رنگ ابرو تیره یا روشن

رنگ ابرو تیره یا روشن کدوم رو انتخاب می کنید ؟ اصلا می دونید که برای انتخاب رنگ ابرو باید به برخی نکات توجه کنید. این مطلب شادمگ شما رو زیباتر می کنه. حتما از نکات مهم آن استفاده کنید.

روش پیدا کردن رنگ ابرو تیره یا روشن

پیدا کردن رنگ مناسب برای آرایش ابرو و انتخاب رنگ مداد ابرو یکی از مراحل مشکل در میکاپ است و سختی آن در هنر طبیعی به‌نظر رسیدن رنگ ابروها است. گاهی رنگی که برای ابرو انتخاب می‌کنید تا با کمک مداد، سایه، ریمل یا رنگ ابرو، روی تارهای ابرو اعمال کنید، ظاهری غیر طبیعی به چهره‌ی شما می‌دهد و با فرم صورت شما همانگی ندارد.

ریمل کشیدن ابرو - رنگ ابرو تیره یا روشن

بنابراین انتخاب اشتباه رنگ می‌تواند ابروهای شما را بیش از حد تیره نشان دهد یا بی‌اندازه در چهره خودنمایی کند. رنگ ابرو را باید متناسب با رنگ مو و پوست خود انتخاب کنید. وقتی رنگ مناسب را پیدا کردید باید آن را به درستی روی ابروها اعمال کنید تا از نتیجه راضی باشید. در این مطلب قصد داریم که در مورد نحوه‌ی انتخاب رنگ ابرو بر اساس رنگ موی سر و پوست صحبت کنیم.

چگونه رنگ ابرو را بر اساس رنگ مو انتخاب کنیم ؟

اگر موهای قهوه‌ای یا مشکی دارید، باید برای ابروهای خود سایه‌ای انتخاب کنید که حداقل یک تا دو درجه روشن‌تر از تناژ رنگ موهایتان باشد. رعایت این نکته سبب می‌شود که رنگ ابرو طبیعی به‌نظر برسد و خط ابرو و پیشانی خیلی تناژ تیره نداشته باشند. در نتیجه چهره‌ی بازتر و شاداب‌تر خواهید داشت. همچنین روغن‌های موجود در پوست باعث می شوند که رنگ ابرو تیره‌تر به‌نظر برسد. بنابراین انتخاب رنگی یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ موهای سر باعث می‌شود که ابروها بیش از اندازه در چهره‌ی شما خودنمایی نکند.

اگر موهای قهوه‌ای یا مشکی دارید، بهتر است که برای رنگ ابرو به سراغ رنگ قهوه‌ای ملایم بروید. باید به دنبال سایه‌ای باشید که قهوه‌ای روشن باشد تا خیلی تیره به‌نظر نرسد؛ به‌خصوص اگر موهایی به رنگ قهوه‌ای متوسط ​​دارید.

تناسب رنگ ابرو با صورت

اگر ابروهای شما به‌طور طبیعی سیاه باشند، هرگز رنگ ابروی سیاه را انتخاب نکنید، زیرا در این حالت صورت شما می‌تواند بیش از حد خشن و تیره به‌نظر برسد. چنان چه به استفاده از رنگ تیره اصرار دارید، به جای سیاه می‌توانید از رنگ قهوه‌ای تیره استفاده کنید.

مو و ابرو قهوه ای - رنگ ابرو تیره یا روشن

اگر موهای بلوند یا قهوه‌ای روشن دارید، باید رنگ ابرو با تناژ رنگی یک تا دو درجه تیره‌تر نسبت به موی سرتان انتخاب کنید. بنابراین اگر موهای شما رنگ روشنی دارد، مطمئن شوید که رنگ ابروی مورد نظرتان کمی تیره‌تر باشد تا روی صورت شما جلوه‌ی خوبی پیدا کند. تیرگی رنگ ابرو نباید به حدی باشد که طبیعی به‌نظر نرسد. در عین حال باید تیرگی آن به حدی باشد که روی صورت جلوه پیدا کند.

اگر موهای بلوند دارید، در زمان انتخاب رنگ ابرو، سراغ رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای بروید. این رنگ سبب می‌شود که تناژ ابروهای شما طبیعی به نظر برسد و در عین حال بیش از حد تیره نباشد. همچنین اگر موهای قهوه‌ای بسیار روشن دارید یا موهای روشن با هایلایت‌های بلوند دارید، ممکن است که بخواهید رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای را امتحان کنید. اگر موهای قرمز دارید، برای رنگ ابرو سراغ رنگ بلوند بروید. بنابراین رنگ قرمز موهای خود را می‌توانید با رنگ ابرو بلوند روشن تکمیل کنید.

آموزش ساخت 20 مدل کرم سفید کننده پوست خانگی

چگونه رنگ ابرو را بر اساس رنگ پوست انتخاب کنیم؟

برای تناسب رنگ ابرو با رنگ پوست، باید به چند نکته‌ی کوچک توجه کنید. اگر پوست شما روشن و متمایل به صورتی است، سراغ رنگ بلوند کمی متمایل به خاکستری بروید. پوست‌های صورتی‌رنگ در زمان برانگیختگی و سرخ شدن، به رنگ صورتی یا قرمز تبدیل می‌شوند و اگر این ویژگی را دارید، در دسته‌ی پوست‌های صورتی قرار می‌گیرید.

رنگ ابرو تیره - رنگ ابرو تیره یا روشن

بنابراین در زمان انتخاب رنگ ابرو از تناژ بلوند خاکستری استفاده کنید تا چهره‌ای کامل و جذابی داشته باشید. همچنین اگر پوست روشن با موهای تیره دارید، می‌توانید قهوه‌ای روشن متمایل به خاکستری را برای رنگ ابرو امتحان کنید.

نکته: سعی کنید هرگز از رنگ‌های مایل به قرمز یا گرم برای ابروهای خود استفاده نکنید، حتی اگر موهایی بلوند یا قهوه‌ای گرم دارید. ابروها نسبت به موهای سر شما خاکستری‌تر هستند، بنابراین استفاده از رنگ ابرو در تناژ سردتر، جلوه‌ی طبیعی‌تری به چهره‌ی شما می‌دهد.

اگر پوست شما به راحتی برنزه می‌شود یا پوست طبیعی خودتان زیتونی است، رنگ ابروی قهوه‌ای روشن تا متوسط را انتخاب کنید. این ترکیب رنگ سبب می‌شود که ابرو جلوه‌ی جذابی نسبت به این نوع رنگ پوست داشته باشد. همچنین اگر پوستی تیره دارید، به سراغ رنگ قهوه‌ای مات در تناژ روشن تا متوسط بروید. رنگ ابرو باید یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد تا روی صورتتان فوق‌العاده به‌نظر برسد.

روش های رنگ کردن ابرو

استفاده از مداد رنگ ابرو

یکی از روش‌های تشدید رنگ ابرو، استفاده از مداد ابرو است. قبل از آنکه مداد را داخل ابروها بکشید، نوک مداد را کمی روی پوست کنار ابرو یا گونه بکشید و رنگ آن را نسبت به رنگ مو و پوست بسنجید. با این روش متوجه خواهید شد که آیا رنگ این مداد برای ابرو شما مناسب است یا خیر.

بسته به رنگ موی سر و رنگ پوست شما، رنگ مداد ابرو باید یک تا دو درجه تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ موهای شما باشد. رنگ ابرو باید رنگ پوست و موهای شما را تکمیل کند و تضادی آشکار و غیرمعقول در چهره ایجاد نکند.

از مداد ابرو با نوک ظریف استفاده کنید تا ابروهای شما پرتر به نظر برسد. به‌هیچ‌وجه سعی نکنید که هر فاصله‌ای را در ابروهای خود با مداد پر کنید. در عوض، برای داشتن ظاهری طبیعی‌تر، قسمت بالا و زیر ابروهای خود را با نوک مداد خوب پر کنید. از ایجاد خطوط کلی و صاف برای ابرو اجتناب کنید. در عوض از ضربات کوتاه و سریع مداد برای ایجاد خطوطی شبیه به تارهای مو استفاده کنید. در نهایت ابرو را با کمک یک قلم‌مو رو به بالا مرتب کنید.

استفاده از ریمل ابرو

برای رنگ زدن و حالت بخشیدن سریع به ابرو، استفاده از ریمل ابرو ایده‌ی بسیار مناسبی است. اگر نمی‌خواهید که از مداد ابرو استفاده کنید و زمان زیادی هم برای آرایش ابروها ندارید، بهتر است سراغ ریمل ابرو بروید. از یک برس زاویه‌دار برای این کار استفاده کنید. برس را به محتویات ریمل آغشته کنید و سپس آن را در جهت بیرون و رو به بالا روی ابروها بکشید. ریمل علاوه بر تغییر رنگ ابرو، به ثابت نگه داشتن رنگ و حالت ابروهای شما نیز در طول روز کمک می‌کند.

مداد ابرو قهوه ای - رنگ ابرو تیره یا روشن

استفاده از سایه برای رنگ‌آمیزی ابرو

یکی دیگر از گزینه‌های تغییر رنگ ابرو، استفاده از سایه است. سایه ظاهری نرم‌تر و ملایم‌تر به ابروهای شما می‌بخشد و جایگزین مناسبی برای مداد و ریمل ابرو است. برای رنگ‌آمیزی ابرو با سایه، به یک برس کوچک زاویه‌دار با رنگ سایه‌ی مطابق با ابرویتان نیاز دارید. برس را به آرامی از پایه ابرو به سمت بالا بکشید. با برس و سایه قادر خواهید بود که به جای ایجاد یک طرح کلی با خطوط صاف و مصنوعی، خطوطی شبیه به مو ایجاد کنید. حرکت برس روی ابروها را تا زمانی که فرم ابروها مطابق میلتان باشد، باید ادامه دهید.

آموزش گام به گام فرنچ ناخن در خانه ؛ آسان و شیک

رنگ ابرو برای موهای مشکی

بعد از این که مو و پوست خود را برای انتخاب بهترین شماره رنگ ابرو بررسی کردید، نوبت به خرید و استفاده از آن می رسد. همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، اگر موهایتان مشکی است، باید ابروهای شما تا سه درجه روشن تر باشد. شماره رنگ ابرو مشکی معمولا با عدد یک نشان داده می شود. پس شما می توانید از شماره رنگ ابرو ۲ یا ۳ که روشن تر است، استفاده کنید. این شماره رنگ ابروها تیره بوده و مناسب موهای تیره هستند.

افرادی که شماره رنگ ابرو تیره تر را مورد استفاده قرار می دهند، برای طراحی و قرینه سازی ابروها با مداد بهتر است این روش را در پیش بگیرند. برای داشتن ظاهری طبیعی، از گوشه بیرونی شروع به پر کردن ابرو کرده و هر چه به سمت داخل می روید، حرکات خود را نرم و آهسته کنید. اگر احساس کردید طراحی ابروی شما خیلی غیر طبیعی و بیش از حد تیره است، از یک برس تمیز برای فید کردن آن استفاده کنید.

رنگ ابرو متناسب با موی بلوند

اگر از ابتدا زندگیتان موهای بور طبیعی داشته اید حتما ابروهای روشن و کم رنگی دارید. برای این که صورتتان بی‌رنگ به نظر نرسد و جلوه خاصی داشته باشید رنگ ابرو ها را یک یا حداکثر دو رنگ نسبت به موهایتان تیره تر کنید.

اگر رنگ موهای خود را بلوند کرده اید باید برای ابروهایتان هم از رنگ روشن استفاده کنید خانم هایی که موهای بلوند دارند می توانند از بین رنگ های بلوند تا رنگ‌های قهوه‌ای روشن انتخاب کنند. موهای روشن و ابروهای تیره انتخاب درستی نیست. ابروهای بسیار تیره و مشکی برای مو های بلوند مناسب نیست و مانع جلوه‌گر شدن زیبایی صورت و موهای شما می شود.

ابرو مشکی با موی بلوند - رنگ ابرو تیره یا روشن

شماره رنگ ابرو قهوه ای

یکی از پرکاربردترین و درطرفدارترین شماره رنگ ابروها، قهوه ای است. رنگ ابرو قهوه ای خود به تناژهای مختلف تیره و روشن دسته بندی می شود. شماره رنگ ابرو قهوه ای سوخته که بیشتر برای موهای تیره کاربرد دارد، معمولا با شماره ۲ نشان داده می شود.

البته شماره رنگ ابرو قهوه ای تیره یک درجه روشن تر از رنگ ابرو قهوه ای سوخته است. شماره رنگ ابروی قهوه ای تیره نیز معمولا با عدد ۳ نشان داده می شود. این رنگ ابرو برای افرادی که موهایشان به رنگ قهوه ای متوسط، فندقی، کاراملی متوسط، ماهگونی و … است، مناسب می باشد.

اگر موهای شما به رنگ بلوند متوسط یا طلایی و گرم است، می توانید از شماره رنگ ابروی روشن استفاده کنید. این رنگ معمولا با عدد ۴ نشان داده می شود.

شماره رنگ ابرو نسکافه ای یکی دیگر از زیرمجموعه های رنگ قهوه ای است. این رنگ برای افرادی که موهایشان را به رنگ نسکافه ای در آورده اند، مناسب است.

بهترین رنگ مناسب موهای خاکستری

اگر موهای شما به رنگ خاکستری است، توصیه می کنیم تناژ ابروهای خود را روشن نگه دارید. استفاده از شماره رنگ ابرو مشکی و تیره باعث می شود چهره شما خشن و عصبانی به نظر برسد. علاوه بر این، سن شما را بیشتر نشان می دهد. به جای رنگ ابرو تیره، می توانید از رنگ ابرو قهوه ای روشن با تناژ سرد استفاده کنید.

در هر کاتالوگ رنگ ابرو، معمولا شماره رنگ ابرو از تیره به روشن دسته بندی می شود. رنگ ابرو تیره تر با شماره کوچک تر آغاز شده و هر چه رنگ روشن تر می شود، عدد نیز افزایش پیدا می کند.

رنگ کردن ابرو قهوه ای - رنگ ابرو تیره یا روشن

چگونه ابروها را رنگ کنیم؟

پس از انتخاب شماره رنگ ابرو، نوبت به استفاده از آن می رسد. قبل از اعمال رنگ روی ابروهای خود، ابتدا آن را روی پوست تان تست کنید. با کشیدن مقدار کمی رنگ روی پوست کنار ابرو، متوجه شوید که آیا رنگ ابرو مناسب است یا خیر. از این طریق می توانید مداد یا ژل ابرو را تست کنید. بسته به رنگ مو و رنگ پوست، شماره رنگ ابرو باید 1 تا 2 درجه تیره تر یا روشن تر از رنگ موی شما باشد. به جای ایجاد تضاد آشکار، باید رنگ پوست و رنگ موی شما را تکمیل کند.

فیبروز ابرو چیست | فرق فیبروز با میکروبلیدینگ | بررسی مزایا و معایب

به خاطر داشته باشید که چربی های موجود در پوست شما باعث می شود رنگ ابرو تیره تر به نظر برسد، به خصوص زمانی که در طول روز فعالیت بیشتر است. معمولاً بهتر است احتیاط کنید و ابتدا با سایه روشن تر شروع کنید.
از یک مداد ابرو با نوک ظریف استفاده کنید تا ابروهای خود را پرتر نشان دهید. سعی نکنید شکاف ابروهای خود را با مداد پر کنید. در عوض، بالا و پایین ابروهای خود را با نوک ظریف پر کنید تا ظاهری طبیعی تر داشته باشید. از یک طرح کلی سخت اجتناب کنید و در عوض از ضربات کوتاه و سریع یا از مداد هاشور برای ایجاد خطوطی شبیه به تارهای مو استفاده کنید. سپس، با استفاده از یک برس ابرو، رنگ را در یک حرکت رو به بالا و بیرون بکشید.

نکته

برخی از مدادهای ابرو دارای یک نوک ظریف در یک سر و برس در انتهای دیگر برای استفاده آسان هستند.

می توانید مداد ابرو را از فروشگاه لوازم آرایشی یا آنلاین خریداری کنید. ممکن است بخواهید مداد ابرو را شخصاً از فروشگاه خریداری کنید تا بتوانید قبل از خرید، رنگ آن را امتحان کنید.

رنگ کردن ابو - رنگ ابرو تیره یا روشن
برای استفاده سریع و آسان، ژل ابرو را امتحان کنید. اگر نمی‌ خواهید ابروهای خود را با مداد پر کنید و زمان کوتاهی دارید، ژل ابرو گزینه خوبی است. از یک برس ابرو یا برس زاویه دار استفاده کنید تا ژل ابرو را با حرکت رو به بالا و بیرون روی ابروهای خود بمالید.

سوالات متداول

بهترین رنگ ابرو کدام است؟

بهترین رنگ ابرو، رنگی است که متناسب با رنگ موها و تناژ پوست انتخاب شده باشد. به طور کلی بهتر است رنگ ابرو را تا دو درجه روشن تر یا تیره تر از رنگ پوست و مو انتخاب کنید و به سایه رنگ ابرو نیز توجه داشته باشید تا بهترین نتیجه به دست بیاید.

کدام شماره رنگ ابرو باعث جوان تر به نظر رسیدن چهره می شود؟

معمولا رنگ های تیره تر باعث جوان نشان دادن چهره می شوند. البته بهتر است به تناسب میان رنگ ابرو با رنگ مو و پوست نیز توجه داشته باشید. اما در حالت کلی می توانید از رنگ های تیره تر مثل قهوه ای استفاده کنید.

نسبت اکسیدان به رنگ ابرو چقدر است؟

برای دانستن میزان نسبت اکسیدان به رنگ ابرو باید به اعداد درج شده روی بسته رنگ ابرو دقت کنید. این اعداد معمولا به صورت ۱:۱ یا ۱:۱.۵ نشان داده می شوند. اگر به صورت ۱:۱ نوشته شده باشد، باید به مقدار مساوی از رنگ ابرو و اکسیدان استفاده کنید.

رنگ ابرو قهوه ای روشن مناسب چه افرادی است؟

افرادی که موهای قهوه ای متوسط یا روشن دارند، افرادی که موهایشان به رنگ بلوند متوسط است، افرادی که موهای قرمز دارند، بهترین گزینه برای استفاده از رنگ ابرو قهوه ای روشن هستند.

سخن آخر

برای استفاده از رنگ ابرو بهتر است از این مطلب استفاده کنید تا در نهایت ابروها ظاهر جذاب و معقول‌تری داشته باشد. به دنبال رنگی باشید که هم سطح یا یک درجه تیره‌تر از ابروهای طبیعی شما باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

7 شهریور 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *