هدیه - هدیه روز مادر

خرید هدیه روز مادر برای عزیزترین‌ها همیشه کار سختی است. فرقی نمی‌کند در چه سن و سالی باشیم، همه ما به دنبال راهی هستیم که عشق و علاقه‌مان را به او نشان دهیم. اگر شما هم به‌دنبال ایده هایی برای تهیه بهترین هدیه روز زن برای مادر، مادربزرگ یا مادر همسرتان هستید، بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

گرامیداشت روز مادر ؛ هدیه روز مادر

روز مادر در هر کشور و فرهنگی تاریخ متفاوتی دارد و معمولا با یک دلیل مذهبی، تاریخی، ملی، سیاسی یا افسانه‌ای از مقام مادر تجلیل می‌شود. اما مستقل از هر کشور و فرهنگی، از سال ۱۹۱۴ دومین یکشنبه‌ی ماه می به عنوان روز جهانی مادر تغیین شده و از آن به بعد هر سال از تاریخ ۱۲ می با عنوان روز جهانی مادر یاد می‌شود. در همین تاریخ در ژاپن نمایشگاه نقاشی مخصوص کودکان ۶ تا ۱۴ ساله برگزار می‌شود تا با کشیدن نقاشی درباره‌ی مادران خود، از آن‌ها قدردانی کنند. هر ۴ سال یک بار هم نقاشی‌های منتخب در نمایشگاهی به نام «مادر من» به نمایش گذاشته می‌شود.

روز مادر - هدیه روز مادر

روز مادر در یونان به زمان باستان و ۲۵ سال قبل از ظهور مسیج بازمی‌گردد. در یونان باستان الهه‌ها یا ایزدبانوهای مختلفی وجود داشتند که محبوب‌ترین آن‌ها گایا، هرا، آفرودیته و آتنا بوده‌اند و روز مادر هم در یونان برای تجلیل از مقام این ایزدبانوان و تجلیل از مقام زن و مادر برگزار می‌شده است.

مراسم روز مادر در ایران از سال ۱۳۱۹، در تاریخ ۲۵ آذر و به مناسبت بزرگداشت تاسیس «بنگاه خیریه‌ی حمایت از مادران و نوزادان» برگزار می‌شد. اما از سال ۱۳۵۷ این تاریخ به روز ولادت حضرت فاطمه، ۲۰ جمادی‌الثانی، تغییر پیدا کرد. به دلیل تفاوت تاریخ‌های قمری و شمسی، هر سال تاریخ روز مادر جابه‌جا می‌شود و امسال سوم بهمن به این مناسبت زیبا تعلق دارد.

فارق از هر فرهنگ و سنت و دلیلی که برای این مناسبت انتخاب شده است، روز مادر بهانه‌ای برای تجلیل از مقام مقدس او و قدردانی از زحمات و محبت‌های مادران است. به طور قطع برای قدردانی از ماد نیازی به خرید هدیه‌های گران‌قیمت و تجملی نیازی ندارید. آن چیزی که یک هدیه را ارزشمند می‌کند ارتباط احساسی‌ای است که به واسطه‌ی آن پیش می‌آید.

چند نکته در مورد هدیه روز مادر

بار احساسی هدیه، مهم تر از چیزی است که کادوپیچ می کنید

خانم ها خیلی راحت می توانند تفاوت هدیه ای که با عشق و وسواس انتخاب شده را با چیزی که از سر رفع تکلیف خریداری کرده اید تشخیص دهند. مسئله اینجاست که برخلاف تصور عموم، فقط ارزش مادی هدیه ها نیست که می تواند خانم ها را تحت تاثیر قرار دهد، بلکه بیشتر از آن مه ماست که بتوانید به یک زن ثابت کنید که آنچه خریده اید مخصوص او انتخاب شده و نشانه قدرشناسی و شیفتگی شما نسبت به اوست.

به همین دلیل است که گاهی هدیه های دستساز می توانند به اندازه طلا و جواهرات یک زن را سر شوق بیاورند.

کادو - هدیه روز مادر

خانم ها در روز زن، تحت فشار شدیدی قرار می گیرند!

اگر شما یک آقا هستید و قصد دارید برای همسر خود خرید کنید، توصیه می کنیم حتما به موضوع به اندازه کافی توجه داشته باشید.

یکی از مهم ترین علت هایی که همه مامان ها و خانم ها، روی هدیه روز زن حساس هستند این است که آن ها از طرف جامعه زنان فامیل و دوست و آشنا تحت فشار هستند.

با چک کردن عکس های اینستاگرام یا تغییر عکس پروفایل خانم ها در روز زن، یا سوال هایی که در جمع های فامیلی و دوستانه از همدیگر می پرسند می توانید به سادگی متوجه شوید که چقدر دوست دارند به دیگران نشان بدهند که چه چیزهایی کادو گرفته اند.

در فرهنگ ما که فخرفروشی موضوعی نسبتا شایع است، خوب یا بد باید به این موضوع توجه کنیم که بهتر است هدیه ای انتخاب کنیم که مادر و همسرمان رویش بشود آن را به دیگران نشان بدهد یا برایشان تعریف کند که چه چیزی از همسر یا قرزندش کادو گرفته.

کادوی روز مرد چی بخریم که با ارزش و کاربردی باشه ؟

البته منظور ما این نیست که سراغ تجملات بروید یا خودتان را به دردسر بیندازید. بلکه فقط حواستان باشد که هدیه دوست داشتنی ای بگیرید که قادر باشد یک خانم را به وجد بیاورد.

پول نقد، به شرطها و شروطها

بحث کارت هدیه یا اسکناس های تا نخورده نیست. حق انتخاب را هدیه بدهیم یا ندهیم؟

خب این مسئله به یک عالمه مسئله دیگر بستگی دارد.

هدیه - هدیه روز مادر

راستش یک مشاهده شخصی محدودِ خود من به عنوان نویسنده این سطور نشان می دهد که بعضی خانم ها واقعا عاشق پول نقد هستند. در محله ما خانم بزرگی زندگی می کرد که اگر بچه هایش به جای پول، چیز دیگری می خریدند و هدیه می کردند خوشش نمی آمد و چه بسا قهر می کرد.

اما همه خانم ها اینطور نیستند. گاهی اوقات دادن پول یا کارت هدیه می تواند اینطور برداشت شود که شما حاضر نیستید وقت و حوصله کافی برای انتخاب یک هدیه خوب را برای طرف مقابل خرج کنید.

ضمن این که مقدار پولی هم که هدیه می کنید می تواند خیلی چالش برانگیز شود.

البته بعضی اوقات شرایط ما را به این نتیجه می رساند که هدیه کردن پول نقد را انتخابی درست در نظر بگیریم. مثلا ممکن است مادر شما دچار گرفتاری مالی باشد و شما بخواهید به بهانه روز مادر با هدیه کردن پول، کمی از بار مشکلاتش کم کنید.

یا پیش از این برای همسر خود هدیه هایی خریده اید که باب سلیقه اش نبوده و ترجیح می دهید به او حق انتخاب بدهید.

به هر صورت حواستان باشد که حتی در این مورد هم بهتر است مراقب بار احساسی هدیه خود باشید، مثلا اگر به همسر خود پول هدیه می کنید حتما تاکید کنید که این پول را برای خودش خرج کند و اگر دوست داشته باشد موقع خرید، حتما همراهیش می کنید.

خرید لوازم خانه و آشپزخانه برای یک زن ؟! آری یا نه؟

معروف است که می گویند برای آقایان هدیه هایی بخرید که برایشان کاربرد داشته باشد و به دردشان بخورد. در این تفکر خریدن یک جعبه ابزار می تواند مردان را خوشنود کند.

اما آیا خرید قابلمه و ماهیتابه و پارچ و لیوان و چرخ گوشت برای یک بانو، انتخاب خوبی است؟

خب. باز هم نمی شود قاطعانه رای منفی صادر کرد.

اما می شود متوجه شد که خیلی از مادرها و همسرها، دوست ندارند که هدیه ای دریافت کنند که در درجه اول مربوط به خانه و آشپزخانه است، حتی اگر موقع دریافت آن به روی خودشان نیاورند. زنها معمولا بییشتر مایلند هدیه ای شخصی تر و عاشقانه تر دریافت کنند.

بوسیدن مادر - هدیه روز مادر

اگر گروهی هدیه می خرید

معمولا خرید های گروهی در خانواده وقتی مطرح می شود که قصد داشته باشیم یک کالای گران قیمت بخریم که فکر می کنیم مادرمان به آن نیاز دارد. نتیجه این کار وقتی عالی می شود که از دو چیز مطمئت باشیم یکی این که مطمئن باشیم همه از مقدار پولی که قرار است صرف کنند کاملا رضایت دارند و دوم این که مطمئن باشیم کسی که هدیه را دریافت می کند، از داشتن آن کاملا خوشحال می شود.

ایده هایی برای هدیه روز مادر و روز زن

بهتر است همین ابتدا به شما بگوییم که قرار است در این مطلب خیال شما را با کلی ایده هیجان انگیز و پیشنهاد ایده برای روز مادر که می‌توانید به عنوان هدیه و کادوی برای تولد مادر بخرید راحت کنیم. اما بهتر است قبل از آن که لیست ما را ببینید به چند توصیه گوش کنید که حاصل چندین سال تجربه ما در خرید هدیه روز زن و هدیه برای مادر است.

احتمالاً خواندن این توصیه‌ها بعضی از گزینه‌هایی که قبلاً برای خرید به عنوان کادوی روز مادر و یا کادو تولد برای مادر کاندید کرده بودید را حذف خواهد کرد. اما نگران نباشید. به‌ جای آن می‌توانید چیزی را به عنوان کادوی برای مادر انتخاب کنید که بانوی هدیه گیرنده را خوشحال‌تر کند.

خرید لوازم منزل به عنوان هدیه برای روز مادر و روز زن ممنوع !

یادتان می‌آید در جشن تولدهای قدیمی اعضای فامیل بدون در نظر گرفتن سن و سال صاحب تولد برای او پارچ و لیوان، پتو، بشقاب ملامین یا ساعت دیواری هدیه می‌آوردند؟ اگر خودتان جزو کسانی هستید که گرفتن چنین کادوهای بی ربط و نا مناسبی را تجربه کرده‌ است بگویید موقع باز کردن کادو چه حس و حالی داشتید؟! مشخص است که توی ذوقتان می‌خورد. این همان حسی است که اغلب خانم‌هایی که به عنوان کادوی روز زن لوازم منزل هدیه می‌گیرند تجربه می‌کنند. فقط ممکن است هرگز به روی خودشان نیاورند.

دعای مخصوص محرم برای حاجت روا شدن

پس لطفاً کمی خلاق و خوش ذوق‌تر باشید و دیگر لوازم منزل را به عنوان هدیه روز مادر برای هیچ مادری (اعم از مادر زن، مادر شوهر یا مادر خودتان) انتخاب نکنید.

مگر اینکه: او واقعاً وسیله خاصی را دوست داشته باشد، کلاً به لوازم منزل علاقه داشته باشد و این موضوع را به شما گفته باشد یا قبلاً از شما درخواست کرده باشد که برای کادوی روز زن آن را برایش تهیه کنید. در این صورت می‌توانید از لیست زیر یک گزینه را انتخاب کنید :

فقط در صورتی که موارد بالا را در نظر دارید لوازم زیر را به شما پیشنهاد میدم

لیست لوازم خانگی برای هدیه روز مادر روز زن

دستگاه قهوه جوش
ظروف لوکس تزئینی
گلدان شیشه‌ای یا گلدان کرستال
گلدان پلی استر یا گلدان دکراتیو
ظروف مینا کاری، مسی، فیروزه کاری، قلم زنی و …
رومیزی ترمه
رانر
کوسن
پتوی کنار مبلی
رو تختی
تابلوهای خاص
قاب عکس پلی استر پتینه کاری
قالیچه دستی
آباژور اتاق خواب
گلدان گل طبیعی

گل و گیاه - هدیه روز مادر

لوازم پزشکی و سلامت مثل

فشارسنج
دستگاه تست قند خون

فشارسنج - هدیه روز مادر

گلوکومتر
دستگاه تصفیه هوا
لوازم خیاطی
پارچه برای خیاطی
لوازم باغبانی
وسایل گل کاری
لوازم بافتنی

وسایل شیرینی پزی خانگی (آگر به آشپزی و شیرینی پزی علاقه خاصی دارد)

وسایل خاص آشپزی مثل:

ماهیتابه رژیمی
سرویس قابلمه
سرویس قاشق و چنگال
طلا

گردنبند - هدیه روز مادر

گردنبند
دستبند

گوشواره طلا
پا بند طلا
بدلیجات
روتختی
رو بالشتی
تشک طبی
بالش طبی
بالش گردنی
جاشمعی
جا شمعی پلی استر

لوازم مراقبت از مو به عنوان هدیه روز مادر

کتاب صوتی
یک جعبه لاک رنگانگ
ظروف پذیرایی
آینه کیفی
ساعت دیواری
ساعت رومیزی
صندل زنانه

صندل - هدیه روز مادر

دمپایی زنانه روفرشی
دمپایی لاانگشتی زنانه
کفش راحتی زنانه
کفش طبی زنانه

اگر شما متاهل هستید و کادو تولد یا هدیه روز مادر برای مادر خودتان می خرید برای مادر همسرتان نیز باید بخرید. پس…

کادو مادر خودتان و مادر همسرتان باید هم سنگ باشد، اما …

هیچ توضیح اضافه‌تری برای این مورد وجود ندارد. این یک قانون در تمام جهان است! این روز خاص روز تمام زنان و مادران ایرانی است. رنجی که مادران برای تولد و بزرگ کردن فرزندانشان تحمل کرده‌اند با اندکی تفاوت همگی در یک سطح است؛ بنابراین نباید بین آن‌ها فرقی گذاشته شود. لطفاً اهمیت این موضوع را جدی بگیرید و فارغ از هر نوع ارتباطی که با مادرهمسرتان دارید و با توجه به نکاتی که در مورد رفتار مقابل خانواده شوهر یاد گرفته اید دقت کنید که برای او نیز هدیه‌ای بخرید که هم سنگ هدیه‌ای باشد که برای مادر خودتان تهیه کرده‌اید.

اما علی‌رغم این که توصیه می‌کنیم هدیه‌ها از نظر ارزشمندی برابر باشند، ولی بهتر است هدیه‌های به هیچ عنوان یک شکل نباشد. مثلاً برای مادر خودتان و مادر همسرتان دوتا بلوز یک شکل نخرید چون ممکن است در یک مهمانی مشترک، هر دو آن را به تن کنند. کدام خانم است که دوست داشته باشد در یک مجلس کسی لباسی مانند او را پوشیده باشد؟!

حالا که این موضوع برایتان تبدیل به چالش شد، اجازه دهید یک لیست خوب به شما پیشنهاد کنیم که می‌توانید در آن برای هر دو مادر، هدیه‌های هم سنگ اما غیر هم شکل بخرید:

هدیه‌های هم سنگ اما غیر هم شکل هدیه روز مادر

صندل طبی متفاوت
دمپایی طبی زنانه طبیعی
پارچه چادر نماز غیر هم شکل
بلوز یا دامن متنوع
حوله حمام غیر هم رنگ
کفش راحتی یا طبی با دو طرح مختلف
قلم نوری قرآن
دستگاه ماساژور خانگی

ماساژور - هدیه روز مادر

کرم ضد چروک (Anti age)
کفش مخصوص پیاده روی
کفش چرم مجلسی
لوازم پزشکی و سلامت متفاوت
سبد مخلوط آجیل ممتاز
باکس کامل دمنوش درجه یک و ممتاز

 کادوی همسرتان ( کادوی روز زن ) باید متفاوت از هدیه روز مادر تان باشد

اگر شما یک آقا هستید جمله بالا را چندین بار بخوانید و لطفاً آن را جدی بگیرید. چون به نفع خودتان است.

انگشتر - هدیه روز مادر

حتی اگر همسر و مادرتان رابطه خیلی خوبی با هم دارند باز هم نباید این ریسک را بکنید و برای هر دوی آن‌ها یک نوع کادو تهیه کنید. این که قیمت کدام کادو بیشتر است اهمیت چندانی ندارد. همسر شما باید منحصر به فردترین زنی باشد که در زندگی شما وجود دارد و کادوی روز زن فرصتی است که شما باید این موضوع را به او یادآور شوید.

رفع فوری زرد شدن قاب گوشی ژله ای و سیلیکونی مثل روز اول براق و تمیز

حالا که تصمیم دارید با هدیه روز زن به همسرتان بفهمانید او تنها عشق زندگی شماست، از این لیست کمک بگیرید و برای همسرتان هدیه انتخاب کنید:

لیست هدیه برای روز زن جوان

ساعت هوشمند

ساعت دیجیتال - هدیه روز مادر

گوشی موبایل
تبلت
پاور بانک
مچبند هوشمند
جواهرات
زیورآلات نقره
گوشواره
دستبند
آویز
لپ‌ تاپ

لپ تاپ - هدیه روز مادر

هدفون
کیف پول چرم
کیف دستی چرم
کفش چرم
کفش اسپرت

ادامه لیست هدیه روز مادر

کفش پاشنه بلند زنانه

کیف و کفش - هدیه روز مادر

لباس رسمی
پیراهن شب
لباس مجلسی
پالتو، بارانی
بوت
نیم بوت
کیف پول
شال یا روسری
کت و دامن
عینک آفتابی

عینک افتابی - هدیه روز مادر

ساعت مچی
عطر و ادکلن
صندلی راکینجر
بند عینک خاص
دستگاه لیزر پوست خانگی

لوازم آرایش (فقط در صورتی که مدل و برند مورد علاقه ایشان را می‌شناسید)

اتو مو

اتو مو - هدیه روز مادر

اپیلیاتور ( دستگاه‌های موبر )
لوازم ورزشی ( لوازم بدنسازی در منزل )
ست لوازم تی‌ آرایکس
دوچرخه ثابت
دوچرخه
لوازم شنا
کلاه شنا
عینک شنا
مایو زنانه
تاپ ورزشی
شلوارک

کادو ارزان قیمت برای هدیه روز مادر چه بخریم؟

یک مورد از این لیست بلند بالای زیر:
یک جعبه حاوی چند رنگ لاک

لاک - هدیه روز مادر

یک بلیت تئاتر یا سینما
کتاب (چاپی یا الکترونیک)
عطر گرمی ارزان قیمت

ادکلن - هدیه روز مادر
یک نوار قدیمی موسیقی ( اگر دستگاه پخش نوار کاست قدیمی دارید)
یک جعبه شیرینی
یک جعبه شکلات
بند عینک
آویز ساعت استیل
ماگ عروسکی خاص

ماگ زیبا - هدیه روز مادر

صندل طبی زنانه ارزان قیمت
دمپایی طبی ارزان قیمت
کتاب‌های رنگ‌ آمیزی آرامش با مدادرنگی
کتاب رمان
عروسک‌ + شکلات

شکلات - هدیه روز مادر

اگر هنری است

آلبوم موسیقی
یک CD از آهنگهای مورد علاقه
یک فلش مموری از آهنگهای مورد علاقه
یک CD آموزشی از آنچه که دوست دارد گوش دهد و یاد بگیرد
یک بسته عود خوش بو
لوازم‌ التحریر

لوازم تحریر - هدیه روز مادر

روان نویس به عنوان هدیه روز مادر
خودنویس
لوازم اداری ( اگر شاغل است)
موکاپات
لباس راحتی
شال گردن

شال - هدیه روز مادر
دستکش پارچه ای یا چرمی
آینه کیفی
گلدان گل طبیعی

چند شاخه گل تزئین شده

اگر اهل تکنولوژی هست

قاب گوشی موبایل
هدست
مانتو
کفش مجلسی
عصا دستی
پک دم‌نوش‌های مورد علاقه

ماگ - هدیه روز مادر
یک جعبه حاوی شکلات

یک تکه لوازم آرایش به عنوان هدیه روز مادر
شمع‌های خوش‌بو
پک لوازم بهداشتی مثل (لوسیون بعد از حمام، کرم آب‌رسان، کرم مرطوب‌کننده و …)

هدیه روز مادر برای مادر ورزشکار

اگر مادر شما از آن دست مادرانی است که به سلامتی خود بسیار اهمیت می دهد و علاقه زیادی به ورزش کردن دارد و ساعتی از روز را به ورزش کردن می پردازد و یا اگر همسر شما همیشه بدنبال کم کردن وزن خود با ورزش است. حتما از ایده کادو برای مادر ورزشکار بسیار خوشنود خواهید شد.

ترازو دیجیتالی
کفش پیاده روی
مایو شنا
عینک شنا
دماغ گیر شنا
دمپایی استخری زنانه
لباس ورزشی

لباس ورزشی - هدیه روز مادر

تیشرت ورزشی
شلوار ورزشی زنانه
ست کاپشن شلوار ورزشی
تاپ ورزشی
حوله ورزشی
دمبل متغییر

دمبل اروبیک

ادامه لوازم ورزشی

مت ورزشی
لوازم اروبیک
وسایل پیلاتس
توپ پیلاتس
حلقه پیلاتس
کفش پیلاتس
رولر فومی
طناب ورزشی برای هدیه روز مادر
دوچرخه سابت
دوچرخه
راکت پینگ پونگ ،راکت تنیس یا بدمینتون
لوازم کوه پیمایی
قمقمه آب

لیوان ورزشی - هدیه روز مادر

کوله پشتی 25 لیتری کوه نوردی برای هدیه روز مادر
کفش کوه زنانه

حتماً حداقل یک شاخه گل بخرید

اگر نه به اندازه کافی پول دارید که برای مادر یا همسرتان کادو بخرید، نه هیچ کدام از مواردی که ما در بالا به عنوان ایده برای کادوی روز مادر به شما گفتیم برایتان جالب نبود و در صورتی که انقدر خسته و پر مشغله هستید که نمی‌توانید برای روز زن کار خاصی انجام دهید، حداقل با یک شاخه گل به دیدار مادرتان بروید یا از سرکار به خانه بازگردید. حتی می‌توانید چند عدد بادکنک هلیومی را به این بزم ساده اضافه کنید. اما نباید این روز مهم را بی ارزش جلوه دهید و نباید از کنار آن ساده و بی توجه بگذرید.

گل - هدیه روز مادر

خانم‌ها موجودات حساس و در عین حال ساده‌ای هستند. در جایگاه مادر یا همسر فقط این موضوع برایشان مهم است که شما از ایشان یاد کنید و بدانند تا همیشه برایتان مهم هستند. همه این پیغام‌ها را با دادن یک شاخه گل هم می‌توانید به گوششان برسانید. لازم نیست دنبال هدیه خاص باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

22 دی 1401

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *