افتتاح حساب ترکیه
نحوه رنگ کردن ابرو

نحوه رنگ کردن ابرو که بسیار ساده به نظر می رسد نیاز به قوانینی دارد که در این مطلب شادمگ در اختیار شما قرار گرفته است. شما با استفاده از این روش هیچ آسیبی به ابروی خود وارد نمی کنید .

طرز استفاده از رنگ ابرو

مرتب بودن ابروها نقش مهمی در آراستگی ظاهری شما دارد و گاهی برای این کار به رنگ ابرو نیاز دارید. طرز استفاده از رنگ ابرو بسیار ساده است و اگر آن را یاد بگیرید، به راحتی می‌توانید خودتان در خانه ابروهایتان را رنگ کنید و برای این کار، نیازی به مراجعه به آرایشگاه نخواهید داشت. هر چند باید برای انتخاب رنگ ابرو تیره یا روشن مهارت داشته باشید.

در این مطلب می‌خواهیم درباره آموزش رنگ کردن ابرو در خانه با شما عزیزان صحبت کنیم و تمام نکات مهم و کلیدی را درباره این موضوع با شما در میان بگذاریم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه رنگ کردن ابرو

آموزش رنگ کردن ابرو در خانه

ابروها، تاثیرگذارترین اجزای صورت هستند که کوچکترین تغییری روی آن‌ها، تاثیر زیادی روی کل صورتتان خواهد گذاشت. پس اگر قصد رنگ کردن ابروهایتان را دارید، ابتدا باید بدانید چه رنگ ابرویی برای شما مناسب است. برای تشخیص آن پیشنهاد می‌کنیم مقاله چگونه رنگ ابرو مخصوص خود را انتخاب کنیم را بخوانید.

پس از اینکه رنگ ابروی مناسب خود را انتخاب کردید، طبق مراحل زیر ابروهایتان را رنگ کنید:

مواد لازم برای رنگ ابرو

برای رنگ کردن ابروها به موارد زیر نیاز دارید:

  • رنگ مخصوص ابرو
  • اکسیدان
  • برس رنگ ابرو باریک
  • گوش پاک کن
  • وازلین
  • پنبه
  • ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکی برای مخلوط کردن مواد

طرز استفاده از رنگ ابرو و دکلره برای روشن کردن ابروها

اگر تارهای ابروی شما ضخیم، زبر و تیره هستند ممکن است به پودر دکلره نیاز داشته باشید؛ اما به طور کلی استفاده از دکلره برای ابرو توصیه نمی‌شود. برای روشن کردن ابروها با دکلره طبق مراحل زیر عمل کنید:

درمان خشکی مو با ماسک های طبیعی خانگی ؛ کم هزینه و فوری موهاتو نرم و لطیف کن

نحوه رنگ کردن ابرو

ابروها را مرتب کنید و آن‌ها را با شوینده مناسب بشویید.
برای جلوگیری از ایجاد التهاب ناشی از دکلره، با استفاده از گوش پاک کن و وازلین، پوست اطراف ابرو را چرب کنید.
پودر دکلره و اکسیدان را باهم ترکیب کنید و با استفاده از برس مخصوص روی ابروها بمالید.
اینکه باید دکلره یا رنگ ابرو چند دقیقه بماند ، بستگی دارد که چقدر می‌خواهید ابروهایتان را روشن کنید. اگر می‌خواهید ابروهایتان خیلی روشن شوند، ۱۰ دقیقه و در غیر اینصورت، ۵ دقیقه زمان کافی است.
در طول این زمان، مرتب ابروها را چک کنید و هنگامی که به رنگ دلخواهتان رسیدید، مواد را با پنبه مرطوب از روی ابرو پاک کنید.
صورتتان را بشویید و با حوله خشک کنید.

نکته مهم

اگر رنگ ابروهایتان زرد یا نارنجی شد، چند قطره واریاسیون را با اکسیدان مخلوط کنید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه روی ابروها بماند.
پس از شستن واریاسیون، ابروهایتان بی‌رنگ شده‌اند و می‌توانید با استفاده رنگ دلخواهتان آن‌ها را رنگ کنید.
رنگ ابرو چند دقیقه بماند

برای انتخاب رنگ مداد ابرو حتما از شادمگ و ترفندهایش کمک بگیرید.

روشن کردن ابرو بدون دکلره

حتماً می‌دانید که استفاده مکرر از دکلره، باعث آسیب به سلامتی شما خواهد شد. پس پیشنهاد می‌کنیم همیشه از آن برای روشن کردن ابروهایتان استفاده نکنید. راه حل دیگر برای روشن کردن ابروها، استفاده از رنگ سه صفر است. کافیست این رنگ را با اکسیدان ۹ درصد ترکیب کنید و روی ابروها بزنید.

نحوه رنگ کردن ابرو

پس از گذشت زمان کمی، رنگ ابروهایتان روشن می‌شود و به پایه می‌رسد. حالا می‌توانید رنگ ابروی دلخواهتان را روی ابروها قرار دهید تا دقیقاً به همان رنگ در بیایند. البته اگر می‌خواهید یک تا دو درجه ابروها را روشن کنید، پیشنهاد ما استفاده از اکسیدان ۶ درصد است.

طریقه تیره کردن ابروها

برای تیره کردن ابروها، طبق مراحل زیر عمل کنید:

با استفاده از وازلین، دور تا دور ابروها را به خوبی بپوشانید تا پوست این ناحیه رنگ نگیرد.
پس از ترکیب رنگ ابرو با اکسیدان، مواد را روی تمام قسمت‌های ابرو بزنید.
در پاسخ به این سوال که رنگ ابرو چند دقیقه بماند ، باید بگوییم برای رنگ‌های تیره و مشکی یک دقیقه کافیست.
در آخرین مرحله نیز رنگ ابرو را پاک کنید و صورتتان را بشویید.

معرفی بهترین ماسک روشن کننده پوست با ارزان ترین مواد طبیعی خانگی

اصول رنگ کردن ابرو

برای رنگ کردن ابرو به رنگ پوست خود دقت کنید

برای رنگ کردن ابروها رنگ پوست هم نقش تعیین کننده ای دارد.

اگر پوست گندمی ،رنگ موی قهوه ای تیره دارید، بهتر است ابروی تان مشکی باشد تا چهره تان جذاب تر شود.

نحوه رنگ کردن ابرو
اگر پوستی روشن ، رنگ موی بلوند دارید بهتر است یک تا دو درجه رنگ ابروی خود را روشن کنید.
افراد دارای رنگ پوست سبزه و رنگ مو مش یا کامل روشن، بهتر است برای باز تر شدن چهره شان، چهار تا پنج درجه رنگ ابروی شان را نسبت به رنگ ریشه روشن کنند.
افراد با هر رنگ پوستی که موهای خود را شرابی و فندقی و گروه رنگ موهای قرمز کرده اند بهتر است ابرو را تیره نگه دارند.
افرادی که پوست سفید دارند و موهای خود را زیتونی کرده اند، بهتر است رنگ ابرو را تنها یکی، دو درجه روشن تر از رنگ مو کنند.
افرادی که پوست تیره دارند و موهای خود را زیتونی کرده اند، بهتر است ابروها را کاملا روشن سازند.

رنگ ابرو باید متناسب با رنگ موها باشد

رنگ ابرو علاوه بر رنگ پوست باید با رنگ موها متناسب باشد. بیشتر آرایشگرها می گویند رنگ ابروها باید یک درجه تیره تر از رنگ موها باشد اما همه موافق این امر نیستند.

برای رنگ کردن ابرو حساسیت پوستتان را چک کنید

اگر تصمیم گرفته اید ابروهایتان را رنگ کنید، حساسیت پوستتان با گذاشتن یک قطره رنگ روی پوست دستتان چک کنید زیرا برخی از رنگ ها از مواد نامناسبی تشکیل شده اند که برای سلامتی و پوست شما مضر هستند و باعث خارش شدید پوستی و مشکلات می شوند.

نحوه رنگ کردن ابرو

اکسیدان مناسب انتخاب نمایید

برای رنگ کردن ابرو نباید همان اکسیدانی که برای رنگ کردن موهای تان استفاده کرده اید را به کار ببرید. ابرو و مژه ها کوتاه تر از موهای سر هستند و سریع تر رنگ می گیرند. پس بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدن آنها از اکسیدان ضعیف تری استفاده کنید. برای رنگ ابرو اکسیدان سه یا کمتر را به کار ببرید.

همیشه ابروهایتان را رنگ نکنید

رنگ کردن مداوم ابروهایتان ، سبب ریزش ابروها می شود پس گاهی با تغییر رنگ موهایتان ابروها را رنگ نکنید بلکه زمانی که موهایتان را تغییر رنگ مختصری داده اید، برای خوش رنگ و خوش فرم کردن ابروها از کمی سایه پودری یا مداد ابرو استفاده نمایید اما اگر رنگ موهای تان را تغییر اساسی داده اید، رنگ ابروهای تان را هماهنگ با رنگ موها ی تان عوض کنید.

در مورد بوتاکس لب بیشتر بدانید + مزایا ، معایب و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

آموزش رنگ کردن ابرو

نکاتی برای استفاده از رنگ ابرو در خانه

تا اینجا مراحل آموزش رنگ کردن ابرو در خانه را برای شما عزیزان بیان کردیم. اما نکات مهم دیگری نیز برای کسب بهترین نتیجه از رنگ ابرو وجود دارند که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم:

درصد و میزان اکسیدان برای رنگ ابرو چقدر است؟

معمولاً بهتر است برای رنگ کردن ابرو از اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید و اکسیدان‌های بیشتر از ۹ درصد را به کار نبرید. به طور کلی اکسیدان ۳ و ۶ درصد برای رنگ‌های تیره و اکسیدان ۹ درصد برای رنگ‌های متوسط و بلوند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میزان اکسیدان برای رنگ ابرو دو برابر مقدار رنگ است. به این صورت که هر میزانی رنگ ابرو در ظرف ریختید، دو برابر آن اکسیدان اضافه کنید و سپس به خوبی مخلوط نمایید.

رنگ ابرو چند دقیقه بماند؟

بعد از گذاشتن رنگ روی ابروها، باید مرتب آن‌ها را چک کنید. به این صورت که با برس رنگ، مقداری از رنگ را کنار بزنید و ببینید ابرو به رنگ دلخواهتان رسیده است یا خیر. توجه داشته باشید که ماندن بیش از حد رنگ روی ابروها، ممکن است باعث التهاب پوست و ریزش ابروها شود.

نحوه رنگ کردن ابرو

سوالات متداول

آیا میتوان از رنگ مو برای ابرو استفاده کرد؟

موهای ابرو، حساس و نازک‌تر از موهای سر هستند و نباید برای رنگ کردن آن‌ها از رنگ مو استفاده کرد. چرا که رنگ‌های مخصوص مو ترکیبات قوی‌تری دارند و برای ابروها مناسب نیستند.

میزان اکسیدان برای رنگ ابرو چقدر است؟

میزان اکسیدان برای رنگ ابرو دو برابر مقدار رنگ است. به این صورت که هر میزانی رنگ ابرو در ظرف ریختید، دو برابر آن اکسیدان اضافه کنید و سپس به خوبی مخلوط نمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

21 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *