نحوه رسیدن کیوی کال

نحوه رسیدن کیوی کال را خوب یاد بگیرید تا موقع خرید این میوه خوشمزه . پرخاصیت خودتان را به دردسر نندازید. شما راحت می توانید کیوی کال را در خانه نرم کرده و میل کنبد. این ترفندها را از شادمگ آموزش ببینید.

کیوی چه مدت در یخچال نگه می دارد؟

وقتی نوبت رسیدن کیوی می رسد ، باید توجه داشته باشید که در صورت رسیدن همه آنها بازگشتی وجود ندارد. یعنی تصور کنید که یک کیلو کیوی بخرید. شما فقط آنها را می خورید و فقط یک قطعه در روز می خورید.

اگر بخواهید تمام آن کیوی ها را بالغ کنید ، اولین کیوی ها خوب هستند ، اما بقیه می توانند به رشد خود ادامه دهند و در پایان ، باید آنها را دور بریزید زیرا دیگر قابل خوردن نیستند. بنابراین توصیه می شود تا زمانی که بخواهید آنها را کامل کنید در یخچال نگهداری کنید.

نحوه رسیدن کیوی کال

توصیه ما این است که 3-4 قطعه رسیده و بقیه را در یخچال قرار دهید. نگران زمان نباشید کیوی تا 4 ماه دوام می آورد.

وقتی کیوی می خورید ، دیگری را بیرون می آورید تا بدین ترتیب همیشه بالغ شوند و از خوردن آن بی بهره باشند. ما قبلا نحوه رسیدن خرمالو کال در خانه را به شما آموزش دادیم.

نحوه رساندن کیوی نارس

کیوی در یک کیسه کاغذی

یکی از اولین روش های رسیدن کیوی که می توانیم به شما بدهیم ، انجام آن بسیار ساده است. اما کمی کمک می خواهد. و این بدان معناست که بسیاری فکر می کنند ، با قرار دادن آنها در یک کیسه کاغذی ، و در نتیجه ایجاد محیطی برای بلوغ آنها ، کافی است. و هست اما بیشتر طول خواهد کشید.

اگر داخل کیسه کاغذی که کیوی را در آن قرار داده اید ، یک عدد اضافه می کنید میوه ای که رسیده است ، آنچه دریافت خواهید کرد این است که بر روی اتیلن، که ماده ای است که آن میوه رسیده دارد.

چه نتیجه ای از آن می گیرید؟ خوب ، خیلی زود بالغ می شود. در واقع ، اگر آن را ظهر بخرید ، ممکن است شب آماده خوردن باشد. اگرچه ما قبلاً به شما هشدار داده ایم كه به طور معمول ، برای نمونه های بالغ و یا بستگی به درجه بلوغ میوه دیگری كه قرار می دهید ، 2-3 روز طول می كشد. اما سریعترین روشی است که وجود دارد.

سرامیک دستشویی رو با این 6 محلول جادویی برق بنداز ؛ لعنتی از پذیرایی جذاب تر میشه !

پوست کندن نارگیل برای بسیاری از افراد چالش است و معمولا به دلیل پوست سختی که دارد از خرید آن خودداری می کنند. در شادمگ روش پوست کندن نارگیل را به شما یاد خواهیم داد.

نحوه رسیدن کیوی کال

دمای هوا

در اینجا کارهای زیادی با مکان زندگی شما انجام خواهد شد. اگر آب و هوای شما (یا فصلی که در آن قرار دارید) بسیار گرم باشد ، پس رسیدن به زمان کمی زمان می برد. اما اگر سردتر باشد انجام این کار ممکن است دو هفته طول بکشد.

این فرایند اساساً شامل می شود فقط آن را در آشپزخانه در دمای اتاق بگذارید ، تا کم کم برسد. در واقع ، این میانگین معمولاً بین 7 تا 15 روز است.

استفاده از روزنامه

کاغذ روزنامه به روشی مشابه کاغذ اول که با کیسه کاغذ دیده ایم ، عمل می کند. برای این منظور باید میوه را با آن کاغذ بپیچید و آن را در دمای اتاق بگذارید تا روند کار تسریع شود.

هنوز فکر نکنید خیلی سریع است ، زیرا ممکن است 7-10 روز طول بکشد تا آن را بدست آورید (دما و آب و هوای شما نیز در اینجا تأثیر دارد).

استفاده از سیب و موز و گلابی

کیوی را در کاغذی به همراه یکی از این میوه ها ( سیب ، گلابی و موز ) قرار دهید ، گازی که از این میوه ها متصاعد می شود باعث رسیدن میوه کیوی خواهد شد و به سرعت قابل مصرف می شود.

چگونه کیوی نرسیده (کال) را در دمای هوا برسانیم

 کیوی مناسبی انتخاب کنید

وقتی در میوه فروشی هستید، کیوی هایی را بردارید که هیچ لکه یا تیرگی روی پوست نداشته باشند. میوه باید در دستان شما سفت باشد. نگران اندازه کیوی ها نباشید، میوه های کوچکتر نیز همان طعم میوه های بزرگتر را می دهند.

نحوه رسیدن کیوی کال

تا زمانی که می خواهید کیوی را برسانید، آن را در یخچال نگه دارید

چیزی که درباره نگهداری آسان کیوی گفتم را به یاد دارید؟ کیوی نارس تقریباً چهار هفته در کشوی یخچال قابل نگهداری است. فقط باید آنها را طوری نگه دارید که با غذاهای دیگر در تماس نباشد، زیرا این کار باعث افزایش سرعت فرآیند رسیده شدن میشود.

ترمیم درز کاشی و سرامیک دستشویی و حمام با ساده ترین روش

 پیش از مصرف، کیوی را در دمای اتاق قرار دهید

میز آشپزخانه جای خوبی است. کیوی با قرار گرفتن روی میز آشپزخانه طی سه تا پنج روز می رسد. اما میوه را از تابش مستقیم آفتاب دور نگه دارید زیرا می تواند باعث تغییر رنگ یا حتی پوسیدگی شود. اگر می خواهید کیوی شما زودتر برسد، آن را با یک سیب یا موز، درون یک کیسه کاغذی قرار دهید. این میوه ها گاز اتیلن ساطع می کنند که به کیوی کمک می کند در حدود یک یا دو روز برسد.

میزان رسیده بودن کیوی را امتحان کنید

به آرامی قسمت بیرونی میوه را به انگشت شست فشار دهید. میوه رسیده با کمی فشار گود می شود.

نحوه رسیدن کیوی کال

آیا می توان کیوی را فریز کرد؟

بله، شما می توانید کیوی را منجمد کنید. در اینجا روش آن را می گوییم: ابتدا، اطمینان یابید که میوه کاملاً رسیده است. سپس پوست آن را بکنید و آن را برش بزنید. میوه را روی یک سینی قرار دهید و فریز کنید. پس از یخ زدن، برش ها را درون یک کیسه پلاستیکی بگذارید. این میوه ها رنگ و شادابی خود را حفظ می کنند و برای آب میوه ها و اسموتی عالی هستند.

ترفندی جالب برای زودتر رسیدن میوه ها

آیا میتوان میوه های چیده شده از درخت را به صورت مصنوعی مجبور به رسیده شدن کرد؟!حتما تا به حال برایتان پیش آمده که میوه ای را خریداری کرده باشید اما متوجه شوید هنوز به طور کامل نرسیده است. راه حلی وجود دارد که می توان به وسیله آن سرعت رسیدن میوه ها را بهبود بخشید. برای این کار کافیست آن ها را درون یک پاکت کاغذی دربسته قرار دهید.

بیشتر میوه ها مقدار کمی گاز اتیلن از خود متسع می کنند. همین امر سبب می شود تغییراتی فیزیولوژیکی که ما آن را به نام «رسیدن میوه» می شناسیم اتفاق بیفتد. قرار دادن میوه درون پاکت باعث می شود مقدار بیشتری از این گاز جمع گردد و فرایند رسیدن سریع تر انجام گیرد.

توصیه می شود از پاکت های پلاستیکی استفاده نکنید و درب پاکت کاغذی را نیز خیلی محکم نبندید. انجام چنین کاری باعث می شود رشد کپک ها افزایش یابد. اگر برای رسیدن میوه بیش از حد عجله دارید، می توانید یک سیب را درون پاکت قرار دهید تا گاز اتیلن بیشتری تولید گردد.

نحوه رسیدن کیوی کال

اگر پاکت کاغذی در دسترس شما قرار ندارد، می توانید از هر محفظه ای (غیر از پلاستیک) برای انجام این کار استفاده کنید. این ترفند می تواند شما را زودتر به خوراکی مورد علاقه تان برساند.

خشک کردن فوری لباس با چند ترفند عالی و آسان

مزیت و خواص کیوی برای سلامتی

کیوی دارای خواصی برای سلامتی می باشد.

خواص کیوی برای درمان آسم

کیوی می تواند به درمان آسم کمک کند. بر طبق مطالعه منتشر شده در توراکس، میزان بالای ویتامین C در کیوی می تواند در مقابله با آسم مفید باشد. محققان دریافتند کودکانی که مرکبات و کیوی بیشتری می خورند (5 تا 7 مرتبه در هفته)، در مقایسه با کودکانی که میزان کمتری (یکبار در هفته) از این میوه ها میل می کنند، 44 درصد کمتر دچار خس خس سینه و نفس تنگی می شوند.

خواص کیوی برای درمان سرماخوردگی

کیوی می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. شما احتمالاً می دانید که ویتامین C به کاهش سرماخوردگی کمک می کند. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله فیزیولوژی و فارماکولوژی کانادا، کیوی ممکن است از عملکرد سیستم ایمنی بدن حمایت کند و میزان بروز و شدت بیماری سرماخوردگی یا آنفولانزا را در گروه های در معرض خطر کاهش دهد.

 خواص کیوی برای کاهش فشار خون

این میوه ها می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. طبق مطالعه انجام شده در سال 2014 در نروژ، مواد فعال زیستی حاصل از مصرف سه کیوی در روز می تواند بیشتر از خوردن یک سیب در روز، فشار خون را پایین بیاورد. این می تواند به کاهش خطر ابتلا به مشکلات مرتبط با فشار خون، مانند سکته مغزی یا حمله قلبی کمک کند.

نحوه رسیدن کیوی کال

درمان ناتوانی جنسی در مردان

کیوی سرشار از «آرژینین» است، که یک نوع آمینواسید بوده و می تواند درمان ناتوانی جنسی مردان درمان کند. همچنین کیوی، همانند میوه های مانند موز، انار دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که علاوه بر سلامتی بدن، می تواند میل جنسی را هم افزایش دهد، و به داشتن رابطه جنسی خوب کمک کند.

سخن آخر

اگر کیوی که خریداری کرده اید سفت و نارس باشد و بخواهید در سریع ترین زمان ممکن کیوی را میل کنید باید چه کار کرد؟ وقتی صحبت از رسیدن کیوی نارس می شود، بهترین روش ساده است: میوه مورد نظر را انتخاب کنید و آن را روی پیشخوان آشپزخانه بگذارید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

13 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *