افتتاح حساب ترکیه
افزایش شانس

افزایش شانس چیزی است که همه ما به دنبال آن هستیم. قطعا افزایش شانس به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک زیادی می کند. پس اگر به دنبال راه های افزایش شانس در زندگی هستید حتما این مطلب را خوب مطالعه کنید.

شانس چیست؟

شما اقبال را چگونه معنی می کنید؟ به نظر شما شانس یعنی چه؟ هر کسی می تواند معانی مختلفی برای اقبال، بخت و یا فرصت بیان کند، ولی به طور کلی می توان گفت اقبال نیرویی است که وجود آن در زندگی موجب خوشبختی و نبودن آن نیز باعث ناکامی خواهد شد. به همین علت است که برخی افراد در مواجه شدن با مشکلات بیان می کنند که شانس نیاورده اند. در عین حال با دیدن موفقیت دیگران فقط به خوش شانس شدن آن ها توجه دارند نه تلاش و پشتکاری که داشته اند.

افزایش شانس

در مورد منبع و نحوه شکل گیری اقبال بهتر است بدانیم این نیرو می تواند به واسطه ذهنیت هر کسی شکل بگیرد. همچنین ممکن است رخ دادن اتفاقات تصادفی که دلیل آن ها مشخص نیست باعث ایجاد مفهوم اقبال شود. نکته مهمی که در این مورد وجود دارد تاثیر باور داشتن به شانس در زندگی است. برخی افراد که به نیروی اقبال اعتقاد دارند دست از تلاش برداشته و هیچ کار مهمی را برای رسیدن به موفقیت انجام نمی دهند. در عین حال برخی دیگر که به شانس معتقدند از این طریق انگیزه، انرژی و اشتیاق آن ها افزایش یافته و برای تحقق اهداف خود تلاش می کنند.

به کمک برنامه ریزی صحیح و اصولی و استفاده از تکنیک های مدیریت زمان احتمال موفقیت را افزایش داده و به اصطلاح از خوش شانسی خود استفاده می کنند. الان که بسیاری از مردم به اقبال و تاثیر آن در زندگی اعتقاد دارند و اگر شما هم جزء این افراد هستید بهتر است از راه های اصولی افزایش شانس مطلع شوید و از آن ها استفاده کنید. راهکارهایی که روش بهتر زیستن و کسب موفقیت را به شما نشان می دهند.

بدشانسی

آن‌چه از بدشانسی در ذهن همه ما وجود دارد، این‌که افرادی با این ویژگی، همواره نگران هستند که همین شرایط اغلب باعث می‌شود فرصت‌های بزرگ در زندگی خود را نادیده بگیرند و برای بهبود بیشتر آن‌ها، گامی بر ندارند. افراد بدشانس، در بیشتر موارد نگرشی منفی به دنیای پیرامون خود دارند و در نتیجه، همه رویدادهای اطراف را ناگوار می‌پندارند و همیشه از پیمودن پله‌های ترقی ناامید هستند.

از سوی دیگر، افراد خوش شانس زمانی که در زندگی خود یک رویداد تلخ را تجربه می‌کنند، پس از آن تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند، قدرتمندتر از قبل عمل کنند و در واقع، از نتیجه منفی به عنوان عبرتی برای یافتن شیوه‌های بهتر بهره گیرند، این در حالی است که افراد بدشانس، با هر بار زمین‌خوردن، از تجربه شیوه‌های جایگزین خودداری می‌کنند و همین امر در سکون یا حتی پسرفت آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.

عادات مشترک میان افراد خوش‌شانس

بسیاری از محققان در مورد علت موفقیت افراد خوش‌شانس و اتخاذ رفتارهای مشترک میان آنان توافق نظر دارند. آن‌ها بر این باور هستند که افراد خوش‌شانس، اغلب زمینه را برای رسیدن به اهداف خود فراهم می‌آورند و به اصطلاح، به صدای درون خود برای موفقیت گوش می‌دهند. همچنین این افراد، آینده‌ای مثبت را پیش روی خود تصور می‌کنند و همین امر باعث می‌شود برای دستیابی به اهداف خود بجنگند. افراد خوش‌شانس، همواره نگرشی مثبت نسبت به زندگی دارند و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند موقعیت‌های بد را به خوش‌شانسی تبدیل کنند.

افزایش شانس

روش های افزایش شانس

برخی افراد در عین حال که وجود شانس را باور دارند و به تاثیر آن در رسیدن به موفقیت معتقدند، نمی پذیرند که راه هایی برای افزایش اقبال وجود دارد. این افراد تصور می کنند هر کسی از بدو تولد یا شانس با او یار است یا اینکه هیچ وقت از این قدرت سازنده و مهم بهرمند نمی شود. بهتر است بدانیم افرادی که به شانس و اقبال معتقدند می توانند از طریق راهکارهایی اصولی به موفقیت در زندگی برسند.

در واقع می توانند ذهنیت خود را در مورد وجود شانس تقویت کرده و از انرژی مثبتی که کسب می کنند برای دستیابی به خواسته های خود استفاده کنند. با توجه به اهمیت اطلاع از راه های افزایش شانس، در ادامه مطلب به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

آشنایی با مهمترین معیارهای انتخاب دوست | تکنیک‌ های دوست‌ یابی چیست ؟

از بارش فکری کمک بگیرید

آیا می دانید منظور از بارش فکری چیست؟ زمانی که به صورت انفرادی یا گروهی در مورد یک موضوع خاص فکر می کنید و راه های مختلف و متعدد را به جای اتکا به یک راه حل مطرح می کنید، در حال بارش فکری هستید. با انجام این کار تعداد فرصت های ایجاد شده و راهکارهای اصولی افزایش یافته و در نتیجه احتمال رسیدن به موفقیت بیشتر می شود. کسانی که به اقبال اعتقاد دارند در این موقعیت ها بیان می کنند که خوش شانس بوده و به همین علت به موفقیت دست پیدا کرده اند.

خوش بین و مثبت اندیش باشید

کسانی که به آمدن روزهای خوب امید دارند و مثبت اندیشی را تجربه می کنند یا افرادی که نیمه پر لیوان را می بینند و خوش بینی جزئی از ویژگی های شخصیتی آن ها شده است، بیشتر از دیگران از قدرت شانس بهره می برند. همانطور که گفتیم اقبال خوب یا بد می تواند نشأت گرفته از ذهنیت انسان باشد. بنابراین به عنوان یکی از راه های افزایش شانس زمانی که به موضوعات مثبت فکر می کنید، ذهنیت بهتری داشته و منتظر رخ دادن اتفاقات خوب می مانید. در این شرایط براساس قانون جذب، انرژی های مثبت را کسب خواهید کرد و برای رسیدن به موفقیت تلاش می کنید.

اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

خداوند در وجود هر کسی یکسری توانمندی و استعداد نهادینه کرده که نقش مهمی در رسیدن به موفقیت دارند. از طرفی هر کسی در طول زندگی خود مهارت های مهمی را کسب می کند. در این میان کسانی می توانند به خواسته های خود برسند که در مرحله اول به خودباوری رسیده و از توانمندی های خود مطلع باشند و در مرحله دوم نسبت به موثر بودن و قدرت استفاده از آن ها اطمینان داشته باشند.

افزایش شانس

تقویت اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا نسبت به توانمندی های خود اطمینان حاصل کرده و برای تحقق خواسته هایتان از آن ها استفاده کنید. این مورد را می توان یکی از راه های افزایش شانس در نظر گرفت، زیرا موجب کسب موفقیت در زندگی می شود.

از افراد منفی گرا دور بمانید

همه ما برای پیش رفتن در مسیر دستیابی به خواسته هایمان به انرژی مثبت نیاز داریم. این انرژی را می توانیم با انجام کارهای سالم کسب کرده و در مسیر پیش رو حرکت کنیم. متاسفانه در این میان عواملی هم وجود دارند که انگیزه و انرژی مثبت ما را از بین می برند.

افراد منفی گرا همان کسانی هستند که به جای نشان دادن خوبی های زندگی، ما را دچار ناامیدی می کنند. همانطور که گفتیم استفاده از راه های افزایش شانس می تواند ذهنیت و دیدگاه ما را نسبت به زندگی تغییر داده و با افزایش انگیزه موجب از جا بلند شدن و تلاش کردن ما شود. دوری از افراد منفی گرا دقیقا یکی از راه های افزایش قدرت اقبال محسوب می شود.

خودگویی انجام دهید

بدون شک همه ما تا به حال با خودمان در مورد موضوعات مختلف صحبت کرده ایم. موضوعاتی که می توانند جنبه مثبت و یا منفی داشته باشند. زمانی که با خودتان در حال صحبت کردن هستید در واقع خودگویی یا واگویه انجام می دهید.

خودگویی در مورد موضوعات مثبت و مهم مثلا پیدا کردن راهکار برای انجام کارهای سازنده نه تنها بد نیست بلکه موجب پیشرفت در زندگی نیز خواهد شد.

از طرفی کسانی که به شانس معتقدند، باور دارند اقبال باعث رسیدن به موفقیت می شود. بنابراین اگر در مورد موضوعات مهم خودگویی کنید و به نتایج خوبی هم برسید در واقع اقدامی را در راستای افزایش شانس انجام داده اید.

مهارت های جدید یاد بگیرید

اگر در مورد اقدامات و زندگی افراد موفق جستجو کنید بدون شک از این مورد مهم نیز مطلع خواهید شد؛ متوقف نشدن روند یادگیری و کسب مهارت های جدید.

افزایش شانس

یادگیری موضوعات جدید و تکمیل آموخته های قبلی به افزایش شانس کمک می کند.

توجه داشته باشید مسیر تقویت شانس با رسیدن به موفقیت برای کسانی که به اقبال اعتقاد دارند یکی است. بنابراین انجام هر کار سالم و اصولی که باعث پیشرفت در زندگی آن ها شود در واقع شانس را تقویت کرده است.

تکنیک های شگفت انگیز مدیتیشن قبل خواب عمیق و راحت ؛ بدون قرص و دارو راحت بخواب

روابط اجتماعی سالم برقرار کنید

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای افزایش شانس انجام دهید و به واسطه آن راه رسیدن به موفقیت را پیدا کنید؛ برقراری روابط اجتماعی سالم با افراد موفق است. زمانی که با افراد موفق معاشرت دارید می توانید از اقدامات آن ها الگوبرداری کنید. سپس چارچوب یاد گرفته را به سبک خود تکمیل کرده و شخصی سازی کنید. با انجام این کار می توانید راه رسیدن به موفقیت را پیدا کنید و اگر به شانس باور داشته باشید آن را افزایش دهید.

برای یادگیری تکنیک های ساخت شخصیت قدرتمند، هوش کلامی و زبان بدن می توانید در دوره های آموزشی مریم مبارکی شرکت کنید.

قدرت ریسک پذیری خود را تقویت کنید

کم نیستند تعداد کسانی که ناکامی ها و از دست دادن فرصت های خوب زندگی را به اقبال بد نسبت می دهند ولی در عین حال ریسک پذیر نیستند. اگر در موقعیتی قرار بگیرند که از جزئیات کاری که باید انجام دهند مطلع نباشند، به طور کلی آن فرصت را از دست می دهند. در حالی که افراد با قدرت ریسک پذیری بالا بالاخره تصمیم گیری کرده و یک گزینه را انتخاب می کنند، به همین علت ممکن است به نتیجه دلخواه برسند.

افزایش شانس

یکی از راه های افزایش شانس را می توان تقویت مهارت، قدرت و یا توانایی ریسک پذیری در نظر گرفت.

مسئولیت پذیر باشید

به نظر شما تا زمانی که مسئولیت انجام کارهای مهم و سازنده را برعهده نگیرید، امکان رسیدن به موفقیت برایتان فراهم می شود؟ بدون شک پاسخ این سوال منفی است. در عین حال مسئولیت پذیری یکی از راه های افزایش شانس محسوب شده و شما را به خواسته هایی که دارید می رساند. همه افراد موفق برای پیشرفت در زندگی مسئولیت پذیری را تمرین و تکرار کرده اند. مسئولیت پذیر بودن موجب ساخت یک شخصیت مستقل و قدرتمند خواهد شد. این دقیقا همان چیزی است که شما را به اهداف و آرزوهایتان می رساند.

با دیگران مشورت کنید

زمانی که قصد انجام یک کار مهم را دارید و در عین حال تجربه و تخصص کافی در مورد آن ندارید بهتر است غرور یا خجالت را کنار گذاشته و با دیگران مشورت کنید. مطرح کردن درخواست همکاری یا مشورت با افراد مورد اعتماد، موفق و باتجربه به شما کمک می کند تا گزینه های بهتری را برای انجام کارهایتان پیدا کنید و موجب افزایش شانس در زندگی شوید. فراموش نکنید تمام اقداماتی که برای افزایش میزان شانس در زندگی انجام می دهید همان هایی هستند که فرد خودساخته ای را از شما ساخته و به موفقیت نزدیک می کنند.

چه چیزهایی شانس می‌آورد ؟

ما اغلب برای یکدیگر آرزوی خوشبختی می کنیم، اما وقتی کسی به موفقیت می رسد، از او متنفر می شویم و موفقیت او را شانس قلمداد می کنیم. ما انواع کارها را برای داشتن شانس بیشتر، اختراع کردیم، مانند انداختن سکه در فواره ها و کشتن حیوانات در حال انقراض و … . و این فکر را داشتیم که این کارها ما را خوش شانس تر می کنند.

افسانه ها در مورد موفقیت یک شبه، ما را وادار می کند به دنبال چوب جادویی باشیم که به ما در رسیدن به اهداف و تحقق رویاهایمان، کمک می کند. با این حال، وقتی عمیق‌تر به زندگی‌نامه افراد بسیار موفق می‌پردازیم، متوجه الگوها می‌شویم که افراد موفق خود مسئولیت زندگی خود را پذیرفته اند و باور دارند که مسئول موفقیت و شکست های خود در زندگی، خودشان هستند.

افزایش شانس

آن ها اهداف مشخصی دارند و در جهت آن اهداف، تلاش می کنند و همزمان روی باورها و طرز تفکر خود، کار می کنند و از فرصت هایی که در زندگیشان به وجود می آید در جهت رسیدن به اهداف خود، استفاده می کنند.

چهار روش علمی افزایش شانس در خودمان

فرصت های خود را افزایش دهید تا شانس شما بهتر شود

وقتی فرصت های خود را افزایش می دهیم، احتمال رخ دادن اتفاقات تصادفی هم بیشتر می شود. این راهکار کاملا منطقی است. زیرا اگر در یک گوشه کز کنیم و از لاک خود بیرون نیاییم، شانس هم نمی تواند بر در خانه ما بکوبد.

به نظر می رسد که اجتماعی تر بودن در خوش شانس تر بودن تاثیر گذار است. برای این که شانس بیشتری داشته باشید باید یک شبکه ارتباطی قوی شامل دوستان نزدیک و حتی کسانی که رابطه ضعیفی با شما دارند، تشکیل بدهید.

توصیه هایی برای نحوه درست خبر بد دادن به دیگران

اگر به دنبال همسر آینده خود یا پیدا کردن شغل جدیدی هستید ، دایره اطرافیان و دوستان می تواند به شما کمک کند.

افزایش شانس

بیشتر کردن صمیمیت در روابط ضعیفی که دارید می تواند موقعیت های شما را بسیار تغییر دهد. به همین خاطر ما به صمیمیت احتیاج داریم.

شما هرگز نمی دانید که چه زمانی ممکن است با فرد زیر و رو کننده زندگی خود رو به رو شوید. داشتن شبکه های ارتباطی قوی با دیگران و تمایل به دوستی ها، هر چند معمولی، می تواند شانس شما را به طور تصاعدی افزایش دهد.

 برای تقویت شانس خود به ندای درون تان گوش فرا دهید

باید یاد بگیریم که به بدن خود متصل شویم و به ندای قلب خود گوش بدهیم.

این کار به تمرین نیاز دارد زیرا بسیاری از ما، از جمله خود من، دائما در اختیار ذهن خود هستیم و از این خیال به آن خیال می پریم. ساکت کردن ذهن ممکن است یک چالش باشد.

صدای ندای درون ملایم و آرام است و البته ممکن است با صدای بلندتری تمام ذهن ما را پر کند.

یک مسئله دیگر این است که ندای درون از خود تمایلاتی دارد. مثلا به ما می گوید که واقعا باید امشب به مهمانی برویم یا این که بهتر است به جای مهمانی رفتن به خانه دوست دیگری برویم. بدن ما بیش از آنچه که فکر می کنیم اگاه است و با تمرین می توانیم این آگاهی را بیشتر کنیم. شانس و ندای درون از نظر علمی به هم مرتبط هستند.

افزایش شانس

انتظار اتفاقات مثبت را داشته باشید و بخت و اقبال خود را روشن ببینید

مزایای طرز فکر مثبت، به خوبی ثابت شده است . متخصصان نسل های جدید دائما گوشزد می کنند که انرژی ما بهترین راه پیش بینی اتفاقات آینده است.

برای رسیدن به موفقیت یک حس خوب در خود ایجاد کنید و سپس دلایلی را که می خواهید به این موفقیت برسید را بنویسید. سپس تصور کنید که اگر آینده شما بدین شکل باشد چه احساسی خواهید داشت و سرانجام با گرفتن جشنی کوچک انرژی تان را به کائنات بفرستید.

روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

وقتی ما بهترین اتفاق ها را برای خودمان می خواهیم و از نظر احساسی، قبل از وقوع خواسته خود، آن را در آغوش می گیریم و تصور می کنیم، بسیار رو به جلو حرکت خواهیم کرد و انرژی ما برای دستیابی به آن خواسته در بالاترین نقطه خود قرار دارد.

طی یک مطالعه مشخص شد؛ ۹۰ درصد از افرادی که به آن ها خوش شانس می گوییم، اطمینان داشتند که به زودی به رویای خود دست می یابند و شانس دستیابی به بلند پروازی های خود را دارند.

تحقیقات نشان می دهد که افراد خوش شانس، خوش بین هم هستند و احتمال دستیابی آن ها به خواسته هایشان بیشتر است. انتظار و تصور نتایج مثبت، شانس ما را برای جذب موقعیت های عالی بیشتر می کند.

 افزایش قدرت تطبیق خود با شرایط، شانس بد را به شانس خوب تبدیل کنید

همیشه همه چیز آنطور که می خواهیم پیش نمی رود. اما افراد خوش شانس شرایط را بر خود آسان تر می گیرند و رو به جلو حرکت می کنند.

افراد خوش شانس دارای قدرتی جادویی در نوک انگشتان خود هستند که می توانند به راحتی از پس مشکلات بر بیایند.

افراد خوش شانس وقتی که اتفاق ناخوشایندی برایشان می افتد، به دنبال لاپوشانی آن هستند و به جای آنکه به عدم نتیجه گرفتن فکر کنند، بیشتر به دنبال روزنه نوری برای غلبه بر ناامیدی های خود می گردند.

افزایش شانس

باید به دنبال راهکاری برای مقابله با افکار منفی خود بگردید و به یاد داشته باشید با بیش از حد فکر کردن به مشکل، وقت خود برای کسب فرصت های جدید را تلف می کنید. تنظیم یک برنامه جدید و حرکت رو به جلو شما را به خوش شانسی نزدیک تر خواهد کرد.

سخن آخر

با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد، اعتقاد به شانس پیدا کرده باشید و کاری کنید که با استفاده از شانس، موفقیت از همیشه به شما نزدیک تر شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

14 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *