نحوه پوست کندن قارچ

نحوه پوست کندن قارچ تازه را خیلی از کدبانوهای با سلیقه هم نیم دانند. اصلا ممکن است چیزی در خصوص پوست کندن قارچ نشنیده باشید. پس این مطلب شادمگ را از دست ندهید تا ببینید برای ضدعفونی کردن قارچ چه باید کرد.

 پوست کندن و شستشوی قارچ تازه

قارچ تازه می تواند با هر محصولی رقابت کند. آنها به دوره های اول و دوم اضافه می شوند، به عنوان میان وعده سرو می شوند، به صورت خام مصرف می شوند … آنها در طول رژیم های غذایی و زمانی که می خواهند خود را با چیزی خوشمزه نوازش کنند استفاده می شوند. چیزی که آنها فقط با آن نمی آیند.

نحوه پوست کندن قارچ
بنابراین نظرات مختلفی در مورد نحوه درست تهیه قارچ، نیاز به تمیز کردن، شستشو و پوست کندن قارچ وجود دارد.ما تمام اسرار قارچ را برای شما فاش می کنیم و نحوه درست کار با آنها را به شما آموزش می دهیم.

نگهداری از قارچ

قارچ محصولی است که به سرعت فاسد می شود. اگر قارچ های فاسد بخورید، ممکن است دچار مسمومیت جدی شوید. شما باید به ویژه مراقب باشید زمان تابستان… در دمای +4، محصول را می توان تا 5 روز، + 10 – تا 2 روز و + 18 – حداکثر 6 ساعت ذخیره کرد.

قارچ های تازه را می توان در بسته بندی وکیوم به مدت 6 روز در یخچال نگهداری کرد. این در مورد قارچ های پوست کنده صدق نمی کند. آنها مدت زمان طولانیرا نمی توان ذخیره کرد.

روش های خریداری قارچ

  • بسته بندی وکیوم
  • با وزن

گزینه دوم دارای مزیت است. در این مورد، ما خودمان می توانیم از کیفیت قارچ متقاعد شویم، آن را بررسی کنیم، آن را لمس کنیم. وقتی صحبت از بسته‌های مهر و موم شده می‌شود، نوع ذخیره‌سازی خلاء حرف اول را می‌زند. از آنجایی که هوا به آنجا نمی رسد و قارچ ها در آن ذخیره می شوند تازهزمان طولانی تر.

قارچ ها را می توان در فویل در تولید و به طور مستقیم در فروشگاه پیچید. شما می توانید آنها را با برچسب تشخیص دهید. در حالت اول، برچسب وجود دارد. این شامل نام محصول، سازنده، آدرس تولید، تاریخ، وزن، تاریخ انقضا می باشد. در این گونه بسته بندی ها، قاعدتاً محصول تازه تر و با کیفیت تر است. سوپرمارکت ها به نوبه خود اغلب محصولات با کیفیت های مختلف را مخلوط می کنند. ممکن است برچسب موجود نباشد. فقط یک برچسب با تاریخ بسته بندی وجود دارد (این تاریخ برداشت نیست!).

نحوه پوست کندن قارچ

روش تشخیص قارچ تازه

بو

قارچ را بشکنید و وسط آن را بو کنید. اگر بوی آمونیاک به مشام می رسد، محصول در شرایط نامناسبی رشد کرده است. این قارچ ها می توانند بر سلامتی شما تأثیر منفی بگذارند.

طرز تهیه 2 مدل رولت خرما خوشمزه و مقوی مجلسی

رنگ قارچ

از سفید تا قهوه ای  قارچ تازه برش روی ساقه تمیز و یکدست است. لکه های تیره روی کلاه نشان می دهد که قارچ ها به زودی شروع به زوال خواهند کرد.صفحات زیر کلاه باید صورتی باشد. اگر روی قارچ قهوه ای شده باشند، محصول تازه نیست.

معاینه کردن

روی درپوش را فشار دهید. نباید خرد شود. قارچ های نرم تازه نیستند. ساق پا باید محکم و بدون شکاف باشد.

نحوه پوست کندن قارچ

چگونه قارچ مناسب را انتخاب کنیم؟

به این واقعیت اعتماد نکنید که همه قارچ های عرضه شده توسط فروشگاه های مواد غذایی واقعا تازه و با کیفیت هستند. قبل از خرید یک محصول، باید وضعیت آن را با معیارها و نکات زیر به عنوان راهنما ارزیابی کنید:

کلاهک قارچ باید سفت، مات، سفید با رنگ شیری یا صورتی باشد. وجود درخشش، چین و چروک، نرمی بیش از حد نشان دهنده نقض قوانین ذخیره سازی برای جزء است.
قطر درپوش شامپینیون نباید از 10 سانتی متر تجاوز کند (به هر حال، این در مورد قارچ های جنگلی نیز صدق می کند).
بین کلاهک و ساقه قارچ باید غشایی به شکل یک فیلم سفید وجود داشته باشد و لبه های کلاهک معمولاً باید به سمت داخل خم شوند. در صورت نقض این شرایط و نمایان شدن صفحات قهوه ای، قارچ ها یا خیلی تازه نیستند یا بعد از زمان توصیه شده برداشت می شوند.

نکته

اگر قارچ ها در حین برش از قبل له شده اند، حتی در صورت استفاده از چاقوی بسیار تیز، بهتر است آنها را دور بریزید. لذت بردن از استفاده از چنین قارچ هایی دشوار است، اما خطر ابتلا به ناراحتی معده بسیار زیاد است.

لکه های قهوه ای روی ساقه نیز نشانه خوبی نیستند. حتی اگر قرار باشد پاها را قبل از پختن جدا کرده و دور بریزید، نتیجه نهایی آنطور که می خواهید نخواهد بود.
حتی اگر تمام شرایط نگهداری جزء رعایت شده باشد، می تواند به کرم آلوده شود. بنابراین قبل از خرید باید محصولات را از نظر وجود کرمچاله به دقت بررسی کنید.
در نهایت، قارچ‌های تازه‌ای که اخیراً برداشت و نگهداری شده‌اند، بوی قارچ می‌دهند. یک محصول کهنه بو ندارد یا خوشایندترین نت ها در آن بافته می شود.

روش درست شستشوی قارچ

محصول را با یک برس از کثیفی تمیز کنید، سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید. اگر کثیفی زیادی وجود دارد، آنها را در آب بشویید، فقط خیلی سریع.

نحوه پوست کندن قارچ

شستن قارچ ها در آب جاری توصیه نمی شود. از آنجایی که آنها خیلی سریع مایعی را که در هنگام سرخ کردن از آنها خارج می شود جذب می کنند.

نوک پا را ببرید و در نتیجه آن را تازه کنید.

توصیه می شود از چاقوی تیز استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید قارچ را خرد کنید.

لازم نیست پوست نازک روی کلاهک را بردارید. او امن است. بسیاری از زنان خانه دار آن را عمدتاً برای بهبود ظاهر زیبایی قارچ ها برش می دهند.

آموزش چهار روش تهیه ترشی غوره خوشمزه و ترش

قارچ ها را روی حوله بگذارید و بگذارید خشک شوند.

سپس به قطعات دلخواه برش دهید و شروع به پخت کنید.

قارچ های تازه مفید هستند. در طی عملیات حرارتی آنها خواص خود را از دست می دهند، اما طعم خوب باقی می ماند.

نحوه صحیح پوست کندن قارچ

آیا پوست کندن قارچ ضروری است؟

سرآشپزهای با تجربه توصیه می شود با توجه به شرایط اقدام کنید. اگر بعد از پیش پردازش قارچ هیچ اثری از کثیفی، آسیب یا ترک قابل مشاهده نیست، درپوش صاف است و ساق آن کاملا سفید است، محصولات را می توان به سادگی برش داد و همانطور که در نظر گرفته شده است استفاده کرد. در موارد دیگر، بهتر است به دستکاری های اضافی متوسل شوید .

روش پوست كندن قارچ

پوست کلاهک را بردارید، اگر به خوبی روی ساق پا قرار گرفت، کمی آن را با چاقو کوتاه کنید و با احتیاط آن را بردارید. در عین حال اگر قرار باشد به هر نحوی از پاها استفاده شود، می توان کمی پاها را تمیز کرد.

تمام دامن ها و قسمت های “اضافی” را قطع می کنیم. اگر دیسک های قهوه ای بسیار بزرگ یا بیرون زده هستند، می توانید آنها را نیز تمیز کنید.

با یک چاقوی تیز همه جاهای تاریک، آسیب دیده، فرورفته و به سادگی مشکوک را بریدیم.

تمام دستکاری های فوق را بدون استفاده از آب انجام می دهیم. فقط در انتها می توان قطعه کار را شستشو داد. به هر حال ، کارشناسان معتقدند که همه قارچ ها که قطر کلاه آنها بیش از 3 سانتی متر است باید تمیز شوند (ظاهراً پوست آنها خیلی متراکم است). اما، به طور کلی، شما می توانید با توجه به موقعیت عمل کنید.

نكته مهم در خصوص نگهداری از قارچ تميز شده

قارچ های پوست کنده و خرد شده باید در عرض 1-2 ساعت پس از پردازش پخته شوند. هر چه بیشتر بنشینند طعم و عطر کمتری در آنها باقی می ماند.

نحوه پوست کندن قارچ

اگر به دلایلی پخت به تعویق افتاد، مواد را در ظرفی بریزید و بدون اینکه چیزی بپوشانید در یخچال قرار دهید. آنها هنوز هم می توانند در طول روز استفاده شوند. در این مورد، هر 5-6 ساعت باید برش روی پا را به روز کنید.

صرف نظر از اینکه قصد دارید از چه غذاهایی با قارچ شروع کنید، باید آنها را تا حد امکان ریز خرد کنید. در این حالت از نظر طعم و عطر به بهترین وجه تجلی می یابند. قطعات بزرگ حتی پس از سرخ کردن کامل و طولانی مدت، ممکن است داخل آنها خیس و لاستیکی باشد.

اگر در طول فرآیند تمیز کردن، قارچ به معنای واقعی کلمه در دست ها شروع به خرد شدن کرد (صفحات قهوه ای می افتند، پاها شکافته می شوند، درپوش فرو می ریزد)، این نشان می دهد که محصول برای مدت طولانی یخ زده و درست قبل از فروش ذوب شده است. چنین ماده ای معمولا نه طعم و نه بو را حفظ می کند.

چند پیشنهاد فوق العاده برای تهیه افطاری فوری مخصوص خانم های کدبانو پر مشغله

نگهداری طولانی مدت قارچ در فریزر

هر چند قبلا در مورد فریز کردن قارچ  مطلبی را با شما به اشتراک گذاشتیم اما با روش های زیر می توانید قارچ را طولانی مدت در فریزر نگه دارید:

بلانچ کردن قارچ

قارچ های سالم را انتخاب کنید، از قارچ‌های سیاه شده یا لکه‌دار استفاده نکنید یا حتی المقدور پوست آن را بگیرید.
قارچ‌ها را خوب بشویید و برای مدتی قارچ‌ها را در آب سرد غوطه‌ور کنید.
قابلمه‌ی مناسبی پر از آب کرده و روی حرارت قرار دهید تا آب جوش آید و مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید.
قارچ‌های خرد شده را به آب در حال جوشیدن اضافه کنید.
بگذارید قارچ ها به مدت 3 دقیقه درون آب جوش بپزد.
قارچ‌ها بلافاصله از آب جوش خارج کرده و درون آب سرد بریزید.
بعد از سرد شدن قارچ‌ها دوباره آنها را درون آب در حال جوشیدن بریزید و اجازه دهید 2 الی 3 دقیقه دیگر بپزد.
دوباره قارچ‌ها درون آب سرد ریخته و درون آبکش بریزید تا آب آن‌ها خارج شود.
قارچ‌های بلانچ شده را درون ظرف درب‌دار مناسبی ریخته و در فریزر بگذارید

نحوه پوست کندن قارچ
با این روش قارچ را به مدت 4 ماه درون فریزر می توانید نگه دارید.

بخارپز کردن قارچ

قارچ های سالم را انتخاب کنید، از قارچ‌های سیاه شده یا لکه‌دار استفاده نکنید یا حتی المقدور پوست آن را بگیرید.
قارچ‌ها خوب بشویید.
قارچ ها را پس از شستشو خرد کنید.
قارچ‌های خرد شده را درون ظرفی دارای آب سرد و مقداری آبلیمو بریزید.
بعد از دقایقی قارچ‌ها را آب بکشید و درون آبکش ریخته تا آب آن خارج شود.
قارچ‌ها را درون ظرف بخارپز ریخته و اجازه دهید به مدت 3 الی 5 دقیقه کاملا پخته شود.
بعد از بخارپز شدن قارچ ‌ها را به ظرف آب سرد منتقل کنید و آب بکشید.
قارچ‌ها را درون ظرف درب‌دار مناسبی در فریزر قرار دهید.
بخارپز کردن سبب می شود طعم و عطر قارچ بعد از فریزر کردن حفظ شود.

تفت دادن قارچ

قارچ‌ها را خوب بشویید و درون آبکش ریخته و بگذارید کاملا خشک شود.
درون تابه‌ای مناسب مقداری روغن یا کره بریزید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود.
قارچ‌های خرد شده را با چند قطره آبلیمو درون روغن بریزید تا به مدت 3 الی 5 دقیقه تفت بخورد.

نحوه پوست کندن قارچ
شعله را خاموش کنید و اجازه دهید تا قارچ‌ها کمی سرد شود.
قارچ ها را روی دستمال بگذارید تا روغن‌شان گرفته شود زیرا در غیر اینصورت قارچ در فریزر زود فاسد می شود.
قارچ‌ها را درون ظرف درب‌دار مناسبی بریزید و در فریزر قرار دهید.
اگر مقدار زیادی قارچ را با هم فریز می کنید بهتر است آن ها را در چند کیسه جداگانه یا ظرف درب دار فریز کنید تا هنگام استفاده کار شما راحت تر باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

13 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *