انتخاب رنگ مداد ابرو

انتخاب رنگ مداد ابرو کار پیچیده‌ای نیست. اما لازم است بدانید با توجه به رنگ مو، پوست و چشم، چه مداد ابرویی باید بخرید. برای دانستن این نکته‌ها اين مطلب از گروه زيبايي شادمگ را از دست ندهيد.

رنگ مداد ابرو

اهمیت ابروها در زیبایی آرایش صورت برای همه شما روشن است پس انتخاب لوازم آرایشی خوب برای زیباتر شدن ابروها را نمی توان نادیده گرفت . مداد ابرو وسیله ای است که هر خانم حتی بدون داشتن مهارت خاص در آرایش چهره از ان استفاده می کند پس دانستن نکاتی در این رابطه و حتی برداشتن ابرو در خانه نیاز تمام خانم هاست.

انتخاب رنگ مداد ابرو

چرا باید مداد ابرو بخریم؟

اگر ابروهای پرپشتی با خط‌های مرتب و منظم دارید، می‌توانید با خیال راحت بروید و مطالب بعدی را بخوانید. اما بدانید بیشتر خانم‌ها دوست دارند فضاهای کم‌رنگ ابروی‌شان پررنگ‌تر باشد. شاید بخواهند قد ابرو را بلندتر کنند یا خط تاج ابرو را پرجلوه کنند.

اگر هنوز دارید به خواندن ادامه می‌دهید، احتمالا شما هم می‌خواهید با مداد ابرو، جلوه و شکوه بیشتری به صورت‌تان بدهید و ابروها را از نو تعریف کنید. بدون اینکه نیازی به لیفت ابرو در خانه داشته باشید.

استفاده از مداد ابرو در آرایش صورت

اگر مدل ابرو پهن دارید یا ابروهای روشنی دارید، شاید احتیاج باشد روی آنها را پر رنگ کنید. بدین منظور باید در انتخاب رنگ مداد ابرو بسیار دقیق و سختگیر باشید.

اگر رنگی را برگزینید که خیلی تیره باشد، ابروهایتان غیر طبیعی بنظر خواهد رسیدو توی ذوق می زند. اگر هم از رنگی استفاده کنید که خیلی روشن باشد، هیچ کمکی به زیباتر شدن ابروهایتان نخواهد شد.

بنابراین رنگی را انتخاب کنید که مناسب ته رنگ پوست شما و ویژگی های صورتتان باشد. ایده آل این است که رنگ مداد مورد نظر شما دو پرده روشن تر از رنگ موهای خودتان باشد. بدین صورت هم به خوبی با ابروهایتان در می آمیزد و هم خودش را نشان می دهد.

مداد ابروی فندقی - انتخاب رنگ مداد ابرو

رازهای مهم برای انتخاب رنگ مداد ابرو

انتخاب رنگ مداد ابرو در دادن جلوه‌ای زیبا به ابروها و چشم‌ها مهم است. اما اینکه چه مدادی و چه رنگی را انتخاب کنید، گاهی کمی سخت می‌شود. حتی حرفه‌ای‌های باتجربه هم در برخی مواقع، به‌درستی تصمیم‌گیری نمی‌کنند. پس مشخص است که این مقوله نیاز به خواندن و دانستن بیشتری دارد.

پر طرفدارترین رنگ موی سال 2023 ؛ رنگ مو مناسب پوستت رو بشناس

ماجرا از این قرار است که طیف رنگی پوست و موی آدم‌ها به‌شدت گسترده و متنوع است. از سوی دیگر، محصولات آرایشی مختلف ابرو؛ مانند ژل‌ها، مدادها، پودرها و کرم‌ها هم بسیار گوناگون‌اند. پس در این آشفته‌بازار باید چه کرد و چطور بهترین گزینه را برای ابروها انتخاب کرد؟

قبل از استفاده، مداد را روی پوست‌تان امتحان کنید

قبل از اینکه مداد ابرویی بخرید، آن را روی پوست‌تان امتحان کنید. مثلا نزدیک ابروی‌تان خطی بکشید و ببینید که رنگ مداد با پوست‌تان در هماهنگی است یا خیر. این را هم در نظر بگیرید که همیشه چربی روی پوست باعث می‌شود که رنگ مداد تیره‌تر به نظر بیاید. هر چقدر هم از کشیدن مداد در ابرو بیشتر بگذرد، این تاثیرگذاری بیشتر نمایان می‌شود. پس در انتخاب رنگ و استفاده از مداد ابرو حواستان را به این نکته جمع کنید.رنگ بندی مداد ابرو - انتخاب رنگ مداد ابرو

رنگ ابروی واقعی‌تان را در نظر بگیرید

رای اینکه رنگ ابروها خوب از کار دربیاید، بهتر است که به‌دنبال مداد ابرویی باشید که به رنگ طبیعی موها و ابروهایتان نزدیک است. اگر هم موهایتان را رنگ کرده‌اید یا دوست دارید که ابروهایتان تیره باشند، همیشه تناسب میان رده رنگی موها با رنگ مداد را در نظر داشته باشید. البته مدل‌هایی هم در جریان مُد وجود دارد که رنگ متفاوت ابرو و موها را به شما توصیه می‌کند، ولی این توصیه چندان همه‌پسند نیست و به هر صورتی هم نمی‌آید.

رنگ‌های مختلف را با هم ترکیب کنید

برای طبیعی‌شدن حالت ابروها در انتخاب رنگ مداد ابرو به یک رنگ اکتفا نکنید. موی طبیعی هم معمولا دارای ترکیبی از طیف‌های رنگی است و یک‌دستی مو معمولا به‌ندرت برای افراد اتفاق می‌افتد. پس چند رنگ هم‌خانواده را با هم ترکیب کنید؛ یعنی از چند مداد ابرو برای کشیدن ابروهایتان بهره ببرید. ابتدا جاهای خالی ابرو را با پودر ابرو یا مداد پُر کنید و بعد شروع به استفاده از مداد برای حالت‌دادن کلی کنید. ترکیب چند رنگ مختلف باعث می‌شود که جلوه‌ای طبیعی در ابروها داشته باشید.

اگر موهای قرمز و شرابی دارید، به این نکته توجه کنید

همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید، انتخاب رنگ مداد ابرو برای موهای قرمز و شرابی از همه سخت‌تر است. ابروهای هیچ‌کس که به این رنگ نیست. پس برای انتخاب طیف مناسب چه باید کرد؟ برای اینکه رنگ ابروها با موهایتان هماهنگ شود، باید مدادی از طیف بلوند دودی یا قهوه‌ای تیره بخرید. رنگ موی سال 2023 را ببینید تا با توجه به آن رنگ مداد ابروی مناسب تان  را انتخاب کنید.

مداد ابرو - انتخاب رنگ مداد ابرو

اگر موهایتان چیزی میان بلوند و رگه‌هایی از قرمز است، انتخاب مدادی به رنگ طلایی یا قهوه‌ای مایل به خاکستری گزینه خوبی خواهد بود. درصورتی که رنگ ابروهای واقعی‌تان تیره است، باید به سراغ رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز بروید. کسانی که موها را حسابی شرابی می‌کنند هم باید به دنبال مدادهایی بروند که دارای طیف رنگی قرمز هستند.

آموزش مرحله به مرحله پدیکور پا در خانه بدون نیاز به آرایشگاه + فرمول ساخت کرم و اسکراپ

اگر بلوند هستید به این نکته توجه کنید

بلوند هستید یا موهایتان را روشن کرده‌اید؟ در هر صورت باید دقت کنید که رنگ ابروها هم با رنگ موها یکسان و همخوان باشد. در صورتی‌که تناژ رنگی موهایتان دودی، شامپاینی یا پلاتینی است، باید در انتخاب رنگ مداد ابرو هم به‌دنبال همین طیف‌های رنگی باشید. اما اگر تناژ رنگیِ موهایتان به طلایی یا کاراملی نزدیک است، به انتخاب رنگ مداد ابرو با طیفی از قهوه‌ای کم‌رنگ دقت داشته باشید.

اگر موهای قهوه‌ای دارید، به این نکته توجه کنید

کسانی که موهای قهوه‌ای دارند در انتخاب رنگ مداد ابرو با دردسر کمتری روبه‌رو هستند. دلیل آن است که بیشتر محصولاتِ این حوزه به رنگ قهوه‌ای هستند. اما این موضوع نباید باعث شود که بی‌گدار درباره انتخاب رنگ مداد تصمیم‌گیری صورت بگیرد. قانون کلی برای کسانی که موهای قهوه‌ای دارند، این است که یکی از رنگ‌های قهوه‌ای طیف موهای‌شان را انتخاب کنند. یعنی ببینند که موهای‌شان به کدام قهوه‌ای نزدیک‌تر است و همان مداد را بخرند.

در صورتی که موهایتان قهوه‌ای روشن است هم باید در انتخاب رنگ مداد، به طیفی از قهوه‌ای در همان حال‌وهوا دقت کنید. خیلی‌پررنگ‌ترکردن ابروها یا خیلی کم‌رنگ‌ترکردن‌شان نسبت به موها اصلا ایده خوبی نیست.

اگر موهای مشکی دارید، به این نکته توجه کنید

اگر موهایتان مشکی است، لزوما نباید به‌دنبال این باشید که ابروها را هم مشکی کنید. ابروهایی که خیلی مشکی باشند، حالت چهره‌تان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند و زیبایی چندانی به‌وجود نمی‌آورند. مثلا ابروهای خیلی تیره می‌توانند چهره‌تان را اخمو و عبوس کنند. (البته در صورتی که ابروی پر و کلفتی داشته باشید) به‌جای رنگ مشکی پررنگ به‌ سراغ رنگ قهوه‌ای تیره بروید. اگر رنگ قهوه‌ای مدادتان به‌اندازه‌ای که می‌خواهید تیره نیست، چند رنگ را با هم امتحان کنید و ببینید که به درجه تیرگی دلخواه می‌رسید یا خیر.

مداد ابرو مشکی - انتخاب رنگ مداد ابرو

اگر موهای خاکستری دارید، به این نکته توجه کنید

کسانی که موهای خاکستری دارند، باید در انتخاب رنگ مداد ابرو طیف‌های بلوند پلاتینی را در نظر داشته باشند. رنگ‌هایی از طیف بلوند هم گزینه‌های خوبی هستند. قهوه‌ای نه‌خیلی تیره و نه خیلی روشن هم برای کسانی که موهای‌شان خاکستری تیره است، انتخاب خوبی خواهد بود.

چطور مداد ابرو بكشيم

هنگام استفاده از مداد ابرو یا ریمل ابرو بر روی ابروهایتان، یادتان باشد که خارج از خط موها را رنگ نکنید. پس درون خطوط کرانه ی ابروهایتان بمانید. همچنین همیشه با ضرباتی ملایم شروع کنید، چرا که اگر از ضربات سفت و محکمی استفاده نمایید رنگ ابروهایتان تیره خواهد شد.

ترفند های تضمینی برای کوچک کردن بینی بدون عمل در خانه

اگر هم ابروهایتان را خیلی تیره کنید، با آرایش باقی صورتتان ناسازگاری ایجاد خواهد شد. پس هیچگاه مداد را خیلی محکم فشار ندهید، مخصوصا نوکش را. باید دست هایتان را شل، اما کنترل شده حرکت دهید تا مدل ابرو پهن وزیبایی را داشته باشید.
مداد را در برابر ابروهایتان، پایین نگاه دارید، و از اینکه مداد را در گوشه های بالایی و انتهایی ابروهایتان استفاده کنید بپرهیزید. از آنجایی که کمان بالایی کم پشت تر از بقیه ی ابروی شماست، باید تا آنجا که می توانید مداد را از آن قسمت ابرو دور نگاه دارید.

نکته‌ های تکمیلی انتخاب رنگ مداد ابرو را از دست ندهید

مداد ابرویی بخرید که کم‌چرب و نرم باشد. بعد از این‌که با مداد روی موهای ابرو کشیدید، آن را رو به بالا برس بزنید. به این ترتیب طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد.روش کشیدن مداد ابرو - انتخاب رنگ مداد ابرو
اگر می‌خواهید ابروهاتان خیلی به‌چشم بیایند، یا موی رنگ‌شده دارید، بد نیست ابروها یک پرده روشن‌تر از رنگ مو دیده شوند. باید بدانید مراقبت از موی رنگ شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما بعضی‌ها ترجیح می‌دهند رنگ ابرو طبیعی به‌نظر برسد. در این صورت رنگ موی طبیعی ابرو را درنظر بگیرید و خیلی از آن دور نشوید.
همان‌طور که لایت به موها جلوه می‌دهد، بهتر است ابروها را یک‌دست نکنید. برای این‌که ابرو طبیعی و جذاب به‌نظر برسد، قسمت‌های کم‌پشت ابرو را با کیت پودر ابرو یا مداد ابرو بپوشانید. بعد با ژل ابرو روی آن بکشید. به این ترتیب سایه‌های متفاوتی روی ابرو دیده می‌شود و جلوه‌ زیباتری پیدا می‌کند.

انواع مداد ابرو - انتخاب رنگ مداد ابرو
در انتخاب و خرید مداد ابرو، تناژ رنگ مو را درنظر داشته باشید. در رنگ موی شما رنگ‌‌های گرم مثل طلایی یا قرمز دیده می‌شود؟ یا تناژ دودی در آن وجود دارد؟ مداد ابرو را با آن هماهنگ کنید.
بهتر است مداد ابرو را فقط روی مو بکشید و از کشیدن آن روی پوست و جایی که موی ابرو نروییده، دور نگهش دارید.

مداد ابرو قرار است موها را برجسته‌تر کند، نه این که مو روی پوست شما بکشد؛ البته اگر دنبال ابروی طبیعی هستید.

مداد ابرو نسکافه ای - انتخاب رنگ مداد ابرو
پیشنهاد می‌کنیم برای رنگ ابرو سراغ رنگ مو که در خانه دارید، نروید. این رنگ برای مو طراحی شده و می‌تواند به پوست ابرو آسیب برساند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *