سر رفتن غذا

سر رفتن غذا یکی از معضلاتی است که هر خانمی در آشپزخانه هنگام پخت غذا با آن رو به رو می شود. با ترفند هایی که در شادمگ یادتان می دهیم دیگر خبری از سر رفتن غذا نخواهد بود.

ترفندهای کاربردی برای جلوگیری از سر رفتن غذا

چرب کردن داخل قابلمه

یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از سر رفتن غذا، چرب کردن داخل قابله است. به این صورت که به اندازه ۵ سانتی‌متر از اطراف قابلمه را با روغن چرب کنید. در این حالت حباب‌های آب با بالا آمدن و برخورد با سطح روغنی از بین می‌روند و به هیچ عنوان غذا سر نمی‌رود.

سر رفتن شیر - سر رفتن غذا

استفاده از خلال دندان

برای جلوگیری از سر رفتن غذا و کثیف شدن اجاق گاز، تنها کافی است یک عدد خلال دندان را به صورت افقی بین درب قابلمه و بدنه آن قرار داد. در این حالت، با ایجاد یک فضای کوچک، بخار از قابلمه به تدریج خارج شده و از سر رفتن غذا جلوگیری خواهد شد.

ترفندهایی برای جلوگیری از سوختن غذا را در شادمگ بخوانید.

استفاده از قاشق چوبی بزرگ

یکی از ترفندهای قدیمی که اغلب نیز با آن آشنا هستید، استفاده از قاشق چوبی بزرگ برای جلوگیری از سررفتن غذا است. بدین صورت که قاشق چوبی به حالت افقی روی قابلمه یا ظرف در حال جوشیدن قرار می‌گیرد و زمانی که محتویات قابلمه یا ظرف بالا بیاید، با برخورد حباب‌ها به قاشق چوبی، کاملاً از بین می‌روند و دیگر غذا روی اجاق سر نمی‌رود.

آموزش گام به گام تهیه ماهی شکم پر مجلسی و خوشمزه با انواع ماهی ها

سر رفتن سوپ - سر رفتن غذا

استفاده از یک تکه کره

چه چیزی می‌تواند از سر رفتن غذا بر روی اجاق گاز جلوگیری کند؟ یک تکه کره. شما با انداختن تکه‌ای کره در غذا می‌توانید از سر رفتن آن و کثیف شدن اجاق گازتان جلوگیری کنید. کره می‌تواند تمامی حباب‌های ایجاد شده در نتیجه جوشیدن را از بین ببرد.

استفاده از درپوش توری

درپوش‌های توری یا مشبک نیز از سر رفتن شیر جلوگیری خواهد کرد. در گذشته، از اینگونه درپوش‌ها و ظرف دو طبقه برای گرفتن سر شیر نیزاستفاده می‌کردند.به این معنی که وقتی شیر کف می‌کرد، سرشیر آن در محفظه‌ای واقع در طبقه بالا جمع می‌شد.

کاهش حرارت

می توانید حرارت را کم کنید و آن را به مدت طولانی تری پخته کنید.

انواع دستور تهیه بورانی را در شادمگ آموزش ببینید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

24 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *