خوش شانس شدن

خوش شانس شدن شما از ذهنیت شما سرچشمه  می گیرد، و درباره دلیل این اتفاق می توان ساعت ها توضیح داد. خواند این مطلب از گروه موفقیت شادمگ به شما کمک میکند تا ذهنیت خود را طوری اماده کنید که خوش شانس ترین آدم دنیا شوید.

چطور حس خوش شانس شدن و موفقیت کنیم ؟

احتمالاً تا به حال از خودتان این سوال را پرسیده اید که آیا من خوش شانس هستم ؟ ذهن شما می تواند تفاوت زیادی را در محیط اطراف خودش تشخیص دهد. ثروتمند بودن، خوش شانس بودن و موفقیت داشتن، نیازمند تفکرات این چنینی است. در نتیجه باید احساس ثروت، خوش شانسی و موفقیت را در خودتان ایجاد کنید تا زودتر به آن دست بیابید.

خوش شانسی رن - خوش شانس شدن

باید بدانید که ثروت واقعی شامل موارد زیر است:

  • سلامت
  • خلاقیت
  • فکر مثبت
  • ذهن مثبت
  • اخلاق گرایی
  • تصویرسازی
  • آرامش ذهن
  • امید به آینده
  • غلبه بر ناامیدی

اگر این ویژگی ها را دارید و آن ها را خوب به کار می گیرید، یعنی بدون شک انسان ثروتمند، خوش شانس و موفقی در زندگی هستید.

معنای واژه شانس چیست ؟

به اتفاقاتی که خارج از کنترل و اراده فرد رخ می دهند؛ شانس گفته می شود که در فرهنگ های مختلف اعتقاداتی که راجب شانس وجود دارد متفاوت است. حالا جالب است که بدانید خیلی از افراد برایشان سخت است پذیرش این که خیلی از امور خارج از کنترلشان باشد و اصلا وجود شانس برایشان قابل درک نیست. این در حالی است که واقعا خیلی از مسائل به بخت و اقبال فرد بستگی دارد و وجود شانس یک امر باورپذیر است و خرافه نیست.

شبدر شانس - خوش شانس شدن

چگونه می توانیم به یک فرد خوش شانس تبدیل شویم ؟

برای خوش شانس بودن باید ویژگی افراد خوش شانس را در خود تقویت کنید و بدانید این افراد چگونه رفتار می کنند که همیشه و در همه جا، بخت و اقبال با آنها بوده، حتی در بدترین شرایط همه چی به نفع آن ها تمام خواهد شد.

 ویژگی افراد خوش شانس

1. همیشه برای خود فرصت های جدید به وجود می آورند.

2. تا آنجا که می توانند به چیزهای خوب فکر می کنند و نگرش مثبتی دارند.

3. هدف مشخصی برای خود در نظر می گیرند.

4. منطقی فکر می کنند و آرزوهای بلند پروازانه در ذهن خود پرورش نمی دهند.

5. افزایش آرامش درونی باعث افزایش اعتماد به نفس و در نتیجه خوش شانسی می شود.

6. بخشی از روز یا حداقل هفته خود را در طبیعت می گذرانند.

7. زندگی نامه افراد موفق رامطالعه می کنند.

8. ریسک پذیر هستند.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید؛ برای خوش شانسی و موفقیت افکار مثبت داشته باشید و تا جای ممکن از فکر کردن به اتفاقات بد دوری کنید. چون که کائنات هر چه را که به آن فکر می کنید؛ برای شما جذب خواهد کرد.

خوشحالی در محل کار - خوش شانس شدن

آشنایی با ویژگی‌های افراد خوش شانس

برای اینکه بتوانیم خوش شانس باشیم پیش از همه لازم است که سری به ویژگی‌های افراد خوش شانس بزنیم و ببینیم چه چیزهایی این افراد را از دیگران متمایز می‌کند. پژوهش‌هایی که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهند که افراد خوش شانس اغلب ویژگی‌های زیر را در خود پرورش داده‌اند.

توانایی پیدا کردن و خلق فرصت‌های جدید برای خود

ایجاد انتظارات مثبت از زندگی که با تحت تأثیر قراردادن توجه، می‌تواند باعث شود این افراد رویدادهای مثبت را زودتر از دیگران در ذهن خود پردازش کنند و راحت‌تر هدف‌های دلخواه خود را به دست بیاورند.
داشتن مقاومت و سرسختی زیاد که باعث می‌شود این افراد نسبت به شکست‌ها واکنش منفی کمتری داشته باشند و بتوانند آن‌ها را به یک چالش و فرصت یادگیری جدید در زندگی خود بدل کنند.

جالب است بدانید پژوهش گران به این نتیجه رسیده‌اند که بخش اعظمی از آنچه ما نامش را شانس می‌گذاریم در حقیقت تحت تأثیر نوع نگرش و ادراک افراد ایجاد می‌شود. در نتیجه آنچه بیش از هر چیز برای خوش شانس شدن به آن احتیاج داریم کار کردن روی ذهن خودمان است. در واقع برای به دست آوردن موقعیت‌های طلایی ابتدا باید درون خودمان را جست و جو کنیم.

روش های طلایی و مفید آشتی با همسر بعد از قهر و دعوا

شانس از کجا می آید ؟

اگر خرافاتی باشید، حتما دلیل بسیاری از اتفاقات زندگی خود را به شانس ربط می دهید. مثلا می گویید؛ من در دانشگاهی که مطمئن بودم قبول می شوم، پذیرفته نشدم؛ چون چند سال پیش وقتی نوجوان بودم آن آینه را شکستم. یا این که امروز بخاطر این در کافی شاپ قرعه نوشیدنی رایگان به نام من در آمد که صبح زود در مسیر آن سکه را پیدا کردم.

جفت شش تاس - خوش شانس شدن

ایده ای وجود دارد که می گوید شانس ممکن است از ذهنیت شما سرچشمه بگیرد، و درباره دلیل این اتفاق می توان ساعت ها توضیح داد. اگر مدام می ترسید چون آینه را شکسته اید برای شما اتفاق بدی بیفتد، پس این اتفاقات بد رخ خواهند داد. اگر همیشه فکر می کنید که خوش شانس هستید، بهتر است دقت کنید و ببینید که چقدر این تفکر در زندگی شما تاثیر گذاشته است. مشابه این موارد ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد، اما اصلا نمی دانید که چرا روی آن ها اسم “شانس” گذاشته اید.

شانس ممکن است ناشی از اقدامات بیرونی باشد که شما از آن آگاه نیستید. به عنوان مثال، دانش آموزی را در نظر بگیرید که در مدرسه ای برجسته تحصیل می کند و در آن جا به خوبی آموزش می بیند؛ و همین موضوع او را برای داشتن یک زندگی خوب در آینده آماده می کند اما آیا ما می توانیم صرفا بگوییم که خوش شانس بوده؟

یا این که این اتفاقات به دلیل تلاش والدین برای درس خواندن فرزندشان در یک سیستم آموزشی خوب که فرصت های بهتری در اختیار فرزندشان می گذارد، بوده است؟ آنچه که به نظر خوش شانسی دانش آموز می آید، ممکن است نتیجه مستقیم اقدامات هدفمند والدین باشد.

شانس چگونه زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد ؟

اعتقاد به شانس می تواند احساس بهتری نسبت به موقعیت های زندگی، به ما بدهد. ما گاهی اوقات از شانس به عنوان راهی برای آرامش خود استفاده می کنیم. وقتی می بینیم فردی به موفقیتی می رسد، که ما هم دوست داشتیم در زندگی به آن برسیم؛ مثل خانه ای رویایی، رابطه ای عالی، شغلی عالی و دیگر امکانات … خیلی راحت دستیابی به این موارد را به خوش شانسی آن ها ربط می دهیم و اصلا به این فکر نمی کنیم که شاید تلاش زیادی کرده اند تا به این موفقیت برسند.

وقتی روی خودمان برچسب بد شانس را می زنیم، به نوعی زندگی را آسان می کنیم. چون دیگر مجبور نیستیم مسئولیت وضعیت فعلی زندگی خود را بپذیریم. اگر به خودمان بیاییم و باور کنیم که دیگران موقعیت های بهتری نسبت به ما دارند زیرا برای آن سخت تلاش کرده اند، متوجه می شویم که تا حد زیادی خودمان مقصر وضعیت فعلی زندگیمان هستیم.

چنانچه فکر کنید که شانس مسیر زندگی را تعیین می کند و خودتان هیچ نقش موثری در زندگی تان ندارید ، موفق شدن یا شکست خوردن خود را هم فقط به شانس ربط می دهید. اگر تمایل به دانستن راز محبوب شدن دارید بهتر است تا پایان مقاله گروه موفقیت شادمگ ما را همراهی کنید.

خوشحالی یک مرد - خوش شانس شدن

شما در ” شانس ” خودتان چه نقشی دارید ؟

آیا می توانید خوش شانسی خود را بیشتر کنید یا این که هر اتفاقی بخواهد بیفتد، می افتد و شما هیچ نقشی در آن ندارید؟

اگر اعتقاد داشته باشید که شانس به معنای رخ دادن اتفاقات غیر قابل کنترل و تصادفی است که در زندگی رخ میدهد، پس حتما فکر می کنید که هیچ کاری هم نمی توانید در این مورد انجام دهید. در حالی که ممکن است بسیاری از اتفاقات وابسته به عملکرد شما باشند. گاهی اوقات ما می توانیم به گونه ای شرایط را رقم بزنیم که حوادث و اتفاقات، همه به نفعمان باشند و به همین دلیل خوش شانس تلقی شویم.

بهترین و موثرترین روش برخورد با کودک لجباز را اینطوری بیاموزید

آیا شما خوش شانس هستید که در قرعه کشی برنده شده اید؟ یا با خرید یک بلیط این فرصت را به خودتان داده اید.

بنابراین اگر فکر می کنید که چون خوش شانس بوده اید، برنده شده اید، باید بدانید که این اتفاق تصادفی نبوده است. اما اگر یک روز یک غریبه بی هیچ دلیلی تصمیم بگیرد که به شما ۱ میلیارد دلار پول نقد بدهد، می توانید بگویید خوش شانس هستید؛ چون این اتفاق کاملا تصادفی رخ داده است.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آن ها، نقش فعالی در دستیابی به اهداف زندگی خود پیدا کنید. به گونه ای که دیگران فکر کنند، شما خوش شانس هستید.

برخی از این راهکار ها عبارتند از :

سخت تر تمرین کردن در یک رشته ورزشی، نسبت به بقیه افراد، باعث می شود تا بورسیه آن رشته را به دست آورید.

خوشحالی زن - خوش شانس شدن
سخت درس خواندن و مطالعه کافی باعث می شود که پس از فارغ التحصیلی به شغل رویا های خود دست یابید.
راه اندازی یک کسب و کار در طولانی مدت و زمانی که دیگران مشغول تفریح کردن هستند، باعث می شود که یک تجارت پر رونق داشته باشید و اما بقیه فکر کنند که یک شبه موفق شده اید.
با وجود این که کنترل کامل داشتن بر اتفاقات و اوضاع زندگی غیر ممکن است، می توانید نقشی بسیار گسترده تر از آنچه دیگران تصور می کنند، در زندگی خود ایفا کنید.

۱۰ راز خوش شانس شدن

نترسید

اگر واقعا می خواهید در زندگی تان خوش شانس باشید، بهتر است به سمت شجاعت و جرأت بیشتر قدم بردارید و فقط بر روی انجام دادن کارها تمرکز کنید. وقتی به جای اینکه به بیرون برویم و ریسک کنیم درخانه می نشینیم و جستجو می کنیم، هیچ شانسی سراغ ما نخواهد آمد. به قول معروف، شانس همیشه آدم شجاع را دوست دارد. پس زمان آن رسیده تا عزم خود را جزم کنید و ماجراجورتر شوید.

تاس انداختن - خوش شانس شدن

پس انداز کنید

فرمول و روش پس انداز کردن به اندازه ای که سخت به نظر می‌آید، موضوع پیچیده ای نیست. می توانید بر اساس این اصل به دنبال شانس بروید که باران را با سیل و بدبختی را با بدبختی های بزرگتر پیش بینی کنید و آینده نگر باشید.

به استثنای آسیب های جسمی و روحی، یکی از بدترین چیزهایی که می تواند برای مان پیش بیاید مشکلات مالی است. شانس بد سه برابر وارد می شود و وقتی دچار مشکلات مالی شوید به نظر می رسد که مشکلات مالی خیلی زیادی دارید. قبض ها باید پرداخت شده، وام ها باید دوباره تسویه شوند و این مشکلات طوری به نظر می آیند که شما از پیدا کردن هر پولی نا امید می شوید.

اما اگر قدری پس انداز کنید، وقتی وسط مواقع بحرانی به عقب برگردید و پشت سر خود پول ببینید احساس خوش شانس بودن زیادی خواهید کرد.

تمیز باشید

هیچ چیز مانند یک خانه ی مرتب و منظم نمی تواند باعث شود تا حس بهتری داشته باشیم. وقتی خانه ی ما منظم است، می توانیم همه چیز را راحت تر پیدا کنیم. دی وی دی های گم شده پیدا خواهند شد، رسیدهایی که لازم داشتید تا پیدایشان کنید، ناگهان ظاهر خواهند شد.

تمیزکردن و مرتب کردن خانه، به منزله ی منظم کردن همه ی زندگی شما است. یک میز کار به هم ریخته منجر به یک ذهن به هم ریخته نیز می شود. این یعنی استرس داشتن و کمبود کارایی. خانه ی خود را مرتب کنید تا به همراه آن شادی زیادی هم برای شما به وجود بیاید.

مثبت باشید

مثبت اندیشی و خوش بینی می تواند زندگی شما را عوض کند. درموردش فکر کنید و ببینید منفی هستید یا مثبت؛ اگر منفی هستید، تمایل کمتری خواهید داشت تا کاری را انجام دهید. مثلاً فرض کنید که هواشناسی می گوید فردا طوفان و رعد و برق خواهد شد و فردا همان روزی است که برنامه ریزی کرده بودید تا به یک ویلای اجاره ای درخارج از شهر بروید؛ تصمیم با شماست.

آشنایی با فواید شگفت انگیز و تاثیر موسیقی بر حافظه و ذهن انسان

به خاطر چیزی که سازمان هواشناسی گفته است، تصمیم بگیرید که درخانه بمانید یا مثبت بیاندیشید و ریسک کنید، به ویلای اجاره ای رفته و با خودتان بگوئید که حتی اگر باران هم ببارد، روز خوبی خواهد بود. چون گاهی ممکن است به جای باران پیش بینی شده تابش و درخشش آفتاب را پیش رو داشته باشید.

خود را مانند یک برنده درنظر بگیرید

اگر هر روز به خودتان بگویید که یک برنده هستید، برنده خواهید شد. شاید احمقانه به نظر برسد، اما هر روز گفتن اینکه: من یک برنده ام، من از پس این کار برمی آیم، من باهوشم و من خوشحالم، می تواند تاثیر بسیار بزرگی بر روی زندگی شما و شانس شما بگذارد.

آزاده تر باشید

دراکثر اوقات، با این هدف به جایی می رویم تا چیز به خصوصی را به دست آوریم. به مهمانی می رویم به امید اینکه شاید یک فرد جدید را برای دوستی پیدا کنیم. حتی به شبکه های اجتماعی می رویم به امید پیدا کردن یک شغل جدید و یا به امید پیدا کردن چیزهای جدید و ارزان به خرید می رویم.

اینکه همین حالا تنها برای جنب و جوش به بیرون بروید، دیدگاهی است بسیار مصممانه. به جای اینکه پذیرای استعدادهای نهفته ای باشیم که می توانند زندگی ما را به سمت و سویی جدید و جالب ببرند، با ذهنیت کم ارزش کردن و نادیده گرفتن این استعدادها حرکت می کنیم؛ زیرا تنها یک هدف در ذهنمان داریم.

مرد در حال نوشتن - خوش شانس شدن

زمان آن رسیده که که آزاده تر باشیم و شگفتی ها را بپذیریم، خودجوش تر باشیم و آزادانه تر حرکت کنیم. شاید واقعا خوش شانس باشیم.

جادوی زندگی را باور کنید

درست است، شاید چیزی به اسم نیروی ماورائی وجود نداشته باشد، اما شما با رؤیا پردازی می توانید به شانس خود نزدیکتر شوید. پس رؤیاهای خود را فراموش نکنید.

اگر شانس را باور ندارید شانس هم به زندگی شما نخواهد آمد

توجه به این نکته ضروری است که باور کنید هر لحظه ممکن است چیزهای شگفت انگیز و جادویی برایتان اتفاق بیفتند. اما باید تمرکز خود را برچیزهایی را که احساس می کنید برای موفقیت و خوش شانس شدن تضمین شده ترهستند محدود کنید. چرا که با بیش ازحد محدود کردن خود، در واقع روند دعوت بدشانسی را به زندگی خود راحت تر خواهید کرد. اگر وقت خود را صرف تمرکز برچیزهایی کنید که باعث ناراحتی می شوند، به شما استرس داده و باعث تحلیل رفتن شما می شوند.

زن خوشحال - خوش شانس شدن

فرصت های خود را بیشتر کنید

شاید به خاطر شغلی که برایش درخواست داده بودید و آن را نگرفتید احساس بدشانسی کنید. یا فردی که فکر می کردید می توانست شریک زندگی شما باشد، شما را خرد کرده و به همین دلیل احساس می کنید نفرین شده اید. وقت آن است که با درخواست دادن برای شغل های بیشتر، داشتن قرارملاقات های عاشقانه با افراد دیگر و کارهای دیگر، فرصت های خود را بیشتر کنید.

بعضی از ما چون به خودمان فرصت های بهتری می دهیم خوش شانسیم. اگر برای تنها یک شغل درخواست دهید، شاید آن را نگیرید. اما اگر برای ۵ یا ۱۰ تا شغل درخواست دهید شانس بیشتری خواهید داشت.

درجا نزنید

اگر تمام وقت خود را صرف ناراحتی برای فرصت های از دست داده یا نگرانی درمورد آینده ی خود کنید، فرصت های زمان حال و همچنین خوش شانسی را از دست خواهید داد.

مرد در حال دویذن - خوش شانس شدن

پس باید از فکر کردن درمورد گذشته دست بکشید و تمرکز خود را بر روی زمان حال بگذارید. به این فکر کنید که چگونه می توانید زندگی خود را عوض کنید، همین امروز تصمیم بگیرید و فرصت هایی را که می توانند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهند به چنگ آورید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *