آجیل مرغوب - راه تشخیص آجیل کهنه

راه تشخیص آجیل کهنه را بلدید ؟ این روزهای منتهی به عید که همه به فکر خرید آجیل شب عید هستند لازم است این مطلب شادمگ را خیلی خوب بخوانید تا با استفاده از این ترفندها بتوانید آجیل مرغوب تهیه کنید.

راه تشخیص آجیل کهنه و رنگ شده

مغزها و آجیل در کنار میوه و شیرینی از خوراکی‌هایی است که خوردن آن در مراسمی چون عید نوروز و شب یلدا بین ایرانیان مرسوم است. البته حتما حواستان به لاغر شدن تا عید در همین فرصت کوتاه باشد.

آجیل شیرین - راه تشخیص آجیل کهنه

آجیل‌دارای چربی‌های مفید برای بدن است و خوردن به اندازه آن‌ها،ویتامین،پروتئین و مواد معدنی مورد نیاز بدن نظیر کلسیم و فسفر را تامین می‌کند. بعداز قیمت زیاد ، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در هنگام خرید آجیل عید این است که چگونه آجیل با کیفیت بخریم. در ادامه به شما چند ترفند خواهیم گفت تا بهترین و سالم ترین خرید آجیل شب عید را داشته باشید.

احتمالا شما هم در موقعیت طعم تلخ آجیل قرار گرفته اید و قطعا دوست ندارید برای مهمانان شما نیز اتفاق مشابهی بیفتد . پس اگر می خواهیدآجیل مرغوبی تهیه کنید باید نکاتی را درباره چگونگی تشخیص آجیل خوب بدانید.

برای تشخیص آجیل مرغوب به این نکات توجه کنید

آجیل از زمانهای دور به قسمتی از فرهنگ ایرانی پیوسته است که در مراسم سنتی همچون ایام نوروز و نیز شب یلدا سر سفره ها نقش پر رنگی دارد؛ با نزدیک شدن به ایام نوروز یکی از دغدغه ها خرید آجیل مناسب است، در این روزها پرداخت هزینه های گزاف سطح توقع مردم را بیش از پیش افزایش داده است تا در ازای پرداخت بهای سنگین کالایی مناسب تهیه کنند .

بهترین راه برای تهیه آجیل مرغوب، خرید از فروشگاه های معتبر و دارای پروانه است . وی خرید آجیل فله ای را مناسب تر از بسته بندی دانست و گفت:برای افرادی که شناختی از آجیل ندارند و تنها با مشاهده محصول قادر به تشخیص کیفیت آن نیستند انتخاب آجیل فله ای بهتر است زیراکه قبل از خرید می شود طعم شان را امتحان کرد، البته آجیل های بسته بندی شده در فروشگاه های معتبر مطمئن هستند .

آجیل فله ای را حتما باید از فروشگاه های معتبر و دارای جواز کسب تهیه کرد چراکه نزدیک به ایام نوروز بسیاری از مغازه های متفرقه حتی میوه فروشی محل هم اقدام به فروش آجیل می کند .باید بدانید که آجیل برای لاغری هم معجزه می کند پس حتما آن را امتحان کنید.

بهترین روش برای تشخیص آجیل مرغوب را طعم، مزه، بوی و مشاهده دقیق آن و بهترین راه تشخیص آجیل خوب، خوردن آن است، قبل از خرید هر آجیلی آن را بچشید آجیل نباید طعم تلخ داشته باشد چراکه تلخی نشانی از معیوب بودن آن است .

تنقلات - راه تشخیص آجیل کهنه

چگونه آجیل مرغوبی برای عید تهیه کنیم

با برداشتن نمونه ای و نصف کردن آن از وسط می توان سوراخ های کرم خوردگی را دید البته در حال حاضر بیشتر محصولات به خصوص پسته به صورت مکانیزه فرآوری می شوند و ممکن است برخی سوراخ ها بوسیله سوزن های دستگاه مکانیزه بوجود آمده باشند همچنین نباید لکه های قهوه ای رنگ داشته باشند و حتی اگر بیش از اندازه تفت داده شوند نیز رنگ محصول قهوه ای خواهد شد که نوعی ایراد محسوب می شود .

استفاده از رنگ در آجیل ها کاملا مشخص است زیراکه رنگ محصول از حالت طبیعی خود خارج می شود، به عنوان مثال تخمه کدو مرمری در فروشگاه های خوب با زعفران و زردچوبه بو داده می شود و یا پسته نیز با زعفران تفت داده می شود اما مشاهده رنگ غیر طبیعی و خیلی پررنگ در محصولات نشان از استفاده رنگ های غیر مجاز خوراکی در آن محصول است .

استفاده از دستمال مرطوب برای تشخیص رنگ در آجیل ها بی فایده است. با این روش محصولات تفت داده شده با زردچوبه و زعفران نیز رنگ پس خواهند داد و نمی توان به این طریق استفاده از رنگ را در محصولات تشخیص داد، ارزیابی رنگ مصرفی در محصولات برای اعضای اتحادیه نیز تنها بوسیله آزمایشگاه امکان پذیر است و بهترین راه، خرید از مغازه های مورد اطمینان و دارای جواز کسب است .

آجیل و خشکبار همانند دیگر مواد خوراکی برای حفظ کامل خواص، نیاز به نگهداری صحیح دارند تا کیفیت محصول در مدت زمان بیشتری حفظ و مصرف کننده با اطمینان بیشتری به محصول، از آن استفاده کند، آجیل را می توان در ظروف دربسته و بدور از رطوبت، داخل یخچال یا فریزر به مدت 6 ماه قابل نگهداری کرد. وارد نشدن هوا به داخل ظروف بسیار مهم است زیراکه آجیل به سرعت بو، طعم و رطوبت را جذب می کند .

دلایل تغییر رنگ شعله اجاق گاز هنگام سوختن | روش های ساده بر طرف کردن مشکل نحوه سوختن شعله

بهترین روش ها برای تشخیص آجیل مرغوب

فاکتورهای متعددی در قیمت نهایی یک محصول تاثیر گذارند. نمی توان یک قیمت واحد را بیان کرد زیراکه انواع مختلفی دارد و درجه بندی کیفیت آن نیز بسیار موثر است.

در خرید آجیل دو بحث مطرح است؛ یکی اجیل های وارداتی و دیگری تولید داخل. درباره آجیل های وارداتی که باید گفت توجه به کشور واردکننده و سوابق آن مهم تر است تا تبلیغاتی که انجام می شود. معمولا برای فروش، تبلیغ زیادی انجام می شود اما باید به کهنگی آجیل توجه ویژ ه ای داشت. آجیل های نامرغوب خصوصا پسته ممکن است دارای قارچ های بیماری زا و خطرناک از جمله آفلاتوکسین باشند .

آجیل مغز - راه تشخیص آجیل کهنه

رطوبت، دما و مقدار زمان نگهداری پسته می تواند نقش بسیار زیادی در ایجاد آفلاتوکسین داشته باشد، بنابراین هوادهی مناسب و حمل سریع محصول تر در مرحله برداشت، خشک کردن مناسب و سریع محصول در مرحله فرآوری و نگهداری و حمل محصول فرآوری شده در محیط کم رطوبت و خنک در پیشگیری از آلودگی محصول به آفلاتوکسین نقش مهمی ایفا می کنند .

وقتی نگهداری آجیل طولانی تر می شود امکان رشد قارچ ها در آن افزایش پیدا می کند. به همین دلیل است که آجیل های وارداتی انتخاب مناسبی محسوب نمی شوند زیرا از زمان تولید تا رسیدن به دست مشتری فرآیند طولانی تری را طی می کنند و به همین علت احتمال رشد میکروب ها، باکتری ها و قارچ ها را بیشتر است. از طرف دیگر اغلب آجیل های وارداتی نمک بسیار بالایی دارند و شامل همان گروه آجیل های بوداده می شوند. بنابراین باید مصرف آنها را محدود کنید .

 10 روش و راه تشخیص آجیل کهنه

1- نصف کنید

کمی از آجیلی که قصد خرید آن را دارید، از وسط نصف کنید. اگر داخل آجیل سوراخی دیده شد این آجیل نامرغوب است و به قول معروف کهنه شده است.

2- رنگ آجیل

به رنگ آجیل در هنگام خرید دقت کنید. آجیل‌هایی که دارای لکه‌های قهوه‌ای رنگ یا کدر هستند، ناسالم اند و باید آن‌ها را از فهرست خرید خود حذف کنید. آجیل مرغوب باید رنگ طبیعی داشته باشد؛ بنابراین اگر آجیلی بیش از حد براق بود به سالم بودن آن شک کنید.

چون برخی فروشندگان سودجو برای جلب توجه مشتریان از رنگ‌های غیرمجاز برای براق کردن آجیل استفاده می‌کنند.

خرید آجیل - راه تشخیص آجیل کهنه

از خرید پسته‌هایی که پوست بسیار زرد و براق یا مغز قرمز رنگ‌شده دارند، خودداری کنید. دور تخمه‌های پررنگ را هم خط بکشید. آن‌ها را به زور رنگ‌های مصنوعی به این شکل درآورده‌اند.

3- آجیل را در مشت خود بریزید

مقداری از آجیل را در مشت خود بریزید و کمی منتظر بمانید. سپس آن را خالی کنید و ببینید که آیا روی دست شما رنگ پس داده است؟

پس دادن رنگ، نشانه غیر بهداشتی بودن آجیل است. طبق دستورالعمل‌های بهداشتی، به کار بردن هر نوع رنگ، حتی رنگ‌های مجاز خوراکی، در تولید آجیل ممنوع است.

4- خرید لب خندان‌ها ممنوع

برای باز کردن پسته‌ها یا به اصطلاح خندان کردن‌شان، آن‌ها را در ظرف‌های آب گرم می‌ریزند تا باد کنند، بعد آن‌ها را داخل ظرف آب سرد می‌ریزند تا پوست‌شان به اصطلاح بترکد. این اختلاف دمای ناگهانی، یا به اصطلاح شوک حرارتی، روی کیفیت پسته تاثیر منفی می‌گذارد و علاوه برآن موجب نم‌کشیدن پسته هم می‌شود. این پسته‌ها زودتر فاسد می‌شوند.

پسته - راه تشخیص آجیل کهنه

تخمه‌های لب‌خندان هم انتخاب خوبی برای خرید نیستند. مغز تخمه وقتی در مجاورت هوا قرار می‌گیرد، علاوه بر طعم، کیفیت خود را نیز از دست می‌دهد و زودتر از انواع دربسته فاسد می‌شود.

5- با پوست بخرید

هنگامی که آجیل را مغز می‌کنید، تنها مدت تازگی آن را کاهش می‌دهید. پس واقع‌بین باشیم. بسیاری از ما آجیل‌های مغز شده می‌خریم، زیرا در دسترس‌تر هستند و استفاده از آن‌ها هم ساده‌تر است، اما اگر به دنبال داشتن یک آجیل با کیفیت‌تر با ماندگاری بالا هستید، انتخاب آجیل با پوست گزینه مناسب‌تری است.

6- حواستان به حشرات و کرم‌های آجیل باشد

یکی از مهم ترین ویژگی های آجیل مرغوب، وجود نداشتن حشرات، پروانه یا کرم‌ها در آنها است. اگر آجیل به این حشرات آلوده شده باشد، به مرور به کل آجیل سرایت خواهد کرد و همه آجیل‌ها، خراب می‌شوند. روی آجیل خوب نباید اثری از کرم خوردگی یا زدگی وجود داشته باشد. یا رنگ آجیل نباید تیره و سیاه شده باشد.

7- به جای آجیل فله، آجیل بسته بندی‌ شده بخرید

همان طور که آجیل‌های فله و باز به نسبت آجیل‌های بسته‌بندی شده قیمت پایین‌تری دارند، کیفیت آنها هم به طور قابل توجهی فرق می‌کند. پس برای خرید آجیل مرغوب، حتما نوع بسته بندی شده و کارخانه‌ای را انتخاب کنید.

یکی از مهم‌ترین دلایل کیفیت بالاتر آنها، وجود تاریخ تولید و انقضا، شماره پروانه و نشان استاندارد کالا است. در این صورت حتی اگر آجیل هم باب میلتان نبود، می‌توانید با شرکت یا کارخانه تولید کننده تماس بگیرید. یا اینکه اگر پس از خرید آجیل بسته بندی، پشیمان شدید، در صورتی که پاکت آن را باز نکرده بودید، می‌توانید آن را مرجوع کنید.

چندش ترین و کثیف ترین لوازم آشپزخانه که عمرا فکرشو بکنید ؛ اول و آخر هر کاری این لوازم رو خوب تمیز کنید

8- اندازه آجیل‌ها باید یکدست باشد

یکی دیگر از ویژگی های آجیل مرغوب و راه تشخیص آجیل کهنه ، اندازه متناسب آنها است. در هنگام خرید به آجیل به این موضوع دقت کنید که مثلا پسته‌های داخل آجیل ریز و درشت نباشند. اگر اندازه آجیل‌ها یکدست نباشد یعنی کیفیت آنها متفاوت است و به احتمال بسیار زیاد، چند نوع آجیل با هم مخلوط شده‌اند.

این موضوع نشان‌دهنده نامرغوب یا بی‌کیفیت‌ بودن آجیل خواهد بود. علاوه بر این، باید به رنگ آجیل‌ها هم نگاه کنید که آجیل‌های رنگ شده با آجیل‌های بدون رنگ میکس نشده باشند.

9- طعم آجیل را بچشید

اولین کاری که بعد از نگاه کردن به ظاهر آجیل و راه تشخیص آجیل کهنه باید انجام دهید، این است که کمی از آجیل را بخورید یا طعم آن را بچشید. با خوردن چند آجیل متوجه طعم تازه یا کهنه آجیل‌ها خواهید شد. آجیل‌های مانده طعم بیات دارند و ته مزه آنها به تلخی می‌زند.

آجیل - راه تشخیص آجیل کهنه

علاوه بر این، آجیل‌هایی که طعم خیلی شور، خیلی تند یا ترش دارند، گزینه‌های مناسبی برای خرید نیستند. بد نیست بدانید که یکی از راه‌های پنهان کردن طعم ماندگی آجیل‌ها، بو دادن آنها با ادویه‌ها و چاشنی‌های زیاد است.

10- آجیل را بو کنید

علاوه بر نگاه کردن به ظاهر و چشیدن طعم آجیل،‌ باید حس بویایی‌تان را هم در هنگام خرید آجیل به کار بیندازید. یکی از ویژگی‌ های آجیل مرغوب این است که بوی تازگی بدهد. معمولا آجیل‌های کهنه، بوی ماندگی، کهنگی و ترشیدگی می‌دهند.

۱۰ ترفند کلیدی تشخیص آجیل تازه از کهنه در خرید اینترنتی

خرید اینترنتی آجیل از زمینه‌هایی است که ممکن است نگرانی‌هایی در مورد آن وجود داشته باشند. مثلا مزایای خرید آنلاین آجیل برای شب عید و شب یلدا زیاد است، ولی در خرید اینترنتی بر خلاف خرید حضوری، شما امکان دیدن مستقیم، لمس و چشیدن طعم آجیل را ندارید. در عوض می‌توانید به دور از شلوغی شهر، استرس ترافیک و جای پارک در خانه یا محل کار خود با استفاده از تلفن‌همراه یا کامپیوتر سفارش را ثبت کنید و تحویل بگیرید. اما بهتر است با ترفندهای زیر آشنا باشید و بتوانید نحوه تشخیص آجیل تازه را یاد بگیرید.

 از فروشگاه تخصصی خرید کنید

تشخیص آجیل اصل از تقلبی کار سختی است، مخصوصا اگر بخواهید به صورت آنلاین سفارش دهید. برای تجربه‌ی یک خرید با کیفیت، خرید از یک فروشگاه که تخصصی در زمینه‌ی آجیل فعالیت می‌کند، بهتر از خرید از سایت‌های همه‌چیز فروشی است که عده‌ای فروشنده از نقاط مختلف را در کنار هم جمع کرده‌اند و همه نوع کالایی را در کنار آجیل به فروش می‌رسانند.

فروشنده در این سایت‌ها نگران اسم و شهرت خود یا فروشگاه اینترنتی نیست. اما در مقابل فروشگاهی که به صورت تخصصی در زمینه‌ی آجیل و خشکبار فعالیت دارد،‌ به دلیل دغدغه‌ی اعتبار خود، تلاش می‌کند تا کیفیت بالاتری را فراهم کند.

 از رضایت مشتری‌ها اطمینان حاصل کنید

در بخش استوری صفحه‌ی اینستاگرام و در بخش نظرات وب‌سایت بسیاری از فروشگاه‌های خوب، معمولا قسمتی به نظرات مشتریان اختصاص داده‌ می‌شود. وجود چنین بخشی می‌تواند نشانه‌ای از خرید اینترنتی آجیل باکیفیت باشد. خواندن نظرات این قسمت و نکاتی که در آنها اشاره شده است، می‌تواند کمک زیادی برای راه تشخیص آجیل کهنه باشد.

 آیا فروشگاه به مشتریان پاسخ می‌دهد ؟

اگر فروشگاه اینترنتی از کیفیت خود اطمینان نداشته باشد، تدابیری برای مشتری ناراضی و ثبت شکایات هم در نظر نمی‌گیرد. قبل از خرید اینترنتی به سیستم ارتباط با مشتری سایت توجه کنید، زیرا از این طریق می‌توانید تا حد زیادی متوجه اطمینان سایت به کیفیت محصولات خود شوید.

انواع آجیل - راه تشخیص آجیل کهنه

به قیمت‌ها توجه کنید

قیمت‌ها ممکن است نسبت به کیفیت مناسب باشند، خرید با قیمت مناسب‌تر یکی از ویژگی‌هایی است که بسیاری از مشتریان را به خرید اینترنتی جذب می‌کند. اما توجه داشته باشید که کالایی با قیمت بسیار پایین، توجیهی به‌جز کیفیت نامناسب ندارد. یک مثل قدیمی وجود دارد که «هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست». پس اگر فروشگاهی آجیل را بسیار پایین‌تر از قیمت معمول بازار به فروش می‌رساند، می‌توانید مطمئن باشید که کالایی که تحویل می‌گیرید کیفیت خوبی ندارد.

به درجه‌بندی محصولات توجه کنید

آجیل و خشکبار دارای نوعی درجه‌بندی هستند که ممکن است به لحاظ ظاهری و از طریق اینترنت شما قادر به تشخیص آن نباشید. مثلا تفاوت‌های ظاهری، جنس و محل کشت، باعث می‌شوند تا کیفیت آجیل تغییر کند. برخی از مراکز فروش اینترنتی به این موارد توجه زیادی دارند و گاهی کالا را تا سه درجه تعریف کرده و برای آن توضیحاتی می‌نویسند.

بنابراین شما می‌توانید پس از مطالعه جزئیات دقیق و بررسی تفاوت در درجه‌بندی‌ها، دست به خرید بزنید. البته مثلا اگر قصد خرید پسته دارید، می‌توانید با اطلاع از راهنمای انتخاب پسته مرغوب، راحت‌تر از درجه‌بندی‌ها و انواع محصول مطلع شوید.

با پوست یا بدون پوست بودن آجیل مهم است

برخی از انواع آجیل مانند گردو، پسته، بادام و فندق، با پوست یا بدون پوست به فروش می‌رسند. در مورد برخی از آنها مانند گردو، نحوه نگهداری و محیط بسیار مهم است، زیرا مغز گردو ناسالم برای بدن ضرر دارد.

تزیین میوه تابستانی برای تولد ؛ جشن و مهمانی همراه با دیزاین عالی

بنابراین در خرید اینترنتی گردو دقت بیشتری داشته باشید. همچنین اگر مصرف شما زیاد است و می‌خواهید به صورت عمده بخرید، گردو و بادام را با پوست تهیه کنید تا از در معرض اکسیژن و آلودگی‌ها محیطی قرار نگیرد. البته با اطلاع از ترفندهای نگهداری بلند مدت آجیل، می‌توانید مغزها را نیز تا زمان طولانی‌تری نگهداری کنید و مشکلی در کیفیت آنها رخ ندهد.

آجیل بسته بندی شده بخرید

به طور کلی خرید اینترنتی آجیل بسته‌بندی شده، بهتر از آجیل فله و باز است. یکی از دلایل آن وجود اطلاعاتی مانند تاریخ تولید، پروانه فعالیت و همچنین نشان استاندارد است. البته آجیل بسته بندی شده قیمت بیشتری نسبت به آجیل فله دارد که برای برخی از خریداران مهم است.

اما از طرفی اگر شما از یک سایت با سابقه و دارای نماد اعتبار خرید می‌کنید، نیازی نیست به فله یا باز بودن توجه زیادی داشته باشید. زیرا این سایت‌ها معتبر هستند و شما می‌توانید از بابت تازه و باکیفیت بودن آجیل خیالتان راحت باشد. برای مثال، بسته بندی های جدید بارجیل به قدری زیبا و باکیفیت هستند، که شما می‌توانید مطمئن شوید که آجیل تازه و سالمی را دریافت می‌کنید.

آجیل عید - راه تشخیص آجیل کهنه

ابتدا به صورت عمده خرید نکنید

به طور کلی پیشنهاد می‌شود ابتدا از یک سایت معتبر و به مقدار کم خرید کنید تا پس از تشخیص آجیل، دفعات بعدی به صورت عمده سفارش دهید. در ضمن از فروشنده بپرسید که در خریدهای بعدی نیز باز هم درجه‌بندی اولیه در دسترس است یا خیر. زیرا گاهی ممکن است نوعی از آجیل برای مدتی به فروش برسد و دیگر پس از آن در داخل سایت موجود نشود.

قیمت را با دیگر رقبا مقایسه کنید

راه تشخیص آجیل کهنه یا تازه، فقط به دنبال بررسی محصولات یک سایت نباشید. با یک جستجوی سریع می‌توانید چند سایت معتبر را شناسایی کرده و قیمت‌های آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. البته نه تنها قیمت، بلکه بهتر است که به درجه‌بندی محصول، نوع بسته‌بندی، هزینه ارسال نیز دقت کنید تا نهایتا بهترین گزینه را انتخاب کنید. زیرا هنگام خرید، فقط کهنه یا تازه بودن مهم نیست، بلکه شما باید به مجموعه‌ای از ویژگی‌های مثبت توجه کنید.

امکان بازگردانی محصول را در نظر بگیرید

کمی قبل درباره پاسخ‌دهی به مشتریان ناراضی صحبت کردیم. در واقع برخی از فروشگاه‌های اینترنتی فقط نظرات مشتری ناراضی را ثبت کرده و ممکن است که برای جبران آن راهی در نظر نگرفته باشند. از این رو بهتر است مطمئن شوید که بعد از خرید، امکان مرجوع کردن کالا وجود دارد تا هم پول شما بازگردد و هم در صورت امکان، محصولی با کیفیت بهتر را برایتان ارسال کنند.

چگونه آجیل اقتصادی بخریم ؟

معمولا آجیل دارای ترکیب یکسانی است. به جای این که از ترکیبات تکراری آجیل، استفاده کنید به آجیل خود تنوع دهید. آجیل‌های شیرین از جمله توت خشک، کشمش، انجیر، برگ زردآلو و برگ آلو را می‌توانید جایگزین آجیل شور کنید. استفاده از یک یا دو مغز به همراه یکی از تخمه‌ها در کنار آجیل شیرین ترکیب سالم و مقرون به صرفه‌ای است.

چه کار کنیم که آجیل مرغوب بماند ؟

برای اینکه آجیل عید یا آجیل چهارشنبه سوری تازه و مرغوب بماند، باید برخی اقدامات راه تشخیص آجیل کهنه را انجام دهید تا بتوانید برای مدت طولانی‌تری، بدون خرابی و تغییر طعم، آن را مصرف کنید.

۱- آجیل را در حجم زیاد نخرید

مغز - راه تشخیص آجیل کهنه

آجیل‌ها مثل همه مغزها و دانه‌های خوراکی، بعد از مدتی تازگی و طراوت خود را از دست می‌دهند و دچار فساد یا تغییر رنگ یا مزه می‌شوند. بنابراین در هنگام خرید و راه تشخیص آجیل کهنه ، به حجمی که می‌خرید دقت کنید. آجیل‌ها را طوری بخرید که ظرف یک یا دو هفته تمام شوند و دوباره آجیل تازه تهیه کنید.

۲- آجیل‌ها را در یخچال نگه دارید

قرار دادن آجیل در هوای گرم یا جاهایی مثل کابینت که تهویه مناسبی ندارد، هم باعث تغییر رنگ و مزه آنها خواهد شد و هم احتمال پشه و حشره زدن آجیل‌ها بالا می‌رود. علاوه بر این، اگر آجیل‌ها در خارج از یخچال بمانند، رطوبتشان به مرور از بین می‌روند و سفت و خشک می‌شوند.

اگر می‌خواهید برای مدت طولانی‌تری آجیل را نگه دارید، می‌توانید آجیل‌ها را در فریزر هم بگذارید ولی ممکن است طعم آنها به مرور کم شود.

۳- آجیل‌ها را در ظرف یا پاکت دربسته بگذارید

برای اینکه آجیل‌ ها تازه و مرغوب بمانند، حتما آنها را در پلاستیک‌های زیپ کیپ که هوا به آنها نفوذ نمی‌کند یا ظروف در دار پلاستیکی قرار دهید و بعد در یخچال بگذارید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

6 فروردین 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *