راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی

همه افراد به زیبایی محیط داخلی خانه و محل کار خود اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند که دکوراسیون داخلی آنها آرامش‌بخش باشد. بخشی از این آرامش در فضای خانه یا شرکت، مربوط به گیاهانی است که در محیط خود نگهداری می‌کنیم. این را می‌دانیم که گیاهان آپارتمانی علاوه بر داشتن زیبایی ظاهری، به تصفیه هوا و اکسیژن‌سازی کمک شایانی می‌کنند و همین موضوع می‌تواند دلیلی برای نگهداری آنها در محیط زندگی یا کار ما باشد. ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که چه گیاهی بخرید یا هنگام خرید گیاهان آپارتمانی باید به چه نکاتی توجه کنید. کافه گلدون در ادامه راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی را به شما ارائه خواهد داد.

نکات مهم خرید گیاهان آپارتمانی

درست است که هر گلدان سبز و زیبایی در هر کجای خانه می‌تواند عاملی برای سلامتی روحی و آرامش و نشاط ما باشد، اما باید بدانید که چگونه گیاه آپارتمانی مناسب خود را انتخاب کرده تا بتوانید از آن نگهداری کنید و شاهد رشد آن باشید و این نیازمند دانش وآگاهی درست در هنگام خرید است تا گیاه بتواند، در شرایط محیط زندگی شما رشد کند. مخصوصا اگر قصد خرید آنلاین گل و گیاه آپارتمانی را دارید، نکاتی که در ادامه اشاره می‌کنیم به شما در این زمینه بسیار کمک خواهد کرد.

شرایط مکان نگهداری

قبل از هر چیز باید به این موضوع دقت کنید که شرایطی که قصد نگهداری گلدان در آنجا را دارید، چگونه است یعنی چه نوع نوری به آن مکان می‌تابد؟ اگر گیاه را در آنجا قرار دهید نور مستقیم به آن می‌تابد یا آن مکان در سایه قرار دارد؟ آن محل تمام طول روز به طور یکسانی نور دریافت خواهد کرد؟ به طور کلی قبل از خرید اینترنتی گیاه آپارتمانی، این سوالات را از خود بپرسید و پاسخ آنها را نیز بدهید. در حالت کلی باید بدانید محلی که در نظر گرفته‌اید، در راستای کدام جهت جغرافیایی قرار دارد تا به خوبی متوجه وضعیت نور و تابش آفتاب شوید.

با خرید گلدان چوبی و فلاورباکس چوبی محوطه خود را متمایز کنید

فضا

نکته دیگری که باید به آن دقت کنید میزان فضایی است که می‌توانید برای گلدان اختصاص دهید. فضای مورد نظرتان بزرگ است یا کوچک؟

خاک مناسب

اگر قرار به کاشتن گل در باغچه است و نمی‌خواهید آن را در گلدان نگه دارید باید به نوع خاک نیز دقت کنید. در حالت کلی خاک در سه نوع رسی، گلدانی و شنی موجود است. پس اگر قصد کاشت گیاه خود در باغچه را دارید حتماً باید بدانید که خاک شما کدام نوع است تا بتوانید گیاه مناسب برای آن نوع خاک را تهیه نمایید.

پرهیز از خرید هیجانی

باید این نکته را بدانید که برای خرید گیاهان آپارتمانی نباید به صورت ناگهانی تصمیم‌گیری کنید. یعنی شما باید با توجه به شرایط نگهداری خودتان و فضایی که برای آن گلدان در اختیار دارید، اقدام به خرید نمایید. حتماً باید درباره نوع گیاه و محل نگهداری آن از قبل فکر کرده باشید و تمام جوانب را سنجیده باشید. این موضوع به ویژه در هنگام خرید آنلاین گل و گیاه آپارتمانی ممکن است برای خیلی‌ها پیش بیاید. نکته مهمی که لازم است به آن توجه کنید، سایتی می‌باشد که از آن قصد خرید دارید. این فروشگاه اینترنتی، هرچه قدر اطلاعات مورد نیاز را بهتر در اختیارتان قرار داده باشد، تصمیم‌گیری شما نیز درست‌تر خواهد بود.

با احتیاط عمل کنید!

اگر به تازگی به نگهداری از گیاهان آپارتمانی علاقمند شده‌اید و قبل از این تجربه این کار را نداشتید، با احتیاط قدم اول را بردارید یعنی از نگهداری گیاهان مقاوم شروع کنید. گیاهانی مانند سانسوریا، زامیفولیا، پتوس، لیندا و آگلونما گیاهانی هستند که نیاز به مراقبت ویژه خاصی ندارند و می‌توانند در شرایط نوری متوسط یا کم رشد کنند. پس می‌توانید با خرید گلهای آپارتمانی ارزان از کافه گلدون شروع کنید. به خاطر بسپارید که نگهداری از گیاه وقت و زمان کافی می‌خواهد. پس اگر زمان کافی برای این کار را ندارید حتماً گیاهان آپارتمانی مقاوم را تهیه نمایید.

5 نکته مهم سفارش و خرید کابینت برای بالکن

شناسایی گیاهان آپارتمانی بیمار

مورد دیگری که در راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی باید ذکر کنیم، توجه و شناسایی گلهای بیمار است. علائم و نشانه‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا گیاه بیمار را بشناسید. مروری بر این علائم خواهیم داشت.

زردی برگ‌ها

اگر متوجه شدید که یک گیاه در برگ‌هایش دچار تغییر رنگ شده است، به بیمار بودن آن شک کنید. گیاهانی که دارای برگ‌های زرد رنگ و یا بی‌حال هستند، معمولاً دچار کم آبی می‌باشند. البته این نشانه‌ها ممکن است در اثر تأمین نشدن مواد غذایی و یا آبیاری بیش از حد، مخصوصا در گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت نیز باشد. از نشانه‌های دیگر می‌توان به لک و سوختگی در برگ‌‌ها نیز اشاره کرد.

وجود حشرات اطراف خاک گلدان

اگر در هنگام خرید گیاهان آپارتمانی متوجه وجود حشرات ریز در اطراف خاک آن گیاه شدید، آن را تهیه نکنید زیرا با خرید آن باعث خواهید شد که تمام گیاهان دیگر شما نیز آلوده شوند.

ریشه گیاه

باید بدانید که ریشه گیاه نیز می‌تواند به شما سلامتی آن را نشان دهد. اگر گیاه آپارتمانی به مواد معدنی دسترسی نداشته باشد و یا در شرایط درست و مناسبی نگهداری نشده باشد، ممکن است که ریشه دور گلدان پیچ و تاب بخورد و بیرون بزند.

بی‌حالی و پژمردگی

گیاه پژمرده و بی‌حال را می‌توان به سادگی تشخیص داد. درست است که ممکن است آن گیاه آپارتمانی در محل مناسب و یا شرایط خوبی نگهداری نشده باشد و به همین دلیل پژمرده به نظر برسد اما امکان بیمار بودن آن هم وجود دارد. همواره به این مورد توجه نمایید که شاخه‌ها و برگ‌های یک گیاه سالم باید دارای ایستادگی درست باشند و با طراوت به نظر برسند.

خرید ارقام نهال تجاری از بزرگترین تولید کننده نهال ایران با یک قرن تجربه

انتخاب گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی

گلدان، خانه گیاه محسوب می‌شود. پس باید گلدان مناسبی برای گیاه خود تهیه کنیم. علاوه بر زیبایی گلدان حتماً باید به جنس، زهکشی، قابلیت جابه‌جایی و اندازه آن توجه نمایید. یکی از مناسب ترین گلدان‌ها برای گیاهان، گلدان‌‌ها علاوه برای سبکی و زهکشی مناسب و… ، قابل بازیافت نیز هستند. برای خرید گلدان های پلیمری از سایت کافه گلدون کلیک کنید.

خرید از فروشگاه معتبر

آخرین موردی که حتماً باید هنگام خرید آنلاین گل و گیاه آپارتمانی به آن توجه نمایید، خرید از فروشگاه معتبر است. در فروشگاهای معتبری مانند کافه گلدون افراد متخصص و گیاه‌پزشک مشغول به کار هستند که به سلامتی گیاه اهمیت زیادی می‌دهند. این فروشگاه‌ها به صورت علمی برای رشد و تکثیر گیاهان آپارتمانی اقدام خواهند کرد و این‌گونه از بیمار شدن گیاه جلوگیری می‌کنند.

گیاهان آپارتمانی کافه گلدون

به خاطر بسپارید که حتماً قبل از خرید گیاه آپارتمانی محل نگهداری آن را تعیین کنید. این موضوع را نیز در نظر بگیرید که چقدر زمان برای رسیدگی به آن خواهید داشت. پیشنهاد کافه گلدون این است که برای شروع نگهداری، گیاهان مقاوم مانند زامیفیولیا، پتوس، سانسوریا و… را تهیه کنید. فراموش نکنید که کارشناسان کافه گلدون پاسخ‌گوی تمامی سوالات شما خواهند بود و شما می‌توانید با آنها مشاوره رایگان داشته باشید. با خرید از این مجموعه، در کنار محصول مورد نظر خود بروشوری نیز دریافت خواهید کرد. این بروشور حاوی اطلاعات مفیدی در مورد گیاه خریداری شده شما است و شما با خواندن آن متوجه می‌شوید که شرایط نگهداری آن گیاه چیست. لازم به ذکر است که با QR Code روی محصول نیز به مقاله کاملی از آن گیاه دسترسی خواهید داشت. همچنین اگر قصد خرید گلهای آپارتمانی ارزان را دارید، قیمت‌های سایت کافه‌گلدون به نسبت سایر فروشگاه‌ها بسیار به صرفه‌تر می‌باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *