افتتاح حساب ترکیه
لوستر آشپزخانه

لوستر آشپزخانه یکی از آیتم های جذاب در دکوراسیون منزل است. برای آنکه یک لوستر زیبا و متناسب با فضای آشپزخانه تان داشته باشید، به نکاتی که شادمگ در اختیارتان قرار داده است توجه کنید.

نکات مهم در مورد خرید لوستر آشپزخانه

انتخاب یک لوستر مناسب و استاندارد برای آشپزخانه، علاوه بر نورپردازی آشپزخانه ظاهر جذابی به آشپزخانه می بخشد. در این مطلب که در ارتباط با راهنمای خرید لوستر آشپزخانه است، به نکات مهم در مورد خرید لوستر برای آشپزخانه اشاره می کنیم.

لوستر مدرن - خرید لوستر آشپزخانه

 • توجه به سبک آشپزخانه: قبل از خرید لوستر باید سبک کلی آشپزخانه را در نظر بگیرید. به طور کلی آشپزخانه ها دارای سبک های مختلفی مانند مدرن و کلاسیک هستند. برای شناخت سبک آشپزخانه، به مدل کابینت ها توجه کنید. اگر کابینت ها بدون طرح با رنگ های ساده و روشن باشند، سبک آشپزخانه شما مدرن است. با توجه به راهنمای خرید لوستر آشپزخانه، لوستر مدرن بهترین انتخاب برای این سبک آشپزخانه است.
 • توجه به جنس میز آشپزخانه: در صورتی که میز آشپزخانه شما چوبی است، لوسترهای چوبی بهترین گزینه برای شما هستند. لوسترهای شاخه ای چوبی یا لوسترهای آویز تک شعله یا چند شعله از بهترین لوسترها برای آشپزخانه هستند.
 • توجه به ارتفاع سقف آشپزخانه: یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید لوستر آشپزخانه به آن اشاره می شود، تناسب داشتن ارتفاغ آشپزخانه و ارتفاع لوستر است. برای آشپزخانه هایی با سقف های بلند، می توانید از لوسترهای آویز استفاده کنید.

لوستر شیک آشپزخانه - خرید لوستر آشپزخانه

اهمیت هماهنگ بودن شکل هندسی لوستر با وسایل آشپزخانه

بسیاری از آشپزخانه ها مستطیل شکل هستند و به این ترتیب میز نهار خوری هم متناسب با مدل آشپزخانه انتخاب می شود. استفاده از لوسترهایی با شکل هندسی مستطیل، هماهنگی خوبی با این آشپزخانه ها دارد. با توجه به راهنمای خرید لوستر آشچزخانه، آشپزخانه هایی که میز نهار خوری آنها گرد است، بهتر است لوسترهای گرد نصب کنند. در حقیقت لوسترهای تک شعله یا سه شعله گرد، بهترین انتخاب برای این آشپزخانه است.

لوستر شیک - لوستر آشپزخانه

بهترین نور برای لوستر آشپزخانه

لوستری که برای اشپزخانه انتخاب می کنید، نباید نور را به طور مستقیم پخش کند. لوسترهای غیر استاندارد، نور را به صورت مستقیم پخش می کنند و ممکن است نور زیاد و مستقیم چشم شما را اذیت کند. با توجه به این که آشپزخانه ها در مقایسه با سالن های پذیرایی، فضای کمتری دارند، باید از لوسترهای مناسب در این فضا استفاده کرد. طبق راهنمای خرید لوستر آشپزخانه، بهتر است لوستری برای آشپزخانه انتخاب کنید که که نور را غیر مستقیم پخش می کند.

نکات مهم در خرید لوستر:

 • بودجه خود را تعیین کنید

از آنجا که ما در مورد خرید صحبت می کنیم ، باید بودجه خود را بررسی کنید. قیمت لوسترها متفاوت است. لوسترها در اندازه ها و اشکال متنوعی تولید می شود و این امر باعث ایجاد بازه قیمتی وسیعی می شود.

اگر بودجه کمی را برای خرید لوستر در نظر گرفته اید و قصد خرید از فروشگاه های اینترنتی را دارید بهتر است از فیلتر قیمت استفاده کنید تا فقط محصول مناسب بودجه شما نشان داده شود. شایان ذکر است که انتخاب گزینه ارزانتر همیشه نشان دهنده کیفیت پایین یا اندازه کوچک لوستر نیست.

چیدمان بهاری خانه با چند ایده ساده و جذاب

لوستر مینیمال - لوستر آشپزخانه

 • نوع طراحی داخلی خانه خود را بشناسید

قبل از تهیه لوستر ، باید در مورد نوع داخلی مورد نظر خود تصمیم بگیرید. این بدان معناست که فضای داخلی شما مدرن ، سنتی ، معاصر ، التقاطی و دیگر است. لوسترها نیز بسته به فضای داخلی خانه طراحی شده اند. لوستری تهیه کنید که طراحی مناسبی برای خانه شما داشته باشد. گذشته از موضوع ، می توانید سبک لوسترها را بررسی کنید مانند کریستال روی آن ، آهن های فرفورژه ، سایه ها و موارد دیگر. حتی رنگ نیز مهم است.

 • فضای خود را در نظر بگیرید

به طور معمول ، لوستر اتاق خواب ، سرسرا ، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن قرار می گیرند. لوستر شما نیز به نوع فضایی که در آن قرار می دهید بستگی دارد. اندازه اتاق نیز اهمیت دارد. یک لوستر بزرگتر برای یک اتاق بزرگ بسیار مناسب به نظر می رسد زیرا اگر یک لوستر کوچک قرار دهید ، در این منطقه بسیار کوچک به نظر می رسد. اگر به نور کمتری نیاز دارید ، می توانید به جای آن از چراغ های آویز استفاده کنید.

 • مواد لوستر را انتخاب کنید

لوستر از مواد مختلف تشکیل شده است. برخی از آنها از آهن فرفورژه ، فلز ، مهره ، کریستال و موارد دیگر استفاده می کنند. مراقب باشید که مصالح داخلی شما با لوستر مطابقت داشته باشد. اجازه دهید با پنجره ها ، کاغذ دیواری ، مبلمان و موارد دیگر به خوبی ترکیب شود. همچنین سعی کنید با همه وسایل روشنایی خود از لوستر تا دیوارکوب های خود انسجام ایجاد کنید.

لوستر جدید - لوستر آشپزخانه

 • نگهداری را در نظر بگیرید

لوسترها آهنربای گرد و غبار هستند. گرد و غبار به راحتی روی آنها جمع می شود ، مخصوصاً اگر طرح های پیچیده ای داشته باشد. هرچه طراحی ساده تر باشد ، تمیز کردن آن راحت تر است. اگر به دنبال دستیابی به وسیله ای هستید که از نگهداری آسان برخوردار باشد ، آنهایی را که دارای طرح های ساده تر هستند انتخاب کنید. پس از نصب لوستر ، مطمئن شوید که می توانید آن را به طور مرتب تمیز کنید تا ظاهر آن حفظ شود و کیفیت خوب آن افزایش یابد.

 • به ارتفاع سقف فکر کنید

جدا از اندازه اتاق ، ارتفاع سقف نیز باید در نظر گرفته شود. هرچه بالاتر باشد ، لوستر بزرگتر مورد نیاز است. اگر لوستر دارای لامپ های برهنه است ، باید آن را بالاتر نصب کنید تا از تابش خیره کننده جلوگیری شود.

 • لامپ ها را بررسی کنید

به تعداد لامپ ها توجه کنید زیرا هرچه تعداد لامپ بیشتر باشد ، نور بیشتری از آن می آید. اگر به لوستری نیاز دارید که بیشتر برای تزئین است ، آنهایی را انتخاب کنید که تعداد لامپ کمتری دارند. اگر می خواهید نور بیشتری داشته باشید ، یک لوستر با لامپ بیشتر تهیه کنید.

همچنین می توانید لوستری با سایه در نظر بگیرید تا میزان نوری که از آن ساطع می شود را کنترل کنید. همچنین بررسی کنید که آیا از لامپ های مخصوص استفاده می کند یا خیر زیرا یافتن این لامپ ها سخت تر و حتی گرانتر است.

راهنمای خرید میز کنسول شیک | چه میز کنسولی به دکوراسیون شما میاد ؟

لوستر بالای کانتر - لوستر آشپزخانه

 • اندازه لوستر را انتخاب کنید

اندازه های مختلفی برای لوسترها وجود دارد. جدا از بزرگ ، لوسترهای کوچک وجود دارد. بهتر است یک لوستر بزرگ برای اتاقهای غذاخوری قرار دهید. کوچکتر برای جلوه تزئینی در سرسرا یا حمام مناسب است. فقط باید در انتخاب اندازه مناسب عاقلانه عمل کنید تا در اتاق شما زیبا به نظر برسد.

 • گارانتی را بررسی کنید

مثل همیشه ، بهتر است چیزی بخرید که گارانتی دارد. بنابراین ، به گارانتی لوستر خریداری شده توجه کنید. برخی حتی ممکن است به شما اجازه دهند آن را در خانه خود امتحان کنید و اگر درست به نظر نمی رسد آن را برگردانید. همچنین باید به بررسی مدت زمان گارانتی و تعمیرات آنها در صورت بروز مشکل بپردازید.

لوستر شیشه ای - لوستر آشپزخانه

 • فهرستها را بصورت آنلاین و آفلاین مرور کنید

برای اینکه ایده های بیشتری در مورد نوع لوستر دریافت کنید ، آنلاین تحقیق کنید. هنگامی که لوستر تهیه می کنید ، بهتر است موارد ذکر شده را در نظر بگیرید. این به شما اطمینان می دهد که می توانید لوستری تهیه کنید که در خانه شما بسیار عالی دیده شود.

انواع لوستر‌ها بر اساس مدل

لوستر کلاسیک - لوستر آشپزخانه

۱. لوستر کلاسیک

لوستر کلاسیک یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های لوستر به‌حساب می‌آید. لوستر‌های کلاسیک مورد توجه بسیاری از سلایق بوده و می‌باشد و محبوبیت و جذابیت خود را تا به امروز حفظ کرده است. این نوع لوسترها، از مواد مختلفی ساخته می‌شوند، این لوستر‌ها خود به انواع لوستر‌های برنزی، چوبی و کریستالی تقسیم می‌شوند. مهم‌ترین نوع لوستر کلاسیک، لوستر برنزی است که همچنان از محبوبیت و بازار خوبی برخوردار است.

۲. لوستر چند طبقه

همان‌طور که از نام این لوستر پیداست، دارای ظاهری چندطبقه و لایه‌لایه است و از مواد مختلفی؛ اعم از کریستال، شیشه، برنج و… ساخته می‌شود. لوستر چندطبقه، لوستری مناسب برای فضا‌هایی با سقف بلند است، چراکه ارتفاع خود این لوستر زیاد بوده و معمولاً از آن در فضا‌های بزرگ مانند باغ تالار و ویلا و مسجد و… استفاده می‌کنند. این لوستر‌ها برخلاف لوستر‌های معمولی که به صورت سری تولید می‌شوند متناسب با محیط و المان‌های موجود در محیط تولید می‌شود.

۳. لوستر مدرن

لوستر مدرن - لوستر آشپزخانه
لوستر مدرن توانسته است مورد پسند اکثر سلیقه‌ها واقع شود و با تنوع و طرح‌های متفاوت، حق انتخاب بیشتری به مشتریان ارائه کند. در صورتی که از طرفداران این نوع از لوستر‌ها هستید، برای هماهنگ کردن این نوع لوستر با دکوراسیون منزل خود کار سختی پیش رو ندارید. این نوع لوستر مدت‌زمان زیادی نیست که در بین لوستر‌های مختلف جایگاهی برای خود پیدا کرده است. این نوع لوستر تقریباً در اکثر فضا‌ها و مکان‌ها مانند راهرو، اتاق‌خواب، نشیمن، آشپزخانه و… قابل استفاده هستند.

۴. لوستر شاخه ای

می‌توان گفت که لوستر‌های شاخه‌ای، بیشتر برای افراد سخت پسند و مشکل‌پسند طراحی و اجرا شده است، چراکه زیبایی خاص این لوستر‌ها نظر اکثر افراد را به خود جلب می‌کند. لوستر‌های شاخه‌ای بر اساس تعداد شاخه‌هایشان سایزبندی می‌شوند. جنس این لوستر‌ها معمولاً از کریستال، شیشه، برنز و برنج است. همچنین این لوستر‌ها معمولا مناسب فضایی با سقف بلند است. در خرید این لوستر‌ها باید دقت کرد که لوستر‌هایی که شاخه‌های رو به پایین دارند از لوستر‌هایی با شاخه‌های رو به بالا ۱۰ درصد نور بیشتری دارند. برای لوستر‌هایی با شاخه‌هایی به سمت بالا باید از لامپ‌هایی با وات بیشتر استفاده شود.

۵. لوستر‌های سقفی

این نوع لوستر بیشتر در طراحی دکوراسیون مدرن منازل به چشم می‌خورد. این نوع لوستر از جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شود، انواع لوستر برنزی، چوبی و کریستالی در این نوع از لوستر‌ها برای سلیقه‌های مختلف موجود است. ین لوستر‌ها دارای منشور‌هایی هستند که می‌تواند نور زیادی را به فضا منعکس کند و بدین ترتیب من توان در مصرف انرزی نیز صرفه جویی کرد.
لوستر سقفی - لوستر آشپزخانه

۶. لوستر دیواری

همان‌طور که از نام آن پیداست، این لوستر به‌جای سقف، بر روی بدنه دیوار نصب می‌شود. معمولاً از لوستر‌های دیواری برای ورودی‌ها و فضا‌های راهرو مانند استفاده می‌شود، البته که نباید منکر زیبایی نصب این لوستر در فضا‌های نشیمن و اتاق‌ها شد؛ چون گاهی اوقات این نوع لوستر‌ها نقش چراغ‌خواب را هم ایفا می‌کنند.

ب) انواع لوستر بر اساس جنس بدنه

۱. لوستر برنزی

برنز از گذشته تا به امروز موردتوجه بسیاری از صنایع مرتبط با دکوراسیون بوده است. این فلز به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای تمامی نواحی جغرافیایی با ویژگی‌های مختلف باشد. در حال حاضر انواع لوستر برنزی با توجه به شکل، حجم و ارتفاع برای سلیقه‌های مختلف در دسترس می‌باشد. اگر شما نیز همانند بسیاری از افراد به دلیل کم‌نور بودن لوستر برنزی علاقه‌ای به این نوع لوستر ندارید، حتماً این لوستر را به همراه کلاهک یا لاله نیز تماشا کنید تا با نور خیره‌کننده آن، زیبایی بیشتری به منزل خود بدهید و یا می‌توانید بعد از خرید لوستر برنزی، بدون لاله نیز آن را استفاده کنید تا هم از زیبایی کلاسیک این نوع لوستر و همچنین درخشندگی بالای آن استفاده کنید.
لوستر چوبی - لوستر آشپزخانه

۲. لوستر چوبی

به دلیل استقبال روزافزون از انواع دکوراسیون مدرن، لوستر‌های مختلف و متنوع، جایگاه خوبی را برای خود در بازار به وجود آورده‌اند. ازمیان محبوب‌ترین انواع لوستر مدرن، می‌توان به لوستر چوبی اشاره کرد. لوستر چوبی را می‌توانید در مکان‌های مختلفی مورداستفاده قرار دهید؛ آشپزخانه، اتاق‌خواب و راهرو‌ها می‌توانند مکان بسیار خوبی برای استفاده از لوستر چوبی باشند.

۳. لوستر فلزی

لوستر فلزی به آن دسته از انواع لوستر گفته می‌شود که از فلزاتی نظیر آهن، آلومینیوم، برنج و… در ساخت آن استفاده شده باشد. این نوع لوستر نیز ازنظر مکان‌های مورد استفاده دارای محدودیتی نمی‌باشد. لوستر فلزی در طرح‌ها و نقش‌های متفاوتی تولید می‌شود.
لوستری گرد - لوستر آشپزخانه

۴. لوستر کریستالی

این نوع لوستر متناسب با اغلب سلیقه‌ها است. لوستر کریستالی با توجه به جنس کریستال‌های موجود در آن، می‌تواند قیمت‌های مختلفی داشته باشد. کریستال در لوستر‌ها متشکل از سرب، شیشه و پلاستیک می‌باشد. هرچه میزان سرب موجود در این کریستال‌ها بیشتر باشد، کیفیت کریستال‌ ها بالاتر بوده و از درخشش بیشتری برخوردار خواهند بود. معمولاً کریستال‌های ساخت کشور چک و اتریش، دارای بیشترین مقدار سرب هستند. این نوع لوستر از سایر مدل‌ها و جنس‌ها، گران‌تر و شکیل‌تر می‌باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

آشنایی با پگ بورد و کاربردهایش | سبک جدید نظم دهی به لوازم
میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

13 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *