

  واقعا این مدل خط چشما نقص چشمو می پوشونه

  پاسخ
  • شادمگ:

   بله دقیقا همینطوره

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *