افتتاح حساب ترکیه
اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

اشتباهات چیدمان سفره هفت سین که باعث فقر و بی پولی می شود و از نظر فنگ شویی مناسب نیست را در شادمگ بخوانید. اصول چیدمان یک سفره هفت سین جذاب و بی نقص را یادتان داده ایم.

اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

سفره هفت سین - اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

پهن کردن سفره هفت سین در جای تنگ

هنگام تزیین سفره هفت سین محل پهن کردن سفره هفت سین اهمیت زیادی دارد، سفره هفت سین را در گوشه‌ها و جایی تنگ که جریان انرژی کم است، پهن نکنید و همیشه سعی کنید سفره هفت سین را در مرکز خانه یا قسمت‌های غرب یا شمال‌غربی خانه پهن نمایید زیرا در این بخش ها انرژی مثبت بیشتری جریان دارد.

استفاده از هفت سین سال پیش

بسیاری از افراد خوراکی‌های سفره هفت سین را برای سفره سال بعد نگه داشته و از آن استفاده می کنند اما خوراکی‌هایی مثل سماق، سرکه و… که از سال قبل نگه داشته اید را در سفره هفت سین قرار ندهید زیرا این خوراکی‌ها انرژی‌های منفی یکسال گذشته را به خود جذب می کنند. به جای آن از ایده های هفت سین 1403 لاکچری بهره ببرید.

قراردادن سیر با پوست در سفره هفت سین

سیر در سفره هفت سین نماد سلامتی و گندزدایی و دوری از آلودگی است. سیر نگهبان سفره و نگهبان انرژی های خانه می باشد و از ورود انرژی های منفی به خانه جلوگیری می کند پس همه سیر‌ها را با پوست سر سفره نگذارید بلکه برای جذب انرژی های منفی باقی مانده سال قبل و پاکسازی فضای خانه تعدادی سیر بدون پوست در سفره هفت سین قرار دهید.

سفره هفت سین لاکچری - اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

استفاده از سکه غیرواقعی در هفت سین لاکچری

سکه نماد دارایی و ثروت است، سکه را بر سر سفره قرار می دهیم که سالی پر از ثروت و مکنت داشته باشیم. بهتر است برای جاری شدن برکت و ثروت بیشتر به زندگیتان از سکه واقعی استفاده نمایید و سکه های فیک را داخل هفت سین قرار ندهید چون نشان از این دارد که موضوع مربوط به آن نماد برای شما حقیقت ندارد.

20 ایده ی جذاب تزیین انار برای مدرسه که بچه ها عاشقشن

کاشت سبزه ارزن از اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

سبزه یادآور سبزی و رویش طبیعت، نماد نوزایی و تولد مجدد است که ما ایرانیان بر سر سفره عیدمان می گذاریم که سال جدید برایمان شاداب سرسبز و خرم باشد. هیچ وقت ارزن سبز نکنید زیرا ارزن سمبل فقر می باشد، بهترین سبزه برای عید گندم است.

قرار دادن ساعت در سفره هفت سین

برخی از افراد بر سر سفره هفت سین خود ساعت قرار می دهند اما ساعت جزو سین های اصلی هفت سین نیست و سیر، سیب، سبزه، سنجد، سرکه، سمنو، سماق از اجزای اصلی سفره هفت سین هستند. هرگز ساعت سر سفره هفت سین نگذارید، چون نماد گذر زمان و عمر می باشد.

سفره هفت سین - اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

استفاده از ظروف گوشه‌ تیز یا دهانه تنگ

امروزه ظرف های مخصوص هفت سین از جنس های مختلفی چون چوب، پلاستیک، فلز، آلومینیوم، شیشه، سفال، سرامیک و…ساخته شده اند، می توانید از این ظروف برای چیدن هفت سین استفاده نمایید اما از ظرف‌هایی که گوشه‌های تیز یا دهانه تنگ دارند (مثل لیوان‌های باریک و بلند) استفاده نکنید.

چرا سفره هفت سین می چینیم

هفت سین سفره ای است که ایرانیان هنگام نوروز می آرایند، هنگام تحویل سال گرد آن جمع می شوند و گاهی تا سیزدهم فروردین ماه زینت بخش منازل خانواده های ایرانی خواهد بود؛ سفره ای از جلوه های اصیل نوروز، که در طی سالیان دراز حضورش در خانه های ایرانی با حفظ نشانه های اصلی خود به زیبایی با هنر دست بانوان ایرانی عجین شده است. همه ما با اجزای اصلی این سفره آشناییم و تا حدودی فلسفه حضورشان را می شناسیم.

هفت سین به نماد مفاهیمی چون نوزایی، باروری، روشنایی، فراوانی، ثروت و. . . اشاره می کند. اما ما می خواهیم در اینجا به جنبه دیگری از سفره هفت سین بپردازیم و آن هم چیدمان و همنشینی این اجزا در کنار هم است.

تنظیم ساعات خواب نوزاد با راهکارهای فوق العاده

انتخاب تم کلی برای سفره هفت سین

قبل از هر چیزی باید تصمیم بگیرید که قصد دارید با چه سبک و سیاقی سفره هفت سین نوروز امسال تان را بچینید. آیا به سفره ای با رنگ و روی سنتی علاقه دارید یا به دنبال یک تم جدید برای آن هستید؟! پاسخ دادن به این سوال، ادامه کار را برای شما بسیار آسان تر خواهد کرد. انتخاب شما هر کدام از دو گزینه بالا که باشد مهم نیست؛ مهم این است که در پایان کار تم کلی را فراموش نکرده باشید و با فکر داشتن سفره ای با ظاهری تلفیقی، آن را تبدیل به یک هفت سین نامنظم و ناموزون نکنید. پس با تصمیمی قطعی سراغ انتخاب اجزای سفره بروید.

سفره هفت سین شیک - اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

انتخاب سفره و ظرف های هفت سین

سفره های بته جقه، گل های ترمه و انواع پارچه های دست دوز ایرانی سالیان درازی است که به زیباتر کردن سفره هفت سین ما کمک کرده اند. اگر انتخاب شما برای سفره، پارچه ای با نقش و نگار زیاد است به شما پیشنهاد می کنم اجزای دیگر سفره را ساده انتخاب کنید. ظروف شیشه ای و کریستال و ظرف های تک رنگ از هر جنسی مناسب چنین سفره هایی هستند.

پارچه های تک رنگ و ساده به ظروف کار شده و رنگارنگ اجازه خواهند داد تا به خوبی خودنمایی کنند. ظرف های تزیین شده با هنر ویترای، چینی های طرحدار و ظرف های سفالی لعابدار، اگر طرح و نقش زیادی داشته باشند روی چنین سفره ای چشمگیر ظاهر خواهند شد.

ترکیب رنگ زیبا برای سفره هفت سین

انتخاب ترکیب رنگ برای سفره هفت سین مانند هر هنر دیگری از قوانین پایه پیروی می کند و نیازمند دقت نظر ویژه ای است. سعی کنید هنگام خرید و گرد هم آوردن اجزای سفره هفت سین بیش از هر چیزی به همنشینی رنگ های آن در کنار هم فکر کنید. شاید برای این کار مجبور باشد که چندین بار آنها را کنار هم بچینید و از دور و نزدیک به تماشای شان بنشینید. سعی کنید با شناخت قوانین رنگ ها و با توجه به سلیقه شخصی تان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

چطور وام ودیعه مسکن ثبت نام کنیم + صفر تا صد شرایط و نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران

سفره هفت سین مینیمال - اشتباهات چیدمان سفره هفت سین

تزیین آینه و تنگ ماهی برای سفره هفت سین

گرچه این یک قانون نیست اما معمولا شش سین از اجزای سفره هفت سین در ظروف هماهنگ تزیین شده و در کنار سبزه قرار می گیرند. در این بین آینه و تنگ ماهی شاید بتوانند با ظاهری هماهنگ سفره نوروز را تکمیل کنند. به کمک هنر ویترای یا دیگر وسایل تزیینی آنها را زیباتر کنید؛ البته استفاده از آینه و شمعدان مراسم عقدکنان روی سفره هفت سین یکی از رسوم زیبایی است که می تواند خاطرات خوش شما را با هم پیوند دهد.

انتخاب مکان مناسب برای پهن کردن سفره هفت سین

بخش های مختلف منزل را به خوبی ببینید. چیدمان خانه را بررسی کنید و با توجه به اینکه قرار است هنگام دید و بازدیدهای نوروز در چه فضایی از مهمانان خود پذیرایی کنید، بهترین مکان را برای سفره هفت سین بیابید. اجازه دهید مهمانان نیز هنگام حضور در خانه شما از زیبایی سفره هفت سین تان لذت ببرند. بهتر است میزی برای پهن کردن سفره انتخاب کنید که باعث نشود هنگام پذیرایی از مهمانان دچار مشکل شوید. کنسول های کنار دیوار یا میزهای کنار مبلی در حاشیه فضای پذیرایی خانه فضای خوبی برای پهن کردن سفره هفت سین هستند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

20 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *