افتتاح حساب ترکیه
رنگ موی سال 2023

رنگ موی سال 2023 شامل چه رنگ هایی می شود؟ آشنایی با رنگ موی ترند سال جدید به شما در ایجاد چهره ای جدید و به روز کمک میکند. برای شناخت این رنگ ها تا پایان این مقاله از زیبایی شادمگ همراه باشید.

رنگ موی سال 2023

رنگ موی 1402 - رنگ موی سال 2023

با آمدن سال جدید در همه دنیا رنگ جدید سال 2023 برای لباس، مو و دکوراسیون از سوی کارشناسان دنیای مد و هنر و برخی برندهای خاص معرفی می‌شود.

خانم‌ها به دنبال حس زیبایی دوستی با نزدیک شدن به سال جدید شمس و تحویل سال در کنار تحول درونی به سراغ تغییر ظاهر خود رفته و موهای خود را مطابق با مد معرفی شده جهانی رنگ می‌کنند. مراقبت از موی مشکی بسیار ساده تر از موهای رنگ شده می باشد. بنابراین پس از رنگ کردن از ماسک های مراقبت مو استفاده کنید.

چگونه رنگ پوست خود را برای رنگ مو مناسب پیدا کنید

قبل از انتخاب رنگ مو، باید ته رنگ پوست خودرا شناسایی کنید. اکثر مردم در یکی از سه دسته قرار می‌گیرند: گرم، خنک و خنثی. فهمیدن این کـه رنگ چهره شـما کجاست ممکن اسـت گیج کننده بـه نظر برسد، اما چند ترفند وجوددارد:

۱. بـه دنبال رنگ های‌ خاص باشید. پوست‌های‌ با رنگ سرد دارای ته‌رنگ‌های‌ آبی و زیتونی هستند در حالی کـه پوست‌های‌ با رنگ گرم دارای رنگ‌های‌ زرد و طلایی هستند.

۲. خودرا با یک فرد معروف مطابقت دهید. هنگامی کـه بـه دنبال الهام گرفتن از رنگ های‌ A-list هستید، سعی کنید افرادی رابا رنگ پوست و چشم مشابه خود انتخاب کنید. این بـه شـما ایده بسیار بهتری از این کـه رنگ در واقع روی شـما چگونه بـه نظر میرسد بـه شـما میدهد.

رنگ موی بلود - رنگ موی سال 2023

۳. مچ دست خودرا چک کنید… صورتی، قرمز، آبی، سبز و زرد را در آنجا خواهید دید. این شامل رگ‌های‌ شـما نیز میشود کـه نشان ‌دهنده خوبی برای تون هستند. اگر رگ های‌ شـما آبی یا بنفش اسـت، احتمالاً رنگ شـما سرد اسـت. اگر انها سبز هستند، شـما گرم هستید.

۴. اگر لکه های‌ طلایی زیادی در چشمان خود دارید، طبق معمولً ته رنگ شـما گرم اسـت. اگر رنگ‌های‌ آبی و سبز زیادی دارید، طبق معمولً رنگ شـما سرد هستید

ترفند های رفع قرمزی رنگ مو را در شادمگ بخوانید.

ترند رنگ موی سال 2023

همانطور که پیش‌تر گفته شد زمانی که رنگ سال توسط شرکت پنتون اعلام می‌شود، بسیاری از ترند‌های آرایشی تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت. بر همین اساس مشاهده می‌شود که در رنگ موی ترند سال 2023 تناژی از قرمز دیده می‌شود.

البته بد نیست بدانید رنگ کردن مو در دوران پریود امکان پذیر است ؛ در حالی که اغلب خانم برای رنگ مو در این دوران دچار شک می شوند . طبق این مطلب از شادمگ این گروه از خانم ها می توانند در همه زمانها موهای خود را رنگ کنند.

برخی از رنگ موهای ترند سال جدید عبارتند از:

رنگ موی قرمز تیره

قرمز تیره یکی از ترند‌های رنگ مو برای سال جدید می‌باشد. این رنگ جذابیتی خاصی به موی شما خواهد داد و با حرکت دادن موهایتان درخشش آن‌ را به وضوح مشاهده خواهید کرد. نکته جالبی که در خصوص رنگ موی قرمز تیره وجود دارد این است که از خشک شدن موهای شما جلوگیری کرده و باعث آسیب دیدن شدید آن‌ها نخواهد شد. این ترکیب رنگ برای افرادی با رنگ پوست تیره بسیار مناسب و زیبا خواهد بود.

رنگ مو با هایلایت

رنگ مو با هایلایت به دو صورت انجام می شود. اولی با کلاه معروف است. این کلاه از سیلیکون ساخته شده و هزاران سوراخ دارد. به این ترتیب فرد باید انتخاب کند که کدام قسمت ها را می خواهد از این سوراخ ها کشیده و تغییر رنگ دهد.

تکنیک های شگفت انگیز پرپشت کردن مو با روش های خانگی

راه دیگر این است که بخش های کوچکی از مو جدا شده و در فویل آلومینیومی با سفید کننده پیچیده شود. به این ترتیب، هیچ نوع دردی را احساس نخواهید کرد، کمی متفاوت از آخرین گزینه ارائه شده. از جمله رنگ های مناسب برای هایلایت، رنگ های بلوند طلایی، شنی و مرواریدی است.

رنگ مو با هایلایت - رنگ موی سال 2023

رنگ موی آکاجو رنگ موی سال 2023

برای این که تشابهی از رنگ موی آکاجو داشته باشیم، باید بگوییم که این رنگ کمی از رنگ قهوه‌ای تیره تر است. پس‌زمینه‌ی مناسب برای رنگ آکاجو، رنگ‌های نارنجی یا قوه‌ای می‌باشد. نکته مثبتی که درباره این رنگ وجود دارد آن است که برای همه افراد با هر رنگ پوستی مناسب و زیبا می‌باشد.

البته این را هم باید عنوان کرد که برای افراد سفید پوست، استفاده از این رنگ بخاطر کنتراستی که با پوست صورت ایجاد می‌کند، جلوه بیشتری خواهد داشت. اگر قصد دارید برای شروع سال آینده از این رنگ مو استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ریشه موهایتان را دودی کرده و از این رنگ برای ساقه‌های مویتان استفاده کنید.

رنگ موی قرمز نارنجی

رنگ موی دیگری که برای سال 2023 ترند شده است، قرمز نارنجی می‌باشد. اگر علاقمند به استفاده از این رنگ هستید، این نکته را باید مد نظر قرار دهید که نگهداری از این رنگ مو بسیار مهم است. در واقع شما باید به صورت هفتگی رنگساژ انجام دهید تا موهایتان کم رنگ نشود. اما اگر رنگ طبیعی موهایتان همین رنگ است، احتمالا تار موهایتان ضخیم می‌باشد و باید به طور مرتب، موهایتان را شست و شو دهید و از محصولات حالت دهنده مو استفاده کنید تا موهایتان به شکل شلخته و نامرتب درنیایند.

رنگ موی نارنجی - رنگ موی سال 2023

رنگ موی پلاتینی رنگ موی سال 2023

رنگ موی پلاتینی از رنگ های ترند سال 2023 محسوب می شود. همه این ها به این خاطر است که یک رنگ بسیار متفاوت می باشد. این رنگ مو برای پوست ‌های سرد یا به عبارتی پوست ‌های روشن بسیار مناسب است.

رنگ موی صورتی و رنگ موی پوست پیازی

برای رغم زدن یک فضای رمانتیک، استفاده از رنگ موی صورتی بسیار ایده آل خواهد بود. از آنجایی که رنگ صورتی از ترکیب دو رنگ سفید و قرمز حاصل می‌شود، این رنگ مو می‌تواند برای افراد مختلف با رنگ پوست‌های متفاوت مناسب باشد. به عنوان یک نکته مهم به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که اگر علاقمند به رنگ موهای خاص هستید، حتما به آرایشگاه‌های مطمئن مراجعه کنید و از این که خودتان موهایتان را رنگ کنید خودداری فرمایید.

رنگ موی صورتی - رنگ موی سال 2023

بلوند قارچی

رنگ مو بلوند قارچی برای افرادی که می‌خواهند از رنگ مو خیلی روشن فاصله بگیرند، گزینه مناسبی خواهد بود. در واقع این رنگ ترکیبی از هایلات قهوه‌ای روشن و خاکستری می‌باشد.

مارسلا رنگ موی سال 2023

این رنگ بین قرمز و شرابی قرار دارد و برای افرادی با رنگ پوست سبزه بسیار ایده آل خواهد بود.

یاسی

برای داشتن موهایی به رنگ یاسی یا باید از بنفش کرم رنگ استفاده کنید و یا این که رنگ مو بنفش را با رنگ مو کرم ترکیب نمایید.

رنگ موی یاسی - رنگ موی سال 2023

رنگ موی سفید

صرف نظر از طبیعی بودن یا نبودن رنگ موی سفید، همیشه بسیار مدرن است. یکی از راه‌های سفید کردن موهایتان استفاده از یک تونر قوی است. شامپوهای مبتنی بر سولفات پس از استفاده از مواد شیمیایی برای روشن کردن موها، تارها را خشک و شکننده می کند. فینیشرهایی که حاوی محافظ UV هستند ضروری است.

تقویت مو با راهکار های خانگی و ماسک های سالم

راه دیگر برای جلوگیری از خشک شدن ۱۰۰ درصد در رنگ موی سفید استفاده از ماسک های مبتنی بر نشاسته ذرت است. بله، آن نشاسته ذرت که ما به عنوان یک محصول آشپزی می شناسیم. درجه بالای محافظت از تار موها را تضمین می کند که شما می توانید رنگی داشته باشید که ممکن است موهای شما را سالم نگذارد، اما آنها را بسیار سالم نگه دارد.

رنگ موی مسی رنگ موی سال 2023

رنگ موی مسی شباهت زیادی به رنگ قرمز دارد. از آنجایی که این رنگ بسیار پر جنب و جوش به نظر می رسد؛ می توانید توجه افراد را به سمت خودتان جلب کنید. با این حال، رنگ پوستی که دارای زمینه مایل به زرد است؛ مناسب این رنگ مو می باشد.

رنگ موی آبی - رنگ موی سال 2023

آبی

بسیاری از استایلیست‌ها بر این باور هستند که در سال ۲۰۲۳ این رنگ مو به یک ترند بزرگ تبدیل خواهد شد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بهترین روش برای رنگ کردن مو ها به رنگ آبی استفاده از تونر می‌باشد.

اما برخی از رنگ موها هستند که همیشه ترند هستند. در واقع فرقی ندارد که رنگ سال 2022 یا 2023 چه رنگی باشد آن‌ها رنگی‌های هستند که همیشه ترند بوده و طرفداران خاص خود را دارند.

رنگ موی شرابی رنگ موی سال 2023

اگر قصد دارید ظاهرتان را کمی عوض کنید؛ رنگ مو شرابی می تواند گزینه مناسبی باشد. عمدتا مو های مجعد و وز می توانند از این رنگ استفاده کنند. زیرا این رنگ مو برای مو های حالت دار بهتر بدست می آید.

رنگ موی شرابی - رنگ موی سال 2023

رنگ موهایی که همیشه ترند هستند

  1. رنگ موی پلاتینی
  2. رنگ موی بلوند: رنگ موهای بلند انواع مختلفی دارد که هر کدام در سال‌های مختلفی ترند می‌شوند، اما به طور کلی می‌توان گفت که این رنگ مو نیز همیشه ترند می‌باشد.
  3. رنگ موی سفید: بدون توجه به این که رنگ واقعی مو سفید باشد یا نه، این رنگ همیشه جذاب و ترند می‌باشد.

ماندگاری رنگ مو چقدر است ؟

جواب قطعی و روشنی برای همه در پاسخ به این سؤال وجود ندارد. چراکه فاکتورهای بسیاری در عمر مفید رنگ مو دخیل‌اند. این موارد شامل: کیفیت رنگ مو مورداستفاده، درجه رنگی که انتخاب می‌کنید و مهم‌تر از همه عادات روزانه شما است. به‌طورکلی رنگ موهای موقت بین 1 تا 2 هفته و رنگ موهای دائمی بین 4 تا 10 هفته روی مو می‌مانند.

رنگ موی قهوه ای

نوع رنگ مو

شما از چه نوع رنگ مویی استفاده می‌کنید؟ معمولاً روی جعبه رنگ مویی که می‌خرید نوع آن نوشته شده است. یا اگر برای رنگ کردن موهایتان به سالن آرایشگاه می‌روید، می‌توانید از آرایشگرتان بپرسید. باتوجه‌به نوع رنگ مو دوام آن‌ها متفاوت است. رنگ موها معمولاً در یکی از 4 دسته زیر قرار می‌گیرند.

رنگ موهای دائمی

همان‌طور که از اسم آن هم پیداست؛ رنگ موهای دائمی تا زمانی که موهایتان رشد کند و یا خودتان رنگ دیگری روی موهایتان بزنید، باقی می‌مانند. این نوع رنگ مو بیشترین ماندگاری را دارد چراکه بانفوذ به کوتیکول مو روی آن ناحیه تأثیر گذاشته و ملانین طبیعی مو را به طور کامل و دائم تغییر می‌دهد. شاید شما هم دکلره را با رنگ مو دائمی اشتباه بگیرید اما از دکلره تنها برای بی‌رنگ کردن مو استفاده می‌شود و سپس روی آن رنگساژی به رنگ دلخواه شما گذاشته می‌شود که دوام آن بسته به نوع رنگ متفاوت است.

رنگ موی بلود عسلی - رنگ موی سال 2023

رنگ مو نیمه دائم

دو نوع رنگ مو نیمه دائم داریم در نوع اول به‌جای تغییر در کوتیکول، ساقه‌های مو با پیگمنت‌های درشت رنگ پوشیده می‌شوند که آن پیگمنت‌ها باعث رنگی دیده‌شدن موها می‌شوند. دوام رنگ مو نیمه دائم بین 8 تا 15 بار شستن با شامپو است و در صورت مراقبت درست تا 28 بار شستن با شامپو هم می‌تواند روی مو بماند. مثال مناسب آن اکثر رنگ موهای طبیعی موجود در بازار و همچنین شامپو رنگ است. اگرچه شامپو رنگ بین خانم‌ها هم طرفداران خود را دارد ولی استفاده از آن در بین آقایان رایج‌تر است.

درمان التهاب پوست بعد از اصلاح با روشهای ساده و ارزان | راه پیشگیری از قرمزی بعد از اصلاح

نوع دوم آن علاوه بر پیگمنت‌های درشت رنگی روی کوتیکول مو هم مقداری اثر می‌گذارد؛ ولی نه در حد دکلره. استفاده از رنگ مو سه صفر مثال مناسبی برای این نوع رنگ نیمه دائم است. رنگ مو سه صفر را می‌توانید هم پیش از رنگ‌ساژ استفاده کنید. درصد روشن‌کردن آن از دکلره پایین‌تر است. هم می‌توانید در رنگ‌ساژتان برای روشن شدن و دوام بیش‌تر مقداری سه صفر بریزید.

رنگ مو موقت

رنگ موهای فانتزی مانند آبی، سبز و یا صورتی به‌طورکلی به‌عنوان رنگ مو موقت شناخته می‌شوند. ماندگاری رنگ موی فانتزی بین یک روز تا دو هفته متغیر است. بعضی از آنها تنها برای یک‌بار استفاده طراحی شده‌اند و پس از یک‌بار شستن از بین می‌روند. برخی دیگر بیش‌تر روی مو باقی می‌مانند. ناگفته نماند که رنگ موهای فانتزی روشن تنها روی دکلره و یا موهایی که به طور طبیعی روشن هستند خودشان را نشان می‌دهند. بسته به نوعشان مدت کوتاهی روی مو باقی می‌مانند.

روش‌های دیگری هم مانند گچ رنگی مو، اسپری رنگی مو و واکس رنگی نیز وجود دارند که روی مو زده می‌شوند و با پاک‌کردن از بین می‌روند و دوام آن‌ها تنها چند ساعت است.

برای ماندگاری رنگ مو و مراقبت از موی رنگ شده چه کنیم ؟

 انتخاب محصول مناسب

اگر خودتان موهای خودتان را رنگ خواهید کرد، قبل از رنگ کردن، از محصولی که قصد خرید آنرا دارید اطمینان کافی کسب کنید.قبل از اینکه شما از آن رنگ استفاده کنید،توصیه می شود که یک تست از آن بگیرید و آن تست هم بدین گونه می باشد که 24 ساعت قبل از استفاده از رنگ مو ، کمی از آنرا بر روی پوست پشت گوش خود بمالید و مطمئن شوید که بعد از 24 ساعت بر روی پوست شما هیچ تغییراتی ایجاد نمی شود و سپس از آن استفاده کنید.

رنگ موی جدید - رنگ موی سال 2023

شامپوهای مناسب

از شامپوهای مناسب برای شستشوی موهایتان استفاده کنید. در حالت ایده آل شما باید به دنبال شامپوهای مناسب برای موهای رنگ شده بگردید که باعث تقویت مو های شما هم بشود. اگر شما می خواهید ماندگاری رنگ موهایتان بیشتر شود،این راه و گزینه حتما باید رعایت شود. شما می توانید خودتان نیز شامپوی خانگی برای تقویت موهایتان بسازید.

خشک کردن موها به طور طبیعی

از دستگاه هایی همچون سشوار ها برای خشک کردن موهایتان جدا خودداری کنید. اجازه دهید که موهایتان به طور طبیعی خشک شوند و از آنجایی که ما تحقیق کرده ایم گرما باعث آسیب رساندن به موها می شود.

موهایتان نیز به ضد آفتاب احتیاج دارد

نور خورشید رنگ موها را کمرنگ می کند، مثلاً موهای بلوند را به رنگ برنج در می آورد! اگر می خواهید در زیر نور خورشید بیرون بروید، باید از محصولاتی که از موهای شما در برابر UV محافظت می کنند استفاده نمایید. اگر برنامه دارید که چند ساعتی بیرون از خانه باشید، می توانید از روغن هایی که مخصوص درخشان نگاه داشتن موهاست استفاده نمایید.

رنگ موی پلاتینی - رنگ موی سال 2023

شستشو با آب سرد

اگر موهای سرتان را با آب گرم می شویید بهتر است بدانید با این کار فولیکول های موهایتان باز می شوند که در نتیجه باعث می شود ماندگاری رنگ موهایتان کاهش یابد.

اصلاح منظم موها

توصیه می شود که طی زمان خاصی موهای خود را اصلاح کنید تا به زیبایی و سلامتی آن آسیبی نرسد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: شادی همتی

آخرین بروز رسانی

1 تیر 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *