افتتاح حساب ترکیه
میز هفت سین - تزیین سفره هفت سین

تزیین سفره هفت سین یکی از قسمت های هیجان انگیز روزهای آخر سال است. داشتن یک سفره هفت سین تزئین شده و خاص و تک کار سختی نیست . می توانید از ایده هایی که شادمگ در اختیارتان قرار داده استفاده کنید.

تاریخچه سفره هفت سین

چیدمان سفره هفت سین زیباترین و مهم‌ترین نماد عید نوروز ایرانیان است که تا آخرین روز عید نوروز یعنی ۱۳ بدر روی زمین یا میز که قدیمی‌ها به آن خوان می‌گفتند گسترده است. سفره هفت سین امروز در محدوده جغرافیایی ایران باستان که علاوه بر ایران شامل کشورهای تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، قزاقستان و بخش‌های کردنشین عراق، ترکیه و سوریه هنوز هم برگزار می‌شود.

سفره هفت سین - تزیین سفره هفت سین

جالب است بدانید برگزاری جشن نوروز در «زنگبار» آفریقا که زمانی سکونتگاه ایرانیان مهاجر به این منطقه بوده هم مرسوم است. هفت سین که به قول عده‌ای زمانی هفت شین یا هفت چین بوده نماد زندگی و حیات است.

اگر چه به نظر می‌رسد تاریخچه هفت سین قدمتی به اندازه تاریخ ایران باستان دارد.اما حقیقت این است که سفره هفت سین ایده‌ی مدرن شده آیین‌های قدیمی ایران باستان یعنی هفت امشاسپند است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی فلسفه و نمادهای سفره هفت سین را هم مطالعه کنید.

اصول چیدمان و تزیین سفره هفت سین 1403 لاکچری

یک سفره هفت سین ساده، زینت بخش روزهای ابتدای بهار و بهانه‌ای برای جمع شدن همه اعضای خانواده دور هم است. سفره‌ای که از ۷ نشانه تشکیل شده و هر کدام از سین‌های آن فلسفه‌ای جذاب دارد.

هفت سین لاکچری و ساده - تزیین سفره هفت سین

توجه به چیدمان عناصر روی سفره هفت سین و هماهنگی رنگ‌ها و سبک‌‌های ظروف مورد استفاده در سفره هفت سین در زیبایی آن تأثیر زیادی دارد. در ادامه می‌توانید با مهم‌ترین اصول چیدن سفره هفت سین لاکچری آشنا شوید.

رنگ مناسب سفره هفت سین

اولین موضوعی که باید در مورد تزیین سفره هفت سین شیک بدانید این است که یک رنگ مناسب و هماهنگ برای آن انتخاب کنید. سعی کنید ظروف، تزئینات و هر آن چیزی که قرار است در سفره هفت سین از آن استفاده کنید را هماهنگ با همین رنگ انتخاب نمایید.

استفاده از رنگ‌های مکمل و هماهنگ نیز در کنار هم می‌تواند جلوه بی‌نظیری به سفره هفت سین شما بدهد. برای تزیین یک سفره هفت سین ساده می‌توانید از ظروف تک رنگ و بدون نقش استفاده کنید . اگر به رنگ‌ها علاقه دارید، می‌توانید رنگ‌های تند را برای ظروف و تزئینات سفره هفت سین به کار ببرید.

هفت سین زیبا - تزیین سفره هفت سین

سبک سفره هفت سین خود را انتخاب کنید

قبل از چیدن سفره هفت سین بهتر است انتخاب کنید که دوست دارید سفره هفت سین شما به سبک مدرن چیدمان شود یا کلاسیک. سبک سفره‌ای که برای زیر کار انتخاب می‌کنید، آینه و شمعدان و ظروف شما باید همگی با سبک کلی سفره‌تان هماهنگ باشد.

برای سفره هفت سین مدرن می‌توانید از ایده‌هایی خلاقانه‌تر کمک بگیرید. برای چیدن یک سفره هفت سین ساده و سنتی بهتر است این موضوع را در مورد انتخاب تمام عناصر رعایت کنید.

 از ظروف هماهنگ استفاده کنید

برای چیدمان مدل سفره هفت سین به هر سبکی، بهتر است از ظروف هماهنگ و ست استفاده کنید. قرار دادن هر یک از سین‌های سفره داخل یک ظرف متفاوت می‌تواند جلوه و مدل سفره هفت سین شما را زشت و ناهماهنگ کند.

هفت سین چوب - - تزیین سفره هفت سین

به منظور چیدمان سفره هفت سین مدرن می‌توانید از ایده‌های چندگانه برای قرار دادن سین‌ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که هماهنگ بودن سبک و مدل ظروف به شما کمک می‌کند تا در نهایت سفره‌ای زیباتر داشته باشید.

از آینه و شمع غافل نشوید

شاید آینه و شمع از اجزای اصلی هفت سین نباشند، اما باید بدانید که هیچ سفره هفت سینی بدون شمع و آینه کامل نخواهد شد. زیبایی آینه و شمعدان را دست کم نگیرید و در صورتی که به آینه و شمعدان دسترسی ندارید، خودتان دست به کار شوید . با استفاده از یک ایده جذاب یک ست آینه و شمعدان ساده درست کنید. برای این کار می‌توانید از آینه شمعدان عروسی‌تان نیز استفاده کنید.

هفت سین ساده - تزیین سفره هفت سین

میز مناسبی را برای چیدمان هفت سین انتخاب کنید

سفره هفت سین شما باید روی یک میز مناسب قرار بگیرد که هم جلوه زیبایی داشته باشد و هم اینکه روی میزی نباشد که برای پذیرایی از مهمان یا غذا خوردن به آن نیاز دارید. سعی کنید سفره هفت سین را روی میزی بچینید که تا پایان ۱۳ روز عید سفره هفت سین شیک شما جلوه‌گر خانه‌تان باشد.

هفت سین زیبا - تزیین سفره هفت سین

استفاده از میزهایی که کمی بزرگ‌تر هستند برای این کار مناسب‌تر است. اگر به میز بزرگ دسترسی ندارید، می‌توانید از دو یا سه میز در کنار هم استفاده کنید. بهتر است در کنار چیدن سین‌های سفره، برای زیباتر شدن میز هفت سینتان از گلدان گل، ظرف آجیل، میوه و شیرینی نیز استفاده کنید.

برای تزیین سفره هفت سین این خلاقیت ها را به خرج دهید

هفت سین یکی از مهمترین و مشهورترین سنت های عید نوروز است که شامل هفت تا چیز (سیب، سیر، سماق، سکه، سنجد، سمنو و سبزه) می باشد که با سین شروع می شوند و معمولا بر روی سفره و یا میز در کنار آینه، قرآن، تنگ ماهی، فال حافظ، آن را می چینند.

تمیز کردن چربی روی شیشه و آینه سخت نیست ؛ این چند روش جادویی آینه رو مثل روز اول می کنن

امروزه طراحی هفت سین های آماده کار بسیاری از افراد را راحت کرده است، اما با این حال بسیاری از خانواده ها، به خصوص خانم های کدبانو و خوش سلیقه علاقمندند تا سفره هفت سین را با ذوق و سلیقه خود چیدمان و دیزاین نمایند،

تزیین سیر هفت سین

سیر زنگی - تزیین سفره هفت سین

1. تزیین سیر هفت سین توپی شکل

برای تزیین سیر به این روش می توانید از توپ های پلاستیکی در اندازه های مختلف متناسب با سایر اجزای هفت سین، استفاده کنید. به این صورت که سیرها را به وسیله خلال دندان در توپ پلاستیکی فرو ببرید و با روبان یا برگ های تزیینی آن را دیزاین کنید.

2. تزیین سیر در گلدان

در این روش می توانید سیرهای خشک و تازه که در رنگ های مختلف هستند را به شکل دسته گل کنار هم جمع نموده و میان آن ها را با گل های تزیینی دیزاین کنید. سپس آن ها را در گلدان قرار دهید.

سیر در گلدان - - تزیین سفره هفت سین

این روش تزیین سیر هفت سین برای عروس بسیار مناسب است.

3. تزیین سیر هفت سین با تورهای رنگی

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید برای تزیین سیر هفت سین استفاده کنید این است که سیرها را در تورهای رنگی قرار داده و در آن را با روبان ببندید و از مروارید برای دیزاین آن استفاده کنید.

برای زیباتر شدن هفت سین بهتر است رنگ تورها را متناسب با سایر اجزای هفت سین انتخاب کنید.

4. تزیین سیر هفت سین در جام

در این روش تزیین سیر سفره هفت سین می توانید از سیر مصنوعی نیز استفاده کنید. به این صورت که سیرها را درون جام قرار دهید، سپس گل ها و روبان های تزیینی متناسب با رنگ سایر اجزای هفت سین را روی جام بچسبانید.

سیر - تزیین سفره هفت سین

5. تزیین سیر هفت سین با رنگ طلایی

برای داشتن سفره هفت سین جذاب و زیبا می توانید از رنگ های مختلف به خصوص رنگ طلایی برای تزیین سیر استفاده کنید. برای این کار بهتر است از سیرهای مصنوعی استفاده کنید تا بهتر رنگ را به خود جذب کند.

در آخر می توانید با روبان های رنگی به زیباتر شدن سیرهای تزیینی کمک کنید.

6. تزیین سیر هفت سین به شکل گل

برای تزیین سیر هفت سین به شکل گل پوست سیر را بکنید اما قسمت وسط سیر که حبه های آن را به هم متصل کرده را نگهدارید. سپس حبه های سیر را باز نموده و به شکل گل درآورید. برای زیباتر شدن آن می توانید از رنگ های اکلیلی نیز استفاده کنید.

دسته سیر و فلفل- تزیین سفره هفت سین

7. تزیین سیر هفت سین خوشه ای

در این روش تزیین سیر هفت سین می توانید از سیر تازه که دارای ساقه است استفاده کنید و در ارتفاعات نامنظم آن ها را کنار هم بچینید، سپس از گل های تزیینی میان آن ها استفاده کنید.

دسته گل سیر - تزیین سفره هفت سین

تزیین سماق هفت سین

سماق، سنجد، سکه، سمنو، سبزه، سیر و سرکه از مهم ترین اجزای سفره هفت سین محسوب می شوند که بهتر است برای زیبایی هر یک از این اجزاء از تزیینات خاص و جالبی استفاده شود. در مطالب قبلی روش هایی برای تزیین سبزه و تزیین سنجد و تزیین سکه هفت سین را مشاهده کردید، در ادامه این مطلب ایده های خلاقانه برای تزیینات سماق را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

تزئین سماق هفت سین به شکل خوشه

می‌توانید دور سماق خوشه‌ای را با روبان تزیین کنید و یا این که خوشه سماق را به صورت آبشاری از لبه جام آویزان کنید و با گل‌های ریز آن را دیزاین کنید.

سماق خوشه - تزیین سفره هفت سین

تزیین سماق هفت سین با بند مرواریدی

یکی از روش‌های بسیار آسان تزیین سماق هفت سین، این است که مقداری پودر سماق را در ظرف هفت سین ریخته و روی آن بند‌های مروارید قرار دهیم و به همین راحتی زیبایی را به سفره هفت سین خود هدیه کنیم.

تزیین سماق روی جام

سماق را به دلیل اینکه پودر است نمی‌توان مثل سایر اجزای هفت سین تزیین نمود، اما با بکارگیری روش‌های خاص می‌توان این کار را انجام داد.

یکی از روش‌های تزیین سماق هفت سین این است که پودر سماق را در تور‌های کوچک ریخته و در آن را با نخ محکم کنیم تا هر کدام از آن‌ها به اندازه یک سنجد شود.

سپس آن‌ها را توسط سیم‌های گلسازی روی جام چسبند و با گل‌های تزیینی دیزاین کرد.

سماق هفت سین بیرون ریخته از جام

یکی از روش‌های مرسوم تزیین سفره هفت سین، قرار دادن اجزای هفت سین در جام‌های کوتاه یا بلند و تزیین جام‌ها با گل خشک، روبان و … است.

در صورتی که از این روش استفاده می‌کنید می‌توانید پودر سماق را داخل یک جام ریخته و جام را با استفاده از وسایل مختلف تزیین کنید و یا از تکنیک نقاشی روی شیشه استفاده کرده و جام سماق را از سادگی و یکنواختی بیرون آورید.

تزیین سماق هفت سین به شکل گل

برای تزیین سماق می‌توانید مقداری پودر سماق را در ظرف مورد نظر بریزید و آن را با استفاده از کاردک یا قاشق به شکل گل درآورید.

در آخر برای زیباتر شدن آن یک عدد سکه سال نو در وسط آن قرار دهید.

سماق هفت سین در ظرف‌های تزیینی

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تزیین سماق هفت سین این است که آن‌ها را در ظروف تزیینی بریزید.

آداب و روش خواندن نماز شب ؛ 5 نکته ی حائز اهمیت

سماق - تزیین سفره هفت سین

بسیاری از افراد به دلیل مشغله‌های مختلف وقت کافی برای تزیین ندارند پس بهترین گزینه برای آن‌ها استفاده از این ظروف است تا به راحتی و بدون دردسر بتوانند هفت سین زیبایی داشته باشند.

تزیین سماق هفت سین با گل‌های تزیینی

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید به راحتی سماق را برای سفره هفت سین آماده کنید این است که پودر سماق را در ظرف مورد نظر بریزید. سپس گل و شکوفه‌های تزیینی را کنار آن بگذارید و به همین راحتی زیبایی سفره هفت سین خود را چند برابر کنید.

سماق توپی - تزیین سفره هفت سین

سماق هفت سین در جام

شما عزیزان می‌توانید مقداری پودر سماق را در جام هفت سین بریزید، سپس گل و روبان‌های تزیینی را به جام بچسبانید. برای زیباتر شدن سفره هفت سین بهتر است رنگ گل و روبان را متناسب با سایر اجزای هفت سین انتخاب کنید.

تزئین سنجد هفت سین

سنجد یکی از اجزا اصلی سفره هفت سین های ایرانی می باشد که اغلب افراد آن را نماد عشق و دلدادگی می دانند و نشانی از تولد و زایش است.

از این رو سنجد یکی از سین های اصلی سفره هفت سین محسوب می گردد که با استفاده از ایده های جدید و جالب می توان اقدام به تزیینات آن نمود.

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با اینگونه تزیینات در این مطلب به ارائه انواع مدل تزیین سنجد سفره هفت سین می پردازیم که امیدواریم تماشای آنها برای شما دوستان نیز مفید و جذاب باشد.

1. تزئین سنجد روی جام

شما عزیزان می توانید با استفاده از سیم های مفتولی و چسب حرارتی سنجدها را به شکل های مختلف روی جام های هفت سین بچسبانید. همچنین برای زیبایی بیشتر، گل های تزیینی روی جام ها بچسبانید.

2. تزیین سنجد با نگین های رنگی

یکی دیگر از روش های تزیین سنجد هفت سین، این است که خلال دندان را در ته سنجد فرو ببرید. سپس در کف ظرف های مخصوص هفت سین، اسفنج قرار دهید.

خلال دندان ها را در اسفنج ها فرو ببرید و ظرف هفت سین را پر از سنجد کنید، سپس میان سنجدها شاخه گل های نگینی قرار دهید.

3. تزئین سنجد به شکل خوشه ای

می توانید با استفاده از چسب حرارتی، سنجدها را در یک ردیف کنار هم بچسبانید. سپس در ردیف بعدی تعداد سنجدها را کمتر کنید و به همین ترتیب تا ردیف آخر، تعداد سنجدها را کم کنید تا در انتها به یک سنجد برسید.

سماق و سنجد خوشه - تزیین سفره هفت سین

همچنین از یک برگ تزیینی در بالای سنجدها استفاده کنید. به این ترتیب شما یک خوشه سنجد همانند خوشه انگور خواهید داشت.

4. تزیین سنجد در ظرف

یکی از ساده ترین روش ها برای تزئین سنجد این است که مقداری سنجد را در یک ظرف مخصوص هفت سین بریزید.

سپس برای زیبایی و تزیین آن از نوارهای مروارید و یا مرواریدهای ساده برای تزیین آن استفاده کنید. این مدل در عین سادگی، زیبایی خاصی به سفره هفت سین شما می بخشد.

5. تزیین سنجد به شکل توپی

یکی از ایده های زیبا برای تزیین کردن سنجدهای هفت سین، تزیین آن ها به شکل توپی است. برای اینکار می توانید سنجد ها را با استفاده از چسب روی توپ های کوچک پلاستیکی یا اسفنجی بچسبانید.

سنجد توپی - تزیین سفره هفت سین

همچنین برای این کار می توانید از سوزن ته گرد هم استفاده کنید و بعد از جمع آوری سفره هفت سین سنجد ها را مورد استفاده قرار دهید.

6. تزیین سنجد به شکل دسته گل

استفاده از گل های طبیعی می تواند نمای زیبایی به سنجدهای هفت سین شما ببخشد. به این صورت که دسته گلی زیبا و جذاب با سنجدها بسازید و در تزیین آن از گل های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید.

سنجد دسته گل - تزیین سفره هفت سین

7. تزیین سنجد به شکل شکوفه

در این روش با استفاده از سیم های گلسازی که در سنجدها فرو می برید، شکوفه های کوچک درست می کنید. به این صورت که یک عدد سنجد در وسط و پنج عدد سنجد به شکل گل به آن وصل می کنید و برای محکم شدن بین آن ها چسب حرارتی استفاده می کنید.

تعدادی از این شکوفه ها را آماده کنید و روی یک سیم روکش دار بچسبانید و برای تزیین از گل های مصنوعی ریز استفاده کنید.

سنجد دسته - تزیین سفره هفت سین

8. تزیین سنجد به شکل طرح های مختلف

طرح های مورد علاقه خود را چاپ کنید، سپس روی آن طرح را سنجد بچسبانید و طرح را پر از سنجد کنید. در آخر برای تزیین سنجدها روی آن ها را با اکلیل های رنگی زیبا کنید.

تزئین سیب هفت سین و کنده کاری هنرمندانه سیب

روش های متعددی برای تزیین سیب وجود دارد که به راحتی انجام می گیرند و از این طریق می توانید میوه آرایی های شیک و زیبایی داشته باشید.

همانگونه که می دانید میوه سیب به دلیل فراوانی و در دسترس بودن و همچنین ظاهر زیبایی که دارد در اغلب میوه آرایی ها مورد استفاده قرار می گیرد، پش چه بهتر که بتوانیم با ایده های خلاقانه و زیبا به تزیین این میوه پرداخته و از این طریق زیبایی بخش میوه آرایی های مختلف خود باشیم.

سیب به شکل گل - تزیین سفره هفت سین

با مشاهده مدل های متنوع و زیبای تزیین سیب می توانید به میوه آرایی و تزیینات این میوه بپردازید. همانگونه که گفتیم روش های متعددی برای این نوع تزیینات وجود دارد، اما در صورتی که تجربه ایی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می کنیم از طرح های ساده تر شروع نموده و سپس به تزیینات دیگر بپردازید.

ترفندهای ساده و راحت برای جا انداختن زیپ در رفته ؛ مثل آب خوردن زیپ رو درست کن

برای تزیین میوه سیب به شکل ساده، می توانید با برش زدن سیب، طرح و مدل خاصی را بر روی آن پیاده نموده و از این طریق تزیین زیبا و جالبی داشته باشید که تصاویری از نمونه های ساده و آسان آن را در ادامه مشاهده می فرمایید.

با مقلب القلوب - تزیین سفره هفت سین

تزیین سبزه عید نوروز

سبزه سبز رنگ با یک ربان باریک و ظریف قرمز تصور همیشگی من از سبزه عید بوده و هست. البته همیشه مادربزرگ ها مدل های مختلفی از سبزه را با ابتکار خاص خود پرورش می دادند و در آخرین لحظه های سال تحویل با سلیقه ای زیبا آن را آرایش می کردند. مدل های عروسک و کوزه و مزرعه و تپه از جمله این مدل های آشنایی هستند که البته زحمت بسیاری هم برای زیبا شدن و به ثمر نشستن داشتند.

در این مطلب با نزدیک شدن به روز اول عید و کامل شدن سبزه ها تزیینات جدید و مختلفی را برای معرفی به شما در نظر گرفتم تا سبزه هایتان کامل کننده سفره هفت سین در لحظه زیبای سال تحویل باشند.

سبزه در تخم مرغ - تزیین سفره هفت سین سیزه پر گل - تزیین سفره هفت سین سبزه در تنگ - تزیین سفره هفت سین تزیین سبزه - تزیین سفره هفت سین سبزه عدس - تزیین سفره هفت سین سبزه با شکوفه - - تزیین سفره هفت سین سبزه راه راه - تزیین سفره هفت سین

ایده تزیین سکه سفره هفت سین

انواع روش ها برای تزیین سکه سفره هفت سین را به شما عزیزان معرفی می کنیم که امیدواریم از مشاهده این مدل تزیینات نهایت لذت را ببرید و مورد توجه تان قرار بگیرند.

سکه در هفت سین نماد خیر و برکت است و از آن به این دلیل در سفره هفت سین استفاده می شود که در سال جدید اهل خانه پول و برکت زیادی بدست آورند.

برای تزیین سکه سفره هفت سین ایده های زیادی وجود دارد و شما می توانید با توجه به تزیینات دیگر اجزای سفره هفت سین سکه را به زیبایی تزیین کنید.

1. تزیین سکه هفت سین به شکل مخروطی

با استفاده از مقوا مخروط هایی به اندازه متناسب با سفره هفت سین خود درست کنید، سپس روی آن را سکه بچسبانید. به این ترتیب شما مخروط هایی از سکه خواهید داشت که برای تزیین سفره هفت سین می تواند استفاده کنید.

سکه درختی - تزیین سفره هفت سین

2. تزیین سکه در تنگ شیشه ای

یکی از روش های آسان برای تزیین سکه هفت سین این است که یک تنگ شیشه ای را پر از سکه های سال نو کرده و آن را با روبان های رنگی و گل های مصنوعی تزیین نمایید.

3. تزیین سکه هفت سین توپی شکل

برای تزیین سکه هفت سین توپی شکل می توانید از توپ های پلاستیکی یا مقوایی استفاده کنید. برای این کار از سکه های مصنوعی که سبک هستند استفاده نمایید و کل توپ را با سکه بچسبانید.

سکه توپی - تزیین سفره هفت سین

4. تزیین سکه هفت سین به شکل دسته گل

در این روش باید از سکه های مصنوعی سال نو استفاده کنید و آن ها را کنار هم بچسبانید به گونه ای که چند دسته سکه بسازید. سپس از سیم گلسازی استفاده کرده و زیر هر دسته، سیم گلسازی بچسابنید.

در مرحله بعد هر دسته را به یک سیم گلسازی بزرگ تر وصل نموده و از شکوفه های کوچک برای تزیین آن استفاده کنید.

5. تزیین سکه هفت سین بیرون ریخته از جام

این روش بسیار آسان است. برای این کار از جام استفاده کنید، سپس سکه ها را به گونه ای داخل و بیرون از جان بریزید که گویی سکه ها از جام بیرون ریخته اند.

در آخر می توانید از روبان و گل های خشک برای تزیین جام استفاده نمایید.

6. تزیین سکه هفت سین با صندوقچه

در این روش می توانید از صندوقچه های کوچک تزیینی استفاده کنید. یک تکه اسفنج به اندازه صندقچه در کف آن قرار دهید. مقداری علف و گل خشک روی اسفنج بگذارید، سپس سکه های مصنوعی را روی علف ها بچسبانید.

7. تزیین سکه هفت سین با مجسمه

در این روش تزیین سکه هفت سین، تکه ای تور بردارید و سکه ها را روی آن بچسبانید، سپس مجسمه ی دلخواه خود را برداشته و یک سر تور را به دست مجسمه بچسبانید یا با نخ دور دستش بپیچید تا محکم بایستد.

8. تزیین سکه هفت سین در خاک ژله ای

ساده ترین روش برای تزیین سکه هفت سین این است که مقداری خاک ژله ای را در یک جام یا تنگ بریزید و روی آن ها را سکه قرار دهید. در این روش به دلیل وجود رنگ های مختلف جذابیت خاصی وجود دارد.

9. تزیین سکه هفت سین به شکل کیسه فانتزی

از پارچه های گونی استفاده کنید و دو تکه مستطیلی شکل ببرید، سپس دو تکه را از لبه به هم دخته یک طرف آن را باز بگذارید.

آن را وارونه کرده و داخل آن را از الیاف پر کنید. سپس دو عدد سکه در گوشه آن طرفی که باز گذاشته بودید قرار داده و سکه ها را با چسب بچسبانید و بقیه آن را بدوزید.

در پایان مقداری سکه در اطراف کیسه دوخته شده بریزید.

10. تزیین سکه هفت سین در ظروف تزیینی

اگر وقت کافی برای تزیین سکه هفت سین ندارید، می توانید از ظروف زیبایی که در بازار موجود است استفاده کنید. مقداری برنج کف ظرف بریزید و سکه ها را درون برنج ها قرار دهید. این کار هم موجب زیبایی بیشتر و هم موجب ایستادن سکه ها می شود.

تزئین دیگر لوازم سفره هفت سین

تخم مرغ - تزیین سفره هفت سین تزیین آجیل - تزیین سفره هفت سین

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *